Y an Belkum obsessie voor Zian Bettine Vriesekoop zet Bert v.d. Helm te kijk LZ 86 kansloos bij HZC/Robben Volleyballers Gemini/K. halen meedogenloos uit tegen Zovoc 'Oude jaars' ploegen Asopos overtuigen PAGINA IB DO/ST MAANDAG 10 NOVEMBER 1980 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Vijf records jeugdploeg De Spartaan LEIDEN - De jeugdploeg van LKV de Spartaan is gisteren met 5 na tionale records in de bagage vanuit Nijmegen teruggekeerd. Tevens herbergde de Leidse formatie niet minder dan 5 Ne derlandse kampioenen. Hun re sultaten waren: Jeugd: Kees Jan Togt (40 kg trek ken, 45 kg stoten). 52 kg: Jan Kluivers (65-75). Bij de vierde beurt stoten vestigde Kluivers een record: 77'A kg. 67'A kg: Dio Deegenaars: (92'A- 115). Bij de vierde beurt trekken kwam Decgenaars tot een ge wicht van 97 V2 kilogram, wat een record betekende. Boven 87'A kg: Jan Nieuwpoort (105126) Het totaal van 105 kg trekken betekende eveneens een nationaal record. Adrie Bentvelzen leek aanvanke lijk in de prijzen te vallen. De krachtsporter faalde echter tot drie maal toe bij het stoten waar op diskwalificatie volgde. SPORT LEIDEN - Enige weken terug ver speelde Ronald Rijsdorp tegen Vlieg een 20-12 voorsprong en de Schiedammers vertrokken dolblij met een mooi meegeno men puntendeling. Avanti bleef daardoor op twee punten staan maar de verwachting was dat met een fitte Rijsdorp en Vriesekoop de punten de volgende keer zou den worden gepakt. Vorige week echter tegen de Velu- we was Bettine Vriesekoop niet fit en om de ellende te complete ren ontbrak Rijsdorp het afgelo pen weekeinde geblesseerd op het appèl, zodat alleen de uitne mende hattrick van Vriesekoop bij TT Amsterdam de schade be perkte: 7-3. Scylla kon zich door deze gang van zaken tegen de Ko renbeurs/Schiedam definitief veilig stellen en bij 5-2 had het daar alle schijn van. Patrick Swier veroverde tegqn Vlieg (hij weer) drie matchpunten maar benutte er niet één (5-3). De bolle Van de Aa bewees daarna dat-ie Wibo van Gennip destijds niet helemaal per ongeluk heeft ge klopt: 5-4. Lingen bezorgde Sjoerd Meyer zijn enige verlies- hetgeen vriend noch vijand ver baasde. De Schiedammers straalden na afloop zoiets uit als: niet verwacht en toch gekregen. De eerste keer in Schiedam had Scylla ook als een soort voortijdi ge Sinterklaas beide punten ca deau gedaan. Met thuisduels met de Veluwe en Avanti nog voor de boeg lijkt Schiedam de degrada- tiedans nog gaan ontspringen. Scylla en Avanti zitten met de ge bakken peren. Volgende week wanneer beide teams elkaar in Hazerswoude ontmoeten mag men proberen elkaar dat weinig smakelijke gerecht in de maag te splitsen. Bij 5-5 kan Avanti zich alleen nog redden via winst in Schiedam en is Scylla veilig. Winnen de dorpelingen dan krijgt Scylla alsnog de rekening gepresenteerd voor het feit dat men deze competitie diverse punten heeft laten liggen. De oorzaak daarvoor is snel gevon den: de Leidse formatie is jong en dus onevenwichtig. Patrick Swier heeft een aantal weken de sterren van het pingpongfirma- ment geslagen in welke periode Sjoerd Meyer en Wibo van Gen- nip met moeite bij konden sprin gen. Het afgelopen weekeinde was Sjoerd Meyer in goede doen, maar Swier reikte niet verder dan twee