Jongeren willen autovrij centrum [Le/cfce agenda Beleid huisvesting verenigingen nodig Wassenaarse vrouwenclub jaren actief voor goed doel Wethouder wil gesprek met Wassenaarse scholen Tophockey voor het goede doel Zes cent voor kilo oud papier Vrouwencafé over boeken DINSDAG 11 NOVEMBER 1980 WASSENAAR - Binnen korte tijd moet in Wassenaar een samenhangend beleid zijn uitgestippeld over het beiden van onderdak aan clubs en in stellingen. Verder moet er een goed gefundeerd subsidie beleid komen en diepgaand overleg met alle schoolbestu ren over het teruglopend leerlingenaantal. Uitvoering van deze zaken is in het ge drang gekomen door de min der rooskleurige financiële verhoudingen. De raadscommissie voor on derwijs, cultuur en recreatie was het er dan ook gistere avond in Wassenaar over eens dat de verantwoordelijke wethouder Dijkstal (WD) de komende maanden eens flink moet aanpakken om deze ei sen tot uitvoer te brengen.. Duidelijk werd gisteravond al dat Dijkstal pogingen doet om de besturen van alle scholen in Wassenaar rond de tafel te krijgen. Wat het kleu ter- en basisonderwijs be treft, verloopt dit moeizaam. Zulk overleg is echter drin gend gewenst wegens de op stapel staande nieuwe wet op het basisonderwijs en wegens het verder afnemend aantal leerlingen. Ten aanzien van het dichtbe volkte Wassenaar-Noord zal in de nabije toekomst ook het punt worden aangeroerd dat moet leiden tot een eventuele Samenwerkingsschool. Daarin moeten openbaar en bijzonder onderwijs samen werken. Er zullen binnenkort eveneens uitnodigingen van de wet houder uitgaan naar de scho len voor voortgezet onder wijs. Eenzelfde vorm van sa menspraak moet komen met het bijzonder onderwijs, het geen vooral nodig is ten aan zien van de schoolbegelei dingsdienst. De wethouder liet weten deze dienst een gro te verworvenheid te vinden en waard om ten koste van een flink offer in stand te houden. Het welzijnsplan voor de ge meente dat verscheidene ja ren moet beslaan komt vol gens Dijkstal in 1982, omdat men dan over voldoende ge gevens en concrete wensen beschikt. Oorspronkelijk had dit plan er dit jaar al moeten zijn. Een samenhangend beleid voor onderdak van clubs en instel lingen moet in het kader van het welzijnsplan worden voorbereid. Verder zullen al gemene uitgangspunten over het subsidiebeleid op papier staan, zo werd gisteravond duidelijk. Tot op heden wer den subsidies min of meer met de losse hand toegewe zen. Voor wat de onderko mens betreft is de volle me dewerking van particuliere Wethouder Dijkstal: de ko mende maanden hard aanpak ken instellingen noodzakelijk. Zelfs de problematiek van de dure kerkgebouwen wordt dan een mogelijk onderwerp van beraad. Daarvoor is mis schien een gemengde be stemming mogelijk. Dijkstal sluit niet uit dat op lan gere termijn ook gemeente lijk eigendom, zoals de Euro- paschool een nieuwe be stemming zal krijgen. Voor lopig denkt hij aan het onder brengen van de schoolad viesdienst maar later zou een woonbestemming niet uitge sloten moeten worden. De commissie ging met name in op de accommodaties voor de handbalvereniging Olympia. Greep (PvdA): "Je kunt van een vereniging als Olympia toch niet verlangen dat ze zelf een groot bedrag op tafel leg gen. Ik vind dat de gemeente hier een royaal gebaar moet maken". Daar voegde Nieuwenhoven van D'66 nog aan toe: "De bouwkosten van een kleed gelegenheid komen door ei sen van gemeentewege een stuk hoger te liggen. Dat schept naar de gemeente toe zonder meer extra financiële verplichtingen". Hij liet in het midden hoever die zouden moeten reiken, maar sprak zijn ernstige zorg uit over de financiële positie van