"Fractieleiders gaan slordig om met wethouders'* Sportclubs: commissie functioneert niet goed [Le/cfee agenda Staab kaatst bal terug: Oranjebal verhuist naar winkelcentrum fk DINSDAG 16 DECEMBER 1980 WASSENAAR - Het college van burgemeester en wethou ders in Wassenaar functioneert tot grote tevredenheid van burgemeester Staab. Volgens de burgemeester zouden WD-fractieleider Nieuwzwaag en CDA-fractieleider Ot- te uiterst slordig communiceren met hun ejgen wethou ders (in het college zitten twee CDA- en twee VVD-wet- houders). Hierdoor zouden telkens misverstanden en on verwachte ontwikkelingen plaatsvinden. Met deze opstelling weerlegde de Wassenaarse burgemeester, gis teren de door de gemeenteraad aan zijn en aan het adres van de wethouders geuite felle kritiek op hun manier van werken (zie het Leidsch Dagblad van giste ren) Staab wilde in eerste instantie niet gelijk op de felle opmerkingen van met name de VVD en de PvdA reageren en de raadsagen- da afwerken zoals eerder afge sproken, maar de diverse fractie voorzitters protesteerden daar fel tegen. Zij wilden gelijk een reac tie van de burgemeester op de verwijten van de partijen tijdens de algemene beschouwingen. Na een door de meerderheid van de raad aangenomen ordevoorstel waarin om een onmiddellijke reactie werd gevraagd, werd de vergadering geschorst en gingen burgemeester en wethouders in beraad om te overleggen wat te doen. Dit was tegelijkertijd het begin van een tumultueuze en emotionele vergadering. Bij de hervatting van de vergade ring kapittelde Staab het optre den van WD-leider Nieuw zwaag. De verwijten die tegen de burgemeester zelf waren gericht, Staab: "Otte (CDA) en Nieuw zwaag (VVD) communiceren ui terst slordig met hun eigen wethou ders" wierp hij terug naar met name de grote partijen. De burgemeester verklaarde zoals hierboven reeds aangegeven dat het college tot zijn grote tevre denheid functioneerde en ver weet vooral WD-er Nieuwzwaag dat deze stelselmatig op zijn stoel wilde zitten. Opmerkelijk was op een bepaald ogenblik de reactie van WD-wethouder Dijkstal die het betoog van Staab onderbrak en hem vroeg op te houden. "Hier hebben we toch allemaal niks aan", zo meende Dijkstal. Dit gebeurde op een tijdstip waar op de WD-fractie op het punt stond om uit protest de zaal te verlaten. Uiteindelijk onder wierp deze partij zich ten slotte toch weer aan de felle repliek van de voorzitter van de raad, burge meester Staab. De liberalen rea geerden zelfs in tweede instantie niet meer op alle door de burge meester gedane opmerkingen, iets wat hen door Staab overigens nog werd verweten. WD-frac tieleider Nieuwzwaag verklaarde LEIDERDORP - Het zogenaamde Leiderdoipse "Oranjebal" tij dens koninginnedag op 30 april zal waarschijnlijk plaatsvinden in het nieuwe sportcomplex bo ven het winkelcentrum "Winkel hof'. Tijdens de ledenvergade ring van de Leiderdorpse oranje vereniging gisteravond was dit een van de bespreekpunten van het werkprogramma voor vol gend jaar. Het nieuwe gedeelte van Leiderdorp werd uitgekozen omdat in het gebied rondom de Hoofdstraat al het een en ander aan activiteiten op het zelfde moment plaatsvindt. Een nieuw gebeuren is wel het pol- stokspringen en het tonnetjesk nuppelen. Spelen die nog niet eerder in deze gemeente waren ingevoerd maar wel al in andere randgemeenten tijdens de oran jefeesten werden gehouden. Eventueel zal ook op koningin nedag een vlooienmarkt voor kinderen worden opgezet. Speel goed en soortgelijke zaken moe ten dan worden verhandeld of verruild. In hoeverre de buitenspelen ook inderdaad buiten kunnen wor den gehouden hangt af van het weer. Is het te koud dan worden de spelen verschoven naar een la ter tijdstip in het jaar. De dodenherdenking op 4 mei zal bestaan uit een tocht vanaf de hervormde kerk naar de begraaf plaats aan de Hoogmadeseweg. Het ligt in de bedoeling dat er een eenvoudig kruis wordt geplaatst op de begraafplaats. Greep (PvdA) na felle kritiek i eerste instantie vrij rustig. zijn terughoudendheid uit het verlangen om de zaken niet he lemaal op de spits te drijven. Staab verwees herhaaldelijk naar de grote veranderingen die sinds een half jaar in en rond de raad zijn opgetreden, vooral ook door de grotere aandacht voor deze gemeente in de regionale en plaatselijke pers. Het CDA hield zich opvallend rus tig. Buiten de vergadering spra ken verschillende raadsleden