Wallaart: huiswerk nog niet geleerd... Pernix blijft aan kop door 8-7 winst op TOP Te smalle basis breekt Leiden Trotters op: 76-92 r Problemen met zone Kampioen Hellas t bekert verder Forse overwinning badmintonners Veglo MAANDAG 13 OKTOBER 1980 PAGINA 17 LEIDEN - Geduld is het sleutel woord bij Leiden Trotters-oe- fenmeester Van Knijff. De basketbalcoach acht dat een moment van bezinning nood zakelijk is bij de eerste divi sievereniging. De afgelopen week werd weliswaar gewon nen van Achilles (92-76), maar het afgelopen weekein de werd al weer de vierde ne derlaag in dit seizoen geleden bij koploper ASVU (92-76). Een onnodig iierlies", oor deelde Van Knijff. ,f)e jon gens hebben geen geduld als de tegenpartij tegen ons zone speelt. Als ze de bal hebben dan schieten ze direct. Ik heb diverse time outs aange vraagd en er steeds op geha merd niet zo snel te schieten. Ze luisteren gewoon niet". Toch nam Van Knijff een posi tief puntje waar: het spel van de 18-jarige junior Eric-Paul van Weeren. De voormalige spelverdeler van BV Leider dorp verving de geblesseerde Peter Paulides verdienstelijk. Leiden Trotters weerde zich in de eerste periode overigens goed tegen ASVU, waarin de Amerikanen Tim Parker (ex- BV Amstelveen) en Reecings- tein goed acteerden. Lange tijd stonden de Vijf Meihal- bewoners op voorsprong. Smal Bij de pauze stonden de Am sterdammers niettemin voor (36-33). Na de basketwisse ling brak onder meer de smalle spelersbasis Trotters op. Peter Paulides was in de rust al achtergebleven in de kleedkamer, terwijl John Dawson wegens werkzaam heden verstek moest laten gaan.Voorts is Joost Comelis- sens gestopt, omdat de voor malige speler van Parker van mening was dal hij te weinig speeltijd kreeg toebedeeld van Van Knijff. Ten slotte moesten enige spelers (Ruyssenaars en Moerer) vroegtijdig met een maximum foutenlast het strijdtoneel vroegtijdig veria- De productiefste spelers waren Pley (18), Kop (14) en Moerer (10). Luba heeft dit weekeinde ein delijk een wedstrijd gewon nen. Voor de beker werd Gymnova uit Leidschendam met 65-64 verslagen. De re turn eindigde in een gelijk spel (83-83). zodat Luba mag verder bekeren. Beide wed strijden trad het team van coach Van Bern melen incom pleet aan. Opmerkelijk was dat in de eerste partij een 12 puntsachterstand werd weg gewerkt, alvorens krap te ze gevieren. terwijl in de uit wedstrijd een 20 puntsvoor- sprong simpel uit handen werd gegeven. Vloer Ook Blitz kwam in de volgende bekerronde. Opponent Silver- stone Lions uit Schoonhoven werd twee maal verslagen. Werd het eerste duel door een sterke eindsprint gewonnen (61-74), in de thuisioedstnjd werd met de tegenstander he lemaal de vloer aangeveegd 80-52. Dit gebeurde na een relaxte partij basketball. Topscorer over twee wedstrij den Ton Kallenberg met 38 punten totaal. LEIDEN - Mooier kon het haast niet, zou je zeggen. Want wat legde Stars-coach Hugo Harrewijn zijn Parker-colle- ga Han Wallaart afgelopen zaterdag tijdens het competi- tietreffen in de Vijf Meihal voor? Juist ja, een 2-3-zone- verdediging waarvan men zelfs tot in Israël weet dat de Leidse ploeg daar eigenlijk een broertje dood aan heeft. Maar in dit geval had Wallaart er blij mee moeten zijn. Zich zorgen te maken omtrent het resultaat behoefde hij zich nauwelijks, want het klasse verschil, zo bewees de uitbeurt al (75-110), stond