de ge meente. "Als burgemeester en wethouders de nu al aan gegane verplichtingen en de uitgesproken beloftes op een rij zetten zal blijken dat we de komende jaren voor zeer hoge jaarlijkse lasten komen te zit ten." Greep brak nog een lans voor de Van Woesikgroep. Deze scou tinggroep moet een gebouw tje van 500.000 gulden bekos tigen en heeft zelf al 100.000 gulden aan eigen geld bijeen gebracht. "Kan de gemeente ook hier geen royaal gebaar maken", zo vroeg Greep zich af. In verband met het drug probleem in Nieuw Nijevelt zal Dijkstal overleg voeren met het bestuur van deze so ciëteit. Hij vindt het oi\juist dat het gemeentebestuur de handen van dit ernstige probleem zou aftrekken. VOORSCHOTEN - Ten bate van het Rode Kruis wordt morgen- avond om acht uur bij de Voor- schotense hockeyclub Forescate aan de Adm. De Ruytersingel een demonstratiewedstrijd gespeeld. De bekende herenteams van Kam pong uit Utrecht en HCKZ uit Den Haag zijn bereid gevonden te laten zien wat zij kunnen. Tijdens de wedstrijd wordt gecollecteerd voor het Rode Kruis. Volkstuinen of geen volkstuinen? VOORSCHOTEN - Grote vraagte kens worden in Voorschoten momenteel geplaatst bij het al of niet doorgaan van de aanleg van tijdelijke volkstuinen in het ge bied waar uiteindelijk Rijksweg 11 zou moeten komen. De raads commissie voor fihanciën plaat ste op haar beurt dergelijke vraagtekens in de vergadering gisteravond. De zaak is politiek gezien erg moei lijk komen te liggen. Wil de aan leg mogelijk zijn, dan moet heel snel een verklaring van "geen be zwaar" worden afgegeven door Gedeputeerde Staten (het dage lijks bestuur van de provincie). De aanleg van Rijksweg 11-West zal onder meer in behandeling worden genomen door de Twee de Kamer. Pas daarna is het mo gelijk voor GS om een verklaring af te geven. Voorschoten is in elk geval fel gekant tegen de aanleg, omdat deze het dorp in twee stukken gaat snijden en de Rijksweg geen directe verbin ding vormt met het stuk tussen Leiden en Alphen. VOORSCHOTEN - In Voorschoten komt waarschijnlijk voor één jaar een subsidieregeling voor oud papier, waardoor een opbrengst van minstens zes cent per kilo voor de ophalers is gegarandeerd. Wethouder Van Dalen kreeg de raadscommissie voor financiën gisteravond achter het voorstel met de mededeling dat een her gebruik van oud papier voor de samenleving nuttig is en ook door deze zelfde samenleving in het algemeen als nuttig wordt be schouwd. Daarnaast betekent het ophalen van oud papier een ver minderd aanbod van huisafval. Maximaal kan per vereniging 800 gulden subsidie op oud papier worden uitgekeerd. Tot nu toe bestond er grote twijfel over het nut van dit subsidie- voorstel. De raadscommissie is nu echter bereid om de vereni gingen die oud papier inzamelen een extra subsidie te verlenen. ZOETERWOUDE - Het vrouwen café Zoeterwoude organiséert aanstaande donder.dag een avond voor vrouwen. Het thema van die avond zal zijn "Het ontstaan van vrouwenboeken en tijdschrif ten". De avond wordt verzorgd door vrouwen van de vrouwen boekhandel Gaia uit Leiden en begint om 20.00 uur in de Sja- loomSclfool, Veldzichtkade 17 in Zoeterwoude. Verkeersdrukte in het Voorschotense centrum. Bumper aan bumper umrmen de auto's zich door de al zeer onaantrekkelijk gemaakte Schoolstraat. IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN - Over de overlast van auto's in het Voor schotense centrum is al veel te doen geweest. Pogingen van de gemeente om wat te doen aan kris-kras gepar keerde auto's in voornamelijk de Voorstraat stuitten steeds op groot verzet van de plaatselijke middenstand. Uiteindelijk is besloten tot het aanleggen