Deel Atlas Junior overgenomen j Minder voor geld tennisvereniging „Dat gedoe met die kunstwerken zint me niet" [Le/icfe agendi Geld jongerencentra goed besteed Van failliet bedrijf kunnen 28 mensen weer aan het werk Beslissing Leiderdorpse raad DE MOOISTE TUIN Bibliotheek Wassenaar telt nu 9000 leden ■as- STAD EN RAND DINSDAG 28 OKTOBER WASSENAAR - "De jongerencen tra in Wassenaar kosten de ge meenschap een flinke som, maar dat geld is goed besteed. Zowel Time-Out als Neijevelt verschaf fen de jongeren in plaatselijk verband een eigen onderdak en intimiteit, en daarmee kun je een positieve invloed bewerkstelli gen". Dit zei mevrouw N. van der Veen (VVD) in haar verslag voor de raadscommissie Onderwijs/ Cultuur/Recreatie in haar kwali teit van bestuurslid van Neije velt. Een struikelblok voor het uitbou wen van de activiteiten is naar haar mening de accommodatie. Neijevelt is één van de gebruik- sters van het voormalige politie bureau aan de Van Zuijlen van Neijeveltstraat. Er staan wel wat ruimten leeg, onder meer door de verhuizing van de streekmuziek- school. maar die kunnen niet zonder meer worden ingenomen. Daarvoor zou de gemeente toe stemming moeten verlenen. Op het ogenblik kan met eqn enkele beroepskracht het centrum slechts drie avonden open zijn, op dinsdag, vrijdag en zaterdag. De VVD-ster vond dit niet erg bevredigend, maar zag op dit moment weinig andere moge lijkheden. Eerst zou de behandeling van het bouwplan maar eens afgewacht moeten worden, dat nu 'bij het gemeentebestuur ligt. De ge meente heeft enkele honderd duizenden guldens uitgetrokken voor verbetering van deze ac commodatie. Dan zou tevens een einde kunnen komen aan de la waaioverlast voor de omgeving die tot een aantal klachten heeft geleid. Het drugprobleem baarde Van der Veen betrekkelijk weinig zorgen, omdat hard-drugs niet worden gesignaleerd. Metfde soft-drugs ligt het wat anders.'Daarbij is een golfbeweging merkbaar, die soms leidt tot actie van de kant van de jongerenmedewerkers. Voor advies wendt het bestuur zich desgewenst tot de Haagse narcoticabrigade. WASSENAAR - Dat gedoe met die kunstwerken zint me niet. De leden van de Wasse- naarse gemeenteraad hebben te weinig greep op de gang van zaken, terwijl het toch om forse bedragen gaat". Aldus het VVD-raadslid me vrouw Van der Veen tijdens de vergadering van de com missie Onderwijs, Cultuur en Recreatie. Aanleiding voor haar uitspraak was een wijzi ging van de begroting. Het gaat daarbij om een post voor een kunstwerk van enkele tienduizenden guldens. De huidige gang van zaken is dat de adviescommissie Beeldende Kunst (samenge steld uit niet-raadsleden on der leiding van wethouder Dijkstal) een voorstel over een kunstwerk doet aan bur gemeester en wethouders. Die stellen voor een kunst werk een bepaald bedrag vast, waarna een publieke op roep wordt gedaan. Een aan tal ontwerpen komen voor een zekere vergoeding in aanmerking, terwijl een gro ter bedrag gaat naar het uit eindelijk gekozen kunstwerk. Volgens mevrouw Van der Veen is het veel slimmer om gewoon eens in de ateliers te gaan kijken. Daar is naar haar zeggen voldoende te zien te gen een aanvaardbare prijs. Ze bleek weinig gelukkig met sommige kunstwerken die in de gemeente Wassenaar staan opgesteld. Als voorbeeld noemde mevrouw Van der Veen het kunstwerk bij het Kruisgebouw-Gezondheids- centrum. Mevrouw Van der Heiden (Werkend Wassenaar) was het niet met haar eens. Als je de zaak zo benadert, kun je net zo goed de adviescommissie opheffen, meende zij. LEIDERDORP - Atlas Junior uit Leiderdorp is failliet; een gedeelte van het bedrijf, waar oorspronkelijk be tonnen vloeren en binnenwanden werden gemaakt wordt