1 Wereldspaardag: een gebaar voor elltaar. LEIDSE SPAARBANK Witte Reus Da's pas Extra! m r meiibelmonteur 10,- LOBBES Welke mannen die van aanpakken weten willen onze kooksfabrieken laten draaien? i i i V.. Winkelcentrum Winkelhof Leiderdorp. NU OOK IN LEIDERDORP OPENINGS AANBIEDING 150,- HOOGOVENS*." WOONWARENHUIS Een gebaar van uw spaarbank naar alle spaarders: een gratis kalender "Kinderen in de Wereld". 21 Oktober is 't Wereldspaardag. Rond die dag ontplooit uw spaarbank een aantal belangrijke aktiviteiten. Om precies te zijn: van 15 t/m 29 oktober. Komt u in die periode even langs? Er ligt een bijzonder fraaie kalender voor u klaar. Een kalender met als thema: "Kinderen in de Wereld". Een gebaar van uw spaarbank naar alle spaarders. Op elk kalenderblad staan treffende kleurenfoto's van kinderen uit alle windstreken. Kinderen zoals ze in die verre landen "betrapt" zijn door reizende fotografen. Uw spaarbank biedt u deze kalender gratis aan, zolang de voorraad strekt. Nederland helpt de kinderen van Egypte. Unicef voert in ons land een nationale aktie voor de kinderen van Egypte. Een aktie die geld bijeen wil brengen voor gezond heidszorg, scholen, watervoorziening en sociale projekten in dit arme land. Uw spaarbank haakt er, hopelijk mèt u, op in. Daarom vindt u in deze //>i325\\v periode bij uw spaarbank een speciale "spaarpot" voor uw Een gebaar van alle spaarders naar de kinderen van Egypte: een gulle bijdrage aan deUnicef-alctie. bijdrage aan de Unicef-aktie. Voor de kinderen van El Nasr in Zuid Egypte. N i c 6 Een gebaar van onze spaarders hier, naar die jonge mensen daar. Een bijzondere uitnodiging voor een oriëntatiereis naarEgypte. Om hen met eigen ogen te laten zien hoeveel nuttig werk met de Nederlandse bijdragen in Egypte gedaan wordt, ontvangt een tiental deelnemers aan deze aktie een uitnodiging voor een oriëntatiereis naar El Nasr in Zuid Egypte. Als u daarvoor in aanmerking wilt komen, stuur dan de kaart in die u op de gratis kalender van uw spaarbank aantreft. Deze aanbieding is geldig t/m zalerdag 25 oktober 1980. ft"? "hlmm kindermode in al onze zaken, bij aankoop van een pantalon van bekend merk voor maten 80 t/m 152 Zo lang voorradig Hogewoerd 4, Leiden Kempenaerstraat 1 f, Oegstgeest, Winkelhof 53, Leiderdorp. Kooks ontstaat door steenkool op een speciale manier te verhit ten. Bij een kooksfabriek gebeurt dat in een serie kamers. De kolen stoven er als het ware in gaar. Vervolgens wordt de gloeiende kooks uit de kamers gedrukt en opgevangen in een wagon. Het blussen met water is de laatste fase van het kooksmaken. Teamwerk voor mannen op LTS-niveau Het laten draaien van een kooksfabriek is echt teamwerk voor goed geschoolde mannen. Ze bedienen de verschillende machi nes. Zoals de vulwagen die over de kamers rijdt. Of de installaties die de deuren aan beide kanten openen. Ot bijvoorbeeld het stem pel waarmee de kooks uit de kamers wordt gedrukt. En zo zijn er nog een aantal werkzaamheden, die nauw op elkaar aansluiten. Daarbij komt het aan op goed technisch inzicht en gevoel voor teamwerk. Het bedienen van de machines leer je vooral in de praktijk. Het salaris van de bedieningsman Bij de kooksfabrieken wordt in 4-ploegendienst gewerkt. De aan komend bedieningsman (vanaf 21 jaar) begint met minstens f 33.000,— bruto per jaar, inclusief toeslagen. Daar komt nog eens 8% vakantietoeslag en tenminste 23^ aan het eind van het jaar bij. Het bruto jaarinkomen kan na verloop van tijd met alle toeslagen oplopen tot f 42.700,—. Er zijn verder prima sociale voorzieningen, een uitstekende pen sioenregeling en goedkope vakantiefaciliteiten. En er is een eigen busnet met gratis vervoer over een groot deel van Noord- Holland en in Zuid-Holland tot Den Haag. Wilt u meer weten over uw mogelijkheden? En niet ouder dan 45 jaar? Stuur dan de bon zonder postzegel naar: ESTEL HOOGOVENS, Werving Personeel, Antwoordnr 94000, 1970WB IJmuiden. U kunt ook bellen 02510-9 40 00. Of langskomen bij ons Wervingscenlrum, Wijckermolen 202. Beverwijk (150 meter van 't station). Op werkdagen van 9 tot 4 en elke maandag avond van 7 tot 9 uur. Ja, ik heb belangstelling voor het werk als bedieningsman kooksfabrieken gehuwd/ongehuwd I I I I Casba Woonwarenhuis in Zoeterwoude, toon aangevend op het gebied van kwaliteitsmeubelen heeft op korte termijn plaats voor een ervaren allround Iemand met verantwoordelijkheidsgevoel, inzicht en goede omgangsvormen bieden wij een aantrekkelijke zelfstandige job. Bent u zo iemand en wilt u er het fijne van weten, belt u dan tel 071 -899346 en vraag naar de heer P.B. Beverwijk. Hoge Rijndijk 315, 2382 AP Zoeterwoude, Tel. 071-899346

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 22