5Supporters9 van Feyenoord bedreigen Jansen KNVB en COSEM nader tot elkaar Zoetemelk niet in Maastricht Bondsdelegatie wacht op Kameruitspraak zaak-Uruguay Ali wil aow voor boksers WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 Voorlopig geen fusie aan Boshuizerkade LEIDEN - Hoewel LFC, Unitas Leiden en VNA allen verklaren op dit moment geen behoefte hebben aan een fusie, willen de drie Boshuizerkadeclubs de mogelijkheid voor een samen gaan niet uitsluiten. Met het oog op de toekomst werd daarom vorige week een informele avond gehouden. „Zekere voordelen konden toen op langere termijn niet worden ontkend", aldus een schriftelij ke verklaring van de gezamen lijke besturen. Er werd slechts besloten het samengaan van de drie verenigingen in de toe komst bespreekbaar te maken. Op initiatief van Unitas Leiden- bestuurslid Jaap van Hartings- veldt werd tevens een 'onder zoekcommissie' samengesteld. „Het leek me zinnig", aldus Van Hartingsveldt „om eerst eens te onderzoeken hoe de stand van zaken binnen de clubs is". Het groepje onderzoekers, be staande uit één of twee verte genwoordigers van elke club, wil een driefasenplan uitvoeren. „In de eerste fase willen we de mensen maandelijks breeduit informeren over de voor- en na delen van een fusie", licht Van Hartingsveldt toe. „Daar heb ben we veel tijd voor nodig. Dat moet ook héél nauwkeurig ge beuren. Daarna moeten we on derzoeken naar de noodzaak van een fusie, waarna de leden daar over moeten worden geinfor- meerd. Vervolgens gaan we een pakket vragen samenstellen en houden we een enquête onder de leden van LFC, Unitas en VNA. Tenslotte trekken we een conclusie". AMSTERDAM (ANP) - De entree van Wim Jansen bij Ajax heeft heel wat kinnesinne in Rotterdamse kringen te weeggebracht. De Feyenoordsupporters voelen zich ver raden nu 'mister Feyenoord' overgestapt is naar de erfvij and. Jansen wordt bedolven onder dreigbrieven en ano nieme telefoontjes, waarin melding wordt gemaakt dat Jansen zondag het duel tussen Feyenoord en Ajax in de Kuip beter kan laten schieten. In Ajax-kringen wordt de hetze serieus genomen en wordt overwogen de aanwinst niet op te stellen. Hoe lang is het nog maar geledendat in Rotterdam werd gedweept met Wim Jansen. Nu hij Aja,r boven zijn oude club Feyenoord heeft verkozen moet ook hij ondervinden dat roem vergankelijk is. Zekere, zich Feyenoord supporters noemende voetbalvlegels hebben hem imniddels 'aangeraden' zondag niet in de Kuip te verschijnen. Ajax overweegt Jansen langs de kant te laten. „Ik kan daarom nu al met zeker heid zeggen, dat een mogelijke fusie nog zeker twee jaar op zich laat wachten. We willen ons niet overhaasten, want dan krijg je brokken. We hebben duidelijk geleerd van de mislukte fusiebe sprekingen tussen Oranje Groen en Leidse Boys (de overige twee clubs aan de Boshuizerkade)". De aftastende gesprekken over een voetbalhuwelijk weerhou den LFC en VNA er niet van om binnenkort een nieuw clubhuis te bouwen. „Want zoals de zaken er nu voorstaan hebben wij nog geen enkele behoefte aan een fu sie", vertelt VNA-secretaris Theo Koster. „Maar mogelijk dat wij over drie jaar een totaal ander bestuur hebben, die mis schien totaal anders tegen een samengaan aankijkt". Overigens kwam Jansen gister avond in de Meer wél in het veld. Tegen de Rijswijkse amateur hoofdklasser RVC kwam hij als libero in het veld. Ajax, dat Schoenaker op de bank hield, won het oefenduel met 3-0. Na een half uur opende Wim Jansen de score. Zijn afstandsschot werd door RVC-verdediger Henk Knoppert van richting veranderd, zodat goalie Wim Zuurmond meteen ge slagen was. Tscheu la Ling teken de vijf minuten later 2-0 aan, waarna Frank Amesen uit een strafschop voor 3-0 zorgde. Gerrie Deijkers maakt geen