Dames van HYS incasseren eerste nederlaag Zijl/LGB duidelijk uit vorm Danaïden beklimt korfbaltroon Winst voor Gemini en Donar PAGINA 12 DO/ST MAANDAG 8 DECEMBER 1980 SPORT EDE/ARNHEM - De Zijl/LGB heeft za terdagavond geheel onverwacht een punt verspeeld tegen Polar Bears. De Leidsc formatie kwam niet serder dyn een 3-3 gelijkspel. Ook LZ'86 kwam niet tot winst. De uitwedstrijd tegen Neptunus werd in Arnhem met 6—4 ver loren. Katwijk behaalde een nuttige over winning op Swol (10-6). Vivax blijft aan de leiding in de derde klasse. Het zwakke GZC werd met 2-9 verslagen. In dezelfde af deling behaalde DKD een 3-3 ge lijkspel tegen TZV uit Tilburg. De Zijl/LGB is duidelijk uit vorm Na tegen medetitelkandidaten goede resultaten behaald te heb ben, zijn de Leidenaars tegen de mindere goden uit de hoofdklas se veel minder op dreef. Werd vo rige week nog moeizaam van hek kesluiter de Gouwe gewonnen, ditmaal kwam de Zijl/LGB tegen het één plaats hoger dan de Gou we genoteerde Polar Bears niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Po lar Bears, getraind door ex inter national Mart Bras, is een ploeg waarin uitblinkers ontbreken Collectiviteit en een ijzersterke onditie zijn de kracht van de Edenaren. En juist op het gebied van teamspel kon de Zijl/LGB een voorbeeld nemen aan hun te genstander. Veel te veel indivi duele akties ontsierden het Leid- se spel. In de beginfase kon de formatie van coach Rob Schou ten nog wel een voorsprong ne men. Stan van Belkum zorgde in de eerste periode voor 0-1 en broer Alex en wederom Stan van Belkum zetten de Zijl/LGB in de tweede periode op 0-3. Alhoewei het vertoonde spel van Leidse zij de ook in die beginfase al niet flonkerend was leek een ruime overwinning toch in het verschiet te liggen. Van toen af was het ech ter gedaan met de Leidenaars. De aanvallen warert krachteloos en veel onnodig balverlies stelde Po lar Bears in staat regelmatig de veste van Zijl/LGB goalie Theo Uittenhout op te zoeken. Han Butz profiteerde het eerst van de Leidse off day 1-3) waarna Fran- kenmolen in de derde periode de tweede Edense treffer scoorde (2-3). In de vierde periode leek de Zijl/LGB alsnog de overwinning veilig te stellen. Stan van Belkum mistte echter de hem toegewezen strafworp. Het was Kleermans tenslotte die één minuut voor tijd de gelijkmaker op het scorebord bracht (3-3). In de laatste minuut probeerde de Zijl/LGB het nog wel, maar de Edenaren hielden de verdediging goed dicht. LZ'86 reisde gistermiddag af naar Arnhem waar de ploeg het tegen Neptunus moest opnemen. Nep tunus Arnhem vergaarde in de eerste acht wedstrijden 10 wed- strijdpunten. LZ behaalde 3 pun ten minder en staat een plaats (ze vende) lager geklasseerd in de na tionale competitie. Een duel tus sen twee middenmoters dus. De Arnhemse ploeg wordt nog steeds op de been gehouden door oud internationals als Bart Bon- gers, Rik Thonen en Hans Hoog veld. Vooral Hans Hoogveld sticht nog de nodige verwarring bij menig hoofdklasser. Hans Hoogveld was ook degene die LZ'86 de das om deed. In de eer ste periode nam hij de openings treffer voor zijn rekening en in de tweede periode draaide hij zich vrij op de midvoor plaats en dat betekende 2-0. LZ'86 had voor alsnog geen weerwoord op de Arnhemse aanvallen. Kuti ver grootte de voorsprong (3-0) door doelman Erik Vos ietwat schle mielig te passeren. LZ'86 nam pas ver in de tweede periode het initiatief iets in handen. Jan de Graaf die zich dit seizoen in aan vallend opzicht nog weinig