Quick Boys vindt 'enige juiste strategie' RCL Remmen los bij Rijnsburgse Boys erjongd >akt een punt ^Noordwijkse successenreeks bruusk afgesloten -pOffensief spel levert ïLisser Boys succes op Moeizaam gelijkspel van Ter Leede: 1-1 :r Baandag 27 oktober i98o SPORT fonge spul moet uog groeien' Theo de Waard - gokt op jeugd - PAKENBURG - Hoewel Theo de Waard pas enkele weken geleden heeft gezaaid, oogstte de RCL-oefenmeester zaterdag al een klein beetje succes. De Waard, die drie weken geleden nog ruiterlijk toegaf dat zijn club degradatiekandidaat nummer één is, schaafde na afloop van de 0-0 deling bij IJsselmeervogels al de scherpe kantjes af van die opmer king. Ne moeten trachten aansluiting te krijgen met de middenmoot", (oordeelde hij na het verrassende jresultaat van zijn pupillen. Toe- jgegeven, IJsselmeervogels kon aterdag voor het eigen thuis front geen vuist maken. RCL speelde daarentegen waar- en schijnlijk op een niveau, dat dit seizoen nog niet eerder werd be reikt. adat topscorer Bennie Heems kerk afgelopen zomer een con tract bij Telstar had getekend en routinier Jan van Duyn noodge dwongen moest stoppen, werd RCL deze voetbaljaargang van de ene hoek naar de andere hoek van de ring geslagen. Omdat de club er desondanks in slaagde wat punten bijeen te sprokkelen, scheen de rode lantaarn niet, zo als verwacht, op sportpark de Bloemerd. ek. |e van Zwaluwen Vlaardingen overgekomen De Waard leek an- niettemin kapitein te zijn gewor- >ed den op een zinkend schip. De ontslagbrieven voor een groot deel van zijn volgelingen lagen ien weliswaar klaar, maar 'gebrek Na aan beter in het reserveteam' ier noopte De Waard die brieven lie- aanvankelijk in zijn bureaula te 1-0. houden. „Want in het tweede elf- lak tal zitten geen goede vervangers. Dat zijn allemaal jongens, die het nooit hebben kunnen maken. Ik heb daarom mijn hoop nu op de jeugd gekoesterd", verklaarde De Waard zijn verjongingsinjec- tie. Routinier Daaf Brandt werd daar van vorige week al het slachtof fer. In de laatste linie lijkt de 18- jarige René Kamminga inmid dels een onmisbare schakel.Op het middenveld moet de vorm van Rob Sterk (18) nog groeien, terwijl in de voorhoede de snelle en de balvaardige Sito Schalkers (18) hoge verwachtingen voor de toekomst wekt. Zij en nieuweling Thijs Bruna, die na een aantal voetballoze seizoe nen bij RCL de draad weer op pakte, staan, zoals De Waard het uitdrukt, „op doorbreken". „Het jonge spul moet alleen nog wat groeien". De Waard nogmaals: „Binnen onze mogelijkheden hebben we tegen IJsselmeervo gels dan ook goed gespeeld". Met iets meer flair voor het doel van IJsselmeervogels-sluitpost Maarten de Harder had RCL in de eerste helft zelfs afstand kunnen nemen. De formatie van Evert Mur maakte geen enkel moment de reputatie waar. Alleen aan voerder Henk de Graaf speelde op eenzame hoogte. Zijn ploeg maten doolden doelloos rond. De RCL-afweer (Van Egmond, Ha- neveld, Ab Braat en Kamminga) hoefde daardoor eindelijk eens geen overuren te maken. Na de rust schakelden 'de Vogels' over naar een hoger tempo, maar de Spakenburgers speelden te voorspelbaar om het RCL echt moeilijk te kunnen maken. In die fase werden de bezoekers welis waar onder druk gezet, maar de kleine spits Piet Slechtenhorst werd vrijwel niet van 'bruikbare' ballen voorzien. Alleen na een omhaal van Ruth van