Köln pakt de draad weer op „NEC heeft maar wat aangelummelcT Ierland op volle sterkte naar Parijs Ruime zege op Eintracht Knappe rentree Keegan niet beloond Anderlechl grote winnaar I SPORTTOT c x x )T< MAANDAG 27 OKTOBER LONDEN (ANP) - Het Ierse nationale elftal zal voor de wedstrijd van morgen in Parijs tegen Frankrijk (voorronde wereldkam pioenschap) een redelijk beroep kunnen doen op de voetballers die uitkomen in de Engelse competitie. De league heeft Arsenal, Tottenham en Birmingham toestemming gegeven hun wedstrijden voor de leaguebeker van vandaag uit te stellen. Dit mede omdat de Europese voetbal unie het verkregen van spelers die in andere competities dan de nationale uitkomen verplicht heeft gesteld van ten minste 48 uur voor de wedstrijd. In de Ierse selectiegroep zitten onder andere Chris Hughton (Tot tenham), John Devine en Frank Stapleton (Arsenal) en Dave Langan (Birmingham). Arsenal en Tottenham besloten hun on derlinge duel voor de leaguecup van vanavond te verschuiven naar 4 november. Birmingham heeft nog geen beslissing geno men over een andere datum voor het duel met Ipswich Town. EREDIVISIE AZ-MVV 4-1 (I-O), 33 Nygaard 1-0. 48 Nygaard 2-0.84 Tol 3-0.89 Hoven- kamp 4-0. 90 Schapendonk 4-1. Scheidsrechten Mulder. Toeschou wers: 12.000. PEC-Ajax 2-0 (0-0), 73 Jans 1-0, 90 Van 't Land 2-0. Scheidsrechter. Weerink. Toeschouwers: 13.000. NAC-Go Ahead Eagles 2-0 (0-0), 58 Vreijsen 1-0, 81 Quaars 2-0 (penalty). Scheidsrechten Van Ettekoven. Toeschouwers 6100. Den Haag-Twente 1-0 (0-0), 51 Al- bertsen 1-0 (penalty), scheidsrech ter Bosman. Toeschouwers: 6500. PSV-FC Utrecht 2-3 (2-1), 6 Van Veen 0-1, 29 Van der Kuijlen 1-1, 37 Wildschut 2-1, 51 De Kruik 2-2. 55 Van der Lem 2-3. Scheidsrechten Thomas. Toeschouwers: 19.000. FC Groningen-Feyenoord 0-0.(1) Scheidsrechten Corver. Toeschou wers: 16.000. Sparta-NEC4-1 (3-0). 12. Suurbier 1-0. 25. Advocaat 2-0. 43. Holverda 3-0. 55. Geels 4-0. 87. Heisper 4-1. Scheidsrechter Severein. Toe schouwers 3.000. Excelsior-Willem II 0-2 (0-0). 67. Bijsterveld 0-1, 84. Havermans 0-2 (strafschop). Scheidsrechten Gans. Toeschouwers 4.000. Wageningen-Roda JC 1-1 (0-0). 62 Hazelhekkc 1-0, 69 Hofman 1-1. Scheidsrechter. Van der Laar. Toe schouwers: 7.000. EERSTE DIVISIE Fortuna S-Heerenveen 5-1 (3-0). 29. Zuidersma 1-0,38. Engbersen 2-0. 44. Van Well 3-0, 64. Ruijs 4-0, 65. Bosman 4-1, 67. Engbersen 5-1. Scheidsrechten Van Eijk. Toe schouwers: 7600. Vitesse-Den Bosch 1-2 (0-2). 17 en 28. Romijn 0-1, 0-2. 58. Deykers 1-2. Scheidsrechter. Manuel. Toe schouwers: 4000. DS'79-SVV 1-0 (1-0). 37. Braham 1-0. Scheidsrechten Draaisma. Toe schouwers: 6000. Heracles-VVV 1-2 (0-1). 3. Janssen 0-1.85. KuecinacO-2.88. Bakhuis 1-2. Scheidsrechten Peters. Toeschou wers: 2000. Vlaardingen-Helmond Sport 0- (0-0). 76. Cox 0-1. Scheidsrechtei Mittelmeijer. Toeschouwers: 1200. Haarlem-De Graafschap 3-2 (0-0) 46. Nijdam 1-0. 49. Pieneman 1-1 René Hiddink 1-2. 58. Haar 2-2. 68 Nijdam 3-2. Scheidsrechtei] Broekman. Toeschouwers: 4500. Amsterdam-Volendam 2-0 (2-0^ 40. Ouderland 1-0. 