"Deze zege kwam als geschenk uit de hemel"... %z Titelhouder Liverpool komt langzaam los: 4-1 Willems lost belofte tóch in PSV-trainer Thijs Libregts: Geen verscherpte controle op gebruik doping bij voetbaliers Yan Gaal leidt bparta naar zege LOTTO MAANDAG 29 SEPTEMBER 198d Ipswich Town blijft leider in League LONDEN - Ook op de acht ste speeldag van de Engel se League bleef Ipswich Town ongeslagen. De lei der won van Wolverhamp ton Wanderers met 0-2 en dat betekende de zevende overwinning in dit sei zoen. De voorsprong op nummer twee, Liverpool, dat met 4-1 won van Brighton bedraagt nu vier punten. Twee treffers voor de rust van de Schotse international Alan Brazil en de Engelse international Paul Mariner waren genoeg voor de triomf van Ipswich dat tot nu toe voor iedere ploeg onbereikbaar is. Kampioen Liverpool schoof naar de tweede plaats door een eclatante overwinning op Brigh ton dat totaal geen greep kreeg op het spel van de titelhouders. Na een vrij rustige competitiestart komt Liverpool langzaam maar zeker los en het krachtvoetbal houdt een waarschuwing in voor de volgende tegenstanders. Graeme Souness scoorde twee treffers, de andere doelpunten waren van Terry McDermott en David Fairclóugh. Verrassend was de nederlaag die de Europese bekerhouder Notting ham Forest leed tegen Arsenal. Graham Rix was verantwoorde lijk voor deze nederlaag en een terugval van de Forest op de ranglijst vajn de tweede naar de vijfde plaats. Bundesliga De Westduitse landskampioen Bayern München heeft zaterdag de eerste krachtmeting met rivaal Hamburger SV in zijn voordeel beslist. Voor 78.000 toeschou wers won de Beierse ploeg in het Olympisch stadion te München met 2-1. Met twee punten voor sprong op HSV en 1. FC Kaisers- lautern prijkt Bayern na acht competitieronden op de eerste plaats van de Bundesliga. Vijf minuten voor tijd forceerde Klaus Augenthaler de beslissing in de Westduitse topper. Met een kopbal beslechtte de voorstopper van Bayern het pleit voor de Hamburgers. Uitblinker Karl- Heinz Rummenigge zorgde in de zeventiende minuut van de KEULEN (SID/ANP) - Bernd Schuster, de 20-jarige Westduit se international komt het vol gend seizoen uit voor Cosmos. Gisteravond sloegen FC Köln en Hennes Weisweiler, de trainer van Cosmos, de onderhandelin gen over deze transfer af. Cos- mos moet Köln een afkoopsom van bijna vier miljoen gulden betalen, omdat Schuster tot en met het seizoen 1982 nog bij de Bundesligaclub onder contract staat. tweede helft voor de eerste bres in de verdediging van HSV. Met een afstandschot bracht hij de landskampioen op 1-0. Via een blunder van Bayern-doelman Müller kwamen de hanzestede- lingen op gelijke hoogte. Drie minuten na de openingstreffer scoorde linkerspits Werner Dres- sel. Dankzij een overwinning van 1-0 op Karlsruher SC heeft 1. FC Kai- serslautem zich opgewerkt naar een met HSV gedeelde tweede plaats. Borussia Dortmund, Ein- tracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach vormen de subtop van de Westduitse com petitieladder. Ondanks een veilig lijkende marge van drie treffers kwam Dortmund op eigen terrein tegen VFB Stuttgart nog in moeilijkheden. De rode kaart voor de Oostenrijkse Stuttgarter Roland Hattenberger leek de Zuidduitse equipe vleugeltjes te geven. Met tien spelers sleepte de VFB een gelijkspel in de wacht. België Anderlecht heeft de eerste plaats op de zesde dag van de Belgische competitie verspeeld door een zwaar verlies op eigen veld tegen Beveren: 1-4. De gedachten van de Brusselse ploeg waren blijk baar meer bij de return van ko mende woensdag tegen de 1. FC Kaiserslautern