der Groep was Jan Muys met zijn kopbal dicht bij een treffer. Bram Brandt, die daarvoor enkel had moeten bukken voor een aantal terugspeelballen, reageerde evenwel attent op die kopstoot. Waren de passes van aanvoerder Dirk van der Bijl in het tweede bedrijf wat beter aangekomen, dan had RCL na de rust vig de counter alsnog kunnen scoren. Nu bleef het 0-0. Een uitslag, die Mur („Ik heb me anderhalf uur lopen ergeren") als verlies be schouwde, terwijl zijn collega- trainer, De Waard, dat doelpunt loze gelijkspel als pure winst be groette. HERMAN POOS Katwijk speelt slecht, maar wint wel van DUNO KATWIJK - De meeste Kat- wijkse voetballiefhebbers waren zaterdag waarschijn lijk naar de wedstrijd Noord- wijk - Quick Boys gaan kij ken. Dat bleek een verstandi ge keus, want bij de tweede zaterdagclub, Katwijk, viel niet veel te beleven. De ploeg van trainer Huegenin speelde ronduit slecht en verdiende de 1-0 overwinning op DUNO niet. Het was aan Hugo van Beelen te danken, dat de thuisclub won. Een voorzet in de vijfde minuut van Amerik van Dui venvoorde gaf Arnold Broers de mogelijkheid om in te koppen. Hij dook onder de bal door, maar de achter hem staande Van Beelen benutte de kans wel. Met zijn rechter been schoot hij de bal in de linkerhoek, onbereikbaar voor doelman Peter Grötzin- ger: 1-0. Na deze snelle openingstreffer b ey ij j r Katwijk zich terug in het eigen strafschopge bied. Keeper Kasius was dé man, die zijn ploeg voor een nederlaag behoedde. DUNO had met de rest van het Kat- wijkse elftal, dat uitblonk in het geven van foutieve passes en terugspeelballen, weinig moeite, maar faalde in de af werking. De aanvallers van Katwijk lie pen keer op keer in de buiten- spelval. In de slotfas kroop Katwijk uit de verdediging en kon de wedstrijd nog wat op sieren. De kansen werden echter allemaal op knullige wijze om zeep geholpen. Zege op Nieuw Lekkerland RIJNSBURG-In de thuiswedstrijd tegen Nieuw-Lekkerland heeft Rijnsburgse Boys een volkomen regelmatige 3-1 overwinning behaald. Deze zege kwam tot stand na een boeiende en door beide partijen aanvallend gespeelde ontmoeting, waarbij de ongeveer twaalfhonderd bezoekers zeker aan hun trekken kwamen. Aanvallend voetbal met soms een schromelijke verwaarlozing van primaire verdedigende taken is in het huidige voetbal, overladen als het is met theoretici, uit den boze, maar wel zo aardig voor de neutrale toeschouwer. Het spelletje van de gasten was even doorzichtig als gevaarlijk. De aanvalspatrorien begonnen allemaal bij spelbepaler Arie van der Ham, die niet aarzelde om zijn lange passes te blijven verzenden en daarmee de defensie van de gastheren te ontrafelen. De snel le, behendige spitsen Kees Koudstaal en Hugo Boel sprint ten steeds weer gretig achter de diepteballen aan, nauwelijks ge hinderd door enige verdedigend tegenspel. De enige die een openingstreffer in de weg stond, was de bijzonder attent reagerende sluitpost op de Rijnsburgse begroting, doelver- dediger Wijnand Sloos. De ex- U.V.S.