mededelingen gemeentebestuur leiden M 29 sepl trn 3okt. '80 M leiden Mededelingen i.v.m. 3 oktober Commissie vergaderingen Diversen Projectgroep D'Oude Morsch. Maandag 29 september a.s. om 15.30 uur in het Wachtgebouw van de Morspoortkazerne. Agenda: Toelichting ontwerp-bestemmingsplan. Commissie Politionele Aangelegenheden Maandag 29 september a.s., om 20.00 uur in de Kamer van B&W. Agenda: Vuistvuurwapens. Commentaar op Ontwerp-Politiewet. Parkeren vrachtauto's. Nabeschouwing bezoek hondenbrigade. Vergadering Algemene Raad van de Gemeen schappelijke Vuilverwerking Leiden e.o. Dinsdag 30 september a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis Sassenheim, Wilhelminakade 1. Agenda: Toetreding Wassenaar tot de gemeenschappelijke regeling (voorstel 75). Toelichting en discussie "voorlopig ontwerp Afval- stoffenplan". Commissie voor financiën Woensdag 1 oktober a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken, welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Onderhoud Stadhuis. Algemene uitkering uit het Gemeentefonds over het uitkeringsjaar 1974. Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw Woensdag 1 oktober a.s. om 20.00 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Verzoeken van schoolbesturen om medewerking van a. audiometer t.b.v. de b.l.o.-school, Robijnstraat 1 b. brandwerende kasten t.b.v. het bureau van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden. Verbouwing clubhuis "Oosterkwartier" Bestuursvorm V.B.O.-L.O.M.-school. Aanstellingsbeleid in het V.O. Schoolsport-Commissie. Nota Instandhoudingsbeleid. Commissie Huisvesting Migranten Leiden Donderdag 2 oktober a.s. om 9.15 uur in kamer 263 van het Stadhuis. Agenda: Stand van zaken wooncomplexen Beukenschans en Hooigracht. Oriënterende Nota Buitenlandse Werknemers. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Stichting Brugfonds Leiden Het komt nogal eens voor, dat initiatieven of aktivitei- ten, die in het belang van de Leidse gemeenschap zijn, niet van de grond komen doordat een startkapi taal of startbijdrage ontbreekt. De begroting van de gemeente laat meestal niet toe, dat op korte termijn voor deze aktiviteiten geld beschikbaar wordt ge steld. Om in een aantal gevallen toch de helpende hand te kunnen bieden, heeft de gemeenteraad des tijds de Stichting Brugfonds Leiden in het leven ge roepen. Uit dit fonds kan in de beginfase de nodige steun worden verleend voor aktiviteiten en initiatie ven op sociaal-cultureel vlak of op het gebied van de gezondheidszorg. De stichting verkrijgt haar middelen o.m. uit subsi dies, bijdragen en schenkingen. Uit dit fonds worden in beginsel eenmalige bedragen verstrekt. Verder kan het bestuur voor bepaalde aktiviteiten, waarin te ver wachten is dat zij binnen afzienbare tijd in een subsi dieregeling worden opgenomen, een renteloos voor schot toekennen. Dit voorschot wordt uitgekeerd in de aanloopperiode van de aktiviteiten die worden ondernomen en zal te zijner tijd weer aan het fonds terugbetaald moeten worden. Instellingen die al in één of andere vorm subsidie ont vangen, komen niet voor een uitkering in aanmer king. Het bestuur van het fonds vergadert twee maal per jaar. Aanvragen voor een uitkering uit dit fonds (eenmalig of in de vorm van een renteloze lening) moeten schriftelijk en vergezeld van de nodige toelichting elk jaar vóór 1 mei en vóór 6 oktober worden ingediend bij de secretaris/penningmeester van het fonds, de heer J. Sommeling, Directie Sociaal Cultureel Werk, p/a Stadhuis Leiden. Verkeersmaatregelen in De Kooi In de komende maanden zal in een aantal straten in De Kooi rioolvernieuwing en straatherindeling plaatsvinden. Met ingang van aanstaande maandag 29 september komt eerst de Borneostraat aan de beurt. De straat zal in verband hiermee enige tijd zijn afge sloten voor doorgaand verkeer. De bewoners krijgen nog nader bericht. Mutatie In het bericht over verkeersmaatregelen van vorige week is een fout geslopen. De openbare vergadering, waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld te worden gehoord, zal op woensdag 8 oktober 1980, om 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis plaatsvinden. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 3 maandag 29 september Wijk 4 6 dinsdag 30 september Wijk 2 8 woensdag 1 oktober Wijk 5 7 donderdag 2 oktober Sociale Raadsvrouw De sociale raadsvrouw van de gemeente, Mw. A.C. Krijkamp, zal op donderdagavond 2 oktober geen spreekuur houden op het stadhuis. Huisvuil In de wijken waar het huisvuil altijd op de dins- en de vrijdagen wordt opgehaald, zal dit op vrijdag 3 ok tober niet gebeuren. De eerstvolgende ophaaldag wordt dan dinsdag 7 oktober. Tribune voor bejaarden Bejaarden die op vrijdag 3 oktober 's middags de grote optocht willen bekijken, kunnen daarvoor ge bruik maken van de tribune vóór het stadhuis in de Breestraat. Deze tribune wordt geplaatst voor de "Drie Oktober Vereniging" en zal tussen de trap van het stadhuis en de Maarsmansteeg komen te staan. Andere toeschouwers wordt verzocht er aan mee te werken, dat de tribune alleen door bejaarden wordt bezet. In de ochtenduren is de tribune toegankelijk voor degenen, die de andere aktiviteiten in de Breestraat willen gadeslaan. Taptoe op 2 oktober Op donderdagavond 2 oktober zal de taptoe door de stad trekken en zal de volgende route volgen: Kaasmarkt (vertrek 19.30 uur) Pelikaanstraat-Haarlemmerstraat-Prinsessekade-Bostelbrug-Kort Rapen- burg-Breestraat-Steenschuur (oostzijde) Van der Werfpark-Doezastraat-Jan van Houtkade-Geregracht. Grote optocht De jaarlijkse optocht begint op vrijdag 3 oktober a.s. om 13.00 uur precies op de Burggravenlaan. De route is als volgt: Hoge Rijndijk-Plantage-Hogewoerd-St. Jorissteeg-Levendaal-Korevaarstraat-Hogewoerdsbrug-Bree- straat -Kort Rapenburg -Bostelbrug -Prinsessekade :Blauwpoortsbrug -Steenstraat -Stationsweg -Sta- tionsplein-Oegstgeesterweg (oostzijde)-Oegstgeesterweg (westzijde)-Stationsplein (de weg langs het VVV kantoor)-Plesmanviaduct-Morssingel-Steenstraat-Blauwpoortsbrug-Haarlemmerstraat-Pelikaan- straat-Hooigracht-Watersteeg-St. Jorissteeg-Levendaal-Korevaarstraat-Hogewoerd-Breestraat. Het spreekt vanzelf dat zowel op de route van de taptoe als de grote optocht deze wegen vrij moeten zijn van geparkeerde voertuigen en uitgestalde goederen. Feestmarkt en Lunapark De 3 oktobermarkt zal dit jaar opnieuw gehouden worden op: de Oude Singel tussen Turfmarktbrug en Marebrug de Turfmarkt de Beestenmarkt de Nieuwe Beestenmarkt. De openingstijden van deze feestmarkt zijn donderdag 2 oktober van 17.00 tot 24.00 uur en vrijdag 3 ok tober van 9.00 tot 24.00 uur. Deze tijden gelden ook voor het Lunapark bij molen de Valk. Auto thuis In verband met de drukte die tijdens de festiviteiten in de binnenstad wordt verwacht, raadt de politie bezoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de verkeers maatregelen zal het centrum van de stad niet of moeilijk bereikbaar zijn. Het verkeer wordt door middel- van speciale borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Parkeren De volgende parkeerterreinen kunnen op de volgende dagen en tijdstippen als zodanig niet gebruikt worden. parkeerterrein Molen de Valk zaterdag 27 september a.s. van 9.00 uur tot en met zaterdag 4 oktober, parkeerterreinen Lammermarkt en Schuttersveld dinsdag 30 september tot en met zaterdag 4 oktober. parkeerterrein Beestenmarkt, langs het water aan de Oude Singel, tussen Korte Mare en Nieuwe Beestenmarkt en Turfmarkt. dónderdag 2 en vrijdag 3 oktober. Parkeerterrein Kaasmarkt Donderdag 2 oktober a.s. van 18.00 tot 21.00 