Yan Haarlem schiet in zaal met scherp Ahoy'80: grote manifestatie ;rond het paard Morspoort loopt nog verder uit Ook CNV wil kernwapens land uit Hübner moet zonder secondant starten Kieseen exklusiëve keuken inklusief ICO/ATHIBU DONDERDAG 27 NOVEMBER 1930 etj vember tot en met 3 december wordt in de tentoonstellingshal len van het Rotterdamse Ahoy een internationale manifestatie rond het paard en zijn berijder gehouden. Paard Ahoy '80 heeft de pretentie alles rond het paard te presenteren. Er wordt een overzicht geboden van huisves- 1 ting, recreatiemogelijkheden met I het paard, transport, lectuur, kunst, ruitersportartikelen, voe ding, fokkerijen, ambachten, een tentoonstelling van nieuwe en oude koetsen, enz. In een van de hallen wordt een bin- nenmanege van 1500 vierkante meter aangelegd met daarom heen vaste zitplaatsen. Hier kan het publiek genieten van shows en demonstraties die op elk heel uur beginnen. Het programma omvat onder meer het aange spannen rijden, dameszadelrij den, en de in Nederland vrijwel onbekende doch spectaculaire American Timesjumping. Bij dit onderdeel starten twee paarden en hun berijders tegelijk en gaat Leidse dames niet verder dan gelijkspel tegen Celeritas LEIDEN - De Leidse dames voetbal-selectie speelde gis teravond in een oefenwed strijd op het LFC-terrein met 2-2 gelijk tegen Celeritas. De doelpunten voor Leiden in deze aantrekkelijke wedstrijd kwamen op naam van Alk man ia speelster Mary van de Heiligenberg-Van der Meer en de voor Randstad Sport uitkomende Bettine van Kla veren. Het oefenduel werd gehouden als voorbereiding op de halve competitie die Leiden in februari van het volgend jaar gaat spelen tg- gen Rotterdam, Den Haag en Gouda. Na deze wedstrijden worden de dames gekozen, die uit gaan komen in het elf tal van het district West 2. het erom welk paard het eerst na het nemen van een serie hinder nissen de finish passeert. De Royal Militairy Police, de zoge naamde Red Caps, uit Engeland komen naar Nederland onder leiding van hun commanding of ficer luitenant-kolonel Curtin. Zij zullen het spektakelstuk „tent pegging" opvoeren, zoals dat vroeger werd toegepast bij het opbreken van een militair kamp. Te paard worden razendsnel ten tharingen uit de grond gesla gen. Dagelijks vindt er een modeshow te paard plaats. In de binnenmane- ge is er gedurende een aantal uren per dag voor het publiek de mogelijkheid paardrijles te krij gen. Op 1, 2 en 3 december is er een paardenveiling georgani seerd. In totaal nemen 700 paar den deel. Openingstijden dagelijks van 11 tot 5 en van 7 tot 10 uur. Zondag 30 november van 11 tot 5 uur. VOETBAL - Het Westduitse Moers, uitkomend in de laagste afdeling van Nederrijn, heeft zijn complete eerste team verloren. De spelers hadden tot nu toe nog geen cent gezien en bedankten en masse. Onverwachte nederlaag Taverne Robert Hübner: toch maar spelen met de feestdagen. HAMBURG (ANP) - De finale van het kandidatentoernooi om het wereldkampioenschap schaken tussen de Westduitser Robert Hübner en de thans in Zwitserland wonende Russische groot meester Viktor Kortsjnoj kan, zoals oorspronkelijk werd vastge steld, op 20 december a.s. in Merano beginnen. Hübner trok gisteren zijn protest bij de