44. Gillissen 2-0 Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 1800. Amersfoort-Eindhoven 1-2 (0-0 66. Postuma 0-1. Van Vleuten 0-2.8( Leyenhorst 1-2. Scheidsrechtei Blankenstein. Toeschouwers: 3000 DÜSSELDORF (ANP) - Drie dagen na de nederlaag tegen zijn oude club Barcelona, in het toernooi om de UEFA-cup, stond Rinus Michels bij FC Köln weer in het middelpunt van de belangstelling. Opnieuw was het de 'Generaal' ge lukt. Köln dat voor zijn komst pas twee keer in dit seizoen had ge wonnen kon zaterdag voor de vierde maal de twee punten in casseren. Anderhalve week is Michels bij Köln in dienst en in deze korte spanne tijds heeft de FC al vier punten aan zijn conto toegevoegd. Zaterdag juichten 15.000 enthousiaste volgelingen over het succes tegen Eintracht Frankfurt. Met een kort handge baar dankte Michels het publiek. „Klimaat" door komst Michels sterk verbeterd KEULEN - De komst van Rinus Michels blijkt het bedrijfsklimaat bij de F.C. Köln aanzienlijk te hebben verbeterd. De doelman van het Duitse nationale elftal Harald Schumacher leverde daarvan het bewijs. Spontaan bood hij aan zijn in 1983 aflopen de contract onder gelijkblijvende financiële voorwaarden met twee jaar te verlengen. Het aantrekken van Rinus Michels als trainer heeft mij tot de overtuiging ge bracht, dat onze ploeg weer een sportief zeer goede toekomst be zit. Mij bevalt het hier in Keulen" dat de FC met niet minder dan 5-0 over Eintracht zag lopen. Michels na afloop: "In mijn stoutste dromen had ik me een dergelijke uitslag niet kunnen voorstellen. Na de nederlaag tegen Barcelona moest ik er bij de spelers weer heel wat inpompen. Het heeft me verrast hoe gedisciplineerd er werd gespeeld". Na negen minuten spelen kon Mi chels al juichend opveren. Libero Gerber was attent mee naar voren gegaan en kon scoren: 1-0. Twee minuten later viel het doek voor Eintracht. Tony Woodcock kopte de bal uit een voorzet van Litt- barski in. 2-0. Het was de Zwit serse international René Botte- ron die in de tweede helft de eindstand op 5-0 bepaalde. Ondanks het schuttersfeest in Keulen ging de dagprijs toch niet naar de équipe van Michels. In Hamburg zagen de bijna dertig duizend toeschouwers HSV in een wervelende show langs het zwakke Schalke '04 denderen. HSV, dat geprikkeld was door de negatieve berichtgeving in de Westduitse kranten over de wed strijd tegen PSV (1-1) wenste zich voor eigen publiek te revanche ren. Bij de rust leidde HSV reeds met 3-0 door doelpunten van Memering, Hartwig en Milewski. Ook na de pauze werd Schalke overspeeld. Via Milewski, een ei gen doelpunt van Dzoni, Magath en Jakobs werd het 7-0. Dat El- gert de eer voor het zwakke doelpunt van Tottenham Hotspur in genstander. Maar wat wil je: dit Duisburg speelt twee klassen be ter dan Ajax. Vandaar dat we zo weinig tot scoren zijn gekomen." Veertien minuten voor tijd viel de de wedstrijd tegen Coventry City beslissing. Libero Niedermayer drukte de bal toen over de lijn, nadat Rummenigge met een ef fectvol afstandschot de lat had getroffen. Schalke nog kon redden deerde niemand van de dertigduizend aanwezigen. HSV is klaar, zo blijkt, voor de tweede ontmoe ting met PSV. Bayern München blijft ook na deze elfde speeldag leider in de Bun- desliga. Tussen Bayern en HSV zit nog een ruimte van twee pun ten. Bayern moest zich tevreden stellen met een veel kleiner uit gevallen zege. Bij MSV Duisburg Glenn Hoddle (l) scoort het eerste Doelman Les Sealey is verslagen. werd het 0-1. En dat was na het feest tegen Ajax (5-1voor trainer Pal Csernai een geduchte tegen valler. "Duisburg