"Voorhofiaan nog steeds onveilig" Wassenaar doet weinig aan CRM-activiteiten Twintig reacties op inspraak nieuwe burgemeester Warmond [Le/c&e agenda Rumoer rond nieuwe keten burgemeester 'Springplank school kan veel goedkoper PVDA—RAADSLID: PvdA praat over crisis PAGINA 2(BHSZ!SHSS2iEE^^^WOENSDAG 12 NOVEMBER 1980 WARMOND - Zo'n twintig burgers en instellingen in Warmond hebben gebruik gemaakt van de door de ge meente geboden inspraak mogelijkheid bij de profiel schets voor de nieuwe bur gemeester. Opvallend bij de binnengekomen reacties is dat een deel van de mensen zich wel wil uitspreken voor een politieke en godsdiensti ge voorkeur. Uit de meeste reacties blijkt duidelijk dat gekozen wordt voor een burgemeester die kerkelijk is gebonden en ook vertegenwoordiger is van de partij die de grootste fractie in de plaatselijke raad vormt. In Warmond is dit het CDA./ Het gemeentebestuur en het personeel van de gemeente Warmond hadden eerder in een voorlopige profielschets geen voorkeur uitgesproken voor politieke of godsdiensti ge richtingen. Een deel van de burgers die hebben gerea geerd stellen echter dat War mond overwegend een con fessionele gemeente is en dat dit dan ook te merken moet zijn in de persoon van de bur gemeester. Verder is gebleken dat een aan tal inzenders liever geen leef tijdsgrens van 45 jaar ge noemd willen zien. In hun profielschets spreken perso neel en gemeentebestuur van een maximum-leeftijd van 45 jaar. Dit betekent kiezen voor een jonge burgemeester die genoeg ambities heeft om weer snel te vertrekken, waardoor zijn talenten niet helemaal tot ontplooiing zul len komen voor Warmond, zo is de achtergrondgedachte bij een deel van de burgers. Deze mensen vinden dat men een ouder iemand niet automa tisch de pas moet afsnijden. Naast een keuze voor politieke en godsdienstige richting en een soepelere opstelling ten opzichte van de leeftijd, laten de burgers nog weten voor een burgemeester te zijn die interesse heeft voor recreatie in het algemeen en de water sport in het bijzonder. De ge boden inspraak voor de be volking is een vervolg op de inspraakmogelijkheid die in 1972 bij de komst van burge meester De Vreeze werden geboden. Toen reageerden ook zo'n twintig burgers. De huidige resultaten zijn ver werkt in de definitieve pro fielschets die vandaag aan de commissaris van de koningin Vrolijk is overhandigd. De reactie van de burgers zal meetellen, maar zal door het geringe aantal dat heeft ge reageerd (20 op ongeveer 5000 inwoners) maar een beperkte uitwerking hebben. De poli tieke partijen zullen morgen avond in de speciale raads vergadering, waar ook com missaris Vrolijk aanwezig is, hun wensen en eisen nader toelichten. DEN HAAG/ZOETERWOUDE - Het ziet er naar uit dat bewoners rond het gemeentehuis in Zoe- terwoude geen bezwaar meer maken tegen de vestiging van drie woonwagens achter het ge meentehuis. Vanmorgen zijn zij niet komen opdagen bij een zit ting van een geschillencommis* sie (Arob) van Provinciale Staten van Zuid-Holland in Den Haag. De bewuste bewoners hadden problemen met zo'n mini-kamp omdat volgens hen de sociale controle "vanwege de geïsoleer de ligging niet voldoet aan de ge stelde eisen".... OEGSTGEEST - Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest krijgt een nieuwe ambtsketen, die ruim 8000 gulden gaat kosten. De aan koop van een nieuwe keten is no dig geworden, omdat de oude in juni van het vorig jaar werd ge stolen. De "ontketende" burger vader heeft het sinds die dag met een geleende keten moeten stel len. Het gemeentebestuur verwacht ondertussen niet meer dat de ou de nog zal worden teruggevon den dus