ZE NU KOPEN. UKUNT "Club nieuw leven inblazen" Koploper onstuitbaar Geen veroordeling van Schillebeeckx FüurziSver voor nieuwe Amro- spaarders. «af STAATSLOT»? een fièel leE Enu,spaartualbijde Amro Bank? Voorzitter Kelder van vereniging van zaterdagclubs Gouden medaille voor Anita Staps bij judo-wk voor dames DINSDAG 2 DECEMBER 1 In competitie zaalvoetbal LEIDEN - Ook met het zaal voetbalteam van Van Gerven maakte V.d. Plas gisteravond Korte metten. De naaste con current, voor zover daar nog van gesproken mag worden, Kreeg met 9-3 klop van de Katwijkse koploper in de hoofdklasse. BAX leek in het duel met Cleijn Duin lange tijd op een overwinning aan te sturen, maar in de laatste mi nuten van de wedstrijd ste vende Cleijn Duin de Voor- noutse' promovendus alsnog voorbij (4-3). In de inter-re- gionale zaalvoetbalcompeti tie kon Glasbergen tegen VI niet voor een verrassing zor gen. De Rijnsburgers kregen een 4-1 nederlaag toegediend. V.d. Pias-Van Gerven 9-3 Dat er van paniek sprake was bij de ranglijst aanvoerder voert wellicht te ver, maar de gezichten van de V.d. Pias- spelers vertoonden voor het eerst dit seizoen tekenen van bezorgdheid. Van Gerven slaagde er namelijk als eerste ploeg in de Katwijkers enigs zins aan het wankelen te brengen. Op het moment dat Leen Spoor de Lissenaars vlak na de doelwisseling op 2-2 bracht, leek Van Gerven definief door te drukken. Ron van der Kolk zorgde snel hierna echter voor 3-2 en hielp zijn ploeg via die treffer over de drempel. Heel ge makkelijk liep de thuisploeg daarna uit naar een verteken de 9-3 overwinning. De Lisser ploeg, die al enkele jaren op het nippertje aan de gradatie is ontsnapt, moet dit toch jaar in staat worden geacht zich al voor het einde van de competitie veilig te stellen. Tegen V.d. Plas speelde het team voor rust in elk geval een fris aanvallend spelletje en dat is in het verle den nog wel eens anders ge weest. De Katwijkers liepen dankzij doelpunten van Mart van der Plas en Huug Aande- wiel snel uit tot 2-0 (Pluim graaf was via een spetter op de lat ook nog dicht bij een treffer). Van Gerven herstelde zich echter goed en het was voor een belangrijk deel aan V.d. Pias-doelman Gijs Guyt te danken (de goalie stond treffers van Gerard yan Beek en Leen Spoor in de weg), dat zijn ploeg niet met een aantal tegentreffers werd gecon fronteerd. Jan van Duin schoot na een kwartier wel raak: 2-1. Toen Ron van der Kolk direct na de pauze een twee minuten straf kreeg en Van Gerven daar via een schitterende kopbal van Leen Spoor (op aangeven van Hen- nie van Eeuwijk) van profi teerde (2-2) leek V.d. Plas rijp voor de slachtbank. De 3-2 van V.d. Kolk bracht de om mekeer. Via doelpunten van Gert Zwaan, Huug Aande- wiel, Mart van der Plas, Peter Hogewoning (strafschop), V.d. Kolk en Peter Hogewo ning (goed aangeven Zwaan) liepen de Katwijkers uit tot 9-2. De uitblinkende Lisse- naar Gerard van Beek maakte er vlak voor tijd nog 9-3 van. Cleijn Duin - BAX 4-3 Via Loek van Kesteren (voor BAX) en Huig Schaap (Cleijn Duin) werd met de rust een 1-1 stand bereikt. In het tweede part liepen de Voor- houters dankzij een zéér fraaie treffer van Cees van der Lans en een eigen doelpunt van Jaap Haasnoot uit tot 1-3. Blunders van keeper Aad van Kampen waren er de oorzaak van dat BAX de voorsprong nog uit handen moest geven. Amerik van Duivenvoorde (2x) en Wim Haasnoot (een paar seconden voor tijd) brachten Cleijn Duin de overwinning. Inter-regionaal VI - Glasbergen 4-1 In de eerste helft van de leuke partij wogen de beide ploegen goed tegen