Leiden ontsnapt aan nederlaag tegen Amsterdam HetVërschl De Engel nu koploper in zaalvoetbalstrijd SCOREBORD Feyenoord praat met Deen Lars Bastrup DONDERDAG 23 OKTOBER 1980 SPORT LEIDEN - "Hoogmoed komt voor de val', luidt het spreek woord, dat in dit geval niet opging omdat een basketbal wedstrijd twee helften heeft. Maar het had weinig ge scheeld of Parker Leiden, met zijn acht Amerikanen en twee internationals, zou gisteren tol betaald hebben voor de arrogante wijze waarop de ploeg runner-up Delta Lloyd tegemoet trad. Hoewel de berichten die uit Am sterdam waren overgewaaid gewag maakten van een complete metamorfose die de club van voorzitter Brakel had ondergaan en de stand op de ranglijst - gedeeld eerste - dat ook in positieve zin weergaf kon het team van Wa- laart blijkbaar toch niet de concentratie opbrengen om de zaak serieus te nemen. Het kwam ze bijna duur te staan. Met hangen en wurgen werd uiteindelijk een 78-70 over winning geboekt, nadat het verschil bij rust nog een nega tief saldo van acht punten te zien had gegeven: 32-40. tij. En wie fleurde er op? Juist, de al bijna afgedankte Hank Smith. Wat die man kan en waartoe hij zijn medespelers kan brengen be wees Smith niet alleen de afgelo pen weken tegen de zogenaamde mindere goden, maar vooral ook gisteren tegen de nog ongeslagen kopleider Leiden. Als onver stoorbaar staat hij bekend en iets van die houding is overgeslagen op de rest van het team. Met een air van 'kom maar op, we hebben niets te verliezen ook al staan we bovenaan', trad Am sterdam zijn opponent onbe vreesd tegemoet. Leiden op zijn beurt nam een hele andere pose in. "We zullen die boys wel even op zijn plaats zetten". Dat laatste bleek een misvatting van de eer ste orde. De eerste waarschuwing gaf Smith met een vlekkeloze 5 uit 5. Hij had er dus erg veel zin in en als hij dat heeft is hij nauwe lijks te stoppen. De tweede kwam van Dave Downey die als een ra zende rond wiekte in de bucket en alles pakte wat in zijn buurt kwam. De derde van Ron Schilp die aantoonde uitstekende vor deringen gemaakt te hebben en de vierde van het hele team. Dat vocht als een leeuw voor elke bal en elke meter. Leiden keek er naar en deed weinig. Puidokas zelfs helemaal niets en Tony Par ker alleen hele rare dingen. Ge volg: Amsterdam steeds aan de leiding en op gegeven moment zelfs steeds verder uitlopend. Alleen Har Kip en Jim Woudstra stond blijkbaar een dreigende vernedering voor ogen. Zij werk ten wél als paarden. En daardoor bleef de schade nog beperkt tot een 32-40 nadelige ruststand. Downey had inmiddels tweemaal keihard gedunkt. Om te laten zien hoe de zaken er voorstonden Enfin, Wallaart en Blom zullen in de kleedkamer wel het een en an der gezegd hebben, want na de pauze was er opeens wel het besef dat het hier een echte tegenstan der betrof. Binnen één minuut was de stand in evenwicht, maar wie dacht dat Amsterdam nu wel Goed, Leiden handhaafde gisteren dan op het nippertje nog zijn on geslagen status, maar in feite boekte Amsterdam in de Vijf Meihal een morele overwinning. Dat het volledig opgekrikte team uit de hoofdstad profiteerde van de vrolijke onbezorgdheid die Leiden het eerste kwartier uit straalde zegt in dit verband nog niet zoveel, maar dat Smith en de zijnen schijnbaar eenvoudig in de wedstrijd bleven toen de 1 