liet zien. verraste in samenwerking met Jan Bakker de Arnhemse goalie en in de derde periode gaf dezelfde speler met een afstands schot de keeper nogmaals het na kijken (3-2). LZ deed zelfs de riant lijkende Arnhemse voor sprong geheel te niet door een treffer van Ruud Muusse die een break op resolute wijze bekroon de. Deze trend zette zich voor de Leidenaars helaas niet voort. Voor het verstrijken van de 3de periode zette Thoonen de Arn hemmers weer op voorsprong door doelman Erik Vos met een stuiterbal voor onoverkomelijke problemen te plaatsen (4-3). Het conditioneel sterker geachte LZ'86 moest in de laatste periode in staat zijn de Arnhemmers de zege te betwisten. Hans Hoog veld plaatste hier echter een stok je voor en stelde met twee treffers de Arnhemse zege al vrij snel vei lig (6-3). Jan de Graaf deed voor LZ met zijn derde treffer nog iets terug en bepaalde de eindstand op 6-4. Katwijk won verdiend van Swo» met 10-6. De Katwijkers hebben het zich in de laatste periode nog onnodig moeilijk gemaakt. Een in de eerste periode opgebouwde voorsprong (4-1 en 6-3) ging bij na geheel verloren. Swol wist tot 7-6 terug te komen. Goed kee perswerk van Henk Vooys en een aantal sterke intercepties van PaulVd. Putten sleepten de Kat wijkers door deze moeilijke fase iieen. Toen bovendien tweemaal een man meer situatie werd be nut (Dirk v. Leeuwen en Arres Parlevliet) stond de Katwijkse ze ge vast. Pal voor tijd zorgde Piet de Vries nog voor lé-6 Op le bank bij de Katwijkers naast le naar Amersfoort vertrekker le trainer Hans van der Putten ook Wim van Zijl de nieuwe sterke man. Vivax heeft zijn leiderspositie in de derde klasse geconsolideerd. Het zwakke GZC werd ruim versla gen. Marcel Rompes schakelde de gevaarlijke Loek Bertels ge- neel uit en legde daarmee de Goudse aanval lam. Via 0-3, 1-5 en 2-7 werd het uiteindelijk 2-9. Vivax miste nog twee strafwor- pen. Topscorer: L. Onderwater (4). H. Zandvliet 2. DKD speelde in een gelijk opgaand duel 3-3 tegen TZV. De Leider dorpers waren niet in staat een 3-1 voorsprong in de laatste pe riode vast te houden. Goals: Ro land en Frank Dreef en Harry van Hoven. DIRK KLOOS LEIDEN - HVS, trotse lijstaanvoerster in dc eerste divisie A, heeft de eerste nederlaag moeten incasseren. In de sporthal "de Fluit" in Lcidschcndani bleven dcStompwijk- se dames met 8-10, rust 6-5!, achter bij het in deze competitie voor lijfsbehoud strijdend WWV uit Winterswijk. Spelbepaler Sjanie Waayer, afgelo pen dinsdag tijdens de training zo ernstig aan de knie beblesseerd dat zij niet meer binnen de lijnen zal kunnen komen, moest vanaf de kant machteloos toezien hoe haar HVS door de zaal zwalkte als een aangeschoten vogel. Aan coa- ch-trainer Karei te Lindert de moeilijke taak om de ploeg, voor al mentaal, weer op te krikken. Kwaliteit is er, het gemis van een geroutineerde speelster als Sja nie Waayer ten spijt, nog voldoen de in de gelederen. Tenslotte is HVS, zij het nu maar met twee punten voorsprong op de concur rentie, lijstaanvoerster gebleven. Tot de wel op de loer liggen con currentie behoort sinds gisteren ook weer een klein beetje Fore- holte. In Deurningen won de Voorhoutse elite van het thuis al tijd moeilijk bespeelbare DSVD. rust 7-6. eindstand 13-12. In de tweede divisie boekte debutante Oase een verdiende 9-8 zege op EMM. De heren van Olga/Saturnus hand haafden zich op de kansrijke, ge deelde eerste plaats van de rang lijst in de derde divisie door thuis in de 5 Mei-hal in een bij vlagen sterk