mededelingen gemeentebestuur 1 17tm21 -1 leiden nov. '80 ADVERTEERT OP DE AUTOPAGINA Vê\ Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 17 november a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering zal worden voortgezet op de midda gen en avonden van de in de week na 17 november vallende werkdagen (uitgezonderd de zaterdag); het aanvangsuur van de middagvergaderingen is gesteld op14.00 uur en van de avondvergaderingen op 19.00 uur. Benoeming van de heer J.Th. Hoekema in de deel- commissie Personeelszaken (vacature Oosterman) Benoeming van de heer F. van Oosten in de deel- commissie Personeelszaken (vacature Bijen) Aankoop in openbare veiling van de NOVA PASSAGE (Noordeinde 43, 43a, 45 en 47). Aankoop panden Lammermarkt 29 en 31 Uitgifte grond in erfpacht aan de Plesmanlaan aan Eurocommerce b.v. Te behandelen begrotingsonderwerpen na 19.30 uur: (zie ook de begrotingsadvertentie van zaterdag 15 november) a. De begroting van de gemeente, wijziging van die begroting, en de begrotingen van de onderschei dene takken van dienst voor het dienstjaar 1981 b. Het investeringsprogramma, en het voorstel over de bestemmingen voor de fonds bovenwijkse voor zieningen beschikbare gelden. c. Besluit bestemmingen van het fonds bovenwijkse voorzieningen. d. Verhoging tarieven van de gemeentelijke belas tingen en andere heffingen. e. Vaststelling van de onder a. bedoelde begrotingen. f. Wijziging gemeentebegroting, de begroting van de Dienst Gemeentewerken en van het Grondbedrijf voor het dienstjaar 1981 Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: een chinees-indisch restaurant in het pand Pieterskerk Choorsteeg 9. De aanvrage is afkomstig van W.M. lp, alhier, en be treft het oprichten van een chinees-indisch restaurant in het pand Pieterskerk Choorsteeg 9. Op dinsdag 2 december 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, leverdieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. benzine- en dieseloliepompinstallatie in en op het pand Admiraal Banckert- weg 22. De aanvrage is afkomstig van de firma Barthen, alhier, en betreft het oprichten van een benzine- en diesel oliepompinstallatie voor eigen bedrijfsvoertuigen in en op het pand Admiraal Banckertweg 22. Op dinsdag 2 december 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Deze aanvragen en andere daarop betrekking hebben, de stukken liggen gedurende de gehele behandelings - termijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Biblio theek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 12 de cember 1980 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid wor den gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: werkplaats voor las- en boorwerkzaam- heden in het pand Langegracht 43. De aanvrage is afkomstig van de firma Barthen, alhier en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het verrichten van las- en boorwerkzaamheden in het pand Lange gracht 43. Op dinsdag 2 december 1980 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. snackbar alsmede opslag- en koelings- ruimte in het pand Brandts Buys- kade 10-18. De aanvrage is afkomstig van Horeca Specialiteiten G.H. van der Meer, alhier, en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de inrichting voor het bakken van voe- dings- en genotmiddelen in oliën en vetten alsmede een ruimte voor de opslag en koeling van levensmid delen in het perceel Brandts Buyskade 10-18. Op dinsdag 2 december 1980 zal om 16.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Deze verzoeken liggen tot en met 12 december 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders tot en met 12 december 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de hierboven genoemde openbare hoorzit tingen. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen. b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Verkeers maatregelen Zuid-West aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Brahmslaan, ten noorden van de Max Regerlaan. De Camp - aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Stille Rijn/Stille Mare, met dien verstande dat het verkeer op de Stille Rijn moet stoppen voor en voorrang verlenen aan het fietsverkeer op de route Stille Mare/Waagbrug. Morskwartier instelling van een parkeerverbod op het parkeerter rein bij de kantoorflat aan de Vondellaan (behoudens de tot parkeren bestemde weggedeelten i.e. de par keervakken). Pieterswijk