thuisclub na rust wel alle be schikbare middelen in de strijd gooide bewijst dat des te meer. Pas vier minuten voor tijd raakte het overhaast op toeren gekomen Leiden even los van de tegen stander. Meer dan een paar pun- ten zou het verschil niet worden. Waardoor de jonge coach Edwin van der Hard toch uiterst tevre den huiswaarts kon keren. Hij kan weer verder broeden aan zijn plannetje om Amsterdam aan een play-off-plaats te helpen. Opmerkelijk toch, wat er daar in Amsterdam is gebeurd en mis schien nog allemaal staat te ge beuren. Vorig seizoen maakte de formatie een uitgebluste indruk, niet in het minst omdat de honk vaste Amerikaan Hank Smith er blijk van gaf een dagje ouder te worden. Maar zie, er geschiedde een soort klein wonder. Dave Downey, de bikkelharde scorer en rebounder uit Rotterdam meldde zich aan, evenals de ra zendsnelle Geerten Rijks, een vechtertje van de eerste orde en opeens was er animo. Edwin van der Hard, die van speler tot coach werd benoemd nadat onderhan delingen met mensen als Boot en Janbroers op niets uitliepen, buitte dat uit en bracht lijn. De 25-jarige spelverdeler (hij zit in trainingspak op de bank maar heeft tot nu toe nog niet gespeeld) hielp de ploeg van het één-punts- complex (vorig jaar werd er maar al te vaak zo verloren) en slaagde er in een machine op gang te krij gen die zeer gecontroleerd liep. Volkomen tegen de verwachting in won Amsterdam partij na par- de zaal zou worden uitgelopen kwam bedrogen uit. Op dat mo ment namelijk toonde de ploeg aan echt geen ééndagsvlieg te zijn. Leiden draaide de schroeven aan, Amsterdam deed dat op zijn beurt. Waardoor zich een span nende wedstrijd ontspon waarin de de ploegen volledig gelijk op gingen. Wat uiteindelijk de ba lans naar de kant van Leiden deed overslaan was de mindere conditie en de grotere foutenlast aan Amsterdamse zijde. Daar kon ook Hank Smith met zijn dertig punten niets aan veranderen. Het had echter maar bitter weinig ge scheeld of het dubbeltje had het van de gulden gewonnen. Scores: P/Leiden - DL/Amsterdam 78-70 (32-40). Leiden - Woudstra 20, Plaat 18, Parker 12, Kruidhof 11, DL/Amsterdam - Smith 30, Downey 23. AD VAN KAAM Harry Kip toonde gisteravond wél de nodige vechtlust. Hier is hij ineen (grond)duel gewikkeld met Ben van Doorn. Ronald Schilp kijkt toe. EUROPA CUP I CSKA Sofia (Bul) - Szombierki By- tom (Pol) 4-0 (1-0. Doelpunten Yontqev (3) en Zdravkov. Toe schouwers: 20.000. Scheidsrechter. Boetenko (Sow). Spartak Moskou (Sow) - Esbjerg (Den) 3-0 (2-0). Doelpunten: Khidja- toelin (2) en Chajlo. Scheidsrechter Barak is (Gri). Banik Ostrava (Tsj) - Dynamo Ber lijn (Odl) 0-0. Toeschouwers: 20.000. Scheidsrechter Joetsjko. Aberdeen (Sch) - Liverpool (Eng) 0-1. Doelpunt Terry McDermott. Toeschouwers 24.000. FC Basel (Zwi) - Rode Ster (Joe) 1 -0 (1-0). Doelpunt: Lauschner. Toe schouwers: 30.500. Scheidsrechter. Garndo (Por). FC Nantes (Fra) - Inter Milaan (lta) 1-2(0-1). Doelpunten Inter Altobelli en Prohaska. Doelpunt Nantes: Rio. Toeschouwers 24.000. Scheidsrech ter. Chnstov (Tsj). Real Madrid (Spa) - Honved Boeda pest (Hon) 1-0 (1-0). Doelpunt: San- tillana. Scheidsrechter Ferrel (Ier). Toeschouwers: 40.000. Bayem München (Wdl) - Ajax (Ned) 5-1 (1-1. Doelpunten Bayern: Rum- menige (2). Hoeness (2) en Dumber- ger. Doelpunt Ajax: Amesen. Toe