"3% Koploper breekt alle verzet: 8-2 "Maatregel onderwijs betuttelend •firr ,#1M Atleet Brouwer niet welkom op KN AU-training een Vrolijk k&artje - - maakt iedereen blu DAMPLOEG RAAKT ONTMOEDIGD In hoofdklasse zaalvoetbal W etsovertreding kan plicht zijn \M N ■m m SPORT v KATWIJK - Dat geduld ook in het zaalvoetbal-leven een schone zaak is, bracht hoofdklas se koploper V.d. Plas in het duel met Landwer gisteravond tot uiting. Huua Aandewiel -grote hoogte. DINSDAG 16 DECEMBER 1980 De Katwijkse ploeg kwam voor de tweede maal (eerder tegen Van Gerven) dit seizoen echt in de pro blemen. maar werkte zich daar na de pauze, via bij vlagen schit terend voetbal, uit en kon uitein delijk nog een ruime 8-2 zege be groeten. EKL Boys boekte tegen Van Gerven een verrassende 1-6 overwinning. In de inter-regio- nale afdeling rekende Glasbergen in een saai treffen af met het Goudse De Bron (6-2). V.d. Plas - Landwer 8-2 De Sassenheimers wekten in de eerste helft de indruk voor een verrassing te kunnen zorgen. Zonder schroom bestreed de Sas- senheimse ploeg V.d. Plas, dat aanvankelijk geen weerwoord klaar had. De goed spelende Ton Arroyo was in de beginfase al dicht bij de openingstreffer, maar keeper Gijs Guyt stond een snelle Landwer-voorsprong in de weg. Nadat Arroyo eerst nog de lat raakte, maakte de voetballer er na een kwartier 0-1 van. De thuis ploeg leek nu wakker geschud en stelde via twee doelpunten van Ron v.d. Kolk meteen orde op za ken: 2-1. Na een uitstekende pass van Huug Aandewiel knalde Mart van der Plas voor de Katwij- kers nog wel op de paal, maar het doelpunt viel aan de andere kant: op aangeven van Ferryv.d. Vlugt maakte Hennie Zoet twee minu ten voor de rust gelijk: 2-2. In het tweede part drukte de rang- lijstaanvoerder Landwer met de rug tegen de muur. Er ontston den ook kansen (Aandewiel, Pe ter Hogewoning) maar die bleven vooralsnog onbenut. Een benutte penalty van Huug Aandwiel, door arbiter Van Rij toegekend wegens een wel zéér onbedui dend handsgeval van Peter v.d. Vlugt, zette de koploper in het juiste spoor: 3-2. Het verzet van het Sassenheimse team was gro tendeels gebroken en V.d. Plas sloeg via zaalvoetbal van de bo venste plank keihard toe. Huug Aandewiel groeide in die periode naar grote hoogte. De Katwijker stelde eerst Mart van der Plas in staat 4-2 te scoren en even later mocht Ron van der Kolk een schitterende solo van Aandewiel afronden: 5-2. Via twee treffers van Mart van der Plas liep V.d. Plas uit naar 7-2. Peter Hogewo ning, die voordat hij scoorde eer ste goalie Co Berrevoets dolde, bepaalde de eindstand op 8-2 Van Gerven - EKL Boys 1-6 Een verrassende overwinning van EKL, gezien de resultaten van de beide teams in de laatste weken. De Katwijkers stonden dankzij doelpunten van Ronald v.d. Pot en Gijs Collé met de rust op een 0-2 voorsprong. In de tweede helft maakte Wim de Roo er al snel 0-3 en 0-4 van. De thuisploeg creëerde wel een aantal kansen, maar had het geluk bepaald niet aan haar zijde. Zo raakten Leen Spoor. Jan van Duin. Martin Mei- BAMAKO (ANP) - De veertiende speeldag tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap dam men in Bamako heeft voor de Ne derlandse deelnemers weinig goeds gebracht. Langzamerhand raken Wiersma, Van der Wal, Clerc, Bastiaannet en Jansen ont moedigd over het feit dat zij nau welijks in staat zijn in een partij de volle winst binnen te halen. In de veertiende ronde troffen drie van hen tegenstanders, die laag geklasseerd stonden, maar de winst lieten zij liggen. land en Gerard van Beek de paal. V.d. Pot en Collé schoten het hal ve dozijn voor EKL vol. Gerard van Beek nam de enige Van Ger- ven-treffer voor zijn rekening. Inter-regionaal Glasbergen - De Bron 6-2 De Rijnsburgers toonden zich wel de betere ploeg, maar slaagden er bepaald niet in het publiek een aardige wedstrijd voor te schote len. Terwijl De Bron niet meer dan een speelbal had kunnen zijn. Individueel bleken de Rijns burgers immers over veel meer klasse te bezitten, maar dit werd eenvoudig niet uitgebuit. Behal