van een zoge naamde blauwe zone met 29 parkeerplaatsen in de Voor straat om langparkeerders tegen te gaan. De winkeliers waren en zijn nog steeds woest. De werkgroep had hier en daar haar licht opgestoken en was tot de conclusie gekomen dat een on derzoek onder de Voorschotense bevolking naar de overlast van het autoverkeer in het centrum haar eisen misschien kracht zou kunnen bijzetten. "We hebben toen contact gezocht met een pro fessor op de Technische Hoge school in Delft. Die vond het een goed plan en wilde ons wel hel pen. Als alles doorgaat zullen studenten zich gaan bezighouden met een enquête onder de bevol king. Het wordt dan allemaal heel grondig gedaan, want zo'n onder zoek vraagt veel uitgebreid cij- ferwerk en statistiek", aldus Ka- Voor de Voorschotense Rode Jeugd, waarin de linkse jonge renorganisaties zijn verenigd, gaan de parkeermaatregelen ech ter nog lang niet ver genoeg. In augustus van dit jaar is er vanuit deze organisatie een werkgroep opgericht die zich inzet voor een autovrij centrum. Karin den Boeft is één van de leden van deze werkgroep. "De mensen moeten eens worden wakker geschud. Er is op dit moment een uiterst ge vaarlijke situatie in het centrum. De Voorstraat is een ontzettend mooie straat, maar je ziet bijna alleen maar blik. Alles wordt aangepast aan de auto's. Het hele dorp gaat er op die manier aan." Plannen van de werkgroep zijn om zo snel. mogelijk een onderzoek onder de Voorschotense bevol king naar eventuele verkeers overlast in het centrum te hou den. En verder in het voorjaar een actiedag. Op deze dag zou het centrum moeten worden afgeslo ten voor alle verkeer. Er zou een markt moeten komen met allerlei kraampjes en activiteiten. Uit eindelijk resultaat van dit alles zou het voor autoverkeer en mis schien voor brommers afsluiten van de Voorstraat en de School straat moeten zijn. De plannen bestaan al langer, maar de ambtelijke molen heeft de gang van zaken sterk vertraagd. Op 26 augustus werd een brief aan de Voorschotense burge meester gestuurd met het vqr- zoek om op een zaterdag in okto ber of november het centrum te mogen afsluiten voor autover keer en om dan op die dag een manifestatie te mogen houden. Op deze brief werd niet geant woord en op 3 oktober probeerde de werkgroep het nog eens, dit maal met een brief aan het colle ge. Voor dit onderzoek werd ook toe stemming gevraagd in de brief van 3 oktober en op 17 oktober kreeg de werkgroep een brief te rug waarin het verzoek voor de actiedag werd afgewezen, maar het houden van een onderzoek werd toegejuicht. Het leek de gemeente geen goed idee om de mensen, nadat zij met hun auto het centrum niet in- mochten te vragen naar hun ideeën overeen autovrij centrum. "Daarover is eigenlijk een mis verstand ontstaan", aldus Stella die ook in de werkgroep zit. "We waren helemaal niet van plan om dat tegelijkertijd te doen, dat leek ons ook nogal stom. We wilden de actiedag in oktober of beginno- vember houden omdat het dan nog niet zo koud zou zijn. Achter af maar goed dat het niet door is gegaan." De Voorschotense middenstanders rijzen de haren natuurlijk te ber ge als zij aan eeq centrum zonder auto's denken. "Dat kunnen we van hun kant best begrijpen. De mensen willen hun auto het liefst voor de winkeldeur zetten. En de winkeliers zijn natuurlijk bang dat de klanten dan wegblijven. Er is al genoeg concurrentie van de grote winkelcentra hier in de beurt. Maar aan de andere kant denken wij dat een gezellig cen trum ook weer mensen moet trekken. Dat blijkt wel uit cijfers van andere gemeentes waar wandelpromenades zijn ge maakt. In het begin daalde de omzet van de winkeliers, maar