Wassenaars vuil gaat naar Leiden ^eidse agenda Gemeenteraad fluit BenW terug Toch schoolzwemmen in Voorschotens bad Ravage na ongeluk op rijksweg Zoeterwoudse vrouwen vinden subsidie voor vrouwencafé te laag Tarieven reinigings rechten fors omhoog WARMOND/WASSENAAR - De gemeente Wassenaar gaat gebruik maken van de vuilverbrandingsoven in Leiden. Dit betekent dat deze gemeente geen gebruik meer mag maken van haar eigen vuilstortplaats, behalve dan nog voor de grote hoeveelheden tuinvuil. Burgemeester Scheenstra hijst de vlag op het hoogste punt van het te vernieuwen raadhuis van Oegstgeest. De wethouders kijken toe. HOOGSTE PUNT RAADHUIS Een deel van de ravage na het ongeluk. De bestuurder van de personenauto mankeerde niets. LEIDEN - Een omvangrijke ravage ontstond vanochtend bij een on geluk op de afslag van rijksweg 4 (Amsterdam - Den Haag) nabij de Europa weg. Een automobilist sloeg van de rijksweg rechtsaf richting Zoe- terwoude. Waarschijnlijk door de mist zag hij te laat dat op de afslag een file stond. Hij remde pas op het laatste moment. Een achter hem rijdende vrachtauto schoof daarop al remmend heen en weer, kantelde en raakte vijf auto's die in de file stonden, waaronder een andere vrachtwagen. De blikschade was flink: drie van de vijf auto's werden waarschijn lijk totaal vernield Persoonlijk letsel deed zich hoe genaamd niet voor. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over negen. Voorschoten - raad Voorschoten, 20.00 Oegstgeest - sociëteit De Fuik gebouw Tabema, Julianalaan 1, info-avond over modem ballet, 21.00 uur; Het Drieluik, Geversstraat, demonstratie zeefdruk ken, 11.00 uur zaterdag ZATERDAG Leiden - Sanders, Levendaal/hoek Ko- revaarstraat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten - open dag nieuw poppen theater, churchiüaan. Oegstgeest - Rijnlands Lyceum, jeug- doperette, 19.30 uur. Zoeterwoude - werkplaats van trappen- fabriek Cromvoirt aan Noordbuurtse- weg. feest rond 35-jarig bestaan 'Scou- ting-Zoeterwoude', 20.00 uur. Deze mogelijkheid wordt gescha pen door het toetreden van Was senaar tot de zogenaamde ge meenschappelijke regeling. Door de vermindering in de hoeveel heid huisvuil, die dagelijks in Leiden en omliggende gemeen ten wordt opgehaald is er ruimte over om nog een extra hoeveel heid vuil te verwerken. De toe treding van Wassenaar zal voor alle gemeenten die via de ge meenschappelijke regeling hun vuil naar Leiden kunnen brengen een financieel voordeel tot gevolg hebben. Dit alles deelde burgemeester De Vreeze gisteravond tijdens de raadsvergadering in Warmond mee, waar de raadsleden hun goedkeuring aan de toetreding ZOETERWOUDE - De reinigings rechten in Zoeterwoude gaan volgend jaar met maar liefst 20 procent omhoog. Dat is een ge volg van de jaarlijkse aanpassing van de belastingtarieven. Ook de tarieven van de rioolrechten ont komen niet aan een verhoging. Deze stijgen met 5 procent. Deze nieuwe tarieven werden gister avond bekend gemaakt tijdens de maandelijkse raadsvergade ring. De heer Straver (P.Z.) vroeg zich af hoe het mogelijk was, dat deze ta rieven zo veel stijgen en hij doel de daarbij met name op de stij ging van de reinigingsrechten. Volgens wethouder Van der Heijden, is dit een gevolg van en kele ongelukken die zijn gebeurd in 1978 in de vuilverbranding in Leiden. Hierdoor zijn enkele ma chines vernield die moesten worden vervangen. Omdat hier voor grote geldbedragen nodig waren heeft dit zijn gevolgen op de tarieven van reinigingsrech ten niet gemist. De raadsvergadering bevatte niet alleen slecht nieuws voor de Zoe- terwoudenaren. Wethouder Van der Heijden deelde mee, dat de provincie akkoord is gegaan met het bestemmingsplan "Dorps kern". Zoals bekend, voorziet het bestemmingsplan in een klein winkelcentrum. Dit betekent, dat de geselecteerde ondernemers nu spijkers met koppen moeten gaan slaan", aldus Van der