is men in Oegstgeester bestuurlijke kringen al maanden over- het ontwerp aan het kisse bissen. Bezwaren tegen woonwagenkamp niet toegelicht Zij wilden van de commissie heb ben dat het besluit van de ge meente om daar een standplaats te bouwen wordt ingetrokken. De huizen, de boerderijen en de De vraag was namelijk of de ketting heel mooi moest worden, zoals het college onder aanvoering van de burgemeester zelf wil, of heel eenvoudig zoals de mening was van enkele raadsleden.. Maar gisteravond is de knoop door de raadscommissie voor finan ciën en culturele zaken dan toch ontward en is gekozen voor een uniek ontwerp. Deze ketting draagt de wapens van families die het in verv logen tijden in Oegst geest voor het zeggen hebben ge had: Oigstgeest, Van Cuijk, Van Wassenaar en Utenwaarde. Deze wapens worden verbonden landerijen zouden minder waard worden en de drie woonwagens met hun bewoners zouden wel eens, volgens de omwonenden, voor geluidsoverlast en vermin dering van 't aanzien van het landschap kunnen zorgen. Tussen de bezwaren, die vanmor gen door P. Elderhorst uit Zoe- terwoude namens tien andere omwonenden hadden moeten worden toegelicht, steekt ook het probleem van "onbeschermde eigendommen" de kop op. Wat daar precies mee wordt bedoeld bleef door de afwezigheid van de omwonenden duister. met de letters O en W, verwijzen de naar de naamgever van Oegst geest, Osger en de naam van de oorspronkelijke kerkelijke paro chie Willibrordus. Daarnaast zal het in het wapen van Oegstgeest voorkomende anker- kruis in de ambtsketen worden opgenomen. Totale kosten van ontwerp en uitvoering zoals reeds gezegd: ruim 8000 gulden. Dit bedrag was voor PvdA-frac- tieleider Kohlbeck te hoog: "Een eenvoudiger keten zou Scheen- stra's hals ook kunnen sieren." Hij VOND het tevens jammer dat er geen alternatieve keuzemoge lijkheid was. LEIDERDORP - De leden van de werkgroep Voorhoflaan in Lei derdorp hebben in een brief aan de gemeenteraadsleden van Lei derdorp nog eens de nadruk ge legd op hun bezwaren ten aan zien van de in hun ogen onveilige verkeerssituatie op de Voorhof laan. Ook zeggen de briefschrij vers min of meer het vertrouwen op in de inspraakmogelijkheden die er binnen de gemeente Lei derdorp voor de burgers zijn. Dit laatste doet de werkgroep, omdat een door deze werkgroep in sa menwerking met de gemeente uitgewerkt plan voor een verbe tering van die onveilige situatie volgens hen als een project is be naderd en op de lange baan is ge schoven. "Wij vinden het beden kelijk te moeten constateren dat de gemeentelijke overheid ker,- nelijk wel met de burgers wil overleggen, maar het effectueren van dit overleg in het concrete beleid achterwege laat," aldus de brief. WASSENAAR - In vergelijking met gemeenten van ongeveer de zelfde omvang, geeft Wassenaar veel meer uit aan openbare vei ligheid en veel minder aan maat schappelijk werk, sociale zorg en aan cultuur en recreatie. Het PvdA-raadslid Goulooze noem de deze gegevens gisteravond in de plaatselijke raadscommissie voor financiën onthullend. Verder deelde WD-wethouder Baming mee dat een bedrag van 10 miljoen gulden is voorzien voor een nieuw gemeente kan toor. Een belangrijk gegeven nu vanavond de raadscommissie voor de huisvesting van de ge meentelijke diensten onder lei ding van CDA-wethouder Van Dingstee bijeenkomt om "zijn" plan van vijftien miljoen te ver gelijken met het plan van WD- raadslid Nieuwzwaag van negen miljoen. Barning gaf nog aan dat ongeveer vijf van de tien miljoen zal wor den geput uit de gemeentelijke geld-reserves. De rest van het bedrag zal moeten worden opge- In november vorig jaar boden be