zeges in totaal. Tegen de Veluwe liet Wibo van Gennip in de tweede partij Ron van Spanje met 22-20 voor. Dat is nekslag één. De tweede volgde direct toen Patrick Swier door de jongste der Van Spanjes, Henkie, de les werd gelezen. Eén en ander impliceer de een 5-0 ruststand waarna de Scyllanen ieder nog éénmaal te gen wisten te scoren 7-3. Ook TT Amsterdam - Avanti had deze eindstand en het zij al ver meldt. Bettine Vriesekoop ver zorgde in haar eentje.de tegen- score. En hoe, de heren interna tionals werden zomaar in hun Oranje-hemd te kijk gezet. "Maar dat is, hoe uniek ook, al eerder gebeurd. De dertien-voudig Ne derlands kampioen Bert v.d. Helm was voor Bettine tot nu toe niet te pakken geweest. De zege was ook niet gemakkelijk maar toch, de Nederlands kampioene dames won voor het eerst van de Nederlandse kampioen heren. Tegen Het Hooge Huys uit Alk maar moest Bettine met minder genoegen nemen (alleen Van Ham), waarbij Van Strien en Kamphuis alleen veel goede wil konden bijdragen: 1-9. Nikon wilde bij Docos kampioen worden waartoe een bus Braban ders hun teamgenoten naar Lei den vergezelden. Veel publiek dus, dat een spannende aantrek kelijke pot kreeg voorgeschoteld. Docos maakte haar tweede plaats in de rangschikking helemaal waar want het Brabantse feest moest na de 5-5 een week worden uitgesteld. Hoe kwamen de Leidenaars aan hun punten? Ed v.d. Berg wissel de tegen Groenhoven en Van Gasteren zijn kapballen met suc ces af met goede looping-drives. Oud-teamgenoot Paul Bakker was Van der Berg ook nu weer te slim af. Toch droeg de Docos- kopman nog een steentje bij en wel in het dubbel met Ed Fallaux. En met deze speler is direct de man genoemd, die de andere twee punten voor zijn rekening nam. Van Vroenhoven wordt door Fallaux gewoonlijk schots en scheef gespind zo ook nu. Bij 4-5 draaide deze publiekspeler bij uitstek Paul Bakker dol zodat Docos de aan te bieden kam- pioensbloemen voor het éigen raam kon zetten. Reden voor zo'n feestelijk tintje was er best wel, want Shot werd zaterdag onderuit gehaald. Het leuke van dit treffen waren de twee zeges van Laddy Prorok die zijn altijd goede instelling nu eens beloond zag. Van der Berg corrigeerde in dit treffen de ma gere één van Fallaux drie keer. Dames Er ging het afgelopen weekeinde nog een kampioensfeest niet door dat van de Scylla-dames, want bij Avanti sloot men af op 6-4 voor de thuisclub. Aan Leidse zijde ontbrak weliswaar Stephine van Gennip (rugblessure) maar of die twee maal gewonnen had, is toch twijfelachtig. Ook met Van Gennip erbij had Sophia Vaal- burg toch voor het zwaartepunt moeten zorgen met winst op Mo- niek Kooter. Dat lukte dus niet bij gebrek aan karakter om het ruime technische overwicht in winst om te zetten. En omdat in valster Heieen Kusters uiteraard niet in het spel voorkwam, moest Sandra de Kruyff de Scylla-score in haar eentje verzorgen. IJshockeyteam Leiden vindt juiste cada^» LEIDEN - Het ijshockeyteam van De Bisschop/Leiden is bezig zich te herstellen van de zwakke competitiestart. Na de 6-8 winst op HYS werd gisteravond in ei gen hal het reserveteam van Nijmegen, dat daags tevoren koploper Rotterdam met 5-4 had verslagen, met een 5-3 score afgetroefd. Met Thomas Williams voor Pete