Leiderdorp bouwt 66 twee- en drie kamerappartementen Scholieren veel te dik Goedkope woningen in Wassenaarse Hoge Klei Weidse agenda "Kraken staat verdeling woonruimte in de weg" Veel Wassenaarders azen op duurdere nieuwe koopwoning Openbaar onderwijs Voorschoten wil geen nieuwe school in Boschgeest Burgerlijke stand DINSDAG 7 OKTOBER 1980 WASSENAAR - De Hoge Klei is in principe een ge schikte bouwplaats voor een aantal goedkope wo ningen. Er wordt gedacht aan 250 tot 300 gesubsi dieerde woningen op de zuidelijke helft. Een an der deel van het gebied is geschikt voor de (her-)vestiging van be drijven. Tot die slotsom komt het college van burgemeester en wethouders van Wassenaar in een onlangs verschenen nota. Hiermee is voor de zoveelste maal de discussie over dit historische stukje Wassenaar opgerakeld. De nota zal een rol spelen bij de ge meenteraadsvergadering over de woningbouwnota en de huisves tingsnota, die plaatsvindt. november Nood Al vóór de jaren veertig gold voor dit aan de polder grenzend ter rein een bouwbestemming. Het lag voor de hand dat uitbreiding van de sociale woningbouw, wanneer dat nodig was, juist daar zou plaatsvinden. De Hoge Klei grenst immers direct aan het Oostdorp, waar de belangrijkste concentratie van woningen in de goedkope klasse is. Belangrijke tegenstand in de Was senaarse raad heeft een zodanige bebouwing altijd kunnen ver hinderen. Toch leek een door braak een aantal jaren geleden niet ver meer af. Met één enkele stem verschil was er toen nog winst voor de tegenstanders (WD en Partij Wassenaar met steun van een deel van het CDA), maar nu lijkt een meerderheid ten gunste van sociale woning bouw in dit gebied onvermijde lijk. De nood is erg hoog- en er zijn in heel Wassenaar bijna geen andere bouwmogelijkheden voor deze woningen aanwezig. Vanwege de nabijheid van het ma rinevliegveld Valkenburg is er een onderzoek verricht naar de geluidsbelasting. De nu geldende normen laten in een groot gedeel te van de Hoge Klei woningbouw toe, aldus de nota. De voorkeur gaat uit naar kleinere woningen voor bejaarden en andere kleine huishoudens. Tevens zouden eengezinshuizen kunnen worden opgenomen. Van de 21 hectare bouwgrond zal bijna de helft voor woningbouw worden bestemd. Een groot deel van de grond is in handen van particulieren en zal dus moeten worden aangekocht door de ge meente dan wel onteigend. Het grondbedrijf heeft 7 miljoen gulden beschikbaar om het woonproject te realiseren. Woningbouwvereniging krijgt toestemming LEIDERDORP - De Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL) mag op het terrein aan de Gaarmees- terstraat acht drie-kamerappartementen en 58 twee-ka merappartementen gaan bouwen. De huur van de twee kamerwoningen zal vermoedelijk minder dan 300 gulden per maand gaan bedragen. De meerderheid van de raadscom- AWL. Leijnse (PvdA) was tevre- missie ruimtelijke ordening en den over de snelheid waarmee de openbare werken had waarde- plannen zijn gemaakt en hoopte ring voor de plannen van de dat burgemeester en wethouders vaart zouden zetten achter de wijziging van het bestemmings plan voor het bouwterrein. Raadslid Gordijn (PPR) sprak van een goed plan, waar behoefte aan is. Hij hoopte, dat er met dezelfde voortvarendheid zal worden ge werkt aan een plan voor het ter rein aan de