-goalie behoedde zijn ploeg in de beginfase voor een op dat moment terechte achterstand door tot tweemaal toe Hugo Boel in een één tegen één situatie te slim af te zijn. Dat het juist deze Boel was, die in de eerste twintig minuten excelleerde, was begrij pelijk. Als papieren rechterspits gestart kreeg hij te maken met de puur linksbenige Cas Zwaan, die toen zijn tegenstrever op links moei lijk ging doen op zijn "verkeerde" been kwam te staan en daardoor even uit de wedstrijd was. Het einde van de aanvalspogingen van de bezoekers was een kopbal op de paal van Ton van Wijk op aangeven van Kees Koudstaal. Buitenspel Tussen de Nieuw-Lekkerlandse bedrijven door waren de mannen van trainer Wijnands uiteraard ook wel eens bij het vijandelijke doel te vinden, maar op die mo menten werd de door de KNVB tijdelijk geschorste Henk van der Zwan pijnlijk gemist. Zijn directe vervanger Koen Wieffrink viel slechts op door een ontelbaar malen buitenspel staan. Rech termiddenvelder Jan Hogewo- ning genoot zeer veel vrijheid, werkte keihard, maar liep zich steeds weer vast in bij voorbaat tot mislukken gedoemde soli. De enige die aanvallend gevaarlijk was, heette weer eens Piet Haas noot en dat hij uit een corner van Peter Hoge woning voor 1-0 zorg de was niet meer dan terecht. Tot aan de rust toe bleef de thuisclub stormachtig aandringen, waarbij zich bloedstollende momenten voor het doel van Jan de Vos af speelden, maar treffers uitble ven. Na de rust kwam Henk Merbis bij de thuisclub in de ploeg voor de geblesseerd geraakte Arie van Dijk en de geelzwarten bleven duidelijk het beste van het spel houden. Nadat eerst nog voor- stopper Gon van der Burgh vol ledig vrij voor Sloos gefaald had. was het aan de andere kant raak. Henk Merbis lanceerde op links Peter Hogewoning. deze ging op snelheid goed door. draaide naar binnen en liet met een bekeken schuiver Jan de Vos kansloos: 2-0. Op dat moment gingen bij aan voerder Martin Toet en zijn se condanten alle remmen los en holde iedereen te pas en te onpas naar voren. Van enige organisatie was totaal geen sprake meer en de tegentreffer van de onbegrij pelijk vrijstaande Kees Koud staal was een logisch gevolg. De thuisclub bleef naar voren ren nen en de strijd nep herinnering op aan de eerste thuiswedstrijd van de Boys tegen S.S.S. toen ook een 2-0 voorsprong onnodig werd weggegeven. Falen Er kwam echter hulp uit een zeer onverwachte hoek nl. die van trainer Van Gulik, die na deze te- gengoal zijn mannen niet aanzet te tot een slotoffensief, maar, in tegendeel, zijn gevaarlijke cen trumspits Koudstaal terughaalde naar het middenveld om op 4-4-2 terug te vallen. Een onbegrijpe lijk tactische manoeuvre. Zijn falen werd afgestraft door we derom Peter Hogewoning, die op aangeven van Martin Toet alleen op de vijandelijke keeper afging en op zeer beheerste wijze de strijd besliste (3-1). JAN VAN DUYN V Kafwijkse feestvreugde na het derde Quick Boys-doelpunt van Huug b^andewiel (8). De jeugdige uitblinker wordt omhelsd door Kees van Martin van der Plas (10) en Fred Eysberg stormen toe di 1 s^pNDERDIJK - Een aanvallender concept dan in de voorgaande duels oo) heeft Lisser Boys zaterdag twee matchpunten opgeleverd. Het uiterst u^( spektaculaire treffen met De Zwerver resulteerde in een 3-5 overwin- mJ ning voor de ploeg uit Lisse. nog zonder de geblesseerde Kees Karstens acterende Lisser Boys opende in de 16e minuut de score toen Rob van Zijp een cornerbal van Paul Monteny beheerst in het doel schoof: 0-1. Een minuut later stond het weer gelijk door een kopbal van libero Van der Spoel: 1-1. Lisser Boys sloeg in de 18e minuut onmiddellijk terug. De uitblinkende mid- denvelder Ben Barten tikte