in het UEFA-be- kertoernooi dan bij het duel te gen Beveren. De eerste twintig minuten verliepen nog zonder schade, maar in de 24ste minuut opende Janssens de score. Cluy- tens bouwde de voorsprong vlak voor rust - in de 41 e minuut - ver der op (0-2). In de tweede helft waren beide Bum Kun Cha vierde het afgelopen weekeinde zijn rentree op de West duitse voetbalvelden .Hier is hij in duel met Büssers van MSV Duisburg. De ploeg van Cha, Eintracht Frankfurt, won met 2-1 schutters nog eens succesvol. Anderlecht had er niets tegen in te brengen. Slechts door een fou tieve terugspeelbal van de Beve rendefensie kon Rombouts de, zij het zeer schamele, eer redden. Standard Luik nam de leiding over van Anderlecht door een zege (2-1) op Waregem. Een licht overwicht van Standard had als gevolg dat Waregem uit een snelle counter de thuisploeg op achterstand zette. Gerets werkte de bal uiteindelijk achter zijn ei gen doelman Preud'homme. Pas na de rust maakte Standard zich los door doelpunten van Matos en Graf, die in de 75ste minuut een strafschop feilloos raak schoot. Robbie de Kip zorgde er met het winnende doelpunt tegen FC Luik voor dat RWDM op gelijke hoogte met Anderlecht kwam. De rode lantaarndrager FC Luik leek voor een sensatie te gaan zorgen, toen Binet in de eerste drie-kwartier Luik op een voor sprong zette. De aanhangers van RWDM konden pas in de 68ste minuut opgelucht ademhalen toen Dardenne gelijk maakte. Robbie de Kip prikte de bal en kele minuten voor het eindsig naal nogmaals in het Luikse doel. Lachen wilden de PSV'ers Ernie BrandtsWilly van de Kerkhof en Pim Doesburg wel 1 Twente. Een zege, die volgens trainer Thijs Libregts "uit de hemel kwam" 1 de 0-1 winst op FC ENSCHEDE (GPD) - De generale voor het Europa-Cupgebeuren van ko mende woensdag heeft FC Twente en PSV maar weinig duidelijkheid kunnen verschaffen. PSV mocht dan via een ietwat gelukkige 0-1-over- winning de punten mee naar Eindhoven nemen, toch zal ook de miljoe nenploeg van Thijs Libregts beseffen dat het zaterdagavond in het Diek- man-stadion maar erg magertjes was. Libregts zinspeelde na afloop op een vormstijging, maar wellicht was deze dan alleen voor hem zelf waar te nemen. PSV trof in FC Twente een gewillige opponent, hetgeen een onverwacht gelukje was, want een tegenstander met een beetje daad kracht had PSV opnieuw een teleurstellend avondje bezorgd. Dat kwam er dus allemaal niet van, omdat FC Twente onder de maat bleef. FC Twente had wel gedu rende de hele wedstrijd een vel- ZEIST - De bekentenissen over het gebruik van stimu lerende middelen in de voet ballerij die Henk Bosveld za terdag voor de radio deed en al eerder werden geuit door Hugo Hovenkamp en Willem van Hanegem, is voor de me dische commissie van de KNVB onder voorzitter schap van bondsarts Frits Kessel geen aanleiding het aantal steekproeven in het betaalde voetbal, waarbij op doping wordt gecontroleerd, uit te breiden. „In feite geven deze uitspraken van de spelers alleen maar een bevestiging van het vermoeden van clubartsen, trainers, spelers en fysiothe rapeuten dat er geslikt wordt. Maar of de bekente nissen van Hovenkamp, Bosveld en Van Hanegem uitzonderingen zijn of het begin van een reeks van be kentenissen, zou ik niet dur ven zeggen", aldus Kes sel. Steekproeven De medische commissie, die mede op advies van de mi nisteries van volksgezond heid en CRM is ingesteld, gaat ondertussen rustig door met het nemen van steek proeven. Overigens zullen aan het einde van dit seizoen de bevindin gen van de medische com missie, die belast i:s met het onderzoek naar stimuleren de middelen, aan