Hoofdstraat, waar nu nog de muziekschool staat. Ook Tieken (CDA) kon zich in de plannen vinden, al dacht hij dat VOORSCHOTEN - "Hoe aardig, nobel en schijnbaar nuttig kra ken ook mag lijken, het is niet eerlijk ten opzichte van andere woningzoekenden die minder lef hebben. We moeten komen tot een rechtvaardige woonruimte verdeling. Dat kan door rechtsre gels te stellen en deze te handha ven. En daarbij mag de politie niet worden gebruikt zonder tus senkomst van de rechter wan neer het om ontruiming gaat". Dit zei merouw Salomons gister avond tijdens een politieke dis cussieavond in de Lindehoeve in Voorschoten. Salomons is Tweede-Kamerlid voor de PvdA en was naar Voor schoten gekomen om uitleg te geven over de verschillende leeg- standswetten of anti-kraakwet- ten die in de Tweede Kamer bin nenkort zullen worden behan deld. Zij had veel kritiek op het rege ringsvoorstel waarin de woning nood in Nederland beteugeld zou moeten worden. "De regering heeft een wetsvoorstel waarin alleen de vorderingsmogelijkhe den worden uitgebreid om leeg stand te voorkomen. De PvdA- fractie heeft echter een ontwerp ingediend waarin de gemeenten zelf mogen bekijken of vorderen wel of niet nodig is. Ze moet dat kunnen aantonen door hard te maken dat er erg urgente wo ningzoekenden binnen hun ge meentegrenzen zijn. Zoiets kan je landelijk niet regelen. De gemeenten zijn zelf het best op de hoogte van de plaatselijke situatie. Wij willen dat het ont ruimen van woningen ook wer kelijk ten dienste staat van een betere woningverdeling. Het kraken is een slim gebruik ma ken van de mazen die de huidige woonwet nog biedt. Daarom is kraken als actiemodel nuttig, maar verschaft het een een wille keurige groep mensen woon ruimte. Deze willekeur is on juist", aldus Salomons, die meer de vorderingsbevoegdheid dan het daadwerkelijk vorderen van woningen als stok achter de deur wilde houden. Dreiging "Eigenaren die hun huis te lang leeg laten staan zullen er na vor dering van hun huis veel minder voor krijgen dan de marktwaar de. Met die dreiging zal een eige naar eerder geneigd zijn een re delijke gegadigde in zijn woning te laten. Op dit moment duurt de procedure te lang om dit te berei ken." Onder het beperkte aantal bezoe kers dat de weg naar de Linde- PvdA-Tweede-Kamerlid Salo mons, sprekend in Voorschoten: "Kraken is als actiemiddel wel nut tig hoeve gisteravond had gevon den, bevonden zich eveneens enige krakers, uit hun vragen bleek dat ook grote gebouwen in aanmerking zouden moeten ko men om te vorderen. Deze zou den dan geschikt moeten worden gemaakt voor woonruimte. Sa- lomons zag echter geen vorde- rings mogelijkheden wanneer hét gaat om ingrijpende verbou wingen. "Ons wetsontwerp voorziet niet in vorderingsmogelijkheden van grote gebouwen die niet makke lijk zijn te verbouwen tot woon ruimte. Het gaat ons in de eerste plaats om bestaande woningen die of leeg staan of op een onjuis- worden bewoond." WASSENAAR - De belangstelling voor koopwoningen in de ge meente Wassenaar is niet gering. Dat blijkt wel uit de hoge bezoek cijfers van de modelwoning in het plan Spinbaan-Zuid. Toch is de doorstroming op de woning markt aan de bescheiden kant, gezien het het grote aantal inge schreven woningzoekenden. Dit bleek al eerder toen de woning bouwvereniging St. Willibrordus