Meer, meer, méér bij Mm der Meer. TREIN LEZERS SCHRIJVEN: Energie (1) ju Luba Leiden vraagt: In het artikel over de nieuwe rijks weg 11 in het Alphens Dagblad van 10 nov. j.l. spreekt de heer Plompen (CDA-raadslid) nogal denigrerend over de spoorlijn tussen Alphen en Leiden: "dub belspoor is niet nodig", "alleen druk in de spitsuren" en, last but not least, "zo'n lijntje voor per sonenvervoer". Kennelijk is de heer Plompen in geen jaren met de trein mee ge weest. Honderden scholieren zijn dagelijks van "dat lijntje" afhan kelijk, omdat er in Alphen geen scholen voor middelbaar be roepsonderwijs e.d. zijn. Evenzo vele forensen, die dagelijks met de trein op en neer reizen. De term "druk bezet" zou een goede uitdrukking zijn voor de bezet ting van de treinen buiten de spitsuren, maar "propvol" is de enige naam voor de bezetting in de spitsuren en dat ondanks ex tra treinstellen. Overigens pres teert de NS het regelmatig en juist in de spitsuren extra korte treinen in te zetten. Daavoel je je als reiziger een haring in een overvolle ton, als je tenminste nog mee kunt, want het is vol. Gevolg: een half uur later thuis. En dan het stationsgebouw! Veer tigjaar geleden, toen Alphen nog 20.000 inwoners telde en nauwe lijks forensen, mogelijk een riant gebouw. Maar anno 1980 sterk verouderd en véél te klein. De lange rijen wachtenden voor de twee loketten 's morgens spre ken boekdelen. De „stationshal" kan het aantal mensen nauwe lijks bergen. Ook de perrons puilen uit. Misschien wil de heer Plompen ook eens in Den Haag (of Utrecht) gaan pleiten vooreen nieuw stationsgebouw en ver dubbeling van de spoorlijn. De prognoses wijzen uit, dat het aan tal reizigers de komende 5 a 6 jaar met 40% zal toenemen. Ondanks een landschapdoorsnijdende au tosnelweg, genaamd r.w. 11 Deze groei lijkt me toch wel de moeite waard ook eens wat moei te te doen voor een beter open baar vervoer in de Rijnstreek. H. Stapper Van Dijkstraat 8 Alphen a/d Rijn. Dat behalve het rijk ook de olie maatschappijen grove winst ma ken op het aardgas is overbe kend. Onthullender is het nieuws (deze krant jl. donderdag) dat de energiebedrijven ook weten hoe ze hun zakken moeten vullen. Of om in termen van het monopolie- spel te spreken: je kan beter een gasfabriek aan de Langegracht hebben dan een hotel in de Am sterdamse Kalverstraat. We weten het dus: het energiebe drijf "Rijnland" heeft in 1979 een winst van maar liefst 14,6 miljoen gulden gemaakt. Een paar dames en heren weten er wel raad mee. Van de gigantische diefstal (want anders kan ik het niet noemen) wordt vier miljoen bestemd voor de "algemene re serve" van het bedrijf of krijgt een "bijzondere bestemming" De rest wordt verdeeld onder de aangesloten gemeenten; op die manier zou Leiden 2lh miljoen ontvangen. Punt, uit. Met uitzondering van de miljarden die voor bewapening worden uit geven, zou ik geen beter voor beeld kunnen noemen van mis selijk makend overheidshande len. En dan te bedenken dat er in Lei den en overal in Nederland de laagstbetaalden op de minlijn zit ten. Alles wordt daarentegen steeds duurder. Om maar bij het