uur. Parkeerterrein Ir. Driessenstraat Donderdag 2 oktober vanaf 21.00 uur tot en met vrijdag 3 oktober tot ongeveer 17.00 uur. Parkeren Nieuwe Rijn en Botermarkt Vrijdag 3 oktober a.s. van 8.00 tot 12.00 uur op de Botermarkt en op de Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Karnemelksbrug en de Koornbeurs. Parkeren algemeen De politie adviseert bezoekers, die toch met hun auto naar de stad willen komen, zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Gewezen wordt op de mogelijkheid een parkeerplaats te zoeken op het terrein van de Groenoordhallen aan de Willem de Zwijgerlaan. Openbaar vervoer Omdat het Stationsplein en omgeving dit jaar in de optochtroute is opgenomen, zullen passagiers voor de interlokale lijnen door controleurs van de N.Z.H. naar de diverse opstapmogelijkheden worden ver wezen. Het lokale passagiersvervoer in de binnenstad zal gedurende de taptoe-avond (2 oktober) en op 3 oktober tot 17.00 uur gestagneerd zijn. (Brom)fietsen Het is niet toegestaan om fietsen en bromfietsen mee te nemen op het terrein van de markt en van het Lunapark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets o.m. plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stationsplein naast het station bij het viaduct en op het speelterrein van de voormalige school aan de Boommarkt. Nadere inlichtingen over alle verkeersmaatregelen zijn te verkrijgen bij het stafbureau verkeerszaken politie. Telefoon: 14 99 61. Vuurwerk Op last van de brandweer wordt medegedeeld dat het verboden is zich op 3 oktober a.s. 's avonds op te houden binnen een straal van 50 m van de plaats op het Schuttersveld waar het slotvuurwerk wordt af gestoken. Vlootbezoek Ter gelegenheid van de herdenking van "Leidens' Ontzet" zal het vaartuig Hms. Freyr aan de Prinsesse kade op donderdag 2 oktober aanmeren. Voor het publiek is dit schip op de volgende dagen en tijden te bezichtigen: vrijdag 3 oktober van 10.00 - 12.00 en van 14.00 - 16.00 uur zaterdag 4 oktober van 14.00 - 16.00 uur zondag 5 oktober van 14.00 - 16.00 uur Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op donder dag 2 en vrijdag 3 oktober a.s. niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toestemming van B&W in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vastge steld voor donderdag 2 oktober op 24.00 uur en voor vrijdag 3 oktober op 01.00 uur 's nachts. Ontheffing winkelsluiting In verband met de 3 oktoberviering mogen winkels op 2 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek ge opend zijn. De sluitingstijd voor 3 oktober a.s. is vastgesteld op01.00 uur 's nachts. Dezeontheffingvan de winkelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrijven /ZyA De Burgemeester deelt mee, dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en consumptie inrichtingen. Deze ontheffing geldt voor de avond van 2 oktober tot 02.00 uur en voor de avond van 3 oktober tot 03.00 uur. Openingstijden afdeling Bevolking, Kas en Kredietbank en Stadhuisbalie In verband met de feestelijkheden zullen deze gemeentelijke afdelingen op donderdagavond 2 oktober vroeger sluiten. De openingstijden zijn 17.30 - 18.45 uur Sluiting stadhuis en gemeentelijke diensten De gemeentesecretarie en de gemeentelijke diensten zijn op vrijdag 3 oktober voor het publiek gesloten. Alleen het bureau Bevolking en Burgerlijke Stand is 's morgens van 9.00 - 10.00 geopend, uitsluitend voor aangifte van geboorte en overlijden. Openstelling gemeentelijke musea Het stedelijk museum De Lakenhal is op 3 oktober geopend van 10.00 - 12.00 uur en is dan GRATIS toe gankelijk. Molenmuseum De Valk is op 2 en 3 oktober gesloten. Archiefdienst Deze gemeentelijke dienst zal in tegenstelling tot gebruikelijk op zaterdagochtend 4 oktober gesloten

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16