de bal uit een vrije trap listig naar Rob Suttorp, die vervolgens onhoudbaar inschoot: 1-2. De door zijn lengte -0] gevaarlijke V.d. Spoel tekende in de 24e minuut de gelijkmaker aan door ?rg de bal onhoudbaar langs Nico Groeneweg in het doel te koppen: 2-2. ïat a j Kansen bleven er genoeg, maar het duurde tot vier minuten na de rust nu dat Hans van Aanholt een door de keeper weggestompte bal goed op- aa vingen beheerst over de goalie heen lobte: 2-3. Ben Barten ging inde 60e ,ru minuut vanaf het middenveld goed door en stelde Rob van Zijp in staat st( om de equipe van Landzaat op 2-4 te zetten. Direkt daarop kwam de we ^uisclub terug in de race, want spits Kroeze nam een dieptepass goed otf aan en ''et vervolgens ook Groeneweg geen enkele kans: 3-4. De voor 0( Rob Sutlorp in het veld gekomen Carel van de Zalm deponeeerde na een kal voorzet van Monteny het leder in de 69ste minuut tegen de lat, waarna van Zijp in de rebpund Lisser Boys met 3-5 in veilige haven bracht, va rol De Zwerver probeerde met een eindoffensief nog wat aan de stand te oo veranderen, maar het gevolg was dat juist Lisser Boys in de counter nog veel kansen kreeg. Gescoord werd er niet meer. NOORDWIJK - De op voorhand als onverbiddelijke bestseller ge boekte topper Noordwijk-Quick Boys werd zaterdagmiddag eens te meer verlekkerd door een sen sationeel wedstrijdverhaal. In het eerste hoofdstuk sleepte de thuisclub dwingend de amuse- mentsstof aan; in het vervolg dic teerde Quick Boys met krachtige hand de story. Waar Noordwijk evenwel in de inleiding naliet de puntjes op de i te zetten, vlochten de Katwijkers met de ongewilde medewerking van de Noordwij- kers Sjaak Sluys en Simon van Beveren een pakkende ontkno ping in elkaar. In de vorm van een 1-4 score, die de spelverhoudin- gen enigszins uit hun verband rukte. Als zo vaak liet voetbal zich zater dag in Noordwijk niet beredene ren; enige boekenwijsheid was de regiohappening volstrekt vreemd. De 1^1 uitslag stond immers tot in geen enkele relatie met alle aanvankelijk opgewor pen theorieën, die Noordwijk bijvoorbaat als winnaar aan duidden. Ook de gebeurtenissen in het begin wezen trouwens in het geheel niet op een onver wachte plot. Noordwijk hield het in die fase nerveus stotterende Quick Boys voortdurend aan de praat, kortom de amateurkam pioen gaf de streekroman in eer ste instantie het voor de hand lig gende karakter. Maar zie, de vloeiende Noordwijkse aanvalsopbouw kreeg geen pun tig vervolg. John van Dijk, Timo Gerlof en Jan Willem Bogers, ze BOKSEN - De oud-werledkam- pioen boksen in het zwaarge wicht, de Argentijn Viktor Ga- lindez, is gisteren tijdens een au torace in de buurt van Buenos Ai res om het leven gekomen. Toen de motor het begaf werden Ga- lindez en bestuurder Nito Lizevi- che door een andere coureur aan gereden. BOKSEN - De Nederlandse ama teur boksploeg heeft zaterdag in Maastricht een ruime overwin ning (16-3) behaald op de Schotse ploeg. BOKSEN - De Amerikaan Mike Weaver heeft zijn wereldtitel boksen bij de zwaargewichten behouden. Uitdager Coetzee ging in de dertiende ronde knock out. brachten stuk voor stuk Quick Boys aan het wankelen, maar de Katwijkse ploeg vertikte het een voudig een vroege capitulatie te tekenen. Doelman Theo Guyt verdedigde zijn heiligdom met verve, terwijl Freek Rienks, Nico Kuyt, Fred Eysberg en vooral de