een half jaar geleden pogingen deed om elf woningen en de vrije sector in het plan Ter Weer te slij ten. Gedurende een aantal maan den wilde de verkoop niet vlot ten, zodat de vereniging voor een dagelijks renteverlies van onge veer duizend gulden kwam te staan. Nadat besloten was tot een beperkt prijsoffer, kwamen er echter ineens voldoende koop lustigen opdagen. Zo waren eind augustus alle woningen ver kocht, tot grote opluchting van de woningbouwvereniging. De vereniging overweegt nu aan de gemeente financiële hulp te vra gen om het verloren geld te com penseren. Bij het bouwproject Spinbaan- Zuid ligt de zaak iets anders. Het gaat hier om 102 koopwoningen, die in tegenstelling tot Ter Weer zeer gunstig zijn gelegen ten op zichte van de dorpskom. Boven dien zijn deze woningen niet op genomen in een groter geheel van gesubsidieerde woningen. Nadat er een dertigtal van was verkocht, ging er een hardnekkig gerucht als zou de opdrachtgever het project met vertraging willen af bouwen. Achteraf blijkt hiervan niet veel te kloppen. VOORSCHOTEN - Zowel de Werkgroep Openbaar Onder wijs als de Schoolraad in Voor schoten hebben ernstige bezwa ren tegen de plannen van de ge meente om twee kleuterscholen en twee basisscholen samen te voegen in een nieuw gebouw in de wijk Boschgeest. De scholen waar het hier om gaat zijn de Parkschool, de Adégeèst- school, de kleuterschool De Woelwaters en de kleuterschool Boschgeest. Door een nieuwe landelijke wet op het basison derwijs moeten alle lagere scho len in hetzelfde gebouw worden ondergebracht als de meest ver wante kleuterschool (samen ba sisschool te noemen). De bezwaren van de werkgroep en de Schoolraad richten zich voor namelijk tegen de plannen om de school te vestigen in de wijk Boschgeest. In een reactie op de Scholennota van de gemeente van mei dit jaar, waarin de plan nen uit de doeken worden ge daan, zegt de werkgroep het vreemd te vinden dat een zo moeilijk te bereiken wijk als Boschgeest is uitgezocht. Vol gens de werkgroep zijn er on overkomelijke verkeersproble men en is het wenselijker een meer centraal gelegen wijk uit te kiezen. De werkgroep herinnert hierbij aan een rapport uit 1978, waarin het Cultureel Centrum na een ingrij pende verbouwing als de gun stigste plaats voor de samenvoe ging van de vier scholen wordt genoemd. Naar de mening van de werkgroep moet uitgangspunt zijn, dat eerder de school naar de kinderen wordt gebracht dan de kinderen naar de school. Wanneer het Cultureel Centrum zou worden verbouwd, zou het gebouw van de kleuterschool De Woelwaters daarbij worden be trokken. De panden van de ande re drie scholen zouden dan vrij komen voor niet-onderwijsdoel- einden. De Schoolraad heeft zich in een brief aan de gemeente eensge zind achter de standpunten van de werkgroep gesteld. De werk groep is een samenwerkingsver band van de vier betrokken scholen. Aan de Gaarmeesterstraat komen wellicht 66 appartementen. De ligging i 'zwart omlijnd. i de appartementen is op de Joto "Te eenzijdig" Van de kant van Stuivenberg (WD) kwamen kritische gelui den. Hij vond het plan te eenzij dig van opzet. Volgens hem moe ten er ook woningen voor grotere gezinnen worden gebouwd. Op die manier zou ook de doorstro ming uit goedkopere huurhuizen worden bevorderd. Stuivenberg kon zich dan ook niet