aansluitend op de aan de Breestraat volgend jaar uit te voeren rioleringswerkzaamheden en asfalterings- werkzaamheden: aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de: Breestraat, ten noordwesten van de Mandenmakers- steeg: Papengracht, bij de kruising met de Breestraat; Koornbrugsteeg, bij de kruising met de Breestraat; aanleg van fietsstroken aan weerszijden van de Breestraat, voorzover gelegen tussen de Papen gracht en de kruising Rapenburg/Kort Rapenburg; instelling van een verbod stil te staan op de Bree straat, vóór de laad- en losstrook bij de Stadsge hoorzaal; De hierna genoemde maatregelen betreffen slechts een juridische bevestiging van de huidige (tijdelijke) situatie: aanleg van een voetgangersoversteekplaats op: de Breestraat, ten noordwesten van de Koornbrug steeg; de Breestraat, ten zuidoosten van de Vrouwensteeg; de Breestraat, ter hoogte van de Choorlammer- voor zover nodig zullen de nu op boven genoemde wegen geldende verkeers maatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op woensdag 3 december aanstaande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur Diversen Uw nieuwe reispapieren NU aanvragen!!!!! Burgemeester en Wethouders maken bekend aan belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: De Kooi - aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Kooilaan, ten zuiden van de Javastraat: - aanleg van fietsstroken aan weerszijden van de Sumatrastraat, voorzover gelegen tussen de Java- straat(zuidzijde) en de Lage Rijndijk: n.b. deze maatregel betreft slechts een juridische be vestiging van de huidige situatie. leder jaar zijn er weer een flink aantal Leidenaren die reispapieren (toeristenkaart of paspoort) moeten aan vragen of vernieuwen. Vaak ontdekt men dat pas korte tijd voordat de papie ren nodig zijn. Dat leidt, vooral in de maanden voorafgaand aan de vakanties, tot grote drukte bij de loketten van de afdeling Bevolking en tot lange wachttijden. Daarom is het verstandig om nu al na te kij'ken of uw reispapieren nog lang genoeg geldig zijn. Zonodig kunt u ze dan in deze rustige periode in orde komen maken bij de afdeling Bevolking op het Stadhuis. U bent nu snel aan de beurt en behoeft niet lang op uw nieuwe papieren te wachten. Openingstijden afdeling Bevolking ca.: dagelijks: van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur; donderdagsavonds (koopavond): van 17.30 tot 21.00 uur. bestemmingsplan Merenwijk Met ingang van 20 november 1980 ligt gedurende een maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 en in de openbare bibliotheek aan de Ros molen, voor een ieder ter inzage het bestemmingsplan Merenwijk. Dit plan is op 13 oktober 1980 door de Raad vastgesteld. Het gebied waarvoor het bestem mingsplan geldt, wordt globaal begrensd door de grens met de gemeente Warmond, de Zijl, de Slaagh of Stinksloot en de spoorbaan Leiden-Haarlem. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaart wijzigin gen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een .ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de Gemeenteraad heeft gewend, of die bezwa ren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schrifte lijk bezwaren tegen het vastgestelde plan indienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Aanpassing Verkeerslichten W. de Zwijger laan - Sumatrastraat. Indien het weer het toelaat zal op woensdag 19 no vember a.s. de verkeerslichteninstallatie W. de Zwij gerlaan - Sumatrastraat een aantal aanpassingen ondergaan, welke door tijdgebrek tijdens de herfst vakantie niet meer mogelijk waren. Getracht zal worden deze aanpassingen op één dag uit te voeren, waarbij de installatie 's ochtends om 9.30 uur wordt uitgeschakeld. Tussen de middag zal de politie op het kruispunt toe zicht houden in verband met overstekende school kinderen. Eventuele uitloop tot en met donderdag 20 november is mogelijk en indien dit gebeurt zal ook dan politie toezicht aanwezig zijn. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; wijk 25 en 27 maandag 17 november wijk 24 - 28 en 32 woensdag 19 november wijk 33 donderdag 20 november wijk 30 en 31 vrijdag 21 november Verschijnt iedere vrijdag Sluit: woensdagmiddag 15.30 uur iedereen leest de krant altijd en overal. ^5 iedereen leest de krant altijd en overal. =f|7£n- iedereen leest de krant altijd en overal. ;=gs ?a--'

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20