so wie so garant voor succes. En dus kon Wallaart met de vriendelijke medewerking van Harrewijn_dit duel aangrijpen om eens wat adequate op lossingen voor die zone te bedenken. Want overmorgen komt Hapoel Ramat Gan ongetwijfeld weer met eenzelfde verdediging op de proppen als het er omgaat die ene punt voorsprong die de Israëli's aan het eerste Europa Cup- treffen overhielden te verdedigen. Wallaart moet dan zijn antwoord meteen klaar hebben. [T -- 1S5S»' a Ron Kruidhof reikt hoger dan zijn tegenstander Wessels en gaat scoren. Harry Kip (r), Bruyn e Brown kijken toe. op naam te brengen. Ze kwamen uiteindelijk tot 54, iets minder dus dan het puntentotaal van Stars. Hoe dan ook, de wedstrijd werd er niet levendiger door. Na de 46-37 ruststand ging het in de tweede helft iets beter, vooral toen de twee hinderlijk in de weg lopende Stars-Amerikanen defi nitief van het veld verdwenen. De Haarlemmers besloten zich toen niets meer van hun opdrachten aan te trekken en maakten er een vrolijke renpartij van. Dat kwam ze op een paar dunks (Van Solm, Bruinsma, Parker) en een grotere achterstand te staan, maar dank zij die positieve houding Wessels (21 punten toch) en zijn kornu iten werd het toch nog even leuk. Wallaart behoeft zich even wel geen illussies te maken dat Ramat Gan zich woensdag laat verleiden tot dergelijke opvattin gen. Hapoel speelt gewoon 2-3- zone. Doe er maar wat tegen. AD VAN KAAM LEIDEN - De Leidse badmin tonclub Veglo heeft de wedstrijd tegen Weesp in de tweede klasse met 6-2 overtuigend gewonnen. Jacqueline de Rooy verloor tweemaal haar partij, eerst in het enkelspel tegen Louise Philips en later samen met Sylvia Frede- riksz het damesdubbel tegen het koppel Philips/Van der Stift. Sylvia Frederiksz had in het da mesenkel geen enkele moeite met Baps van der Stilt: 11-0 en 11-7. De heren van Veglo wonnen al hun partijen. Wim de Rooy speelde in het enkelspel zijn tegenstander Wien-Philips van het veld: 15-2 en 15-2. Hans van Hartevelt had drie sets nodig tegen Thoraet: 15-6, 6-15 en 15-1. Het herendubbel werd met groot gemak door het Leidse tweetal HartevelUDe Rooy gewonnen: 15-1 en 15-5. In de prestaties van de Nederlandse badmintonploeg zit een progres sie. Verloor de ploeg afgelopen week kansloos met 10-0 van Chi na; het afgelopen weekeinde slaagden de Nederlanders erin in de sporthal van Beverwijk een punt te scoren.... Het gemengd dubbel Marjan en Rob Ridder 'redde de eer' door in drie games te winnen van Liu Xia en Sun Zhina: 7-15. 15-7 en 7-15. Maar of hij dat heeft is nog maar heel de vraag. Want de wedstrijd tegen Stars bracht geen duide lijkheid. Natuurlijk, Leiden won opnieuw met ruime cijfers (75-101) maar de manier waarop die zone tegemoet werd getreden was allerminst overtuigend. De zege kwam tot stand puur op ba sis van het individuele verschil in klasse, dat, het zij al gemeld, tus sen Leiden en Haarlem nu een maal een straatlengte is. Tussen Leiden en Hapoel bedraagt dat, om in termen te blijven, hooguit een steeg. Mocht je een slechte dag hebben dan is dat niet veel. Nee, Han Wallaart heeft zijn huis werk nog niet goed gedaan. Is van huis uit een liefhebber van de man-to-man-verdediging. Zijn sterrenformatie kan dat spel niet alleen uitstekend spelen, maar Scores P/Leiden Tony Parker 22, Bruinsma 16, Woudstra 14, Kruidhof 12, M. Plaat 11, Kip 10, Puidokas 9, Van