Ouderwets Leids weekeinde voor tafeltennissers Gemini/K: geen last van zenuwen Score-record DIOK; LSRG net onderuit Dubbele stunt Scylla-heren II Rijnsburgse Vlietwijk staat voor zwaar badminton-jaar Atlas op z'n plaats LKV Spartaan zet PAGINA 18 DO/ST MAANDAG 29 SEPTEMBER 1980 SPORT SPORT Bij start volleycompetitie LEIDEN - Sommige clubs, zoals LUSV en DAC, kenden een nogal nerveuze start van de volleybal- competitie en verspeelden daar door meteen al punten. Gemini Kangeroes had geen last van ze nuwen. Binnen het uur rolden de Voorschotenaren het toch niet kinderachtige Libanon op. Vooral met de sterke serve van Gemini had Libanon het bijzon der moeilijk. Ds ploeg werd er dermate door ontregeld dat wan neer de bal af en toe voor het net kwam er nauwelijks iets mee ge daan werd. De schade in de eerste set viel nog wel mee, 15-9, maar daarna was het helemaal niets meer met Libanon: 15-3, 15—1 Bij de dames stonden de twee de butanten in de derde divisie. Ze venhuizen en DAC, direct tegen over elkaar. DAC speelde zeer nerveus, en vooral de pass leed daaronder. Zevenhuizen buitte dit goed uit en won met 3-0. Vorig seizoen eindigde DAC nog voor Zevenhuizen, dat nu evenwel de rollen heeft omgedraaid. Gemini 2 startte zeer overtuigend tegen A V'40 en won de eerste sets met 7-15, 15-17. Maar de scherpe aanval liet het daarna afweten en Gemini werd vervolgens com pleet zoek geserveerd door een herboren AV: 15-1, 15-1, 15-6. In de promotieklasse stond er een volledig programma genoteerd, maar Donar kwam desalniette min aan spelen niet toe. Tever- Van der Vliet sterk op Brasem LEIDEN - Ronald van der Vliet heeft het waterskiseizoen op prachtige wijze afgesloten. De bijna 19-jarige Leidenaar regeer de gisteren met 'ijzeren' hand tij dens de strijd om de Nederlandse waterskibond-beker. Zijn ver eniging 'de Brasem' werd tevens clubkampioen op de Brasemer piassen. Van der Vliet, die zich door zijn studie aan de hotelschool in Brussel niet optimaal had kun nen voorbereiden, werd op alle onderdelen (figuren, slalom, springen en over-all) met ruime voorsprong eerste. De cijfers waarmee zijn club kampioen werd, zeggen ook veel. Eindstand clubs: 1. De Brasem 8547.20, 2. Nautica (Rotterdam4866.70 en 3. Paterswolde 4512.22. geefs werd de reis naar Oudewa ter gemaakt, want aldaar aange komen bleek de arbiter nog een vrije dag genomen hebben. NOVO speelde tegen GVC erg wis selvallig waardoor het overigens wel spannend werd. Met een beetje geluk kwam GVC op 0-2 via tweemaal 15-13, maar in de derde set was Vrouwe Fortuna toch aan de kant van NOVO gaan zitten: 13-15. En bleek daar niet meer weg te slaan want ook de volgende twee sets waren met 15-13 voor de club uit Noordwijk. Die overigens nog aanvalskracht tekort kwam door het ontbreken van Rick Dobbinga en Lieuwe van der Meulen. Beiden zijn geblesseerd. Leython ontmoette in Delft een zwak Tornado dat tegen het ge degen spelletje van de Leider dorpers niet was opgewassen. Vrij vlot kwam Leython op 0-2. Verwoert stond zijn plaats af aan Lutjeshuis, maar veel maakte het niet uit. Ook de derde set ging naar Leython. Beste man van het veld was Erwin Bergsma. De reserves van Gemini speelden tegen DOS met drie spelverde lers en dat systeem beviel goed. Met Menno Kielman als beste speler werd een 