ve dan door John Manuputty, die via aardige acties voor de enige opwinding zorgde. Dankzij twee treffers van Gé Perfors werd de rust met een 2-0 voorsprong be reikt. Na de pauze maakten Ma nuputty én Anne Ouwerloot er 4- 0 van. De thuisploeg schiep diver- Wiersma moest het opnemen tegen Korenevski. Aanvankelijk speel de de titelhouder zijn geliefde combinatiespel, maar zijn tegen stander anticipeerde hierop op uitstekende wijze. Eenpuntende- ling was het resultaat. Jansen, be gonnen met de opdracht Tsjego- lev remise af te dwingen, geraak te in een nadelig eindspel en ver loor. Clerc zette in de partij tegen Issalene alles op de aanval. In het middenspel zakte hij echter op onbecriiDeliike w'ize wee. Remi se was het uiteindelijk magere re- se kansen, maar bleef voorlopig op de 4-0 steken. De Gouwenaars kwamen nog even terug (4-1) maar Anne Ouwersloot leek aan alle onzekerheid een einde te ma ken. Zijn strafschop (toegekend wegens hands van keeper Cees Verhoef) werd door Verhoef ech- sultaat. Ook Van der wai Kwam niet tot winst. Veltman verdedig de zich sterk en dwong de Neder lander remise af. Bastiaannet, die het moest opnemen tegen de zwakste van de 22 deelnemers, Krista, deelde in de Nederlandse malaise door ook niet verder te komen dan een puntendeling. Met de ruime winst op Marcos lijkt Gantwarg onbelemmerd op de ti tel af te stevenen. Uitslagen 14e ronde: Van der Wal-Veltman 1-1, Diaw- ter gestopt. Gé Perfors maakte er daarna toch 5-1 van. De Bron scoorde nog 5-2, maar John Ma nuputty maakte aan alle onzeker heid een einde: 6-2. Overige uitslagen inter-regionalc competitie: Ceverbo-VI 5-5, Huug van Es-Concordia 6-2. Mogiljanski 0-2, Soumaoro-lssa 1-1, Marcos-Gantwarg 0-2, Clerc-Issalene 1-1, Verpoest-Mistsjanski 1-1, Bas- tiaannet-Krista 1-1. Ba-Lestsjïnski 0- 2. Wiersma-Korenevski 1-1, N'Diaye- Gba 1-1, Jansen-Tsjegolev 0-2. De stand na veertien ronden 1. Gantwarg 23 punten, 2. N'Diaye 20, 3. Wiersma, Mistsjanski. Mogiljanski, Tsjegolev 19, 7. Korenevski en Lests- jinski 18. 9. Van der Wal 17. 10. Clerc 16, 11. Bastiaannet 14, 12. Ba en Issa 13, 14. Gba en Verpoest 12, 16. Velt man 11. 17. Jansen 10, 18. Diaw 9, 19. Marcos 8. 20. Issalene en Soumaoro 7 22. Krista 4. ARNHEM (GPD)- Het nieuwe trai- ningsplan van de KNAU draait nog maar enkele weken, of het eerste conflict heeft zich al aange- diendDe nationaal- recordhouder op de 100 en 200 m. de Arnhemse CIKO-atleet Henk Brouwer, is namelijk door de nieuwe sprinttrainer Toine van den Goolberg meegedeeld niet meer welkom te zijn op de centra le trainingen. .Vorige week zaterdag heb ik met medeweten van Van den Gool berg een centrale training overge slagen. Dit omdat het slechte weer toen geen verantwoorde buitentraining toestond. Omdat ik ook nog de trainingen van Pe ter van Beusekom (de voorgan ger van Van den Goolberg, red.) volg en deze trainingen indoor worden gehouden, koos ik op die dag voor die trainingsmogelijk heid. Ik heb Van den Goolberg nog gezegd, dat ik de volgende keer wel van de partij zou zijn, maar enkele dagen later lag zijn brief bil mij in de bus", aldus Koppositie Leidse shorttrack schaatsers BRUGGE - Nederlandse short track schaatsers hebben afgelo pen zondag deelgenomen aan de eerste wedstrijd van het drie- banentoernooi in het Belgische Brugge. De rijders uit Leiden, Delft en Amsterdam wisten ze ven van de twaalf ritten op de 1000 en 500 meter in de wacht te slepen. De twee ritten op de 3000 meter ploegenachtervolging met aflossing gingen naar Brugge en Leiden. Na deze eerste wedstrijd is de stand: 1. Heist op den Berg (Bel gië) en Leiden 5V2, ij. Brugge 4, 4. Delft (dat Ger Boelsma miste), 3, 5. Amsterdam 2 en het Belgische Wilrijk sluit de ry met 1 punt. Toine van den Goolberg Henk Brouwer, die ook deel uit- maakt van de 4 x 400 m - estafetteploeg. Rond dit estafetteteam, dat onder Peter van Beusekom toptijden in Mexico liep en ook Moskou be reikte, zijn er in het nieuwe trai ningsplan grote problemen. Harry Schulting, Koen Gijsbers en Marcel Klarenbeek