Twijfels over begroting '81 van Oegstgeest nf.vrii.r.iiN Hogere bijdrage per scholier Gemeentewerken Warmond heeft nieuwe directeur Bij provinciebestuur In Leiderdorp DRIELUIK GEOPEND PvdA legt accent op verdeling woningen HUUR VOLKSTUINEN Duinzicht gaat dicht Verhoging van onroerend góed- beladingen Verblind door het zonlicht weidse agenda VRIJDAG 31 OKTOBER 1980 OEGSTGEEST - Er is bij Gedeputeerde Staten Van Zuid-Holland enige twijfel gerezen over hoe gezond de Oegstgeester gemeentebegroting voor 1981 wel is. Wet houder Belle van financiën deelde gisteravond tijdens de raadsvergadering mee dat hij nog niet wist waarover die twijfel precies bestaat. Hij denkt dat dit waarschijnlijk met de financiële positie van de ge meente op langere termijn ver band houdt. Rond de jaarwisse ling zullen hij en de chef van de afdeling financiën van de Oegst geester gemeentesecretarie in het Provinciehuis in Den Haag een gesprek over een en ander met de provinciale ambtenaren voeren. Zwembad D'66-fractieleider Wuisman maak te zich gisteravond sterk voor een verhoging van de prijs van de kaartjes voor het overdekte en openlucht zwembad in Oegst geest met zes procent. Dit tegen het voorstel van B en W in dat slechts een verhoging met vijf procent voorstaat. Wuisman meent echter dat vooral de enor me toename van de energiekos ten best voor een gedeelte door de bezoekers van het zwembad kan worden betaald. Hij vond zijn WD-collega Rheilingh hierbij aan zijn kant. Wuisman stelde verder voor om na een eventuele zes-procentsver hoging de extra gelden die dit moet opleveren te garanderen door een actief wervingsbeleid. Als voorbeeld noemde hij huis aan huis verspreide folders met aangehechte aanmeldingskaart voor een abonnement. Wuis- man's voorstel werd nog in stemming gebracht, maar haalde het niet, vooral omdat de PvdA niet met een dergelijke verhoging kon instemmen. Fractieleider Kohlbeck (PvdA) herinnerde er aan dat de zwemtarieven bij de opening van het Oegstgeester LEIDERDORP - Het bedrag dat de gemeente volgend jaar op tafel moet leggen voor iedere leerling van een Leiderdorpse kleuter- of lagere school, moet 457 gulden worden. Dat is het advies van de leden van de raadscommissie onderwijs aan de gemeenteraad. Dit bedrag is ten opzichte van dit OEGSTGEEST - De voormalige Leo Kannerschool, nu geheten "Het Drieluik" zal morgen feestelijk worden geopend. De in dit pand gehuisveste instellingen zoals: K&O, de Muziekschool en de S.J.J.O. zullen op die dag iets van hun kunnen laten zien. Een strijkersensemble zal 's morgens vanaf kwart voor elf te beluiste ren zijn en de heer Zuidema be kend door zijn volksschilder kunst, is de gehele dag aan het werk te zien. Er zullen ook de monstraties van cursussen zoals: bloemschikken, boekbinden, spinnen en weven worden ge houden. Het adres van "Het Drieluik" is Geversstraat 37 in Oegstgeest. LEIDERDORP - B(j de komende algemene beschouwingen zal de PvdA in Leiderdorp voor het on derwerp woningbouw het accent leggen op een goede verdeling van het woningbestand om aan de steeds groter wordende vraag naar éën-, twee- en diekamerap- partementen te kunnen voldoen. Volgens de partij moet er worden opgelet dat er niet alleen maar woningen voor jongeren worden gebouwd. Dat zei het raadslid Frans Leynse gisteravond tijdens de ledenver gadering van de PvdA. Hij deed dit naar aanleiding van het pas verschenen rapport over de huis vesting in Leiderdorp. Leynse waarschuwde ervoor dat de di recte behoefte onder de jongeren niet mocht worden overdreven. "Op de lange duur zal het aantal echtscheidingen en mensen die alleen willen blijven wonen enorm toenemen. Dat betekent dat je niet alleen studentenhui zen of twee-kamerwoningen voor jongeren moet neerzetten. In de nog te bebouwen wijk Bui tenhof-midden zullen ook goed kope