3-0 overwinning behaald. Alleen in de derde set was het spannend: 16-14. WW ontmoette het eveneens gepro moveerde Punch en hield aan de moeilijke uitwedstrijd één punt De dames van Leython waren te gen WW alleen in de eerste set nerveus en die moest dan ook in geleverd worden. Een donder- speech van coach Hendriksen deed evenwel wonderen want Leython pakte de tweede set met 15-4. En liet zich daarna niet meer van de wijs brengen, met als ge volg een 3-1 overwinning. Junio- re Jolly van Dam maakte een prima debuut. NOVO 2 kwam tegen VELO tel kens net iets te kort. De ploeg uit Wateringen trok met 10-15, 15-17 en 15-17 aan het langste eind. In technisch opzicht was VELO toch wel wat sterker al vocht NOVO voor wat het waard was. Bij LUSV speelde Sönja Groen niet mee. Dat, plus het feit dat nogal wat dames erg nerveus speelden, had z'n uitwerking op het spel van de Leidse dames. Die daarom nogal wisselvallig speelden bij Skania maar toch niet vergaten om te winnen: 2-3. GER RENES damclub naar forse winst LEIDEN - Spelen op handhaven in de ereklasse tafeltennis is niet alleen een kwestie van overdui delijk aanwezige kwaliteit, maar ook van karakter, maximaal woekeren met de mogelijkheden. Scylla heeft dat zowel tegen Avanti als De Veluwe gedaan en weet zich tegen alle prognoses in vier punten rijker. Avanti werd zaterdag met 8-2 het bos in ge stuurd en daags erna toonde de jeugdige equipe zich mentaal sterk genoeg voor een tweede surprise tegen de broers Van Spanje: 7-3. Om de Scyllavreugde compleet te maken werkten de dames o.l.v. een soevereine Sandra de Kruyff eerst Koningslust onder de tafel 8-2 om op zondag de kampioen saspiraties tegen streekgenoot Avanti ongeschonden te houden 6-4. Docos maakte er met winst op JCV (7-3) en bij Shot (4-6) weer een ou derwets "Leids" weekend van. Woekeren met de mogelijkheden dat was het Scylla-devies voor het afgelopen weekeinde. Dat hield tegen Avanti in dat Sjoerd Meyer maar eens uit zijn slof moest schieten. Zowel John van Strien als Piet de Groot kunnen de 15-jarige frêle linkshander niet echt onder druk houden en dan wordt het lastig. En daar komt bij dat Ronald Rijsdorp weet dat Meyer te handig met effect va rieert om het stuk verdedigend te redden. Rijsdorp dacht dan ook eieren voor zijn geld te kiezen en probeerde de Scyllaan aanval lend te bestrijden. Voor de Avan ti man werd het een lege dop want het spinnen in tweede positie ging Meyer toch beter af. Dat ge beurde overigens pal na de pauze bij de stand 3-2, waarmee aange geven is hoe cruciaal deze partij in het totale treffen was. Hoe was de 3-2 stand ontstaan? Meyer won van invaller (voor Vriesekoop) Piet de Groot. Swier van John van Strien en Wibo van Gennip verloor van een aanval lende Rijsdorp. Logischerwijs pikte Scylla het dubbel 3-1 waar na iedereen met 4-1 dacht te gaan rusten. Maar Piet de Groot dacht daar anders over en blokte Pa trick Swier uit de wedstrijd 3-2. Dit was een streep door de Scylla- rekening. die Sjoerd Meyer zoals gezegd na de thee direct via Rijs dorp vereffende 4-2. Wibo van Gennip was John van Strien te slim af 5-2, waarna de mooiste partij van de avond volgde, die tussen Patrick Swier en Ronald Rijsdorp. Nu dacht de Avanti- kopman verdedigend wel te kunnen winnen en een simpele 21-7 in de