Bakker wierp het Leidse team zich andermaal op als 'favorie- tendoder'. Nadat Nijmegen in de eerste periode van deze twee kamp om de Coupe der Lage Landen nog gelijke tred had we ten te houden met de ploeg van Rudy Bakker, liep de thuisclub in de tweede periode beslissend weg. Een halve minuut voor tijd zorgden Leiden-speler Williams en Nijmegen-goalie Peter van Hekezen voor een knallend uit smijters gevecht. De kempharien Williams en Van Hekezen zagen hun 'ribbenk- neuswerk' bestraft met een Matchpenalty. Scoreverloop: Henny Jaspers 1-0; Benno van Berkel 1-1. Tweede periode: Dick Ament 2-1; Erik Mater 2-2; Theo Dietz 3-2 en 4-2. Derde periode: Rudy Bakker 5-2 en Herman Joosten 5-3. Knappe deling van Zijl/LGB DEN HAAG - Ock het tweede waterpolo-examen heeft Zijl/LGB met goed gevolg afgelegd. Weliswaar incasseer de de formatie van trainer Rob Schouten geen overwin ning: de 5-5 deling met Zian Vitesse kan wel als zodanig worden beschouwd. Stan van Belkum tikte 44 seconden voor tijd de Leidse gelijkmaker binnen. Voor de ploegen stond er veel op het spel. Beide stonden op een gedeelde eerste plaats, en de winnaar zou zich dus alleen aan kop van de ranglijst nestelen. De teams hebben getracht een zege uit het vuur te slepen, mede hierdoor werd het in groten ge tale opgekomen publiek van be gin tot het einde in de ban gehou den van deze spannende wed strijd. Er werd dan ook voluit op de aanval gespeeld, waardoor een snel op en neer golvend spelbeeld ontstond met vele hachelijke si tuaties voor beide doelen. Zian Vitesse, nog steeds zonder de geblesseerde Aad van Mil, speel de een zone-systeem, waardoor de Leidse midvoor een dubbele bewaking kreeg. De Hagenaars rekende bij afstandschoten op de klasse van hun doelman Ruud Misdorp. De Zijl/LGB speelde een felle press over het hele veld. De Leidenaars stoorden hierdoor de aanvalsopbouw van Zian/Vi- tesse dusdanig dat de gevaarlijke Haagse counter maar mondjes maat kon worden uitgevoerd. Een hoofdrol in de Leidse ploeg was weggelegd voor Stan van Belkum. Hij was voor de Zian/Vi- tesse verdediging een ware ob sessie. Tot viermaal toe torende hij hoog boven zijn verdediger uit om vernietigend uit te halen. Aangezien hij bovendien nog een strafworp verzilverde was hij al leen verantwoordelijk voor de produktie van de Zijl/LGB. De formatie van coach Rob Schou ten begon de wedstrijd voortva rend. Bij één van de eerste Leidse aanvallen kon Jan Middendorp Stan van Belkum niet anders af stoppen dan middels een zware overtreding. De Leidse interna tional zelf had geen rhoeite de door scheidsrechter Van Vossen toegekende strafworp te benut ten. Met Stan van Belkum op de kant kon Paul Belt al snel 1-1 sco ren. Nog in de eerste periode bracht Jan Evert Veer na goed in zwemmen Zian/Vitesse op 2-1. Hiervoor had zowel de Zijl/LGB als Zian/Vitesse een numerieke meerderheid onbenut gelaten. Direct na de start van de tweede periode scoorde Stan van Bel kum na aangeven van Martin Jan Evert Veer (3) proberen de poging te. Vreeburg op schitterende wijze 2-2. Toen brak een wat mindere periode voor de Leidenaars aan. Tot halverwege het derde part was de spirit wat uit de aanval. Zian/Vitesse profiteerde hier gelukkig voor de Leidenaars maar gedeeltelijk