Apart kantoor voor gemeente in Wassenaar jtizqftK - e/cfee agenda Meningen over "hobbels en bobbels" botsen Noodslachtplaats moet vrijwel zeker verdwijnen Verhitte debatten in gemeenteraad WASSENAAR - Een sterk verdeeld college van B en W in Wassenaar zal uitvoering moeten geven aan een initiatiefvoorstel van de VVD en de andere partijen in de raad (behalve het CDA) voor de bouw van een nieuw gemeentekantoor op de Gemeentewerf. Met 14 stemmen vóór en 6 (CDA-)stemmen tegen besloot de raad gisteravond in zee te gaan met één projectontwikkelaar en architect voor een nieuwbouwplan dat rond de acht miljoen moet gaan kosten. DINSDAG 18 NOVEMBER 1980 Schermen ontbreken nog bij Schiphollij Ijl WARMOND - "Het zit er dik in cat de treinen op de Schiphollijn al door Warmond rijden, zonder dat de geluidwerende schermen zijn aangebracht. De onderhandelin gen over de hoogte zijn nog steeds gaande. Daarna zal ook de welstandscommissie nog moeten beslissen of de schermen wel mooi genoeg zijn en daar kan best een tijdje overheen gaan." Dit zei wethouder Van Schagen gis teravond in de Warmondse commissie voor openbare wer ken. Net als de andere commis sieleden stelde hij vast dat de proefschermen nog niet eens zijn geplaatst langs de spoorlijn, ter wijl de Schipholtreinen al in mei zullen rijden. Bestaande uitbreidingsplannen van het gemeentehuis in Wassenaar, (zie foto) die zo'n 15 miljoen gulden de gemeenteraad weggestemdDe meerderheid koos voor nieuwbouw op de Burgemeester Staab: "De poli tieke kanten interreseren mij geen barst". De bestaande overeenkomst met het adviesbureau Twijnstra en Gudde moet door het aannemen van dit voorstel direct worden beëindigd. Dit bureau had op grond van gemeenteplannen voor een uitbreiding van het be staande gemeentehuis De Paauw kostenberekeningen van rond de 15 miljoen gulden gemaakt. Burgemeester Staab noemde een dergelijke wijze van zakendoen onaanvaardbaar "omwille van de zuiverheid van de betrokkenen" Hij werd daarin gesteund door de beide CDA-wethouders. Hun WD-collega's schaarden zich echter achter het initiatief en achtten hun zuiverheid voldoen de gewaarborgd. Tezijnertijd zal het bouwplan met kostenplan immers nog door een commissie worden bekeken. De WD-fractievoorzitter Nieuw- zwaag, geestelijk vader van het voorstel, zei over de zaak: "Wij maken ons ernstig zorgen over de trage voortgang van de bouw- voorbereidingen. Ons initiatief- voorsel van augustus is het ge volg van het feit dat we geen ver- trowen hebben in de voortva rendheid van wethouder Van Dingstee." Door zijn voorzitter schap van de commissie Huisves ting Gemeentelijke Diensten was CDA-wethouder Van Dingstee degene op wie het beleid voor namelijk neerkwam Uniek De PvdA-er Greep noemde het vanuit zijn "oppositiestandpunt" een unieke zaak dat een grote partij die deel uitmaakt van het college, zoveel te maken had met het voorstel. Vooral omdat het college al bezig was met het uit voeren van een motie uit 1978 en daarvoor het adviesbureau in de arm had genomeh. "Er is sprake geweest van een schijneenheid in het college, waarvan de geloof waardigheid sterk is vermin derd," aldus Greep. "De ver trouwensbasis tussen de coali tiepartners WD en CDA in het college moet volgens ons wel ge heel verdwenen zijn." Het raadslid Nieuwenhoven (D'66) verweet het college zich losge maakt te hebben van eerder door de raad vastgestelde uitgangs punten, zoals een vloeroppervlak van 3500 m2 en een prijs per ar beidsplaats van ongeveer 60.000 gulden. Dit zou betekenen dat de kosten van de uitbreiding ten hoogste tien miljoen zouden mo gen bedragen en geen 15 miljoen zoals in het rapport van Twijnstra en Gudde. Hij betreurde slechts dat de WD niet eerder met het voorstel is gekomen. Lodder (Partij Wassenaar) noemde het CDA "consequent twijfelach tig, een partij die nooit weet wat ze wil." Na deze regen van kritiek was het de beurt aan fractieleider Otte van het CDA. Hij verklaarde zich akkoord met de strekking van het initiatiefvoorstel, maar maakte zwaarwegende bezwaren tegen het feit dat maar één offerte voor het voorstel was uitgebracht. Naar zijn mening was dat onver antwoord. Hij werd daarin ge steund door de burgemeester. Ook Staab hief de vinger tegen een binding met één bouwbe drijf. De eerste burger achtte het niet uitgesloten dat Gedeputeer de Staten hiertegen bezwaren zouden maken. Otte zei nog