Jong Oranje kan niet imponeren Bridgebond schorst Egypte en Suriname 4"^yi rfl rressie i?ioi6iia. clF JJC1U UIIll 9 9 POSTCODE Club Brugge wil Michels Vijf AZ-spelers in selectie Goede gewoontes: gewoon emicben. DONDERDAG 9 OKTOBER 1980 SPORT PAGINA 15 VALKENBURG (ANP) - De wereldbridgebond (WBF) heeft besloten dat Egypte en Suriname voor de duur van drie jaar niet meer mee mogen doen aan wedstrijden, die onder auspiciën staan van de internationa le bond. Dit is gisteravond bekendgemaakt in Valkenburg. Suriname kwam in de 28ste en voorlaatste ronde, evenals Egyp te in de 27ste ronde, niet opdagen tegen Zuid-Afrika. Beide landen zijn daardoor reglementair als verliezer verklaard, terwijl ook de andere matchpunten, die zijn ge scoord in de voorgaande duels vervallen zijn verklaard. De Volksrepubliek China is gis teren tijdens een vergadering van het bestuur van de WBF als lid van deze organisatie toegelaten. Taiwan (nationalistisch China) zal onder verschillende voor waarden lid kunnen blijven van de WBF. De nationale bond zal in het ver volg onder de naam "Chinese bridge bond van Taipeh" dienen deel te nemen aan alle door de WBF georganiseerde toernooien en kampioenschappen. De WBF zal tijdens de onder haar verant woording vallende evenementen niet toestaan dat 'de nu geldende vlag van Taiwan zal worden ge bruikt, noch dat het nu geldende volkslied zal worden gespeeld", aldus een communiqué van de WBF. De Nederlandse herenploeg heeft zich officieus geplaatst voor de halve finales van het open toernooi. Dit ondanks een zware nederlaag in de 29ste en laatste ronde tegen Denemarken (0-20). Met Nederland en Denemarken plaatsten zich in groep A verder Taiwan en Brazilië. In de voor laatste ronde wonnen de Neder landse heren overigens ruim van Japan (20-0. De Nederlandse da mes kunnen zich nagenoeg uit geschakeld beschouwen na de 4-16 nederlaag tegen Canada. Middelmatigheid beheerst duel MONCHENGLADBACH (ANP) - Jong Oranje heeft in zijn tweede oefenwedstrijd voor het Europees kampioen schap voor jeugdploegen West-Duitsland weerstaan. In Mönchengladbach kwam de formatie van Ger Blok tot 0-0. Invaller Janssen op aehtieffoto) miste e op voorsprong te zetten. mogelijkheid om Jung Oranje Veel zal de coach van Jong Oranje in dit duel waarin de middelma tigheid heerste, niet wijzer zijn geworden. Hij zag dat hij in "Russen respecteren handvest" MADRID (ANP) - In een interview met het Franse persbureau AFP heeft Juan Antonio Samaranch, de in Moskou gekozen voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) verklaard ervan overtuigd te zijn dat de Sowjet-Unie in 1984 bij de Olympische spelen in Los Angeles het Olympisch handvest zal respecteren. "De Russische autoriteiten, zowel politiek als sportief, hebben mij dat bevestigd", aldus Saramanch. "Het is duidelijk dat de Russen niet tevreden zijn met het Olympische gedrag van ver schillende landen. Het is moeilijk te ontkennen dat dit repres- sailles ten gevolge zal hebben in bepaalde wedstrijden. Maar desondanks kan ik stellen, en dat is misschien paradoxaal, dat de Olympische beweging sedert de Olympische Spelen van Moskou veel sterker is geworden". In het interview roerde de IOC-voorzitter ook de herziening van regel 26 betreffende het amateurisme en de mogelijkheid van "open" Olympische Spelen aan. "Het is nog veel te vroeg om over open Olympische Spelen te praten. Ik sta er op te stellen dat wij het woord amateur niet gebruiken en dat het niet be staat in de Olympische normen. Wij sluiten de deur naar de Olympische Spelen uitsluitend voor profs, die een contract hebben". doelman Metgod een goede sluitpost had. Maar dat was in Zeist al eerder bekend. De Westduitse