Amusement troef bij opening Flora Nieuw tenniscomplex van 4,5 miljoen gulden -Esssg- Interesse CDA voor bollenstreek Padvinderij zoekt contact buitenland Feestavond met grote getallen na officiële handeling mr. Vrolijk ALPHEN AAN DEN RIJN - De nieuwe tennisbanen en dubbele tennishal aan de Presi dent Kennedylaan zullen ongeveer 4,5 miljoen gulden gaan kosten. Het totale complex is 20.000 vierkante meter groot. In april 1981 hoopt de Stichting Alphens Tennispark de eerste zes buitenbanen in gebruik te kunnen nemen. Volgens de secretaris van de stich ting B.B. Langeveld is er grote behoefte aan nieuwe tennisba nen in Alphen: "TE AN heeft voor de 12 banen aan de Prins Ber- hardlaan eigenlijk al teveel leden, de binnenbanen in de huidige tennishal ("ballon") hebben een bezetting van bijna 100 procent. Verder zijn er ook nog twee bin nenbanen aan de Gouwsluis, maar dan is het op." De eerste zes buitenbanen van het nieuwe complex, dat voorlopig de naam "Tennispark Nieuwe- sloot" heeft, kunnen 1 april klaar zijn. Rond die datum hoopt men met de bouw van de twee aan el kaar gekoppelde tennishallen te kunnen beginnen. In totaal ko men er zes binnenbanen in en daarnaast vijf squasbanen. In de tennishal komen verder kleed ruimten, een restaurant, een sportboetiek, etc. "In een later stadium kunnen we de tennisca- paciteit nog uitbreiden met acht buitenbanen, maar dit zal op z'n vroegst over twee jaar zijn. We moeten natuurlijk wel uitkijken voor overcapaciteit", aldus secre taris Langeveld. Als de hal in oktober 1981 in ge bruik kan worden genomen, zal de tennisbalion worden ver kocht. Veel inkomsten verwacht de stichting daar niet van. De ballonhal die circa tien jaar mee- kan, staat er alweer vijfjaar. Veel onderdelen ervan zijn onver koopbaar. "We zullen wel blij zijn als we de ballon kunnen oprui men," vindt Langeveld, "de stookkosten vliegen de pan uit. Het kost jaarlijks zo'n 35.000." Bij de nieuwe tennishal is parkeer ruimte beschikbaar voor circa 70 auto's. Als er belangrijke wed strijden of toernooien zijn zal de ruimte te beperkt zijn, maar dal geldt bij vrijwel alle sportac commodaties, aldus Langeveld. Financiering Momenteel is men druk bezig de gemaakte tekeningen van het tenniscomplex te vertalen in een aanneemsom, die naar verwacht tussen de vier en vijf miljoen gul den zal liggen. Wat betreft leidin gen, riolering, etc, ligt het tennis gebied vrij ongunstig, hetgeen de kosten extra hoog maakt. De grond zal van de gemeente wor den gehuurd. Over de financie ring zullen ook nog de nodige be sprekingen moeten worden ge voerd Al het geld zal geleend moeten worden en daarvoor heeft de stichting gemeente garantie nodig. De bestuursleden hopen niet, dat de provinciale overheid - gezien de bezuinigin gen - moeilijk gaat doen als zij toestemming moet geven voor de garantieverlening. De hal zal door de stichting zelf in beheer worden genomen. Het is mogelijk, dat bijvoorbeeld kanti ne en sportwinkel verpacht zul len worden, het kan ook zijn dat de stichting eigen mensen in dienst neemt. Men verwacht, dat er voor het ge bruik van de buitenbanen een nieuwe tennisvereniging in Al phen zal worden opgericht. Het bestuur van TEAN overweegt de mogelijkheid van verhuizen naar het nieuwe complex. In dat geval zou voor de banen aan de Prins Bernhardlaan een nieuwe ver eniging moeten komen. Er is al lange tijd een wachtlijst voor TEAN (tennis en anders niets) en om die reden komen lang niet alle tennisliefhebbers in Alphen aan bod. Velen zijn trouwens lid van een verniging in de' regio. Men verwacht derhalve, dat er