vinden in de plannen van de wo ningbouwvereniging. Burgerlid Van Es sloot zich bij hem aan. Hij sprak zelfs van een "ghetto-ach- tige wijze van bouwen". In zijn reactie stelde wethouder Meerburg (CDA) van ruimtelijke ordening, dat met het plan een goed evenwicht is gevonden tus sen de wooneisen en het ruimte lijke beleid van het college van B en W. De behoefte aan twee- en drie-kamerwoningen blijkt vol gens hem duidelijk uit de AWL- lijst van woningzoekenden. Het idee van Stuivenberg sprak hem niet aan. Gevarieerder bou wen gaat volgens hem alleen maar extra geld kosten. De so berheid van het plan vond hij passen in de wijk. Voorzitter Duivenvoorde van de AWL stelde tenslotte, dat het plan uit nood is geboren, omdat de wijk Buitenhof nog steeds op zich laat wachten. LEIDEN - Geboren: Sandra d.v. M.H. van Tongeren en C.G. Hensing, Maurits Dirk z.v.: D. van Beelen en M.J. van 't Hoff, Jacob z.v.; J. van der Plas en J. Kromhout, Diana Renata d.v.; C.J. Hoo- geboom en H.M. fjoelker, Sandra Cor nelia d.v.: J. Kuijt en S. Babanic, Mariska Greta Maria d.v.; J.H. Giesbergen en M.E.M. van den Burg, Christa Thea Dora Margarethad.v.: A. HillebrandenT.M.D. Tisseur, Johannes Hendricus Maria z.v.: L.M. Duivenvoorde eh H.C.H.J. van der Drift, Margrietje d.v. H.S.J.M. van der Zee en M.J.A. Berkhout, Vincent z.v.;P. Ouwerkerk en G.E. Begeer, Tennis z.v.: H. Guijt en A. de Jong, Patrick z.v.: P.A. Oudshoorn en H.A. Remmelzwaan, Maya Saira Rosita d.v.: D.J. de Vries en G. Abdulla, Klazina Lisette d.v.: W.J. Pi ket en L. L'Amie, Dragan z.v.: Z. Horvat en O. Cosic, Martine Agnes d.v.: C. La Lau en L.A. Duiverman, Mark z.v.-.R.C.A. Verstraeten en P.H. Kulk, Edwinus Jacobus Z.V.: J. Vliegenhart en M.L. Schipper, Natascha d.v.: L.C.C. Volkers en D. Vlieland, Martje Christina d.v.: J. van den Haak en G. Oosterveld, Britt Brigit d.v.: A. Verlinden en M.H.C. Jacobs, Jan-Pieter z.v.: P. Boot en F.J.P.M. van Rooden, Amber d.v. W.T. Pompe en C.M. Verhaar, Carel z.v.: A.C. Rijper en E. de Jong, Johannes Adrianus Maria z.v.: J. J.M. Schrama en A.M.E. van Leeuwen. Raymond Jordie z.v.: J. de Boer en R.M. Lampo, Danny z.v. P.W.M. Geuke en M.C. Visser, Peter z.v.: H.W.E. de Bock en M.TH.M. de Krou, Lotty d.v.: D.L. Klaassen en I.I. Ruijgrok, Marije d.v.: P.J. Slingerland en M.J. de Vries, Cornelia Rebekka d.v. G. van der Plas en Schoolarts in Katwijk constateert in jaarverslag KATWIJK - Leerlingen van het voortgezet- en beroepsonderwijs in Katwijk zijn véél te dik. De schoolartsendienst kring Katwijk, waarin ook zijn ondergebracht de dorpen Valkenburg, Voorschoten, Wassenaar en Zoeterwoude, spreekt zelfs van een 'buitengewoon hoog per centage dikkerds'. Dit komt naar voren in het jaarverslag van de dienst over 1979. Bij het kleuter- en lager onderwijs in de badplaats valt het allemaal wel mee. Hoewel er op de lagere scholen meer meisjes dan jon gens té vet zijn. Bijna twaalf procent van alle scho lieren in Valkenburg is té zwaar. Veel verschil tussen jongens en meisjes is er niet: zij houden el kaar aardig in evenwicht. De kleuter- en lagere scholen in Voorschoten en Wassenaar mo gen niet klagen. Zij herbergen relatief gezien weinig dikkerds. Ruim negen procent was bij het Voorschotense voortgezet on derwijs echter té zwaar. Zoeterwoude, tenslotte, gaf vrij veel dikke