BAALBERGEN KATWIJK MAAKT ZICH OP VOOR HET EEUWFEEST (2Ï)^®se 19" Een nummer en wat daar achter zit. Leiden een eeuw geleden 1975,- 21 - Een nummer om te onthouden t HEEN WEERWOORD-SPEL" De grote Baalbergen Jubileum-prijsvraag 1881-1981 <3 J De tafel kost 1995- prijs per stoel 595,- wEigenlijdsl zitkomfort in Zweeds grenen baaltjes CRITERIUM VOOR TOPNIVEAU IN MODERN ZITTEN Volgend jaar zal het een eeuw geleden zijn dat de ondernemende F. H. Baalbergen in een oude paardestal een zadelmakerij annex stoffecrdcrij begon. Dat was in Noordwijk aan de H. Gcestweg, ongeveer waar nu Kuip" staat Honderd jaar later moeten we. om de huidige generatie Baalbergen te vin den naar Katwijk, waar aan 't Heen straks het eeuwfeest zal worden ge- Willem Baalbergen met zijn koopwaar gefotografeerd op de hoek van de Oude Zeeweg -Rembrandlweg, omstreeks 1930 staan niet op grootse en originele wijze gevierd zou worden. Vandaar deze krant, vandaar een geweldige jubileum-akitie, waarover u in deze jubileum-uitgave meer leest. EEN NIEUW GEZICHT Als we ons verdiepen in de 'annalen' van de firma Baalbergen, dan ont dekken we een boeiend stuk familie geschiedenis. En zoals bij vele zaken die, „van vader op zoon gaan" een aaneenschakeling van verhuizingen, verbouwingen, vernieuwingen en veranderingen. De laatste grote vernieuwingen zijn de ingebruikneming van het grote pand op Ambachtswcg 19 én de ope ning van de nevenzaak op 21. Hier mee beschikken de huidige Baaiber gens over een totale oppervlakte van meer dan 6000 vierkante meter. rijke rol gaan spelen. Nummers die u duidelijk de weg wijzen naar die „Dc meubelen, dat tapijt en die gordijn stoffen waarnaar uw belangstelling uitgaat. Al in de advertenties zijn de nummers 19 en 21 „aktief" - en aan 't Heen zullen zij u als goede gidsen brengen waar u wezen wilt. Trouw gebleven aan het vak, de woninginrichting, hebben dc klein zoons van F. H. de zaak uitgebouwd Maar ook met de intrede tot een van de grootste en mooiste gende meubelcentra van de wijde omtrek. En wat minstens even belangrijk is de naam Baalbergen heeft door de tientallen jaren heen zijn goede klank behouden versterkt! Want wie kent niet de zaken, het as sortiment, de service en de levendige de vol- biedt het familiebedrijf genoeg interessant nieuws. Op 19, met veel en goed meubel- meubelprogram- 's, zoals bijvoorbeeld het Deense 21 met speciale 52, de is zelfs danig Club 8 assortiment. Op een flinke uitbreiding merkmeubelprogramm der het moderne Leolux het aktiviteiten van deze ondernemende mantische klassieke eiken van Castle linginrichters? De Baaibergens zouden de Baaiber gens niet zijn als een zo belangrijk gebeuren als een honderdjarig be- Furniture. Wij noemden de Huisnummers die, in het zicht van de wooncentra SPECIALE JUBILEUM-AKTIE Natuurlijk wordt het 100-jaar-feest luister bijgezet met een speciale aktie. En daarmee zijn werkelijk prachtige prijzen te winnen: waardevol echt Engels Antiek dat u in de zaak (op 21) in een apart daarvoor ingericht interieur kunt bewonderen. Baalbergen nu nog 99 jaar, straks een eeuw oud maar nog even jong en springlevend! AMBACHTSWEG 19 ('T HEEN) KATWIJK TEL. 01718-20300 In dc wereld van dc kommunikatie spelen cyfers en symbolen een belang rijke rol. Niet altijd even gezellig, maar wel effektief. En omdat goede „bewegwijzering" nu eenmaal een onmisbaar deel uitmaakt van dc service, zal de attente woninginrichter er alles aan doen om u via duidelijke in formatie dc weg te wijzen en van de noodzakelijke gegevens te voorzien. Bij het uitkomen van deze Baalbergen thuiskrant is het 99 jaar geleden dat groot vader Baalbergen zijn zaak begon. Nog even dus en we bereiken het jubileumjaar Nu al maken wij ons op voor dit heugelijke eeuwfeest. En natuurlijk nodigen wij u allen van harte uit om dit feestelijk gebeuren samen met ons te vieren. Eén van de evenementen waaraan u veel plezier kunt beleven is de grote JUBILEUMPRIJSVRAAG 't Heen Weerwoord-spel Een héél speciale prijsvraag u ook héél speciale prijzen kunt winnen! Zoals Een antieke tweedeurskast in oud Engels grenen (ca 100 a 125 jaar oud) met een vergelijkbare winkelwaarde van ca. f 1900.-. Een soortgelijke kast met glasdeuren die in de winkel f 2250.