mededelingen gemeentebestuur I 1 I leiden 20 tin 24 okt. *80 Ifj 2ÏP m leiden W i Gemeenteraad Commissie vergaderingen Hinderwet De gemeenteraad vergadert op maandag 20 ok tober a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de Gemeenteraad mevrouw C. Falleux-van Duuren. Benoeming van een lid van de commissies Huis vesting Migranten, Beroep- en Bezwaarschriften en Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Re creatie (vacature Mw. Kessen). Benoeming van een lid van de adviescommissie voor huisvestingsvraagstukken (vacature mevrouw Kessen). Benoeming van een lid van de adviesraad van de Leidse Woningstichting (vacature mevrouw Kes sen). Goedkeuring van de benoeming van de heer Witte- veen in de deelcommissies De Lakenhal en De Valk (vacature Oosterman). Benoeming leden van de commissies van advies ex artikel 8 van de Woonruimtewet 1947 (de Vorde ringscommissie) Vaststelling van de verordening tot wijziging van de verordening op het stadsschoon 1965 Beschikbaarstellen van een krediet voor de aan schaf van een offsetstraat voor de huisdrukkerij. Beschikbaarstellen van een krediet voor de aan schaf van kaartenliften voor de berging van het persoons- en woonregister bij de afdeling Bevol king. c.a. In erfpacht nemen van een perceel grond nabij de Kooilaan. Beschikbaarstelling van een krediet voor het ma ken van een personeelskamer en een berging door wijziging van het plan voor de plaatsing van twee mobiele lokalen bij de openbare lagere school aan de Lorentzkade 61. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de aanleg van een riolering c.a. in de Bree- straat tussen de Koornbrugsteeg en het Kort Ra penburg. Beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de bouw van een nieuwe trap in de zuidelijke hoek van het Stadhuisplein. Benoeming lid commissie Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cultuur (vaca ture v/d Pluym). Herstemming over de motie M1 (Leiden Meren- wijk). Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van vuistvuurwapens voor de politie. Eigendomsoverdracht dienstwoningen Energiebe drijf Rijnland. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: stationsgebouw in het pand Stationsplein/Terweepark De aanvrage is afkomstig van N.V. Nederlandse Spoorwegen, te Utrecht, en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven technische installaties ten behoeve van het Stationsgebouw gelegen aan het Stationsplein/Terweepark, alhier. Op vrijdag 7 november 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bi bliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 14 november 1980 schriftelijk bij ons College worden ingediend Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Degenen die bezwaren hebber, ingebracht en een ieder die aantoont da: hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Verkeers maatregelen Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag 22 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling getal wekelijkse lesuren vakonderwijs t.b.v. openbare G.L.O.-scholen voor het jaar 1981 Voorzieningen t.b.v. de openbare K.O.-school "Bambino". Goedkeuring wijziging statuten van de Stichting Middelbaar Sociaal-Pedogogisch Onderwijs Lei den. Informatie inzake de aanvang van de werkzaamhe den t.b.v. het Clubhuis "Mierenest"; Beschikbaarstelling krediet t.b.v. de (her)huisves ting van buitenlandse werknemers. Nota inzake de exploitatie van het Waaggebouw. Schrijven van het Leids Komitee S.C.W. inzake de planprocedure. a. Tussentijdse rapportage betreffende de Werk groep Volwassenen Educatie; b. Schrijven van Mw. M. van Eekeren, inzake de Opfriscursus. Subsidiëring humanistisch vormingsonderwijs. Thema: Ontwikkelingen in het M.B.O. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Koninginnelaan tijdelijk één richting verkeer Afgelopen woensdag, 15 oktober is de aannemer be gonnen met de riool - en herindelingswerkzaamheden op de noordelijke rijbaan van de Koninginnelaan. Hierdoor is er op deze laan slechts éénrichtingverkeer mogelijk vanaf de Herenstraat, richting Lammen- schansweg. Het verkeer vanuit het centrum en vanaf de Lammen- schansweg in de richting van de Vijf Meilaan/Zuid- West kan gebruik maken van verschillende routes, zoals Tomatenstraat-Zoeterwoudseweg en Jan van Houtkade-Herenstraat. Ook buslijnen zullen in deze richting via de Tomatenstraat worden omgeleid. Het totale karwei zal ongeveer 10 weken duren. Verkeerslichten kruispunt W. de Zwijgerlaan/ Sumatrastraat/I Jsselmeerlaan aangepast In de week van 20 t/m 24 oktober zullen de verkeers lichten op dit kruispunt enkele belangrijke veranderin gen ondergaan. De gemeente verwacht dat het kruis punt daarmee veiliger en overzichtelijker zal worden en dat het verkeer vlotter zal verlopen. De werkzaam heden zullen de gehele week duren en zolang zullen de verkeerslichten buiten bedrijf zijn. De politie zal dan extra aandacht besteden aan het kruispunt. Na die week zal het nog ongeveer 3 maanden duren voor de beste afstelling van de lichten is bereikt. Welke veranderingen? De belangrijkste nieuwe maatregelen zijn: De bussen krijgen voortaan zo snel mogelijk groen licht. De oversteekplaatsen voor (brom)fietsers over de W. de Zwijgerlaan worden tweerichtingverkeer. De oversteekplaats voor (brom)fietsers over de IJs selmeerlaan wordt ook tweerichtingverkeer. De (brom)fietsoversteekplaatsen krijgen eigen lich- Voetgangers en fietsers krijgen voortaan gelijktijdig groen licht (drukknop). Wegafsluiting in Zoeterwoude en Leiden (Kruisherenweg). Om het centrum van Zoeterwoude-dorp van door gaand verkeer te ontlasten wordt momenteel gewerkt aan een nieuw tracé van provinciale weg nr. 17 (Euro- paweg) in Zoeterwoude. In verband met deze wegaanleg moeten in Zoeter woude een bestaande verbindingsweg en in Leiden een wegaansluiting (Kruisherenweg) aan het open baar verkeer worden onttrokken. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben daartoe onlangs een princi pe-besluit genomen. Ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 8 en 10 van de Wegenwet maken Burgemeester en Wet houders van Leiden bekend, dat een exemplaar van het ontwerp-besluit van Provinciale Staten met toe lichting en bijbehorende kaarten gedurende een ter mijn van 30 dagen, gerekend vanaf maandag 20 okto ber 1980 tot en met dinsdag 18 november 1980, ter secretarie der gemeente afdeling volkshuisvesting en openbare werken (Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 105) voor belanghebbenden ter inzage liggen. Belanghebbenden kunnen vanaf maandag 20 oktober 1980 tot en met donderdag 20 november 1980 tegen de voorgenomen onttrekking aan het openbaar ver keer van de wegaansluiting van de Kruisherenweg op de Europaweg schriftelijk bezwaar indienen bij Pro vinciale Staten van Zuid-Holland, te 's-Gravenhage. Nachtelijk afsluitingen overwegen In verband met noodzakelijke herstel- en onder houdswerken zullen de volgende overwegen in Lei den op de aangegeven data en tijdstippen gesloten zijn voor alle verkeer. 1. Overweg Haagweg: Nacht van zondag 19/maandag 20 oktober, afgeslo ten van 22.00 tot 7.00 uur. 2. Overweg Herenstraat: Nacht van maandag 20/dinsdag 21 oktober, afgeslo ten van 22.00 tot 7.00 uur. De bussen rijden om via Lammenschansweg, Toma tenstraat en Vijf Meilaan. 3. Overweg Telderskade: Nacht van maandag 27/dinsdag 28 oktober, afgeslo ten van 22.00 tot 7.00 uur. Diversen Premiekoopwoningen voor alleenstaanden in Boekhorst In het plan Boekhorst (Morskwartier) zijn nog enkele Premie-A woningen te koop voor alleenstaanden. Bestaande uit: huiskamer, badkamer, keuken en berg- bergruimte met voor- en achtertuin. Gronduitgifte geschiedt in erfpacht. Toelatingscriteria volgens richtlijnen van Bureau Huisvesting Leiden. Prijs f 110 200,- Indien u belangstelling voor deze woning heeft kunt u zich schriftelijk aanmelden bij "De Goede Woning", Muiderkring 22, 2332 BP Leiden. "Internationaal kinderdag verblijf Leiden" ren een aantal lokalen verbouwd om op verantwoor de wijze dit kinder ac erblijf te hunnen Kisvesten De openingstijde.. zijn aangepast aan de werktijden van de ouders n.l. van 's morgens 7.00 uur tot 's avonds 18.00 uur. Met de start van het "I.K.D." zal een lang