"Onmogelijk extra geld voor sporthal geheel te verklaren5 Gemeente weigert elk risico bij behoud Kaagpont Weer ja tegen openbare lagere school Katwijk-Binnen Altior"Niet verhuizen" EIGEN MUSEUM PRIJKT OP VERLANGLIJSTJE NOORDWIJK Noord wijkerhoutse wethouder Van der Klaauw "Tijd was me te kort" Shaffy in Noordwi jk DONDERDAG 9 OKIUBEK mil LEIDEN/REGIO PAGINA 23 KATWIJK - De Katwijkse onderwijscommissie is voorstandster van de ves tiging van een derde, zelf standige openbare school in Katwijk aan den Rijn. De commissie brengt een positief advies uit aan burgemeester en wethouders. Een definitief be sluit over de vestiging van de nieuwe school wordt donderdag 30 oktober door de gemeente raad genomen. De onderwijscommissie, die giste ren vergaderde, volgt met dit advies de schoolraad die al eer der een voorkeur had uitgespro ken voor een zelfstandige lagere school in het binnendorp. De leden van de commissie waren niet te vinden voor het stand punt van burgemeester en wet houders dat bij de oprichting belangen/D'66) merkte op dat uit een onderzoek was gebleken dat de ouders van kinderen die de nieuwe school zullen gaan be zoeken niets voelden voor sa menwerking met Valkenburg. Mevrouw De Ia Haye-Rietkamp (PvdA/PPR) was van mening dat Katwijkse kinderen in Katwijk naar school moeten en niet in Valkenburg. Dat standpunt werd door de ove rige commissieleden gedeeld. J. Vink (CDA): "Het bevorderen van het openbaar onderwijs in Katwijk is een taak van het Katwijkse gemeentebestuur". Over de plaats van de nieuwe school heeft de commissie zich niet uitgelaten. Nieuwbouw lijkt vooralsnog geen haalbare kaart, mogelijk zal de nieuwe school worden ondergebracht in een bestaand gebouw in Kat wijk aan den Rijn. NOORDWIJK - Een eigen, permanent museum blijft voorlopig een van de wensen op het gemeentelijk verlanglijstje. Weliswaar kan het genootschap Oud-Noordwijk voor het onderbrengen van zijn omvangrijke en fraaie collectie nog altijd beschikken over de boerderij aan het Jan Kroonsplein, maar dat is een huurpand dat niet meer in al te beste staat verkeert. Het voorstel dat de Noordwijkse musicus Johan Admi raal gisteravond deed tijdens de vergadering van de culturele commissie om het museum te vestigen in een leegstaande schuur aan de Maarten Kruytstraat. stuitte op grote tegenstand van burgemeester Bon- nike. Hij maakte in krasse bewoordingen duidelijk dat er geen schijn van kans was. dat daar ooit een museum zou komen. "In 't Stille Zuie" - (want daar staat de Om een definitief museum te vestigen moet de ge meente de binnenhoeve aan de Jan Kroonsweg in handen zien te krijgen, meende de burgemeester. "Dat is een ideale plaats, temeer omdat de gemeente aan de Parallelboulevard nog een stuk grond heeft, waardoor uitbreiding van de boerderij mogelyk is" Mr. Bonnike zei het verschrikkelijk jammer te vinden dat de eigenaars tot nog toe niet bereid waren geble ken om de hoeve te verkopen. "We zullen nog wat geduld moeten hebben". De burgemeester deelde nog mede, dat de dienst van gemeentewerken bezig is een rapport samen te stel len omtrent de gebreken aan de muscumboerderij. Zo verkeert het dak in slechte staat en ook andere onderdelen zijn hard aan een opknapbeurt toe. NOORDWIJKER- HOUT - "Het is geen haalbare kaart om tot in details te verklaren op welke wijze en op welke posten de ar chitect van de Noordwijkerhoutse evenementenhal zich LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Door een kabelbreuk, net voor Leiden-Lammenschans, was het treinver keer van Leiden naar Alphen aan den Rijn (en omgekeerd) gisteren van elf uur 's morgens tot vijf uur 's middags geblokkeerd. Het ongeluk ontstond toen een kraan wagen door de bovenleiding reed en driehonderd meter kabel kapot trok. De trein kon nog net Leiden-Lammenschans bereiken. "Geen eenvoudige klus om die kabel te vernieuwen", aldus een woordvoerder van de spoorwegen. "Dat is wel wat anders dan even een boutje solderen". Extra bussen op het traject moesten het vervoersprobleem tijdelijk oplossen. Op de foto mensen van de NS, aangevoerd met een speciale reparatietrein, die bezig zijn met het herstellen van de kapotte bovenleiding. heeft verrekend. Die laatste ton van dat ex tra krediet van 1 mil joen gulden kon ik niet verklaren aan de gemeenteraad. Die gulden is een optel som van kleine kar weitjes aan de sport hal die nauwelijks zijn op te noemen". Dat zegt wethouder C.M. van der Klaauw, terug blikkend op de jongste ge