- moet kosten; ver der origineel antieke eetkamertafels, een ladenkastje, een dekenkist, een z.g. Captain Club etc.. etc....! Hoe doet u mee? Wilt u zien wat u kunt winnen? Vanaf nu krijgt u bij uw bezoek aa van beide Baalbergen zaken aan 't Heen (19 en 21) een Heen Weerwoord-kaart De kaart heeft elke maand een andere kleur (de eerste is groen) Met elkejuist ingevulde kaart dingt u mee voor de prijs van de maand Een prach tige prijs, die op de kaart wordt genoemd U mag elke maand zo vaak meedoen als u zelf wilt want bij elk bezoek krijgt u op nieuw een spelkaart. En meer ingevulde kaarten verhogen uw kans op het winnen van de prijs van de maand! De spelregels Natuurlijk! En de prijzen zijn zo prachtig dat we ze u graag willen laten zien Daarom is op 21 een apart interieur in gericht (anno 1881) waarin alle prijzen een plaats hebben gekregen Komt p maar kijken, want zulke pracht- prijzen ziet u de eerstkomende jaren niet gauw weer..,! Deze staan afgedrukt op elke Heen Weerwoord-kaart die u bij de entree v; zowel 19 als 21 in handen krijgt Dus, vanaf nu... óp naar Baalbergen en straks óp naar het eeuwfeest om tij dens een groot jubileum-evenement mogelijk üw prijs in ontvangst te nemen! Naar 't Heen en weer terug Veel mensen maken tegenwoordig een z.g. .meubeltour'. Gezellig samen erop uit en kijken en vergelijken. Een goed idee, want meubelen kopen is tenslotte niet Iets wat je vlug even gaat doen. En u kunt uw goede geld maar één keer uitgeven Baalbergen vindt u op 't Heen aan de Ambachtsweg in Katwijk. Gemakkelijk bereikbaar van alle kanten, zonder verkeersknopen Een goed idee om op uw meubeltour te kijken bij Baalbergen op no 19 of op 21. Beidr Baalbergen, beide goed Zij die het Banz-Bord wandsysteem kennen, zeggen unaniem: as» m formidabel. Formidabel, omdat het Banz-Bord systeem onbegrensde mogelijkheden wand-indeling. Met zijn onzichtbare bevestigingen die vertikale verbindingen overbodig maken. Keuze uit tientallen elementen, vele hout soorten en slijplak, voor rikt individuele wand. Formidabel dat Banz-Bord vrijhangend systeem! Goed klassiek getuigt van smaak.. In de zaak zijn dat onder meer de z.g. routing bordjes die aangeven waar u wat kunt vinden, de labels aan de artikelen en verder alle aan duidingen die het u gemakkelijk ma ken tijdens uw bezoek. TWEE ZAKEN Buiten de zaak zijn het aanduidin gen zoals die voor de parkeergele genheid en de verwijzing naar de entree die deel uitmaken van een goede service. Sinds u bij Baalbergen terecht kunt in twee zaken aan 't Heen, twee za ken met hun eigen speciale karakter en assortiment, ontstond een klein kommunikatie-probleem. Wat vindt i de i val showroom? Welnu het zijn de (huis) 19 en 21 die u dit precies gaan ver tellen. Allereerst in de advertenties, maar ook aan de Ambachtsweg waar u bij uw bezoek onmiskenbaar dui delijk gaat worden waar u moet zijn. Op 19 vindt u het grote, bekende Baalbergen assortiment. Natuurlijk in dc eerste plaats de royale Ginkgo meubelkollektie, met ruime keus uit zit- en bergmeubelen, eethoeken en slaapkamers. Een wereld van moge lijkheden ook wat betreft de stijlen Stijlen komfort (19) (modern en klassiek) de houtsoort van uw keuze (veel eiken en grenen) en in de sektor zitmeubelen een prachtige leer-kollektie. Daarbij kunt u op 19 volop terecht voor uw tapijt- en gordijnstoffen. SLAAPENTOURAGE Maar ook voor alle slaapkomfort en slaapentourage (matrassen en ande re bcdelementen, donsbedden en overtrekken etc., etc.) Ook op 19 vindt u het nieuwe Deen se Club 8 meubelprogramma; ideaal zelfbouw systeem met ongekende mogelijkheden terwijl u er verder alles vindt wat wonen prettiger en komfortabeler maakt (verlichtinng, woonsfeerartikelen enz), de andere Kortom, op 19 vindt u het komplete wooncentrum waar u graag en goed wordt geadviseerd met „hart voor uw huis" I Ambachtelijk vakwerk in eiken met leer. De eiken kast op 210 cm breed. I 4595,- I lefhebbers van het bij-de-lijdse, komfortabele zitten kunnen nu hun hart ophalen. Let vooral op de hoge rug. deze is precies afgestemd op de juiste zithoogte, dus prima zitkomfort Uitgevoerd met naturel tweed bekleding. 