over de aanbouw: "Het bezwaar dat het CDA had tegen huisvesting in twee gebouwen is louter van financieel-organisato- rische aard. De ingezetenen van Wassenaar moeten wel weten dat centralisatie in De Paauw een ex tra besparing had kunnen ople veren." Muzikaal De stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest begint in januari van het komende jaar met een nieuwe cursus "Muzikaal Thea ter". Belangstellenden kunnen donderdagavond in sociëteit "De Fuik" in gebouw "Taberna" aan de Julianalaan in Oegstgeest een inleidende les bijwonen. Deze begint om 20.30 uur Men kan dan ook gelijk meedoen aan het mu zikaal theater en bekijken wat er mogelijk is op dit gebied. V ogeltentoonstelling De vogelvereniging "De Vogel vrienden" uit Leiden en Voor schoten organiseert vrijdag avond zaterdag en zondag in het Cultureel Centrum aan de Prin ses Marijkelaan in Voorschoten een rayontentoonstelling. Zo'n zestien verenigingen uit de regio Leiden zullen aan deze tentoon stelling deelnemen. De leden van deze clubs zullen met hun vogels meedingen naar het rayon-club kampioenschap. Vrijdagavond begint de tentoonstelling om 20.00 uur. Zaterdag is iedereen welkom van 10.00 uur tot 20.00 uur en zondag van 12.00 uur tot 18.00 uur. Carnaval De Leiderdorpse carnavalsvereni ging "De Rijnschuimers" vieren zaterdagavond de opening van het carnavalsseizoen Die avond wordt afscheid genomen van Prins Joep I (Tieken), waarna burgemeester Van der Have de nieuwe prins voor het seizoen 1980/1981 bekend zal maken. De ze eerste carnavalsavond zal worden gehouden in het Zijl- kwartiercentrum aan de Van der Marckstraat. Aanvang 20.00 uur. Postzegel Erfenis De voortdurend aangevallen Van Dingstee zei in de antwoordron- de door het college: "Na de ge meenteverkiezingen van 1978 heb ik deze bezwaarde erfenis overgenomen van de vorige wet houder van Technische Dien sten, Van Dijk van de WD. Dat het een hacnelijke affaire zou worden kon zonder meer worden voorzien, maar dat zou ook voor een andere wethouder hebben gegolden." Vervolgens ging hij in op de oorzaken van de opgetre den vertraging en ontkende dat hij daarin een wezenlijk aandeel had. De politieke aspecten van de op hem uitgeoefende kritiek liet hij over aan de burgemeester, die hierop op resolute wijze reageer de: "De politieke kanten interes seren mij geen barst! Wie het be leid wil aanvallen richt zich maar tot mij, want het gaat om beleid van het college en niet om een bepaalde wethouder die toevallig deze klus ter hand heeft geno men. Bovendien heeft Greep al eens gezegd dat de hele commis sie steken heeft laten vallen. U had ons maar in kennis moeten stellen van uw bezwaren," aldus Staab. Nieuwenhoven zei over deze op merkingen: "Ik heb verscheide ne brieven aan het college gezon den over mijn onvrede. Hebt u die ontvangen?" Staab ant woordde hierop met een krach tig: "Jazeker, en ze zijn ook in de commissie HGD behandeld naar ik weet. Dat die club er verder niets mee heeft gedaan is uw probleem." Ook de PvdA-er Greep kreeg een veeg uit de pan van Staab: "Ach meneer Greep, u doet natuurlijk pogingen om politieke munt te slaan uit deze zaak, maar staats rechtelijk kent een gemeentebe stuur helemaal geen oppositie! U moet niet proberen een splijting van het overigens goed werkende college te suggereren." Op be hendige wijze leidde de voorzit ter vervolgens even de aandacht van de verhitte discussieproble men af door het vertellen van een in dit verband passende anecdo te. Maar Nieuwzwaag riep hem vermanend tot de orde: "Voorzit ter, het valt mij op dat u vanavond uitzonderlijk makkelijk met de vergaderorde omspringt. Zo van: laat iedereen maar wat praten. Bovendien schetst u een staats rechtelijk vreemde figuur door te stellen dat een wethouder, als voorzitter van een commissie, daarop niet in politieke zin kan worden aangesproken. Zo kan de raad als hoogste bestuursorgaan toch niet functioneren?" Voor Staab was dit het moment om onder protesten van de raad een abrupt eindete maken aan het debat. Politiek café Voorschoten DINSDAG Leiden - Poppentheater Wellus Nietus - Sir W. Churchillweg, Voorschoten, woe- middag, 14.30, kindervoorstelling. Graag reserveren 01717-3163 of 071-121367. Rosenburch - Vijfmeilaan, woe van 10 uur verkoop waardevolle handwerken. Vredeskerk - Burgravenlaan, Leidse Vrouwenraad organiseert een thema middag over het onderwerp 'Kiezen