internationale schaakfederatie tegen de datum terug. Hübner had oorspronkelijk liever niet met kerstmis en de jaarwisseling willen spelen. Bovendien kan hij tijdens de eerste acht partijen niet rekenen op zijn beide secon danten Hort (Tsj. SI.) en Siguijonsson (IJsland). Deze helpers willen de feestdagen in eigen land doorbrengen. Kortsjnoj daar entegen is van hulp verzekerd. Hij heeft de Amerikanen Albort en Seirawan en de Brit Stean als secondanten geëngageerd. LEIDEN - Zonder zelf in actie te komen mocht het zaalvoetbal team van V.d. Plas zich gister avond toch als grote winnaar uitroepen. De enige ploeg die in staat moet worden geacht de Katwijkers van de titel in de hoofdklasse af te houden, De Taverne, kreeg namelijk een 5-4 nederlaag toegediend van Van Duuren, zodat het verschil tus sen de koploper en het Leidse team nu zes punten bedraagt. Oegstgeest lijkt z'n draai te heb ben gevonden. Het duel met me de-rodelantaarndrager BAX le verde de Oegstgeestenaren hun tweede zege op rij (5-4). Van Gerven behaalde in de Was- beekhal een 2-3 overwinning op Landwer. Van Duuren - De Taverne 5-4 De overwinning van Van Duuren in dit aardige duel kan voor een be langrijk deel op naam worden ge schreven van het koppel Ted van Berkel/Fred van Haarlem. De twee Leidenaars combineerden er vooral na de doelwisseling lus tig op los en dat resulteerde in vijf treffers van Fred van Haarlem. Bij het tweede doelpunt van Van Haarlem ging De Taverne-kee- LEIDEN - De Heul 1 en 't Wapen van Voorschoten 1 blijven in de Leidse biljartcompetitie hun ui terste best, doen om in het voet spoor van koploper Morspoort 1 te blijven, maar hebben daarin tot nu toe nog weinig succes. De Al- phenaren wonnen ditmaal met 6-2 van Vriendschap 1, terwijl 't Wapen van Voorschoten Be tween 1 met 1-7 versloeg. Goede resultaten, waar beide teams ech ter weinig mee opschoten. Im mers Morspoort veegde TOP 1 met 8-0 van het laken. De lijst aanvoerder heeft nu een score van 62 punten uit 11 wedstrijden bereikt. De Heul en 't Wapen van Voorschoten volgen gebroeder lijk op zes punten achterstand. waarbij beide teams echter al een wedstrijd meer gespeeld hebben. Dit duo heeft met de score van 56 nu wel een tlink gat geslagen t.o. v. de rest, want TOP 2 is vierde met 48 punten uit 12. De uitslagen van de eerste klasse: Landzicht 1-UVS 1 6-2; Morspoort 1-TOP 1 8-0; TOP 2-Carambole 1 8-0; De Heul 1-Vriendschap 1 6-2; Be tween 1-Wapen van V.l 1-7. In de tweede klsse gingen de hoogstgeklasseerde teams stuk voor stuk onderuit, met als ge volg dat de spanning bovenin nu te snijden valt. TOG 1 werd met 6-2 geklopt door het achtervol gende Between 2, Cleyn Duin 1 ging met 5-3 het schip in tegen 't Zuid 1, terwijl Landzicht 2 op een gelijkspel bleef steken tegen Ca rambole 2. Cleyn Duin 1 bleef wel leider, nu met een totaal van 63 uit 12. TOG 1 en Landzicht 2 de len de tweede plaats met 61 pujn- ten. Zeer dicht genaderd zijn ech ter TOP 3 en Between 2 die bei den 59 punten tot hun beschik king hebben. De uitslagen: Ca rambole 2-Landzicht 2 4-4; 't Zuid 1-Cleyn Duin 1 5-3; Vriend schap 2-TOP 3 2-6; TOG 1-Be- tween 2 2-6; De Waag 1-DOB 1 6-2. DOS 1 remiseerde in de derde klas se tegen de Waag 2. Dit gal Stompwijk 1 de