eerste game leek zijn gelijk te bewijzen. In de tweede game verloor Rijsdorp al grap pend en grollend zijn concentra tie en zijn voorsprong zodat een derde rondgang nodig was. De teugels strakker aantrekkend werkte de wispelturige Wad- dinxvener zich naar 14-10 en Avanti leek naar 5-3 terug te ko men. Juist op dat moment echter reikte Patrick Swier, misschien wel voor het eerst in Scylla-zaal, tot zijn beste vorm en zoefde Rijsdorp naar 21-15 en Avanti naar een beslissende 6-2 knock- Bij gelijk eindigen aan het eind van de competitie beslist het onder ling gemiddelde hetgeen Scylla ertoe aanzette door te gaan. Wibo van Gennip deed Piet de Groot de das om en Sjoerd Meyer bleef on geslagen tegen Van Strien 8-2. Avanti kon na dit verlies terecht wijzen op het ontbreken van Bet- tine Vriesekoop maar Scylla komt de eer toe dat men er hard werkend optimaal van geprofi teerd heeft. De zege die Scylla zo'n 12 uur later op De Veluwe haalde is echter hoger aan te slaan. De equipe uit Apeldoorn telt twee internatio nals, te weten Jaap en Ron van Spanje dus winst leek vooraf een utopie. Alleen als Wibo van Gen nip als verdediger ongeslagen zou blijven zouden er kansen zijn. En Scylla woekerde zoals gezegd met de potentie, dus de 27-jarige Scyllaan deed het onmogelijke en scoorde een hattrick. Voor Sjoerd Meyer zijn deze contra spelers niet bepaald ideaal dus het openingsverlies tegen Ron van Spanje was ingecalculeerd. Niet die in het dubbel dus de 2-2 die op het scorebord kwam stemde niet hoopvol. Maar weer was het Patrick Swier die de Scyllaburgers moed gaf. In een flitsende spin-over-spin-partij toonde de atheneumleerling zich duidelijk geïnspireerd door de Scylla-entourage (veel jeugd, veel toeters enz.) 3-2. De Veluwe nivelleerde de score, 3-3, waarna Scylla toch nog adem had voor een laatste explosie. Van Gennip huppelde langs Henk van Spanje 4-3. Swier voltooide tegen broer Jaap simpel zijn hattrick 5-3, zonder boe of bah pareerde Wibo van Gennip tegen Ron van Sjoerd Meyer schoot voor Scylla Spanje vooral de spanning 6-3, waarna Sjoerd Meyer zijn Ne derlandse jeugdteamgenoot Henk van Spanje op nul hield 7-3. Scylla is nog lang niet veilig maar na de 10-0 deuk die bij het Hooge Huys werd opgelopen heeft het afgelopen weekeinde vooral twij fels weggenomen over de koers die men vaart. Nog steeds staat het team aan het begin van een ontwikkeling die nog drie a vier jaar nodig zal hebben, maar deze zeges zijn toch mooi meegeno- Avanti kwam tegen Tempo Team goed voor de dag. tenminste Rijsdorp dan want die bond Hij- ne, v.d. Helm en Gootzen in twee games aan zijn zege-kar. Bij 3-6 snoepte Robert de Groot de Am sterdammers via Hijne nog een tegenpunt af hetgeen een 4-6 uit zijn slof. eindstand opleverde (en dat zon der Vriesekoop!). Ed v.d. Berg speelt voor Docos nog steeds 100% en dat is zeer knap zeker als men weet dat de gerou tineerde verdediger ook nog eqp belangrijk aandeel heeft in het dubbel. Tegen een verzwakt JCV (Van Gasteren is gekocht door Nikon) voegden Fallaux en Pro- rok daar nog vier puntjes aan toe zodat de 7-3 winst buiten kijf was. Bij Shot ontmaskerden beiden De Bruin en dat was genoeg voor een benauwde 4-6 overwinning. Docos blijft hiermee titelkandi daat nummer één in de promotie ereklasse. DAMES Koningslust