DEZE WEIK Lam re tamp 129.- Welke mannen die van aanpakken weten willen onze kooksfabrieken laten draaien? A V.»../ IF 3 SUISSES 50.-Voordeel Provincie Zuid-Holland praat over begroting 1981 Ti I Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. Welke jongen of meisje f I I I I I I I HOOGOVENS'." Geld, geld en nog eens geld. Daar gaat het om aan het einde van elk jaar. Gemeentebegrotingen, de rijksbegroting en, waar het in deze advertentie om gaat: de provinciale begroting. Over die begroting van de provincie Zuid- Holland gaat deze advertentie. Het provinciehuis aan de Koningskade/Zuid-Hollandlaan in Den Haag is een open(baar) "huis". Dat wil zeggen: u bent er altijd welkom. Om vragen over de provincie te stellen, een rijbewijs of paspoort te vernieuwen, of om een bepaald bezwaarschrift toe te lichten. Of: om te komen luisteren wat de provincie met uw geld gaat doen! Want daér praten de provinciebestuurders over als zij "de begroting behandelen". Op 27 november en op 4,11 en 12 december bespreken provinciale staten (de eens in de vier jaar gekozen volksvertegenwoordigers in de provincie) van Zuid-Holland waaraan zij het geld in 1981 zullen uitgeven. Op die vier begrotingsdagen bent u extra welkom in het provinciehuis. De vergaderingen beginnen om 10.00 uur. Vragen over provinciale zaken kunt u - het hele jaar door - stellen aan Bureau voorlichting in het provinciehuis, telefoon 070 -26 4111 Provincie zit niet stil Doet u mee? U heeft veel meer met de provincie te maken dan u misschien denkt. Ongetwijfeld rijdt u wel eens over een provinciale weg En de mensen met een rijbewijs zullen weten dat de commissaris der Koningin in de provincie dat afgeeft. Maar: de provincie doet nog veel meer. Recreatie, ruimtelijke ordening, (financieel) toezicht op de gemeenten, om eens een paar taken van de provincie te noemen. En het milieu, de zorg voor waterwegen en de waterhuishouding zijn ook van die termen, waarachter heel wat provinciale activiteiten schuilgaan. Niet voor niets heeft de provincie Zuid-Holland 1800 ambtenaren In dienst. Het dagelijks bestuur van de provincie is het college van gedeputeerde staten: acht mensen in deze provincie. Voorzitter van gedeputeerde én provinciale staten is de commissaris der Koningin. Voor de belangrijkste taken hebben provinciale staten de uiteindelijke 'beslissers' - (advies)commissies gevormd, die bestaan uit een aantal provinciale statenleden. Er zijn bijvoorbeeld commissies voor culturele aangelegenheden, milieubeheer, ruimtelijke ordening, en recreatie, natuurbescherming en landschapszorg. Al deze (in totaal 16) commissies kennen het spreekrecht voor burgers. Dit houdt in, dat iedereen een commissie over een bepaald onderwerp kan toespreken. Voor meer informatie over alles wat de provincie doet, voor het aanvragen van brochures, folders en agenda's van de meeste vergaderingen kunt u bellen met Bureau voorlichting van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070-264111. Bij dit bureau kunt u eveneens terecht om groepsbezoeken aan het provinciehuis af te spreken. Begroting ingewikkeld rekenwerk De inkomsten vallen tegen, en de uitgaven stiigen. Dat is. kort gezegd, het financieel weinig rooskleurige beeld dat de ontwerp-begroting van Zuid-Holland voor 1981 laat zien. Het totale budget van de provincie omvat een bedrag van 480 miljoen. Provincies krijgen hun geld voornamelijk van het rijkuit het Provinciefonds. Elke provincie krijgt een bepaald gedeelte uit dit fonds.. Maar: ook deze uitkeringen zijn onderhevig aan de bezuinigingen van de (rijks)overheid Daarom moet de provincie enkele maatregelen nemen om de begroting sluitend te maken. Zoals het bezuinigen op diverse uitgaven, en het verhogen van enkele tarieven (kanaalgelden, leges paspoorten e.d.). Per 1 april 1981 krijgen alle provincies bovendien de mogelijkheid opcenten te heffen op de hoofdsom van de motorrijtuigenbelasting. De provincie Zuid-Holland is van plan dit aantal opcenten vast te stellen op 21 (het toegestane maximum is 23). Concreet betekent dit voor de Zuidhollandse autobezitter een verhoging van de motorrijtuigenbelasting met enkele guldens per jaar. Provinciale staten, de gekozen volksvertegenwoordigers, hebben hierover het laatste woord. Net als over de rest van de begroting trouwens. En als u wilt weten hoe uw vertegenwoordigers in,provinciale staten beslissen over uw geld dan bent u dus van harte welkom in het provinciehuis. Maar dat wist u inmiddels al... ■PkJ? 1 '4 1 V yjf Effen geruwde pullover met leuke zeehond- applicatie. Van 100% acryl. In diveise kleuren. Mt. 92 (19.