Solm 8, C. Plaat 2 Stars/Haarlem Wessels 21, Bruyn 13, Hagens 12, Lee 11, De Jager 8, Jansen en Brown 5. even gemakkelijk ook ontrafelen in het geval een tegenstander er mee aan komt zetten. Den Bosch en Donar, toch niet de minste teams, hebben inmiddels aan den lijve moeten ondervinden hoe sterk Leiden is in het één tegen één. Logisch dus dat met name de zwakkere broeders het helemaal niet aandurven om tegen Leiden hoog spel te spelen en dus met een maar teruggrijpen tot die tempo ontregelende zone. In dat geval is er nog niets aan de hand, krijg je hooguit wat slechtere par tijen, maar vervelend wordt het pas als ook de goede ploegen de zwakke achillespees hebben ontdekt en daartegen gaan lopen trappen. Dat kan straks funest zijn. Wat boeken lezen dus maar over aanvalsopzetjes tegen een zone. En zijn spelers bijbrengen dat er, in tegenstelling tot vorig jaar, nu wel echte centers op de kop van de bucket staan die van daaruit overzicht hebben en die vrije man kunnen vinden. De keren za terdag dat Puidokas of Kip ge woon genegeerd werden waren talloos. Die paar maal dat ze niet over het hoofd werden gezien(....) leverde steevast punten om. De bal hoog en dan keihard naar een vrije of bejegende medespeler. Meestal raak. Maar Leiden poogde het, net als vo rige week tegen Hapoel, veelal langs andere wegen. Dat bracht de wagen, na een overigens ra zendsnelle start (10-0), vrij vlot tot stilstand. Het werd weer zoe ken geblazen en daarbij vaak schieten op de verkeerde mo menten tegen een opponent die er in aanvallend opzicht ook al niet veel van brouwde, omdat met name de twee Amerikanen Brown en Lee gewoon onder maats zijn. Gevolg hiervan: een lauwe vertoning waarin alleen de arbiters een hoofdrol vertolkten omdat zij een poging deden het recordaantal persoonlijke fouten LEIDEN - In de promotieklas se van de korftialcompetitie hebben Fides Pacta en De Danaïden zich keurig her steld van de verleden week geleden nederlagen. Fides Pacta revancheerde zich ten koste van ZKV (9-7), terwijl De Danaïden het Nijmeegse Keizer Karei met een 15-10 nederlaag naar huis stuurde. Beide ploegen achtervolgen de koplopers nu metéén punt achterstand Fides Pacta-ZKV 9-7 (4-2). In de promotieklasse B blijft het aan de top flink spannen. Na zes competitieduels zijn nog steeds vijf ploegen in strijd om de eerste plaats. Voor de zogenaamde micro-stop zul len daarvan nog wel twee ploegen lager moeten, maar wie dat zullen zijn is nog niet voorspelbaar. Het Leidse Fi des Pacta heeft wat dat be treft nog een gunstig pro gramma voor de boeg. Uit te gen DOS en thuis tegen Ro zenburg, oftewel koploper en rode lantaarndrager. Tegen ZKV revancheerde de ploeg van Jan Hensen zich volledig voor de slecht ge speelde wedstrijd tegen Ex celsior. Alhoewel de doelpun- tenmachine niet snel op gang kwam slaagde Dik Onderwa ter erin na 12 minuten de stand voor Fides naar 2-0 te schieten, waarna Wilma Neu teboom in de 28ste minuut de voorsprong wist te vergroten tot 3-0. Dat het doelpunten maken de ploeg van Jan Hen sen nog niet gemakkelijk af gaat kwam aan het licht, om dat pas in de 37e minuut tref fer vier aangetekend kon worden. Tot op dat moment had ZKV nog niet kunnen imponeren, maar doordat Fi des Pacta in de laatste vijf mi nuten voor rust de touwtjes wat liet vieren, kwam ZKV op 4-2. Direkt na rust kwamen de Zaankanters zelfs op 