was voor de Scylla- dames een nauwelijks serieuze opponent 8-2. Met name Sandra de Kruyff moet zo onderhand moeite doen wakker te blijven Voor Sophia Vaalburg is het daarentegen tijd de duels scher per te benaderen. Ongeïnspi reerd twee keer verliezen tegen Koningslust en drie keer tegen Avanti legt onnodig een te zware druk op Stephine van Gennip die naast De Kruyff Scylla naar een nieuwe titel moet leiden. Giste ren tegen Avanti (zonder Noord - am) ging dat nog net goed 6-4. maar mentaal lijken de Scylla- dames momenteel niet fit genoeg voor prolongatie van de titel. Avanti sprokkelde via Amster dam 6-4 alvast twee nuttige pun tjes bijeen om zich veilig te stel len hetgeen met Noordam erbij natuurlijk zeker gaat lukken. LEIDEN - De grote favorieten in de Zuidhollandse dambond won nen weer. Den Haag zegevierde met 9-7 overGona; RDC met 13-3 van HDC; KDC met 12—4 bij RDG 3. Vooral de gestroomlijnde zege van RDC valt op. Het debuterende HDC kon vorige week KDC nog in moeilijkheden brengen, maar dat lukte deze keer niet in Rijnsburg. In korte tijd stonden de RDC-ers met 12-0 voor. Doordat Van Winkel met Zwaan remiseerde en Van Eg- mond zowaar van Kromhout won, redden de HDC-ers toch j nog wat van de eer. Het niet serieus genomen WDG haalde wel punten binnen door ook Damlust 2 te verslaan. De ruime 10-6 winst mag niet eens verrassend worden genoemd. Binnekade versloeg Van Drim- melen, terwijl ook C. de Koning en Van der Tak wonnen. Remises van Van Vuren, Lelieveld, L. de Koning en R. de Kievit maakten de 10 vol. In de nationale tweede klasse ver loor LDG met 11-9 bij Heemste de. Ondanks de Katwijkse ver sterking stond er al snel een 2-4 stand op het scorebord. LDG vocht wel terug met zeges van Fred Ong, Kleyn en Van der Blom, maar dat hielp niet omdat alleen Van Winkel, Van Beelen en S. v.d. Kwartel remise haalden. In de LDDB speelden ADC en HDC 2 met 8-8 gelijk. Hier kwam voor al de thuisclub goed mee weg, want de uitslag van de wedstrijd Vergunst-G. Verkade moest de eindstand bepalen. In waar schijnlijke remisestelling deed Vergunst echter niet de sterkste voortzetting en verloor, waarna ADC toch nog een verdiende de ling kon laten aantekenen. In dezelfde afdeling won LDC 1 door zeges van Jansen, Van der Zwan, Brouwer en Verkley, als mede remises van Lindemans, Dekker, Oostergo en Lovink met 12-4 van WDG 2. LDG 2 won in een zeer spannende strijd van OGB uit Bodegraven (9—7). De Leidenaars Heemskerk, Uittenboogaard, Mandis en Wil- lemse wonnen. ATLETIEK - Ingrid Stoot (Sprint) heeft gisteren tijdens de finale van de A/B jeugdcompetitie van de KNAU in Den Haag twee voor treffelijke prestaties geleverd. De Brabantse atlete liep binnen één uur de 400 en 800 meter in resp. 55.1 seconden en 2 minuten en 06.7 seconden. MOTORSPORT - Henk Vink heeft gisteren tijdens internationale motorsprintwedstrijden in Wehl in Gelderland de beste tijd ge maakt. In de klasse tot en met 3.000 cc reed de coureur uit Aalsmeer de 402 meter in 8,338 seconden. LEIDEN - De Haagse badmin tonclub DKC heeft het in de op één na hoogste klasse de buterende Vlietwijk duidelijk gemaakt dat de Voorschote naars een moeilijk seizoen te gemoet gaan. Vlietwijk werd thuis met 2-9 verslagen. De na wat onenigheid teruggekeer de Alphons van de Berg zorg de tegen