la ter steeg die juist enorm." Karin en Stella vullen elkaar aan. "En natuurlijk moet je ook aan alter natieven denken. Er moeten bij voorbeeld verzamelplaatsen ko men voor winkelkarretjes, zodat de mensen niet hele einden hoe ven te sjouwen met hun bood schappen." Er zijn ook tegenstanders die zeg gen dat er te veel parkeerplaatsen verdwijnen als er geen auto's meer mogen rijden in de Voor straat en de Schoolstraat. "Daar kunnen wij maar moeilijk in ge loven. We hebben al een paar keer geteld en steeds bleek dat de helft of een derde van de plaatsen op de parkeerplaatsen niet bezet In Voorschoten is de groep nu lang zamerhand bekend geworden en in de gemeentelijke .commissies was er zelfs al lof voor het streven van de jongeren. "We hebben al veel positieve reacties gehad", aldus Karin, "maar voorlopig wachten we de resultaten van het onderzoek nog af." WASSENAAR - De Hervormde Vrouwenvereniging OME in Wassenaar bestaat deze week 35 jaar. Donderdag wordt door de vrouwenvereniging waar nog zo'n twintig vrouwen lid van zijn een bazaar georganiseerd in het wijkgebouw Zuiderhout aan de Van der Oudermeulenlaan. De opbrengst van de bazaar is even als het geld dat bij andere activi teiten van de vrouwenvereniging binnenkomt altijd voor een goed doel bestemd. In de beginjaren moest ieder lid hervormd zijn. Dit is nu niet meer nodig. Een deel van de huidige twintig leden is al vanaf het pril ste begin bij de club. De vereni ging stelde en stelt zich tot doel om tijdens bijeenkomsten hand werken te vervaardigen die jaar lijks worden verkocht voor het goede doel. Een eigen bazaar is daarvoor als verkoopplek in het leven geroepen. Naast het hand werken worden boeken, ge bruiksvoorwerpen, planten en zovoorts verkocht. De opbrengst van de bazaar wordt gewoonlijk verdeeld. Een helft is voor een project aan de Kievits- kerk terwijl voor de andere helft elk jaar een goed doel wordt uit gezocht. Zo kreeg het Zeehospi tium in Katwijk geld voor aan kleding van het dagverblijf en de langdurig zieken kregen geluids apparatuur. De dovenschool Ef- fatha werd door de vrouwenver eniging in staat gesteld speelgoed aan te schaffen en een volgende opbrengst stelde de mytyl-school Gemeenteraad Voorschoten behandelt in 81 begroting VOORSCHOTEN - De gemeente raad van Voorschoten kan pas in maart van het volgend jaar de plaatselijke begroting behande len. Het gemeentelijke "huis houdboekje" voor 1981 is door veranderingen binnen het amb telijke apparaat dit jaar pas veel later klaar dan gebruikelijk is. Normaal wordt de gemeentebegro ting voor het daaropvolgend jaar in de maand november of de cember behandeld. Wethouder van Dalen verzekerde gisteravond de leden van de raadscommissie voor financiën in Voorschoten, dat deze zeer late behandeling geen gewoonte zal worden. Er wordt naar gestreefd in het volgend jaar weer ruim voor het eind van dat jaar de nieuwe begroting te behandelen. De onroerend goedbelasting zal nog voor de begrotingsbehande ling aan de orde komen om ver traging op dit punt te ontlopen. Waarschijnlijk wordt deze belas- tingvorm al behandeld in de de- cembervergadering van de raad. Leiden in staat speciaal speel goed te laten maken in de min- dervalidenwerkplaats in Kat wijk. Evenals vorig jaar gaat dit jaar de helft van de opbrengst van de ba zaar van donderdag naar de Wa- miva, een instelling die zich be zighoudt met het vervoer van minder validen in Wassenaar. De vrouwen zijn van mening dat de aanschaf van een aangepast busje voor het vervoer van Wassenaars minder validen in een grote be hoefte voorziet. Artikelen voor de bazaar, of mate riaal voor het handwerken kan bij