Lugdunum: toch tevreden met 2-2 UVS: 2-2 loon van de angst LFC en Teylingen bezig aan "nederlaag-serie"... HVV-Roodenburg (6-3): "sensationele" partij Standje voor Ruud De Groot Tranen om nederlaag bij LDW S Voorsprong (2-0) werkt averechts tegen Unitas... LEIDEN - Wat is wijsheid Je hebt nul punten uit drie wedstrijden en je staat bij rust tegen Unitas, de nummer twee van de ranglijst, met 2-0 voor. Een voorsprong die verkregen is door uitstekend voetbal en waarop dan ook niets af te dingen viel. Wat doe je dan Ga je op zoek naar een beslissende derde treffer, doe je het wat voorzichtiger aan op trek je je volledig terug op eigen helft in een poging de nul Je handhaven? UVS koos gisteren voor dat laatste, een gok die de ploeg bijna duur kwam te staan. Een punt (2-2) hielden de Leidenaars nog op het nippertje aan dit treffen over, maar voor hetzelfde geld had het, net als vorige week tegen Xerxes, helemaal mis gegaan. Het loon van de angst. Helemaal onbegrijpelijk was de houding van de blauwwitten na tuurlijk niet. De ploeg die na het moeilijke seizoen van vorig jaar al vooraf was bestempeld tot één van de belangrijkste degradatie kandidaten van nu kwam ont stellend aarzelend uit de startblokken en toenemende druk om die hatelijke nul achter de naam te moeten wegwerken deed ook al geen goed aan het zelfvertrouwen. Desalniettemin werd de opgaande lijn die er in het spel van vorige week tegen Xerxes viel te bespeuren doorge trokken maar het resultaat dat daar uit voortvloeide - die 2-0 ruststand gisteren - werkte blijk baar averechts. De Kikkerpol- derbewoners waren blijkbaar ge schrokken van hun eigen aan valsdrift en het risico dat zij daarmee, overigens met succes, genomen hadden. In plaats van de hoofdrol opnieuw voor zich op te eisen sloop er plots weer aarze ling in de gelederen. UVS speelde na rust verstoppertje. Waardoor Unitas, toch al geprikkeld door de onverwachte bijrol dat het in eerste instantie moest vervullen, dankbaar en gretig de achtervol ging mocht inzetten. Het resulteerde tenslotte in een 2-2 deling en daar kwamen de Lei denaars eigenlijk nog goed mee weg. Want toen meteen na rust duidelijk werd dat UVS verder afzag van het initiatief dat de SPORT SPORT ploeg in de eerste rondgang zo nadrukkelijk had gehad lag heter ook dik bovenop dat het slechts een kwestie van tijd was of Unitas zou rendement halen uit de mas- saale stormloop die de Gorkum- mers mochten ondernemen. En wat iedereen zag aankomen ge beurde ook daadwerkelijk. De zwaar belaagde defensie van UVS maakte een paar foutjes en de gevaarlijke Unita^-aanval maakte daar koel gebruik van. Na een kwartier halveerde Rene van der Broek uit een strafschop (Hannaart raakte Coljjn binnen de lijnen) en na een half uur straf te diezelfde speler fouten van Fa- ber (balverlies) en Henskens (die ergens bij de dug-out stond) af. Door het oog van de naald ging UVS toen Colijn ook nog eens de bal tegen de paal knalde en Gol- verdingen de rebound in het vanghek ramde. Het had dus net zo goed helemaal fout kunnen gaan. Zover kwam het niet en dat was te recht. Tenslotte had UVS een uit stekende eerste helft achter de rug. Met beheerst en beweeglijk voetbal rangeerde de formatie van Désar Unitas compleet op een zijspoor. Kansen bij de vleet leverde het prettig ogende spel letje op, twee daarvan werden er zeer fraai benut. Eerst kogelde Faber (na de lat al geraakt te heb ben) uit een vrije trap raak en vervolgens haalde de nuttig spe lende Rini van Elk schitterend uit voor 2-0. Pech had UVS toen Unitas-doelman Hentenaar knap redde op een schot van Aad Neu teboom die door uitblinker Van Weerlee in ideale positie was ge manoeuvreerd. Waarom alleen ging UVS zo niet door? Het ging toch goed. SCHIEDAM - Zo emotioneel als Lugdunum-trainer Ruud de Groot het duel van zijn ploeg tegen Hermes DVS (uitslag 2-2) vanuit de dug-out beleefde, zo nuchter deed hij na afloop zijn