kans om wat punten in te lopen op de koplo per. De ploeg versloeg Mors- kwartier 1 met 8-0. Het gat tussen DOS en Stompwijk bedraagt momenteel 8 punten (62 om 54), maar omdat Stompwijk nog een extra duel tegoed heeft, is deze marge theoretisch al in één klap overbrugbaar. Spijkerbak 1 staat nog een punt boven Stompwijk, maar heeft eveneens een wed strijd meer gespeeld. De uitsla gen: Landzicht 3-'t Zuid 2 4-4; UVS 2-Carambole 3 6-2; Spij kerbak 1-TOG 2 5-3; DOS 1-De Waag 2 4-4; Stompwijk 1-Mors- kwartier 1 8-0. Vierde klasse: Morspoort 2-Wapen van V.2 6-2; DOB 2-DOS 2 6-2; Cleyn Duin 2-Landzicht 4 6-2; Carambole 4-Wachtje 1 4-4. per Bram Lepelaar nadrukkelijk in de fout, maar in de slotfase voorkwam de invaller-doelman nog meer doelpunten van Fred van Haarlem voor de Taverne. Na de 2-0 kwam de vice-kampioen van vorig seizoen terug dankzij Ruud de Groot (aangeven Jan van Duyn) en Hans Braat: 2-2. Eén minuut voor de rust maakte Vqn Haarlem er nog 3-2 van. Via een interceptie van Van Berkel (balverlies Jan van Duyn) kon Van Haarlem na tien minuten in het tweede part de 4-2 verzorgen. Door een benutte strafschop van Hans Braat kwam De Taverne even later terug (4-3), maar hierna sloeg Van Haarlem (na goede combinatie met Van Berkel) op nieuw toe: 5-3. In de slotfase bracht Hans Braat de spanning weer terug (5-4). Dezelfde Braat kreeg daarna nog een prima kans om zijn team op gelijke hoogte te brengen, maar mikte niet nauw keurig genoeg. Oegstgeest - BAX 5-4 Peter Wieman draaide als vanouds en legde de basis voor de uitein delijke Oegstgeest-zege. De Oegstgeestenaar bereidde het eerste doelpunt van Daan Vree ken voor, nam zelf de tweede tref fer voor zijn rekening en stelde Ton Werner via een schitterende actie in staat 3-0 te scoren. Loek van Kesteren scoorde nog voor rust tegen: 3-1. In het tweede part kwam de Voorhoutse ploeg dankzij Loek van Kesteren terug tot 3-2, maar Ton Werner en weer Peter Wieman vergrootten de marge tot 5-2. Via een penalty van Cees van de Lans en nog een treffer van Van Kesteren kwam BAX goed terug: 5-4. In de laatste minuten ontstonden er nog goe de kansen voor Van Kesteren en Piet Ruigrok, maar keeper Cock Bouwman stond de gelijkmaker in de weg. Landwer - Van Gerven 2-3 In de eerste helft toonden beide ploegen zich zéér voorzichtig. Mede door goed werk van de bei de keepers, Hans Kortekaas en Co Berrevoets, bleef de 0-0 tot de rust onaangeroerd. In de tweede helft manifesterden de beide ploegen zich agressiever en dat leverde een aardig spelbeeld op. Door doelpunten van Wim Bouc- kaart, Leen Spoor en weer Bouc- kart liep Van Gerven uit naar 0-3. Ton Arroyo en Ferry v.d. Vlucht schoten Landwer hierna nog naar 2-3, maar verder liet Van Gerven het niet meer komen. V.d. Plas-Cleijn Duin 8-4, EKL Boys-MJBS 2-2, Landwer-Van Gerven 2-3, Van Duuren-De Ta verne 5-4, Oegstgeest-BAX 5-4. V.d. Plas Van Gerven De Taverne Cleijn Duin Landwer Van Duuren EKL Boys MJBS Oegstgeest BAX Topscorers Leo Holl (MJBS)+2 15; Fred van Haarlem (Van Duuren) +511; Ro nald van der Pot (EKL) 11Jan Ho- gewoning Vd Plas) 11Wim Guyt 1 (Cleijn Duin) +3 10; Loek van Kes teren (BAX) +3 9. VOETBAL - Na een protest van Polen heeft de FIFA besloten dat Malta zijn thuiswedstrijden voor de WK moet afwerken op gras. Het stadion in La Valetta is één grote zandvlakte. HANDBAL - Het Nederlands he renteam speelt dit weekeinde drie oefenwedstrijden in Israël. Het is het eerste in een serie van drie toernooien die Oranje speelt ter voorbereiding van het WK in de b-groep. 