''Met Ronald Rijsdorp weet je het maar nooit" SPD ook tegen mini-WK Wiersma komt ondanks zege niet dichter bij koplopers 1500 sporters mogelijk straks in de kou? Zaaltoernooi van LFC gaat morgen niet door Vrij De Kruijff op eerste plan bij damesstrijd ZATERDAG 13 DECEMBER 1980 SPORT PAGINA H LISSE - De mogelijke koper van de be drijfsruimtevan de Lisser bloembollen exporteur Driehuizen kan het sportge- not van ongeveer 900 tennissers en 600 badmintonners ontnemen. Het lot i'an die mensen ligt al sinds enkele maan den in de handen van makelaar Hoba- ho. Stapt vandaag of morgen iemand naar deze makelaar met plannen voor een milieuvriendelijk bedrijf dan kunnen de sporters medio april op de straal ko men te staan. Want de enige zekerheid, die de tennissers en badmintonners van Driehuizen tot nu toe hebben afge dwongen is dat ze tot april mogen over winteren. De niet georganiseerde ten nissers kunnen dan uitwijken naar de buitenbanen van omliggende vereni gingen. De badmintonners komen ech ter in dubbel opzicht op straat te staan. Hoewel de 300 leden van de BC Hillegom vooreen groot deel afhankelijk zijn van Driehuizen, heerst er volgens voorzitter J. van Aartwijk geen paniek binnen zijn club. „We kunnen inderdaad elke dag op straat worden gezet. Maar ge zien de economische toestand verwacht ik niet dat een agrarisch bedrijf be langstelling zal tonen voorliet complex (inclusief bedrijfsruimte, kantoor en een stukje grond). De vraagprijs f3.500.000 gulden) kunnen slecht weini gen betalen. We wachten rustig af. Bo vendien zoeken we in samenwerking met enkele clubs naar een oplossing, maar daar kan en mag ik niet over uit wijden". De onzekerheid knaagt beduidend meer aan de gemoedstoestand bij de BC Lis- se. In een onlangs uitgegeven rapport, waarin wordt gepleit voor een eigen hal stipt de vereniging hel verschijnsel particuliere sporthallen reeds aan. Verscheidene exporteurs in de bloem bollenstreek dopen hun bollenschuur in de wintermaanden tot sportruimte. Daardoor blijft hun schuur ook in die periode enigszinsrendabel. Driehui zen wilde de zaken evenwel groter op zetten. Vier jaar geleden werden vier tennisbanen en zeven badmintonba- nen aangelegd. Voorts werd er ruimte gereserveerd voor zes squash banen. Tenslotte werd iemand gevonden, die de banen verhuurt, de kantine beheert en les geeft. Ruim vier seizoenen over wintert Driehuizen nu al op 'sportieve' wijze. De exporteur wil echter haar ac tiviteiten beeindigen. Waarmee het grote gevaar van particuliere sporthal len direct is blootgelegd. „In dat rapport", aldus BC Lisse-be- stuurslidJ. Massaar. ..hebben we onder andere geschreven dal het levensge vaarlijk is om je als club op te hangen ineen particuliere sporthal". De Lisser badmintonners hebben zich dan ook min of meer met hun kop in de strop gestoken. Alle leden trainen bij Drie huizen. terwijl het eerste team tuilko mend in de landelijke tweede klasse daar hun thuiswedstrijden afwerkt. Inmiddels zijn alle fractieleden van de politieke partijen en B. en W. van Lisse al op de hoogte gesteld van de situatie. Veel hoop op steun van die zijde heeft Massaar niet. ..Want het kost nogal wat om die hal over te nemen" De noodklok luidt bij BCL dan ook. Mas saar: ..Ik heb gehoord dat de antiquer Van Domme (..Ik weet zelf van niks") geïnteresseerd is. Als die ouwe rommel daar naar toe wordt gebracht dan. staan we inderdaad op straat. We heb ben daarom ook overwogen die hal met die grond te kopen. Maar,we kunnen