Paul van Weezel-Er- rens voor een tegenpunt. Set standen: 11-15, 15-9 en 15-6. Ook het gemengd dubbel Lis Wear/Dick Oostergo kwam tot winst tegen Carol Liem Nico Coenaet: 15-6 en 15-11. Twee niveau's lager, in de tweede klasse, kwam Veglo tot een 4-4 puntendeling met BC IJmond. De heren Wim de Rooy en Hans van Harteveld wonnen beiden hun single te gen respectievelijk Smit 15-2 en 15-7) en Sehr (18-17 en 15-3). In het heren dubbel zorgden Van Harteveld en De Rooy ook voor een zege: 15-4 en 15-5. Ten slotte werd de ontmoeting in IJmuiden af gesloten met een overwin ning in het mixed dubbel. Wim de Rooy versloeg daarin samen met Silvia Frederiksz Versluys/Sehr met 18-17, 16-18 en 17-16. Het tweede team van Veglo kwam eveneens in de tweede klasse een 4-4 deling over. Tegenstander was het Haar lemse Duynwijck 5. BC Leiden was thuis kansloos tegen het derde team van Haarlem:. 2-6. Koelemij bleef in drie sets de baas over Schoon: 5-11, 11-4 en 12-10. Veteraan en BC Leiden-voor- zitter Spadon zorgde samen met De Koning voor het tweede tegenpunt tegen Odank/Meyer. 4-15, 15-9 en 17-14. Het reserveteam van BC Leiden verloor van streekgenoot Vlietwijk 2 met 6-2. LEIDEN - Een score-record in de Kikkerpolder Het zeer homo geen spelende DIOK haalde gis teren het rugby-team van de Roo- sendaalse Commando Combina tiemet maarliefst 56-10 onderuit Een enigzins verrassende, maar verdiende overwinning voor de ploeg van Berendsen. die toch nog heel wat scoringsrijpe kan sen onbenut liet. Voor RCC was dat gelukkig, want de de droom van de Roosendalers hun huza renstuk van vorig seizoen te kun nen herhalen, werd zo al genoeg verstoord. DIOK was klaar voor de wraak, al zag dat er in de eerste 15 minuten van de wedstrijd niet naar uit. Toen verspeelden de Commando's drie opgelegde kansen om de leiding te nemen. De geelblauwen waren toen ech ter gewaarschuwd en verzorgden hun combinatie-spel uitstekend. Captain Enk-Jan Berendsen zelf opende het doelpuntenfestijn met een push-over try in de twin tigste minuut, welke door Ab Huisman goed geconverteerd werd: 6-0. Eerste centerspeler Hans Gortz wist telkens weer verrassende openingen te maken in de vijandelijke defensie en stelde daarmee Richard Huisman en Barry van Dooren in staat de tries te drukken. Door het benut ten van de conversies bracht Ab Huisman de ruststand reeds op 22-ü. Ook in de tweede helft had RCC geen vat op het beweeglijke spel van de Kikkerpolderbrigade, die nu eenmaal veel gevaarlijker is wanneer de driekwartlijn met flitsende acties ten aanval trekt. Diok bracht zijn publiek dan ook in extase door zijn opponent volle dig weg te spelen. Voor de Leide naars scoorden achtereenvolgens Pley, Altink. Huisman. Corver en tenslotte Reichwein. Toen een maal de afgang voor de Roosen- daalse Combinatie compleet was, liet DIOK toe dat Piet Paul en Mi chel Meesters tegenscoordon. Het had echter weinig te beteke nen. DIOK was gewoon de beste, trouwens de uitslag 56-10 bewijst dit overduidelijk. LSRG Wat weinigen hadden verwacht was bijna gebeurd. Tot één mi nuut voor hem einde van de wed strijd HRC-LSRG leidden de Leidse Studenten met 9-10. Een domme fout in de Leidse verde diging stelde Den Haag in de ge legenheid via een penalty alsnog de zege (12-10) in de wacht te sle pen. Maar wat was