voor een tweede tennisvereniging voldoende belangstelling zal zijn. Geen subsidie De Stichting Alphens Tennispark heeft plannen om straks in de nieuwe tennishal ook toptennis naar Alphen te halen. Zo zou bij voorbeeld het bekende Roxy-cir cuit Alphen kunnen aandoen. De bedoeling hiervan is mede om. mensen te stimuleren te gaan tennissen. "Gezien de hoge kos ten van tennisbanen, het achter wege blijven van gemeentelijke subsidie en de wens om contribu ties niet te hoog maken, zijn we verplicht om grote accommoda ties tc creëren, anders is het fi nancieel niet rond te krijgen," al dus Langeveld. Zoals wellicht bekend beheert de tennisstich- ting ook de banen aan de Bern hardlaan. Het tarief in de ballonhal is momen teel 22 gulden per baan per uur, 26 gulden in de avonduren en weekeinden. In de nieuwe ten nishal zullen de tarieven hoger liggen. Langeveld: "Daarvoor krijgt men ook een betere ac commodatie. Overigens zullen de tarieven niet veel hoger zijn, ze ker niet in de begintijd, want an ders prijzen we onszelf uit de markt." Honkballers De honkbalvereniging "The Al- phians" is bereid het huidige on derkomen op te geven en in een noodgebouw elders op het ter rein te trekken. "Als het ons maar geen geld kost en we normaal kunnen doorspelen," aldus voor zitter F.J. Schouten. Het noodge bouw zal door de tennisstichting moeten worden betaald. Dat "The Alphians" willen meewer ken betekent wel dat de tennis sers twee jaar eerder dan gedacht aan de slag kunnen, want anders had men moeten wachten op de geplande verplaatsing van de honkbalvelden naar het gebied Zegersloot, dat in 1982 te gebeu ren staat. De gemeente zal aan de provincie een "verklaring van geen be zwaar" vragen, zodat de aanleg van het complex, vooruitlopend op de definitieve goedkeuring van het bestemmingsplan, kan plaatshebben. Maquette van het nieuwe tennispark en de tennishal, die worden gebouwd op het oude ARC-veld. Rechts de Kennedylaan. Rijnsburg ging gewillig tot deze stap over omdat de veiling al ja renlang onlosmakelijk met het bloemendorp Rijnsburg is ver bonden. Bovendien biedt de vei ling nu eenmaal werkgelegen heid. Ook de provincie had oog voor dit laatste feit, zodat al gauw het sein voor de bouw van een nieuwe veiling op groen stond. Het economisch denken heeft bij de realisering van de veiling voorop gestaan. Maar liefst drie grote computers zullen straks op het complex worden gebruikt. Door vergaande automatisering wordt de handelaars, werkne mers en werkgevers veel zwaar werk uit handen genomen. De aanvoerhal van het veilingcom plex is uniek voor de Nederland se veilingwereld. Op andere vei lingen is het zo dat de aanvoerhal' alleen in de vroege ochtend voor haar doel wordt gebruikt terwijl hier de kwekers doorlopend pro- dukten in de hal kunnen afleve- Een ander belangrijk verschil met vroeger is dat de kwekers nu hun produkten al op hun eigen bedrijf veilingklaar kunnen maken. Kwekers die lid zijn van de vei lingvereniging mogen nu name lijk veilingwagens meenemen naar hun bedrijf. Hierdoor kun- Prins Bemhard is de belangrijk ste gast bij de officiële opening van de veiling Flora in Rijtisburg op 14 november. RIJNSBURG - De hoofdmoot van de feestelijk heden rond de opening op 14 november van de nieuwe veiling in Rijnsburg bestaat uit een groots opgezet amusementsprogramma in de nieuwe Flora. Tijdens dit programma treedt er een keur aan artiesten op, onder wie de bekende zanger Kamahl. Voor dit feestprogramma zijn alle leden van de veilingvereniging uitgenodigd. In totaal rekent de organisatie op zon 5.000 mensen. De TROS