woners van de Voorhofiaan en di recte omgeving de wethouder van verkeer en vervoer 430 hand tekeningen aan. Zij wilden met deze handtekeningen kracht bij zetten aan hun eis de verkeers drukte op de Voorhoflaan te verminderen en de laan ook een stuk veiliger te maken. Na deze handtekeningenactie is er nog een paar keer overlegd tussen de gemeente en de actievoerders. Uiteindelijk werd een plan met al lerlei verkeersmaatregelen uit gewerkt en aan de commissie voor verkeer en vervoer aange boden. In deze commissie wer den de plannen tamelijk positief beoordeeld, maar om het geheel versneld uit te kunnen voeren zou er worden geprobeerd om de plannen in fases uit te voeren. Volgens de werkgroep is er daarna niets meer van de gemeente ver nomen, totdat het plan door het bracht door verkoop van ge meentelijke grond en gebouwen. De leden van de raadscommissie financiën bogen zich gisteravond over een groot aantal antwoorden op eerder gestelde vragen. Een paar krenten uit de financiële be grotingspap zijn het waard om eruit gelicht te worden. Goulooze zou het op prijs stellen, indien in het vervolg een soort Sociaal Jaarverslag zou worden gepro duceerd. Daarin zou de gemeen teraad de ontwikkelingen in de personeelssektor beter kunnen terugvinden. Wethouder Barning deed geen toezegging, maar zou op een of andere manier trachten aan het verzoek van meerdere commissieleden te voldoen. Kabeltelevisie Het PvdA-raadslid stelde ook de kwaliteit van de kabeltelevisie opnieuw aan de kaak. Vooral Duitsland 2 en 3 zouden nog veel klachten oproepen. De wethou der kon in zijn reaktie alleen aan geven, dat Casema begin 1981 in college aan de gemeenteraad in augustus als project werd aange boden. Zoals bekend wordt in Leiderdorp een puntensysteem gehanteerd voor uit te voeren projecten. Een belangrijk project krijgt van de raadsleden een ho ger aantal punten dan een minder belangrijk project. Het plan van de gemeente en de werkgroep dat dus als project werd aangeboden kreeg de score 'zes'. De brief: "Eén en ander betekent voor ons dat geen der maatrege len voor het midden van de jaren tachtig zal worden uitgevoerd, zo daar ooit sprake van zal zijn. Het project kan immers ieder jaar op nieuw laag scoren." Volgens de briefschrijvers komt dit de in spraak niet ten goede. "Op grond hiervan verzoeken wij u bij de komende algemene beschou wingen onze actieve betrokken heid te honoreren en hiermee re kening te houden bij de definitie ve vaststelling van het beleids plan." het centrum Rijswijk enige tech nische verbeteringen zal door voeren. Maar atmosferische sto ringen zullen nooit geheel kun nen worden ondervangen. Over enige tijd zal tegen een geringe tariefsverhoging een uitbreiding van programma's mogelijk zijn. Het gaat om België (Frans) en om Engeland. Belangrijke jaarlijkse uitgaven in de orde van honderdduizenden guldens zijn de vernieuwing van de openbare verlichting en van de riolering. De sporthal kost momenteel ook f 400.000 per jaar, reden voor de commissie als ge heel om er even stil bij te staan. Greep (PvdA) vond de promotie van het gebouw slecht. Hij drong aan op meer aktiviteit om ook op de dag een betere bezetting te be reiken. Goulooze bepleitte nog een iets hogere vergoeding voor verhuizing bij renovatie, maar kreeg weinig bijval. WOENSDAG Stads jongerencentrum, Haarlemmer-! straat 73, kursus stijldansen; dond. soos! met films en informatie programma's,! 