overgenomen door het concern Van Baarsen uit Haarlem. Er zullen dan 28 personeelsleden opnieuw aan het werk kunnen. Bij Atlas Junior werkten in totaal 53 mensen, voor 19 van hen was al eerder ontslag aange vraagd. De moedermaatschappij Atlas Beheer in Maars- senbroek is eveneens failliet, al het personeel zal daar worden ontslagen. Directeur Spitse wil wel doorgaan met een onderdeel van het bedrijf, maar het is op dit moment nog niet duidelijk wat zijn plannen precies zijn. Bij Atlas werken in Leiderdorp en Maarssenbroek in totaal 150 mensen. Het bedrijf verkeerde al tijden in financiële moeilijkhe den. De schuld was opgelopen tot zo'n negen miljoen. Verleden week was er al uitstel van beta ling verleend. Het faillissement wordt waarschijnlijk nog voor het einde van de week uitgespro ken. Door de verkoop van Atlas Junior, waar alleen nog maar binnenwanden worden geprodu ceerd is er in het totale concern enige financiële ruimte ontstaan waarbinnen Spitse zijn plannen met het bedrijfje Atlas pre-stres- sing wil uitvoeren. Deze plannen moeten echter nog worden uit gewerkt. Eén been Er is de afgelopen week druk on derhandeld tussen de verschil lende belanghebbende partijen. Er waren enkele kandidaat-ko pers voor de Leiderdorpse tak van Atlas, maar het draaide steeds op niets uit. Vorige week dinsdag zijn de onderhandelin gen met de nieuwe eigenaar Van Baarsen begonnen. Van Baarsen is een oude betonfamilie. Al drie generaties worden er door de fa milie bedrijven gerund in deze sector. De nieuwe eigenaar heeft samen met zijn broer grote plannen met het bedrijf. "We beginnen voor lopig alleen met de produktie van binnenwanden, maar begin vol gend jaar gaan we de mogelijk heden bestuderen om de andere hal, waar de betonnen vloeren vroeger zaten weer te gaan ge bruiken. Op één been kan je niet staan en de mensen die er nu werken vormen een goede ploeg." Vijfde eigenaar Het tegenwoordige Atlas Junior heeft een bewogen geschiedenis achter de rug. Een reeks van dreigende faillissementen en overnames door andere concerns 'siert' de geschiedenis van dit al bijna een halve eeuw bestaande bedrijf. Twee jaar geleden werd de Alphense betonfabriek Van Dijk overgenomen en verhuisde het hele bedrijf naar Leiderdorp. Ook het bouwbedrijf Nederhorst heeft zich ooit met de leiding van het bedrijf bemoeid. Van Baars- sem "We zijn geloof ik de vijfde eigenaar. Dat is een drama. We kunnen nu onmogelijk beginnen in die andere hal. Het is allemaal zo snel gegaan, maar het kan be slist. Dan hoop ik ook een groot deel van de mensen die nu zijn ontslagen weer aan te nemen. Ik heb wel vertrouwen in de toe komst." Wanbeheer Hoe is het nu allemaal zo ver kun nen komen. Natuurlijk is de slechte bouwmarkt een oorzaak, maar volgens de vakbonden en bewindvoerder Bertrams die is aangesteld nadat er uitstel van betaling was verleend, zijn er gro te fouten gemaakt door de be drijfsleiding. De vakbonden spreken van een wanbeheer. "Er was bijna geen administratie", aldus vakbondsman Verhappen van de Industriebond FNV. Ber trams formuleert het anders: "Wanbeheer vind ik wat te sterk, maar laat ik zeggen dat er een verkeerd management is ge voerd. Spitse had eenvoudig niet de kwaliteit om een dergelijk be drijf met een aantal vennoot schappen te leiden. Hij heeft zijn eigen bedrijfje pre-stressing groot gemaakt, maar een beton fabriek als Atlas Junior vraagt een heel ander beheer. Toch heeft hij wel zijn best gedaan. Er zijn steeds enorme bedragen vanuit het hoofdbedrijf in het Leider dorpse gepompt. Maar het was te ingewikkeld. De administratie is inderdaad slecht geweest. Aan de financiële kant is de leiding zeker tekort geschoten." De toekomstverwachtingen