Dorpsraad: "Echte strijd tot behoud pont moet nog beginnen PvdA-fractie Oegstgeest op springen KAAGSE (TOL)BRUG LAAT NOG ZEKER 6 JAAR OP ZICH WACHTEN Ruzie tussen Zoeterwoude en ministerie CRM "Nieuw-Nijevelt niet voor altijd gesloten" tLe/cfee agenda Cultureel centrum Oegstgeest MAANDAG 3 NOVEMBER 1980 PONTVEER NAAR HET EILAND KAAG GEEN DOORGAAND VERKEER ALKEMADE (KAAG) - Het duurt nog zeker zes jaar voor dat het Kaagse veer eventueel is vervangen door een (tol)brug. Dit omdat er allerlei obstakels moeten wor den overwonnen voordat die brug kan worden aange legd. Bestemmingsplannen moeten gewijzigd, een kwestie die door bezwaren geruime tijd kan duren; grond zal moeten worden onteigend. zou de gemeente slechts ruim één ton kosten. Daarbij is de gemeente uitgegaan vervanging van het huidige Het Kaagse pontveer. De Dorpsraad maakt zich op om voor het behoud van dit veer te gaan strijden. Dat is de overtuiging van de Dorps raad Kaag, die zich momenteel druk bezighoudt met een poging het veelbesproken pontje te red den. De gemeente Alkemade wil het veer opdoeken, omdat de in standhouding veel te veel geld kost. Alleen als een uit de Kaagse gemeenschap geformeerde stich ting het veer en alle zorgen die erbij horen wil overnemen, is de gemeente bereid af te zien van de vervanging door een tolbrug. Vóór 1 januari moeten de leden van de Dorpsraad een besluit Volgens het bestuur van de Dorps raad, dat overigens ook vraagte kens zet bij de juridische haal baarheid van het gemeentelijke plan om straks tol te gaan heffen bij de brug, kan het allemaal veel goedkoper dan de gemeente heeft becijferd. Volgens de ge meente zou het veer over zes jaar een tekort opleveren van vijf ton per jaar. Een beweegbare tolbrug tr, dat vier auto's kan transpor teren, door een veer voor zes au to's. Bovendien denkt de ge meente daarbij aan een pont met tweemansbediening. Een pont met eenmansbediening, volgens de gemeente "geen haalbare kaart", zou over zes jaar 235.000 gulden kosten. Ook nog bijna 130.000 gulden meer dus dan een tolbrug. Rekenen Het bestuur van de Dorpsraad acht een punt voor zes auto's echter niet noodzakelijk. Vice-voorzit- ter Henk Schut: "Een nieuw pont hoeft niet 1,3 miljoen gulden te kosten. Wij denken dat vier of vijf ton genoeg is. We krijgen daar de- ze week uitsluitsel over van een werf die een offerte voor ons maakt. Bovendien kan het vol gens ons wel met eenmansbedie ning. We zijn nog aan het reke nen, zodat we straks alle cijfers naast elkaar kunnen leggen. Als straks blijkt dat het verschil tus sen een brug en het veer bijvoor- beeld maar 60.000 gulden is, dan moet het toch kunnen. Misschien kunnen we dan een subsidie van 30.000 gulden van de gemeente Haarlemmermeer krijgen en nog wat extra subsidie van Alkema de" (Kaageiland behoort tot de gemeente Alkemade; Buiten kaag de gemeente Haarlemmer meer, red.) Schut verwacht dat de Dorpsraad in december een algemene le denvergadering zal beleggen, waarin in principe het besluit moet vallen om het veer al dan niet over te nemen. Mocht de cember niet haalbaar zijn, dan zal het verkrijgen van één of twee maanden uitstel volgens hem trouwens geen problemen ople- In elk geval heeft de Dorpsraad "het hoofd nog lang niet in de schoot gelegd", stelt Schut. Ster ken de echte strijd met de ge meente Alkemade moet nog be ginnen. "Overigens in goede ver standhouding", voegt Henk Schut daaraan toe. Conflict tussen wethouder en raadsleden verscherpt OEGSTGEEST - Er bestaan sterke aanwijzingen dat de PvdA-fractie in Oegstgeest (twee raadsleden en een wet houder) uit elkaar valt. Oorzaak zou zijn dat de raadsleden Kohlbeck en Bosman niet meer willen samenwerken met 'hun wethouder', Van Belle De relatie tussen de raadsleden en de wethouder is al tijden enigs zins verstoord, maar zou nu zo hoog zijn opgelopen dat Kohl beck, die fractievoorzitter is, en Bosman overwegen hun raads lidmaatschap op te zeggen. Nog maar enkele weken geleden heeft het