Geest, Glazenwasser valt van vierde etage VOORSCHOTEN - Een glazen wasser is gistermiddag rond 12.00 uur van de vierde etage van een flat aan de Rembrandtlaan in Voorschoten gevallen. Hij kwam met zijn rug op een geparkeerde auto terecht en viel uiteindelijk op straat. De glazenwasser, een 30-jarige Hagenaar, liep bij deze val een bekkenfractuur op. Het ongeluk ontstond doordat de ladder waar hij aan hing op een bepaald ogenblik uit elkaar viel. De raad reageerde hiermee op een brief van burgemeester en wet houders aan de raadsleden waarin werd gezegd dat het col- Ontmoeting padvinders WASSENAAR - Zo'n 500 leidsters en leiders van Scouting Zuid- Holland en Scouting Haagse Randstad komen dit weekeinde bijeen in Duinrell in Wassenaar. Voor de deide maal wordt deze twee-jaarlijkse ontmoeting. "Op Goede Voet" gehouden. Het is opgezet om kennis met elkaar te maken en te praten over nieuwe programma-ideeën voor het ko mende scoutingjaar. moesten geven. Dal gebeurde trouwens zonder enige beden kingen. Burgemeester De Vreeze lichtte de toetreding nog wat meer toe: "De ophaalacties van oud papier en vooral de glasbak ken in de diverse gemeenten hebben de hoeveelheid ton huis vuil dat wordt aangeboden sterk beïnvloed. Het zou eigenlijk be tekenen dat de verbrandingso vens in het weekeinde op een la ger pitje moeten draaien. Het kost extra geld, wanneer de oven niet ten volle kan worden benut. Het Wassenaarse vuil kan nu naar Leiden toe, zo'n 10.000 ton komt er bij. Het is een welkome aan vulling die de onkosten zeker zal drukken." 'De toetreding van Wassenaar zal voor een periode zijn van vijf, die blij was met de beslissing van de provincie. Verder is gisteravond bekend ge maakt, dat er groot onderhoud zal worden gepleegd aan 12 wonin gen aan de Zwetkade en 36 wo ningen aan de Kerklaan in Zoe terwoude. De totale kosten zijn geraamd op 898.000 gulden. De woningen aan de Zwetkade date ren uit 1955 en de woningen aan de Kerklaan zijn in 1968 ge bouwd. De huurprijs van de wo ningen die eigendom zijn van de woningbouwvereniging "Willi- brord" zal niet worden verhoogd. Tafeltennisclub zoekt sponsor voor afbouw van sporthal OEGSTGEEST - De Oegstgeester tafeltennisvereniging "Mizu" zit met een half afgemaakte sporthal aan de Voscuyl. De aannemer die het tafeltennis- centrum bouwt is failliet gegaan. Daarmee is de club ernstig in de problemen gekomen, omdat het laten afbouwen door derden veel duurder zal zijn. De club neemt de kosten van de bouw vrijwel volledig voor haar eigen rekening. In de begroting is echter met een probleem als het huidige geen rekening gehouden, waardoor de hypotheek te weinig is om het geheel te laten afmaken. Het is overigens niet de eerste te genslag voor de tafeltennisclub. Rond het heien van de eerste paal ging de sponsor van de club, "Mi zu" in Oegstgeest failliet. Ook met een aannemer met wie in het begin de besprekingen om de hal te bouwen in een zeer ver gevor derd stadium waren, gebeurde hetzelfde. De derde tegenslag op ry is echter teveel geworden voor de vereni ging. Het bestuur laat weten dat men momenteel op zoek is naar een sponsor of een andere moge lijkheid om aan geld te komen. Voor de club wegen de proble men extra zwaar omdat men zich had voorgenomen met een nieu we hal en betere trainingen bin nenkort mee te kunnen draaien op het hoogste tafeltennisniveau in deze regio. De hal zou volgens de plannen zeven dagen per week 's middags en 's avonds open zijn. legebesluit over die nieuwbouw gisteravond in een besloten raadsvergadering aan de leden zou worden meegedeeld. De beslissing over het al of niet bouwen van de school naar een ontwerp van architect Jan Ver hoeven is tot nu toe door B en W geheim gehouden. De bedoeling was dat nadat de raad zou zijn in gelicht vanmiddag aan de ouder commissie van de school dit be sluit zou worden meegedeeld. De raad heeft nu echter het