relaas. De Leidse oe- fenmeester kreeg in de eerste helft van de aantrek kelijke 'pot' een reprimande van de warrig leidende scheidsrechter Van der Beek wegens uitlatingen over de leiding. Zich koesterend in het zonnetje straalde De Groot na de wedstrijd evenwel één en al rust uit. "Het blijkt een goede keuze van mij te zijn geweest om met twee spitsen en drie middenvelders, van wie twee aanvallend ingesteld, te spelen", stelde hij zelfverzekerd. "En gezien de kansen hebben we hier zelfs de mogelijkheid gehad om te winnen". Een tevreden De Groot derhalve, die daar alle reden toe had. Toen Hermes DVS-aanvoerder Roy den Hartog de Schiedammers in de 67ste minuut via een schitte rend afstandsschot op 2-1 zette, leek Lugdunum to tal-loss. Tien minuten voor het einde echter legde invaller Van Haagen Rinus van Es in het beruchte gebied neer en mocht Daan Kooymans zijn speciali teit tonen. Van 11-meter schoot de laatste man be heerst in: 2-2. De Leidenaars hadden reden tot vreugde na het op de valreep binnengesleepte gelijkspel. Langzaam zal het echter tot de spelers zijn doorgedrongen, dat Lugdunum zéker na de pauze gewoon afstand van Hermes had moeten nemen. De thuisploeg toonde in de eerste helft de meeste aanvallende initiatieven,. Toch leverde het aanvalsspel van de Schiedammers niet meer op dan afstandsschoten van de aanvallers Schaap, V.d. Tuyn en zaal voetbalinternational Arie Riedijk, die de broodnodige zuiverheid misten. Lugdunum daarentegen bracht de Schiedamse defen sie via de counter enkele keren in grote moeilijkhe den. Al na vijf minuten had Peter Siera succes: op het middenveld onderschepte de Leidse puntspeler de bal, passeerde voorstopper Ruud Bakker en keeper Molendijk om vervolgens beheerst de onverwachte 0-1 in te schieten. Even later was het bijna weer raak: Rinus van Es lanceerde Siera, die in vogelvlucht nét naast schoot. Vlak voor rust verdiende de Kikker- polderbewoners een penalty, toen Van Es in riante positie binnen de lijnen door Co Goudriaan werd gepakt. Leidsman Van der Beek moet op dat mo ment even in dromenland zijn geweest, want hij be sloot tot doorspelen. Ongelukkig genoeg voor Lugdunum was 'de man in het zwart' er in de 8ste minuut van het tweede part wel met zijn positieven bij. Kooymans vloerde Roy den Hartog en gedecideerd besloot Van der Beek tot een strafschop: Arie Riedijk benutte die: 1-1. Uiteen corner van Jan Verver was de volijverige Ted van Berkel even later dicht bij de 1-2. De middenvelder kopte de bal op de lat. Nadat Roy den Hartog Hermes in de 67ste minuut op 1-2 had gezet kregen de De Groot pupillen via Van Berkel de kans om op gelijke hoogte te komen. In vrijstaande positie kwam de blonde Leidenaar koppend echter niet tot scoren. Dit in tegenstelling tot Daan Kooymans, die tien minu ten voor tijd zéér koel bleef en uit de strafschop de verdiende gelijkmaker produceerde: 2-2. FRED SEGAAR DEN HAAG - Voor LDWS begon de wedstrijd bij LENS in feite twee minuten te vroeg. In dat tijdsbestek legde de Haagse tweedeklasser gisteren de basis voor de verdiende 3-2 zege. Onoplettendheid in de Leidse de fensie leverde bij de eerste Haag se aanval direct al een 'bij na*—doelpunt op. De reeds gepas seerde LDWS-sluitpóst Wim Visser kon op dat moment nog opgelucht ademhalen dat zijn ploeggenoten de bal over de ach terlijn tikten. Uit de daaruit voortgevloeide hoekschop van Richard v.d. Hoek scoorde Sjaak de Hilster met zijn hoofd. Vlak daarna deponeerde aanvoerder Wim Keetman de bal na een vrije trap bij Frans Disseldorp, die de tweede treffer voor zijn rekening nam. Op karakter kwam LDWS in de eerste helft tweemaal terug. Nag- tegeller stond aan de basis van de eerste tegentreffer. Na zijn fraaie omhaal tikte debutant Roy Ra- madhin in. De terugspringende bal promoveerde Ger de Roode tot 2-1. Een schot van Richard v.d. Hoek kon Wim Visser in de 33ste minuut niet helemaal onder controle