mededelingen gemeentebestuur m Leiden heeft glasbakken leiden 10 tm 14 nov. '80 Waarom glasbakken Waar staan ze Hoe gebruikt u ze Inlichtingen ^^^mffiffliïïïïiïïïïïïïïïiïïïïinïïMmüi^ Endegeesterstraatweg te Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Commissie Economische Aangelegenheden en Personeelszaken Commissie Financiön Maandag 10 november a s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: ABA: Aanvang: 19.00 uur. - Bevolking c.a. - Brandweer - Politie - Civiele Verdediging - Internationale betrekkingen - Oiversen EPZ: Aanvang: aansluitend, doch niet voor 20.00 uur. - Slachthuis - Groenoordhallen en Stadsgehoorzaal - Dienst Reiniging Havens en Warenmarkten - Electriciteits Productiebedrijf - Diversen Cie EPZ en Fin. gezamenlijk: Aanvang: aansluitend, doch niet voor 21.00 uur. - Subsidievoorstel m.b.t. de V.V.V. - Uitgifte in erfpacht perceel grond aan de Plesmanlaan i Wernink Beton aan de Aanvang: aansluitend aan gez. verg. cie EPZ en Rn. - Financieel beleid - Organisatie Milieu - Investeringsprogramma 1981 en besteding fonds bovenwijkse voorzieningen - Tarieven - Diversen Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 12 november a.s. om 17.30 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" Oegstgeest. Agenda: Voorstel inzake samenstelling stuurgroep Procedure behandeling beleidsplan 1981/1984 (c.q. 19851. Verslag bespreking met C.O.Z. d.d. 4 november 1980. Begroting 1981 (ter bespreking). Verslag overleg met hr. Langemeijer van CRM betr. toekomstige bestemming wisselpaviljoen Voorgeesten. Briefwisseling met Ministerie Binnenlandse Zaken betr. bestemming paviljoen Nachtegaal i.v.m. even tuele calamiteiten. Projectgroep Noordvest (verbeteringsplan). Woensdag 12 november a.s. om 20.00 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Aantrekken van een externe adviseur voor bewo ners en/of bedrijven in de buurt. Verkeerssituatie in Noordvest. Bouwplannen. Inventarisatie van knelpunten. Informatie over het gesprek van de Wethouder On derwijs met de Kon. Ned. Ver. van Leraren en On derwijzers in de Lichamelijke Oefening, betreffen de de vacature van Gemeentelijk Inspecteur Licha melijke Oefening d.d. 5 november 1980. Subsidiëring humanistisch vormingsonderwijs. Beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. de socia le begeleiding van de (her)huisvesting van buiten landse werknemers. Aanstellingsbeleid in het V.O. 1 Thema Jaarverslag S.A.D. en Werkplan 80/81. 1 Ter kennisneming a. Jaarverslag van de Bestuurscommissie voor "De Loopplank" en "De Dukdalf" over het school jaar 1979/1980; b. Verslag van de Werkgroep Volwassenen Edu- c. Verslag van de Werkgroep Volwassenen Edu catie; d. Overzicht van de stand van zaken rond de B.R.W.-projecten. het stedelijke molenmu- Deel-commissie seum "De Valk". Donderdag 13 november a.s. om 16.00 uur in het kantoor van de Lakenhal, Oude Singel 28, Leiden (tel. 071 -144044). Agenda: Ingekomen stukken en mededelingen. Verslag 6e vergadering van 11 juni 1980. Uitbreiding n Publiciteit. r het stedelijk "De Onderwijs en Samenlevingsop- Commis bouw. Woensdag 12 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verzoeken van schoolbesturen om medewerking: a. televisie en bandrecorder t.b.v. de r.k.-g.l.o. - school Lusthoflaan 2; b. buitenzonwering t.b.v. de r.k.-g.l.o.-school, Donizettilaan la; c. hulpmiddelen voor gymnastiekonderwijs t.b.v. de r.k.-g.l.o.-school, Haarlemmerstraat 34. Voorzieningen t.b.v. scholen voor openbaar on derwijs: - sloop van de rijwielberging van de o.g.l.o.- school, Lorentzkade 62; - afrastering speelplaats openbare K.O.-school, Agaatlaan 4. Voorlopige vaststelling van de bedragen bedoeld in artikel 88, eerste lid, van de W.V.O., over de ja ren 1977 en 1978 en van de bedragen bedoeld in ar tikel 88, tweede lid, der wet, over het vijfjarig tijd vak 1974 tot en met 1978. Inrichting van een woonwagenstandplaats t.b.v. het gezin Basily. Schrijven van de Stichting W.K.L., inzake het Speelwerkplan voor peuterspeelzalen, d.d. 25-09- 1980. Deel- Lakenhal' Donderdag 13 november a.s. om 17.00 uur in het kantoorgebouw van de Lakenhal, Oude Singel 28, Leiden (tel. 071 -144044). Agenda: Opmaak losbladige gids Lakenhal. Aanbieding Oude Kunst: H. Fortman, zilveren spfegellijst. Leiden 1750. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407. in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet In Leiden zijn op een groot aantal plaatsen glasbakken neergezet. 30 van dergelijke bakken, ver spreid over 26 punten door de gehele stad, staan voor gebruik gereed. Er is er dus ook één bij u in de buurt. Glasbakken zijn bestemd voor het verzamelen van afvalglas zoals weggooiflessen, lege jampotten enz. Dat glas kan, na bewer king, namelijk opnieuw worden gebruikt. Daarmee bewijzen we het milieu (grondstoffen, energie) een goede dienst. Bovendien bespaart het de gemeente geld en ruimte bij verwerking van het andere afval Redenen genoeg dus om de bakken te gaan gebruiken. De plaatsen van de glasbakken vindt u in de lijst hierbij. U kunt aan de hand daarvan gemakkelijk de dichtstbijzijnde glasbak vinden. De plaatsen zijn zo gekozen, dat ze goed verspreid liggen, zo goed mogelijk bereikbaar zijn en zo min mogelijk hinder opleveren. De lege flessen, potten enz. (zon der statiegeld) die u vroeger in de vuil niszak deed, verzamelt u voortaan op een vaste plaats. Regelmatig, bijv 1 X per week, neemt u het verzamelde glas mee en deponeert het in een glasbak. Denkt u daarbij nog wel hieraan: - alleen glas, nooit iets anders in de glasbak gooien. - zowel gekleurd als helder glas is toegestaan. - alleen overdag glas weggooien (denk om de omwonenden) - het glas in de glasbak doen niet ernaast zetten. - ook geen ander afval ernaast zetten. - als een glasbak vol is, zoek dan een andere. Als we ons aan deze regels houden, maken we goed gebruik van de glas bak en wordt het geen rommel. fabricage van elektronische meet- en regelapparatuur in het pand Admiraal Banckertweg 26. De aanvrage is afkomstig van Indal Holland B.V., al hier, en betreft het oprichten van een inrichting voor de fabricage van elektronische meet- en regelappara tuur in het pand Admiraal Banckertweg 26. Op dinsdag 25 november 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van de Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (langegracht 72), 1e verdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bi bliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 5 de cember 1980 schriftelijk bij ons College worden in gediend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: kunstvuurwerk- en munitiefabriek in het pand Stadspolderweg 9. De aanvrage is afkomstig van B. V. Koninklijke Neder landse Kunstvuurwerk- en Munitiefabriek A.J. Ka* v/h John Loeff, alhier, en betreft het wijzigen van de kunstvuurwerk- en munitiefabriek in het pand Stads polderweg 9. Op dinsdag 25 november 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. wolververij in het pand Kanaalweg 160. De aanvrage is afkomstig van Wolspinnerij Ede N.V., alhier, en betreft het uitbreiden en wijzigen van een wolververij in het pand Kanaalweg 160. Op dinsdag 25 november 1980 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. italiaans restaurant in het pand Hogewoerd 22/Watersteeg 2. De aanvrage is afkomstig van G.G. Aina en A. Pad- du, te Leiderdorp, en betreft het oprichten van enke le door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het italiaans restaurant "Tre Galli" in het pand Hogewoerd 22/Watersteeg 2. Op woensdag 26 november 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in ka mer 201 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. handelsdrukkerij in het pand Nieuwstraat 43. De aanvrage is afkomstig van J. Raar, alhier, en be- Binnenstad langs he! water Korevaarstraat; parkeerterrein warenmarkt KaaaelMre;,h°ek ^"«boorsteeg Kaasmarkt hoek Hooigracht in de middenberm e ^egraeh,tegenover Volmolen gracht naast Energiebedrijf Rijnland Transvaal. Station e.o Rijns- burgerweg e.o.. Groenoord Morsweg, hoek Lopsenstraat Stationsweg, hoek Stationsplein Haar emmerweg. hoek Groenoord rseweg, hoek Rijnsburger- de Kooi, Wassenaa weg Noorderk de Waard So3,!'IThT -°ek 8efnhardkade water Herensingel bij Komaan; hoek