elkaar op. Zowel de thuisploeg (Frans Bouw man, Arie Damsma en Maar ten Polderman) als het team van coach Nico Glasbergen (Groenendijk en Ouwersloot) kregen kansen, maar de beide keepers, Van Elleswijk en Cees Star, stonden doelpun ten in de weg. Arie van Dijk was met een schot op de paal nog het dichtst bij een treffer. Direct na de hervatting scoorde Bouwman 1-0. Arie Versluis breidde de stand daarna uit tot 3-0. Gé Perfors scoorde nog'wel tegen, maar Damsma maakte aan alle Rijnsburgse illusies een ein de: 4-1. Overige uitslagen inter-regio- nale klasse: Rott. studenten- PMI 4-3 en De Rozet-FV Snoekie 1-1. (ADVERTENTIE) nederj^/itlse stamsloten.» Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070-469647. Speel mee in de Staatsloterij. Elke maand 30 miljoen aan prijzen. Noord P. van Zonneveld Doorn- "goddelijke erbarmen". Het spijk, voor Dundas (Canada) A. hoofdthema van de brief is dat de van Heteren Werkendam. kerk met ieder in onze tijd het Gereformeerde Gemeenten: be- brandende verlangen naar een dankt voor Veen D. Hakkenberg, rechtvaardig leven deelt en dat zij Lisse. zich keert tegen misbruik daar- Encycliek. Paus Johnnes Paulus van, zoals haat, wrok, wreedheid II heeft een tweede encycliek ge- en minachting van de fundamen- schreven. Die handelt over het tele mensenrechten. Voor nieuwe Amro-spaarders slechts f 15,- (voor niet-Amro-spaarders f30,-). Spaart u nog niet bij de Amro Bank? Dan verschaft de Amro Bank u nu een goede extra reden om een spaarrekening te openen: een plaatje van 10 gram gegarandeerd 999,0 fine silver (de aanduiding voor puur zilver). Hoe komt u aan zo'n waardevol kleinood? U opent een spaarrekening bij de Amro Bank en stort minimaal 50 gulden. Dan stellen wij u van onze kant in de gelegenheid het zilveren plaatje te kopen voor het speciale bedrag van f 15,- (prijs voor niet-Amro- spaarders f30,-). Voor het zilveren plaatje geldt het devies: zolang de voorraad strekt. Ontvangt u liever een spaarpremie i.p.v. een plaatje puur zilver, dan doet de Amro Bank als aanmoedigingspremie f 7,50 bij uw eerste inleg. Deze premie is gedurende één maand niet opvraagbaar. Deze unieke aanbieding van de Amro Bank J geldt vanaf 4 november tot en met 5 december. Zorg dus dat u er snel bij bent. 10 gram fine silver 999,0 Afmetingen 1'x 2'h en Dikte 3 mm. Gegarandeerd door de Amro Bank mei een genummerd -certificaat van echtheid' BARENDRECHT (DPD) - Als het aan de energieke voor zitter van de zaterdag-eersteklasser Barendrecht, de 36- jarige Simon Kelder, ligt wordt de landelijke belangen vereniging VZC (Vereniging van Zaterdagclubs) vandaag nog krachtdadig nieuw leven ingeblazen. En dat hij daar voor een stimulerende bijdrage kan leveren, blijkt uit het feit dat hij sinds 10 oktober in de voorzittersstoel van deze organsiatie heeft plaatsgenomen als opvolger van DOVO- voorzitter Gerrit Borg, die om gezondheidsredenen heeft moeten afhaken. Simon Kelder, die behalve ge noemde functies ook zitting heeft in de besturen van de sportstich ting en de beheerscommissie sportaccommodaties van Baren drecht, is duidelijk een exponent van bestuurders die nog heilig geloven in de grote waarde en het nut van het vrijwillige sportkader dat volgens hem zo lang mogelijk - zonder toevoeging van betaalde administratieve krachten - in stand moet worden gehouden. Dit was de voornaamste reden waarom hij enige tijd geleden be sloot het voorzitterschap van de VZC op zich te nemen. Hierover „De Vereniging van Za terdagclubs was helemaal inge slapen. Er ging niets meer van uit. Bij