in dit verband over "een laffe hou ding" van de christen-democra ten. Opmerkelijk was echter ook dat PvdA-er Greep zich eveneens vrij rustig hield. Naast de WD was het juist de PvdA geweest die 's ochtends tijdens de algemene beschouwingen harde kritiek had gespuid. Van de zijde van de burgemeester kreeg de PvdA- fractievoorzitter Greep herhaal delijk schouderklopjes voor zijn kwaliteiten. Hongaren niet zo geinspireerd LEIDEN - De Hongaarse formatie Unikum speelde gisteravond in een zeer ongedwongen sfeer in De Pelikaan. Doordat dit optre den eigenlijk woensdag j.l. had moeten plaatsvinden, was er wei nig belangstelling. Zo rond het af gesproken aanvangsuur van half tien. Het concert begon echter pas na elf uur. Dit was waar schijnlijk dan ook een reden waarom Unikum niet zo geïnspi reerd speelde. Het repertoire dat deze groep bracht bestond voor namelijk uit eigen arrangemen ten van volksballades en authen tieke Bulgaarse en Roemeense muziek. Zij willen in hun muziek vooral stemmingen en emoties weergeven, wat over het alge meen wel overkwam. De uitstekende violiste Eszter Ma- tolcsy speelde heel tempera mentvol en gaf aan de muziek een meeslepend karakter met haar warme klank. Robert György toonde met zijn spel aan wat alle maal mogelijk is op een hobo en folkblaasinstrumtenten. En dat was heel indrukwekkend. De groep bestaat verder nog uit Zol- tén Krulik (gitaar) en Jénos Ba- lózs (contrabas). Zij wisselden de combinatie van de instrumenten vrij vaak af en zongen soms er bij, zodat het net niet saai werd. 'Uni kum' staat zeker op een technisch niveau, maar gisteravond ont brak er toch wel enig esprit. CAECILE HOUTMAN Aanvragen blijven te lang liggen VOORSCHOTEN - Verschillende sportverenigingen in Voorscho ten vragen zich momenteel af of de commissie voor sport en re creatie, die is samengesteld uit raadsleden en (niet politiek ge bonden) burgers wel op de juiste wijze werkt. Volgens de spo-t- clubs is er nauwelijks een beleid Beenbreuk bij aanrijding VOORSCHOTEN - Een twaalfjarig Voorschotens jongetje heeft gis termiddag een hersenschudding en beenbreuk opgelopen bij een aanrijding op de Koningin Julia- nalaan in Voorschoten. De jon gen, die bij de Geverts Deynoot- school aan het spelen was, rende zonder uit te kijken achter een bal de rijbaan op. Hij werd daarbij geschept door een personenauto. De jongen werd per ambulance overgebracht naar het zieken huis. bij deze zogenaamde functionele commissie. Tot nu toe is het zo dat de verenigingen met de groot ste mond en de meeste invloed het eerst aan bod komen, vinden de sportclubs. Zoals gezegd bestaat de commissie, evenals trouwens de andere func tionele commissies, uit raadsle den en niet politiek gekozen bur gers. Het geheel staat onder voor zitterschap van een wethouder, in dit geval van Marselis. Het is de bedoeling dat een dergelijke commissie het voorbereidende werk doet indien er aanvragen om hulp of adviezen komen van uit de sportverenigingen. De commissie geeft een advies aan burgemeester en wethouders en eerst daarna wordt de commissie voor welzijn en onderwijs inge schakeld voor een advies aan bur gemeester en wethouders. In de praktijk worden alle direct ge richte verzoeken en aanvragen aan de gemeenteraad door gege ven aan de commissie. Volgens plan moeten die aanvragen dan binnen enige maanden terugko men bij de gemeenteraad, maar daaraan ontbreekt het thans nog al eens. Zo liggen er aanvragen van de atletiekvereniging "Avan- ti" over de ombouw van het voor malige instructiebad tot turnhal en ook van de tennisvereniging "Forescate" over een eventuele hal. Onderdruk De secretaresse van de tennisver eniging schrijft in haar jaarver slag dan ook: "Nog steeds zijn er geen gunstige berichten te geven over een tweede tennispark. De commissie voor sport en recrea tie heeft het zo druk gehad met het nieuwe zwembad en het kunstgrasveld! Reeds in februari heeft het bestuur het rapport van de heer Kortman over de "Opti malisering van het tennispark" toegezonden aan deze commis sie, maar tot nu toe is zij wegens drukke werkzaamheden nog niet aan behandeling toegekomen. Hoop doet leven." Tot zover een boze secretaresse, die inmiddels steun heeft gekregen van haar echtgenoot, het raadslid Van Gogh. Hij heeft wethouder Mar selis nu danig onder druk gezet om zo spoedig mogelijk die zaak af te werken. De commissie voor sport en