weigeren al len onder Van den Goolberg te trainen en volgen de trainingen van de volgens hen op een onheu se manier aan de kant gezette Pe ter van Beusekom. Henk Brouwer wilde nog niet zo ver gaan, maar is nu zelf buiten gesloten. Voor de nieuwe trai- ningscoordinator Herman Buuts een pittige opgave deze conflict situatie nog voor het naderende Europa-Cupseizoen op te lossen. De 4 x 400 m-ploeg is namelijk een erg belangrijke schakel in het Europa-Cupteam. Eversteijn wint VLAARDINGEN - Tijdens wed strijden in Vlaardingen is de Rot terdammer Cor Eversteijn ook in zijn elfde partij van zijn profcar rière ongeslagen gebleven. De lichtwelter zag zijn opponent, de Westduitse kampioen Dieter Schantz, in de zevende ronde ge diskwalificeerd wegens het toe dienen van een kopstoot. Ever steijn, die het duel beheerste, liep een scheur in zijn wenkbrauw op op Ambon, in dienst van de Gereformeerde Zendings- bond in de Hervormde Kerk. De laatste jaren was zijn werk in ons land gericht op het be vorderen en begeleiden van contacten tussen Molukse en Nederlandse kerken en groe pen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Vriezen- veen J.W. Goossen Masten broek; aangenomen naar Hui zen G.S.A. de Knegt Barne- veld, naar Westerhaar R.T Huizinga Nieuwe Pekela; be dankt voor Barneveld A. de Reuver Capelle aan de IJssel, voor Woerden W. Verboom Waddinxveen. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Rotterdam- IJsselmonde W.A. den De Steeg kandidaat M.C. Mook Eindhoven; bedankt voor Den Haag-Oost J.G. Meynen Amersfoort. Christelijke Gereformeerde Kerken: aangenomen naar Hilversum Oost (voor zendingsdienst) M. Rebel Groblersdal (Zuid- Afrika). Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Bodegraven J. van Haaren Amersfoort, voor Boskoop en voor Tricht J. van Vliet Aagtekerke, voor Gouda C. Harinck Dordrecht, voor Zwijndrecht P. Honkoop Kampen. Vicaris. Bisschop Simonis van Rotterdam heeft deken J.J.M. Kwaaitaal van Den Haag benoemd tot bisschop pelijk vicaris van zijn bisdom. Hij wordt vooral belast met de zorg voor de kandidaten voor priesterschap en diakonaat en voor toekomstige pastora le werkers (sters). Kwaaitaal blijft deken van Den Haag. Esquivel redesfonds. De Argentijnse Nobelprijs-winnaar Adolfo Perez Esquivel heeft gisteren in Alkmaar het begin aange kondigd van een "ploeg schaarfonds".Daarmee wil "Church and Peace", een in ternationaal en oecumenisch samenwerkingsorgaan voor christelijke vredesgroepen, eraan bijdragen dat energie en middelen die op oorlog zijn gericht worden omgezet in werktuigen van actief vredes werk. Esquivel (58) was hier als gast van onder andere de Interna tionale Broederschap der Verzoening (IFOR), een reli gieus geïnspireerde vredes beweging, die over de hele wereld zo'n 28 afdelingen heeft. Het secretariaat is in Alkmaar gevestigd. Bij de IFOR is ook de Latijnsameri- kaanse vredesorganisatie aangesloten waarvan Esqui vel secretaris is. Op een persconferentie ver klaarde hij dat de bevrijdings bewegingen in Latijns Ameri ka de hem verleende Nobel prijs voor de vrede 1980 erva ren als een grote stimulans om hun werk voort te zetten. Esquivel pleitte voor een wa penstop voor de Latijnsame- rikaanse landen. (ADVERTENTIE) a Andriessen zeker van EG- portefeuiile (Van onze correspondent Jan Gerritsen) BRUSSEL - Mr. Frans Andriessen, de Nederlander in het „dagelijks EG-bestuur", dat op 1 januari in functie komt, krijgt vrijwel zeker de portefeuille van mededin gingsbeleid. Daarnaast heeft An driessen, die bijna een jaar gele den na een conflict over de begro ting aftrad als minister van finan ciën, een claim gelegd op de post visserijbeleid. Dit werd gisteren vernomen in welingelichte EG- kringen in Brussel. Inmiddels maakte mr. Andriessen bekend dat hij mr. Carlo Trojan heeft benoemd tot zijn kabi netschef, een sleutelfunctie in het Brusselse EG-overleg. Mr. Trojan is thans directeur marktordening bij het ministerie van landbouw in Den Haag. Nederlanders, Hou meer van je Thuis christen-antimilitaristen, gaat