deel meer uit van de selectie van Vites se. De Brabander heeft gister avond ontslag van zijn contrac tuele verplichtingen bij de eerste divisieclub gevraagd. Deijkers kan zijn drukke werkzaamheden in een garagebedrijf in Eindho ven niet meer combineren met het spelen in de Arnhemse vereni ging. Zijn vroegtijdig vertrek seerd op een medisch advies. Het bestuur van Vitesse zag dan ook geen enkele aanleiding om de oud-speler van onder meer De Graafschap, PSV en Beringen, die bijna een jaar voor Vitesse uitkwam, te dwarsbomen en ont bond zijn contract. Liverpool Liverpool heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de League cup. In de kwart eindstrijd ver sloeg de landskampioen op eigen veld Birmingham met 3-1. Met Liverpool verzekerde tweede di visieclub West Ham United zich van een plaats bij de laatste vier. In de Londense derby legen eerste divisieclub Tottenham Hotspur bracht David Cross de thuisclub acht minuten voor het einde aan de winnende hand. Watford en Coventry City gaan op 9 december op herhalingHet eerste duel eindigde na 2-2. Manchester City en Bromwich Albion spelen hu vanavond. fS°; Naar huis Vier Poolse voetbalinternationals, die deel uitmaken van de natio nale selectie die zich in Rome voorbereidt op de wedstrijd van DEN HAAG - De KNVB zal een eventueel negatief advies van de Tweede Kamer en de regering inzake de reis van het Nederlands elftal naar het mini-WK in Uruguay zwaar laten meewegen in haar besluitvorming om al of niet deel te nemen aan dit zogenaamde Mundialito. Deze toezegging werd gisteren door de KNVB-afgevaardigden Jan Huijbregts (secretaris sectiebestuur betaald voetbal) en direkteur Van Eijk gedaan na een gesprek met het Comité Olympische Spelen en Mensenrechten (COSEM). Het COSEM, waarin alle grote politieke partijen zijn vertegenwoord igd, drong er gisteren tijdens dat gesprek nogmaals bij de KNVB-afgevaardig den op aan niet naar Uruguay af te reizen. De Tweede Kamer debatteert morgen over de ,Jcwestie Uruguay". Een eventueel negatief advies van de Tweede Kamer en de regering houdt niet in dat het Nederlands elftal niet naar Uruguay afreist. De KNVB is autonoom en kan de be slissing van de Kamer en de rege ring naast zich neerleggen. Van- MEXICO STAD (ANP) - Hoe wel boksers eerder in aan merking komen voor een wao-uitkering, heeft Mo hammed Ali op het zestiende congres van de World Boxing Council (WBC) ge pleit voor de instelling van een aow voor beroepspugi listen. De ex-drievoudige wereldkampioen in het zwaargewicht stelde giste ren in Mexico Stad verder voor een levensverzekering voor beroepsboksers ver plicht te stellen en de regle menten om een partij tussen tijds te stoppen te precise- Ali verdedigde zijn aow-voor- stel met de verklaring, dat het heden ten dage meer maals voorkomt, dat eens luid bejubelde kampioenen op latere leeftijd in de goot belanden. Een aow zou het afglijden naar de zelfkant van de maatschappij naar oordeel van Ali beletten. Het plan van Ali vraagt een grote mate van solidariteit van de boksers. Zij moeten vijftig procent van de gage van elk gevecht in het fonds stoppen om het idee in financieel op zicht te verwezenlijken. Aandacht vroeg Ali verder voor de reglementering van de arbitrale interventie in een gevecht. Die regels laten volgens de Amerikaan nog teveel speling toe. Hij pleitte sterk voor een strikte om schrijving, zodat arbiters en juryleden weten waar ze aan toe zijn. daar dat de toezegging van de KNVB-afgevaardigden gisteren als een stap in de goede richting werd beschouwd door het COSEM. Drs. Van Eijk: „Mocht de situatie ontstaan dat zowel de Kamer als de regering een negatief advies uit brengt dan zal het bondsbestuur van de KNVB deze uitspraak zwaar laten meewegen in haar