krijgen. LENS-spits Frans Disseldorp maakte daar handig gebruik van: 3-1. Drie minuten voor de rust was het an dermaal Ger de Roode, die de spanning terugbracht door met een knappe lob over de te laat uit zijn doel gekomen Dick v.d Mark te tikken, 3-2. Het onverwachte scoreverloop gaf de strijd een nog grimmiger ka rakter. De meeste pupillen van Bekkering hebben al geen blanco straflijst meer en zeker in een duel als dat van gisteren kunnen sommige spelers maar moeilijk kalm blijven. Een aantal LENS- voetballers gooide af en toe nog meer olie op het vuur door zich provocerend te gedragen. Ger Nagtegeller, die overigens uit stekend startte, en de gebroeders Cees en Ger de Roode konden die achterstand moeilijk verkrop pen. Nadat eerder de Hagenaar Piet Hop al was genoteerd, liep ook Cees de Roode tegen een boeking aan. In de tweede helft moest de niet altijd even conse quent optredende arbiter Van de Bulk ook Nagtegeller tot de orde roepen. De van LFC overgeko men aanvaller had het daar zicht baar moeilijk mee, want bij de eerste de beste 'normale' over treding tegen hem eiste hij dat ook die boosdoener zou worden bestraft. Van de Bulk wilde daar niet van weten, waarna Nagte geller in tranen uitbarste... Ge scoord werd er niet meer. HERMAN POOS VOETBAL - Joegoslavië heeft De nemarken in een kwalificatie wedstrijd voor het wereldkam pioenschap in groep vijf met 2-1 (2—1) verslagen. Voor Joegoslavië scoorden Pantelic (18e minuut strafschop) en Zoran Vujovic (37e minuut). Voor Denemarken schoot Arnesen raak via een strafschop in de zesde minuut. MOTORSPORT - Henk Vink heeft gisteren tijdens internationale motorsprintwedstrijden in Wehl in Gelderland de beste tijd ge maakt. In de klasse tot en met 3.000 cc reed de coureur uit Aalsmeer de 402 meter in 8,338 seconden. TURNEN - Bij het wereldkam pioenschap trampolinespringen heeft het Nederlandse duo Jac queline de Ruyter en Marjo van Diermen bij het synchroonsprin- gen een zilveren medaille ver overd. De wereldtitel was voor de Westduitse formatie Krusswicki/ Bahr-Krusswicki. ATLETIEK - Ingrid Stoot (Sprint) heeft gisteren tijdens de finale van de A/B jeugdcompetitie van de KNAU in Den Haag twee voor treffelijke prestaties geleverd. De Brabantse atlete liep binnen één uur de 400 en 800 meter in resp. 55.1 seconden en 2 minuten en 06.7 seconden. ZAALHANDBAL - Het Neder landse dameselftal is gisteren derde geworden in een vierlan- den-zaalhandbaltoernooi in Pa rijs. In de laatste wedstrijd won Nederland met 16-6 van Italië. Daags tevoren werd met 10-20 van Frankrijk verloren. De Fran se dames, die ongeslagen bleven, wonnen het toernooi. AUTOSPORT - De Westduitse combinatie Helmut Kelle- ners-Siegfried Müller jr. is giste ren op het circuit van Zolder bij Hasselt met een BMW 320 Euro pees kampioen toerwagens ge worden. Leo Verbeek van VVSB snelt langs de lijn in de streekderby tegen Hillegom. VVSB wint streekderby tegen Hillegom LEIDEN - In de derde klasse was het afgelopen weekeinde weinig succes voor de clubs uit de regio. WSB won wel iswaar de derby tegen Hille gom met 2-0, maar Teylingen verloor met 1-0 van Den Hoorn, LFC met 1-3 van Quick uit Den Haag en kam pioenskandidaat SJC uit Noordwijk moest in Zoeter- meer de punten met DSO de len 2-2. WSB-Hillegom Z-0. Dit was een wedstrijd met twee zeer verschillende helften. De eer ste was voor WSB, na de pauze was Hillegom de betere ploeg. Omdat de thuisploeg de kansen wat beter benutte, won het deze spannende der by. Al na tien minuten liet Albert van der Burg van 25 meter via de binnenkant van de paal de 1-0 aantekenen. Even daarna werd een doelpunt van de zelfde Van der Burg niet ge teld, omdat de scheidsrechter niet had gezien dat de bal na zijn kopstoot via de lat de doellijn had gepasseerd. Ook daarna kwam Hillegom nog goed weg toen Peter van der Klugt de paal raakte. Na de rust waren de rollen om gedraaid en waren de kansen voor