1+2 3- zits-kombmalie: >oi Vanaf 1620,— 1 In de vrieswinters was het moeilijk om de stad te bereiken. Boeren kwamen met sjezen en til- bury's naar de markt en brachten hun vrouwen en dochters mee, In dc Leidse Donkersteeg was van ouds de winkel van Sinkel die in ons Vaderlands spraakgebruik is doorge drongen. hoeden en pettenen dames cor- setten en nog veel meer zoals het getooid met witte mutsjes en hier en rijm verder vertelt. daar een gouden tierelantijntje! Het is een echt aftelversje gebleven Ze winkelden bij Sinkel of andere en men kon het niet zingen. Trou- manufacturen-winkels en kochten wens er werd niet zo erg veel ge- bij De Gouden Bal en bij bakker Van zongen 10Ü jaar geleden. Alphen kruidenierswaren en koek- Leiden was een eeuw geleden op het Jes- oog een stoffig stadje welks grootste Le grotere handel zoals meel. stroop uitspatting bestond uit de wekelijkse en zout ginSen met de beurtschip- veemarkt. Pers mee naar de omliggende plaat- Maar wanneer we het stof van een sen- Maar. zo omstreeks 1880 begon- eeuw wegblazen zit er ook nog wel nen steeds meer mensen te praten meer leven in Leiden. ovfr een trambaan van en naar Dat was het studentenleven. Daar Leiden. werd de smaak van de thee of salie- In 1881 beSon de stoomtram van melk van de opgeprikte bezoeken Katwijk naar Leiden te rijden en aan humeurige professoren 's-avonds k°nden de visvrouwen, groenten- en met bier en wijn weggespoeld, en bloemenmensen die uren en jaren ook toen was een zekere luidruchtig- van hun leven naar de stad gelopen heid, nauw verbonden met de eerste hadden, ook gemakkelijker reizen, wankele schreden naar intellectuele verheffing. Wandelstokken en hoge hoeden wa ren waren de uitrusting van de wat beter gesitueerde burgerij. De aan- j komende mannelijke jeugd had een rottingstokje als steun voor de groei- j ende zelfsbewustheid. Hier en daar liep zelfs een dame kaarsrecht over de Breestraat. Gedekt met een breedgerande hoed voorzien van een ragfijne voile. In het stadje was ook een toename van handel en vertier. De buitenlui kwamen met de puffende passagiers bootjes naar de stad. Daarin natuurlijk pluche- en een twééde klasse met houten banken. Alle waar is naar zijn geld! Dorpen kwamen uit hun eeuwenlan ge isolement en Leiden begon een streekcentrum te worden. Het is al lemaal 100 jaar geleden en het ging éérste klasse™ met erg langzaam En wij Wij weten met meer wat langzaam is S. LEENHEER AMBACHTSWEG 21 ('T HEEN) KATWIJK TEL. 01718-21977 STOFFENKOLLEKTIE De uitgebreide en komplete Plocg- stoffenkollektie biedt rijke keus in Een deur verder aan de Ambachtsweg en u staat voor 21. En wat vindt u eigentijdse én klassieke gordijnkom- acliter die deur? De wereld van het merkmeubel voor dié woners die posities térwijl er voor verlichtings- geïnteresseerd zijn in speciale programma's een speciale stijl, uit de kol- armaturen een selektie is gemaakt lektic van veelal internationaal bekende meubelmerken. uit het allermooiste op dit gebied. Baalbergen is er in geslaagd om hier een assortiment te presenteren dat door zijn samenstelling en karakter een representatief beeld geeft van hetgeen internationaal op het gebied van meubelontwerp te bieden is. Van Nederlandse origine is, „Leolux" voor velen een bekende klank. Mo derne zitmeubelen met een heel ei gen stijl. Niet alleen qua ontwerp, maar ook wat betreft zitkomfort en kwaliteit van hoog gehalte. U hebt bij Leolux keus uit een scala van stofbekledingen en leersoorten. GROTE KEUS „Artifort" is vertegenwoordigd met zijn kollektie moderne clubs. Stuk voor stuk qua styling en zitkwaliteit een klasse apart. Kasten- en wand- meubelprogramma's zijn vertegen woordigd door ..Castle Furniture" en „Banz Bord". Het eerste is het wel bekende klassiek-rustieke eiken meubelvakwerk. Prachtig van vorm geving en kwalitatief hoogwaardig ambachtelijk werk. Het „Castle" pro gramma ornvat een reeks van in- bouwmogelijkheden en losse meu bels zoals kasten, secretaires etc. „Banz Bord" presenteert het beroem de vrijhangende wandsysteem. Ook hierin zijn talloze mogelijkhe den in indeling en houtsoorten voor Ypsilon van Leolux onder scheidt zich niet alleen door zijn Y- vormige stiknaad. Hoe mooi en spor tief ook, hét criterium is zitperfectie. En dat is in deze serie gerealiseerd Met keuze uit drie zitbreedtes. drie hoekelementen en meer dan één arm- leuningprincipes. En of u kiest voor stof- of leerbekleding - de Ypsilon serie komt tegemoet aan de meest veeleisende zitperfectionist zowel het moderne als het meer voor de prachtige „Kockock"- klassieke interieur. presentatie geheel overgestoffeer- Voor het romantisch-ïïTassieke zitten de authentiek-klassieke zitmeubelen is veel ruimte gereserveerd, onder voor het stijl-interieur.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 8