nooit twee en half miljoen opbrengen voor die hal. Want daar komen ook nog verbouwkosten bil" Massaar vervolgt: ..Sorry, je overvalt me daarmee. We hebben nog niet aange dacht om samen met BC Hillegom die hal te kopen. Echt niet. In elk geval heb- Onder de honderden tennissers bespeurt bedrijfsleider L. Oostinga nog niet veel onrust. ..Bij hen dringt het met zo door. wat de consequenties zijn als de hal ver dwijnt. Alleen die badmintonners zit ten natuurlijk in de piepzak. Maar de algemene teneur is wel: 'Dit is ver schrikkelijk'. Het geluk is dat het pand een agrarische bestemming heeft. Een fabriekje mag er dus niet worden neer gezet. En mocht een bollenbedrijf Drie huizen overnemen dan is de kans groot dat die sportruimte 's winters niet ver dwijnt. In elk geval heb ik van de direc tie de toezegging, dat ik voor eind ja nuari weet waar ik aan toe ben. In fe bruari tref ik al voorbereidingen voor het i-olgende seizoen". Tot dan ligt het lot van de sporters in de handen van de mogelijke koper. HERMAN POOS LEIDEN - Het "monster"-zaal- voetbaltoernooi, dat der deklasser LFC morgen in de Groenoordhallen zou organi seren, is door de redelijke vel- domstandigheden naar een nader te bepalen datum ver schoven. De data waarop de vee- annex sporthal beschik baar is, zijn: 11,18 en 25 janua ri. De bedoeling is van het evenement een jaarlijks te rugkerende gebeurtenis te maken (vorig organiseerde LFC ook al zo n toernooi). De leiding van het restaurant in de Groenoordhallen heeft een wisselbokaal ter beschikking gesteld. Frans Mahn terug als baancoach WOERDEN (ANP) - Frans Mahn. de sporttechnisch medewerker van de KNWU, zal zich in het nieuwe wielerseizoen weer bezig houden met training, coaching en begeleiding van de baanrenners. Het hoofdbestuur van de wiel- renunie heeft namelijk besloten de overeenkomsten met de deel- trainers Peter Nieuwenhuis en Jan Jansen niet te verlengen. Nieuwenhuis had in het afgelo pen seizoen de verantwoording voor de achtervolgers, Jansen voor de sprinters. HAZERSWOUDE - Onmeetbaar is de grilligheid van Ronald Rijsdorp. Wanneer dinsdag een afspraak wordt gemaakt om wat te beschouwen over de op stapel staande strijd om de NTTB-cup (waarvoor de Avanti-speler volgens insiders een kanshebber voor de eerste plaats zou zijn), komt de 20-jarige leerling-prqgrammeur donderdag doodleuk met de mededeling: "Ik doe niet mee" BAMAKO (ANP) - De elfde ronde van het toernooi om het wereld kampioenschap dammen in de Malinese hoofdstad Bamako heeft titelhouder Harm Wiersma een iets betere positie op de rang lijst bezorgd, namelijk een ge deelte derde plaats met Mis- jtsjanski uit de Sowjet-Unie. De afstand tot de koplopers Gant warg en N'Diaye bleef echter on gewijzigd, drie en twee punten respectievelijk. De elfde ronde kende slechts twee remises, die tussen Lesjtsjinski en Korenjevski en tussen Mit- janski en Sjtsjegoljev. Er was nog een derde confrontatie van spe lers uit de Sowjet-Unie. Gant- warg versloeg Mogiljanski. die daardoor terrein moest prijsge- N'Diaye bleef op een punt achter stand van de grootmeester uit de Sowjet-Unie door winst op Diaw. Wiersma kon zijn winstpartij vrij gemakkelijk behalen tegen Sou- maoro uit Mali, een van de zwak kere spelers uit het toernooi. Het werd een regelmatige overwin ning gebaseerd op het krachts verschil tussen beide spelers. Bastiaannet en Clerc hebben zich niet te lang achter het bord opge houden. Het Nederlandse duo be gon met een afruil op grote