gespeelde wedstrijd met 17- 9 te winnen van UVG uit Rotter dam. De dames van MMO hadden in Roelofarendsveen een gemak kelijke 15-3 zege. rust 5-1, op het in deze klasse hopeloos onderaan bengelende Oliveo uit Pijnacker. HVS had het gemis van Sjanie Waayer moeten kunnen compen seren. De Stompwijkse aanvoer ster behoort niet tot de ijzersterke categorie van spelbepaleres, die een hele wedstrijd uitspelen. In de afgelopen competitie-duels moest ook zij op haar tijd naar de Kant om adem bij te tanken die spelfasen draaide HVS ook gewoon door. Nu echter leek het alsof de ploeg bij iedere mislukte actie de vergoelijking wilde zoe ken op de bank, waar de gebles seerde Sjanie Waayer tandenk narsend de missers telde. Voor een ploeg als HVS waren dat er heel wat. Met name de defensie liet in deze wedstrijd meer steken vallen dan in alle wedstrijden daarvoor. Dat de gasten uit Win terswijk uiteraard gratis profi teerden van de al in de openings fase merkbare onzekerheid in de Stompwijkse gelederen ligt voor de hand. WWV liep zich het vuur uit de schoenen om overeind te blijven en smaakte het genoegen zelfs de winst te kunnen pakken. Foreholte "had" het gisteren in Deurne weer. De zo gevaarlijke tweede lijn, vorige week tegen ESCA absent, schoot grimmig raak en dwong de DSVD- defensie tot grote aandacht voor hun acties. Van de gaten, die er zodoende op de cirkel vielen. HVS speelster Lenie van der maakte de Voorhoutse eerste lijn, cirkel - en hoekspeelsters. goed gebruik. Jet Verdegaal, Mariette Siera, Elly Hoek en Marjan Mens, Anneke van Rijn assisteerden ditmaal op niet mis te verstane wijze in de productie, waarin Nel Geerlings en Hannie Boskamp met respectievelijk 5 en 3 treffers natuurlijk toch nog wel een hoofdrol vertolkten. Oase won in Middelburg vooral op een ijzersterke defensie. En ach ter die defensie stond Monique van der Meer zo grandioos te kee pen. dat de supporters waar schijnlijk toch zullen gaan 'spe len' met kampioensgedachten. Temeer nu uit die sterke defensie kennelijk aanvalsimpulsen voortkomen, zoals de schitteren de treffer van Gerrie Hogenboom uit een ingestudeerd looppatroon vanuit de hoek met een sprong- schot dat in de rechterbovenhoek van het Middelburgse doel in sloeg. Het is echter nog veel te vroeg om te juichen. De heren van O/Saturnus hadden de wed strijd tegen UVG eigenlijk al in de eerste helft moeten beslissen. Het werd 17-9, rust 9-5, maar het had gelet op het aantal gemiste Kansen best een score boven de 20 mogen zijn. Dc treffer van Henk Verwey bij 13-8 draaide de roodwitte machine op voor het slotoffensief. Bij MMO kon Lydy Vink haar schotvaardigheid uit voerig demonstreren. Zij schoot liefst zesmaal raak! In de afdelingsklassen bleven de kampioenskandidaten, HVV'70 bij de dames in de derde klasse en Foreholte bij de heren, eveneens in de derde klasse, overeind. HVV'70 niet zonder de nodige moeite. Met de rust leek de routi ne van Verburch 4 geen obstakel van betekenis te zullen opwerpen voor Aimee Visser cs, 6-2 voor de Voorschotense formatie, maar na de hervatting zakte HVV'70 ver terug en kon de Poeldijkse storm nog maar net bedwingen, 9-7. Fo reholte daarentegen walste de re serves met breaks en afstand schoten. Bij Foreholte debuteer de de ex.