mededelingen gemeentebestuur M *8 leiden 3tm7 nov. '80 S>: UV\ Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 3 no vember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel benoeming van niet-raadsleden tot lid respectievelijk plaatsvervangend lid van de ver- keerscommissie. Verlenen van gemeentelijke subsidie ten behoeve van de restauratie van het orgel in de Hartebrug- kerk. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het vernieuwen van de riolering, verbeteren verhardingen en straat-indeling/openbare verlich ting in en rondom de Borneostraat en de herinde ling schoolplein nabij de Driftstraat. Herziening overeenkomst van verhuur en huur tus sen de gemeente Leiden en firma de la Bije te Lei den. Verhoging garantie van de aan de Stichting Nieuw Groenhoven te verstrekken geldlening. Voorspel afschaffing Rembrandtprijzen, intrekking van de verordening op de verlening van de Rem brandtprijzen en herbestemming van de voor deze prijzen beschikbaar zijnde gelden." Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de verbouw van het club huis van de speeltuinvereniging Oosterkwartier. Voorfinanciering toegekende provinciaal subsidie voor de verbouwkosten van panden van de Stich ting Huisvesting Werkende Jongeren en de Stichting Leidse Studentenhuisvesting. Vaststelling verordening over het toekennen van geldelijke steun aan ondernemers in door de Ge meenteraad aan te wijzen stadsvernieuwingsgebie den. (Verordening steun bedrijven stadsvernieu wing 1980). Krediet voor de aanschaf van nieuwe vuistvuurwa pens voor de politie. Vaststelling wijziging van de Bouwverordening; sloopvergunningenstelsel. Krediet voor de verbouwing pand Christelijke Wijk- vereniging Staalwijk. Het opstellen van een plan in het kader van de Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk voor de periode 1982 - 1985 en het vaststellen van de tij delijke procedureverordening. Voorstel over het beheer en de exploitatie van het Waaggebouw. Commissie vergaderingen Commissie Projectgroep Maredorp. Dinsdag 4 november a.s. om 14.00 uur in de Pan- crat op het ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken bouwproject De Overdekte. Stand van zaken bouwproject Mirakelsteeg. Pleintje tussen de Runderstegen. Pleintje voor de Marekerk. Straatverbetering Greven-/Druckerstraat. Herinrichting v.d. Werfstraat. Vorderingscommissie. Woensdag 5 november a.s. om 16.15 uur in ka mér 263 van het stadhuis. Agenda: Hoorzitting over eventuele vordering van het woonpand Witte Singel 100. Projectgroep Transvaal Woensdag 5 november a.s. om 19.00 uur in de koffiekamer op de tweede verdieping van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-bestemmingsplan. en naar behoefte ook het verbeteringsplan. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Woensdag 5 november a.s. om 19.30 uur in de B en W kamer van het stadhuis. Agenda: Openstellingsuren zwembaden. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Plesmanlaan. Hinderwet Verkoop van grond en water en de Tolgaarderswo- ning aan en nabij de Haarlemmertrekvaart (Leids Tolhek) in Oegstgeest. Verkoop Remonstrantse kerk aan de Middelweg en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond. Bebouwing gat Pieterskerkhof. Richtlijnen en normen, te hanteren bij verkoop van verspreid gelegen gemeentelijk woningbezit. 20.00 uur: Bezwaarschriften bouwplan Overdekte, (gezamen lijk met commissie's E.P.Z. en R.O.). Bezwaarschriften bouwplan Mirakelsteeg (geza menlijk met commissie's E.P.Z. en R.O.). Krediet uitwerking en realisering tijdelijke voetgan gersbrug over de Oude Rijn nabij Dullebak- kerssteeg (gezamenlijk met commissie R.O.). Signalering van de vereniging tegen rassendiscri minatie, m.b.t. discriminatie van etnische minder heden op het gebied van de huisvesting. Stand van zaken Fonds Bovenwijkse Voorzienin gen. Onderhouds- en verbeteringswerken aan 243 na oorlogse woningen van de woningbouwvereniging Ons Belang (Willem de Zwijgerlaan e.o.). Uitvoering bestratingswerk sportaccommodaties in W.V.M.-verband. 21.30 uur: Organisatievoorstel isolatie van 12.000 woningwet woningen. Voorstel b en w inzake volkshuisvestingsplan. Registratie van woningzoekenden die woonachtig zijn in de omgeving van Leiden, op grond van hun economische gebondenheid aan Leiden (ook bespreking beleidsaspecten woonruimteverdeling). Gezamenlijke vergadering van de Commissies voor Onderwijs en Samenlevingsopbouw Maat schappelijke Aangelegenheden, Volksgezond heid en Cultuur Woensdag 5 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Begroting 1981 (sector Welzijn). Commissie Huisvesting Migranten. Donderdag 6 november a.s. om 9.15 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken in de complexen Beukenschans en Hooigracht. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 6 november a.s. om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Pancras- oost. (ge meenschappelijk met de commissies voor volks huisvesting, bouwzaken, sport en recreatie en voor economische aangelegenheden en personeelsza ken). Brief van de firma Bakker b.v. inzake het Sanders- complex, Rijnzicht en "Citin" (gemeenschappelijk met de commissies voor volkshuisvesting, bouw zaken, sport en recreatie en voor economische aangelegenheden en personeelszaken). Begroting 1981, voor zover deze betrekking heeft op ruimtelijke ordening, openbare werken, ver keer, bouwzaken, sport en recreatie (gemeen schappelijk met de commissie voor volkshuis vesting, bouwzaken, sport en recreatie). Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bestuurscommissie voor de "De Ducdalf" en "De Loopplank" Donderdag 6 november a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw. Regenboogpad 3 (Merenwijk). Agenda: Periodieke bespreking met de onderwijs wethou der. Afscheid vertrekkende bestuurscommissie-leden. Vacature commissie over aanstelling div. vakleer krachten. Activeringsplan. Leerlingenaantallen per 16-10-'80. Werkgroep schoolwerkplan (verslag en taakop dracht). Werkgroep schoolorganisatie (verslag). Taakverdeling bestuurscommissie-leden. Nota instandhoudingsbeleid kleuter- en lager on derwijs. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Chinees-Indisch restaurant in het pand Diefsteeg 13-15. De aanvrage is afkomstig van L.T. Woo, alhier, en betreft het oprichten van een chinees-indisch restau rant in het perceel Diefsteeg 13-15, alhier. Op 18 november 1980 zal om 14.30 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e ver dieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bi bliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 28 november 1980 schriftelijk bij ons College worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe- xen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Centrum voor vakopleiding voor vol wassenen in het pand Rooseveltstraat 45. De aanvrage is afkomstig van de Directeur van de Rijksgebouwendienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, en betreft het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van het centrum voor vakopleiding voor volwassenen in het perceel Rooseveltstraat 45. Op dinsdag 18 november 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Dit verzoek ligt tot en met 28 november 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders tot en met 28 november 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzit ting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen. b. die niet wonen in de gemeente Leiden of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt en binnen de gestel de termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend. Diversen Laatste glasbak feestelijk geplaatst Aanstaande woensdagmiddag 5 november zal de laatste van de 30 glasbakken in Leiden met enig feestelijk vertoon worden geïnstalleerd en in gebruik genomen. De wethouder van Economische Zaken, Mevr. Fase, zal daarbij persoonlijk een handje komen helpen, le der die er bij aanwezig wil zijn, is van harte welkom. Plaats: Trottoir van de Lange Mare bij de Hartebrug- kerk. Tijdstip: Woensdagmiddag 5 november 14.00 uur. Bestemmingsplan parkeerlokatie Sanders Op 30 september 1980 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan parkeerloka tie Sanders goed te keuren. Dit bestemmingsplan is op 10 september 1979 door de Gemeenteraad vast gesteld; het heeft betrekking op het gebied tussen de Sint Jorissteeg, het Levendaal, de Korevaarstraat en de Kaardesteeg. Met ingang van 3 november 1980 liggen voornoemd besluit en het goedgekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouw huis, Langegracht 72, kamer 213. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende de bovengenoemde termijn beroep instel len bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig bezwaar hebben gemaakt tegen de wij zigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Eventuele beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud wor den ingediend bij de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AH 's-Gravenhage. Wijziging Verordening Commissie voor Beroep- en bezwaarschriften Met ingang van 1 november a.s. worden twee wijzi gingen van kracht van de Verordening op de commis sie voor de beroep- en bezwaarschriften. De ene wij ziging houdt verband met het inwerking treden van de wet en de verordening op de openbaarheid van bestuur, met name het beroepsrecht. De tweede wijziging regelt de termijnen waarbinnen het college van burgemeester en wethouders dan wel de burgemeester moeten beslissen als de commissie een AROB-advies aan een van genoemde bestuursor ganen heeft uitgebracht. De wijzigingen liggen ter inzage bij de directie Bestuurlijke en Juridische Zaken (het secretariaat van de commissie voor Beroep- en bezwaarschriften) al waar u desgewenst ook voor nadere informatie te recht kunt. Museum het Lakenhal zondags gratis toegang In de periode van 1 november a.s. tot en met 1 maart 1981 is de toegang tot het museum vanaf a.s. zondag voor iedereen gratis. Ook geldt er vanaf die datum voor de doordeweekse dagen een lagere toegangsprijs. Deze is voorlopig vastgesteld op Fl. 0,75 cent (was Fl. 1,50). Aktiviteiten en tentoonstellingen Museum het Lakenhal kent het gehele jaar door, ta van aktiviteiten en tentoonstellingen. Deze maand zijn er twee tentoonstellingen te bezich tigen. De eerste is een piipencollectie-tentoonstelling onder het motto "verzameld en getoond". De tweede en te vens laatste is het werk van drie Leidse kunstenaars, Kees Buurman, Pieter Geraerdts en Koos v.d. Water Zij laten verschillende werken zien, waaronder Touw constructies, moderne schilderwerken en tal van an dere kunstzinnige dingen. Beide tentoonstellingen zijn zeker een bezoekje waard. Op zondagen is het museum geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op overige dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 3 november Wijk 10 en 12 woensdag 5 november Wijk 13 en 15 donderdag 6 november Wijk 14 en 16 vrijdag 7 november iedereen leest de krant altijd en overal. D§7$s' 9 5§Ö -.Q iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. ïSTBIi o=

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 25