schouwers: 55.000. Scheidsrechter. Angolin (lta). Sparta Praag (Tsj) - Sla via Sofia (Bul) 2-0 (2-0). Vdovjak (2x). Toe schouwers: 12.000. Scheidsrechter. White (Eng). LEIDEN - Na het toptreffen in de inter-regionale zaalvoetbalcom petitie tussen De Engel en het Dordtse Ceverbo zijn de rollen in de kop van de ranglijst omge draaid. De Lisser ploeg diende de Dortse koploper gisteravond een 6-1 nederlaag toe en verwees dat team daarmee naar de derde plaats. De Engel zelf mag zich na de uitstekende overwinning nu lijstaanvoerder noemen, op één punt gevolgd door Koosjardin. Het 'Leidse' onderonsje in de bo venste regionen van de afdeling kwam mede tot stand door de ne derlaag die VI maandag te incas seren kreeg van De Rozet (5-2). Na de goede resultaten van de af gelopen weken kwam Glasber gen in Den Haag tegen Concordia niet verder dan een teleurstellend 3-3 gelijkspel. De Engel - Ceverbo 6-1 De zege van de thuisploeg mag ei genlijk niet eens verrassend wor den genoemd. Ceverbo startte dit jaar erg goed, maar na de eerste nederlaag tegen Glasbergen be haalde de ploeg een aantal be nauwde overwinningen. Hierna was het wachten op de 'gena deklap', die de ploeg gisteravond door De Engel dan kreeg toege diend. Om de overwinning van het team uit Lisse als 'normaal' te bestempelen zou te ver voeren, maar gezien de klasse die het team herbergt, zat een overwin ning er een beetje in. Niettemin een fraaie zege, die De Engel aan de leiding in de inter-regionale klasse brengt. De thuisploeg dwong Ceverbo via 'ouderwets' goed zaalvoetbal op de knieën. Aanvankelijk was het aftasten geblazen, maar toen Frans van der laan na een kwar tier spelen 1-0 in schoot bleek het ijs gebroken. Hierna vuurde Jo- han van der Hoek voor de Dord- tenaren nog wel een aantal malen op het Lisser doel, maar keeper Wim van Harskamp toonde zich telkens attent. Uit een ingooi van dezelfde Van Harskamp maakte Harry van der Zwet er in de 22ste minuut 2-0 van en één minuut la ter zorgde Jan van Slooten voor 3-0. In het tweede part kwam Ce verbo dankzij Ad Stam na vijf minuten dichterbij (3-1), maar hierna gingen de Lissenaren op hetzelfde hoge niveau als voor rust door. René Griffioen, na een pass van Van der Laan, en twee maal Harry van der Zwet stelden de Lisser zege hierna veilig. Concordia - Glasbergen 3-3 De Rijnsburgers toonden zich aan vankelijk enigszins ongeinter- resseerd en moesten opboksen tegen een erg verdedigend spe lend Concordia, dat een 'levende muur' opwierp voor het eigen doel. In de 6de minuut kwam Concordia dankzij een counter op 1-0 en nu leek Glasbergen wakkergeschud. Nico Zwaan en John Manuputty verzorgden een 1-2 voorsprong, maar nog voor de pauze maakte de Haagse ploeg gelijk: 2-2. In de tweede rond gang liep het allemaal wat beter bij de Rijnsburgse ploeg. Piet Haasnoot. John Manuputty, Gé Perfors en Wim Driebergen raak ten in totaal achtmaal het hout werk, doelpunten bleven even wel uit. Opnieuw via een uitval kwam het Haagse team op 3-2. Piet Haasnoot echter scoorde vlak hierna alsnog de gelijkma ker 3-3. Malmó FF (Zwe) - Benfica (Por) 1-0 (0-0). Andersson 1-0. Toeschouwers: 10.500. Scheidsrechter. Kirscher (Odl). Waterford (Ier) - Dynamo Tiflis (Sow) 0-1 (0-0). Sjengelya 0-1. Toe schouwers: 5000 Carl Zeiss Jena (Odl) - Valencia (Spa) 3-1 (3-0). Sengewald 1-0, Schnuphase 2-0, Trocha 3-0. Morena 3-1. Toeschouwers: 15.000. Scheids rechter Schoeters (Bel). West Ham United (Eng) - Politech- nicaTimisoara(Roe)4-0(3-0) Bonds 1-0. Goddard 2-0, Stewart 3-0, Cross 4-0. Toeschouwers: 27.000. Walerschei (Bel) - Fortuna Düssel- dorf(Wdl)0-0 Toeschouwers 30.000. Scheidsrechter Arminio (Spa). Haugar (Noo) - Newport County (Wal) 0-0. Toeschouwers: 4 500. Scheidsrechter Harryson (Zwe). Hvidovre (Den) - Feyenoord (Ned) 1-2(1-1). 