Kamer over oostblok voorzichtig 6Z9.- 995.- chef bureau huisvesting m/v W 3 TGP-REFLEXEN VOOR ZEER LAGE 1980PRITZEN! Specialist akkoord met lager inkomen links gevaar? VRQOIVm DREESM ANN Brand in Het Loo DINSDAG 16 DECEMBER 1980 VARIA PAGINA 19 Westduitse minister pleit weer voor besluit kernwapens UTRECHT (ANP) - De algemene le denvergadering van de Landelij ke Specialisten Vereniging (LSV) heeft gisteravond in Utrecht met grote meerderheid ingestemd met door het LSV-bestuur voor gestelde aanpassingen in de tarie ven. Door deze wijzigingen zullen de specialisten minder gaan ver dienen. Ook hoopt de LSV ermee te bevorderen, dat patiënten niet door specialisten worden behan deld of in een ziekenhuis worden opgenomen als ze ook door hun huisarts of poliklinisch kunnen worden geholpen. De meeste veranderingen in de op bouw van de tarieven (zieken fonds en particulier) zullen al vanaf 1 januari 1981 wordendoor- gevoerd. Op die datum gaat bij voorbeeld voor verschillende specialismen een systeem gelden waarbij lagere tarieven worden toegepast naarmate een specia list meer verrichtingen decla reert. Tevens worden dan in de particuliere sfeer de verschillen tussen de tarieven voor eerste, tweede en derde klas verzeker den gehalveerd. Een maatregel die wel zo spoedig mogelijk maar nog niet op 1 ja nuari van kracht wordt is het in voeren van een "behandelkaart". een soort abonnement voor een aantal veel voorkomende ver richtingen en ziekten. De specia list behandeld de patient dan voor een vast bedrag, ongeacht het aantal verrichtingen. SCHAATSEN - Ter voorbereiding op dc interland Noorwegen-Ne- dcrland won Hilbert van der Duim in Larvik onder slechte omstandigheden een rit over tien kilometer in een zeer goede tijd van 15.19.7 min. Rob Vunderink (tweede met 15.21.7 min) en Harm van der Pal (derde in 15.43.5) vestigden een persoon lijk record. Kleine arriveert don derdag in Larvik. Links gevaar op straat! Een auto van links. Bam! Uw eigen auto beschadigd. En u bent W A. verzekerd. In zo'n geval ben je wat blij dat je bij Inter-top verzekerd bent. Inter-top verhaalt de schade namelijk op die auto van links. Als service voor u. En dat doet Inter-top óók als u alleen W A. verzekerd bent Prima, zo'n verzekering van Inter-top. Inter-top Verzekeringen Doezastraat 9, Leiden Tel. 071-134533 Het bureau Huisvesting van de gemeente Leiden heeft tot taak het zorgen voor een zo doelmatig en rechtvaardig mogelijke verdeling van de woonruimte. Binnen dit bureau zijn circa 20 mensen werk zaam. Gevraagd wordt een Functie-inhoud: - leiding geven aan het bureau. adviseren d.m.v. beleidsnota's m.b.t. het huisvestingsbeleid van de gemeente. het voeren van een inspirerend personeelsbeleid. - het onderhouden van contacten met o.m. agglomeratiegemeen ten, de federatie van Leidse woningbouwcorporaties alsmede met individuele woningzoekenden d.m.v. een wekelijks te houden spreekuur. Van de functionaris wordt verwacht dat hij/zij: - managementervaring heeft. inzicht heeft in de huisvestingsproblematiek. - op de hoogte is van de mogelijkheden van geautomatiseerde admi nistratieve systemen onder meer i.v.m. een op korte termijn in te voeren geautomatiseerde registratie van woningzoekenden. - beschikt over zeer goede contactuele eigenschappen - gevoel heeft voor public relations. - inzicht heeft in maatschappelijke ontwikkelingen en in gemeentelijk politieke verhoudingen. - kan werken in een werksituatie die aan veel spanning onderhevig Opleidingseisen: Voor een goede vervulling van deze functie is een hogere beroepsop leiding of een academische studie noodzakelijk, waarbij ervaring in een soortgelijke functie een aanbeveling is. De medewerkers van het bureau zijn in een selectiecommissie verte genwoordigd. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. In het kader van de afronding van een reorganisatieproces zal de or ganisatorische plaats van het bureau Huisvesting een verandering ondergaan. Arbeidsvoorwaarden: Het salaris bedraagt, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring maximaal f 5745, (referendaris I) Nadere informatie over deze functie kan worden verkregen bij de waarnemend chef van het bureau, de heer J. Duivesteyn, tel. 123845. Schriftelijke sollicitaties kunt u binnen 14 dagen sturen aan Burge meester en Wethouders vdn Leiden. Postbus 9100, 2300 PC Leiden met vermelding van vacaturenummer 80.134. v Vrouwen die belang stelling hebben functie worden met klem verzocht te solliciteren DEN HAAG (GPD) - Een eventuele Russische inval in Polen mag niet leiden tot het afbreken van de on derhandelingen over wa penbeheersing en -ver mindering met de Sowjet- Unie. Met dat standpunt van minister Van der Klaauw (buitenlandse za ken) konden de grootste fracties in de Tweede Ka mer zich gisteren vereni gen. Dat gebeurde tijdens een besloten vergadering van de vaste kamer commissie van buitenlandse za ken, waar de bewindsman ver slag uitbracht van de vorige week in Brussel gehouden bijeen komst van de NAVO-ministers van buitenlandse zaken. Hoewel er gisteren door zowel de minister als de woordvoerders van de verschillende politieke partijen uiterst terughoudend over tegen de Sowjet-Unie te ne men strafmaatregelen is gepraat, werd toch duidelijk dat de PvdA minder ver wil gaan dan de rege ringspartijen CDA en VVD. Het socialistische kamerlid Patijn legde de nadruk op voortgaande ontspanning tussen Oost en West, ook na Russisch militair optreden in Polen. CDA en WD kozen onomwonden voor afbre ken van de Madrid-conferentie over vrede en veiligheid in Euro pa (CVSE) en de Weense MBFR- besprekingen over wederzijdse troepenvermindering. Patijn: ,,Ik zie ook niet goed hoe we in Madrid door kunnen praten over kwesties als mensenrechten en vertrouwenwekkende maatre gelen, terwijl Russische troepen zich in Polen bevinden. Maar ik vind niet dat wij die besprekin gen dan moeten afbreken, dat Ne derland het voortouw moet ne- Gualthérie van Weezei (CDA) en Blaauw (VVD) meenden echter dat in het NAVO-communiqué van vorige week vrijdag terecht wordt vastgesteld: ontspanning kan niet overleven als de Sowjet- Unie opnieuw de soevereiniteit van een ander land zou schenden. Blaauw: .,,Als de Brezjnjev- doctrine weer wordt toegepast, moeten we ophouden met praten in Madrid en Wenen". Van der Klaauw zei in de commis sievergadering dat - om de Sow jet-Unie niet uit te lokken - geen aanleiding te geven tot rechtvaar diging voor een inval 'in Polen, door de Westeuropese landen al leen op verzoek financiële en eco nomische hulp aan Warschau zal worden verstrekt. Vorige week heeft Polen de Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de EG, om grootscheepse voed- selleveranties verzocht. Genscher De Westduitse minister van buiten landse zaken Hans-Dietrich Gen scher, heeft zich tijdens een kort "Bezoekers gevangenis niet in eel" DEN HAAG (ANP) - De directie Gevangeniswezen van het minis terie van justitie stelt zich princi pieel op het standpunt geen be zoekers toe te laten in cellen van gedetineerden. Dit verklaarde een woordvoerder van justitie gisteren. Hij reageerde hiermee op de onlangs gedane uitspraak van de hoofdofficier van justitie in Alkmaar Mr. J.J. Abspoel. die geen bezwaren ziet voor toelating van bezoek in cellen. Abspoel, een fervent voorvechter van bezoek in cellen, voorzag weliswaar knellende problemen zoals strengere controle van ge detineerde en bezoeker, maar dat zou zeker niet onoverkomelijk hoeven zijn. Het gevangeniswe zen zou daar een oplossing voor moeten kunnen vinden, alsdus Abspoel. Hij voegde eraan toe dit standpunt bij justitie aan te kaar ten. Volgens het gevangeniswezen kun nen bezoekers nu in een aparte cel gedetineerden bezoeken. In dit systeem worden alleen de ge detineerden na het bezoek aan fouillering onderworpen. Als nu bezoekers in de cellen zelf wor den toegelaten, betekent dit strengere veiligheidseisen, met name fouillering van de bezoe kers. Gevangeniswezen wijst dit principieel af. Asahi Pentax ME Super De meest verkochte Pentax camera met zeer groot bedieningskomfort Objektief SMC Pentax-M 11.7/50 mm K-bajonetvatting Lichtmeting door het objektief bij volle lensopening Automaat met diafragma-voorkeuze, handinstelling met drukknoppen voor instellen sluitertijd en geïntegreerd flitssysteem Sluitertijden van 4 tot 1/2000 sec. B Zoekerinformatie via 18 LED's Winder-aansluiting Mechanische zelfontspanner van 4 tot 10 sec Flitssynchronisatie 1/125 sec. Filmtransport-terugwikkel indicator Adviesprijs 982.