is voor ons al tijd een moeilijk te bespelen te- LONDEN (ANP) - Ondanks het goede spel van Southampton- aanvoerder Kevin Keegan, is Aston Villa er zaterdagavond in geslaagd twee punten mee naar huis te nemen uit de topper Sou- thampton-Aston Villa in de En gelse competitie. Het werd 2-1 voor Villa, dat zodoende de lei dende positie op de ranglijst be hield. Tony Morley opende voor Aston Villa de score in de der tiende minuut, waarna Steve Moran, na aangeven van Kee gan, vlak na rust de spanning te rugbracht: 1-1. In de 75ste mi nuut was het Peter White, die het winnende doelpunt liet aan tekenen: 2-1. Het duel stond in het teken van de terugkeer van de "kleine koning" van het Engelse voetbal, Kevin Keegan. Nadat hij vier wedstrij den had moeten missen wegens blessures, keerde hij als spelbe- palende figuur terug in de Sou- thampton-elf. Luttele seconden voor rust moest hij na een zware tackle van Alan Èvans met een diepe vleeswond het veld verla ten. In de rust hechtte de clubarts de wond en Keegan speelde "vrolijk" verder. Hij voetbalde alsof hij geen blessure had, het geen al snel leidde tot de gelijk maker. Een lage voorzet van Keegan bereikte de topscorer van Southampton, die beheerst in schoot: 1-1. Het was echter on voldoende, Peter White was met nog een kwartier te spelen suc cesvol met een afstandsschot 1-2. Ipswich Town, nog steeds zonder de geblesseerde Frans Thijssen, bleef goed in de race. Ipswich won de lastige uitwedstrijd tegen Sunderland met 2-0 en heeft nu twintig punten uit twaalf wed strijden. Aston Villa bezit twee punten meer, maar heeft ook twee wedstrijden meer gespeeld. Liverpool, derde op de ranglijst, verloor verrassend een punt te gen Arsenal: 1-1. Manchester United had voor het eerst spitsspeler Gary Birtles in de gelederen. De voor 5,5 miljoen gulden van Nottingham Forest overgenomen Birtles scoorde in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Everton weliswaar niet, maar voelde zich thuis in de combinaties. Ruim 54.000 fans waren daar getuige van. Keegan: uitblinker ROTTERDAM - De Amerikaanse investeringen rendeerden gistermiddag op Spangen: Wim Suurbier en Dick Advo caat deden tegen NEC dienst als voortrekkers van Sparta. Bezield nam het 'bejaarde' tweetal de club van Barry Hughes op sleeptouw in een eenzijdig duel, waarin de uiterst zwakke Nijmeegse formatie aan een 4-1 nederlaag werd vastgepind. Al te optimistische toekomstge- dachlen mag Sparta overigens niet aan die nog krap uitgevallen winst ontlenen. Daarvoor was de tegenstand van het belabberd spelende NEC te gebrekkig. Het enige immers dat er gisteren aan Nijmeegse zijde klopte, was liet aantal voetballers. Waar die toch redelijk betaalde spelers waren ingehuurd voor het opdienen van een smakelijk voetbalgerecht, flansten de Nijmegenaren in Rot terdam een misbaksel in elkaar dat als een galgemaal werd weg gekauwd. Toegegeven, er ont braken op het Kasteel nogal wat loten aan de NEC-stam. De ge schorste Sije Visser zat op de tri bune eerder begane zonden te overdenken, terwijl Dick Mulde rij (gebroken ribben) en Pleun Strik (rugaandoening) zich van wege blessures voor deze samen komst hadden moeten afmelden. "Maar daar wil ik niet over zeuren", spuwde Leen Looyen naderhand zijn gal. "Vorige week waren du- spelers er tegen PEC ook niet bij en toen wonnen