afdelingsbestuur van de PvdA een poging gedaan een dreigende breuk te lijmen. Het heeft er nu alle schijn van dat dit niet succesvol is geweest. Of de partijleden het zullen aanvaarden Kohlbeck en Bosman hun raads- zetels ter beschikking willen stellen of dat zij het vertrouwen in de wethouder zullen opzeggen Meisje (10) geschept; bestuurder rijdt door OEGSTGEEST - Een meisje uit Rijnsburg is vanochtend ge schept door een auto op het ze brapad van de Apollolaan in Oegstgeest. Levensgevaarlijk gewond is het meisje naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder van de bewuste auto is na de aanrijding doorgereden. Omdat de politie het kenteken van de auto wist. kon de politie de automobilist enkele uurtjes na het ongeval aanhouden. Het 10-jurige meisje was vanoch tend om negen uur op weg naar school toen het ongeluk gebeur de. De politie uit Oegstgeest ver moedt dat het 10-jarige meisje groen licht heeft gehad op de be veiligde voetgangers-oversteek plaats. De automobilist zou dus door rood gereden zijn. Lichtmast geramd LEIDERDORP - Een dronken au tomobilist heeft in de nacht van zaterdag op zondag een lichtmast geramd op de kruising van het Engelendaal erf de Provinciale weg in Leiderdorp. De auto en de. lichtmast zijn total loss. Toen de politie ter plaatse van het ongeluk kwam bleek de bestuur der "gevlogen". De man, een Lei derdorper, is even later van zijn bed gelicht. Daar bleek dat en kele botjes van zijn hand gebro- zal blijken op de waarschijnlijk binnen anderhalve week voor de ze zaak uit te schrijven afdelings vergadering. Wanneer de partijleden het ver trouwen in van Belle opzeggen zal hij zijn wethoudersporte feuille ter beschikking moeten stellen, want PvdA-raadsleden (dus ook wethouders) hebben bij de aanvaarding van hun zetel een document ondertekend waarin zij verklaren dat wanneer de le den het vertrouwen in hen op zeggen, zij moeten vertrekken. Overnemen Mocht de partij zich echter achter de zittende-wethouder opstellen dat zullen twee nieuwe raadsle den de door Kohlbeck en Bos man te verlaten functies over moeten nemen. Ook is het moge lijk dat Van Belle zich niets van een voor hem negatieve partijuit spraak aantrekt. In dat geval wordt hij partijloos en zal de ge meenteraad in zijn geheel over zijn al dan niet aanblijven moeten beslissen. De affaire ligt extra gevoelig, omdat over nog maar drie weken de be handeling van de Oegstgeester gemeentebegroting voor het vol gend jaar op het programma staat. Het is vooral de wethouder van financiën (Van Belle) die het zo belangrijke financiële gedeelte hiervan heeft opgestelt. Prijsvraag architecten 'Dorpskern' Zoeterwoude De erge- 'bracht naar het Academisch Zie- ZOETERWOUDE- Het gemeente bestuur van Zoeterwoude denkt erover, om een prijsvraag uit te schrijven voor architecten. Het zal dan gaan om de invulling van het plan "Dorpskern". Het plan, dat kort geleden is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, voor ziet in een klëin winkelcentrum van ongeveer 900 vierkante me ter. Er wordt overigens al druk overleg gevoerd met gegadigden die voor vestiging in aanmerking willen komen. Er zijn besprekingen gaande met de levensmiddelen- organisatie Spar, die overigens nu in de Dorpsstraat is gevestigd. OEGSTGEEST - Wethouder Van Belle uit Oegstgeest heeft met het hijsen van een vlag het nieuwe culturele centrum aan de Geversstraat 37 in Oegstgeest. De hele zaterdag was er een open dag en kon het publiek kennismaken met deze nieuwe ruimte, waarin onder meer veel activiteiten van de volksuniversiteit KenO een onderkomen hebben gevonden ZOETERWOUDE- Het gemeente bestuur van Zoeterwoude heeft ruzie met het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk. CRM wil maar 125.000 gulden betalen om de aanleg van een woonwagenkampje mogelijk te maken. Dit woonwagen kampje moet achter het gemeen tehuis komen. De gemeente heeft om een bijdrage van 165.000 gul den gevraagd en volgens het ge meentebestuur was de