eensgezinshuizen moeten komen. Dit bevordert de door stroming, zodat er goedkope kleinere eenheden vrij zullen komen die weer door jongeren of financieel minder draagkrachti- gen kunnen worden betrokken," aldus het raadslid. Hij zei verder dat er bij nieuwbouw moet worden gewaakt voor een soort hokjesgeest. "Geen rijtjes woningen met keurige gezinnen en een eindje verderop een flat met alleenstaand 'geteisem'. Die groepen moet je samenbrengen, gewoon goed verdelen." De PvdA denkt volgens Leynse aan aan nieuwbouwwoningen met gezamenlijke voorzieningen. Dit soort woningen zouden moeten worden ingepast in Buitehof. Zij zouden dan voorzien zijn van gemeenschappelijke ruimtes, zo als bij voorbeeld badkamers of keukens. De ledenvergadering ging akkoord met de kandidaatstelling van Frans Leynse voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer. LEIDERDORP - De leden van de Leiderdorpse volkstuinvereniging Bloemhof zullen direct een gulden per vierkante meter moeten gaan betalen voor hun nieuwe tuinen in het sport- en recreatiepark De Bloc- merd. De gemeenteraad besloot afgelopen maandagavond weliswaar tot een uiteindelijke huur van een gulden per vierkente meter, maar met jaarlijkse verhogingen zal dit bedrag pas over vier jaar worden bereikt. De eerstkomende twee jaar ligt het huurbedrag op vijftig cent, daarna wprdt het naar vijfenzeventig cent per vierkante meter verhoogd om uiteindelijk op een gulden uit te komen. binnenbad toch al hoger lagen dan bij andere baden in de regio UDO De raad ging eveneens akkoord met het voorstel van het college de voetbalvereniging UDO een subsidie van 500.000 gulden te verstrekken voor de bouw van een kleed- en clubgebouw op haar nieuwe terreinen aan de Voscuijl. Het gebouw gaat in to taal ruim één miljoen gulden kos ten, maar de club zal door zelf werkzaamheid van de leden en enkele acties de rest zelf opbren gen. De pas aangelegde velden zijn sinds kort klaar. Als het gras goed doorgroeit kan er in het sei zoen 1981/1982 op worden ge voetbald. Het bejaarde bejaardentehuis Duinzicht aan de Rhijngeesterstraatweg dat moet sluiten. OEGSTGEEST - Het rooms-katho- lieke bejaardentehuis Duinzicht aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest gaat sluiten. Het te huis is al in 1850 met de opvang van oxiden van dagen begonnen. De sluiting is een gevolg van eisen van een overheidsverordening op bejaardentehuizen uit 1905 waaraan het oude gebouw niet meer kan voldoen. Adviseur van het bestuur van de stichting die het tehuis beheert,de Oegstgeester wethouder Thorn, deelde gister avond mee dat in de afgelopen ja ren nog van alles is geprobeerd om het tehuis te behouden. Het is echter gebleken dat de vereiste verbouwingen niet meer rendabel zijn uit te voeren. Op dit moment verblijven nog 32 bejaarden in het tehuis voor wie allemaal een jaar maar een geringe verhoging. Aanvankelijk was er een bedrag uit de bus gekomen van iets meer dan 500 gulden. Door echter 21.900 gulden te bezuinigen op het groot onderhoud aan school gebouwen werd er al bijna 30 gulden per leerling bespaard, het maximale bedrag dat hiervoor aanvaardbaar werd geacht. Bij wijze van administratieve maat regel wil de commissie verder proberen, de drie leegstaande semi-permanente lokalen van de Koningin Julianaschool in Lei derdorp-Oost af te stoten. Op dit moment worden twee van deze lokalen al verhuurd aan de Labo- ratoriumschool Rijnland. Door dit afstoten zullen de kosten, ver bonden aan het onderhoud van de lokalen, niet verder van in vloed zijn op het bedrag per leer ling, zodat men uiteindelijk komt op 457 gulden. CDA-wethouder Verdier stelde nadrukkelijk, dat deze maatregel niet ten koste mag gaan van de Julianaschool, die op dit moment met vier leerkrachten werkt. De lokalen kunnen altijd weer voor onderwijs worden gebruikt, als dat