Overdekte vakantie in eigen land stuit op kortzichtigheid Zelf te bouwen of pasklaar P&C HELPT U UW KOOPKRACHT HANDHAVEN MET DEZE GEWELDIG LAGE PRIJZEN PAGINA 18 EXTRA DINSDAG 11 NOVEMBER 1980 Het zou al aardig zijn als je in vakantieparken en op campings zulke koepels vond. Deze koepel is de enige die speciaal voor dit doel onlangs op een beurs in Utrecht werd gepresenteerd. Hij is van harde oranje kunststof. De ruimte eronder is 5 bij 5 meter en de doorloophoogte onder de zij kanten is 2.30 meter. Boven in de koepel zit een lichtven- ster. Dergelijke koepels kunnen aan elkaar worden geschakeld om grotere ruimten te overdekken, of om overdekte door gangen te maken. Ze kosten circa fl 5.000 per stuk, inclusief btw. Zij worden pas sinds kort in Nederland door Natuur- beton NV te Weert geïmporteerd. Op vakantie-accommo datie die meer op slecht weer is berekend, hoe ven we in Nederland voorlopig niet te reke nen. Althans niet in de sector van de bunga lowparken, campings en dergelijke. Er zijn er maar enkele die bewust een gooi doen naar een betere slechtweer-aan- passing. En dan nog maar op bescheiden schaal. Van de overgrote meerderheid van exploitanten in deze sec tor mag het publiek dat zijn zomervakantie in Nederland wil doorbrengen, voorlopig nog helemaal niets verwach ten. Rond de onlangs in de Utrecht se Jaarbeurs gehouden vak beurs ('Sportakkom Plus') voor overdekte sport- en re creatie-accommodaties, was in de recreatievakpers de verwachting gewekt als zou den er op dit gebied revolu tionaire dingen ophanden zijn. Maar verder dan ge sprekken over dit onderwerp zal het de eerste jaren wel niet komen. Ontwerpers, aannemers en ex ploitanten van vakantiepar ken zien het nog helemaal niet zitten. Op de hele beurs was geen enkel artikel te zien dat speciaal was bedoeld als gemakkelijke overdekking van plekken op vakantie- en recreatieterreinen Verder al leen maar sport- en zwem- hallen, de miljoenen kosten de paradepaardjes veel bungalowparken hun gebrek aan overdekte ruim ten voldoende menen te ca moufleren. Wij spraken op de beurs een ar chitect die ronduit zei dat hij de behoefte aan droge ruim ten in vakantieparken niet zo zag zitten. Deze man had juist een nieuw vakantieparkjes gebouwd in Noord-Holland, met niets dan een kantine en een winkeltje en dat vond hij mooi genoeg voor de huur ders van huisjes van naar zijn schatting 750 gulden per week. Paraplu Hij zei in volle ernst: „Ik geloof niet dat de mensen in Neder land zoveel last hebben van slecht weer in hun vakantie. Je moet het nemen zoals het komt, vind ik. Daar ben je toch voor met vakantie. Bij regen kun je toch altijd nog in het bos gaan wandelen met een paraplu op. Als ik een paar weken in de regen heb gezeten, dan neem ik dat sportief als pech. Daarna ga ik weer aan mijn werk, dat ik met plezier doe. Ik geloof dat veel mensen hun vakantie ten onrechte als de belangrijkste tijd van het jaar zien. Je moet daar niet zo aan hangen. Als je plezier hebt in je werk, dan is het hele jaar leuk". Toen wij toch even in het mid den brachten dat helaas lang niet iedereen de rest van het jaar van dat leuke werk te doen heeft, zei hij: „Dat is de schuld van de mensen zelf, ze moeten meer moeite doen om leuk werk te vinden, en niet hun hele leven lang van hun 20e af brieven blijven sorte ren bij de PTT' Mogelijk was deze man een uit zonderlijke idioot, maar wij hebben toch ook bij andere gelegenheden de indruk ge kregen dat men in de vakan- tiecommercie zulke dingen als overdekte terrassen en overkapte loopruimten bij de centrale voozieningen niet zo ziet zitten. Als je daarnaar vraagt, word je zonderling idee. Terwijl in warme vakantielanden veel overkappingen worden toe gepast tegen de zon, laat men in Nederland, met zijn verre gende julimaanden, na ook maar iets te ondernemen om op vakantie een beetje droog te blijven. Dat levert elk jaar weer op nieuw verdnetervaringen op van mensen die voor duizen den guldens een paar weken in een drijfnat vakantiepark zitten. Geen muntinworp Meneren zoals onze architect vinden dat niet erg. Zij zetten vakantieparken op, samen met aannemers die het ook niet erg vinden. En in de meeste gevallen vinden de exploitanten voor wie wordt gebouwd, elke extra toevoe ging waar geen muntinworp- automaat aan vastgemaakt kan worden, toch ook minder aantrekkelijk. Op deze pagina laten wij de eni ge speciale overkapping zien die in Utrecht te koop stond. Wie de moeite neemt om zich heen te kijken, ziet allerlei mogelijkheden voor overdekt vakantiegenoegen. Zoals de stand van een plantenhande- laar onlangs op de beurs 'Tuin en Park'. Een fraaie construc tie van bielzen. Voor een beursstand hoeft zoiets natuurlijk niet zo sterk te zijn, maar op hetzelfde principe zijn vanzelfsprekend ook solide constructies mo gelijk. Het kan ook van boomstammen. Open zijkanten - zonodig aan een windzijde dicht, en een dakje erop. Met begroeiing erlangs is zoiets zelfs een ver fraaiing van de aankleding van vakantiepark of cam ping. En je kunt er van alles mee doen: het kan een droge doorgang zijn naar winkeltje, kantine, en parkeerterrein; er kunnen in een natte tijd zitjes onder staan en het kan over kapping zijn voor spelen. Een zelfde soort constructie is ook pasklaar te koop. Wij za gen er op de beurs eentje van het merk Collstrop van im porteur Van .Bussel in Den Haag. Het zijn pasklare hou ten carportconstructies, die in allerlei variaties zijn te monteren, ook bijvoorbeeld met kiosken erin. Hoewel ze in principe bedoeld zijn voor de particulier, zou men er 'op grotere schaal ook aardige dingen mee kunnen doen. Een overkapping van ongeveer 3 bij 6 meter komt op ongeveer f 3800. En dan nog niet eens op de bewuste vakbeurs, maar op een beurs 'Tuin en Park', die gelijktijdig in de Jaarbeurs werd gehouden. Plus nog en kele andere ideeën die wij daar zelf tegenkwamen en die in ee nadere uitwerking mis schien ook bruikbaar zouden kunnen zijn voor een drogere vakantie. Matigen? Prachtige Lekker warm, bouclé wikkel jasje met sjaalkraag. In o.a. wit bordeaux, zwart en marine. Soepelval *H8UHRP i pieces. Van chenille. In o.a. bordeaux, raf en zwart. Mt. 38 t/m 46. De mode van Schotse reut - broek. In o.a. blauw/groen en bordeaux/groen. Mt. 34 t/m Sportief blouson jack ^^^^^met raglan- mouwen. Breilook. In ecru. Mt. 36 t/m 44. Prachtige ^JH^^^HPjapon ^^^W^^bijpassend jasje Van soepelvallende chenille. In o.a. bordeaux, raf en zwart. acryl pullover in sportief Noors dessin. t/m PEEK& CLOPPENBURG. GEWELDIGE MODE,GEZELLIGE SFEER.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18