besluit vorming. Ik neem overigens aan dat het bondsbestuur het uiteinde lijke besluit aan de bondsvergade ring (waarin 30 afgevaardigden van het betaald voetbal en 30 afgevaar digden van het amateurvoetbal zit ting hebben, red.) zal overlaten. Aan een eventuele voorspelling van die stemming in de bondsvergade ring durf ik me echter nog niet te wagen. We wachtep eerst maar het spoeddebat in de Tweede Kamer af en zullen dan op korte termijn met het bondsbestuur bij elkaar komen om over deze kwestie verder te pra ten". Jan Huijbregts. ,,De afgelopen we ken is er werkelijk een cyclus van vergaderingen geweest, van afde lingen tot de algemene vergaderin gen van zowel het betaald als het amateurvoetbal op 19 november aan toe. En het vreemde is dat er op geen van die vergaderingen ook maar enige vorm van kritiek naar voren is gekomen op ons besluit wel naar Uruguay af te reizen. En dat terwijl bij de afdelingsvergade ringen alle leden van de clubs, dus ook van de elftallen die in staking gaan tegen het besluit van de KNVB, via hun afgevaardigden, hun mond open kunnen doen. Maar dat is helemaal niet gebeurd", hiermee zijn verwachting uitspre kend dat de bondsvergadering zich op 13 december in Zeist voor het afreizen van het Nederlands elftal naar Uruguay zal uitspreken. Boete Mocht het bondsbestuur echter toch voor een boycot van het mini- WK, dat van 27 december tot en met 10 januari in Montevideo plaats zal vinden, kiezen dan komt dat de KNVB, volgens een clausule in het inmiddels door de voetbalbond ondertekende contract, op een boe te van ruim 400.000 gulden te staan. Een boete evenwel, die Jan Huij bregts niet tot zorgen stemt. „Het geld is op dit moment niet belang rijk, hoewel ik ervan overtuigd ben dat de FIFA (de wereldvoetbal bond, red.) een eventuele absentie van het Nederlands elftal in Uru guay zeker niet ongestraft zal laten passeren". Ed van Thijn, voorzitter van het COSEM; „Wij hopen dat het ka merdebat van donderdag uit zal monden in een duidelijk advies van zowel regering als de Kamer aan de KNVB niet naar het mini-WK te gaan. Mocht de KNVB in dat geval alsnog besluiten naar Uruguay te gaan, dan zou dat wel eens tot een verkoeling van de verhouding tus sen de overheid en de KNVB kun nen leiden. Meer wil ik hier niet over kwijt". Van Thijn doelde met deze opmerking op de overheids subsidie, die de KNVB sinds ruim drie jaar ontvangt in naleving van het rapport Gezonder Betaald Voetbal. In antwoord op vragen van de ka merleden Van Thijn (PvdA), Brinkhorst (D'66). Hennekam (CDA) en Keja (WD) achtte de re gering het eerder niet noodzakelijk de KNVB te adviseren niet deel te nemen aan het mini-WK in Uru guay. Minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken stelde zich op het standpunt dat de voetbalbond, in een gesprek met buitenlandse zaken op 16 september, voldoende was gewezen op de politieke situa tie en vooral op het overtreden van de mensenrechten in dit Zuidame- rikaanse land. De fractie van de PvdA toonde zich echter uiterst ontevreden met dit antwoord van de minister en vroeg via het kamerlid Van den Bergh een spoeddebat aan. Dit debat, dat naar alle waarschijnlijkheid inderdaad zal uitmonden in een negatief ad vies van de Kamer en van de rege ring, zal donderdag plaatsvinden in de Tweede Kamer, waarna op dins dag 9 december de stemming zal plaatsvinden. MAASTRICHT (ANP) - Tour de France-winnaar Joop Zoetemelk is de grote afwezige in de zes daagse van Maastricht, die van 16 tot en met 21 december a.s. wordt gehouden in de Eurohal. Specu laties, als zou Zoetemelk te duur zijn, wees wedstrijdleider Peter Post gistermiddag tijdens de persconferentie resoluut van de hand. "Zoetemelk rust op dit moment", liet Post weten. "Ie dereen heeft toch, aan