nodig mocht zijn. Van een versnelde afbouw is dan ook geen sprake, aldus Verdier. Het minis terie van onderwijs zal het plan nog moeten goedkeuren. oplossing in een van de Oegstge- ster of Leidse tehuizen zal worden gezocht. Vijf van hen gaan per 1 november al naar het tehuis Rus- tenborgh in Oegstgeest. Overi gens behoeft men geen haast te hebben met de verhuizing van de mensen want naar verwachting mag men daar één tot twee jaar over doen. Duinzicht behoort tot het gelijknamige klooster dat bij het bejaardentehuis staat en waar veertig religieuzen leven Vanuit het klooster wordt ook nog de RK. IVO-school, op hetzelfde terrein gevestigd, beheerd. politiebureau, had de herder de bos gauw te pakken. Bovendien i burgemeester Detmers zelf de sleutels te overhandigen ZOETERWOUDE - "He, waar zijn T~\ 1 1 de sleutels nou van het nieuwe Lfe SleiltelS politiebureau. Nu kan oud-bur gemeester Detmers de opening ninmn niet verrichten". IVLLItflL Even dreigde de openingsceremo nie in Zoeterwoude vanmorgen in het water te vallen. Groeps commandant Kalverda gaf het zoeken naar zijn sleutel gauw op en schakelde daarvoor een poli- tiespeurhond in. Binnen korte tijd had de hond de sleutels tus sen een paar bosjes gevonden en het beest zo vriendelijk kon het nieuwe politiebureau aan de Noordbuurtseweg alsnog door de genodigden bekeken worden. Vanmiddag en van avond wordt open huis gehou den voor een ieder die wil weten welke activiteiten de Zoeter- woudse politie in haar huisvesting zoal kan gaan richten. WARMOND - De nieuwe directeur gemeentewerken in Warmond zal R. Wicherson worden. Wicherson is op dit moment nog technisch hoofdambtenaar bij de dienst gemeentewerken van de ge meente Dronten. Na een schrif telijke stemming besloot de Warmondse gemeenteraad gis teravond Wicherson als opvolger van de voormalige directeur, Spaink, te benoemen. De nieuwe directeur werd met vijf stemmen op zijn persoon en drie stemmen op de andere kandidaat gekozen. Verder gaf de raad z(jn goedkeu ring aan een voorstel van het col lege van B en W tot verlening van een vergunning aan de eigenaar Nationale Nederlanden uit Delft voor de definitieve aanleg van VOORSCHOTEN - Op de Leidse- weg ontstond gistermiddag rond het middaguur ter hoogte van de zilverfabriek een aanrijding tus sen twee auto's. Beide wagens waren total-loss. Het ongeluk ontstond doordat de 19-jarige Leidenaar I.T., die was verblind door de laaghangende zon, op de geparkeerde auto van de 46-jarige M.S. knalde. T. en zijn twee fami lieleden werden naar het zieken huis vervoerd, maar konden na onderzoek weggaan. wegen en de aanleg van een groenstrook in het Warmondse gedeelte van de Leidse Meren- wijk. CDA-wethouder Van Schagen zei gisteren in antwoord op vragen van het PvdA-raadslid Slinger land dat de gemeente een nieuwe verdeelsleutel wil voor het geven van subsidie aan het Gewestelijk Orkest. Volgens hem heeft War mond altijd profijt gehad van dit orkest en naar verhouding erg weinig betaald. Slingerland had het college gevraagd welke in stantie in principe in aanmerking moest komen voor het geven van subsidie aan dit orkest, de pro vincie of de gemeente. Volgens Van Schagen moeten beide bij dragen leveren, maar de gemeen ten hebben naar zijn mening al tijd te weinig gegeven. Nu de provincie de subsidie wil ver minderen is volgens hem de tijd voor de gemeenten gekomen om zich te bezinnen op dit punt. Slingerland bood het college giste ren namens de bewoners van de wijk Endepoel 1 een brief aan met een handtekeningenlijst. 