van. Anton Heiden maakte 3-2 (Alex van Belkum op de kant) en Jan Evert Veer benutte een strafworp (4-2). Deze strafworp leverde boven dien Alex van Belkum zijn derde persoonlijke fout op waardoor hij definitief de kleedkamers kon gaan opzoeken. Op dat moment zag het er slecht uit voor de Zijl LGB. Maar juist toen bewees de Leidse formatie een gezonde por tie vechtlust in huis te hebben. De Hagenaars werden terug ge drukt en binnen 1 minuut was de stand weer gelijk. Wie anders dan Stan van Belkum schoot eerst een snel genomen vrije worp in (4-3) en tikte even later een door Jan Jaap Korevaar aangegeven bal uiterst nauwkeurig over kee per Ruud Misdorp heen (4-4). Toen Anton Heiden in het begin van de vierde periode voor 45 se conden uit het water werd ge stuurd had de Zijl/LGB een grote kans op een belangrijke voor sprong. Het afmaken van de man meer man-meer-situatie een zwak punt bij de Leidse formatie. Ook nu legde eerst Martin Vree burg de bi op de paal en schoot Stan van Belkum in de herkan sing over, zodat deze kans voorbij ging. Met nog 3.15 te spelen maakte Paul Belt 5-4. Hier was een ongelukkige aktie van Martin Vreeburg aan vooraf gegaan. Hij tikte de bal goed weg voor de Haagse midvoor echter precies in de handen van zijn ex clubge noot, die zich geen moment be dacht. In de resterende speeltijd ging de Zijl/LGB op jacht naar de gelijkmaker. Zoals eerder ge memoreerd zorgde Stan van Bel kum voor de verdiende 5de tref fer (5-5). Een uitstekende wed strijd met een juiste uitslag. A.s. woensdag wacht de Zijl/LGB een nieuwe krachtproef thuis tegen HZC/de Robben. DIRK KLOOS HILVERSUM - De tweede Leidse hoofdklasser reisde af naar Hil versum waar het de strijd moest aanbinden met landskampioen HZC/de Robben. Van een echte "strijd" is het in het Hilversum- se zwembad de Lieberg echter niet gekomen. In de eerste twee perioden rolden de Gooise aanvalsgolven af en aan op het verdedigingsbolwerk van LZ. De gevolgen bleven niet uit want in die fase maakte LZ goalie Erik Vos al negen keer de gang naar het net waar de bal uit weer zo'n flitsende aanval van de Robben was beland. LZ'86 kon hier vooralsnog weinig tegenover stellen. De kleine supporters- schare vreesde dan ook terecht voor een afgang. Een afgang zoals De Gouwe beleefde (25-1) bleef de Leidenaars echter bespaard, net als tegen Zian/Vitesse leefden de Leidenaars in het tweede ge deelte van de wedstrijd weer he lemaal op en zag men zelfs kans de Robben enkele malen in het nauw te brengen. Onder aanvoe ring van de aanvallend sterk spelende Jan Bakker (evenals Stan van Belkum bij de Zijl/LGB nam hij de hele Leidse produktie voor zijn rekening) bleek men in staat de achterstand binnen de perken te houden. De laatste pe riode wisten de Leidenaars zelfs met een 3-2 stand in hun voordeel te beslissen. Dit bleek echter niet voldoende te zijn om een ruime 12-4 nederlaag op te lopen tegen het sterke HZC/De Robben. Katwijk kende in het afgelopen weekeinde geen enkel probleem met het zwakke Woerden. Deze ploeg bleef een grote nederlaag bespaard omdat de Katwijkse voorwaartsen geen kans zagen alle mogelijkheden te benutten. De uiteindelijke 8-3 was volko men verdiend, Produktie: Arres In het komende weekeinde staat een topper