Hillegom, dat echter niet verder kwam dan een schot van Meindert de Jong op de lat. Het levendige en aantrek kelijke duel werd twee minu ten voor tijd definitief beslist toen Sjors Oostdam er 2-0 van maakte en daarmee Hillegom alle illusies op het zeker ver diende punt ontnam. Den Hoorn-Teylingen 1-0. De derde nederlaag voor de Sas- senheimers in deze competi tie werd geleden tegen een echt niet groots spelend Den Hoorn. De thuisploeg kwam al na zeven minuten op een 1-0 voorsprong toen Hans van Beek na een pass van Gé Bol ae uitlopende keeper Henk Hoogervorst passeerde. Gedurende de hele wedstrijd waren de beste kansen voor Den Hoorn, maar uitstekend keepen van Hoogervorst be hoedde de ploég uit Sassen- heim voor een grotere aehter- stand. Teylingen had echter de pech dat ook de doelman van de opponent, Bertus Ho- lierhoek, in goede vorm stak.LFC-Quick 1-3. Ook LFC leed zijn derde nederlaag in een van beide zijden zeer slecht gespeelde wedstrijd. Quick speelde op de counter en had daarmee reeds in de eerste aanval succes: 1-0 door Buis. Niet uit het veld gesla gen door deze tegenvaller toog het Leidse team ten aan val en had daarmee succes toen Theo Collée de gelijk maker scoorde. Na de pauze werd de in de plaats van de gepasseerde Gallaart opgestelde Nico van As binnen de lijnen gevloerd, maar de verder uitstekend leidende scheidsrechter zag er geen strafschop in. Uit de counter die hierop volgde scoorde Buis zijn tweede doelpunt, 1-2 en keek LFC weer tegen een achterstand aan. Er zat voor Leidse ploeg niets anders op dan een alles- of-niets offensief dat echter resulteerde in een derde Haagse treffer, 1-3 DSO-SJC 2-2. Het eerste ver- liepsunt voor de Noordwij- kers kwam niet onverwacht. DSO is in Zoetermeer een ge duchte tegenstander en SJC was dan ook best tevreden met het behaalde punt. De thuisploeg had een goede start en was de eerste helft een stuk sterker. De 2-0 voor sprong bij de rust was dan ook verdiend. Na de pauze was SJC er op be lust de leiderspositie waar te maken. Er werd puur aan vallend voetbal gespeeld en de tegenstander werd op de eigen helft terug gedrongen. Dat resulteerde al vrij snel in de aansluitingstreffer van Ge rard Oude Velthuis, 1-2. Toen vlak daarna Hans Capsers de bal uit een corner intikte en de partijen naast elkaar bracht zag het er zelfs naar uit dat de Noord wijkers zouden winnen. Zover kwam het ech ter niet, want de ogenschijn lijk winnende kopstoot van Fokke van der Reijdt werd van de lijn gehaald. LEIDEN - Zonder twijfel kon Rooden- burg tegen H W niet op, maar de royale 6-3 overwinning die de Hagenaars boek ten geeft de veldverhoudingen toch niet helemaal juist weer. Toch kwam na af loop het woord ontevreden niet over de lippen van trainer Mouter, want "het was een sensationeel goede wedstrijd". Het aanvankelijk iets sterkere Rooden- burg moest halverwege de eerste helft toezien hoe HVV via Mark van Loenen de openingstreffer op zijn naam schreef. De 1-0 achterstand bracht de Leidenaars helemaal niet in paniek en tot 2 minuten voor de rust had men er alle vetrouwen in dat er voor de pauze niets meer aan de stand zou veranderen. De Haagse spits Bijloos kon door Roodenburg doelman Nievaart echter niet anders tot staan worden gebracht dan op onreglementai re wijze, waarop de arbiter zich verplicht voelde een strafschop toe te kennen: Pe ter Enttrop kogelde raak (2-0). En alsof dit nog niet genoeg was, produceerde H W nog diezelfde minuut de derde tref fer (3-0 dankzij Mark van Loenen), daarmee Roodenburg een haast onover komelijke morele stoot toebrengend. Na rust leek de ploeg van trainer Mouter zich uitstekend van de tegenvaller her- steid te hebben. Een knappe volley van Hennie Koet bracht Roodenburg op 3-1, en een tiental minuten later verkleinde Kees Vervej de achterstand met nog een doelpunt: 3-2. Toen HW in de 70ste mi nuut op 4-2 (Van Loenen) kon komen was dat weliswaar weer een