Leegstand wegnieuwbouw nu Wernink: niet iedereen terug Ludiek woonspektakel op Stadhuisplein: DIAMANTEN BRUIDSPAAR Geslaagd Bill Haley komt naar Leiden LEIDEN Hengelsport (1) VOP'74 hield een wedstrijd in het Noordzeekanaal. Uitslag: 1 G. Kokkedee 20 stuks-12500 gram2 F. Reijken 12-8250, 3 M. Kerkvliet 7-4450, 4 A. v.d. Meij 7-3925, 5 H. van Houten 5-2400, 6 H. van Tongeren 6-1925, 7 J. Noppe 5-2275,8 J. la Lau 2-1225.9 R. v.d. Zeeuw 2-1000, 10 H. v.d. Meij 1-475. Hengelsport (2) DVV viste in de Ringvaart. Uit slag: 1 K.Laterveer 3775-25.2 A. Laterveer 2725-16, 3 H. Neuteboom 2425-20, 4 C. Voorst 2225-275 L. Waltman 2200-13, 6 W. Smit 1525-14. 7 H. Laterveer 1225-9,8 S. Stolk 1175-11, 9 P. Blok 1000-6, 10 M. v.d. Kaaij 950-7. Hengelsport (3) De Sportvrienden wierp de hengels uit in het water van de Oude Vest. Uitslag: 1 C. Mooybroek 49-3240. 2 W. Schouten sr. 45-2810, 3 B. Honsbeek 39-2670, 4 JJans sen 38-2560, 5 Chris Schouten 28-1790, 6 C. Schouten sr. 27-1400, 7 H. Jansen 22-1360, 8 K. Schouten 18-1340, 9 A. Hogervorst 15-1300, 10 H. Schouten 14-1250. LEIDEN - Mocht het failliete Leidse bedrijf Wernink aan de Morsweg worden overgenomen door het driemanschap A. De Groot, tot dusver directeur en zijn collega 's P. Hoileman (onderdirecteur) en H. Geer- lings (hoofd Wernink Rekreatie), dan betekent dat nog niet dat alle 120 werknemers terug kunnen komen. Integendeel zelfs. De Groot advi seerde zijn werknemers vanmorgen in de kantine van het bedrijf "andere banen vooral niet af te slaan, omdat zeker niet alle werkne mers weer aan het werk komen als de overname slaagt". Aanstaande donderdag wordt bekend gemaakt of voornoemd drieman schap in staat is om het bedrijf over te nemen. Op dit moment worden onderhandelingen gevoerd met curatoren, banken, vakbonden, leve ranciers en potentiële klanten. "Ik weet nu net zoveel als vorige week", stelde De Groot vanmorgen uitdrukkelijk. "We moeten een levensvatbaar bedrijf uit onderhandelingen proberen te slepen, zo veel is duidelijk. Want ik heb geen zin om over twee maanden bij wijze van spreken weer failliet te gaan". Hoeveel mensen er precies op straat komen te staan kon De Groot niet zeggen. "Lukt het ons om weer te beginnen, en dat is natuurlijk nog heel onzeker, dan krijgen de mensen die we nodig hebben wel een seintje. Sómmigen zien me dus zeker voor de laatste keer. We kunnen namelijk al zonder meer stellen dat het nooit meer wordt zoals het r Voormalig directeur De Groot: "Sommigen z Geiser defect: echtpaar naar ziekenhuis LEIDEN - Een niet goed onder houden geiser was er de oorzaak van dat een bejaard echtpaar zondagavond onwel raakte na het nemen van een douche. De geiser gaf een veel te hoog gehalte koolmonoxide af. De zoon, die la ter op de avond binnenkwam, ontdekte dat zijn vader en moe der erg suffig reageerden. Hij riep de hulp in van de brandweer. Met vergiftigingsverschijnselen is het echtpaar, wonende in de Ooster straat, vervolgens overgebracht naar het Academisch Zieken huis LEIDEN - Twee mensen zagen za terdagnacht hoe een man een te gel door de ruit van de toegangs deur van een winkel op het 5- Meiplein gooide en vervolgens de winkel binnenstapte. De getui gen belden daarop onmiddellijk de politie. Deze kon de 33-jarige bewoner uit Voorschoten met de kassalade in de hand waarin slechts 35 gulden zat, aanhouden. LEIDEN - Het "Komitee Iedereen Wil Wonen" heeft zater- dag met een groot woonspektakel weer eens