kinderen te zien bij de lagere scholen. Jongens spanden hier de kroon: een groot aantal van hen was aanzienlijk vetter dan de meisjes. De schoolarts verwijst die té dikke scholieren naar een diëtiste, op voorwaarde dat moeder-en-kind hiervoor gemotiveerd zijn. De schoolarts: "Juist bij deze groep blijken er veel moeders-en-kin deren moeilijk te benaderen. De omvang van de andere gezinsle den wordt vaak als verontschul diging aangevoerd. De aanleg om dik te worden en eetgewoonten gaan dan ook geregeld met elkaar gepaard", aldus meldt het jaar verslag. Roken en alcohol De leerlingen van de School voor de Zeevisvaart in Katwijk span nen de kroon bij de rokers en de gebruikers van alcohol. Slechts vijfendertig procent van de scho lieren rookt niet. Vrij hoog is het aantal niet-rokers op mavo, havo, leao en vwo. Het percentage ligt tussen de 81 en 92 procent. De schoolarts noemt het In Voorschoten roken de meisjes bij het voortgezet onderwijs minder dan de jongens. Een zelf de beeld is te zien bij het drinken van alcohol: ook hier steken de meisjes positief af. Meisjes steken, wat het roken be treft, in Wassenaar de jongens naar de kroon. Op de huishoud school rookt zelfs achttien pro cent van de leerlingen meer dan tien sigaretten per dag. Het alco holgebruik is bij het voortgezet onderwijs bij de jongens het hoogst. Hoofdluis De luis wordt teruggedrongen. De schoolartsendienst kreeg in 1979 bijna de helft minder meldingen dan in het jaar daarvoor. Alleen in Wassenaar, in tegenstelling tot de andere vier dorpen, viel er een toeneming van de hoofdluis te constateren. Kwamen er in 1978 26 meldingen binnen, vorig jaar bedroeg dit aantal 42. Die afneming, staat in het jaarver slag, kan mogelijk worden toege schreven aan een betere behan deling. Bovendien, zo denkt de schoolartsendienst, kan het zijn dat de ouders attenter zijn op mogelijke besmetting. Door de vele voorlichtingscampagnes wordt het ook niet uitgesloten dat de thuis geconstateerde luizen niet meer worden verzwegen, maar worden gemeld. DINSDAG Leiden Gemeentearchief - tentoonstelling Jo den en Leiden, t/m 8 november, 9-17 uur. Poppentheater - Levendaal 137, woe- middag 14.30, kindervoorstelling. Femke/Volkshuis - woe van 10 tot 12 uur, informatie vrouwenactiviteiten. Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren van 19 tot 20.30 uur, aansluitend soos, muziek of film; woe- middag, soos en sport van 15 tot 17 uur. Sleutelbloem 2 - Gespreksavond Bahai gemeenschap, vanaf 20.00 uur JAL - Caeciliastraat 67, maandag, dins dag donderdag en vrijdag van 16 tot 22 uur. tel: 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel 156440, bereik baar op werkdagen van 9 tot 17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar) die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met po litie en/of justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe van 10-12 uur, tel 130983. Voorschoten Raadhuis - WD afd Voorschoten, 20.00 16.30 Oegstgeest Witte Huis - ledenvergadering D'66 af deling Oegstgeest, 20.00 uur. Leiderdorp Raadhuis - commissie Verkeer en Ver- NVSH - Rapenburg 48, tel: 140251, in formatiecentrum geopend op werkda ggen (behalve woensdag) van 14 tot 16 uur. Dinsdagavond van 20 tot 21 uur ook N.V.S.H.