- Vroom Dreesmannprijs oezoek gisteren aan Nederland in bedekte termen eveneens uitge sproken voor het blijvende be lang van onderhandelingen met de Sowjet-Unie. Wat betreft het besluit van de NAVO eind vorig jaar om 572 nieuwe nucleaire ra ketten in West-Europa te statio neren, herinnerde Genscher er aan zich sterk gemaakt te hebben voor de twee elementen in de be slissing: plaatsing van de raket ten èn onderhandelingen over vermindering met de Sowjet- Unie. Tijdens een persconferentie na af loop van zijn besprekingen met Van der Klaauw drong Genscher er opnieuw op aan dat ook Neder land zich uitspreekt voor plaat sing van de nieuwe raketten en niet afwacht wat dergelijke be sprekingen eind 1981 hebben op geleverd. Daarentegen zou er geen verband bestaan tussen een dergelijke Westduitse oproep en de gespannen situatie rond Po len, aldus Genscher. Over welke repressailles tijdens de NAVO-conferentie van vorige week wel is gepraat, kon Gen scher niet zeggen. Het bestaan van een eventueel programma van vier punten dat aan de Ameri kaanse minister van buitenland se zaken Muskie werd toege schreven, werd opnieuw door Genscher en Van der Klaauw ont kend. KAMPALA (ANP) - De nieuwe Oegandese president Milton Obote, is gisteren beëdigd. Hij maakte tegelijkertijd een gedeelte van zijn groep ministers bekend. Vice-president wordt Paulo Muwanga, die zich steeds heeft ingespannen voor de terugkeer van Obote als eerste man in Oeganda. Het was aan Muwanga te danken dat Obote in mei kon terugkeren uit zijn ballingschap in Tanzania om met de verkiezingscampagne te beginnen. De verliezende partijen hebben aangekondigd de verkiezingsnederlaag niet te accepteren. Ze beschuldigen Obote ervan te hebben geknoeid met de uitslagen. 'Als er klachten zijn over de uitslag", zo zei Obote bij zijn inhuldiging "zullen die ter beoordeling aan de rechtbank worden voorgelegd" APELDOORN (ANP) - In paleis Het Loo in Apeldoorn, de behui zing van prinses Margriet en Pie- ter van Vollenhove, is gister avond omstreeks kwart voor tien brand uitgebroken. De brand woedde in het museumgedeelte Om kwart voor elf kon de brand weer het sein "brand meester" geven. De brand, die voor enkele tienduizenden guldens schade aanrichtte, bleef beperkt tot de zolderverdieping waar elektri sche apparatuur stond, die even wel was uitgeschakeld. Canon A-1 Eén van 's werelds topcamera's met multi-automaat voor perfekte opnamen onder alle omstandigheden Objektief Canon FD 1 1,8/50 mm Canon bajonetvattmg Lichtmeting door het objektief bij volle lensopening Meervoudige automaat met belichtings- programma, diafragma-voorkeuze, sluitertijden-voorkeuze, werkdiafragma voor macro, handinstelling en geïntegreerd flitssysteem Sluitertijden 30 tot 1/1000 sec. B Zoekerinformatie cijfers-letters, ook uitschakelbaar Winder-aansluiting Electronische zelfontspanner met 2 of 10 sec. Flitssynchronisatie 1/60 sec. Dubbelopnamen mogelijk Geheugenknop Verwisselbaar matglas Afsluitbaar zoeker-oculair Adviesprijs 1355.- Vroom Dreesmannprijs Chinon CE 4 De geavanceerde en veelzijdige spiegelreflexcamera met diafragma* voorkeuze automaat. Objektief Auto-Chinon Multi-coated 1:1,7/50 mm K-bajonetvatting Lichtmeting door het objektief bij volle lensopening Automaat met diafragma-voorkeuze, handinstelling en geïntegreerd flits- x systeem Sluitertijden 8 tot 1/1000 sec. B Zoekerinformatie via 16 LED's Winder-aansluiting Electronische zelfontspanner met 5 of 10 sec. Flitssynchronisatie 1/60 sec. Dubbelopnamen mogelijk Geheugenknop Vroom Dreesmannprijs

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19