maakt van het pro gramma televisieopnamen. Als rode draad door het programma loopt de walvisaktie van het We reld Natuur Fonds. Hierdoor zal ook prins Bemhard, voorzitter van dit fonds, het programma bijwonen. Aan het eind van de avond neemt hij de opbrengst van de tijdens het programma te organiseren inzamelingsaktië in ontvangst, die zijn bestemd voor de walvisaktie. s Middags vindt de officiële ope ning van de nieuwe veiling plaats. De commissaris van de koningin van Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, onthult dan in de mijnzaal een plaquette. Tijdens dit gebeuren zullen er zon 300 ge nodigden zijn. Onder hen bevin den zich tal van hoogwaardig heidsbekleders die met het vei- linggebeuren te maken hebben. Het veilingbestuur kan op dit moment nog geen mededelingen doen over hoe het programma van 14 november er verder pre cies gaat uitzien. Zeventig miljoen Het nieuwe veilingcomplex beslaat een oppervlakte van 80.000 cier- kante meter. De bouw van het in de Kamphuizerpolder gelegen complex heeft de veilingvereni ging ongeveer 70 miljoen gulden gekost. Nu al blijkt de oppervlak te niet meer voldoende, zodat er meteen na de opening al weer gaat worden gewerkt aan een uit breiding van nog eens 10.000 vierkante meter. De nieuwbouw wrs overigens noodzakelijk omdat de veiling op het oude complex aan de Rijns- burgerweg uit haar jasje was ge groeid. In 1976 gaf de ledenver gadering van de veilingvereni ging daarom haar fiat aan de nieuwbouwplannen in de Kamphuizerpolder. Het was hiervoor wel nodig dat de gemeente haar plannen voor dorpsuitbreiding naar elders moest verplaatsen. De gemeente 'J: ><- BOLLENSTREEK - Een delegatie van staten- en kamerleden van het CDA brengt maandag a s. een werkbezoek aan de bollenstreek. Het is de bedoeling dat de CDA-ers zich een beter beeld gaan vormen over de problemen die zich in deze regio voordoen, s Morgens wordt een bezoek ge bracht aan de veiling Flora in Rijnsburg. Een werklunch in het gemeentehuis van Katwijk luidt het middagprogramma in. In Hillegom wordt een bezoek ge bracht aan het bloembollencen trum, waar die dag de bloembol- lenbeurs wordt gehouden. Tevens vindt dan een gesprek plaats tussen de christendemo craten en vertegenwoordigers van alle organisat'es in de bloembollencultuur. s Avonds wordt het werkbezoek besloten met een regionale bij eenkomst waarbij alle CDA-be- stuurders worden uitgenodigd om over de plaatselijke proble men van gedachten te wisselen. KATWIJK - Samen met een aantal zendamateurs zullen Katwijkse padvinders dit weekeinde (17,18 en 19 oktober) deelnemen aan de 23e internationale Jota. Jota staat voor 'Jamboree en the Air', een evenement waaraan wordt deelgenomen door padvinders uit de gehele wereld. Maar liefst 48 uur zaï een spéciaal ingericht zendstation in het troephuis het 'Noorderlicht' aan de Zwarteweg 31 in Katwijk aan Zee in de lucht zijn om verbin ding te zoeken met padvinders- groepen uit andere landen. De Katwijkse padvinders doen sinds 1973 elk jaar mee aan de Jo- nen aan het eind van de dag bloemen die moeten worden ge veild al in de wagen worden gela den. Volautomatisch Op het veilingcomplex volgt de wagen een volautomatische toernee, dat wordt geleid door de veilingmeester. Aangekomen in de mijnzaal, de zaal waar de ko pers zitten, stopt de wagen voor éen van de gigantische vei- lingklokken en wordt afgeslagen. De administratieve verwerking die hierop volgt, gebeurt hele maal door een computer. De volgende stap op de rondgang is de buffrzaal, waar onverhoopte onregelmatigheden in het proces kunnen worden