15-17 uur. Femke/Volkshuis, Apothe-i kersdijk 33, vrouwensoos, 20-23 uur. I Jongeren Advies Centrum (JAL), Cae- ciliastraat 67, meisjes spreekuur, 16-22-< uur. Stadhuis, raadscommissie onder wijs en samenlevingsopbouw, 20 uur. Endegeest, commissie Endegeest, 17.30 uur. De Lakenhal, deelcommissie molen de Valk, 16 uur. De Lakenhal, deelcom missie de Lakenhal, 17 uur. Breestraat 117, Projectgroep Noordvest, 20 uur. Schouwburg, Voorstelling Tsjechische theatergroep GAG. 20.15 uur. LAK, Le- vendaal 150, LAKcinema: "A un dios descenudo", 20 en 22.30 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad 2, thema middag voor vrouwen in de overgang, dond. 14.00 uur. Slaaghbuurt, Buurt- huis Op Eigen Wieken, Valkenpad 2, in- formatie-ochtend over eenpraatgroep voor vrouwen uit de Slaaghbuurt, dond. 10 uur. Kindei opvang aanwezig. Voor schoten Gemeentehuis, commissie wel zijn, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis, commissie huisvesting gemeentelijke diensten, 19.30 uur. Oegstgeest Nood gebouw Endegeesterstraatweg, com missie onderwijs, 20 uur. DONDERDAG Evang. Luth. Kerk, Hooglandsekerk- gracht 26,- klavecimbel concert door An nie Blakenstein-Offenberg, 20.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, Duitse film "Die Frau Gegenüber" 20 en 22.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hoog- landsekerkgracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. 't Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werk lozen Advies Centrum, vrijd. van 14-16 uur. tel. 130983. Volkshuis, Haarlem merstraat 73B, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. t Werkgroep Dienstweigeren, Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren, ook tel. 140866. Stadsjongerencentrum, Haarlemmerstraat 73, disko van 20-22.30 uur vrijd. soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homosexuelen, Caecilia- straat 18, open avond, 21-1 uur. Schouw burg, Voorstelling "De toekomst gaat het helemaal maken", 20.15 uur. LAK, Levendaal 150, Bewegingsgroep Bart Stuyf: "Grey", 21 uur. Kamer van Koophandel Stationsweg 41, ledenver gadering, 16 uur. Oegstgeest Noodge bouw Endegeesterstraatweg, commissie verkeer, 19.30 uur. Oegstgeest gemeen tecentrum Lijtweg, commissie midden standsaangelegenheden, 19.30 uur. Warmond Gemeentehuis, raadsverga dering profielschets burgemeester, 20 APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenonfen van vrijdag 7 november tot 14 november door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807 en door Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Oegstgeest - Apotheek Linnaeus, de Kempenaerstraat lb, tel. 153274. (Zater dag van 8.30-13.00 uur). DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van F. Muur- ling, A.W. Helder en G. Roest F. Muur- ling, Plantsoen 23, tel. 125057. Tevens H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsvelcl, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leidcrdorp/Zoeterwoude Rijndijk - Gezondheidscentrum Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-19060. i.eidsch £l dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 NAbozorglng van 10.00-19.30 uur Zatnrdag van 16.00-16.00 Abonnementsgelden bu vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 146 30 per post 166.40 Jaarabonnement f 173.70 per post r 254.10 Losse nummers 10.65 Aio redactiechef: Ptv Alg redactiechef: J.P.M. van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P.J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten Teleloon 071-144941 toestel 219 Privé M Kool Cobetstraat 77 Leiden, tel. 071-131183. Ch Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond K Prins 01711-11266 Zoeterwoude R Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olal Hoenson 01715-1896 Leiderdorp F Snijders kampje heeft gepland OEGSTGEEST - De Oegstgeester raadscommissie voor financiën