schaal en besloot tot remise nadat de uit dunning was voltooid. Van der Wal en Jansen hielden de stuk ken wat langer op het bord. Voor al Jannes van der Wal. In een vol le stand kon Hans Jansen schijf- verlies niet voorkomen en daarna legde hij zich neer bij de onver mijdelijke nederlaag. Jansen (Ned)-Van der Wal (Ned) 0-2, Verpoest (Bel)-Issa (Ivo) 0-2, Gantwarg (Sow)-Mogiljanski (Sow) 2-0. Issalene (Fra)-Weltman (Can) 0-2, Misjtsjanski (Sow)- Sjtsjegoljev (Sow) 1-1. Krista (Tsj)-Gba (Ivo) 0-2, Lesjtsjinski (Sow)-Korenjevski (Sow) 1-1. Stand Oorzaak: geen zin. "Die cup hoeft voor mij niet zo erg", zegt de Wad- dinxvener. "Ik heb me er trou wens niet op voorbereid. Dan vind ik dat je niet naar zo'n toer nooi moet gaan". Overigens, als zou Rijsdorp onge traind aan die bokaalstrijd begin nen, dan zou hij nóg voldoende kansen hebben voor de eindover winning. Ronald Rijsdorp is na melijk een begenadigd talent maar daarbij ook een 'enfant ter rible'. Even terugblikken. Zo'n 2'/, jaar geleden werd Rijsdorp na een serie aansprekende resul taten in de nationale ploeg opge nomen. ondanks een tegenstrib belende Bert van der Helm en Ni co van Slobbe, die het met 'die houterige verdediger' eigenlijk niet zagen zitten. Rijsdorp werd toen op een internationaal toer nooi in Duisburg op een genade loze manier door de Joegoslavi sche topspeler Surbec in de hoek gezet en die nederlaag zette de pupil van Gerard Bakker aan het denken. "Op dat moment kwam ik erachter dat ik nooit bij de Eu ropese top zou komen", herinnert hij zich. "Ik knapte af op het tafel tennis. Ik ben nog wel een een jaar doorgegaan voor Avanti maar daarna kon ik geen bal meer "Ik doe nu maar wat", zegt hij schouderophalend. "Als ik zin heb om aan te vallen, doe ik dat. Niemand die daar iets van zegt. Op deze manier heb ik er weer zin in. maar misschien is het straks weer mis met me. Want met Ro nald Rijsdorp weet je het maar nooit" De stand na elf ronden is: 1. Gantwarg 18 pnt., 2. N'Diaye 17 pnt., 3. Misjtsjanski en Wiersma 15 pnt., 5. Korenjevski, Lesjts jinski en Sjtsjegoljev 14 pnt., 8. Mogiljanski. Clerc en Van der Wal 13 pnt.. 11. Ba en Gba 11 pnt., 13. Verpoest. Bastiaannet en Wel- tman 10 pnt.,16. Marcos en Issa 9 pnt., 18. Jansen 8 pnt.. 19. Diaw 7 pnt.. 20. Issalene 5 pnt., 21 Sou- Ronald Rijsdorp: "De Nederlandse topspelers moeten zich schamen, dat maoro 4 pnt.. 22. Krista 2 pnt. nog zo gemakkelijk kan meekomen" Een jaar lang hield Ronald Rijsdorp het voor gezien. Wilde wel op een lager niveau een balletje slaan maar de competitieleider gaf geen speelvergunning. Het stop pen van Theo Louwers was min of meer de aanleiding van het feit dat Rijsdorp de draad weer op pakte. Maar hij wilde wel op een geheel andere wijze dan in het verleden achter de groene tafel plaatsnemen. Rijsdorp wenste "alleen voor de lol" te klappen Uitslag De uitslagen van de partijen uit de elfde ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dam men zijn: Bastiaannet (Ned)- Clerc (Ned) 1-1. Ba (Sen)-Marcos (Bra) 2-0, Wiers ma (Ned)-Soumaoro (Mal) 2-0, N'Diaye (Mal)-Diaw (Sen) 2-0, BONN (GPD) - De sportcommissie van het Duitse parlement heeft in een brief aan de Duitse voetbal bond gevraagd het besluit tot deelneming aan het mini- wereldkampioenschap van 30 de cember tot 10 januari in Uruguay alsnog te herzien, iniatiefnemer er voor deze brief is de voorzitter van de sportcommissie bij de so ciaal-democraten, Heinemann, die Westduitse deelneming in Uruguay om politieke