recrea- Archieffoto van het oude instructiebad in Voorschoten. Nog steeds liggen er bij de gemeente onbeantwoorde aanvragen voor de ombouw van dit bad tot een sporthal. tie heeft inderdaad vele vergade ringen besteed aan het zwembad en bij deepening bleek dat nog niet alle partijen tevreden waren. Zo moest de stichting Gezond heidszorg met de rheumapatien- ten uitwijken naar Leidschen- dam, omdat de commissie ver zuimde de eisen van die groep zwemmers goed na te trekken. De begeleiding bij de stichting van het zwembad leek optimaal, maar was weinig praktisch. Eerst nu komt er enige orde in de ope ningsuren alhoewel nog steeds het zogenaamde schoolzwem men niet mogelijk is voor alle scholen. Kort voor de opening van het zwembad kregen de scholen te horen dat met uizondering van de twee verplichte leerjaren voor zwemonderricht de overige klas sen 40 gulden per jaar per leerling zouden moeten betalen. Dat over viel de scholen en enige ouderco- mité's maakten bezwaar, waar door thans overdag het zwembad enige uren totaal leeg is. Een goe de voorlichting van de kant van de commissie heeft ook volgens raadsleden ontbroken. In de praktijk blijkt dat een raads lid eenvoudiger te benaderen is dan een lid van de functionele commissie, waardoor vele vereni gingen hun ongenoegen kenbaar maken aan een raadslid, die dan wel zorgt, dat via een commissie waarin alleen raadsleden zitting hebben wordt aangekaart. Sportraad Tijdens de vorige raadsperiode werden de functionele commis sies (niet politiek gekozen bur gers en raadsleden) ingesteld. De ze raad verminderde het aantal van dergelijke commissies al, omdat in de vorige periode duide lijk was gebleken dat achter het praktisch functioneren een vraagteken kon worden ge plaatst. De sportclubs behielden hun func tionele commissie omdat deze werd gevoed door een actieve sportraad. Deze raad werkt thans echter minder intensief en dat is duidelijk kenbaar. In elk geval is er één vereniging bui- tengewoon tevreden over de functionele commissie en dat is de hockeyvereniging. Haar kunstgrasveld zorgt voor zomer en winterwedstrijden. De volkstuinders zijn daarentegen weer minder tevreden. Zij ston den hun tuinen af voor de kunst grasveld en kregen alleen mooie toezeggingen van de .functionele commissie. Nu heeft de gemeen teraad uiteindelijk zelf ingegre pen en misschien komen de tuin ders nu op het tracé van de Rijks weg II, welke voorlopig op de lan ge baan is geschoven. DINSDAG Bovenzaal Leidse Synagoge - Leven daal 14, lezing Dr. B. Bachra over 'De betekenis van het Zionisme nu', 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Finse film 'Het jaar van de haas' van Risto Jarvo, 20 K&O-gebouw - Oude Vest, kinderfilm 'Rascal de kleine wasbeer', woe-middag 14.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17 film van Steven Spielberg, over contac ten met Ufo's, 20 uur. Ons Huis - Kosterpad 3, Zoeterwoude, vanavond geen EHBO maar woe. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen Advies Centrum, woe van 10 tot 12 uur, tel. 130983. NVSH-bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen (behalve woe) van 14 tot 16 uur en dins van 20 tot 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19 Tot 20.30 uur; aan sluitend soos, muziek of film; woe soos en sport, van 15 tot 17 uur. Gespreksavond Bahèi gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma, din, don, vrijd, van 16 tot 22 uur. tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging, Rynsburgerweg 167, tel. 156440. Bereik baar op werkdagen van 9 tot 17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in konflikt zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Leiderdorp - commissie onderwijs, 20 uur in het gemeentehuis, commissie maatschappelijke welzijn, 20 uur in het gemeentehuis. Warmond - commissie ruimtelijke orde ning, 20 uur in het gemeentehuis. Voorschoten - commissie sport en recrea tie, 20 uur in het gemeentehuis. Leidschendam - Schakenbosch, kerstcon cert, 20 uur. WOENSDAG raadscommissie maat- Het pand Hoofdstraat 2: nu nog een woning, straks een restaurant. Kerstconcert In de "Hulp en Heilkerk" in het psychia trisch centrum "Schakenbosch" in Leidschendam wordt vanavond een kerstconcert gegeven door het ge mengd koor "Volharding leidt tot het doel" uit Scheveningen. Dit christelijk koor staat onder leiding van Nico Wes- stein. Instrumentale en vocale