de open baarheid worden prijsgege- doverwicht, maar wist daar nau welijks raad mee. Centrumspits Ferdi Rohde werd in de lucht duels voortdurend afgetroefd door Ernie Brandts, waarna met een bleek hoe beperkt de Duitser in feite is. Op rechts wisselde Ma nuel Sanchez Torres een voor treffelijke eerste helft met een matige tweede af, terwijl aan de ander kant Hallvar Thoresen zijn mogelijkheden wel onderstreep te zonder dat het direct rende ment opleverde. Flitsend Twee flitsende acties van Manuel Sanchez Torres zouden de eerste helft later uit haar letargie halen. Eerste knalde de kleine Span jaard na een goede pass van Niels Overweg op de binnenkant van de paal, even later haalde hij van 18 meter zo hard uit, dat Pim Doesburg de bal met grote moei te buiten zijn doel kan houden. Het enige dat PSV daar tegen over stelde, was een schot van Erwin Koeman tegen de paal. De tweede helft vermocht nauwe lijks nog te boeien. Hoewel FC Twente-trainer Hennie Hollink er na afloop op wees, dat het spel toch aardig op en neer golfde, was het in de eerste plaats een gevolg van de foutieve passes aan beide zijden. FC Twente trachtte nog wel enige druk uit te oefenen, vooral omdat Huub Stevens in de PSV-defensie nogal vreemd stond te schutteren. „Toch had den we gas terug moeten nemen. We hebben de fout gemaakt om niet tevreden te zijn met 0-0", stelde Hollink na afloop. Het voor Twente zo fatale moment viel vier minuten voor tijd. Piet Wildschut kon ongehinderd op rukken, waarna hij van zo'n 20 meter een schot loste, dat keurig in de kruising verdween. André van Gerven stond er bij en keek er naar, maar kon het doelpunt niet verhinderen. De Twente- spelers hieven nog wel een vaag protest aan, omdat grensrechter Nijenhuis voor buitenspel had gevlagd. Nijenhuis zelf bevestig de dat na afloop, maar voegde er aan toe dat hij fout was geweest, omdat hij John Scheve over het hoofd had gezien. „In elk geval kwam dat doelpunt voor ons als een geschenk uit de hemel," wist PSV-trainer Thijs Libregts. 0 DEVENTER - Het boe-ge- roep en de snerpende fluitconcerten van het De venter publiek na de eer ste helft en na afloop wa ren tekenend voor de schamele ontmoeting van Go Ahead Eagles en het ook al niet te sterke Spar ta. De Deventer ploeg, die al na één minuut door een doelpunt van Loggie tegen een 0-1 achterstand aankeek kon in de eerste helft niet imponeren. Go Ahead Eagles speelde zonder agressie, inzet en zelfvertrouwen. Ook Sparta speelde niet groots. Go Ahead Eagles-Sparta was dan ook een matte vertoning. Het zwakke Sparta had overigens geen moei te met het verdedigen van de snel verkregen voorsprong. De Rot terdammers speelden de bal goed rond en behielden het initiatief. Go Ahead Eagles probeerd^ het Sparta-overwicht wel te door breken maar had de grootste problemen met de opbouw. Na de rust leek er een opleving in het spel te komen. Go Ahead Eagles begon met een fel offen sief en kreeg na zes minuten de beloning. Jo Körver trok de bal bij de achterlijn voor en bediende Kees van Kooten, die de gelijk maker scoorde. Go Ahead bleef aanvallen en had de beste kansen op de overwinning. Sparta kwam onder zware druk en kon alleen via de counters van Loggie en Geels echt gevaarlijk worden. In de 20e minuut van de tweede helft sloeg de ploeg van Barry Hughes toe. Van Gaal dribbelde ongestoord door de Deventer-defensie en scoorde: 1-2. Lisser Boys en SC Lisse bespreken fusieplannen LISSE - Nadat sportclub Lisse en Lisser Boys al eerder af zonderlijk een hearing had den gehouden, komen de leden van beide clubs vanavond bijeen om hetzelfde onder werp te behandelen: wel of geen fusie. De gedachte om samen te gaan houdt verband met het feit dat de gemeente bereid is bij fusie op het nieu we sportcomplex aan de Spekkelaan, waaraan op het moment wordt gewerkt, een sportzaal neer te zetten. Een definitief besluit moet vallen op de ledenvergaderingen van de clubs. Mochten die een samengaan afwijzen -of één van hen- dan gaat de bouw van de sportzaal niet door. EREDIVISIE PEC/Zwolle-AZ'67 0-3 (0-2). 