voetbalbond had gehoopt dat nu het Boekelsta- dion voor het eerst sedert tien jaar van Europees voetbal is ver stoken zo'n 15.000 bezoekers de weg naar de "Berg" zouden vin den. Het werden er, ondanks zeer populaire toegangsprijzen, maar 5.000. Velen daarvan hebben het eindsig naal van de Belg Peeters niet meer gehoord. Bij Jong Oranje ontbrak ook nu de samenhang in de ploeg. Duidelijk was dat de ge selecteerden, die dan nog vaak anders dan in hun club moeten spelen, elkaar veelal niet aan voelden. De ploeg, die woensdag 12 novem ber in Volendam tegen Spanje zijn eerste wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap speelt, kwam vrijwel niet tot slui- tends combinaties. De samen hang tussen de linies liet even eens te wensen over en de opzet van de combinaties was te simpel ZEIST - In vergelijking met de selectie van drie weken geleden voor de WK-kwalifïcatie- wedstrijd in Dublin tegen Ierland telt de Zwartkruis-formatie voor de zaterdagavond in Eindhoven te spelen vriendschappelijke interland tegen West-Duitsland drie nieuwe gezichten: de beide AZ-spelers Jos Jonker en Pier Tol en Keje Molenaar Henk Ellens lokt kort geding uit DOETINCHEM - De voorzitter van De Graafschap, Jansen Venneboer, dreigt met een kort geding tegen Henk El lens, de trainer van eerste- divisieclub Volendam. Aan leiding daartoe vormt een artikel in De Graafschaps bode van maandag j.l. waar in Ellens de voorzitter een gangster noemt. Jansen Venneboer voelt zich daar door in zijn eer en goede naam aangetast en eist, op straffe van een kort geding, dat de trainer zijn uitlatin gen in deze krant her roept. De uitspraken van de Volen- dam-trainer werden gedaan na afloop van de wedstrijd De Graafschap-Volendam. Ellens' woede was gewekt door het feit dat de elektro nische tijdwaarneming, op een moment dat Volendam met 2-1 voorstond, tien mi nuten achterliep, waardoor zijn spelers zouden zijn be nadeeld. De Graafschap maakte in de laatste minuut nog gelijk. Ellens verdenkt De Graafschap van kwade opzet en gebruikte daarbij de term gangster. Iets, wat de oefenmeester gis teren in een eerste reactie overigens ontkende. Wel gaf hij toe de term 'gangster- praktijken' te hebben gebe zigd en Jansen Venneboer als een 'gladjanus' te hebben be titeld. Dit drietal is in de plaats gekomen van Frans Thijssen (Ipswich Town), Simon Tahamata (Stan dard Luik), die beiden in verband met clubverplichtingen (evenals trouwens de voor Napoli spelen de Ruud Krol) geen vrijaf konden krijgen, de geblesseerde Jan van Deinsen (Feyenoord) en de met een vormcrisis kampende Aja- cied Dick Schoenaker. Joop Hiele en Michel van de Korput behoren wel tot de selectiegroep van Jan Zwartkruis, maar beiden zijn op dit moment nog niet in zetbaar. Van de Korput (door Torino afge staan aan Oranje omdat men niet gelooft dat de Nederlander dit weekeinde alweer speelklaar kan zijn) kampt sinds de uitwedstrijd van het Nederlands elftal in Ier land met een enkelblessure, waardoor hij nauwelijks nog in actie is kunnen komen voor de Italiaanse club, en Joop Hiele raakte dinsdagavond in Kerkra- de aan de knie geblesseerd. Beide spelers worden de komende da gen in Zeist behandeld door KNVB-arts Frits Kessel in de hoop ze tijdig fit te kunnen krij gen voor de wedstrijd tegen West- Duitsland. De ontmoeting tussen de B-ploe- gen van Nederland en West- Duitsland, bedoeld als een laatste wapenschouw voor Jan Zwart kruis, heeft dus in feite slechts SCHAKEN - Paul van der Sterren heeft opnieuw een nederlaag ge leden in de schaakdriekamp om een plaats in het nationale team voor de Olympiade op het eiland Malta. In het denksportcentrum te Groningen verloor Van der Sterren nu van Ligterink, nadat