Hoezoo?',, 14.00 uur. Tel. 142963. K&O - Kapelzaal, woe 14.30, tekenfilms, tel. 141141. Gebouw Ekklessia - Rapenburg 100, 20.00 uur, afd Leiden van de Industrie bond FNV en de Boycot Outspan Actie, informatieavond over Zuid-Afrika en de apartheid.Onderwerp: Sactu, 25 jaar. Gesprekscentrum - Vrouwenkerkkoor- straat 17, lezing Hans Wesseling over Runentekens, 20.00 uur. Schooladviesdienst - Stationsweg 32,28 én 26, open dag woe vanaf 9.00 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, grafische bond Druk en Papier, afd Leiden, leden vergadering, 20.00 uur. Stadhuis - di t/m vrij, gemeenteraad 14 en 19 uur. Vrouwenhuis Leiden - Hooigracht 79, Algemene vergadering, 20.00 uur. K&0 - Oude Vest 45, Braziliaanse film 'Orfeu Negro', Kapelzaal, 20.00 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe van 10-12 uur tel. 130983. NVSH-bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum geopend op werkdagen (behalve woe) van 14 tot 16 uur en dins van 20 tot 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15 tot 17 uur. Sleutelbloem 2 - Gespreksavond Bahéi gemeenschap, vanaf 20.00 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma, dins, dond, vrij, van 16 tot Rijnsburgerweg 167, tel. 156440. Bereik baar op werkdagen van 9 tot 17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met po litie en/of justitie. Leiderdorp - Dorpshuis - ledenvergade ring D'66, 20.00 uur. Gemeentehuis - commissie verkeer en vervoer, 20.00 uur. Warmond - gemeentehuis, commissie ruimtelijke ordening, 20.00 uur. WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum - Haar lemmerstraat 73, cursus stijldansen; soos met films en informatie program ma's, 15 tot 17 uur. Femke/Volkshuis - Apothekersdijk 33, vrouwensoos, 20 tot 23 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjesspreekuur, 16 tot 22 De Leiderdorpse noodslachtplaats: te duur en te oud. Aan Achthovenerweg in Leiderdorp VOORSCHOTEN - Wanneer een woonstraat vraagt om verkeersremmende maatregelen, dan moeten deze wor den genomen. Dit is de mening van het Voorschotense PvdA-raadslid van Leeuwen, die gisteravond tijdens het Politiek Café in deze gemeente, lijnrecht stond tegenover de gedachte van VVD-er de Keuning die wel inspraak wil geven, maar meer heil ziet in een betere opvoeding van de DONDERDAG weggebruiker. Het liberale raadslid hekelde de aangeleg de drempel in de doorlopende straten zoals het Kennedy- plantsoen. Beide heren zijn het in de raadscommssie voor verkeerszaken in Voor schoten zelden eens, een reden om hun tegenovergestelde meningen ook eens te peilen in het Politiek Café dat gisteravond in teken stond van de "hobbels en bobbels" of anders gezegd de verkeersveiligheid in woongebieden en het nut of de dwaasheid om verkeersremmende maat regelen te nemen in de vorm van drempels en kronkels in de woonstra- Leiden - Kaiserstraat 63, symposium Milieuaantastingen in de Derde Wereld, 9.00 uur, vrij idem. Kantine Chr. lyc. Dr. W.A. Visser 't Hooft - Kagerstraat 1, ruilavond postzegels, 19.30 uur APOTHEKEN Postzegelvereniging "De Rijns treek" in Leiderdorp organiseert zaterdag een postzegelruilbeurs in het Dorpshuis aan de Hoofd straat in Leiderdorp. De beurs is open van 10.00 uur tot 17.00 uur. Jubileum De Hervormde Gemeente Wasse naar bestaat zoals eerder in deze krant gemeld, 400 jaar. Ter gele genheid van dit vierde eeuwfeest slaan voor zaterdag en zondag en de volgende week allerlei festivi teiten op het programma. Zo is er ondermeer een historische expo sitie over de Dorpskerk met col lecties van schilderijen en pren ten van Wassenaarso beeldende kunstenaars. De tentoonstelling duurt tot en met woensdag en vindt plaats in diezelfde Dorps kerk. In de trant van NCRV's tocht langs kerken is, zaterdag middag het Wassenaars kerke- paadje uitgezet, met een zelf te bepalen route. In alle kerkge bouwen zijn exposities. Zondag avond^ is er een herdenkings dienst in de Dorpskerk. LEIDERDORP - De Leiderdorpse noodslachtplaats aan de Achtho venerweg moet vrijwel zeker gaan verdwijnen. De inrichting voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. In 1976 was al eens sprake over het opdoeken van deze slachtplaats, omdat ze toen teveel geld kostte en ook al niet meer aan de eisen voldeed. Een uitgebreid protest van boeren en agrarische organisaties leidde toentertijd echter tot uitstel van de opheffing. Aangetoond