bestuursvergaderingen ont brak de voorzitter dikwijls. Nu de clubbestuurders noe langer hoe meer problemen te verwerken krijgen wordt het steeds noodza kelijker dat ook de belangenver eniging van het zaterdagvoetbal goed functioneert" Op 24 oktober is het VZC-bestuur in zijn nieuwe samenstelling voor het eerst bijeen geweest in Utrecht. Daar zijn gesprekken gevoerd over de taakverdeling en wat er verder moet gebeuren om zo veel mogelijk dienstverlenend te worden. Simon Keiden „Ons eerste doel is leden winnen, waarbij we wijzen op de vele problemen waarmee onze clubs momenteel kampen, zoals de btw-heffing, de belas tingaanslagen en al die andere bekende onderwerpen. Er zijn voortdurend nieuwe ontwikke- ADVERTENTIE) De brief die prof. dr. Schille beeckx een paar dagen geleden van de congregatie voor de ge loofsleer uit Rome heeft gekre gen bevat geen veroordeling. Dat zei kardinaal Willebrands gisteravond op Schiphol na zijn terugkomst uit Istanbul. Schillebeeckx zelf heeft nog niets over de inhoud van de brief ge zegd, omdat hij er eerst met kar dinaal Willbrands een onderhoud over wil hebben. Het oordeel van de congregatie is hem namelijk niet geheel duidelijk. Wille brands wilde ook geen nadere mededelingen doen alvorens met prof. Schillebeeckx te hebben gesproken. In kringen rond Schillebeeckx valt te beluisteren, dat het Vaticaan hem weliswaar niet veroordeelt maar dat het wel prijs stelt op enige verduidelijkingen van zijn kant. De brief aan SChillebeeckx kan worden gezien als een voorlopige eindconclusie van de congregatie over diens opvattingen. Aanlei ding tot het onderzoek was inder tijd het boek "Jezus, het verhaal van een levende". De congrega tie, die de zuiverheid van de leer moet bewaken, had ernstige twij fels over de leergetrouwheid van de Nijmeegse theoloog op grond van de inhoud van dit boek. Papierfabriek De kerken van Eerbeek uiten in een telegram aan minister Van Aardenne (economische zaken) hun bezorgdheid over de drei gende sluiting van de papierfa briek in deze plaats. Als deze fa briek dicht gaat, zal dat ook ge volgen hebben voor andere be drijven in dit van de papierindus trie afhankelijke dorp, aldus het convent van kerken. Daarbij komt de werkgelegenheid van honderden mensen in gevaar. De kerken vragen de minister, alles in het werk te stellen om sluiting van de fabriek te voorkomen. Het telegram werd verzonden met het oog op de vergadering van de vas te kamercommissie voor econo mische zaken die vandaag zou worden gehouden. Beroepingswerk, Hervormde Kerk: beroepen te Balk (Fr.) kan didaat W. Oosterhof Zuidlaren; bedankt voor Heino J. van Haaf- ten Terkaple (Fr.). Gereformeerde Kerken: beroepen te Zwartsluis R.J. Visser Duis burg (Duitsland); bedankt voor Buitenpost J.D. Ubels Ameron- gen. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: bedankt voor Brunssum- Treebeek J. Geersirig Hengelo (Ov.). Christelijke Gereformeerde Ker ken: beroepen te Veenendaal J. Oosterbroek Opperdoes; be dankt voor Enschede-West J. Westerink Urk, voor Utrecht- 1 het zaterdagvoetbal goed lingen waar de clubs attent, op moeten zijn. Een belangenver eniging is bij uitstek geschikt om die te overzien, aangezien zij een breed overzicht heeft" Uit deze summiere opsomming blijkt overigens een gelijklui dende overeenkomst met de doelstellingen van de LBA, de Landelijke Bond van Amateurs voor de zaterdagclubs. Zou het niet logisch zijn de krachten te bundelen en samen één machtige organisatie voor het hele ama teurvoetbal op te bouwen? Antwoord van Simon Kelder hier op: „Een