in de derde klasse op het programma. DKD en Vivax moeten het in het zwembad De Does tegen elkaar opnemen. Parlevliet (3), Dirk van Leeuwen (3) Hans Schaap en Piet de Vries. Leo Onderwater kwam dit jaar Vi vax versterken en heeft zich nu definitief onder de topploegen van de derde klasse genesteld. Het coachloze DKD draait dit jaar beneden de verwachtingen en is in de onderste regionen van de ranglijst beland. Van dat stands verschil was zaterdagavond niet veel te bemerken. Hoewel de uit slag 7-6 in het voordeel van Vivax uitviel bleken de Leiderdorpers bijna gelijkwaardig aan de jon gens van coach Frits Welling en had een puntendeling beter op zijn plaats geweest. De wedstrijd was niet goed, maar wel erg spannend. Onder leiding van de weifelachtig fluitende scheids rechters ontspon zich een wed strijd die tot het einde geen zeke re winnaar kende. Vivax bleef wel de hele wedstrijd aan de goe de kant van de score maar DKD bleef angstig dicht in de buurt. In de laatste periode nam Vivax een 5-7 voorsprong en de strijd leek gestreden. Twee minuten voor het einde scoorde Harry van Ho ven 6-7 en alles leek nog mogelijk. Ondanks een zeer emotioneel en chaotisch einde bleef de 6-7 stand tot het laatste fluitsignaal op het scorebord prijken en leverde de ze derby Vivax- als ietwat geluk kige winnaar op. Scores Vivax: Jack Frauenfelder 3x, Leo On derwater 2x, Hans Zandvliet en Ruud Worrhgoor Sqores DKD Harry van Hoven 4x, Bob Wou ters 2. WIM SIERA LEIDEN - In de volleybalcompetitie kwamen bij de heren Gemini/K en LUSV beiden tot winst. Bij de dames bleven Novo, Leython en LUSV in het rechte spoor. De Gemini-heren kwamen in de eerste set met 5-8 achter tegen Zovoc. Toen kwam Hans de Jong aan serve en die ser veerde in één beurt de set uit (15-8). Daarna was de Zoetermeerse tegenstand gebroken en bleef er van het tot dan toe aardige kijkspel weinig over. Met 15-7 en 15-11 werd het 3-0 voor Gemini. blok eigenlijk vrij gemakkelijk Bij LUSV stond voor het eerst na zijn blessure Martin Kingmans weer in de basis en tegen PVC Blokkeer speelde hij meteen een sterke partij. Met verder Bas Zaat ook nog gewonnen werd (15-7). De 3-1 zege was voor de NOVO- mensen een bevestiging van hun toppositie. op de plaats van de geblesseerde Iti de promotieklas leek de derby - - - - WW-Leython aanvankelijk een attractief duel te zullen worden. Nadat echter de 10-9 op het bord was gebracht, verloor Leython de aansluiting. Het goede WVV-blok smoorde de Leython aanvallen en WW won met 15-10. in de tweede set speelde WW zeer ge degen en risicoloos. Leython maakte veel persoonlijke fouten en hierdoor liep de score op in een voor het publiek onaantrek kelijke set tot 15-2. In de derde set liet WW het er in eerste in stantie bij zitten: 5-8. Door sterk blokwerk van Roque Jacobs en Gcp Rietkerk werd evenwel in de daaropvolgende set de Leython- middenaanval (Chris Verwoert) lamgelegd, terwijl anderzijds Duko Visser en Piet v.d. Brink steeds uitstekend doorkwamen. Via 10-13 werd een 15-13 stand voor WW bereikt en de 3-0 was binnen. Donar had met uitblin ker Hans Vodegel als aanvaller en Ron Groen als blokker niet veel moeite met DOS 2. Door veel rechtstreeks gescoorde punten uit de serve werd het 3-0: 15-7, 15-5 en 