solisten zullen medewerking verlenen aan dit concert dat om 20.00 uur begint. Het orgel wordt bespeeld door Ab van Duu* ren. Er zal tevens een samenzang zijn van bekende kerstliederen. Kaarslicht De Oudenhofschool in Ocgstgeest staat deze week weer in het teken van het kerstfeest. Centraal bij de viering staat een etentje voor de leerlingen dat een speciale sfeer zal krijgen door kaars licht in de lokalen van de school. Ver der zal de gehele Oudenhofschool in een kerststemming worden gebracht door middel van zelf gemaakte produk- ten. Morgenavond tussen 18.30 uur en 20.00 uur zullen in de school de honder den kaarsen branden, waarbij weer ie dereen welkom is. Kerstbingo In Leiderdorp organiseert de carnavals vereniging "De Rijnschuimers" mor genavond een kerstbingo in het Z(jl- kwartier aan de Van der Marckstraat. Vanaf 20.00 uur kan men daar mee spelen om prijzen. Poppentheater De komende woensdagen in december werkt het poppentheater "Wellus Nie- tus" niet in Voorschoten. In januari gaat men weer gewoon in deze gemeen te verder. Voorlopig staat het nieuwe stuk "Spelletjcsdag" op het program ma. Verder spelen de initiatiefneem sters Connie en José ook een stuk spe ciaal voor volwassenen, dat handelt over werkloosheid. Beide speelsters vragen of mensen kussens over hebben als ruggesteuntje voor de kinderen tij dens de voorstellingen. Het theatertje werkt in een keet aan de Winston Chur- chillweg in Voorschoten. ordening en verkeer, dond c Leiderdorp - commissie economische aangelegenheden, 20 uur in het ge meentehuis. commissie beroep en bezwaarschrift, 20 uur in het gemeentehuis. Oegstgeest - Oudenhofschool, kerstfeest- kaarsenfeest, 18.30 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht-, en Zondags dienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijd 12 tot 19 dec door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Linnaeus Apotheek, Kempe- naerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vrijd van 14 tot 15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -1. Zanting, Buddenborgstraat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. LEIDERDORP - Het college van burgemeester en wethouders in Leiderdorp is in principe bereid, medewerking te verlenen aan een plan van de huidige eigenaar en bewoner van het pand Hoofd straat 2, de heer Bodrij, om zijn woning te verkopen aan een ge gadigde die er een restaurant in wil vestigen. Dit deelde wethouder Meerburg (CDA) gisteravond mee aan de raadscommissie ruimtelijke or dening. Hot college wil wel een aantal strikte voorwaarden aan de medewerking koppelen. Zo wil men weten, wie de koper is. Verder zal de bestemming "res- Restaurant in pand aan Hoofdstraat taurant" zeer nauwkeurig moe ten worden vastgelegd, zodat er geen gevaar bestaat dat er na ver loop van tijd een andere, wellicht ongewenste bestemming aan het pand kan wiorden gegeven, üok is het college van plan, aan de toe komstige eigenaar een bijdrage te vragen in de noodzakelijke uit breiding van de parkeerruimte. PvdA-raadslid Leijnse is - met en kele andere commissieleden - bang voor meer verkeersoverlast in de wijk. Hij vroeg Meerburg dan ook, "zeer voorzichtig" te zijn. De wethouder zegde dit toe, maar sprak tegelijkertijd van een "redelijke bestemming, die niet onmiddellijk negatief moet wor den beoordeeld".Tegen het geno men principe-besluit van burge meester en wethouders is beroep mogelijk. lEIDSCH £t DAGBLAD Adjunci-hooldredacieur: S.J. de Groot (geestelijk DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Teleloon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoe' Bij automatische overschrijving geen administratie- en giro 28884 Kwartaalabonnement f 49,55 perp post f71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 f 0.65 Akj. redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alg redactiechef: J. M. J Post Rubriekchefs J Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrofc-Hoogeveer (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangestoten bi| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel Londen, Parijs. Washington, Cairo. Redactie Randgemeenten Tetefoon 071-144941 toestel 219, Pnvé Ch Lennartz. Marsdijk 33a, Leiden, lel 071-133202 Correspondenten R Zaednoordijk Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Petera 071-789935. Ltiderdorp: F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2