meenteraadsvergadering in zijn gemeente, waarin de raad een extra miljoen gulden op tafel legde voor de bouw van de evenemen tenhal vanwege de geste gen bouwprijs, uitbrei ding van de recreatie ruimten en als gevolg van een slechte berekening van Hij geeft toe dat de toelichting op die kostenstijging best wat beter uit de verf had kunnen komen als hij daarvoor meer tijd had gekre gen. "Maar we hadden maar één maand de tijd. Gedurende die periode moesten onderhandelingen wor den gevoerd met bouwer Noor- lander, het voorstel aan de raad worden voorbereid en goedkeu ring worden verkregen van het college van Gedeputeerde Staten (dagelijks provinciebestuur, red.) van Zuid-Holland. Die goedkeu ring is gelukkig deze week afge komen, zodat het werk binnen de termijn van een maand kan wor den gegund. Hadden we die tijd spanne overschreden, dan had bouwbedrijf Noorlander de prijs kunnen verhogen", aldus Van der Klaauw. Uitstel Volgens hem was dat de reden dat B en W van Noordwijkerhout tij dens fe raadsvergadering niet in gingen op een verzoek van EZP, D'66 en PvdA de beslissing met vijf dagen uit te stellen om de kostenstijging in detail verklaard te 2 "Pas gisteren is bij ons bekend ge worden dat het dagelijks bestuur van de provincie het extra krediet heeft goedgekeurd. Vandaag moet het contract met Noorlan der worden getekend, want mor gen (vrijdag) is de termijn van een Hij is blij dat de provincie een snelle beslissing heeft genomen. "Beslissingen van de provinciale overheid laten weieens vier maanden op zich wachten. Als dat nu ook het geval was geweest dan was de sporthal met evene mentenhal 2 ton duurder gewor den". En om de raad nog eens te confron teren met een voorstel extra geld voor de hal op tafel te leggen, ziet wethouder Van der Klaauw niet zitten. Geld "Ik kan de raad bijna op een briefje geven dat niet meer geld hoeft te worden uitgegeven voor de hal. De kostenstijging tijdens de bouw hebben we afgekocht. Daarvoor krijgt Noorlander 4 procent van de aanneemsom van 5,4 miljoen gulden. Er kunnen alleen bij kleine posten prijsver hogingen optreden, maar die kunnen we waarschijnlijk op vangen met de post voor onvoor ziene uitgaven van 300.000 gul den. Het overgrote deel van de prijs staat nu gewoon keihard vast" VAn der Klaauw vindt het jammer dat niet de hele raad achter het extra krediet van 1 miljoen kon gaan staan: "Niemand is tegen de bouw van de hal, een aantal raadsleden heeft geen genoegen genomen met mijn toelichting op het extra krediet. Ik heb gepro beerd aan te geven waarom en waardoor die verhoging noodza kelijk was en welke zaken de ar chitect was vergeten. Die verkla ring was klaarblijkelijk voor een aantal raadsleden niet toerei kend". CM. van der Klaauw: "Jammer dat niet de hele raad achter extra krediet is gaan staan". De fouten van het architectenbu reau Kompleetbouw uit Leerdam wijt hij aan een communicaties toornis binnen dat bedrijf. "Bij de berekening van de kosten is uit gegaan van een standaardspor thal. Het programma van eisen dat de gemeente Noordwijker hout heeft opgesteld, is door de calculator grotendeels buiten be schouwing gelaten. Daardoor is de prijs uiteindelijk vier tot vijf ton hoger komen te liggen" Uniek De bouw van een evenementenhal met recreatieruimten is uniek in de bollenstreek. Vrijwel alle plaatselijke verenigingen, van toneelvereniging tot harmonie kapel, van sportverenging tot carnavalsvereniging zullen in de toekomst van de hal en neven ruimten gebruik gaan maken. "Dit gebouw opent tevens perspec tieven om nieuwe activiteiten aan te trekken. Daarbij denk ik bij voorbeeld aan beurzen en bloe mententoonstellingen", aldus Van der Klaauw. In tegenstelling tot eerdere berich ten verwacht hij niet dat nog deze maand de eerste paal voor de hal de grond ingaat. "De betonnen palen hebben een levertijd van vijf tot zes weken. Het wordt wel half november voordat met de bouw kan worden begonnen". HENK VAN DER POST Dorpsraad stelt besluit overname tot november uit ALKEMADE (KAAG) - Als blijkt dat een stichting of ver eniging het Kaagse veer niet "drijvend" zal kunnen hou den, wil de gemeente Alkemade de kluif niet terug op haar bord. De Kaagse gemeenschap kan, indien zij werkelijk kansen ziet, jaarlijks een subsidie van 108.000 tot 150.000 gulden tegemoet zien bij het overnemen van alle lasten die aan de pont vastzitten. Maar dan wil de gemeente er ook voorgoed vanaf zijn. Dit heeft het gemeentebestuur la ten weten in reactie op vragen van