de vrouwenvereniging worden ingeleverd. Verder wordt van de zijde van de vereniging meege deeld dat men open staat voor leden. Motorrijder raakt gewond WARMOND - Een 25-jarige motor rijder uit Oegstgeest is gister middag rond half vier zwaar ge wond bij een aanrijding met een personenauto op de Hereweg in Warmond. Hij is naar het Acade- j misch Ziekenhuis in Leiden ver voerd en daar opgenomen. De motorrijder reed achter een ge sloten bestelauto die op zijn beurt weer achter de personenauto reed. De personenauto, bestuurd door een 37-jarige inwoonster uit Warmond, wilde linksaf gaan en gaf daartoe richting aan. Op dat zelfde moment besloot de motor rijder in te halen, maar remde af toen hij merkte dat de personen auto linksaf sloeg. Hierbij kwam hij ten val, waarna hij doorschoof en tegen de zijkant van de perso- nenauto terecht kwam. Praten over verkeer in politiek eafé VOORSCHOTEN - Snelheids- remmende maatregelen staan centraal op de komende bijeen komst van het politiek café in Voorschoten. Volgende week maandag is in de Lindehoeve vanaf 20.00 uur weer een bijeen komst van deze werkgroep. Om een deskundige visie te geven op de "hobbel- en bobbelmaatrege- len" die de snelheid van het ver keer moeten afremmen hebben de organisatoren de heer Weg man uitgenodigd. Hij is verte genwoordiger van de stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Verder zijn de raadsleden Keuning (WD) en Van Leeuwen (PvdA) aanwezig om hun politieke me ningen over het verschijnsel te geven. Tussen de discussie door zal een film over de Voorschoten se maatregelen worden vertoond. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE/WARMOND - Gebo ren: Evelien Margaretha Bunnik (Zoe terwoude); Peter zv H.W.H. de Bock en M.T.M. de Krou (Warmond); Sophie dv F. Tamminga en H.M.E. van der Kolk (Warmond); Marco zv M.J. Lamboo en J.C. Bentvelzen (Warmond); Roeline dv W.H.J. de Beaufort en A.S.H. Langeveld (Warmond); Johannes zv J. Warmenho- ven en C.A.J. den Elzen (Warmond). Gehuwd: J. Hommes en B.M. Snep (Warmond); N.T.M. Overdevest en H.S.C.M. van Moorsel (Warmond); J. Lunsingh Tonckens en J. Kramer (War mond); Huwelijksaangiften: H.J. Jans sen en J.M.M. Elfering (Warmond); J.A. Siksma en W.A.J. Mustert (Warmond); H.T. Dorrestein en Y.T.J. Koppers (Warmond); J.J.M. Kester en A.J. Loo- mans (Warmond). Overleden: Wilhelmina Blok wv H. Doorn (Warmond); C.A. Wessel wv L.W. Kunst (Warmond); C.W. Steenvoorden wv Rijnbeek (Warmond); A. Versloot ev M. Vermeer (Warmond); L.A. Brabander (Warmond). DINSDAG penburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen (behalve woensdag) van 14-16 uur en dins, van I 20-21 uur. Stads jongerencentrum, Haarlemmerstraat 73, Nederlandse les 5 voor buitenlandse jongeren, 19-20.30 uur aansluitend soos, muziek of film: woen. soos en sport, 15-17 uur. Ge- spreksavond Baha'i gemeenschap, Sleutelbloem 2, Leiden, vanaf 20 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL), Cae- ciliastraat 67, ma., dins., dond., en vrijd. van 16-22 uur. tel. 126052. Algemene, Reclasserings Vereniging, Rijnsbur-1 gerweg 167,2334 BP Leiden, tel. 156440. Bereikbaar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerdeija- rigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in konflikt zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Rozekruisers, 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Lezing: "transfiguratie: het enige levensdoel", 20 uur. Kamerlingh Onnesplein, ope- ning carnavalsseizoen Hutspotten, 23.11 i uur. Kerkelijk Centrum "De Regen boog", Open vergadering van de Patiën- tenraad Merenwijk, 20.30 uur. 