aardgas te blijven, dat wordt met ingang van 1 januari weer twintig procent duurder. Voor een aow- er met een netto-uitkering van 983,65 in de maand blijft er dus niet veel over. Wanneer we er vanuit gaan dat de woonlasten (huur, stookkosten enz.) straks gemiddeld 350,- per maand be dragen blijft er dus zo'n kleine 650,- over om maandelijks van te leven. Dan te bedenken dat bejaarde mensen, maar ook invaliden en werklozen meestentijds bin nenshuis verblijven en dus ge dwongen zijn om extra te stoken. Als sociaal raadsman stadsver nieuwing word ik dan ook regel matig gekonfronteerd met men sen die vrijwel niet in staat zijn om de gas- en lichtrekeningen te betalen. Ik ben zelfs bekend met het geval van een 83-jarige al leenwonende vrouw die in ar renmoede bij het kerkbestuur aanklopte. Dat is dus de realiteit anno 1980: bejaarde mensen die in de rij staan bij de diakonie. Ik heb twee voorstellen: 1. De leden van de z.g. „energie- raad" en het dagelijks bestuur van "Rijnland" worden met on- DINSDAG 18 NOVEMBER 1980 middellijke ingang oneervol ont slagen. Vervolgens worden zij vervangen door een bestuur, .be staande uit gebruikers, bij v< keur bestaande uit mensen die van een minimuminkomen n ten leven inplaats van VVD-wet- houders met een ton inkomen. 2. De 2'/2 miljoen gulden van de winst die in de kas van de ge meente Leiden dreigt te verdwij nen, wordt uitgekeerd aan de mensen die van een minimumin komen moeten leven. Wanneer we er van uitgaan dat er in Leiden zo'n 10.000 van die huishoudens zijn, betekent dat een teruggave van 250,- per gezin. Dit bedrag kan zelfs makkelijk worden dubbeld wanneer men de gesto len rente van de voorschotten te ruggeeft en wat minder stort in de reservefondsen. Kees Walle 5e Binnenvestgracht 1 Leiden. DATA TYPISTE voor een komputer- serviceburo in Leiden, langere tijd. ZIEKEN VERZORGENDEN alle diensten. APOTHEKERS ASSISTENTE Leiden. Turfmarkt 11 leiden Luba Tel. 071-149745 t*. Vakaturelijn LJltZend voor banen Tel 071-130636 öuro Wanneer je maar wilt Of naar 't cabaret filmhuis, ballet, museum, concert't Cultureel Jongeren Paspoort Iedereen onder de 26'jaar kan. ervan profiteren Een hêêljaar lang voor maar 6 gulden 50! In elke stad van Nederland Informatie?: Vraag maar op je gemeentehuis. Of bel 033 - 51908. Fietsen, bromfietsen en motoren TWEEDEHANDS FIETSEN niet nodig. Wij verkopen ze nieuw v a. f 179,- met verlichting. Kinderfiets met zijwielen voor 3 jaar 62,50, voor 5 jaar 129,-, voor 6 jaar 159,-. Racefiets 10 versnelling compl. 325,-. Kinderracefiets met versnelt. 219,-. Vouwfiets 199.-. Opoefiets 315,- compl. Crossfiets v a./ 279,- Luxe rijwiel, trommelrem, 3 versnelling f 425,- compl. Shimanoracefiets 10 versnell.. all.min. krankstel 595.- Op alle fietsen 1 jaar garantie Eigen werkplaats. Rijwiel Cash en Carry Dusoswa B.V., Turfmarkt 2. Leiden, tel. 071-124409 Te koop SUZUKI GT 750 2g SI leab tel 124158na!900 KADO-IDEE 40% tot 50% echte korting op Da- men Leathers kollektie 1980, bij voorbeeld: kindercrossbroeken 100,-, damesjacks 125,-, broeken 175,-. overalls v a 300,- combi- pakken v a f 450,- Onderdelen Struik, Hooigracht 51. Leiden, tel. 122026 Enkele overjarige Kreidler BROMFIETSEN met schijfrem, tijdelijk met 519,- korling. Volledige garantie en servi- cebeurten Bert v.d Meij. Middel weg 30. Leiden, (centrum) tel. 071-142557 Alle ONDERDELEN voor Kreidler, Zundapp en Yama- habromfietsen, zoals cylinders, banden, carburateurs. 