LSRG dicht bij een overwinning! De Haagse Rugby Club nam door de uitste kende kicker Theo Oortwijn in de twintigste minuut de leiding: 3-0. Maar Leiden liet zich geenszins imponeren door de reputatie van de landskampioen en kwam zelfs meer aan bal. Een fraaie uitge speelde driekwartlijn zette LSRG op voorsprong door een try van Roelof Blommensteyn: 3-4. Nog voor de rust vergrootte Hans Siemens de score tot 3-7 toen hij een penalty op de juiste wijze benutte. Uit een voorwaart se spelsituatie bracht Denis Mol lee de ploegen echter weer op gelijke hoogte: 7-7, en conver teerde Theo Oortwijn zoals van hem verwacht werd: 9-7. Leiden gaf niet op en weer was het Hans Siemens die met een fabelachtige knal de Studenten de leiding gaf: 9-10. Bij Den Haag sloeg gelijk de vlam in de pan maar LSRG bleef zich geweldig verweren en de overwinning lag binnen bereik. Tot één minuut voor tijd die domme fout gemaakt werd. Oortwijn benutte de penalty en schoot daarmee de Leidse ver wachting aan flarden (12-10). The Bassets De scoringsmachine van The Bas sets kon weer volop draaien in de wedstrijd tegen de Rotterdamse Rugby Club. Met maar liefst 49-6 veegden de bollenjongens de Rotterdammers van de grasmat. LEIDEN - LKV De Spartaan heeft in de eerste wedstrijd van het nieuwe gewichthefseizoen met een een flinke klap uitgedeeld. De verliezend finalist van vorig jaar Atlas Nijmegen, dat dit jaar in dezelfde poule uitkomt, kreeg van de Nederlandse kampioen direct al een nederlaag te slikken. De Leidenaars. bij wie Theo San ders het vanwege een blessure rustig aandeed, wonnen met 15 kilo verschil. Een geslaagde ouverture dus voor de tillers uit de Groenesteeg al had Dio deegenaars zich er mis schien nog wat meer van voorge steld. Na zijn record jacht van vo rige weekeinde in Denemarken wilde hij het eigen publiek tonen nog meer in zijn mars te hebben. De 66 kilo zware en 18 jaar jonge Deegenaars slaagde evenwel niet in zijn opzet. Weliswaar evenaar de hij zaterdag zijn nationale re cords trekken en stoten, maar een verbetering zat er toch niet in. Twee keer in de week tot het ui terste gaan is blijkbaar een toch wat te zware opgave. i de talenten bij LKV De Spartaan. Hier in actie tijdens het duelvan zaterdag tegen Hoe dan ook met zijn 95-120 droeg Deegenaars toch een flink steen tje bij aan de overwinning van LKV de Spartaan. Een zege die ongetwijfeld hoger zou zijn uit gevallen wanneer Theo Sanders zich bij het loswerken niet zou hebben geblesseerd. Veilig heidshalve liet hij 15 kilo liggen hetgeen kon omdat de voor sprong op Atlas die marge best bood. De drie andere vaste krachten, Arie Swagers, John ten Brinke en Herman Filippo deden water van hen werd verwacht. Ten Brinke voelde zich na afloop overigens terecht bestoken omdat een arbi ter een glaszuivere stootbeurt ongeldig verklaarde. Hij bleef nu op 130 kilo steken en dat was voor hem een tegenvaller. De bittere smaak werd overigens vergoed toen hij hoorde dat hij was uitge nodigd om Nederland te verte genwoordigen in de landenwed- strijd tegen Luxemburg. Ook Herman Filippo is van de partij. LKV de Spartaan - Atlas Nijmegen 856 - 839. Deegenaars 95 - 120; Swagers 90 - 120; Sanders 105 - 120; Ten Brin ke 110- 130en Filippo 117V2-145.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18