wij met 2 0. Ie dereen voerde in die wedstrijd zijn taak uit, nu lummelden mijn spelers maar wat aan". En dat gold dan vooral in defensief opzicht. Enige coördinatie ont brak in die achterste linie, waar de toch ervaren libero Guus Hid dink geen leiding gaf aan zijn jonge voorstoppcr Peter Selbach en al evenzeer naliet de broodno dige correcties te plaatsen. Aangespoord door de routiniers Dick Advocaat en Wim Suurbier zocht Sparla doelbewust naar het NEC-lek, dat al vrij snel werd bo vengehaald. De arme Selbach werd herhaaldelijk geplaagd door de gevaarlijke centrumspits David Loggie. die door Advocaat en Suurbier als een nuttig aan speelpunt werd herkend. Aan de flanken hielden Ruud Geels (als rechterspits opgesteld) en de als basisspeler in ere herstelde Wout Holverda hun opponenten Dries Visser en Toon Willemse bezig, al moet gezegd dat de Leidenaar in de openingsfase te weinig in het spel werd betrokken. Niettemin loofde Barry Hughes later Hol verda, "want hij had voor sprei ding in het Sparta -spel gezorgd" "Hij kan een goede voorzet ge ven. zodat onze aanval nu niet steriel was. Ik denk dan ook wel dat ik met Holverda doorga, want Sparta naar 4-1 triomf het systeem met drie spitsen is mij goed bevallen". En dat was logisch, want met uit zondering van Loggie (Hughes: "Maar die had enkele malen pech. Een kopbal van hem werd na rust bijvoorbeeld door Wil lemse van de lijn gehaald visten de leden van de Rotterdamse frontlijn een aandeel in de vier doelpunten voor zich op. Hel zij echter nogmaals gezegd, het meeste Sparla venijn werd dooi de Amerika gangers Advocaat en Suurbier aangedragen. Ge steund door de opmerkelijk ac tieve Rene van der Gijp legden de twee overblijvers van een rijk oei balverleden de basis voor de versnippering van het toch al broze NEC-collectief. Ook in verdedigend opzicht gaven Ad vocaat en Suurbier trouwens in houd aan het Sparta spel. De Ha genaar ruimde geregeld puin op het middenveld, terwijl de vroe gere Ajacied zich telkens als tweede voorstopper meldde in geval NEC balbezit had. En die assistentie van Suurbier was ach terin broodnodig. Op de schaarse momenten, dat NEC zich aan een offensieve escapade overgaf' (Ja cobs kopte in de openingsfase rakelings naast) bleek het uit Louis van Gaal en de uit Enge land teruggekeerde Robinson bestaande hart van de Sparta-de- fensie van een allesbehalve hech te constructie. In hoofdzaak kon Sparta zich bij gebrek aan Nijmeegse oppositie evenwel bepalen tot het weg poetsen van alle misère van de laatste maanden. Na 10 minuten mocht NEC met toestemming van de later door Sparta-suppor- ters met limonade overgoten spelleider Severein ("Ik ga dit voorval aan de KNVB rapporte ren") de nul nog vasthouden, toen Hiddink onbestraft hands maakte na een inzet van Advo caat. Maar toen laatstgenoemde drie minuten later zijn gram haalde met een loepzuiver passje op de trefzekere Suurbier. greep de malaise bij NEC in volle om vang om zich heen. "Er klopte al weinig in onze verdediging", klaagde Looyen steen en been, "maar na die goal deugde er he lemaal niks meer van". En inderdaad, met nóg meer gemak dan tevoren fileerde de thuisclub de Nijmeegse lijn, die door trai ner Looyen toch was neergezel om Sparta van zoveel mogelijk goals af te houden. Oud-Spartaan Dries Visser illustreerde de pa niek in