zijn na alle ellende en sombere voor spellingen nu weer wat gunsti ger. Vakbondsman Verhappen: "Ik ben blij dat de leiding daar nu weg is. Ik heb wel vertrouwen in de nieuwe eigenaar. Gelukkig is er nog voor 28 mensen werk ge red. Eerst zag het er veel somber der uit. En zo slecht als het was; het kan nooit slechter." LEIDERDORP - De Leiderdorpse tennisvereniging De Munnik krijgt 16000 gulden minder sub sidie dan zij voor dit jaar had aan gevraagd. Met de kleinste moge lijke meerderheid (acht voor, ze ven tegen) besloot de gemeente raad gisteravond De Munnik 4000 gulden te geven. De grote verdeeldheid binnen het college van B en W sloeg tijdens de vergadering over op de ge meenteraad; er werd meer dan anderhalf uur aan dit onderwerp besteed om tot een beslissing te komen. Burgemeester Van der Have vond het gesnoei in de sub sidieaanvraag voor dit jaar ei genlijk ten onrechte en pleitte voor een eenmalige toekenning van het hele bedrag. In de jaren daarop zou dan opnieuw moeten worden bekeken in hoeverre de tennisvereniging recht heeft op subsidie. Wethouder Verdier noemde de gewekte verwachtin gen bij de tennisvereniging on juist. Hij gaf wel toe dat de aan vraag van De Munnik nauwgezet ter was bekeken dan de aanvra gen 'voor subsidie die andere sportverenigingen de afgelopen jaren hebben ingediend. Het VVD-raadslid Scheffer had vooral kritiek op de wethouders Verdier, Meerburg en Bezemer die volgens hem met onjuiste ar gumenten de positieve adviezen van drie gemeentelijke commis sies naast zich neer hadden ge- lfcgd. "De tennisclub heeft nog nooit subsidie aangevraagd. De korting vind ik cru, De Munnik is nog niet zo thuis in subsidie- land," aldus Scheffer. CDA-er Den Boeft meende dat er dat er inderdaad nooit toezeggin gen waren gedaan en oordeelde "naar normen van gerechtig heid", zoals hij dat uitdrukte. PvdA en CDA stemden voor het meerderheidsvoorstel van het college (burgemeester Van der Have en wethouder Gehner wa ren het niet eens met het snoeien in de aanvraag. Zij wilden De Munnik voor 16000 gulden de helpende hand toesteken.). PPR en WD stemden uiteindelijk te gen het toekennen van slechts 4000 gulden aan De Munnik. De Does Aanmerkelijk minder moeite had de raad met het toekennen van subsidie aan het zwembad De Does en aan de stichting Ruiter- school Liethorp. Het jaarlijkse tekort van het zwembad wordt door de gemeente aangevuld met ruim 350.000 gulden. Toch baarde de toekomstverwachting de raad zorgen. Vriiwel zeker is dat vol gend jaar de tekorten nog groter worden. Diezelfde angst gold ook voor het tekort van ruim 45000 gulden van de ruiterschool Lie thorp. PvdA-raadslid Leijnse stemde als enige tegen dit voor stel "Elke keer wanneer er nieu we onkosten op deze begroting kwamen zou het college er voor zorgen dat de tekorten minimaal beleven. Het verwachte tekort van 17000 gulden is nu al verdub beld. Dat is onaanvaardbaar", al dus Leijnse. De prijs die de gemeente gaat reke nen voor de volkstuinen in De Bloemerd is nog steeds onzeker. Een eerder genomen raadsbe sluit stelde dat de huur voor het complex op een gulden per vier kante meter moest komen. Dit bedrag bleek echter te hoog te zijn voor de leden van de volks tuinvereniging Bloemhof. Veel leden hebben al afgehaakt of hebben te kennen gegeven min der land te huren dan zijn oor spronkelijk van plan waren. Gis teravond bleek echter dat het college de prijs van achttien cent per vierkante meter voor de volkstuinen achter de Maurits- singel wilde verhogen. Wethou der Gehner zegde toe deze verho ging eventueel over twee jaar stapsgewijs uit te voeren tot vijf tig cent per vierkante meter. 