't Huis op de Waard, Kaarsenmakersstraat 2, woens. van 10-12 uur en van 14-16.30 uur. Bazar en rommelmarkt. Museum van geologie en mineralogie, Hooglandse- kerkgracht, Lezing over Planten uit het i Carboon door Dr. M. Boersma, 20 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat 17, Lezing over de filosofie van de Japanse samourai; met demonstraties. 20 uur. Kapelzaal K O, Oude Vest 45, 1 Italiaans/Franse film "Touche pas la femme blanche", 20 uur. Museum van Oudheden, Papengracht, Lezing "De Romeinen in de provincie" door dr. J.H.F. Bloemers, 20 uur. Kapelzaal K O, Oude Vest 45, kinderfilm "Het ezeltje van Sabio", woens. 14.30 uur. Wasse naar, Gemeentehuis, commissie techni sche diensten, 19.30 uur. Voorschoten, Gemeentehuis, schoolraad, 19.30 Uur. Oegstgeest, Noodgebouw Endegeester- straatweg, commissie financiën, 19.30 WOENSDAG Stads jongerencentrum, Haarlemmer straat 73, kursus stijldansen; dond. soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Femke/Volkshuis, Apothe- kersdijk 33. vrouwensoos, 20-23 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL), Cae- ciliastraat 67, meisjes spreekuur, 16-22 uur. Stadhuis, raadscommissie onder wijs en samenlevingsopbouw, 20 uur. Endegeest, commissie Endegeest, 17.30 uur. De Lakenhal, deelcommissie molen de Valk, 16 uur. De Lakenhal, deelcom missie de Lakenhal, 17 uur. Breestraat 117, Projectgroep Noordvest, 20 uur. Schouwburg, Voorstelling Tsjechische theatergroep GAG, 20.15 uur. LAK, Le vendaal 150, LAKcinema: "A un dios descenudo", 20 en 22.30 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad 2, thema middag voor vrouwen in de overgang, dond. 14.00 uur. Slaaghbuurt, Buurt huis Op Eigen Wieken, Valkenpad 2. in formatie-ochtend over eenpraatgroep voor vrouwen uit de Slaaghbuurt, dond. 10 uur. Kinderopvang aanwezig. Voor schoten Gemeentehuis, commissie wel zijn, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis, commissie huisvesting gemeentelijke diensten, 19.30 uur. Oegstgeest Nood gebouw Endegeesterstraatweg, com missie onderwijs, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 7 november tot 14 november door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807 en door Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Oegstgeest - Apotheek Linnaeus, de Kempenaerstraat lb, tel. 153274. (Zater dag van 8.30-13.00 uur). DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van F. Muur- ling, A.W. Helder en G. Roest F. Muur- ling, Plantsoen 23, tel. 125057. Tevens H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23. tel. 144323. Voorschoten - C P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel 2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk - Gezondheidscentrum Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131 spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-19060. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Ne bezorging van 1i.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-1100 vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28684 Kwartaalabonnement 146 30 per post 166 40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254.10 Losse nummers 10.65 Adjunct-hoofdredacteur: R O Paauw Alp. redactiechef: J. M. J Post Rubriekchefs J Kroon (stad) j P M van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten c Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219 Privé M Kool Cobetstraat 77 Leiden, tel. 071-131183. Ch. Lennartz. Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten: J Peters 071-769935 Warmond: K Prins 01711-11266 Zoeterwoude R Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olal Hoenson 01715-1896 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2