10. Welz] 0-1,31. Welzl 0-2.71Peters 0-3. Scheids rechten Van Ettekoven. Toeschouwers: 12.000. Feyenoord-NAC 4-0 (0-0). 46. Van Til 1-0,48. Troost 2-0,56. Notten 3-0,86. Van Deinsen 4-0. Scheidsrechter. Geurds. Toeschouwers: 18.500. MW-Excelsior 2-0 (1-0). 21. Adam 1-0, 47. Van der Poppe 2-0. Scheidsrechten Keizer. Toeschouwers: 9.000. FC Twente-PSV 0-1 (0-0). 86. Wildschut' 0-1. Scheidsrechten Mulder. Toe schouwers: 15.000. FC Utrecht-Roda JC 3-1 (1-1). 29. Van Veen 0-1,31. Nanninga 1-1,48. Van Veen 2-1, 66. De Kruijk 3-1. Scheidsrechter. Corver. Toeschouwers: 8.000. NEC-FC Den Haag 2-4 (0-3). 10. Treling 0-1,13. Van der Zwan 0-2,36. Van Leeu wen 0-3, 72. Pen (strafschop) 0-4, 79. Heisper 1-4, 90. Salfischberger (straf schop) 2-4. Scheidsrechten Van der Laan. Toeschouwers: 4.000. Go Ahead Eagles-Sparta 1-2 (O-l). 1. Loggie 0-1, 51. Van Kooten 1-1, 65. Van Gaal 1-2. Scheidsrechten Oetelmans. Toeschouwers: 6.000. Willem II-Wageningen 1-2 (0-1). 17. Ha- zelhekke 0-1, 74. MacDonald 0-2, 77. Raeven 1-2. Toeschouwers: Scheidsrechten Weerink. Ajax-FC Groningen 5-1 (3-1). 8. Kieft 1-0, 21. Kieft 2-0, 34. Van Loon 2-1, 39. Van Geel 3-157. Kieft 4-183. Weggelaar 5-1. Scheidsrechten Bakker. Toe schouwers: 11.000. EERSTE DIVISIE Helmond Sport-DS'79 3-1 (1-0). 21. Cramer 1-0, 52. Billekens 2-0, 54. Evers 2-1, 86. Van der Hooft 3-1. Scheidsrech ten Blankenstein. Toeschouwers: 3500. Eindhoven-SC Cambuur 1-2 (1-1). 40. Posthuma 1-0, 42. Ferwerda 1-1, 78. A. Roosenburg 1-2. Scheidsrechter. Bos man. Toeschouwers: 2200. FC WV-De Graafschap 1-1 (0-0). 58. Janssen 1-0, 76. De Geer 1-1. Scheids rechten De Munnik. Toeschouwers: 2100. FC Den Bosch-Fortuna S 1-3 (1-1). 10. Van Well 0-1. 25. Romein 1-1 (straf-' schop), 85. Engbersen 1-2, 89. Hutting 1-3. Scheidsrechter. Vollmer. Toe schouwers: 2800. SW-Haarlem 0-3 (0-1). 20. Böckhng 0-1, 85. Nijdam 0-2, 86. Böckling 0-1. IScheidsrechter. Broekman. Toe schouwers: 2500. Veendam-FC Amsterdam 2-1 (2-1). 6. Korte 1-0, 21. Martinez 1-1, 41. Brouwer 2-1. Scheidsrechter. De Schepper. Toe schouwers: 2000. Telstar-FC Vlaardingen 0-2 (0-0). 58. Kollau 0-1, 76. Van Schoor 0-2. Scheids rechten Hobe. Toeschouwers: 3000. Vitesse-SC Amersfoort 1-0 (1-0). 11. Smand 1-0. Scheidsrechten Boss. Toe schouwers: 4000. Heerenveen-Heracles 0-0. Scheids rechten Mittelmeier. Toeschouwers: 5000. SPORTTOTO KNVB praat met clubs Oranje-spelers Toto 1 2 3 G.A. Eagles-Sparta X FC Utrecht-Roda JC X Willem II-Wageningen X Feyenoord-NAC X MW-Excelsior X NEC-FC Den Haag X PEC/Zwolle-AZ'67 X FC WV-De Graafschap X Veendam-FC Amsterdam X Heerenveen-Heracles X Eindhoven-SC Cambuur X FC Den Bosch-Fortuna 8 TOTO 39 TOTO-GELIJK Belg winnaar van Grote Herfstprijs CHAVILLE - Daniël Willems, de 24-jarige grote belofte van de Belgische wielersport, is er in de Grote Herfstprijs eindelijk in ge slaagd een klassieker op zijn ere lijst te krijgen. Hij deed dat nog wel met een opvallend gemak. Tot veertig kilometer van de fi nish werd er in deze rit over bijna 230 kilometer amper strijd gele verd. Toen pas ontsnapte de Fransman Jean Chassang uit het peloton dat tot op dat moment in alle rust had voortgepeddeld. Op de Cote