4-3, maar een wakker geschrok ken Fides bouwde de voor sprong snel uit naar 6-3. On der aanvoering van de uitste kend spelende Patricia Gottmer liet Fides Pacta zich u in de 33ste minuut nog bijna verrassen. ZKV zag toen kans binnen twee minuten de 7-4 achterstand terug te brengen naar 7-6. Robin Sommeling en Nico Pikaar brachten Fi des echter in veilige haven: 9-7. De overige treffers kwa men op naam van: Hennie Pi ket, Robin Sommeling en Jacqueline Velthuysen. De Danaïden-Keizer Karei 15-10 (8-5). De Danaïden lijkt hard op weg om de vergane glorie terug te halen. Met bij vlagen spectaculaire aanval len, waarin Hennie Devilee met briljante akties een hoofdrol wist op te eisen, maakte de ploeg de suppor ters duidelijk dat de wil aan wezig is om volgend jaar in de sub-top van de korfbalcom petitie (Overgangsklasse) mee te draaien. De ploeg van coach Gerard Bos schijnt er alles aan gelegen te zijn dit ideaal te realiseren. Keizer Karei werd op het met veel publiek omzoomde terrein aan de Montgomerystraat slachtoffer van een zich re vancherende De Danaïden. Binnen vier minuten hadden Yvonne Kamerling, Hennie Devilee en Kees Christiaanse de Nijmeegse ploeg op een 3-0 achterstand gezet. Hoewel de Danaïdentrein in volle vaart doorraasde kwam er 15 minu ten lang geen verandering meer in de stand. In de 20ste minuut slaagde Kees Chris tiaanse er tenslotte in de doelpuntenmachine weer op gang te krijgen. De Danaïden kwam daarna in de 26ste mi nuut op 7-1. Het stug volhou dende Keizer Karei kwam voor rust echter toch nog sterk terug: 8-5. Alleen in de eerste tien minuten van de tweede helft hebben de Nijmegenaars De Danaï den het nog moeilijk kunnen maken. Maar nadat Ruud Visscher met een wenk brauwblessure (drie hechtin gen) het veld moest verlaten, gooide De Danaïden er nog een schepje boven op. Via 10-6 en 13-7 eindigde de wed strijd ineen 15-10 zege voor de Leidenaars. Doelpunten: Hennie Devilee (3x), Kees BASCHARAGE - Hellas, de Ne derlandse zaalhandbalkampioen bij de dames, heeft zich vrijwel zeker geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskam pioenen. In Bascharage werd de Luxemburgse titelhouder van die naam met 25-8 verslagen. Bij rust was de stand 11-5. Volgende week zaterdag wordt in Voorburg de return gespeeld. Het verschil waarmee Hellas won (17 doelpunten) spreekt voor zich. Toch had de marge nog rui mer kunnen zijn. Lang slaagden de handbalsters van Bascharage er tot verrassing van de 200 toe schouwers in de Nederlandse kampioen op een afstand van vijf, zes treffers te volgen. De breaks van Hellas misten de noodzake lijke zorgvuldigheid en er werd nogal wat balverlies geleden. Pas in de tweede helft kwam de Haagse doelpuntenmachine op gang. Met acht rake worpen had Hannie de Kok het grootste aan deel in de produktie. Landskampioen Blauw Wit uit Christiaanse (4x), Eric Peters (3x), Bea Schrama (2x). Yvonne Kamerling, Ingrid van Haaren en Hans v. d. Leek. Pernix-TOP 8-7 (2-3). Pernix heeft ook in het zesde compe titieduel de leiderspositie kunnen handhaven. Het Sas- senheimse TOP moest na bij na 90 minuten korfbal - de stopwatches bleven bij allen, behalve bij die van de scheidsrechter steken op 88 minuten en 20 seconden - lijdzaam toezien dat de zege weer net aan de neus voorbij gegaan was. Of Pernix de zege toekwam, zal in het Sassen- heimse kamp altijd wel punt van discussie