-Northa speler Rene Vrolijk met drie treffers. In de tweede klasse verloor Olympia '72 met 3-7 van Animo 3 en ging in de derde klasse MSV helemaal onderuit tegen Oase 3,2-20. Bij de heren in de tweede klasse een sterke wedstrijd van HVV'70 te gen HEC. die op het nippertje verloren ging 19-21, rust 11-11. MSV, zonder wissels, was kans loos tegen EDH, 15-26, en Rijns oever moest in een tumultueus gebeuren de van der Voort-hal in Wateringen de winst aan Quintus 3 laten, 17-22. In de vierde klasse verloor Oase na een gelijkop- gaande strijd met 19-23 (rust 8-11) van VELO 2. FRANK BONTE Gewichtheffers Spartaan laten steek vallen NIJMEGEN - De gewichtheffers van de Spartaan hebben het afge lopen weekeinde de kans laten liggen om zich al te plaatsen voor de finale van Nederland. De ne genvoudig nationaal kampioen verloor bij De Atlas met drie kilo verschil: 863-860. Een beslis singswedstrijd op neutraal ter rein moet eind februari nu uitma ken, wie van de twee mag uitko men in de eindstrijd. Dio Deegenaars had in Nijmegen de sleutel voor de zege in handen. De talentvolle Leidenaar zit sinds kort in militaire dienst, waardoor hij in plaats van zes keer slechts tweemaal per week kan trainen. Als hij in normale doen zou zijn geweest, dan was De Spartaan nu al verzekerd zijn geweest van een finaleplaats. Deegenaars haalde echter bij lange na niet zijn record trekken (97V2): 90 kg. Het stoten ging hem beter af: 122 kg. Voor hem had Hein van der Putten 85 kilo getrokken en 110 kilo ge stoten. Na Deegenaars' optreden, kwam Arie Swagers in actie. Zijn resultaten: 95 kg trekken en 125 kg stoten. Als voorlaatste kwam Dick van 't Riet in actie. Door blessures moest de 38-jarige De Spartaan- trainer noodgedwongen zijn ren tree maken na vijfjaar. Dat hij het klappen van de zweep nog niet verleerd is, bewezen zijn cijfers wel: 107'/2 en 137V2 kilo'. Tenslotte stelde ook Herman Filippo niet teleur: 122V2 en 145 kilo. LEIDEN - In de Overgangsklasse A van de microkorfbalcompctitie bleek De Danaiden na 60 spannende korfhalmi- nuten net even sterker dan ASKO uit Assen. De Danaïden bezat met 12 mi nuten te spelen nog een grote achter stand in het duel om dc bezetting van de eerste plaats. Maar in de spannende slotfase kwam de Leidse ploeg toch nog voorbij Asko. Pernix gaat na drie com petitiewedstrijden nog geen punt ver zameld te hebben zeer donkere tijden tegemoet. In Geldrop werd tegen de gelijknamige ploeg een kansloze 12-5 nederlaag geleden. In de Eersteklasse kwamen de Leidse vertegenwoordigers wederom tot winst. Fides Pacta dat vo rige week nog een monsterzege boekte, kwam door een doelpunt van Diet Rijs- bergen op winst: 8-7. Zuiderkwartier blijft Fides goed volgen. Tegen OSCR werd dc volle buit binnengehaald, zo dat dc derby volgende week met span ning tegemoet gezien kan worden. De Danaiden-Asko 8-7 (4—4). In deze meer spannende dan fraaie wed strijd heeft De Danaïden tot twee maal toe een drie punten achter stand moeten wegwerken. In de eerste helft kwam de Leidse ploeg met 1-4 achter, en in de tweede helft met 4-7. Het siert de Bos-cquipe dat men in tegenstel ling tot andere jaren nu zoveel vertrouwen heeft in eigen kun nen dat men na een achterstand niet tot paniekkorfbal overgaat. Asko zette De Danaïden na 7 mi nuten al op een 0-2 achterstand, zonder dat het eerste aanvalsvak van de blauwhemden tot noe menswaardige aanvalsakties was gekomen. Yvonne Kamerling verkleinde met een gave door loopbal de achterstand, terwijl het hele vak gedurende deze spo radische akties al een sterke in druk maakte. Toch was Asko voor de korf wat gelukkiger met het afmaken van doelrijpe kan sen. zodat na 20 minuten spelen De Danaïden op een 1-4 achter stand kwam. Kees Christiaanse zorgde voor de aansluiting (2-4). waarna een enorme druk op de korf van Asko uitgeoefend kon wórden. Bij één van de afgesla gen aanvallen van de Leidse ploeg gelukte het Kees Chris tiaanse de aanval van Asko vroeg tijdig op correcte wijze te onder breken. waarna Hennie Devilee een via alle schijven toegespeelde bal op voortreffelijke wijze wist te verzilveren. Voor de gelijkma ker had dezelfde speler evenwel minder moeite hoeven te doen, maar de twee toegekende straf- worpen miste hij op klungelige wijze. De tweede helft die door het zwakke optreden van scheidsrechter De Knijf een grimmig karakter kreeg, werd aanvankelijk door Asko be heerst. De DanaTden zag geen kans voor de korf enig gevaar te stichten, terwijl Asko met goed gerichte schoten de stand van 4-4 naar 4-7 tilde. Een strafworp van Hennie Devilee luidde de omme keer in. Met de lange Eric Peters onder de korf zag De Danaïden een afstandsschot van Bea Schra- ma en een strafworp van Kees Christiaanse in de korf belanden. Hennie Devilee tenslotte zette De Danaïden middels een fraaie doorloop op 8-7 en boven aan de ranglijst in de Overgangsklasse. Geldrop-Pcrnix 12-5 (7-2). Het gemis aan training gaat de ploeg van trainer Karei Verschoor nu ken nelijk opbreken. Tegen Geldrop kwam Pernix niet aan de bak. Het schot dat Pernix in de twee eerste wedstrijden nog dicht bij de te genstander zette, was in Geldrop in het geheel afwezig. Bij rust be zat Pernix al een hopeloze achter stand (7-2), die in het begin van de tweede helft nog groter werd: 9-2. Via 10-4 werd een zeer zwak opererend Pernix door Geldrop afgetroefd 12-5. Doelpunten: Pe ter Kuipers 2x, Kees Hortensius 2x en Wil v.d. Kooy. Fides Pacta-Kwiek 8-7 (5-3). "Geen schim van vorige week", dat wa ren de eerste reacties na afloop van dit duel, uit het Fides Pacta kamp. Vorige week scoorden de acht microërs van Fides Pacta 22 maal en dit was voor vele mi croenthousiasten aanleiding ge weest om ook deze wedstrijd eens met eigen ogen te aanschou wen. Maar al gauw was duidelijk dat het doelpuntenfestijn van vo rige week zich niet zou herhalen. Ergo, Fides Pacta had zelfs grote moeite om te scoren, en kon zich daardoor niet losmaken van Kwiek. De Haagse ploeg die een achterstand van 5-3 bezat bij rust kwam in de tweede helft tot ie ders verbazing zelfs voorbij Fides Pacta: 5-6. In deze periode bleek ook het zwakke punt van de Leid se ploeg. Het ziet geen kans een ander speltype te spelen als het afstandsschot niet zuiver is. Coach Jan Hensen zag zich dan ook genoodzaakt bij de stand 5-6 een wissel toe te passen en Robin Sommeling in de ploeg op te ne men. De om zijn afstandsschot bekende Sommeling stélde zijn coach niet teleur en zorgde er voor dat Fides Pacta toch nog de winst zou pakken: 8-7. Doelpun ten: Dik Onderwater, Wim Piket; Hennie Piket 2x. Patricia Gott- mer, Diet Rijsbergen 2x en Robin Sommeling. OSCR-Zuiderkwartier 8-10 (4—4). Bei de ploegen ontliepen elkaar nau welijks in de moeilijk bespeelba re Energiehal te Rotterdam. Joep van Dam en Albert de Groot zorg den voor een bliksemsnelle ope ning, die door OSCR evenwel uit stekend werd beantwoord: 2-2. Tot aan de rust hadden de geel- blauwen echter wel het beste van het spel, maar tot vijf minuten voor het eind was OSCR toch wat sterker. Els Lardee en Joep van Dam 2x maakten aan de onzeker heid een eind door een 8-7 achter stand om te zetten in een 8-10 voorsprong, wat tevens eind stand werd. Overige doelpunten: Toos van Dam, Jopie van Leeu wen, Dirk Jan de Kreek. Tweedeklassers: Het