redenen ongewenst acht. „Wie, zoals de Duitse voetbalbond, vanwege Afghanistan tegen een Westduitse deelneming aan de Olympische Spelen in Moskou heeft gestemd, kan nu niet zijn geloofwaardigheid op het spel zetten en het voetbalelftal naar SPD'er. Heinemann richtte ook aan andere partijen het appel een even consequente houding aan te Volgens het Amerikaanse Congres - zo verklaarde Heinemann - is Uruguay folterkamer nummer één in Zuid-Amcrika. Het aantal politieke gevangenen bedraagt ei rond 6000. De foltermethoden n die op hen worden toegepast zijn onbeschrijfelijk, aldus Heine mann in zijn brief aan de Bonds dagcommissie. Hoewel de commissie de voetbal bond in haar brief niet uitdrukke lijk vraagt niet aan de kampioen schappen deel te nemen, onder schreven alle in de commissie vertegenwoordigde partijen na drukkelijk het morele appél dat daarin tot uitdrukking kgmt. ..We vragen u, omdat zich hiervoor nu de gelegenheid biedt, ook de hu manitaire principes van de men selijke samenleving en ook het onbetwistbare recht van ieder mens op persoonlijke en politie ke vrijheid te wijzen", staat in de brief. De Duitse voetbalbond heeft op de ze brief nog niet geantwoord maar wel laten weten dat het op zijn besluit een elftal naar Uru guay te sturen niet zal terugko men. Haar woordvoerder Gcr- hardt bestreed, dat tussen de Olympische Spelen in Moskou en d e m ini- wereldkampioenschappen in Montevideo een vergelijking kan worden getrokken. De Duitse voetbalbond is tegenover de we reldvoetbalbond een verplich ting aangegaan en zal deze net zo na komen als bij de wereldkam pioenschappen 1978 in Argenti- ..Het nationale elftal gaat niet naar Uruguay om het regime daar te steunen maar om zijn verplich tingen tegenover de wereldvoet balbond, de organisatoren en an dere deelnemende landen te ver vullen", aldus Gerhardt. De sportexpert in het SPD-bestuur. Heinemann, zal het daarbij niet laten zitten en vraagt een conse quentere houding van de voetbal bond door niet aan de mini- wereldkampioenschappen deel te nemen en wil daarvoor nieuwe initiatieven ontplooien. Bij de tafeltennisbond was er overigens tot gistermiddag nog geen afschijving van Ro nald Rijsdorp binnen geko- men(....). Bij afwezigheid van de Waddinxvener ziet de deel nemerslijst bij de heren er als volgt uit: René Hijne, Bert van der Helm, Nico van Slobbe. Jaap van Spanje, Patrick Swier, Han Gootzen. Anne Vlieg. Ron van Spanje, Henk van Spanje en Paul Bakker. Volgens coach Theo Bakker hangt een hoge klassering van Partick Swier af van het resultaat van de eerste partijen. "Als hij meteen al van de tafel wordt geveegd, voorspel ik een van de laatste plaatsen. Is het om gekeerde het geval, dan kan Patrick wel eens voor een ver rassing zorgen. Hij heeft een uitstekende wedstrijdcondi tie en aangezien 'the best of five' wordt gespeeld, kan hem dat goed van pas komen". Bij de dames geven drie 'Leid- se' speelsters acte de presen ce. Een van de drie, Sandra de Kruiff. heeft een goede kans om de Limburg Coupe te win nen. Toegegeven, de deelna me van Bottine Vriesekoop had de Leidse ongetwijfeld op het tweede plan doen be landen. maar nu de Hazers- woudse werkloos moet toe kijken (door de toenmalige China-trip moest ze evenals Jolanda Noordam de voor rondes missen) heeft De Kruiff alle kans op een zege. De onlangs behaalde open Is raëlische titel bevestigt een goede vorm. Deelnemerslijst dames: Sandra de Kruiff, Stephine van Gennip. Vivian Blankaert. Marian van