blijven, want juist in de laatste vijf minuten was TOP heer er, niWfl Met Jan Willem Simmelinck voor de korf had TOP ook een goede troef in handen om toch nog een punt uit dit duel te halen. De scheidsrechter gooide echter roet in het tak- tisch plan van de Sassenhei- Pernix legde de basis voor de overwinning in de 20ste mi nuut van de tweede helft. Het kwam toen via 3-3 en 4-4 op 6-4. TOP heeft deze achter stand niet meer ongedaan kunnen maken. Doelpunten Pernix: Eelco Koolhaas, Kees Hortensius (2x), Kees v. d. Kraan (2x), Jet Boter, Jennie v. d. Laken en Peter Kuijpcrs. Voor TOP scoorden: Peter Sigaar (2x). Filip Trap, Hans Oudshoorn. Ilse Molenaar en Anne v. d. Zaag (2x). Beek kan zijn Europa Cupaspira ties vergeten. In de eerste wed strijd verloren de Limburgers gisteren in en tegen Gummers- bach met 25-13. In de eerste periode startte de Westduitse formatie voorzichtig. Het combineerde uiterst zorg vuldig en dreef de score lang zaam op. Zodoende kon Blauw Wit aanvankelijk gelijke tred houden en was de achterstand bij de rust (11-6) nog niet hopeloos. Na de pauze echter veranderde het spelbeeld. VFL Gummers- bach verhoogde het tempo en scoorde naar hartelust. In vier minuten vergrootten de West duitsers de marge van 11-6 naar .17-6 en was Blauw Wit een gesla gen ploeg. Bij de Limburgers was alleen international Verjans in gewone doen. Hij nam vrijwel de gehele produktie voor zijn reke ning door negen van de dertien treffers te maken. In het Europa Cup I I-toernooi van de heren heeft Sittardia zater dagavond in eigen hal met 30-16 gewonnen van Jet Luxemburg Berchem. De ruststand was 16-8. Zuiderkwartier-Kwiek 13-5 (4-1). De met veel zorg tege moet geziene wedstrijd is door Zuiderkwartier met on verwachts groot verschil ge wonnen. Zuiderkwartier kwam na een aanvankelijk matige eerste helft, waarin de score niet verder kwam dan 4-1, binnen tien minuten in de tweede helft op een riante voorsprong: 8-2. Zonder al te veel kopzorgen kwamen de geelblauwen toen op de eind- score van 13-5. Doelpunten: Toos van Dam (3x). Ineke den Hertogh, Wil de Wit, Dirk Jan de Kreek (2x), Rens Heze (2x), Carla Akse, Hans Westerbeek en Joep van Dam (2x). Kinderdijk-Ons Eiland 2-3 (1-0). In een door regen en storm beïnvloede wedstrijd is Ons Eiland erin geslaagd de onderste regionen van de eer ste klasse te verruilen voor een goede middenmootposi- tie. Pas in de tweede helft za gen de Leidenaars kans tot scoren te komen. De doelpun ten van Barrij van Duin, Rob en Huib Hasselbach bleken voldoende te zijn voor de ..mi winning. Nieuwerkerk-Fiks 4-8 (2-4). In de derde klasse is Fiks nog steeds ongeslagen lijstaan voerder. De Oegstgeestena- ren kwamen in de tweede helft, na met 2-4 voorgestaan te hebben even in moeilijk heden (4-4), maar routine en schot waren voldoende aan wezig om de zege veilig te stellen. 4-8. Doelpunten: Ro bert v. d. Kraan, Aud Knetsch (2x), Nico van Weizen. Eddy Nantohy, Gerrie Klein en Je roen Huizing. Velocitas heeft zich maar ge deeltelijk kunnen herstellen van de nederlaag vorige week tegen Fiks. Tempo uit Alphen zag kans in Leiderdorp een punt te bemachtigen De 2-4 achterstand die Velocitas in de eerste helft opgelopen had, werd door Leon Brouwers te niet gedaan. De andere twee treffers kwamen op naam van Aart Duiseren Kien van Poelgeest GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17