-) t/m 164 (25.-). V.a. Fijne ruitbroek rfiet nagels. Van wol/polyester/ acryl. In blauw/groen Mt. 128 (39.-) t/m 170 (49.-). V.a, Lekkere, leuke jongens lammy. Met warm acrylbont gevoerd, blitse bontkraag en stiksels met bont afgezet. In beige Van 179.-voor Alleen deze week Haarlemmerstraat 115-117, Leiden Hel eerzomen tin hum,teren heeft zijn leuke en Innige kamen I nar mliclumgthi: hel tie Dierenbeseliermum. In elk lelefnunbuek eindt u hel nummer. SÏRË Pub lik a lie aangeboden duur dit blad in samenwetkiny. met de Stichtiny Ideële Reclame. SPECIAL/STll KLEDING VOORDEEL sport kolberts en blazers enorme sortering in tweed, corduroy enz alle maten tot 60V« speciale aanbieding slank gesneden tweed kolbert maten 46-54 in 6 dessins 98,- Haertemmerstr. 197 BOEKEN inkoop van boeken op bijna BOEKHANDEL SWERIS iedereen leest de krant altijd en overal. Tussen plm. 100,- en 200,- per maand. Een krant bezorgen in je eigen woonwijk, het mooiste wat er is. Wij zoeken vaste bezorgers in Leiden Leiderdorp eb je een paar srdienen? Wel, b de heer J. Werk. iïWGBI Kooks ontstaat door steenkool op een speciale manier te verhit ten. Bij een kooksfabriek gebeurt dat in een serie kamers. De kolen stoven er als het ware in gaar Vervolgens wordt de gloeiende kooks uit de kamers gedrukt en opgevangen in een wagon. Het blussen met water is de laatste tase van het kooksmaken. Teamwerk voor mannen op LTS-niveau Het laten draaien van een kooksfabriek'is echt teamwerk voor goed geschoolde mannen. Ze bedienen de verschillende machi nes. Zoals de vulwagen die over de kamers rijdt. Of de installaties die de deuren aSn beide kanten openen. Of bijvoorbeeld het stem pel waarmee de kooks uit de kamers wordt gedrukt. En zo zijn er nog een aantal werkzaamheden, die nauw op elkaar aansluiten. Daarbij komt het aan op goed technisch inzicht en gevoel voor teamwerk. Het bedienen van de machines leer je vooral in de praktijk. Het salaris van de bedieningsman Bij de kooksfabrieken wordt in 4-ploegendienst gewerkt. De aan komend bedieningsman (vanaf 21 jaar) begint met minstens f 33.000,— bruto per jaar, inclusief toeslagen. Daar komt nog eens 8% vakantietoeslag en tenminste 2% aan het eind van het jaar bij. Het bruto jaarinkomen kan na verloop van tijd met alle toeslagen oplopen tot f 42.700,—. Er zijn verder prima sociale voorzieningen, een uitstekende pen sioenregeling en goedkope vakantiefaciliteiten. En er is een eigen busnet met gratis vervoer over een groot deel van Noord- Holland en in Zuid-Holland tot Den Haag. Wilt u meer weten over uw mogelijkheden? En niet ouder dan 45 jaar? Stuur dan de bon zonder postzegel naar: ESTEL HOOGOVENS, Werving Personeel. Antwoordnr. 94000. 1970 WB IJmuiden. U kunt ook bellen 02510-9 40 00. Of langskomen bij ons Wervingscentrum. Wijckermolen 202, Beverwijk (150 meter van 't station) Op werkdagen van 9 tot 4 en elke maandag avond van 7 tot 9 uur. Ja, ik heb belangstelling voor het werk als bedieningsman kooksfabrieken gehuwd/ongehuwd j£§S& ST. NIC0LAAS GESCHENKEN HANDVERVAARDIGDE Cloisonne vazen, vaasjes, servetringen, miniaturen, enz. enz. IVOREN schaakspelen, beelden, beeldjes (dierfiguren o a olifanten) col liers. broches oorhangers en -knopjes, ringen, amuletten, arm banden (ook oud-ivoren banden) al of niet met zilver. BLOEDKORALEN colliers, armbanden, hangers, oorhangers en -knopjes, ringen en beeldjes. TIJGEROOG colliers, oorknoppen oorhangers armbanden. KARNEOOL V amuletten, broches al of met mei zilver gecombi- AMETHYST J neerd. JADE zeer fraa.e kollektie (oud) jade beelden en heeldies o a dierfi guren (ol'fanten in div. soorten). ANTIEK CHINEES AARDEWERK mooie kollektie Chinees aardewerk vanaf dynastie „Chia- Ching" (1796) BOEDHAS Antieke Boedha's uit Thailand en Birma vanaf 14e eeuw en replica's op authentiek wijze vervaardigd ANTIEKE EN OUOE GEBRUIKSVOORWERPEN uit India o a brons speelgoed, rammelaars rijstmalen heil«g- waterbakies en -lepeltjes, goden, olielampjes, kalkpotjes. stip- penpotjes HOUTSNIJWERK zeer fraaie gebeeldhouwde wanddecoraties en antieke konso- les 250 iaar oud) te gebruiken a!s versiering voor open haarden pr» 'jalkên piatonds Handwerk- standaard 19.90 wandkleedje-|Q5( }-i LEIDEN botermarkt 13

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16