de Gelderse rijen, toen hij. een voorzet van Holverda rake lings naast zijn eigen doel kopte. De paniek sloeg na 25 minuten om in ontreddering, nqdat Dick Advocaat een door Loggie door- gekopte corner van Van der Gijp koppend tot 2-0 had gepromo veerd. Sparta speelde in die fase al een gewonnen wedstrijd en kon on dernemen wat het wilde. Holver da mocht zijn rentree in de basi self met een fraai krom schot ("Was bedoeld als voorzet op Geels") nog voor rust luister bij zetten en Geels pakte in de twee de helft (bij NEC was Peter Hen driks inmiddels ingewisseld voor Paul Meyers) na een vrije schop van Van der Gijp zijn traditionele goal mee. Toch leed Sparta nog verlies, nadat Holverda een bot sing met Dries Visser zich met een hoofdblessure ("Ik was even van de wereld") door Geert Meyer had moeten laten vervan gen. Maar het wedstrijd beeld werd door die mutatie amper ge wijzigd. Ondanks de inbreng van invaller Jan Hubers (voor Sel bach) werd het NEC-negatief niet ontwikkeld. Integendeel. Hel portret van wat eens de trots van Nijmegen was, bleef inkt zwart. De vlak voor tijd gescoor de eretreff'er van Albert Heisper kon daar geen verandering in brengen. GERARD VAN PUITEN BRUSSEL (ANP) - Anderlecl is als de grote 'overwinnaa tevoorschijn gekomen uit d tiende speeldag van de Belg sche competitie. Zelf won hi met 2-0 bij Lierse en het hoo de met genoegen, dat Bev ren in de thuiswedstrijd tege Antwerp een punt had vetf speeld. Ook Standard Luil de ploeg die getraind wore door Ernst Happel en al sine jaren de grote concurrent van de Brusselaars, maakt een geduchte misstap. In Berchem werd Standar* volledig weggespeeld: 3-: Alleen RWDM liet zien dat hf in staat is om de race naar cl landstitel met Anderlecht vl te houden. Bekerhouder W; terschei werd met 3-2 versla gen. Anderlecht kon een weini boeiende eerste helft afslu ten met een voorsprong vai slechts 1-0. Na een half uil spelen scoorde De GrootJ Dat doelpunt bevrijdde All derlecht niet. Op het middej veld, waar Arie Haan zij draai niet kon vinden, klopl er weinig van. Lierse zette a les op de aanval en was enig keren dicht bij een treffer. Hl offensief mislukte vanda?' dat Electeur twee minute voor tijd de beslissing ko forceren: 2-0. De overwinning die Standar vorige week woensdag bt haalde op Kaiserslautern h het toernooi om de UEFA cup, heeft blijkbaar toch U veel krachten gekost. Eé1 helft kon de Luikse formatj; de hevig aanvallend thuisclub van doelpunten af houden. Na de rust was h^ gebeurd. Berchem liep gi makkelijk weg via Adilsonj De Ruyter en Geeraerts: 3-0 De trainerswissel bij Beerschoj Knobel weg en Noliet aan h^ roer, heeft niet het gewenst, schokeffect gehad. Nad<, Verheyen en Gudjonsso, hadden gescoord was q wedstrijd beslist: 0-2 vo<} Lokeren. Toto 2 Wageningen-Roda JC NAC-G.A.Eagles K PS V-Utrecht Excelsior-Willem II Groningen-Feyenoord Den Haag-Twente Sparta-NEC Haarlem-De Graafschap Amsterdam-Volend am Fortuna S-Heerenveen Kt Amersfoort-Eindhoven Vitesse-Den Bosch Toto, nummer 43: Een juist ingevulde kolom ziet er volgt uit: 3-1-2-2-3-1-1-1-1-1-2- Toto-gelijk De winnende getallen zijn: 11 -19 - 20 - 24. Toegevoegde wedstrijd: 1, Lotto Nederlandse lotto, nummer 43: De winnende getallen zijn: 5-12-17 23 - 25. Reservegetallen: 7 en 28. Geen vrienden in nood ROTTERDAM Sparta heelt nog geen