15-8. Gemini/K verloor de eerste set van Novo met 12-15 maar kwam met 15-9 weer op 1-1. Daarna liep Gemini in één ruk döor naar 14-8. Rob v.d. Bosch speelde LUSV een sterke wedstrijd. PVC bracht er tegen dit in grote vorm spelen de LUSV niets van terecht en kon na 40 minuten de kleedkamer weer opzoeken. De cijfers waren 15-4 15-1 en 15-7. Bij de dames presteerde DAC het om uit tegen v. Santen Haag met 2-0 in sets achter te komen, maar toch met 2-3 te zegevieren. Ge- mini 2 speelde de eerste 3 sets een goede wedstrijd uit tegen Be Fair 8-15, 15-7 en 11-15. Aanval lend en verdedigend klopte het allemaal prima. In de vierde en vijfde set liet Gemini zich door het publiek van de wijs brengen. Ook Be Fair raakte aanvallend steeds beter op dreef en Gemini had weinig meer in te brengen. Met tweemaal 15-3 werd het daardoor toch nog een 3-2 zege voor de Waddinxveners. De eerste set tussen Novo en Am sterdam/B ging min of meer ge lijk op met een iets betere Am sterdamse aanval in de slotfase: 12-15. Met Ingrid Smit op serve kwam Novo op 9-0 en dat bleek te veel voor Amsterdam om nog in te lopen: 1.5-10. De derde set werd weer aan het eind beslist. Nu ten gunste van Novo: 15-13. Waarna de vierde door een goed werkend Slecht verdedigen en een aanval die er niet meer door kwam, wa ren er de oorzaak van dat NOVO toch verrassend de set pakte: 15-17. In de vierde set haalde Gemini een 1-8 nog op tot 9-8 dankzij goed aanvalsspel van Rik v.d. Hazel, maar moest daarna de zege toch uit handen geven. Dit omdat de zes spelers, van wie er één een off-day had, een te smal basisteam vormden voor een ge slaagde winstpoging. Met 12-15 werd het terecht 1-3 voor Novo. Bij de dames behaalden de Ley- thon-dames door de geringe te genstand van het hooggeklas- seerde Thor een uiterst gemak kelijke overwinning. In de eerste set bood Thor nog wel goed te genstand, waardoor er enkele goede rally s ontstonden: 15-13. Maar in de tweede set zakte Tnor met de nieuwgekomen Anneke Verhart dermate weg, dat zonder inspanning een 3-0 overwinning kon worden behaald: 15-1 en 15-9. Na deze overwinning nestelden de Leython-dames zich met LUSV aan de kop van de promotieklasse. WVV liet zich in de eerste set door een overigens zwak spelend RW danig verrassen (15-9). Daarna doorbraken de sterke serve van Irene de Graaf en de scherpe aan vallen van Tineke Lageveen en Anneke Grieven de RW-afweer volkomen. Met 11-15 13-15 en 7-15 werd het 1-3 voor de Wasse- naarse dames. NOVO 2 begon tegen Radius met 15-5 verlies (vooral veel foute serves). In de volgende twee sets liep het weer goed (10-15 en 12-15), maar daarna was het weer goed mis: 15-3. Op 3-8 en 4-14 leek Novo toch nog te zullen win nen, maar een inzinking werd de ploeg fataal. Met 16-14 werd het een 3-2 verlies. GER RENES AMSTERDAM - Een schitte rend besneeuwd Amster dams Bos met een rimpelloze Bosbaan was gisteren het de cor voor de Asopos Najaars wedstrijden. Elk jaar organi seert Asopos deze regatta om de beginnende roei-st-ers in Nederland te laten meema ken wat wedstrijdroeien is. Na een trainingsperiode van ongeveer twee maanden wedstrijden varen in over- naadse boten over 500 meter. De drie en twintig voorwed strijden met elk zo'n vijf'vie ren' in de baan