indruk gewekt, dat alle kosten zouden worden vergoed. Om toch op die 125.000 gulden uit te komen adviseerde CRM aan het gemeentebestuur om gebruik te maken van goedkopere onder komens voor de toekomstige be woners van het kampje. De ge meente ging daar niet mee ak koord, omdat ze de kwaliteit te slecht vond en bovendien ont sierde de goedkopere onderko mens het landschap. Het gemeentebestuur heeft het mi nisterie duidelijk laten blijken dat ze haar zin wil doorzetten. Ze heeft Den Haag voor de keus ge steld: een goede standplaats of helemaal geen standplaats. Voorzitter jeugdsoos Wassenaar WASSENAAR - De voorzitter van het Wassenaarse Nieuw-Nijevelt, Cocheret de la Morinière blijft rustig on der de deining die is ontstaan na uitspraken van mede werkers van deze sociëteit over het druggebruik in Nieuw-Nijevelt. "In dc betreffende publicatie zijn uitlatingen van de medewerkers uit het verband gerukt. Het is wel juist dat er is overwogen de hele zaak een korte tijd te sluiten, maar het is niet waar dat er een definitieve sluiting in de lucht zou hangen", aldus Cocheret. Hij vindt het niet vreemd dat zijn fractiegenote mevrouw Van der Veen (Cocheret is ook WD-raadslid) kortgeleden ver slag uitbracht over de sociëteit zonder melding te maken van de recente problematiek. "Ze kon eenvoudig niet voldoende op de hoogte zijn, omdat ze de laatste tijd te weinig direct voeling had met Nieuw-Nijevelt". "Naar mijn mening", aldus Coche ret, "gaat het niet zozeer om een toeneming van het aantal ver slaafden, maar om een erg ge vaarlijke combinatie van drugs en alcohol. Wel zijn er spuiten ge vonden in het gebouw. Het be stuur zal op 11 november een be leidsombuiging vaststellen,, na dat de afgelopen week uitvoerig is gesproken met een groot aantal jongeren en medewerkers." Opvang Hij stelt met nadruk, dat Nieuw-Nijevelt onmogelijk als opvang voor verslaafden kan dienen, en ook de ene beroeps kracht staat wat dat betreft met lege handen. "We staan voor een vrijwel onoplosbaar probleem. Je kunt die jongeren namelijk niet zomaar buiten de deur houden als er geen alternatief voor ze is Misschien kunnen 1 voorkomen, daarom betrekken wij dc medewerkers voortdurend bij beraadslagingen en geven hen zeer veel ruimte voor het ontwik kelen van eigen voorstellen. In het verleden kende Wassenaar onder verschillende benamin gen al een open jongercnsocië- teit als Nieuw-Nijevelt. Een en kele maal kwam het tot sluiting van de soos, voornamelijk door liet druggebruik. Het huidige bestuur nam Nieuw-Nijevelt in 1978 over en stelde daarbij een beroepskracht aan. Nieuw Nijevelt is gehuisvest in het voormalig politiebureau en het gebouw is aan verbouwing toe. Suggesties om de sociëteit buiten de bebouwde kom van Wasse naar een onderkomen te geven wees het bestuur van de hand. Het diende plannen in om het be staande onderdak grondig te verbouwen. "Wat de behandeling van de bouwplannen betreft, ben ik uiterst ontevreden. Het is toch te gek, dat wij maanden moeten wachten op een reactie van het college van B en W?" Burgerlijke stand LEIDEN- Geboren;Sylvja, dv. J.W. van der Steen en L.J. Verweij; Alida Willemina, dv. J. van Duijvenvoorde en G. Schaap; Rem- co, zv. F. Boonstra en G.A. Assink; Jaco- ba, dv. P. Guijt en T. Jonker; Sebastian Rudolf, zv. N.W. Goy en M.J.M. Fles; Ja cobus Petrus, zv. P.W.Th.M. Mens en H.M. Kivits: Liselot, dv. A.C. Nieuwen- huijzen Kruseman en N.J.M. Smit; Jen nifer, dv. J. Betgen en J.A.D. Maas; Pietje Alida, dv. M.A.H. Stolwijk en P. Zwanenburg; Dennis Jacob, zv. M.B.M. Willigers en B.C. Franse; Mare Leo, zv. J.H.D. Wagener en S.M. Antheunissen; Steenvoorden en M.C.L. Vis; Michiel Hendrik Leendert, zv. J.J.L. van der Want en B. de Ridder; Jony, dv. B. Schultz en G.J. de La Rie; Kirtie Hemla- ta Ranu, dv. B. Ramdas en J. Jawalaper- sad; Lesley Jacobus, zv. J.C. van Schra- vendijk en F. Pape; Florence, dv. J. van Heel en H.G.M.J. Schutjes; Robbert Paul, zv. B. van Kruistum en J. Hoek; Agnes Maria