-bibliotheek. WOENSDAG Stats - Haarlemmerstraat 73, cursus stijldansen; dond van 15 ot 17 uur films en informatie programma's. Stadhuis - commissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en 9ultuur. Stadhuis, 15.30 uur verkeers- A. L. de Vreugd, Sophie Margot d.v.: F. Tamminga en H.M.E. van der Kolk, Adriana Johanna Maria d.v.: A.M. Ruig- rok en J.M. Vorstenbosch, Janneke Ma ria d.v.: C.P. Heijker en M.A. van Leur, Dennis z.v.: J.S. Plug en P.V. Heine, Bal- tus Cornelis z.v.: C. van Rees en M.M. Wortelboer, Maarten Pieter z.v.: P.Guijt en C. van Duijn, Hester Maria Stevelina d.v.: J. van Beelen en M.TH. van Hage, Robbie z.v.: W. van der Bent en G. van der Plas, Thijs z.v.: J.P.J. Zonneveld en M.C.J. Lamboo, Robin Alexander z.v.: H.R. Vrijland en A. van den Akker, Jan Dirk z.v.: J.D. Griekspoor en M.J. de Haas, Marina Maria d.v.: P.F. van Kam pen en W.J.G.Th. van der Burg, Marcia Jeanne d.v.: P.F. van Kampen en W.J.G.Th. van der Burg, Elize Aletta d.v.: G. H.N. Tiesema en N.J. de Lange, Nirwana Francesca Maria d.v.: P.J.H. Duivenvoorde en C.J. Hoogen, Anne Marleen d.v.: H.W.J. Bijleveld en H.M. Klein, Ellen Johanna Hendrica d.v.: J.G. Steenvoorden en C.H.J. Gordijn, Niels Willem z.v.: F.W. Van Ingen Schenau en S.A. Pronk, Sebastiaan z.v.: J.J. van der Luijt en L.Th.M. van Urk. Ondertrouwd: I.E. Poelman en E.J.M. Overdevest, A.H. Siebert en G. Trouer- bach, J.V.E.E. Aubury en A. Riezebos, J. Rusman en E.M. Jeuster, C.L.P. Stik- kelorum en L. Visser, A.T. van Raalte en E.S. Mulder, J.M. Boom en W.Hooge- veen, R. Scheltens en M.E.C. Bosch, J.J.H. Heetwinkel en A.M.F. van Adri- chem, H. Roelofs en S. Luijt, P.a. Jansen en J. Noppe, R.P.J. Oostburg en M.H.G. Vos. Leiderdorp Raadhuis - commissie beroep en be zwaarschrift, 20.00 uur. Voorschoten welzijn, 20.00 uur. DONDERDAG Leiden De Waag - tentoonstelling Leidse bond van volkstuinamateurs, 19.30 uur. Vrijetijdscentrum - tafeltennistoemooi; film 21.00 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, openbare werken en verkeer, 20.00 Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag kaarten, sjoelen andere spel letjes van 14-16 uur. Troef - Noorden 2a, Werkgroep Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, disco van 20 tot 22.30 uur; vrij soos van 15 tot 17 uur. Koffiehuis Leidse Volkshuis - Werklo zen Belangen Vereniging, vrij van 13 tot 15 uur voor advies. Leiderdorp Raadhuis - commissie beroep en be zwaarschrift, 20.00 uur. Voorschoten Raadhuis - commissie welzijn, 20.00 uur APOTHEKEN De avond-, nacht-, en Zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van zaterdag 4 okt tot vry 10 okts'morgens 8 uur, door Doeza Apo theek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apo theek v. Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur van ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Bejaarde man aangereden VOORSCHOTEN - Bij een aanrij ding op de Leidseweg in Voor schoten is gistermiddag rond kwart over vijf een bejaarde fiet ser gewond geraakt. De man, een 79-jarige inwoner van Voorschoten, stak plotseling de rijbaan over en werd geschept door een personenauto die werd bestuurd door een 35-jarige Voorschotenaar. De fietser is met enkele gebroken ribben en een zware hersenschudding overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post r 254,10 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2