oplossing kunnen vinden voor het keepers probleem. dat is ontstaan door de blessures van Wim Berends en Wout van Dnel. Ook tegen NEC verdedigde amateur Bernard Heuser hel Sparla-doel. Een reserve doelman was niet voorhan den.' Trainer Barry Hughes had centrumspits David Log gie bereid gevonden de kee- perstrui aan te trekken, inge val Heuser geblesseerd zou raken. Heuser kon liet duel mei NEC echter uitspelen. "Hel Sparla bestuur en ik zijd al drie dagen bezig om een doelman bij een 'andere club los te weken", aldus Hughes. "Maar de trainers van do an dere betaalde clubs zijn niet bereid een keeper aan ons uil te lenen. Dal zijn nu je colle ga's. In Zeist hebben ze voor het seizoen allerlei positieve verhalen opgehangen. We moesten elkaar helpen in ge val van nood, want hel pro dukt betaald voetbal moest worden vu kocht Nu de nood bij Sparta aan de man is ver dom men die collega's het mij te helpen. Maar ik kom die gasten nog wel legen". Blankenburg onder dak bij Preussen MÜNSTER - Oud-Ajacied Horst Blankenburg heeft na zijn Amerikaanse avontuur bij Chicago Sling weer onderdak gevonden in Europa. In zijn geboorteland West-Duitsland, waar de 33-jarige verdediger een contract tekende bij de tweede Bundesligaclub Preussen Munster. Blanken burg zal door het bestuur van zijn nieuwe club per wed strijd worden uitbetaald. Canada speelt opnieuw gelijk FORT LAUDERDALE (ANP)- Het voetbalelftal van Canada heeft zijn tweede wedstrijd uit de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1982 ge lijk gespeeld. Zaterdag bleef voor 8000 toe schouwers in Fort Lauder dale het duel tussen de Ver enigde Staten en Canada zonder doelpunten. Canada had vorige week voor de groep Noord- en Midden- Amerika in Toronto ook te gen Mexico gelijk gespeeld (1-1). Engels voetbal op zondag? SOLIHULL (Engeland) - Ver tegenwoordigers van alle be taalde Engelse clubs hebben zich unaniem uitgesproken voor het verplaatsen van het betaalde voetbal van de za terdag naar de zondag. Zij kwamen tot deze uitspraak, omdat ook in Engeland de te rugloop van het publiek voel baar is. Met deze maatregel, die voorlopig nog niet van kracht zal worden, hoopt men dat de clubs meer toeschou wers trekken. De secretaris van de laegue, Graham Kelly, sprak zich po sitief uit over een aantal pun ten die naar voren werden ge bracht. ..We zijn al aan het ex perimenteren met andere speeldagen. Zo wordt inci denteel op vrijdag gespeeld. Voorlopig kan er geen sprake van zijn, dat het wedstrijd programma wordt verplaatst. We zullen deze suggestie ech ter wel ter harte nemen". Eveneens achtten de afgevaar digden op het congres in So lihull het wenselijk dat het puntensysteem nodig op de helling moet. Zo willen zij vobr een overwinning drie punten geven. .Het congres wordt maandag voortgezet. West-Duitsland Westduitse lotto: De winnende geta zijn: 5-7-8-21-23-40. Reservegetal: Spel'77: 6357929. België Belgische lotto: de winnende geta zijn: 3 - 6 - 12-20- 26 -37. Reservegi 14. Supertrio Gelopen in de Au Revoirprijs, de di koers van gisteren in Groningen. De slag is: 1. no. 7. Ros Performer (Q. sen) 2. no. 6 Nesstar Dear (A. de Wred no. 12 Obitsie H. (F. Bosscha). Koer fers 7-6-12. Niet gestart:, Patricia Li (9). Omzet: f 281.036. Uitbetaling gulden: 250,00.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14