enorm zwoegende Hans van Duyn er steevast een eer in leg den de gestroomlijnde Noord wijkse aanvalsacties op het 'uur U' af te bouwen. Met voeten, handen (arbiter Storm overzag een handsgeval van Kuyt na een voorzet van Gerlof binnen het strafschopgebied), het kon niet schelen met welk lichaamsdeel. En ja, onder dergelijke omstandig heden wordt maar al te vaak afge rekend met de logica. Ook nu ging de wedstrijd een eigen leven leiden, het geluk wendde zich de finitief van Noordwijk af en meldde zich als bondgenoot van Quick Boys. Waar de Katwijkse defensie bijvoorbeeld geen ant woord had op een door Bogers en Gerlof (doorkopbal) uitgedok terde 'omsingelingsoperatie, achtte de paal van het Quick Boys-doel Ruud Brorings kopbal geen treffer waardig. "We kwa men toen goed weg", erkende Quick Boys-trainer Arie Lagen dijk naderhand. En inderdaad, het spelbeeld rechtvaardigde een Noordwijk-voorsprong (Piet Bu- ter later terecht: "We hadden na een half uur al op 2-0 moeten staan"), maar Quick Boys bleef in de wedstrijd. Wat heet, de ploeg van Arie Lagendijk, die behou dens een mislukte doelpoging van Kees van Rooyen in aanval lend opzicht nog bitter weinig had gepresteerd, kreeg gaande weg meer vat op het spel van de thuisclub. Het aanvankelijk zo broze moreel werd opgevijzeld door het gebrek aan Noordwijks succes en nog aangesterkt door Sjaak Sluys. Na 40 minuten boog de ongelukkige Noordwijk-linksback een over drie schijven (Huug Aandewiel, Fred Eysberg en Jaap Heerikhui- sen) lopende Katwijkse aanval op voor Quick Boys ideale manier om: 0-1. De paladijnen van Arie Lagendijk grepen die onverwachte goal aan om de laatste sporen van schroom van zich af te schudden. Anders dan bij voorgaande gele genheden bestreden de Katwij kers hun opponenten niet met een man-tegen-man tactiek, maar werd de ruimte met steeds meer overgave gedekt. Afgezien van Freek Rienks, die was ïnge- (ADVERTENTIE) WIE NIET WACHT, HEEFT MINDER KEUS. Even geduld nog en dan opent Europa Meubel Benthuizen een nieuwe vestiging. Ook in de Dorpsstraat. 1 wee zaken: de nieuwe voor moderne collectie. De bestaandi nu gespecialiseerd in p— slaapkamers, klassieke en eiken meubelen II ™H| i en woningtextiel. y j j Europa Meubel hbmI Benthuizen. meubel Het vierde doelpunt van Quick B( Martin van der Plas (links) ploft de huurd als permanente bewaker wan Bröring werd het switchcon- cept van Noordwijk bestreden met een vrijblijvend, maar gedis ciplineerd uitgevoerde dek kingsplan. "Quick Boys bestreed ons op de enig juiste manier", bewonderde Noordwijk-trainer Piet Buter na afloop de tactische vondst van zijn collega Lagen dijk. "Bijtijds kreeg iedere Noordwijker een mannetje bij zich. De spelers namen eikaars taken goed over". Met name Hans van Duyn en Fred Eysberg appeleerden voorbeel dig aan de strategie van hun trai ner. Daar waar brand dreigde, bluste dat duo telkens weer het Noordwijkse vuur. Dat definitief werd gedoofd, nadat Martin van der Plas in de 52ste minuut zijn traditionele goal had geprodu ceerd. Met dank overigens aan Simon van Beveren, die zich ver- gallopeerde na een mislukte dieptepass van de uitstekende spelregelaar Huug Aandewiel. De anders zo betrouwbare voor stopper het zich opjagen door Van der Plas, speelde te zacht te rug op Dick Dortipundt en moest tot zijn verbijstering constateren dat de op goals