geven aan dat er geen gebrek aan belang stelling is voor de roeisport. Asopos bracht zelf tien ren' op het water, zes heren- ploegen en vier damesploe- gen. Jammerlijk bereikte geen enkele damesploeg de halve finales. Bij de heren was Asopos met twee ploegen in de halve eindstrijd, wat ge lukkiger. In de finales bleek het Groningse Aegir de grote overwinnaar en eiste zowel bij de dames als bij de heren. voor de derde achtereenvol gende keer, het eremetaal op. In de heren finale, met zes ploegen, voeren maar liefst vijf Aegir ploegen. Rondom dit drukbezochte eer ste jaars gebeuren wisten en kele ouderejaars Asopos ploegen de eer van de vereni ging hoog te houden. De da mes dubbelvier van coach vd Berg boekte een overwinning door van een andere Asopos ploeg te winnen. Het polyes ter skifnummer was helemaal een Asopos aangelegenheid. P. v. Meteren werd eerste (4 min. 17.53 sec.) met op de tweede plaats A. Jaspers die zijn clubgenoot v.' Meteren een dikke twee lengten voor sprong moest laten. Die Leythe bracht een "gele genheids" heren vier op het water. Aan dit waarschijnlijk, eenmalig optreden hielden de heren Robbers, Asma, Bon- gers en Florijn in elk geval wel een medaille over. ROB VELTHU1JS Meisjes LZ '86 succesvol LEIDEN/VOORBURG - In het zwembad de Zijl werden zater dag kring winterkampioen- schappen verzwommen. Bij de schoolslag meisjes was LZ'86 succesvol. Zowel bij de meisjes onder 12 als onder 14 als onder 16 kwam een pupil van trainster Barnhoorn op de hoogste trede van het schavot te staan (Yvonne de Kier, Wendy Montanus, Ellen Hoogenboom). Bij de meisjes onder 10 jaar was Mireille Cor- reljé (Zijl/LGB) de sterkste. Uitslagen: De deelnemers/sters legden resp. de 50 m, 100 m, en 200 m ai'. Schoolslag meisjes onder 14 jaar. 1. Wendy Montanus LZ'86 40.2 126.1, 303.8, 2. Karin v. d. Linden Zijl/LGB 39.3, 1.25.6, 3.05.8. 100 meter school slag meisjes onder 16 jaar 1. Ellen Hoogenboom LZ'86 37.1,1.21.7,2.55.9; schoolslag meisjes onder 10 jaar 1. Mireille Correljé Zijl/LGB 42.8, 1.31.5; vrijeslag jongens onder 10 jaar 1. Pas cal Bontje Boskoop 33.4, 1.15.1, 2. Marco Mulder LZ'86 35.2, 116.4; schoolslag meisjes onder 12 jaar. 1. Yvonne de Kier LZ'86 40.9, 1.28.7. De zwemvereniging A VZ V uit Voorburg organiseerde zaterdagmiddag zwem wedstrijden. Van de deelnemende verenigingen AZL, Zilvermeeuwen, LZ'86, ZVZ en aVZV was de Leidse vereniging LZ'86 het meest succesvo.. Uitslagen van dit vijfkamp gebeuren: 200 meter schoolslag heren: 1. Bart Hameter LZ'86 2.43.6; 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar 1. Renate Schuur ZVZ 1.21.4, 2. Hannie de Wit LZ'86 1.21.9; 100 meter vrijeslag jon gens onder 10 jaar 1. Alexander Wil- lemse LZ'86 1.22.6; 100 meter wissel slag meisjes onder 12 jaar. 1. Silvia Bakker LZ'86 1.18.8; 100 meter wissel slag jongens onder 12 jaar 1. Hans van "Hees LZ'86 1.22.5, 2. David van Ling LZ'86 1.27.1; 100 meter rugslag jon gens onder 16 jaar. 1. Maarten de Jongh AVZV 1.05.9, 2. Wim van Mil LZ'86 1.10.7; 4 maal 50 meter; vrijeslag estafette meisjes onder 12 jaar 1. LZ'86, 2. 20.2. Totaal uitslag: 1. LZ'86 95 pnt,. 2. AZL 79 pnt.. 3. AVZV 72 pnt., 4. ZVZ 68 pnt., 5. Zilvermeeuwen 66 pnt.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18