82 be- i vooral de Van Was- senaarweg toonden zich veront rust over geluidshinder van de Schiphollijn en over de vermin derde kwaliteit van hun uitzicht door deze spoorlijn. Na het snoeien van de bomen die voor deze lijn staan, waren zij nog eens extra met de neus op de feiten gedrukt. Ook waren zij bang voor de aanleg van een parkeerplaats voor vrachtauto's aan de Van Wassenaarweg. Burgemeester De Vreeze, die ove rigens voor de laatste maal een vergadering van de Warmondse gemeenteraad voorzat, zei dat er geen reden tot ongerustheid was. Volgens hem is een parkeervoor ziening voor vrachtauto's gere serveerd in Plan Zuid. De ge meente is bezig met een plan om een groenvoorziening aan te leg gen om de Schiphollijn aan het gezicht te ontrekken. Definitieve plannen zijn er nog niet omdat de financiën nog problemen opleve ren. Verder wordt er haast ge maakt met het plaatsen van schermen langs de spoorlijn om de geluidshinder te verkleinen. VRIJDAG Rapenburg 48, NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur, tel. 071-149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 122847 b.g.g. 124295. Caeciliastraat 18, open-huisavond L.V.L., 21.00 uur, tel. 764236. Micro-theater, Oude Vest 33e, "Hij heet te Ted", 20.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17 film Derzoe Oezola van de Japanner Akiri Kurosawa, 20 uur. Bevrijdingskerk, Zuid-West, zangavono Leids Zangkoor, 20 uur. Vrije Tijdscentrum, Breestraat 66, op treden Caboodle Band, 21 uur. Rapenburg 100, ledenvergadering PPR ZATERDAG Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17.00 uur. Stadsgehoorzaal - ANUM-najaarsmu- ziekfeest met harmonie, fanfare en brassbandbezetting. Gehele dag. Vrouwenkerkkoorstraat 17 - Kijkhuis Film Derzoe Oezala, 20 uur. Micro theater, Oude Vest 33a, "Hij heette Ted", 20.30 uur. Leonardushuis, Haagweg 14, 10-13 uur kledingbeurs. Vrije Tijdscentrum, Breestraat 66, op treden The Nits, 21.00 uur. Aula Visser 't Hooft, Kagerstraat 1, post- zegelruildag 10-17 uur. Heilig Hartschool, Lusthoflaan 2, fancy fair, 10.30-15.00 uur. Boekhandel Ruward, Breestraat 9, Ed Leeflang signeert, 14-16 uur. VW, Stationsplein, start wandeltocht 9-13 uur. Hot House, Breestraat 66, optreden Nep- ZONDAG ZOETERWOUDE - Om de begro ting van de gemeente Zoeter woude voor het jaar 1981 sluitend te krijgen, zal een verhoging van de onroerend-goedbelastingen plaatsvinden met 5 procent. B en W van Zoeterwoude hebben dit aan de gemeenteraad laten weten in hun aanbiedingsbrief voor het jaar 1981. Deze aanbiedingsbrief is het huishoudboekje van de gemeente en geeft de uitgaven en inkomsten aan voor het volgende begrotingsjaar. De verhoging van de onroerend-goedbelastingen brengt 52.500 gulden extra in het laatje van de gemeente. Het gemeentebestuur deelt overi gens ook mee, dat binnenkort het ontwerp-bestemmingsplan 'Hoge Rijndijk West 2" kan wor den ingezien. Zoeterwoudse Nassaulaan herbestraat ZOETERWOUDE - Het laatste ge deelte van de Nassaulaan in Zoe terwoude zal worden herbestraat. Voor dit gedeelte van de Na ssaulaan zullen tegelijkertijd verkeersremmende maatregelen worden genomen. Dit is gister avond besloten tijdens de maan delijkse raadsvergadering. Het betreft het gedeelte van de Na ssaulaan dat ligt tussen de Oran jelaan en de Servatiusstraat. Op voorstel van de CDA-fractie zal niet alleen een wegversmalling worden aangebracht, maar zullen ook twee zogenaamde plateau's worden aangebracht. Deze opho gingen in het wegdek zullen in andere kleuren worden aange bracht, zodat ze goed opvallen. Hoeveel de kosten daardoor ex tra oplopen kon nog niet worden gezegd. De extra kosten in ver band met het versmallen van de Nassaulaan komen op 4500 gul den. Overigens zal halverwege de maand november een begin wor den gemaakt met de inrichting van het terrein van de voormalige Hummelhofschool. Tevens zal dan worden begonnen met de aanleg van een voetpad langs de Dr. Kortmannstraat en de We- steindseweg. Leythenrode LEIDERDORP - Door een misver stand stond gisteren in het on derschrift bij de foto over de Creatieve Dag in het verpleegte huis Leythenrode in Leiderdorp vermeld dat het Nationaal Rheumafonds verantwoordelijk was voor de organisatie van deze dag. Dat is onjuist. Het Nationaal Rheumafonds was alleen maar aanwezig met een stand op een bazar die door medewerkers van dit verpleegtehuis en vrijwilli gers was georganiseerd. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. Koffieshop Leidse Volkshuis, Haar lemmerstraat 73b, open vergadering werklozen Belangen Vereniging, ma van 10-12 uur. Salon O, Herengracht 45, videotapes Darcy Lange, 11-18 uur. Stadsgehoorzaal, Breestraat, operette ARTSEN Leiden-De weekenddiensten be gint zaterdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk I- Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Me- renwijk: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371 (zaterdag); J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820 (zondag). Wijk II- Binnenstad-Zuid, Tuin- stadwijk, Professorenwijk, de Waard: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961 (zaterdag); R.M.G Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel 120266 (zondag). Wijk III-Mors, Haagwegkwartier, Zuidwest B. Roos, Zocherstraat 1 tel. 766123 (zaterdag); F.Lahr, Zoe- terwoudsesingel 11, tel. 120347 (zondag). Voor de praktijk van Y Groeneveld, R. van Leeuwen, H. Meyer J. Reinders, P. Tan, M. van Tol, J. Verhage en R. Zwijenburg neemt waar van zat. 0 uur tot zon. 24 uur P. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur zat. en zon 11-11.30 uur). Leiderdorp -F. Kemme, Grotius- laan 12, tel. 893139 (zaterdag); H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (zondag). Spreekuur van 12.30-13 uur in Gezondheids centrum, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest-J. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505.. Voorschoten-vrij. 23 uur tot zat. 23 uur: A. Meiman, Leidseweg 128a, tel 2493: zat. 23 uur tot zond. 23 uur. F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69 tel. 6352. Warmond - Geen opgave ontvan gen. Wassenaar - Geen opgave ontvan gen. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden i wordt waargenomen van vrijdag 31 oktober tot 7 november door Apo theek "Tot Hulp der Menschheid" Rosmolen 13, tel. 121060 en door Apotheek "Voorschoten", Leidse weg 66, Voorschoten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden- Interkruis, Middelweg 38i tel. ten noorden van de Rijn; 134604; tel. ten zuiden van de Rijn- 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Gezondheidscentrum, Berkenka de, Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij. van 14-15 DIERENARTSEN Leiden-B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058; J. Frencken, J Röntgenlaan 14, Leidschendam, tel. 070-271110; G. Roest, Haag- huishof 5, Leidérdorp, tel. 890405; IJ. Krol. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 153266. lEIDSCH DAGBLAD Ch lennartz Maredijk 33a. I I. lel DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nabezorglng van 10.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-16.00 Kwarlaalabonneme 146.30 per post I 66,40 Jaarabonnement f per post i 254.10 Hoofdkantoor Witle Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN T eleloon 071 -144941 overschrijving geen incassokosten Alq. redactiechef. A van Leeuwen Plv Alg. redactiechef: J M J. Post Rubriekchefs J Kroon (stad) JPM van der Meer (regio; B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bi] de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen corresponde* ten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo, Privé C Smits. Bachslraat 25. Leiden, tel 071-763320 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel 071-121461 ■egstgeesl Scde s, 71-1558Sv Voorschoten J Peters 071-769935 Warmond K Prins 01711-11266 Zoeterwoude R Stevens 071-090847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2