nadrukkelijk de aandacht gevestigd op de toenemende woningnood in Leiden. "Nieuwbouw nu" en "Leegstand weg ermee" dat waren de belangrijkste kreten die zaterdagmiddag waren te horen op het Leidse stadhuisplein. Het comité ageerde vooral tegen het inschrijvingsbeleid van het Gemeente lijk Bureau Huisvesting en pleitte voor een "open in schrijving". Op nogal ludieke wijze werd dui delijk gemaakt hoe hoog de nood voor velen is gestegen. Er was een rad van huisvestingsavontuur en een ballengooispel waarmee op ongevaarlijke manier de woede over het dakloos zijn of over het slecht wonen kon worden afge reageerd. Door het winnen van een levend ganzenbordspel kon men in het bezit komen van een "droomhuis". Een groep acroba ten liet zien wat voor een heksen toer het tegenwoordig is om een woning ie krijgen. Pieter Stein, lid van de kerngroep van het Komitee Iedereen Wil Wonen, vertelde kort maar krach tig waar het om ging. "De eerste stap die moet worden gezet is dat de gemeente het recht erkent van iedere woningzoekende om zich te kunnen laten inschrijven bij het gemeentelijk Bureau Huis vesting. Daardoor zullen langere wachtlijsten ontstaan maar men krijgt wel een juist beeld van de j bestaande woningnQod. De nood kan pas echt worden op gelost als een groot aantal nieuwe woningen wordt gebouwd", al dus Pieter Stein. "De gemeente moet daarom snel gaan bouwen in open gaten in de binnenstad. UITNODIGING TOT HET BIJWONEN VAN DE OPENBARE VERGADERING LEIDS CITY CENTRUM op dinsdag 14 oktober 1980 in de koffiekamer van de Stadsgehoor zaal, Breestraat 60, Leiden. Sprekers: prof. dr. J. P. I. van der Wilde, algemeen secretaris voor de Raad van het Midden en Kleinbedrijf en mr. dr. C. J. D. Waal, wethouder ruimtelijke ordening van de ge meente Leiden, over het onderwerp "Economische toekomst van de Leidse binnenstad". Gespreksleider prof. dr. A. Kraal. Aanvang 21.00 uur; entree gratis. de Stevenshofjespolder, Room burg, de Leeuwenhoek en op het Schuttersveld. Bij elkaar is er ruimte genoeg voor vele duizen den betaalbare woningen". Het comité vindt dat er geen kantoren moeten komen op het Schutters veld: "Dat zou een klap zijn in het gezicht van duizenden woning zoekenden. In plaats daarvan moeten meer woningen worden gebouwd voor de groep één- en tweepersoonshuishoudens". "Wij begrijpen wel dat de gemeente voor de realisering van bouw plannen afhankelijk is van het rijk", aldus Wim Entzinger van het Komitee Iedereen Wil Wonen. "Daarom willen wij ons samen met de gemeente hard maken om het geld voor woningbouw weg te slepen uit Den Haag". Kraker Het wooncomité ageerde zater dagmiddag ook tegen de leeg stand in Leiden en meent dat de nieuwe leegstandswet geen op lossing biedt voor de problemen. Pieter Stein kwalificeerde de leegstandswet als een anti- kraakwet omdat de mogelijkheid om krakers uit een pand te zetten zou worden vergroot. Het comité vindt dat kraken een ge rechtvaardigd middel is tegen leegstand en speculatie. Bij de informatiestands op het stadhuisplein werd informatie gegeven over de woonnood van jongeren. Uit een onderzoek dat in Leiden is gedaan naar de woontoestand van jongeren van 18 tot en met 30 jaar is gebleken dat veel jongeren op kleine brandgevaarlijke kamers wonen met huren tot ver boven de 250 gulden per maand. Veel van hen zouden niet als woningzoekende kunnen worden ingeschreven omdat zij niet voldoen aan de normen van Bureau Huisvesting. "Het woonspektakel is nog maar kraampjes werd het hoe het woonspektakel het begin van de akties voor een open inschrijving", aldus Wim Entzinger. "In de komende we ken zullen nog meer gaande ac ties worden gevoerd. Daarna zullen de lijsten met woningzoe kenden worden aangeboden aan de wethouder van volkshuisves ting of aan de chef van het Bureau Huisvesting". Ter afsluiting van het woonspekta kel trad zaterdagmiddag de Nota de doeken gedaan. Bene Band op en de popgroep Munk. 