scheelde maar weinig of De Algemene had maar één wedstrijdpunt overgehouden aan de 14-12 overwinning op Merwede. ScheidsrechterTroost, die overigens een zwakke avond kende, had een streepje aan de verkeerde kant gezet en kwam bij telling der doelpunten uit op 13- 13. De aanvoerder van Merwede herstelde echter deze scheids rechterlijke dwaling. De doel punten in deze wedstrijd, waarin De Algemene voortdurend tegen een achterstand opbokste wer den gescoord door Wim van Iter- son, Hennie Rusman, Wim van Vliet 7x en Ruud van Vliet 5x. Mieke van de Berg alhoewel niet scorend had een groot aandeel in deze overwinning, door op voor treffelijke wijze onder de korf op de juiste momenten Wim van Vliet aan te spelen. Ons Eiland moest in DKC al in het begin van de tweede helft haar meerdere er kennen. Toen voerden de Delfte naren de stand op van 5-3 naar 7-3. Ons Eiland haalde nog wel op maar kwam niet verder dan 8-7 wat tevens de eindstand werd. Wim Nijenhuis scoorde drie maal voor Ons Eiland. TOP had aanvankelijk veel moeite met Regenboog en stond met de rust met 4-2 achter. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd, maar Regenboog zpg toch kans de 7-8 achterstand in 8-8 gelijk te trek ken. Invaller Anne v.d. Zaag scoorde 2x. Crescendo verrichtte prima werk door koploper Blauw Wit '51 met lege handen naar huis te sturen. Via 4-0 en een 7-2 rust stand werd een verdiende 8-4 overwinning geboekt. Doelpun ten: Louis Kok. Wim Barendse, Joke Geijer 2x, Wilfred Cornelis- se 2x, Marlies Brouwer en Ga- brielle Kok. GERT GRESSIE LEIDEN - In de vollcybalcompctitic was er bij de lieren winst voor Gemini (3-1 op Krimpen en Donar in de derby tegen Hij de dames liéten N<)\<> en Leython een puntje liggen. De Gemini/ K heren speelden een goede wedstrijd tegen Krimpen. De ploeg wist vooral het feit dal Krimpen lengte te kort kwam aan het net goed te benutten. Na 15-12 en 13-15 gaf Krimpen de derde en vierde set onnodig uit handen door opwinding over de scheidsrechter 15- 0 en 15-6), hetgeen 2 gele en I rode kaart opleverde. Illustratief wms dat de aanvoerder de laatste hal uit woede ge woon met 2 handen opving. De pass van LUSV legen Tonegido was vrij matig. Vandaar dat het met 11-14 achter kwam Dankzij de goede eigen opslag haalden men toch de set binnen (16-14). De tweede set leverde een regel matige 15-10 winst. In de derde set werd het via 8-1 toch nog 12- 12. Sterk aanvalsspel van Frans Klumperen Rpy de Roo gaf ech ter ook nu de doorslag naar de winst van 15-12(3-0). Omdat Rui ter won van Tornado staat LUSV nu weer aan kop. NOVO speelde in Wormervecr legen KDS aan vankelijk ontzettend makkelijk. Zo begon Anneke Henzen met serveren en pas op 1-11 werd dat gestopt. Meestal betekende een serve direkt een punt (6-15). Ook de tweede set ging eigenlijk op deze wijze al werd er nu iet s meet 'gevolleybald"; (12-15). In de vol gende set liep NOVO weg naar 4-12 maar een aantal individuele fouten brachten KDS steeds dichter bij en eigenlijk onbegrij pelijk zelfs op winst: 16-14. De vierde set ging net zo, via 3-11 werd het 15-11 verlies. Pas in'de laatste set liep het weer als een trein. 