combinatie van LBA en VZC zou veel te groot zijn om goed te kunnen functioneren" En de Barendrechter becijfert vlotweg tot in details - een dui delijke indicatie dat hij weet waar hij over praat - dat een samen voeging tot zo'n 3900 aangesloten leden zou leiden, wat hij tè veel acht om effectief te kunnen wer ken, mede gelet op specifieke za ken die het zaterdag- en zondag voetbal afzonderlijk betref fen. Fusie Vervolgt de VZC-voorzitten „Bo vendien zou je in zo n fusie ook de VCV, de vereniging van princi piële zaterdagclubs, moeten be trekken. En dat zien we, eerlijk gezegd, niet zitten. Overigens, de drie belangenverenigingen wer ken al enige tijd samen in federa tief verband als het om grote, ge meenschappelijke problemen gaat. En dat functioneert uitste kend. Ik ben er trouwens niet zo'n voorstander van om in deze tijd van vernieuwingen maar al les op één hoop te vegen. Er zijn nu eenmaal historisch gegroeide situaties waarin men graag zijn eigen identiteit bewaart. Daar hoeft toch niets op tegen te zijn als zoiets goed werkt?" Door middel van een wervende brief aan de zaterdagclubs tracht, de VZC het ledental dat op het ogenblik zeventig bedraagt, dras tisch op te voeren. Dat moet op een totaal van 922 clubs in KNVB en afdelingen mogelijk zijn, aldus de redenatie van het VZC-be stuur. Mocht er een flinke groei ontstaan, dan wil het zo gauw mogelijk met regionale besturen gaan werken. Op de laatst gehouden bijeenkomst van de federatie met kleine, re gionale belangenverenigingen in Zeist (Simon Kelder „Ik was daar veruit de jongste") is geble- NEW YORK - Op de laatste dag van het toernooi om de wereldtitels judo voor dames is Nederland buiten het eremetaal gevallen. De Japanse Kaori Yamaguchi ver overde goud in de categorie tot 52 kilo, de Oostenrijkse Gerda Ein- kelbauer greep de gouden plak in de categorie tot 56 kilo en de Brit se Joan Brdge veroverde de titel in de categorie tot 48 kilo. In de open klasse toonde de Belgische Ingrid Berghmans zich de sterk ste. Anita Staps veroverde tijdens dit weekeinde het enige eremetaal voor Nederland. In de categorie tot 62 kilogram behaalde zij een gouden medaille. ken dat de bereidheid van deze groeperingen om tot een inniger samenwerking met de landelijke belangenorganisaties te komen duidelijk aanwezig was. Een vin gerwijzing voor de VZC-voorzit- ter die onder meer ook nadruk kelijk voorstander is van het in voeren van een classificatie voor trainers, een soort cao („Met zwart-betalen komen de clubs onherroepelijk op de koffie") om de toekomst van de federatie in het algemeen en die van zijn or ganisatie in het bijzonder met vertrouwen tegemoet te zien. T af eltennissers sparen zich voor Europacup DEN HAAG (ANP) - Aan de open Franse tafeltenniskampioen schappen die van vrijdag 5 tot en met zondag 7 december in Parijs worden gehouden zal geen Ne derlandse herenploeg deelne men. Op advies van bondscoach Bert Schoofs heeft de bond zijn team teruggetrokken. Schoofs die een week later voor de Euro pese competitie moet aantreden tegen Oostenrijk kampt met een aantal geblesseerde spelers. De enige spelers die in Parijs uitko men zijn Bettine Vriesekoop en Miijam Kloppenburg. Hockeyteam naar Pakistan voor kampioenstrofee KARACHI - De Nederlandse hoc- keyploeg zal in januari deelne men aan het derde wereldhoc- keytoemooi om de kampioen strofee. In de Pakistaanse stad Karachi ontmoet Oranje vanaf 9 januari de landenteams van Au stralië, West-Duitsland, Spanje, India en Pakistan.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10