tegenvaller voor de Leidenaars, maar de tijd leek nog lang genoeg om aan die achterstand iets te vertimmeren. De genadeslag kwam echter al snel: alweer Enttrop scoorde 5-2. Daarop verdween onmiddellijk alle overtuiging Uit het Roodenburg spel. Pijnakker kon nog een strafschop forceren, die door Aat de Groot werd verzilverd (5-3), maar van belang was dat allemaal niet meer. En kele minuten voor het eindsignaal kwa men de met veel inzet spelende Hage naars nog met de zesde treffer -door FRank Bijloos ingeschoten- waardoor de overigens zeer verdienstelijk acte rende Roodenburg equipe eigenlijk met iets te grote cijfers werd afgedroogd. Lisse gaat gewoon door met winnen... SLIEDRECHT - Sportclub Lisse gaat zich steeds beter thuis voe len in de tweede klasse. De for matie van trainer Jan Faas bleef ook gisteren nog ongeslagen bij Sliedrecht 1-2. Vorig jaar startte de debutant in de tweede klasse vrij aarzelend. Na vijf wedstrijden was de ploeg, die toen nog onder leiding stond van Hans van der Vlist puntloos. In de tweede competitiehelft werd echter geen wedstrijd meer ver loren en werd een plaats in de middenmoot gerealiseerd. De bollenstreekbewoners zetten de opvallende prestatielijn dit sei zoen gewoon door. De zeven pun ten, die de club na vijf speeldagen bezit is voor SC Lisse voldoende om zich ranglijstaanvoerder te mogen noemen. De volgelingen van Faas. wiens broer Jos is ge stopt. kwamen vrij fortuinlijk op een 2-0 voorsprong. Na vier minuten passeerde Ron Hoogeveen op de linkerflank zijn directe tegenstander, waarna hij met een trekbal aanvoerder Wim van Beek de 0-1 liet fabriceren. In de 10de minuut scoorde nieuwe ling Fred Tschur met een misluk te omhaal. De Sliedrecht-defen- sie verkeek zich totaal op die bal, waarna het leder in het doel rolde, 0-2. Sliedrecht dat in korte tijd van de vierde naar de tweede klasse is gepromoveerd drong vervolgens aan. Halverwege de eerste helft leidde dat tot halvering van de achterstand. Treuzelen van doelman Hans Kortekaas be strafte scheidsrechter Buitendijk met een indirecte vrije trap. Aart van de Herik maakte in tweede instantie doeltreffend gebruik van die mogelijkheid. De fysiek sterke Sliedrechters trachtten met afstandsschoten een gelijk maker te forceren. SC Lisse- sluitpost Kortekaas was echter uitstekend op dreef. Na de doelwisseling koos de debu tant minder rüchsichtlos voor de aanval. Niettemin leidde de of fensieve spelwijze van Sliedrecht tot de beste kansen voor SC Lis se. Hoogeveen, Van de Zwet en Van Beek misten echter allen een fraaie kans in de slotfase, waarin Laurens van der Voort Hooge veen nog verving. Olympia bezorgt Blauw Zwart eerste verlies LEIDEN - Blauw Zwart leed giste ren op eigen terrein de eerste ne derlaag. De Wassenaarse forma tie verloor met 0-1 van Olympia uit Gouda. De gehele wedstrijd had Blauw Zwart een duidelyk overwicht. De eerste drie kwartier werd er in één richting gevoetbald. Pieter Donath en Ruud van der Velde kregen legio kansen om Blauw Zwart op voorsprong te zetten. Olympia kreeg één echte kans toen de Wassenaarse verdediging een fout maakte. De aanvoerder van de Goudse ploeg scoorde be heerst met het hoofd: 0-1. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Blauw Zwart viel op allerlei ma nieren aan en Olympia counter de. Eén uitval leverde voor Olympia een strafschop op. Pie ter Antonides stopte de penalty echter uitstekend. In de vijfde minuut van de blessuretijd miste Hans Gunnike dé kans op de ge lijkmaker. Hij kwam op één me ter van de Goudse keeper, maar zijn schot ging via de paal naast. HOCKEY - Het Nederlandse da meshockeyteam heeft het afge lopen weekeinde het toernooi van de 50-jarige IFWHA in Ayr gewonnen. Na een teleurstellend gelijkspel tegen Schotland (1-1), versloegen de speelsters van coach Huib Timmermans later het wereldelftal van de IFWHA met 3-1.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15