de hand van de uitslagen in de najaars wedstrijden, kunnen conclude ren dat Joop een zwaar seizoen achter de rug heeft en dat hij in feite al op de weg te lang is blijven fietsen. We moeten ook aan de gezondheid van ken". De eerste lustrum-'six' van Maas tricht telt een rennersveld van tien koppels, waaronder drie de butanten. Twee coureurs van de wegploeg van Peter Post, Ad Wijnands en de ex-wereldkam pioen achtervolging Bert Ooster bosch. De derde debutant is Maastrichtenaar Fred Rompel- berg. Het deelnemersveld: 1. Stan Tour- né (België)ZMaurice Burton (Groot-Brittannië), 2. Rene Pij- nen/Gerrie Knetemann (Neder land), 3. Gerd Frank (West- Duitsland) Romann Hermann (Liechtenstein), 4. Willy Debos- Joop Zoetemelk scher (België)/Horst Schutz West-Du itsland), 5. Patrick Ser- cu (België)/Albert Fritz (West- Duitsland), 6. Danny Clark/Don Allan (Australië), 7. Wilfned Peffgen (West-Duitsland)/Ad Wijnands (Nederland), 8. Leo van Vliet/Bert Oosterbosch (Neder land), 9. Jan Raas (Nederland)/ Udo Hempel (West-Duitsland), 10. Martin Vemx'Fred Rompel- berg (Nederland). Gerrie Deijkers komende zondag in La Valetta tegen Malta voor de voorronden van het toernooi om het wereld kampioenschap 1982, zijn giste ren naar Warschau terugge stuurd. Het zijn doelman Jozef Wlynarczyk, Zbigniew Boniek, Wladyslaw Zmuda en Stanislaw Terlecki. Ze zijn in afwachting van een onderzoek dat zal worden ingesteld voorlopig geschorst. Zaterdag ontstonden er op het vliegveld van Warschau proble men tussen de spelers en bonds coach Ryszard Kulesza. Deze wilde Wlynarczyk in de Poolse hoofdstad achterlatenomdat hij de nacht van vrijdag op zaterdag niet in zijn hotel had doorge bracht en onder invloed ver scheen op de luchthaven. Boniek, Zmuda en Terlecki. die al len spelen voor LKS Lodz, ver klaarden daarop dat als de doel man de reis niet zou meemaken alle spelers in Polen zouden blij ven. Zij eisten dat pas na terug keer in eigen land eeA onderzoek zou worden ingesteld. Noodge dwongen willigde Kulesza die eis in. Het bestuur van de Poolse voetbalbond besliste echter maandagavond dat het viertal spelers dat bij dit incident be trokken was direct naar War schau diende terug te keren. Bookmaker Eén van de hoofdrolspelers in het Italiaanse omkoopschandaal is gisteren in het Romeinse ge rechtsgebouw gemolesteerd. De fruithandelaar Massimo Cruzia- ni werd door zijn vroegere chauf feur FabrizioCorti en diens broer Roberto in elkaar geslagen. De gebroeders Corti noemden de ille gale bookmaker een "vuile uerra- dër'" en sloegen hem tegen de grond. Cruziani en zijn collega Alvaro Trinca brachten dit voorjaar het omkoopschandaal in de open baarheid. Beiden hadden iaet- bailers uit de hoogste Italiaanse liga regelmatig steekpenningen geboden om tevoren de utslagen van wedstrijden "vast te stellen Cruziani en Trinca brachten het bestaan van de illegale toto aan het licht omdat zij zich bedrogen voelden door de spelers. Cruziani venmlt nu de merkwaardige dubbelrol van kroongetuige en aangeklaagde. Na de molestatie verklaarde Cruziani zijn getui gen is voor de Romei nse rech tbank voort te zetten. Navratilova ronde verder SYDNEY (ANP) In een druilerige regenbui heeft Martina Navrati lova zich geplaatst voor de derde ronde van de tenniskampioen schappen van Nieuw Zuid Wales. Zij versloeg de Amerikaanse Sharon Walsh met 6-4, 7-5 en be klaagde zich na afloop over de gladde baan. De pas gekroonde open Australi sche kampioene Hana Mandliko- va begon gisteren aan het toer nooi in Sydney met een overtui gende overwinning op de Zwit serse Christiane Jolissaint 6-1, 6-2. Wendy Turnbull, die zondag in de finale van Mandlikova ver had weinig moeite met de Tsj che Re

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13