zo beluste cen trumspits van Quick Boys het ge schenk vervolgens deskundig uitpakte. Nadat Frans van der Veen al was ingebracht voor de geblesseerde Timo Gerlof, probeerde Piet Bu ter met nóg een wissel (John Ma- rijt voor Ed Strijk) het mirakel van Delft te doen herleven. Maar waar Vitesse zich vorige week na een 3-1 voorsprong nog door de Noordwijkers voorbij liet stre ven, wierp het agressieve Quick Boys te veel hindernissen op om de inhaalpoging van de thuisclub enige kans van slagen Ie geven. Goed, Hans Westgeest mocht van de truttig leidende spelleider Storm zijn reputatie als straf- schopspecialist gestand doen na een onduidelijk handsgeval van )ys in de maak. Kees van Rooyen (op bal in het Noordwijkdoel. Wim van der Plas. Maar die door Storm toegeworpen reddings boei werd drie minuten later (in de 32ste minuut) lekgeprikt door Fred Eysberg. De sterkspelende linkermiddenvelder stelde Huug Aandewiel via de weinig overtui gend uitvallende Dortmundt in de gelegenheid Quick Boys ver diend op winst te zetten. Waarna Kees van Rooyen drie minuten de rug gezien) heeft uilgehaald. Via later in samenwerking met Mar tin van der Plas de successen- reeks van Noordwijk met de gefiatteerde 1-1 hard dichtklapte. Quick Boys-doelman Theo Guyt vierde een en ander op gepaste wijze door een penalty (obstruc tie Kuyt ten opzichte van Bogers) van Westgeest vlak voor tijd uit zijn doel te boksen. GERARD VAN PUTTEN PUTTEN - Ter Leede sleepte za terdag een kostbaar punt uit het vuur door opponent SDCP op een 1-1 gelijkspel te houden. Omdat concurrent NSC verloor konden de Sassenheimers naar de tweede plaats van de ranglijst oprukken. Ter Leede had het tegen de met een tomeloze inzet strijdende Putte- naren erg moeilijk, maar kon dankzij het uitstekende kee perswerk van Wim van Hars kamp toch op de been blijven. In de beginfase kwam het gevaar van de thuisclub vooral van de snelle vleugelspelers Jansen en Van de Pol. Ter Leede kon daar in eerste instantie met gevaarlijke tegenstoten nog het nodige te genover stellen. Nadat de alleen doorgebroken Pieter van der Plas al eenmaal op doelman V.d. Voorst was gestuit, was het Nico van de Fange die een afgeslagen cornerbal van de naar zijn vorm zoekende Peter Bergman ver woestend op de slof kon nemen: 0-1. Hierna werd de pressie van SDCP steeds groter, maar verder dan een gevaarlijke vrije trap van Bert Schuyt kwam de ploeg voor de rust nog niet. Na de thee begonnen de moeilijk heden voor het elftal van Henk Spaan pas goed. Weliswaar knal de Pieter v.d Plas kort na de af trap een door Cees v.d. Zwart voorgeven bal nog tegen de bin nenkant van de paal. maar daarna stond Ter Leede met de rug tegen de muur. SDCP gooide alle bel len hoog voor de pot, en wist daarmee de nodige paniek in de Sassenheimse gelederen te zaai en. Tot veler verbazing wist Wim van Harskamp echter lange tijd alle ballen te keren. Na een voor zet van Klaas Doorn gelukte het uiteindelijk de gevaarlijke Ar nold Jansen om de Ter Leede goalie in de 85e minuut met een goede kopbal te passeren: 1-1. Ook in de slotminuten hadden de Bollenstreek bewoners het zwaar, al trof bij eén van de schaarse te genstoten een schot van Nico v.d. Fange nog bijna de roos. Aan de andere kant zag Jansen zijn inzet vlak voor tijd door het houtwerk gekeerd.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17