hij al eerder verlies had geleden tegen Donner. ADVERTENTIE Elke week een bloemetje meebrengen. Dat is een goede gewoonte. Net als: meteen even de post code vragen wanneer u iemands adres noteert. Bij een telefoongesprek bijvoorbeeld. Schrijf dan gelijk even die postcode in uw klapper Dan hebt u voortaan het complete adres bij de hand. Mèt de post code erbij. mt» w. jmrwmt Jtt ml ant ptt post Keje Molenaar als Oranje-nieu weling opgeleverd. Pierre Ver meulen trad weliswaar in Kerk- rade voor één speelhelft aan, maar aangenomen mag worden dat het inzetten van de vroegere Roda JC-vedette, evenals trou wens het opnemen van Ehlen, Schapendonk en Marijnissen in het B-team, louter en alleen werd gedaan om wat toeschouwers ex tra naar Kaalheide te lokken. Vermeulen was immers tevoren al een toezegging gedaan dat hij tot de laatste 16 voor zaterdag avond zou behoren. Gezien het feit dat een aantal in bui tenlandse dienst spelende Ne derlanders (Krol, Tahamata, Thijssen en Dusbaba, die overi gens merkwaardiger wijze dins dagavond wel serieus werd ge test) en het ontbreken van spelers als René van de Kerkhof en Kos ter, moet in de wedstrijd tegen de Westduitsers het eventuele pres tigeverlies (in zoverre daar nog sprake van kan zijn) onderge schikt worden gemaakt aan het experiment. Dat zal Zwartkruis zonder meer moeten doorvoeren om volgende maand in Brussel in de WK-wedstnjd tegen de Belgen met Oranje niet opnieuw onder uit te gaan. Ondanks het feit dat de pressie van Klaas Molenaar op Jan Zwart kruis „beloond" werd met het selecteren van vijf AZ-spelers, mag worden aangenomen wor den dat er van dat vijftal slechts drie zullen spelen: Ronald Spel- bos samen met Michel van de Korput (indien hersteld) in het centrum van de verdediging en Jan Peters als spelbepaler op het middenveld, geassisteerd door onder meer Metgod. Jonker en Tol mogen dan momenteel in het uitstekend draaiende AZ goed presteren, maar of beide spelers de „instap naar Oranje" op dit moment al aankunnen, valt te be twijfelen. Omdat Frans Thijssen, Jan van Deinsen en Dick Schoenaker om uiteenlopende redenen niet be schikbaar zijn, zal het ongetwij feld erg lastig worden voor Jan Zwartkruis om het middenveld goed te bemannen. Als enige spe- Keje Molenaar (l) in fanatiek kopduel met geselecteerd voor Oranje cifieke middenvelder werd naast Jan Peters alleen Jos Jonker op geroepen, omdat Johnny Metgod en Willy van de Kerkhof in hun club de laatste weken niet langer meer als middenvelder opereren. Aangenomen dat Zwartkruis te gen West-Duitsland voor een be houden concept zal kiezen, zou dat dus kunnen inhouden dat de bondscoach bij een 4-4-2-forma- tie noodgedwongen enige verde digers zal moeten inzetten op het middenveld: Willy van de Kerk hof, Johnny Metgod, Keje Mole naar of Piet Wildschut. Michel Valke van PSV. De Ajacied kreeg gisteren te horen dat hij i Dat betekent 'derhalve dat Neder land zaterdagavond in de vol gende opstelling tegen West- Duitsland zou aantreden: Van Breukelen - Wijnstekers. Van de Korput (of Metgod), Spelbos en Brandts - Willy van de Kerkhof, Molenaar, Peters en Wildschut - Van Mierlo en Vermeulen. Re serves zijn: Hiele, Jonker, Tol en Vreijsen. DEN HAAG - Uiterlijk deze week beslist Rinus Michels of hij al dan niet zal ingaan op een aanbieding van Club Brugge, dat via de nog één jaar aan Los Angeles Aztecs gebonden Amsterdammer tijdelijk wil voorzien in de vacature Han Grijzenhout. Eerder deed het bestuur van FC Den Haag de voormalige „gene raal" een soortgelijk voorstel. Maar het staat nog te bezien of er verdere pogingen zullen worden aangewend om Michels naar het Zuiderpark te krijgen, nu voorzitter Pieter den Duik assistent- bondscoach