9-15. Het verworven punt had KDS meer aan NOVO dan aan zichzelf te danken. Bij de da mes divisionisten wist Gemini zowaar een puntje te bcmachti gen bij Polaris in een meer span nende dan goede wedstrijd. Bei de kanten maakten te veel eigen fouten en omdat Gemini er net iets meer maakte verloor de for matic terecht (15-8, 12-15, 15-13, 12-15 en 15-12). Uitslag 3-2 voor Polaris. Gemini 2 deed het tegen Schippers Berkel nog beter. Na een minieme winst in de eerste set (15-13) verloor de ploeg de volgende (12-15) maar daarna was het overwicht erg groot. Met 15-8 en 15-6 werd het 3-1 voor de Voorschotense reserves. DAC ex perimenteerde tegen PVC met Margy Kamphues als spelver deelster en ondanks het 3-0 ver lies mag dat geslaagd genoemd worden. In het eerste gedeelte ging het tot 11-11 gelijk op, maar PVC was geroutincerder. In de tweede set werd DAC finaal weg geserveerd 15-5. Goed herstel bracht DAC op 9-13 en zelfs 14- 14. Toen brachten 2 foute opsla gen de winst toch bij PVC (18-16 en 3-0). In de promotieklas was de Northgo hal voor het duel NO VO-Leython bomvol. Leython ervaarde dit als extra handicap. Leython begon met een andere opstelling dan normaal en liet zijn aanvoerder Chris Verwoert aan de kant. Dit was geen succes want NOVO won verrassend de set (15-8). Met de normale basis- ploeg werden de volgende 2 sets gewonnen (10-15 en 11-15). Daar na brak het Leython op dat er te weinig variatie in de aanval zat en de middenaanval niet benut werd want NOVO wist voortreffelijk terug te komen via 15-11 en 15-5 en aldus winnend met 3-2 te voorschijn te komen. Ook bij de andere derby Donar- WVV was er veel publiek, dat echter enigszins teleurgesteld vertrok omdat dc wedstrijd - waarschijnlijk door de grote spanning onder de spelers - zei den kon boeien. Donar startte pri ma met 15-5 om vervolgens in de fout te gaan. De ploeg was het niet eens met de beslissingen van de scheidsrechter hetgeen Adriaan Timmer een officiële waarschuwing opleverde en WW setwinst (11-15). Daarna was het de goede opslag en het prima spel van Rolf Groen die Donar in veilige haven bracht (15-13 en 15-11). Dit betekende de eerste nederlaag in deze com petitie voor WW en dat de strijd nu tussen Be Fair en WW verder gaat. Bij Gemini 2 speelde coach Andre Hoving de eerste 2 sets mee tegen Tornado 2 en dat bete kende gelijk een 2-0 voorsprong (15-11 en 15-8). Toen hij uitviel, daar hij het eerste team moest coachen, viel Gemini eerst sterk terug ondanks het goede spel van invaller Bert Zoutenbier (8-15). Toen echter in de vierde set de aanval beter ging draaien werd Tornado echter toch definitief ge klopt met 15-10 (3-1). Bij de dames behaalde LUSV een zeer simpele zege op een zwak Zevenhuizen 2. In de eerste set namen de studentes een 3-14 voorsprong door wat experimen teren teruggebracht tot 9-14 voordat een goede opslag besliste ten gunste van LUSV (9-15). De tweede en derde set waren niet meer dan een serveerpartij in Leids voordeel (vooral Winnie Kooy). Via 2-15 en 7-15 werd het ruim 0-3. Radius en WW speel den een spannende pot die pas na vijf sets in WW's nadeel werd be slist (3-2). Aanvankelijk leek WW makkelijk over Radius heen le lopen (4-15) maar in de loop van de wedstrijd bleek dat de ploegen zeer aan elkaar ge waagd waren (16-14,15-13,12-15 en 15-10). Leython speelde in Noord wijk tegen NOVO 2 3 sets erg sterk. Toch pakte NOVO 2 een punt, hetgeen impliceert dat NOVO dc overige 2 op zijn naam schreef. Leython begon sterk, kwam op een grote voorsprong, ging toen wat frequenter wisse len om de speelsters daai meer vertrouwd mee te malen. In de derde set (na 8-15 en 9-15) ging het echter fout. Leython raakte uit zijn ritme en verloor prompt 2x( 15-11 en 15-8). Pas in de vijfde set hervond de ploeg zich met 5- 15, hetgeen een 2-3 winst bete kende. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12