7-14 (36-17) 7-8 (26-23) 7-8 (21-19) 7-8 (28-30) 6-7 (20-18) 6-6 (24-24) 7-6 (26-27) 7-5 (29-29) 74 (19-28) 7-2 (22-33) (ADVERTENTIE) .y.-t hL" o Èl* In de showrooms van Ico/Athibu kijkt u uw ogen uit. Want daar vindt u een wereld aan keukens met het accent op luxueus funktioneel. Helemaal van deze tijd. En nog betaalbaar ook. Kompleet met alle denkbare inbouwapparatuur en tegels voor vloer en wand. Ico/Athibu adviseert. Begeleidt. En ontwerpt in eigen studio uw keuken naar maat. Rekening houdend met uw wensen en budget. Welkom in onze showrooms: dinsdag t/m vrijdag 9-5 uur, donderdag avond 7-9 uur, zaterdag 9.30-13.30 uur of na afspraak ook 's avonds. Hoge Rijndijk 25,2313 KG Leiden, Tel.: 071-141741 Voorzitter H. van der Meulen: Dat is keihard DEN BOSCH (ANP) - De agent van de Bossche gemeentepolitie, die vorige week donderdag een met een mes dreigende drugsgebrui ker neerschoot, heeft volgens de officier van justitie in Den Bosch mr. P. J.H. Duyx écn keer gescho ten zonder noodzaak. De agent, de 29-jarige R.J.N. schoot nog eens op de man op het moment dat die al uitgeschakeld door eer dere schoten op straat lag. De politie was te hulp geroepen door de moeder van het slachtof fer. Haar zoon gedroeg zich "Agent schoot één keer te veel" agressief en de vrouw durfde haar huis niet meer in. Twee poli tiemensen, N. en een hoofdagent van de Bossche politie, verleen den assistentie. In het huis ont stond een vechtpartij, die zich op straat voortzette. De man trok daarbij een mes en stak er N. mee in zijn hals. De agent, die zich be dreigd voelde, vuurde daarop drie schoten op de man af, aldus mr. Duyx. Volgens mr. Duyx liep de man daarna weg, viel hij en bleef hij op straat liggen. Toen heeft de agent nog eenmaal geschoten, hetgeen volgens mr. Duyx duidt op een gebrek van zelfbeheersing. Na lang beraad en uitvoerig onder zoek van de rijksrecherche werd de agent maandag aangehouden en ingesloten op verdenking van doodslag. AMERSFOORT (ANP) - CNV- voorzitter Harm van der Meulen is het met de Nederlands Her vormde kerk eens dat de kern wapens uit ons land moeten ver dwijnen. "Nee tegen de kernwa pens. Dat is keihard. We zouden het evangelie slecht verstaan als we het niet met de kerk eens zou- Schlingeman opvolger Van Someren HAAG - Mr. J.F.G. Schlingemann (WD) uit Retranchement (Zee land) volgt de onlangs overleden mevrouw Haya van Someren- Downer op als lid van de Eerste Kamer. Hij komt hiermee terug in de senaat. Schlingemann (66) was van 1974 tot 1980 lid van de Eerste Kamer. Daarvoor was hij van 1967 tot 1971 lid van de Tweede Kamer. Hij is voorzitter van de Europese landbouworganisatie CEA en vi- ce-voorzitter van de Onderlinge verzekeringsmaatschappij De nieuwe senator studeerde in Leiden. Hij was van 1954 tot 1978 lid van de Provinciale Staten van Zeeland en van 1970 tot 1978 lid van de Gedeputeerde Staten in zijn provincie. Monument voor verzetsgroep VLAARDINGEN (ANP) - Onder voorzitterschap van de burge meesters W. Kieboom van Vlaar- dingen, J. te Loo van Schiedam en J. van Es van Maassluis is woensdag een comité opgericht dat ten doel heeft een gedenkte ken op te richten voor de geuzen, de eerste verzetsgroep die in de Tweede Wereldoorlog in Neder land ontstond. Het monument is speciaal bedoeld voor de eerste achttien verzetsmensen die door de Duitse bezetters op de Waals- dorpervlakte in Den Haag wer den gefusilleerd. Het monument zal op 13 maart 1981 worden onthuld. den zijn", zei Van der Meulen gis teren in Amersfoort. Van der Meulen vindt het een goe de zaak dat de kerk duidelijke uitspraken doet maar die kerk zal er wel voor moeten waken dat bijvoorbeeld militairen alleen de volle verantwoordelijkheid voor het kernwapenvraagstuk op de schouders gelegd krijgen. "Voorkomen moet worden dal mensen binnen de krijgsmacht die bezig zijn met kernwapens tot getekenden worden verklaard. Dat mensen die het besluit ne men de krijgsmacht te verlaten om die reden worden bejubeld en dat mensen die er in blijven wor den afgeschilderd als mensen die het kennelijk met hun geweten niet zo nauw nemen", aldus Van der Meulen. De krijgsmacht is niet alleen een verantwoordelijkheid van mili tairen, ambtenaren, politici of werknemers in de industrie die voor het leger werken, aldus de CNV-voorzitter. "Het leger is een verantwoordelijkheid van alle mensen, niet alleen in Nederland. De verantwoordelijkheid voor kernbewapening draagt ieder een". Formatie De vroegere AR-partijvoorzitter, het CD A-kamerlid Hans de Boer, heeft zich gemengd in de discus sie over de vraag, of de zaak van de kernbewapening reeds bij de komende kabinetsformatie aan de orde moet komen. Het betrek ken van dit onderwerp, inclusief het al dan niet in ons land plaat sen van middellange afstands wapens bij de komende formatie noemde hij gisteren vanzelfspre kend. De Boer schaarde zich achter de uitspraak van de synode van de Hervormde kerk over gebruik en bezit van kernwapens. Het CDA- kamerlid toonde zich verder voorstander van een eenzijdige olieboycot jegens Zuid-Afrika. Naar zijn oordeel is een dergelij ke maatregel één van de instru menten om een ommekeer in de apartheidspolitiek tot stand te brengen. De Boer verweet de re gering tot op dit moment er niet in geslaagd te zijn duidelijk te maken waarom dat middel niet eenzijdig gehanteerd zou kunn- nen worden. Benzine stroomt weg uit tank bij pompstation GOUDA - Door een lek in een on dergrondse tank van een garage bedrijf in Gouda is gisteravond 2400 a 2500 liter benzine wegge stroomd. Na een twee uur duren de actie van politie en brandweer was het gevaar voor ontploffing in de woonwijk Gouda-Noord geweken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het lek is naar alle waarschijnlijk heid ontstaan omdat een beton nen afdekplaat op het terrein van het garagebedrijf was verwij derd. DEN BOSCH - Een dolle os heeft gisteren de binnenstad van Den Bosch gedurende twee uur onveil iff gemaakt Het dier verwondde op zijn vlucht een 80-jarige vrouw en ramde verscheidene auto's. Politieman Ultee moest er met zijn karabijn aan te pas komen om de os neer te schieten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19