Helena, dv. M.W.R. Kuppel en H.A. Hopman; Luisa Martina Nausi- caa Raffaelia, dv. E. Pusone en A. Bo- naccio; William Dirk Joannes, zv. W.C. van Rijn en G.M. Hogenboom; Nicolette, dv. Th. A.J. van Mierle en G.G. Annema; Barbara Anna Margarete, dv. P.D. Rab bel en F.A.M.B. Uittenhout; Bernardo Jozef, zv. B.A.J. Hoogervorst en C. van Zeist; Murat, zv. H. Güzel en S. Yilmaz, Bhriye Dilek, dv. O. Güzel en K. Oztürk; Brian, zv. H.J.B. Beernink en M.Chr. Brand; Tom, zv. A.A. Heijnen en E. Ver schoor Thijs Wiebrant, zv. W.W. Pera en C.P. Kramer; Ben, zv. J. van der Meij en T. Kromhout; Iris Daphne, dv. M. Was- senburg en I.C. van de Louw; Frederik, zv. C.W.G. de Koning en E.W.M. Koren- hof; Jan, zv. J. van der Plas en D.van der Zwan; Mark, zv. C. Tegelaar en A.M. Jonkers; Daniel Theodoor, zv. J. van der Boon en L. OuwehandCornelia Adriana Maria, dv. C. Ravcnsbergen en A.M.E. Pool; Barry Patrick, zv. G.H.J.M. van der Zalm en A.B. Otten; Martijn Emile, zv. E.G. Louzada en F.E. Scheltens; Alex Steven, zv. J.G. Reijken en S.V. Minke; Overleden: M. van Polancn,geb.8-2-1898 vrl.geh.gew. met P.H. IJzerman; L. Han sen, geb. 15-8-1898 vrl.geh.gew. met J.J.P. Brinkman; I. Vermaak, geb. 12-9-1899 man; Jonkvrouw V.W.A.J. Roëll, geb. 25-12-1898 vrl. echtg. van F.H. van Heukelom; J. Rozema, geb. 28-4-1907 vrl. geh.gew. met Z. Katsma; W.E. Freke, geb 21-3-1939 man; C. van Duijn, geb. 4-1-1893 man; G. Schaap, geb. 16-9—1903 vrl.geh.gew. met H. Hoek; C. van Laarhoven, geb. 22-5-1895 man; C.H. van Weizen, geb. 12-9-1900 vrl.geh.gew. met J.O. Groenendijk; J. Carlie, geb. 17-9-1904 man; H. Oostveen, geb. 31-8-1892 vrl.geh.gew. met J.J. La- bordus; J. Chrispijn, geb. 10-4-1895 man; R.J. Fruitema. geb. 12-7-1930 man; C. de Geus, geb. 24-1-1897 vrl.geh.gew. met A. Rijsdam; J.D. van der Meer, geb. 10-3-1916 vrl.echtgen. van C. Paats; A.G Kronemeijer, geb. 8-11-1939 vrl. echtg. van J.Th. Rijksen; J.J. van Koperen, geb. 9-11-1903 man; T.A. Edridge, geb. 17-5-1935 man; D.J. Koole, geb. 10-7-1945 ZOETERWOUDE GEBOREN: Schrijver, Eric Johannes, 5 okt. 1980, Gubbi, Karina Maria, 30 sept. 1980, Geux, Josine Stephanie, 24 sept. 1980, Van der Poel, Jacobus Cornelis Johannus Maria, 27 sept. 1980, Korbee, Bas, 3 okt. 1980. OVERLEDEN: 10 okt. 1980 te Zoeter woude: Van Steijn, Johannes Jacobus Maria, 18 mei 1913, 8 okt. 1980 te Zoeter woude: Steffens, Gerhardus Henderi- cus, 5 mei 1916. MAANDAG Kantine NEM, ingang 5 Meilaan, ruil- en veihngavond van "De Postzegelvrien den", 20 uur. Koffieshop Leids Volkshuis, Haarlem merstraat 73b, Werklozen Belangen Vereniging, voor advies di. 10-12 uur. Rijksmuseum voor Oudheden, Papen- gracht, bijeenkomst genootschap Ne- derland-Israël, 19.30 uur. Stadhuis, Gemeenteraad, 19.30 uur. Raadhuis Wassenaar, commissie alge mene zaken, 19.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 31 oktober tot 7 november door Apo theek "Tot Hulp der Menschheid", Rosmolen 13, tel. 121060 en door Apotheek "Voorschoten", Leidse- weg 66, Voorschoten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden- Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn; 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Gezondheidscentrum, Berkenka de, Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij. van 14 -15 lEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving gee. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement <46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254.10 Losse nummers f 0.65 Adjunct-hoofdredacteur R D. Paauw Alq. redactiechef: A van Leeuwen Plv Alq. redactiechef: J. M. J Post J P M van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) P J de Tombe (sporl) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in; Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo, Redactie Randgemeenten: Ch Lennart2. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel 071-155854 Voorschoten J. Peters 071-769935. Warmond K Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2