's Avonds was er nog een groot woonfeest op Augustinus met films, cabaret van "Geen be zoek. geen bloemen" en muziek van de groep W.W en steunzolen Oud-wethouder Van der Kwaak (74) overleden LEIDEN - Oud-wethouder D. van der Kwaak, tevens voormalig lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 74-jarige leeftijd in zijn woning in Noord- wijk plotseling overleden. De heer Van der Kwaak werd in 1906 in Zocterwoude geboren. In 1946 werd hij gekozen tot wet houder van financiën in Leiden. Hij was lid van de CHU en maak te in de gemeenteraad deel uit van de Prot. Chr. groep. In 1950 werd hij bovendien lid van Pro vinciale Staten van Zuid-Hol land. In 1958 verliet de heer Van der Kwaak de gemeenteraad. In dat jaar werd hij gekozen tot lid van Gedeputeerde Staten, welke functie hij tien jaar lang, tot 10 oktober 1968, bekleedde. Ook voor de oorlog was Van der Kwaak al een periode lid van de Leidse gemeenteraad, van 1935 tot 1940. Van 1931 tot 1946 was hy verbonden aan de Sociale Raad in Leiden, ook wel Armenraad genoemd. Nevenfuncties Daarnaast bekleedde de heer Van der Kwaak tal van nevenfuncties, waaronder vele activiteiten voor de hervormde gemeente, zoals het voorzitterschap van de kerk voogdij. Verder was hij onder meer voorzitter van de korfbal vereniging Pernix, voorzitter van de buurtvereniging De Professo- renwijk, vereningsraads- en be stuurslid van de NCRV, lid van de adviescommissie nationale gaspolitiek en voorzitter van de afdeling Leiden van de CHU. De heer Van der Kwaak was Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De begrafenis heeft plaats woens dag 15 oktober om kwart voor twaalf op de algemene begraaf plaats aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp. Om elf uur is er een dienst in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. LEIDEN - In het zaaltje van speeltuinvereniging Noorderkwartier in Leiden Noord hebben David (82) en Catharine (81) Teske zaterdagavond hun zestigjarig huwelijksfeest gevierd (zie foto). De diamanten bruid en bruidegom vierden dit feest samen met hun elf kinderen, 45 kleinkinderen en 27 ach terkleinkinderen. De heer en mevrouw Teskebeiden geboren en getogen Leidenaars, wonen op dit moment in een wisselwoning aan de Wisselweg in afwachting van de renovatie van hun woning in de Transvaalhof. r Bill Haley spuuglok) omringd door zijn Comets LEIDEN - Het inmiddels op leeftijd gekomen Amerikaan se rock roll-fenomeen Bill "Rock around the clock" Ha ley komt met zijn beroemde begeleidingsband The Co- mets naar Leiden. Op zater dag 25 oktober zullen Haley and his Comets in de Groenoordhallen het podium bestijgen. Daar wordt name- Ink het eerste Nederlandse "Truckstarfestival" gehou den. Een festijn voor vrach twagenchauffeurs, georgani seerd door een platenmaat schappij en "trucker" Henk Wijngaard. kia en Serge. Henk Wijngaa en zijn Amerikaanse collegi Piek Curiess en Red Simpv MAANDAG 13 OKTOBER 1980

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3