SHOES REGEREN OP BEATNACHT Theo van Es: nog één keer Na, na, na Zoeterwoudenaren samen met Nou hoogtepunt in Stadsgehoorzaal SHOESTERWOUDE - President Van Es voerde vannacht met straffe hand het bewind over de goed bezette Stadsgehoorzaal. Het aanvankelijk wat lauw rea gerende kiezersvolkging uit eindelijk als één man achter de lijsttrekker van de onbetwiste topper van de Leidse Beatnacht, The Shoes, staan. Zijn verkiezing tot eerste man van de "republiek der Stadsgehoorzaal" was dan ook volkomen terecht. Zijn belangrijkste tegenstrevers Kees Bergman, van het muzikaal zeer sterke maar bij het nog niet warm gedraaide publiek minder in de smaak vallende Catapult, en Teun de Reede. kopman van sfeermaker Nou werden met ruim verschil geklopt. Van Es en de zijnen bleken met Osaka over het meest aansprekende verkie zingsprogramma te beschikken. "Van Es for President"nep een uitzinnige Beatnachter dan ook. Geen scheve gezichten na afloop, want in een uitpuilende kleed kamer was het "ouwe jongens krentebrood"De heren muzikan ten van de verschillende groepen vielen elkaar om de hals. "Dit was het helemaalAlsof de tijd vijftien jaar heeft stilgestaan", klonk het eensluidend. En Theo van Es werd uitgebreid gefeliciteerd met zijn verkiezingswinst Daar zag het in eerste instantie niet naar uit. Nou leek immers on aantastbaar Deze formatie slaagde er als eerste in de 1500 nostalgische drie oktober-vier- ders volkomen op sleeptouw te krijgen. De Reede en zijn muzi kale maten haden als eerste in de smiezen dat het publiek nadruk kelijk verlegen zat om meestam- pers. Geert muzikale hoogvliege rij maar gewoon "swingen, springen, zingen", om de woor den van deze goed gevulde smaakmaker maar eens aan te halen. Wat het zingen betreft bleek De Ree de het niet zo nauw te nemen. "Dit iseen nummer van zeventien jaar geleden. Toen kenden we de tekst niet en nu nog steeds niet. Maar dat maakt geen ene hol uit". De zaal was het daar roerend mee eens, getuige het enthousiasme voor nummers als 1 need you Louie Louie, All day and all of the night (Kinks) en Hey little'girl (tja, dat wil ons even niet te bin nen schieten Nou leek met dit wervelende op treden het kiezersvolk definitieJ aan zich te binden. Een massaal "We want more" was het verdien de loon voor hard en vooral spon taan werken. Catapult ivas minder Opmerkelijk maar niet onbegrij pelijk. Allereerst niet omdat de huidige Monotones /Rubberen Robbie-band wel erg vroeg moes ten opdraven. Het publiek bleek nog nauwelijks warm gedraaid. Bovendien bleken de eigen hits (Here we goen Let your hair hang downminder pakkend dan het Catapult-viertal had verwacht en de toch uitstekend vertolkte nummers van andere huize (Smoke on the water van Deep Purple bijvoorbeeldspraken ook Catapult bleek zelf niet ontevreden Zei gitarist Aart Mol, die op de planken als een waanzinnige te keer ging:"Dit was te gek. Ik ging helemaal uit de bol". Alcohol in het spel? "Ben je maf, zelfs met een paar colaatjes op ga ik dwars door het lint". De spiritualiën stonden wel cen traal in het optreden van de plaatselijke pophofnar Dries van der Laan alias Rubberen Robbie, die halverwege het Catapult-op- treden mocht opdraven. Zuipe, zuipe, zuipe (hoe toepasselijk), Nee je moet het je broer laten doen en Onder me klomp werkten op de lachspierenmaar ook niet meer dan dat. Witte en rooie radijs bleek niettemin een prima uit smijter. Spits-afbijter Spiders toonde daarvoor veel goede wil, maar dat bleek te weinig om de toen nog maar halfvolle Stadsgehoorzaal op te warmen. The Runaways ontpopte zich na Catapult als een aangename verrassing. Num mers van The Tielman Brothers vielen in de smaak bij het naar een portie sfeer hongerende publiek. Pas na twee loetjes ble ken de magen gevuld. Als we hadden geweten dat men hier op zat te wachten, dan was Maria uit The West Side Story ook nog in de strijd gegooid. Geheid, dat de zaal dan helemaal voor de bijl was gegaan", aldus Runa ways-drummer Dick Florijn. Trail maakte dezelfde fout als Ca tapult. Veel eigen creaties en be hoorlijk gecomvliceerdKnap werk.maardatzatmen in de zaal dus duidelijk niet op te wachten. Namby Pamby's van hetzelfde laken een pak. Een ruime vol doende wanneer we het over mu siceren hebben maar de massa stond erbij en keek ernaar. Spirit of St. Louis viel tussen de wal en het schip. Prima muziek weder om, maar sfeer kwam er pas bij Down by the radio en toen zat bij na iedereen al met z'n gedachten bij The Shoes die in de sfeervolle kleedkamers al aan hun "war ming up" bezig waren. Een opwarmronde die niet vol doende bleek om de feeststem ming direct naar een hoogtepunt te voeren. Standing and staring werd gelaten aangehoord en "maestro" Van Es moest het on derste uit de kan halen. Als een volleerde publieksmenner kreeg hij het publiek toch op z'n hand. President Van Es en zijn drie mi nisters van popnostalgie. Ver- steegen (2.r) en Van Huis regeer den over-de Stadsgehoorzaal als was het ShoesterwoudeJIet uit gelezen veriezingsprogramma (Osaka en Na. na, na) bracht het volk tot massale hysterie. Een dolgelukkige Theo van Es wierp zich spontaan tussen het publiek en ging al "Na-na-end" op de schouders. Eenmaal terug op het podium typeerde hij de sfeer op dat moment treffend door met een brok in z'n keel (maar dat zijn we van hem gewend) uit te roepen: "En dan zeggen ze dat de Leie naars nuchter zijn. Na. na. na..." PAGINA 15 "En dan zeggen ze dat de Leienaars nuchter zijn Catapult steeg muzikaal tot grote hoogte Kees Bergman en Aart Mol. vond bij het publiek toch weinig gehoor. Op de voorgrond Jan Versteegen uit Shoesterwoude, minister van popnostalgie. Broer Henk zit verscholen achter het drumstel.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15