de Dorpsraad Kaag, die zich beijvert voor behoud van hel veer. Vóór 1 januari moet de Dorpsraad een besluit nemen, anders doekt de gemeente het veelbesproken pontje op en komt er een tolbrug, een verbinding die heel wat minder kosten en kop zorg met zich mee zal brengen. Rekenen De Dorpsraad is nu in allerijl aan daarbij uit van een nieuw pont voor vier auto's met. als het even mogelijk is, eenmansbediening. De gemeente kijkt dat hoofd schuddend aan. want daar acht men die eenmansbediening geen haalbare kaart. Door de nieuwste ontwikkelingen heeft het bestuur van de Dorps raad besloten de algemene le denvergadering die was gepland voor volgende week maandag (13 oktober) verschoven naar de tweede maandag in november. Daags tevoren zullen alle bere keningen worden afgedrukt in het komende nummer van "Heen en Weer", het verenigingsblad. Alle cijfers zijn dan voorde leden, die uiteindelijk de beslissing moeten nemen, op een rij gezet. het rekenen geslagen om inzicht te krijgen in hoe de kosten zich in de komende vijfjaar zullen ont wikkelen. De gemeente, die de kosten in de afgelopen jaren enorm heeft zien stijgen, heeft al eens berekend dat een pontveer met tweemansbediening over een paarjaar bijna vijfton per jaar zal kosten. Een pont met eens- mansbediening zou op ongeveer de helft daarvan komen en een beweegbare tolbrug op 108.000 gulden. Maar daarbij is de ge meente wel uitgegaan van ver vanging van het huidige, versle ten veer (vier auto's) door een grote (zes auto's) en de aanleg van nieuwe toevoerwegen en oprit ten. Omdat dat volgens de Dorps raad zo'n 90.000 gulden aan extra kosten met zich meebrengt, wil zij daar eerst nog een andere be cijfering naast leggen. Om de kosten zo laag mogelijk te kun nen houden, gaat de Dorpsraad Daarmee zal men er in Kaag nog niet zijn. Zelfs als de Dorpsraad tot de conclusie komt dat over- De brug over de Ringvaart bij Bennebroek staat model voor de tolbrug waarmee de gemeente Alkemade hel Kaagse vervangenIs het einde van Kaag als eiland voorbij of zal de Dorpsraad het veer weten te redden? name van het veer, financieel ge zien, geen hopeloze zaak is, vallen er nog wezenlijke noten te kra ken. Tenslotte zullen er mensen moeten opstaan die bereid zijn de verantwoordelijkheid op zich te laden en zitting te nemen in de te vormen stichting of vereniging. Tweede voorzitter Henk Schut na mens de Dorpsraad daarover: "Het is nog een hele grote vraag of er voldoende mensen daartoe bereid zijn. Niemand vindt het leuk om midden in de nacht uit bed te worden gebeld, als de pont een keer niet vaart. En als be stuurslid loop je natuurlijk de kans dat dat gebeurd". NOORDWIJK - Ramses Shaffy treedt volgende week zaterdag (18 okto ber) op in Noordwijk. In het dorpshuis "De Kuip" brengt hij zijn nieuwe programma "Gewoon Ramses": alleen, zingend bij de piano. Ramses Shaffy. die de laatste jaren steeds nauw samenwerkte met Lies beth List, maakte begin vorig jaar een reis voor de Verenigde Staten. Daartrad hij ook op: hij gafdaar enkele concerten waarbij bjj zichzelf op de piano begeleidde. Terug in Nederland besloot hy op diezelfde manier door te gaan. Tijdens het optreden zyn oudeen nieuwe "Shaffy-chansons" te hort" n. Het optreden van Shaffy begint om 20.30 iiur. TER AAR - De voetballers van het Langeraarse Altior hebben zich unaniem uitgesproken tegen verhuizing naar Ter Aar Hiermee sluiten zij zich aan bij het be stuur, dat al eerder protest aante kende tegen gemeentelijke plan nen Altior onder te brengen op in de Vierambachtspolder. In een onlangs gehouden ledenver gadering bleek iedereen fel ge kant tegen de verhuizing. In plaats van een verplaatsing zien de Langeraarders liever een uit breiding van de huidige terrei nen. De motie zal aan het ge meentebestuur worden aange boden. Altior wil niet naar de Vieram bachtspolder omdat in dat geval de jeugdige voetballers teveel ri sico's zouden lopen op twee ge vaarlijke wegen (Aardamse Weg en Westkanaal weg), die daarheen leiden. Bovendien hebben de Al tior-leden vijf jaar geleden het nieuwe clubhuis grotendeels uit eigen zak betaald. De Langeraar ders vinden het zonde dat alweer te moeten verlaten. In opdracht van de gemeente zal binnenkort een onderzoek wor den uitgevoerd naar de moge lijkheden tot uitbreiding of ver plaatsing. Huizenbouw zou even tueel de plannen kunnen dwars bomen Aan de hand van de uit slag zal de gemeente het beleid bepalen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23