college B en W voorgehouden, zonder het besluit van het college te kennen, dit in heroverweging te nemen. Bij die heroverweging zou dan, zo zegt de motie, de kostencalcula- tie die de oudercommissie voor de nieuwbouw gemaakt heeft be trokken moeten worden. Zoals bekend heeft de gemeente uitge rekend dat de nieuwbouw van de school naar het hypermoderne hooguit zes jaar. Daarna zullen ook wij de oven weer hard nodig hebben om het gestegen aanbod in de toekomst te kunnen ver werken. Want elke gemeente krijgt er natuurlijk meer mensen bij. Tegen die tijd zullen er echter weer nieuwe verbrandingsovens elders zijn gebouwd. En daar kan Wassenaar dan weer gebruik van maken. We kunnen door Wasse naar toe te laten een zo goed mo gelijk gebruik van de vuilver branding maken", aldus de bur gemeester. Grenzen Progressief Warmond had in de raad nog wel wat moeite met het vaststellen van de nieuwe ge meentegrenzen met Leiden. Zo als bekent wordt de grens tussen Leiden en Warmond bij de Me- renwijk verlegd. Bij monde van het raadslid Timmerman liet PW weten dat wat Warmond terug krijgt aan gebied niet al teveel is. "Daarnaast missen we de claim waarin staat dat tien procent van de woningen in het nu nog War- mondse deel van de Merenwijk voor woningzoekenden uit War mond zou blijven gereserveerd," aldus Timmerman die uiteinde lijk toch akkoord ging met het voorstel. OEGSTGEEST - De Nederlandse driekleur ging gisteren omhoog bij het raadhuis in Oegstgeest, waar de ver- en nieuwbouw het hoogste punt heeft bereikt. Bur gemeester Scheenstra zorgde voor het hijsen van de vlag, ter wijl Ho wethouders toekeken. ontwerp van Verhoeven veel duurder uitvalt dan het Rijk voor nieuwbouw vergoedt. De oudercommissie claimt echter dat deze school ook veel goedko per kan worden gerealiseerd. Woordvoerder van de raad en eerste ondertekenaar van de mo tie Van Hazel (CDA) zej ge schrokken te zijn van het colle- gebeleid in deze. "Het college moet recht doen aan de betrok kenheid van de oudercommissie in deze zaak," zo zei hij, "want het gaat niet aan het gedurende lange tijd bij het overleg te betrekken en als het om de financiën gaat geen samenspraak meer te dul den". Er ontstond na het indienen van de motie enige verwarring over het feit of het college de motie wel of niet helemaal over zou nemen. Hoewel burgemeester Scheen stra na een schorsing voor beraad "ja" had gezegd moest de raad toch stemming verlangen, omdat bij de wethouders voorbehouden tegenover de totale inhoud bleef bestaan. Na stemming, waarin de raad unaniem de motie als een Deze ver- en nieuwbouw is zo'n acht maanden bezig en moet als als alles volgens plan verloopt volgend jaar september gereed zijn. Met deze vernieuwing van het gemeentehuis is ongeveer 6 miljoen gulden gemoeid. verplichte taak aan het college van burgemeester en wethouders oplegde, bleek dan ook dat alle wethouders 'tegen stemden. De uitspraak van de raad betekent echter dat toch weer de hele be leidsvoorbereiding over welke nieuwbouw er voor de school nu moet komen, de weg van openba re commissievergaderingen en samenspraak met de ouders weer moet doorlopen. ZOETERWOUDE- Na eerder drie voorstellen te hebben afgewezen, is de Zoeterwoudse raad gister avond akkoord gegaan met het voorstel van Michielsen (WD), om 750 gulden toe te kennen als startsubsidie voor het vrouwen café. Er lagen op een gegeven moment drie voorstellen op tafel. B en W wilden een subsidie van 500 gul den geven, Progressief Zoeter woude bleef bij het oude advies van de commissie financien om 1100 gulden toe tekennen en ten slotte lag er een voorstel van de heer Engelkes, om 500 gulden toe te kennen, en indien de werkelij ke kosten hoger zouden uitval len, dan zouden deze kosten voor 50 procent kunnen worden ver haald op de gemeente tot een maximum van 1100 gulden. Tot grote hilariteit van de aanwezi gen werden alle drie de voorstel