20 soorten zadels, speciaal gespoten sets enz Bert v.d Meij. Middelweg 30. Lei den (centrum) tel. 071-142557. Te koop gevraagd gebruikte BROMFIETSEN zoals: Kreidler. Zundapp. Yamaha, Puch Maxi enz. Moeten in pr.st. verkeren. Bert v.d Meij. Middelweg 30. Leiden (centrum) lel. 071-142557. Kennismaking Heer. 45 jaar, zoekt sexuele con tacten met vrouwen met lief en zacht karakter geen financiële be doelingen. Dames schroom niet maar schrijf gerust. Leeftijd onbe langrijk br.o.nr. 5975. VW CAMPER met Westfalia hefdak. i.pr.st., 6450,- 01712-8031. Te koop caravan merk BLUE BIRD lengte 5 mtrvaste staanplaats op Veluwe bij Apeldoorn, compl. met voortent, ijskast enz., t.e.a.b., tel 01720-45745 FIETS BANKSTEL TAFEL TELEVISIE KWIJT? Meer wit Wit is de woontrend. Van der Meer heeft 't meest. De zitgroep is wit. Wit. Of, om precies te zijn, ivoor. Twee/driezitscombinatie in velours met een schaduw- streepeffect. Ook leverbaar in blauw, lever en nègre. 1.895,Bijpassende fauteuil 660,*. De eethoek is wit. Wit. Alleen de stoelen hebben een velours zitting met pastelblauw streepje. Tafel (doorsnee 120 cm) - Stoel 212,-. Meer prijs-zekerheid. Ziet u binnen 14 dagen na aankoop ergens hetzelfde meubel (onder dezelfde voorwaarden betreffende levering en service) voor een lagere prijs, dan geelt Van der Meer u bet prijsverschil terug. •n.ilinmlIHÜiwiilIj, )en in wit. Wit. Wit laqué met blauwe lijsten. Ledikantmatcn 140 x 2CK) cm. De prijs, incl. nachtkastjes, opbouw en verlichting 1.470,-. Ook leverbaar in 180 x 200 cm en met twee-, driedeurs- en vierdeurskasten, tabouret, spiegel, toiletmeubel. Meer keus. Meer zitgroepen. Meer eethoeken. Meer slaapkamers. Meer wandmeubelen. Meer te beleven bij Van der Meer. Hfll I i De wand is wit. Wit. Wandmeubel met krasvaste lak. In onderdelen verkrijgbaar. Met verlichting. De maten: 250 x 210 cm. 2.395,". litrcclit (nu uitgebreid tot 'Woonwarenhuis' met I2.IHHI m nieuws en nieuwtjes): Rijksweg Oudenrijn-Arnhem, afrit Utrecht. Rotterdam: Groothandclsgcbouw, Weena 737 Den Haai;: Spui hoek Kalvermarkt. Den Haan: Winkelcentrum Waldeck, einde Laan van Mccrdcrvoort. Amsterdam: Stadhouderskade 74. Piemen (hij Amsterdam): Rijkswig Amsterdam-'t Gooi, afrit De Sniep. He-verwijk: Rijksweg Haarlem-Alkmaar, Velser-tunnel, afrit Zaandam. Eindhoven: Noord Brabantlaan hij de Rijksweg Tilburg-Maastricht, afrit vliegveld. Enen-Leur: Rijksweg Breda-Roosendaal. Waalwijk: Tuinstraat 32, aan de weg Waalwijk -Tilburg. I leerlen: Spoorsingel 2. Enschede: Winkelcentrum De Kl.indcnj. Almelo: Oranjestraat 25. Arnhem: Rijksweg Arnhem-Nijmegen, afrit lilden. VanderMccr's Meeneem-MeuhelMarkt vindt u in de toonzalen Utrecht, Waalwijk en Den Haag (Winkelcentrum Waldeck).

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20