het vraagstuk van de 'burgelijke onge hoorzaamheid' nader bestuderen en haar leden voorbereiden op ac ties tegen de voorthollende bewa pening. Dat is de conclusie van een werkdag die deze organisatie in Utrecht hield. De aanleiding tot deze werkdag was de afloop van het kamer debat over de plaatsing van atoomraketten op Neder lands grondgebied. Een mo gelijke actie tegen die plaat sing zou de vorm van "burge- lijke ongehoorzaamheid' moeten krijgen, zo menen "Kerk en Vrede"-mensen. De centrale vraag op deze werk dag was dan ook: zijn er zulke problemen die een bedrei ging vormen voor de mens heid dat (massale) wetsover treding gerechtvaardigd is, óf tasten dergelijke acties de parlementaire democratie Dr. W.E. Verdonk (Oegstgeest), hoogleraar christelijke ethiek aan de Universiteit van Am sterdam, omschreef "burger lijke ongehoorzaamheid" als een strijd tegen de wanorde die door bestaande rechtsver houdingen wordt bevestigd of mogelijk gemaakt. In die zin is een gerichte wets overtreding plicht van de mens. Ze vindt plaats in de bereidheid om de gevolgen van die wetsovertreding te dragen. Bovendien is "bur gerlijke ongehoorzaamheid" geweldloos. Verdonk maakte duidelijk on derscheid tussen deze vorm van ongehoorzaamheid en het 'eigen rechter spelen'. "Een speculant die met een knokploeg zijn gekraakte pand ontruimt is niet burger lijk ongehoorzaam, hoewel hij de wet overtreedt. Hij is misdadig bezig", aldus Ver donk. Werelddiakonaat De Generale Diakonale Raad van de Nederlandse Her vormde Kerk heeft ds. G. Boer te Hoevelaken benoemd tot hoofd van de afdeling We relddiakonaat. Hij volgt ds'. T. van Weelie op. die midden volgend jaar zijn functie neer legt. Ds. Boer (35) was van 1970 tot 1976 werkzaam als docent 'nieuwe testament' aan de theologische hogeschool van de Molukse Protestantse kerk DEN HAAG (GPD) - De onderwijs organisaties vinden de maatrege len die staatssecretaris De Jong heeft aangekondigd om het uit vallen van lessen in het voortge zet onderwijs te verminderen, be tuttelend en veel te detaillistisch. De onderwijsorganisaties zijn van mening dat het over het alge meen wel meevalt met het uitval len van lessen. Zij menen dat de inspectie op scholen waar het werkelijk uit de hand loopt, maar moet ingrijpen. Het is volgens de onderwijsorganisaties niet nodig om voor alle scholen maatregelen af te kondigen, ook al omdat zul ke maatregelen de zelfstandig heid van de scholen en de vrij heid van ondrwijs aantasten. Staatssecretaris De Jong (onder wijs en wetenschappen) deelde de Centrale Commissie voor On derwijskundig Overleg (CCOO) mee dat hij de notitie had ge maakt op verzoek van scholen, ouders en inspectie. Van ver schillende kanten bereiken hem regelmatig klachten over het gro te aantal lessen dat uitvalt op scholen voor voortgezet onder wijs. ,Het dilemma waar ik voor sta", zo zei De Jong, ,,is aan de ene kant het feit dat leerlingen het recht hebben op voldoende en goed on derwijs, en aan de andere kant het feit dat je de scholen daar de ruimte voor moet geven. Die twee zaken staan regelmatig met el kaar op gespannen voet." De inspectie wil vooral dat de staatssecretaris iets gaat doen aan de enorme verschillen die zich hierbij per school voordoen. De staatssecretaris deelde de CCOO mee dat er scholen zijn waarbij negen procent van de les sen uitvalt, maar dat er ook scho len zijn waarbij dat percentage op twintig ligt. Naar zijn mening mag je als overheid de verant woordelijkheid voor dit soort za ken niet uit de weg gaan. De staatssecretaris deelde de on derwijsorganisaties binnen de CCOO verder mee dat de wet op een aantal punten sterk verou derd is en daarom ook niet meer de gewenste duidelijkheid ver schaft over de mogelijkheden die een school heeft om lessen niet te geven of het rooster aan te pas sen. „Wat de wet onder een les verstaat, is eigenlijk achterhaald en het wordt tijd dat daar duide lijkheid over gaat komen." 18tAn27 december Uw meubelzaak adviseert u graag.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15