üunnarrtestraa, bij Meerburg. Rijndijk e.o. burgerkade hoek ,Jsse,kade/Meer Hoge Rijndijk; hoek Burggraven,aan whk9T:~,;knp'o,e"°'9"- z:i7niTnsw9op^^ Herenstraat, hoek 3 octoberstraat voor dienstencentrum. Zuid-West, Haagwegkwartier Bevrijd,ngsplem. op parkeerterrein* K;oos,aananEedenlaan:hoekW*'T Wagnerplein; parkeerterrein Brahms- Morskwartier Meer inlichtingen kunt u krijgen bij het Buro Voorlichting op het Stad huis of bij de afdeling Voorlichting van de Reinigingsdienst, Noorder straat 18. Daar zijn ook folders en affiches verkrijgbaar. Lage Morsweg. hoek Vondellaan Robijnstraat, hoek Diamantlaan* Merenwijk Valkenpad bi, telefooncel Zwartemeerlaan. tegenover school Kopermolen, op parkeertern ^rop deze plaatsen staan twee glasbakken. treft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de handelsdrukkerij in het pand Nieuwstraat 43. Op woensdag 26 november 1980 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in ka mer 201 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. opslag- en sorteerruimte voor oud en nieuw papier alsmede een persinstallatie. De aanvrage is afkomstig van J. de Nobel, alhier, en betreft het oprichten van door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van het persen van oud papier alsmede een opslag- en sorteerruimte voor oud en nieuw papier in het pand Zoeterwoudseweg 9. Op woensdag 26 november 1880 zal om 16.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in ka mer 201 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 5 december 1980. Mondelinge bezwaren kunnen wordén ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittin gen. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen. b. die niet wonen in de gemeente Leiden of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen Rijksbijdrageregeling Sociaal- Cultureel Werk 1. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 3 november j.l. enkele wijzigingen in het voorlopige procedurevoorstel m.b.t. de Rijksbijdrageregeling Sociaal-Cultureel Werk aangebracht. Daardoor zijn enkele data als volgt veranderd: - De instellingen moeten voor 1 februari 1981 (was 1 december 1980) hun werkplan en werk programma toezenden aan Burgemeester en Wethouders. - De bevolking dient haar wensen schriftelijk kenbaar te maken voor 1 februari 1981 (was 1 december 1980). - Burgemeester en Wethouders plegen voor 15 maart 1981 (was 1 februari 1981) overleg met de raadscommissies Welzijn over een voorlo pig standpunt m.b.t. de honorering van wensen .en over een meerjarenraming. - In de maand april (was maart) 1981 zenden Bur gemeester en Wethouders het voorontwerp plan en het voorontwerp-programma toe aan alle groepen en instellingen die een werk plan/programma respectievelijk wensen aan Burgemeester en Wethouders hebben doen toe komen. Exemplaren zullen ter inzage worden gelegd. - In de periode mei t/m juni (was april t/m juni) 1981 organiseren Burgemeester en Wethouders voorlichtingsavonden. 2 De folder "Praten over sociaal-cultureel werk" is vanaf eind november verkrijgbaar bij de buurt en clubhuizen, de wijkaccommodaties en de biblio theken. Ook is hij verkrijgbaar bij het Buro Voor lichting in de hal van het stadhuis. Afvalstoffenplan van de provincie Zuid-Holland ter inzage Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis dat, ingevolge artikel 8 van de Afvalstoffen wet, vanaf heden tot en met 3 januari 1981 voor een ieder ter inzage ligt het oritwerp-plan voor de verwij dering van huishoudelijk afval en daarmee te verwer ken bedrijfsafval. Genoemd plan kan worden ingezien op kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 (1e verdie ping) elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 3 ja nuari 1981 schriftelijk bij het College van Gedepu teerde Staten van de provincie Zuid-Holland, te 's-Gravenhage, worden ingediend. Gemeentebegroting 1981 De begroting van de gemeente is ook te koop. Kosten met memorie van toelichting en bijlagen f 123, Voor de begrotingen van de takken van dienst f 56,— De nota van aanbieding met de informatieve nota kost f 3,50.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12