en culturele zaken heeft zich gister avond unaniem uitgesproken vóór de nieuwbouw van de Springplank-school naar het ontwerp van architect Verhoeven. Volgens Wuisman (D'66) kan die school veel goedkoper gebouwd worden dan bur gemeester en wethouders hebben uitgerekend. Volgens een memorandium van het dagelijks bestuur van de gemeente zou de Verhoeven- school ruim 2,1 miljoen gul den moeten gaan kosten. Wuisman wil echter bezuini gingen in het ontwerp aan brengen en proberen de school door een goedkopere aannemer te laten bouwen dan waarmee het college van en W in zee wil gaan. Ook volgens Henbror. (WD) zijn bezuinigingen voor rond 1 ton mogelijk. Naar de mening van Wuisman moeten kostenbesparingen vooral worden gevonden in het terugdringen van de extra eisen die het Oegstgeester bedrijf gemeentewerken aan het ontwerp heeft gesteld. "Gemeentewerken moet geen luxe-eisen stellen", zo zei hij. Vanaf de publieke tri bune deelde Mante, secretaris van de oudercommissie van de Springplank, mee dat in middels al door de ouders contacten zijn gelegd met de aannemer van de gemeente. Deze zou al hebben toegezegd dat hij er geen moeite mee zou hebben als de bouw aan een goedkopere aannemer zou worden gegund. Eerder bestond namelijk de vrees dat als de gemeente dit zou doen, die aannemer het werk besmet zou verklaren. Wel wil deze dobr de gemeen te benaderde aannemer even eens eerst de kans krijgen om te bezien of hij ook zo goed koop kan bouwen als de aan nemer waar de oudercom missie mee naar voren kwam. Inmiddels heeft de regionaal inspecteur van de volksge zondheid per brief de ge meente informatie gevraagd over de bouw van de nieuwe school. Hij vreest dat het ver keerslawaai aan de Kenne- dylaan de norm van 50 tot 55 decibel met acht decibel overschrijdt. OEGSTGEEST - De Oegstgeester PvdA-afdeling houdt morgen avond een extra vergadering om te praten over de opgetreden cri sis in de gemeenteraadsfractie van deze partij. Zoals gemeld hebben de socialistische raadsle den Kohlbeck en Bosman hun vertrouwen in PvdA-wethouder Van Belle opgezegd. Zij hebben geen vertrouwen meer in het goed functioneren van de ge meenteraadsfractie, waar de wethouder deel van uitmaakt. Voor het partijbestuur in Oegst geest reden genoeg om morgen avond de leden bij elkaar te roe pen in gebouw Taberna om een uitspraak in deze "hoogst ernsti ge situatie", zoals het bestuur zelf aangeeft te verkrijgen. Aanvang van de vergadering is 20.15 uur. Aparte straatverlichting" OEGSTGEEST - Het Oegstgeester D'66-raadslid Wuisman heeft gister avond in de raadscommissie voor financiën en culturele zaken opnieuw gevraagd om een aparte schakelaar voor de straatverlichting in Oegst geest losgekoppeld van de rest van de regio te krijgen. Hij deed dit naar aanleiding van de stijging van energiekosten voor de straatverlichting voor volgend jaar met honderdduizend gulden. Nu is de situatie zo dat het gemeenschappelijk Energiebedrijf voor de gehele regio gelijktijdig de straatlantaarns aandoet. De tijdstippen van aan- en uitschakelen worden volgens Wuisman ingegeven door de situa tie in Wassenaar. "Daar staan veel bomen dus daar moeten de lichten eerder aan dan bij ons." Wuisman meent dat met bijvoorbeeld een half uurtje later aan en een half uurtje eerder uit flink wat aan energiekosten kan worden be spaard. Vorig jaar vroegen 430 Leiderdorpers door middel van handtekeningen om een vermindering van het verkeer op de Voorhoflaan. De verkeersdrukte is echter nog niet afgenomen en de bewoners zijn van mening dat de gemeente maatregelen op de lange baan schuift.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2