gekoester de wens in vervulling gaan. Veel buitenlandse ouders zijn wegens hoge financiële verplichtingen genood zaakt beide te werken en moeten voor de opvang van kleine kinderen allerlei noodoplossingen bedenken. Soms past een buurvrouw of een ouder gezinslid op, maar dikwijls draaien oudere meisjes uit het gezin er voor op, terwijl ze naar school zouden moeten gaan, omdat ze nog leerplichtig zijn. Met de start van het "I.K.D." komt er een mogelijkheid deze meisjes te helpen zodat ze hun leerplicht alsnog kunnen vervul len. Omdat het Kinderdagverblijf een experiment is, blijft de capaciteit voorlopig beperkt. Daarom zal een se lectie noodzakelijk zijn. Bij die selectie zullen die kin deren voorrang krijgen, die anders thuis door eeri ouder zusje (of broertje) worden verzorgd. Verder ko men alleen kinderen uit Leiden in aanmerking. Gezien de nu al grote belangstelling is de leiding van het kinderdagverblijf genoodzaakt deze regel toe te passen. Wel zal er een wachtlijst worden ingevoerd. Met deze beperking willen de initiatiefnemers de ouders niet afschrikken maar wel zeggen dat hun kind misschien niet meteen geplaatst kan worden. Inschrijving voor het "I.K.D." is mogelijk vanaf 20 ok tober 1980, inschrijvingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de voorlichtingsbalie in de hal van het Stadhuis. De kosten zullen afhankelijk van het inkomen maxi maal f 150,00 voor het eerste kind bedragen en f 11,00 voor elk volgend kind per maand. Schouwaankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hier bij aan alle eigenaren van oppervlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan ge legde riolen en waterieidingen) in de gemeente Lei den mee, dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedre ven over genoemde wateren in de periode van 10 no vember 1980 tot en met 21 november 1980. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging tengevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroei ing van bomen,en struiken die de waterstroming be lemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de beschoeiingen etc. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun verplich ting hun eigendommen vóór 10 november 1980 in overeenstemming met de schouwbepalingen te bren gen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst van Gemeentewerken, afdeling Rioleringen, de heer P. Haanstra, tel. 071-769241, tst. 354, (Stadsbouwhuis, Langegracht 72). Informatie-avond herindeling gedeelte Morsweg, gedeelte Morssingel en rotonde Plesmanlaan/Morssingel/ Stationsplein De gemeente organiseert op dinsdagavond 21 okto ber a.s. een informatie-avond in het "Waaggebouw" van de Morspoortkazerne (ingang: door de poort, achterzijde gebouw), aanvang 20.00 uur. Het onder werp van die avond is de asfaltering en herindeling van de gedeelten van Morsweg en Morssingel tussen de Rijnzichtbrug en de rotonde Stationsplein/Ples- manlaan en dè reconstructie van die rotonde tot T-aansluiting. De tekening van het voorgestelde ont werp is op twee plaatsen in de omgeving tevoren te bezichtigen: Bakkerij Hoogeveen, Morsweg 32 Fa. Vlasveld, Morsweg 21 De bewoners hebben al een uitnodiging voor de avond ontvangen. Omwonenden en andere belang stellenden zijn ook welkom. Moslim-offerfeesten l.v.m. de moslim-offerfeesten op zondag 19 en maandag 20 oktober a.s. is het slachthuis aan de Pas teurstraat op zondag a.s. vanaf 10.00 uur geopend voor rituele slachtingen. Begin november opent het "I.K.D." zijn deuren. In de Heilige Hart school aan de Os en Paardelaan 2 zijn voor de Turkse, Marokkaanse en Nederlandse kinde- Grofvuilop- haaldienst De volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 27 maandag 20 oktober Wijk 24 28 32 woensdag 22 oktober Wijk 33 donderdag 23 oktober Wijk 30 31 vrijdag 24 oktober illiiiiiiiyii ililjiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiliilijilllili 11! lil!!! iedereen leest de krant altijd en overal. -.Q iedereen leest de krant altijd en overal. 'f?/ iedereen leest de krant altijd en overal. Tas

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20