de la Madeleine, na zo'n 196 kilometer, had hij een voor sprong van dertig seconden. Hij werd echter achterhaald door Francesco Moser, die er alles aan gelegen was Bernard Hinault te acniernalen in de strijd om de Super-Prestige trofee. Moser ging door en kreeg snel ge zelschap van onder meer Ber- naudeau, Duclos-Lasalle, Raas en Willems. Op twintig kilometer van de finish zette Willems zijn geslaagde aanval in. "Ik voelde me sterk", verklaarde de Belg na afloop, "ik ben zonder meer doorgegaan. Belangrijk was het uiteraard dat ik zo snel een grote voorsprong kon nemen". De groep volgde op de Cotes de Voisins op 41 seconden, de maximale voorsprong die Wil lems bereikte. Het jagende pelo ton bracht die marge terug tot ze ventien seconden, doch ver mocht de Belg niet te bedreigen. Voordat het peloton de sprint inzet- le reeu Moser in de vijfde positie. Hij mengde zich niet in de strijd om de tweede plaats. "Ik vond het eenvoudig te gevaarlijk", wa ren zijn woorden. "De renners reden als gekken en dat voor een tweede plaats". De oud-wereld kampioen werd veertiende. Dat hield in dat Bernard Hinault ze ker was van de trofee Super-Pres- tige. Voor Willems en zijn sponsor kwam de zege als een geschenk uit de hemel. In 1978 door de verwende wielersupporters als profcoureur binnengehaald met de aantekening "opvolger van Eddy Merckx" bleef Daniël Wil lems hangen op de stapels grote verwachtingen die waren opge bouwd. Nu pas won hij zijn eerste klassieker. Voor zijn werkgever betekende de overwinning een keurig afscheidscadeau. Uit pro test tegen het beleid van het in ternationale wielerbestuur, dat hem afviel in een conflict over een contract met Didi Thurau, besloot deze sponsor tot ieders verrassing te stoppen. Vandaar dat de Belgen deze uitslag met dubbele vreugde vierden. De uitslag is: 1. Willems (Bel) de 228,5 kilometer in 5 uur 47 minuten en 6 se conden: 2. Vigneron (Fra); 3. Van Hae- rens (Bel); 4. De Wolf (Bel); 5. De Wilde (Bel); 6. Bossis (Fra); 7. Mathis (Fra); 8. Lamote (Bel); 9. Jacobs (Bel); 10. Ander son (Aus) allen op 17 sec. Hennie Kuiper was de beste Nederlander. Hij werd 23ste. Raas plaatste zich als 36ste, Joop Zoetemelk eindigde als 37ste. ZEIST - Eén van de punten van ge sprek tussen de leveranciers van spelers voor het Nederlands elftal (de clubs) en bondscoach Jan SupertriO Zwartkruis zal vandaag op het sportcentrum in Zeist de bereid heid van de clubs zijn, om spelers voor meer dan zes wedstrijden af te staan aan Oranje. In tegenstelling tot de opvattingen van AZ'67 is Feyenoord-manager Peter Stephan wel bereid om zijn spelers voor meer wedstrijden of trainingen af te staan aan Zwart kruis. „Wij moeten ons als clubs positief opstellen ten opzichte van het Nederlands elftal", zo vindt Stephan, „omdat het ook in het belang van de clubs zelf In het gesprek waarvoor PSV, AZ, België Ajax, Feyenoord, FC Utrecht, Willem II, NAC en MW door de bondscoach zijn uitgenodigd en dat een vervolg is op de bespre kingen van Jan Zwartkruis met de trainers uit eerste- en eredivi sie, zal echter ook de vriend schappelijke interland op 10 ok tober tegen West-Duitsland ter sprake worden gebracht: Het supertrio werd gisteren gelopen in de vierde race op Duindigt. De Hardy Regina-prijs. De uitslag is: 1. nr. 3. Pijl snel (W.C. Strooper); 2. nr. 9. Othello Hinda (P. Petersen), 3. nr. 6. Orpheus (C.D. Immig). De omzet was f251.540,00. De uitkering f241,80. West-Duitsland Westduitse lotto: Winnende getallen: 13- 21 - 22 - 33 - 45 - 48. Reservegetal: 40. Winnend in "Spiel'77" is: 1015888.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14