der Vliet. Brigitte Kooter. Ine Willems. J Jans- ma, Judith Williams, R van Rijswijk en Mirjam Kloppen burg. Verlies van militairen BERGEN (ANP) - Na de derde dag van hel internationale basketbal- toernooi voor militairen in Cas- teau bij Bergen (Bel) is Neder land nog zonder winst. Gisteren werd van de Amerikaanse ploeg verloren met 70-112. Bij rust hadden de Amerikanen en voorsprong van 53-32. Grieken land en de Verenigde.Staten lei den nu in het klassement met drie overwinningen. Nederland bezet de zesde en laatste plaats. Het is tekenend voor het nationale tafeltennispeil dat de grillige pingponger zich met gemak staande houdt in de ereklasse. Ondanks zijn gebrekkige trai- ningsarbeid en vreemde wed strijdmentaliteit is Rijsdorp altijd nog goed voor twee. meestal drie gewonnen partijen. "Die topspe lers moesten zich eigenlijk diep schamen, dat ik zo makkelijk kan meekomen. Als ik in de schoenen van die jongens had gestaan, was ik allang gestopt. Maar ze zien die snoepreisjes naar het buitenland wel zitten. Alleen dat is interes sant voor ze". Voorlopig zal Ronald Rijsdorp in het komende halljaar op clubni veau niveau te bewonderen zijn. Samen met Bettine Vriesekoop vormt hij een sterk tandem, dat wellicht voor een verrassing in de nationale competitie kan zorgen. Enige dissonant is het ontbreken van een sterke derde man maar Gerard (Heintje Davids) Bakker probeert zo nu en dan die leegte op te vullen... ROB ONDERWATER Bonhof weer terug in Duitse selectie DUSSELDORP (ANP) - De West duitse voetbalcoach Derwall heeft twee nieuwelingen opgeno men in zijn selectie voor het toer nooi dat van 30 december tot 10 januari in Uruguay wordt gehou den. Jupp Derwall heeft Wilfried Hannes (Borussia Monchen- Gladbach) en Wolfgang Drcmm- Ier (Bayern Munchen) aangewe zen. Rainer Bonhof (FC Koln). die bij het toernooi om het Europese kampioenschap ontbrak wegens een blessure, is terug in de groep van achttien spelers. De groep ziet er als volgt uit Doel Schumacher (FC Koln) en Immel (Borussia Dortmund) Verdediging: Dietz (MSV Duis burg), Karl-Heinz Förster (Stutt gart). Niedermayer (Bayern Mun chen). Hannes (Borussia Mon chen-Gladbach) en Kaltz (Ham burger SV). Middenveld Bonhof (FC Koln), Briegel Keitfrslautern Dremmler (Bayern Munchen). Magath (Hamburger SV). Hans Muller (Stuttgart) en Votava (Bo russia Dortmund). Aanval: Allgower (Stuttgart). Klaus Allofs (Fortuna Dusseldorf). Bor- chers (Eintracht Frankfurt). Hru- besch (Hamburger SV) en Rum- menigge (Bayern Munchen). Uruguay Het voetbalelftal van Uruguay heeft in Maldonado met 5-0 ge wonnen van Bolivia. Halverwege het oefenduel was de stand 3-0 In de 32ste minuut stuurde de scheidsrechter de Boliviaanse centrumspits Aguilar van het veld. HANDBAL - ZSKA Moskou heeft zich gisteren geplaatst voor de kwartfinale van de strijd om de Europa Cup voor landskampioe nen. De Sowjets versloegen het Franse La Stella Aint Maur met 29-20. In het eerste duel wonnen zij met 24-19. KUNSTRIJDEN - Na de eerste se- rie verplichte figuren tijdens het WK-junioren in Londen heeft de Oostenrijkse Andrea Bohm de leiding Zij wordt gevolgd door de Westduitse Cornelia Tosh en de Amerikaanse Maria Causey TENNIS - Betty Stove heeft giste ren de halve finale bereikt van de strijd om de Zuidaustrahsche kampioenschappen in Adelaidi Zij versloeg de Westduitse Clau dia Kohde met 6-4, 6—4 Tegen standster in de halve eindstrijd is Hanna Handlikova.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11