1 Ambrose 1 0.32 Wynste- kers 1-1, 51. Bouwcns 1-2. Toe schouwers: 3.300. Widzew Lodz (Pol) - Juventus (lta) 3-1 (1-1). 30. Grebosz 1-0. 42 Bettega 1-1, 59. Piëta 2-1, 79. Tlokinski 3-1. Toeschouwers: 40.000. Zbrojovka Brno (Tsj) - Real Socie- dad (Spa) 1-1 (0-0). 60. Murdlo (Eigen doel) 1-0. 66. Uralde 1-1. Ipswich Town (Eng) - Bohemians Praag (Tsj) 3-0 (0-0). 48 Wark 1-0, 55. Wark 2-0, 85. Beattie 3-0. Toeschou wers: 17.000. Dundee United (Sch) - Lokeren (Bel) 1-1 (0-0). PetUgrew 1-0, Mom mens 1-1. Toeschouwers: 7.500. FC Kaïserslautern (Wdl (-Standaard Luik (Bel) 1-2 (1-131. Wendt 1-0,45. Wellens 1-1, 65. Plessert 1-2. Toe schouwers: 21.000. Scheidsrechter Courtney (Eng). Rode kaart Wendt (FC Kaïserslautern). FC Kóln (Wdl) - Barcelona (Spa) 0-1 (0-1). 45. Quini 0-1. Toeschouwers: 31.000. Scheidsrechter Corver (Ned VFB Stuttgart (Wdl) - Frankfurt/ Oder (Odl) 5-1 (2-0) 20 Rüfekci 1-0, 42 Martin 2-0, 47 Allgower 3-0, 55. Aligower 4-0,82. KJotz 5-0,84. Kraut- zik 5-1. Toeschouwers: 30.000. Scheidsrechter Menegalli (lta) FC Sochaux (Fra) - Boavista Porto (Por) 2-2 (1-1). Genghini 1-0, Julio 1-1, Revelli 2-1, Eliseu 2-2. Toe schouwers: 8.500. FC Torino (lta) - FC Magdeburg (Odl) 3-1 (1-0). 44. Sala 1-0, 54. Pecci 2-0, 66. Steinbach 2-1, 75. D'Amica 3-1. Toeschouwers: 35.000. Beroe Stara Zagora (Bul- Radnicki Nis (Joe) 0-1 (0-0). 75 Halilovic 0-1. Toeschouwers: 40.000. Scheidsrech ter Kuti (Hon). FC Utrecht (Ned) - Eintracht Frank furt (Wdl) 2-1 (0-1). 31. Borchers 0-1, 60. Carbo 1-1, 90 De Kruyk 2-1. Toe schouwers: 22.000. Scheidsrechter Galler PSV (Ned) - Hamburger SV (Wdl) 1-1 (0-1). 2 Hrubesch 0-1.47. Van der Kuylen 1-1. Toeschouwers: 28.000. Scheidsrechter Palotai. FC Twente (Ned)- Dynamo Dresden (Odl) 1-1 (1-0). 42 Rhode 10. 49. Heidler 1-1. Toeschouwers: 15.000. Scheidsrechter Lamo Castillo. Levski Spartak (Bul) - AZ'67 (Ned) 0-1. (ADVERTENTIE) KOPENHAGEN - Lars Bastrup, de 25-jarige spits van Aarhus en het Deense nationale elftal, komt morgen in Rotterdam onderhandelen over een verbintenis met Feyenoord. Directeur Peter Stephan heeft Bastrup, die een paar seizoenen geleden nog bij Kickers Offenbach in de Duitse Bundesliga speelde, het afgelo pen weekeinde gepolst of hij er iets voor voelde in Rotterdam te komen spelen. Bastrup heeft daarop positief gereageerd en reist in het week einde met zijn persoonlijk adviseur af naar de Kuip. Mocht het tot een verbintenis komen, dan moet Feyenoord de vergoedin gen betalen aan Kickers Offenbach omdat Bastrup, derdejaars student Deense literatuur, als amateur bij Aarhus speelt. Columbia Columbia heeft gisteren de organisatie aanvaard van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1986. Julio Cesar Turbay, de president van de republiek Columbia, heeft de beslissing van de inter-parlemen- taire commissie, die belast was met de studie over de