Rob Baan gisteravond bereid vond om over het voorstel te praten om Hans Kraay op te volgen. In principe ver klaarde Baan veel te voelen voor een hernieuwd tweejarig dienstverband in Den Haag. Dat wil zeggen indien de KNVB zijn nog twee jaar durend dienstverband zou willen ontbinden. om de effectief verdedigende Westduitsers te verrassen. De sterke middenvelders Dittus en Dierssen bepaalden in de begin fase het gezicht van de Duitse jeugdploeg. Met de kansen die de Nederlanders kregen werd slordig omgespron gen. Zo schoot Koolhof na een kwartier bij Duits balverlies in een kansrijke positie over. Een grandioze beoordelingsfout maakte dispensatiespeler Martin Jol na een half uur. Na een hoek schop van de Duiters stormden de Nederlanders naar voren. De buitenspelval werkte niet, door dat Jol te vroeg terug ging. Met drie man tegen één scheen een treffer zeker. Dreher kopte de bal over Jol naar de opgekomen Schreml. Die faalde echter bij zijn poging Erwin Metgod te om spelen. Dat Jong Orarye niet met een ach terstand ging rusten, lag vooreen belangrijk deel aan Metgod. De doelman van Haarlem stopte tot viermaal toe harde schoten van korte afstand. Rolff was, even voor het rustsignaal dicht bij een treffer. Na een actie van Littbars- ki kwam hij vrij voor Metgod, die zijn doel verkleinde en het schot pareerde. Direct na de hervatting trok de Bel gische arbiter het geel voor Ro nald Weysters, nadat de Alk maarder Matthaeus hardhandig tegen de grond had geduwd. Een vrijwel niet te missen kans kreeg Koolhof even later. Carbo won na een verre voorzet een kopduel van Gorski. Doelman Greiner kreeg de bal niet vast. Van nog geen meter afstand tikte Koolhof de bal daarna tegen de paal. Veelvuldig foute passes wa ren er oorzaak van dat goede aan vallen steeds schaarser werden. Ger Blok trachtte na een kleine twintig minuten de kracht van de Nederlandse aanval te versterken door de PSV-er Willy Janssen de plaats van Carbo te laten inne- De uitermate attente Frans Adelaar stelde doelman Greiner een kwartier voor tijd op de proef. Onverwacht schoot de opgeko men debutant hard in. De vuisten van Greiner keerde echter het gevaar. Willy Janssen kreeg nog een sim pele mogelijkheid. Hij stond oog in oog met de doelman van Stutt gart, doch schoot toch nog naast. De middelmatigheid bleef gister avond heersen op de Boekelberg. Tot teleurstelling van de kleu mende toeschouwers, die steeds nadrukkelijker uiting gaven aan hun misnoegen. AZ'67 WIL KEES KIST NIET KWIJT ZAANSTAD - De leiding van AZ'67 heeft gistermiddag de wat rumoerige situatie rond wissel speler Kees Kist besproken. „We hebben geen enkel aanbod van welke club dan ook voor Kist ontvangen. Trouwens, we willen Kist, die aan een driejarig con tract vast zit, helemaal met kwijt," aldus secretaris Gerrit Pe ters. Een aanbieding van Feyenoord, dat grote belangstelling voor de schutter heeft, heeft het AZ-be- stuur niet bereikt, vertelde de AZ-secretaris. „Kees Kist heeft drie maanden niet gevoetbald. Hij moet geduld hebben. Onge twijfeld komt er voor hem straks een gunstige oplossing". AZ-trainer Kessler, die gisteravond laat terugkeerde uit Sofia, waar hij onderhandelde met be stuursleden van de toekomstige UEFA-Cuptegenstander van AZ'67, Spartak Levski, deelde mee dat de eerste cup-westrijd is vastgesteld op dinsdag 21 okto ber. in Sofia, om 17.0U Ned. tyd. De return in Alkmaar is dinsdag avond 4 november, 20.15 uur. BASKETBAL - Den Bosch heeft woensdagavond in Norrkoeping de eerste wedstrijd voor de voor ronde van het toernooi om de Eu ropese basketbalbeker voor landskampioenen (groep E) te gen Hageby met 86-65 gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15