opgevangen. De laatste fase vormt de verdeel ruimte waar de wagen wordt ge lost. Door een uitgekiend sys teem van gescheiden auto- en bloemenstraten wordt het probleem van een "blauwe hal" vol uitlaatgassen voorkomen. Vaste kopers kunnen een gedeelte dat aan de bloemenstraat grenst huren. In de meeste gevallen be staat de door een koper gehuurde ruimte uit een koelcel, geheel volgens eigen wensen gebouwd. Er zijn op de nieuwe veiling in het totaal zo'n 70 koperscellen. De behoefte hiervoor is veel groter. Vandaar dat het bestuur van "Flora" heeft besloten om nog 10.000 vierkante meter kopers ruimte bij te bouwen. Overigens is er bij de bouw van het nieuwe complex rekening ge houden met het feit dat er in de toekomst opnieuw zal moeten worden uitgebreid. Zo kan bij voorbeeld zonder veel moeite de accommodatie van de mijnhal worden vrdubbeld. ta. Dat gebeurt in nauwe samen werking met zendamateurs, de Veron (de Vrije Radio Omroep Nederland) en de VRZA (de Ver eniging van Radio- en Zendama teurs). Ook wordt, via het hoofd kantoor van Scouting Nederland contact onderhouden met de ra dio-controledienst van de PTT. Twaalf Katwijkse zendamateur! zorgen er in ploegendienst vooi dat het zendstation "Noordcr licht". Het komende weekeindt voortdurend in de lucht is. Om de uitzendingen zondei problemen te laten verlopen zijr er de afgelopen weken de nodige voorbereidingen verricht. Zo is ei een tachtig meter lange draaian tenne gefabriceerd en zijn er twee masten van 10 en 15 meter hoogte opgezet. Vorig jaar werd door de scouts con tact gemaakt met padvinders uil onder meer Polen, de Verenigde Staten, Rusland, Kenya. Japar en Engeland. Ook werd informa tie uitgewisseld met vele Neder landse stations. Katwijkse padvinders en padvind sters kunnen zaterdag deelne men aan het zogenaamde Zater- dagspel dat rond het Noorder licht wordt gehouden. Kabouters en welpen kunnen 's morgens van tien tot twaalf uur deelne men. verkenners 's middags var half drie tot zeven. De activiteiten voor die laatste groep spelen zich overigens af rond het marktplein in Katwijk. Katwijkers die belangstelling heb ben voor amateur-radio kunnen zaterdag een kijkje r Noorderlicht. Zes tot negen maanden voor Leidse inbrekers DEN HAAG, ALPHEN. LEIDEN - De Haagse rechtbank heeft giste ren de vier Leidenaars die op 2 juli van dit jaar inbraken in het Alphense bedrijf Duwel bv over eenkomstig de eis van de officier van justitie veroordeeld tot straf fen variërend van zes tot negen maanden gevangenisstraf. Drie van de vier gingen er in de nacht van 2 op 3 juli vandoor met de brandkast van Duwel waarin ruim 18.000 gulden zat. Het drie tal werd door de Leiderdorpse politie aangehouden. De zwaarste straf kreeg evenwel de vierde man in deze zaak. De 31- jarige Chris S., volgens de officier van justitie de "aanstichter" van de kraak. S. kreeg negen maan den waarvan twee voorwaarde lijk. De 28-jarige Johannes S. kreeg conform de eis een straf van acht maanden opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk. De 20-jarige Johnnny S. kreeg acht maanden waarvan twee voor waardelijk en de lichtste stral kreeg de 39-jarige Leen E.. zes maanden waarvan twee voor waardelijk. E. kreeg een lichtere straf omdat zowel de officier van justitie als de rechtbank rekening hielden met zijn zwakbegaafd heid. Het geweldige veiling complex van Flora in Rijns burg, één van de grootste veilingen in Europais bij de ingebruikneming eigenlijk al te klein. Een spoedige uit breiding staat dan ook al weer op het programma.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 33