verwezenlijking van het evenement in Columbia, bekrachtigd. De commissie had vorige week een positief advies uitgebracht. (ADVERTENTIE) Ml T 1:EN CiROHNi: hl TAAU Hi gUH I N DE CiHOI M Bl TAALPAS Gegarandeerd tot f 100,- per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken dn spaarbanken van Nederland. Uitslagen interregionale zaalvoetbal competitie: De Rozet-VI 5-2; PMI De Bron-Van Rooyen 2-5; Huug van Es-Koosjardin 4-6; FV Snoekie-Rott. stud. 3-1; Con- cordia-Glasbergen 3-3; De Engel-Ce verbo 6-1. Stand: De Engel 8-13 (36-12) Koosjardin 8-12 (48-23) Ceverbo 8-12 (34-24) VI 8-11 (58-34) De Rozet 8-11 (29-24) Van Rooyen 8- 8 (32-24) FV Snoekie 8- 8 (27-23) Rott. stud. 8-6 (15-18) Glasbergen 8- 6 (26-31) PMI De Bron 8- 4 (23-^48) Concordia 8- 4 (17-54) Huug van Es' 8- 1 (26-54) Peter Gijsman (Koosjardin) 2 20; Ger Nagtegeller (Koosjardin) 10; Harry van der Zwet (De Engel) +3 9; Koos Bekooy (Koosjardin) +3; Piet Haasnoot (Glas bergen) +4; Jan van der Reyden (Van Rooyen) en Wim Oppelaar (Van Rooyen) scoorden 8 maal. Brits voetbal LONDEN (ANP) - Op de avond dat er in de Europese bekertoernooi en volop werd gevoetbald, wer den in de hoogste divisie van de Engelse competitie vier duels af gewerkt. Nottingham Forest, in de eerste ronde van het Europese toernooi voor landskampioene uitgeschakeld door CSKA Sofia, won op eigen veld met 2-1 van Leeds United. De overige uitslagen: Stoke City- Manchester United 1-2, Man chester City-Tottenham Hotspur 3-1, Aston Villa-Brighton and Hove Albion 4-1. RUGBY - De Roemeense rugby- ploeg heeft gisteren in Leicester van de Engelse topclub van die naam gewonnen. Na een rust stand van 26-3 werd een ruime eindscore van 39-7 bereikt. De Roemenen maken een toernee door Groot-Brittannië. PAARDESPORT - De Italiaan Ovidio Pessi heeft gisteren in Boedapest het Europese kam pioenschap voor jockeys be haald. In de laatste wedstrijd slaagde Pessi er in de Westduitser Peter Remmert in 1 et klassement te passeren. Derde werd de Noor Paul Hamblett. De ketels van De Kuiper. IHerin stoken uij onze Export [on^e [ener er t 'oor de r olie 100 Je proeft 't niet alleen, je ziet 't ook. De Ku\per Export Jonge Jenever is anders. Dat blijkt al uit 't etiket. Gegarandeerd 100" 'o gestookt staat daar. Uit pure Moutwijn van Gerst, Rogge Maïs, Natuurzuivere Alcohol en zorgwildig geselecteerde Jeneverbessen Kruiden. Vandaar die andere smaak. Voller, beter. Wij gebaiiken nog steeds originele ketels. Wij stoken Export Jonge C Jenever nog voor 1 de volle 100" i>. Dat wil zeggen dat alle ingrediënten op de oorspronkelijke, ambachte lijke wijze worden verwerkt. We weigeren concessies te doen. We maken geen massaprodukt. De Kinper is immers een echte distilleerderij. Maakt jenever voor mensen die het beste willen. Mensen met smaak. Al met al genoeg reden om die jenever eens te proberen, dachten wij. En mocht u één dezer dagen tóch bij uw slijter binnenlopen, vraag hem dan meteen om het boekje „Wetenswaardigheden over Jenever". Een boekje dat een einde maakt aan alle „borrelpraat" over onze Nationale Drank. Bovendien leest u daarin wat er allemaal komt kijken om een jenever te maken als De Kuyper Export Jonge Jenever. De Kuyper Export Jonge Jenever. Gegarandeerd 100°/o gestookt. vV. x„ Vyv I 1.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21