len verworpen. Om toch uit deze impasse te komen -de zaak was al eens eerder in de raad geweest- besloot de nieuwe burgemeester Houdijk om te schorsen. Michiel- VOORSCHOTEN - Voor de klas sen twee en drie van de lagere scholen in Voorschoten kan nu toch binnenkort het instructie- zwemmen in het nieuwe zwem bad "Het Wedde" beginnen. De ouders hoeven hiervoor geen fi nanciële bijdrage te geven. Ver der zal de gemeente voor vervoer van de kinderen van en naar het zwemmen zorgen. Dit laatste geldt voor alle scholen, met uit zondering van de in de nabijheid van het zwembad gelegen Noord- Hofland en Adegeestschool. De gemeente wil ook medewerking verlenen aan de klassen vier, vijf en zes van de lagere scholen om deel te nemen aan een leesuur zo genaamde "natte gymnastiek". Tijdens dit uur wordt lesgegeven in reddend zwemmen, snorkelen, waterpolo en het beoefenen van diverse wedstrijdslagen. Voor deze kinderen moet echter zelf voor vervoer worden gezorgd door de scholen en de deelne mende leerlingen moeten in het bezit zijn van een schoolzwem- kaart van 40 gulden per school jaar. De plaatselijke zwemverenigingen en de schoolbesturen kunnen met deze plannen van burge meester en wethouders akkoord gaan. De ouders en de scholen teams moeten nog worden inge licht. B en W hopen dat 6 oktober met het instructiezwemmen kan worden begonnen. sen kwam toen met een voorstel om 750 gulden te subsidiëren als eenmalig bedrag. De hele raad behalve de fractie van P.Z. kon zich hiermee vinden, zodat het voorstel werd aangenomen.Ach- teraf bleek, dat de vrouwen zeer verontwaardigd zijn over de houding van wethouder Maan, die in een gesprek met de vrou wenorganisatie zou hebben ge suggereerd, dat er beslist geen 1100 gulden was voor vrouwe nemancipatie. Volgens Lia Groen, die namens deze vrouwen sprak, is toen in een paniekerige sfeer gevraagd of er dan niet ten minste 500 gulden voorhanden was. Maan zegde dit toe en dat werd tenslotte verwoord in het voorstel van B en W. "Het is dui delijk, dat we er zijn ingeluisd", aldus Lia Groen. Volgens Maan was er sprake van een tragisch misvèrstand. In januari 1981 zal een hele nieuwe overkoepelende organisatie ten behoeve van de vrouwenemancipatie starten, zo dat dit soort problemen dan wel licht tot het verleden zullen beho ren. Met de komst van het nieuwe bad wilde de gemeente dat zoveel mogelijk schoolkinderen daar van gebruik zouden gaan maken. Men wilde het schoolzwemmen uitbreiden van twee tot alle klas sen en op den duur zelfs tot de hoogste kleuterklassen toe. De kosten van deze uitbreiding zouden voor een deel voor reke ning van de ouders moeten ko men. De gemeente vroeg een bij drage van 40 gulden per kind per jaar. Sinds de opening van "Het Wedde" is er nu nog helemaal geen schoolzwemmen geweest uit pro test van de ouders tegen deze bij drage. De ouders lieten weten dat het schoolzwemmen deel uit maakt van het onderwijs en dat dit gratis moet zijn. Verder was er nog onenigheid tussen de scho len en de ouders enerzijds en het gemeentebestuur anderzijds over het vervoer van en naar het zwembad. De gemeente kan in geval van uitgebreid school zwemmen slechts in beperkte mate vervoer organiseren. Door de verdeelde meningen in de scholen wereld over het probleem en de tegenstand van de ouders tegen met name de verplichting om 40 gulden te betalen, stappen burgemeester en wethouders nu van hun oorspronkelijk beoogde plan af. VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1980 VRIJDAG Leiden - Antonius Clubhuis, donateurs] avond muziekgroep De Sleutels, 20.00 uur. Vrijetijdscentrum - Breestraat, de groen Meteors, 21,00 uur Rapenburg 100-ledenvergadering PPR 20 uur. Gebouw Rehoboth - Rapenburg 10 rondzenddienstbijeenkomst Postzegel vereniging Unicum, 19.30 uur. HCG - Zoeterwoudsewef/Vijf Meilaan open huis, 19.00 uur. Filmhuis van het Leidse Vrijetijdcen trum - Breestraat 66, de film II Grido vai A.itonioni, 21.15 en 23.30 uur. Stadsgehoorzaal - zat, antiekbeurs 10-17 uur. Groenoordhallen - Beestenspul, 10—lf 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, Club v. alleenstaanden, 20.00 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 122847. b.g.g. 124295. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., (beh. 3 okt.) tel. 764236,21.00 uur. ZONDAG Leiden - Stadsgehoorzaal, antiekbeurs, 10-17 uur. Goenoordhallen, Beestenspul, 10-18 Rijksmuseum voor Volkenkunde, con cert voor sitar en tabla, 15.00 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Oegstgeest - Haarlemmertrekvaartweg, Peelruiters 10 jaar, manege spnngwed- strijden, 11.00 uur. Zoeterwoude - achter gemeentehuis, open middag 'Scouting' 35 jaar bestaan, 14-17 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk I - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren wijk: zaterdag, S. Kooijman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Zondag, H.J. Klaassen, Witte singel 69, tel. 123089. Wijk II - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, de Waard: zater dag, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538. Zondag, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522. Wijk III - Mors, Haagkwartier, Zuid west: zaterdag. A.A. van Rijn. Melisse- tuin 5. tel. 210797. Zondag, F. Lahr, Zoe terwoudsesingel 11, tel. 120347. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, van Tol en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890 spreekuur za-zo 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - za F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zon H. v. Wijk, v.d. Valk- bouwmanweg 198, tel. 890529, spreek- uur zat zon 12.30-13.00 uur Gezond- j heidscentrwm. Florijn 10, tel. 891000. j Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505. Voorschoten - vrij 23.00 tot zat 23.00 W. v. Dam, Palestrinalaan 26, tel. 3960; zat 23.00 tot zon 23.00 C. Meyer, Rouwcoop- park 11, tel. 2493. Warmond/Voorhout - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel 02522-10140. Wassenaar - noord, M.F. v.d. Feen, van Polanenpark 128, tel. 18309; zuid, M.H van Tolingen, Weteringlaan 4, tel. 78303. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en Zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt i waargenomen van: vrijdag 26 september tot zaterdag 4 oktober 's morgens 8 uur, I door Apotheek Beker, Lijtweg Oegst- j geest, Apotheek v. Breest Smallenburg, Leiderdorp, Apotheek Voorschoten- te Voorschoten. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten I zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude lid. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei- derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum. ■v.d. Waalslaan, tel. 4641. Tarmond - I. Zanting, Buddenborg- 1 •Utraat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Roest, Helder F. Muurling. Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057; H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323 Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110 lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Abonnementsgelden bii vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor -betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post r 254,10 Losse nummers f 0,65. Rubriekchefs: A van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten; Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé. C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten. R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders Over nieuwbouw Springplanksehool Oegstgeest OEGSTGEEST - Alle partijen in de Oegstgeester gemeen teraad hebben gisteravond per motie het college van bur gemeester en wethouders teruggefloten over zijn beleid bij de nieuwbouw van de lagere "Springplanksehool".

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2