'Welles - Nietes' Morgenmiddag geeft het poppen theater 'Wellus-Nietus' een voorstelling in het theater aan de Sir Winston Churchillweg in Voorschoten. De voorstelling begint om 14.30 uur Kaarten kunnen telefonisch wor den gereserveerd bij 01717-3163 en 071-121367. Rheumafonds Het Nationaal Rheumafonds or ganiseert morgen van 10.00 uur tot 16.00 uur in h^t verpleegte huis Leytcrrode Tian de Hoog- madenseweg 55 te Leiderdorp een creatieve dag voor rheuma- patiënten. Deze dag wordt ge houden voor de inwoners plus bezoeker. Belangstellende rheumapatiënten zijn van harte welkom. Medewerking wordt onder meer verleend door me vrouw Vielvoye, die het koud-emailleren zal demon streren. LPG-station mag niet LEIDERDORP - Er mag j LPG-station komen aan Touwbaan in Leiderdorp Kroon heeft het beroep van Haasteren op een weigerii B en W van Leiderdorp hinderwetvergunning pen. Als reden geeft de Kroon meer op dat er binnen van 150 meter achttien bedrj en veertig woningen zijn en kleuterschool. De Kroon zegt dat de gemeent recht een vergunning LPG-station heeft gewei] omdat moet worden aang men dat bij een vestiging station aan eventuele ge' onvoldoende tegemoet kan den gekomen. DINSDAG Leiden Gebouw van de Leidse Stud< Ekklesia - Rapenburg 100, bijeenk FNV afd. Leiden en de Boycot Out Aktie over Zuid-Afrika, 20.00 Gesprekscentrum - Vrouwenkerk] straat 17, serie lezingen Wijsheid u' kruid, 20.00 uur. Rijksmuseum van Oudheden - P gracht, archeologische lezingen Romeinen, 20.00 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ope lezingavond met als onderwerp kosmische omwenteling spel', 20.00 uur. Boerhaaverestaurant - Mariënj straat, Algemene Communicatie eniging, 20.00 uur. Rosenburch - Vijf Meilaan, woe v tot 12.30 en 13.30 tot 21.00 uur, bazir rommelmarkt. Rapenburg 100 - jongerenverenijU Augustinus, informatie avond over het vrijwilligerswerk, Langegracht 246a - bijeenkomst U willigerscentrale, 20.00 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Ve! woe 14.30, Kinderfilm De Gekke Teld| Aula BTS - Vondellaan 35, Leid" Vereeniging van Postzegelverza Caeciliastraat 18 - Leidse Werkj Homoseksualiteit avond t 20.00 uur. Jongerencentrum Stats - Haarlemij stiaat 73, Nederlandse les landse jongeren van 19 tot 20.30 aansluitend soos, muziek of film; y middag soos en sport van 15 tot 17 u Sleutelbloem 2 - Gespreksavond Bi gemeenschap, 20.00 uur. JAL - Caeciliastraat 67, ma, dl, do er# van 16 tot 22 uur; woe van 16 tot 22 meisjesspreekuur. AJgemene Reclasserings Verenigin Rijnsburgerweg 167, voor en inform aan meerderjarigen vanaf 18 jaar, door problemen in conflict zyn of gen te komen met politie en/of jusi Breehuys - ingang Schoolsteeg, Wei zen Advies Centrum, NVSH-bibliotheek - Rapenburg 48^ tot 21 uur; NVSH informatiecentrui geopend op werkdagen (beh woe) val,, tot 16 uur, dinsdags van 20 tot 21 uip- Voorschoten U Poppentheater Wellus Nietus - Cn* chUlweg, voorstelling, woe 14.30 uuj' WOENSDAG Leiden Jongerencentrum Stats - Haarlemr straat 73, kursus stijldansen; don met film en informatie programma' Ves-- eidï- bui 30 r t 23 l Leiderdorp Verpleegtehuis Leytenrode - Hoog# deseweg 55, creatieve dag voor rheuè patiënten, 10 tot 16 uur. i DONDERDAG Leiden Groenoordhallen - Pasar Gambir. Koets o theek - Kruisstraat 30, Shaf Sam Blues Band, 22.00 uur. J Kantine Dienst Sociale Werkvoor* ning -* raadscommissies economist zaken, personeelszaken, maatschap lyke aangelegenheden, volksgezot heid en cultuur. Hooigracht 15 - forum over Buikhuii' 19.30 uur. t Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat de film Derzoe Oezala van de Japani. Akira Kurosawa, 20.00 uur. j Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse^ 33, Voorschoten, spreekuur