werd vier jaar geleden dat er nog zo'n zevenhonderd slachtingen per jaar plaatsvonden. De veterinaire inspectie heeft on langs opnieuw laten weten dat de slachtplaats te ouderwets is. Ver der moet de slachtplaats aan een nieuwe hinderwetvergunning voldoen, maar ook daarvoor is een aanpassing en modernisering noodzakelijk. Het ziet er nu naar uit dat de Lei derdorpse noodslachtplaats niet meer zal worden meegenomen in de nieuwe gemeenschappelijke regeling die in 1981 zal worden ingesteld en dient ter vervanging van de huidige. Naast Leiderdorp zitten onder meer in deze rege ling de gemeenten Oegstgeest, Wassenaar en Hazerswoude die ook over een dergelijke slacht plaats beschikken. Wanneer de Leiderdorpse moet verdwijnen is liet de bedoeling dat Leiden en Hazerswoude de slachtingen Moménteel maken nog zo'n vijftig boeren, voornamelijk uit het Lei derdorpse en Koudekerkse deel van Achthoven gebruik van de uit 1927 stammende noodslacht plaats. CDA In de onlangs gehouden begro tingsvergaderingen in Leider dorp liet het CDA zich ook al uit over de kosten van de slacht plaats die eigendom is van de gemeente. Volgens het CDA heeft een deskundige tegenover deze partij zijn twijfels uitge sproken over de noodzaak om deze slachtplek te handhaven. "Ze kost de gemeente 14.000 gul den per jaar (15.000 gulden lasten tegenover nog geen 1000 gulden inkomsten). Vanzelfsprekend mag niet te kort worden gedaan aan de belangen van onze vee- houdende boeren. Hun bedrijven horen evenzeer bij Leiderdorp als Winkelhof, maar men zou zich toch kunnen voorstellen dat overleg met naburige gemeenten zou kunnen leiden tot hetzij een andere exploitatie hetzij een an dere manier om de veehouders deze noodzakelijke voorziening te bieden," aldus CDA-raadslid Den Boeft. Wethouder mevrouw Gehner liet weten dat het de bedoeling is dat de Leiderdorpse noodslacht plaats wordt opgeheven. Wel zal een kadaverhok gehandhaafd blijven. ten. Het WD- en het PvdA-raadslid waren het ook gisteravond weer met elkaar oneens. De aanwezigen haakten echter slechts zelden in op het twistgesprek. De meningen liepen duidelijk uiteen tussen autobezitters en niet-autobezitters. De vele andere aanwezige raadsleden werden nauwelijks iets wijzer over de wensen van de burgerij. Eens werd ieder een het over het gegeven dat de overheid wel verkeersremmende maat regelen kan nemen, maar het gedrag van de weggebruiker bepalend is of een dergelijke maatregel effect kan sorteren. Veelal zijn het de eigen WIJKVERPLEGING buurtbewoners die de woonstraat onveilig maken. Volgens De Keuning bestaat er geen sluipverkeer. Van Leeuwen noemt sluipverkeer al het verkeer dat probeert een verkeersweg af te snijden. Een vertegenwoordiger van de stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV), de heer Wegman meende dat sluipverkeer uitsluitend een naam is voor een bepaald verkeersgedrag, dat niet altijd verkeerd behoeft te zijn. De hele materie van verkeersremmende maatregelen in Voorschoten zal tezijnertijd worden besproken door de gemeenteraad naar aanleiding van diverse ingekomen brieven. Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502 en door Apotheek Linnaeus, de Kempe- naerstraat 1 b, Oegstgeest. Voorschoten - Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp Zocterwoude-Rijndijk - Gezondheidscentrum, berkenkade. Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma' Gezondheidscentrum, 154500. Voorschoten v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. leidsch £l dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071-144941 Nabexorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 146 30 per post 1 66 40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254.10 Losse (0.65 Adjunct-hooi dredacleur R D Paauw Akj. redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alg redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchets J Kroon (stad) J P M. van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Bru economie) P J de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestetijk teven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé. M Kooi Cobetstraat'77 Lelden, tel. 071-131183. Ch Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tet. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond. K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olat Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2