voor invt den, 19 tot 20 uur. Architectenwinkel - Hooglandse Kd gracht 32, vrij advies, 19.30 tot 21.30 u? Architectenwinkel - Pieterskerkhof vry advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, WerH zen Advies Centrum, vr van 14 tot 16 u| Troef - Noordeinde 2a, Werkgrc Dienstweigeren, van 20-21.30 uur. j Jongerencentrum Stats - Haarlem: straat 73b, disco van 20 tot 22.30; vrij WASSENAAR - "De voortvarend heid van het bestuur van de Openbare Leeszaal en Biblio theek loopt vast op ruimte en mankracht. Daarom wordt op dit moment hoofdzakelijk gewerkt aan algehele vernieuwing van het boekenbestand, dat door om standigheden verouderd is. Te gen 1982 zal de plaatselijke bibliotheek vermoedelijk niet langer geheel zelfstandig kunnen blijven werken. De bibliothee kwet noemt een inwonersaantal van 30.000 als benedengrens voor een geheel eigen instelling, en dat haalt Wassenaar niet." Deze mededelingen deed gister avond het PvdA-raadslid H. Goulooze, tevens deel uitmakend van het bestuur van de biblio theek aan de Luifelbaan. Hij noemde 1979 een goed jaar. En- WASSENAAR - Wethouder Van Dingstee heeft gisteren de prijzen uitgereikt die de gemeente beschikbaar heeft APOTHEKEN De avond-, nacht-, en Zondagsdiej der apotheken in de regio Leiden, woj waargenomen van vr 24 tot 31 okt do Centraal apotheek, Breestraat 74, i 120552; apotheek Boekmer, Florijn Winkelhof Leiderdorp. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, 1 ten noorden van de Rijn 134604, tel t zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - zondheidscentrum Berkenkade, L derdorp, tel. 410131, spreekuur ma tj leidsch dagblad i het bestuur gesteld voor degenen die in het centrum van Wassenaar de mooiste het be- prijzen,gewonnendoormr.A.T.Laverge(PrinsvanWiedlaan40), stuurlijke werk gebracht. Er zijn 12) en mr. P. den Boer (Jagerslaan-Noord 29). Hun prijs bestond uit nu ongeveer 9000 leden, die kun- een hovenier kan worden besteed en een oorkonde. Op de foto rechts nen kiezen uit 62.000 titels. Het plantsoenendienst Westgeest en wethouder Van Dingstee. aantal uitleningen van boek en plaat was 350.000 en afgezet tegen uitsluitend de gemeentelijke subsidie komt dat neer op 1,- per uitlening. De vervanging van oude titels kost zo'n 100.000 per jaar (15% van het bestand). Het bestuur bezint zich intensief op de toekomst. Op de eerste plaats door het ontwerpen van een "fi losofie", waarin een bepaalde vi sie op het functioneren van deze bibliotheek tot uitdrukking wordt gebracht. Verder wordt bestudeerd, hoe het gebouw kan worden uitgebreid. Volgens Goulooze zijn er althans bouw technisch gesproken geen be lemmeringen. hebben. In totaal waren er drie eerste De Graaff(Admiraal Helfrischlaan Voorechoten - gezondheidscentrum bollenpakket.een geschenkenbon die bij Waalslaan, tel. 4641. Laverge, midden het hoofd van de Warmond - A. de Vriend, flat 'Lehoc, Wei', 203, Sassenheim, tel. 02522-1203 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor W.tte Smgel 1 2311 B< LEIOEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng v 18.00-19.30 ut Zaterdag van Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 1 46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post r 254.10 Losse nummers f 0.65 Alq. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchefs J Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) Aangesloten bij de Gemeen schappeli|ke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219 Pnve C Smits, Bachstraat 25. Leiden, tel 071-763320 Ch Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten: J Peters 071-769935 Warmond K Pnns 01711-11266 Zoeterwoude R Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2