Vanaf 1 oktober is enige kennis van het zone-systeem geen overbodige 1 De Nationale Strippenkaart. Over 5 dagen weten we niet beter. DE SAPPORO'81 LERAAR of LERARES Maandagavond - Mosselavond ASSISTENT(E) I0~40/üoo Migeti F.W PLESSEN Dc afgelopen jaren werden alle bus- en tram lijnen in zogenaamde zones verdeeld (behalve de lijnen van de HTM). Stukjes Nederland met een gemiddelde lengte van 4 kilometer Dit systeem werd ontwikkeld om de tarieven overal in Nederland gelijk te krijgen en, uiteindelijk, om één landelijk bus-en tram kaartje mogelijk te maken. Tot nu was 'tgeen ramp als u de zones in uw omgeving niet kende. En ook na 1 oktober zal het geen probleem zijn (u kunt immers altijd bij de bestuurder terecht). Maar makkelijk is het wél. Per 1 oktober nl. is er in Nederland (m.u.v. enkele plaatsen) nog maar één bus- en tramkaartje te koop. Dat is de Nationale Strippenkaart. En die kaart heeft alles met zones te maken. Dat zit zo: Het aantal strippen dat een ril hos!, h gelijk chin bet aantal zona u aarin n reist, aangevuld met een extra strip als basistarief. Dus één zone kost twee strippen, twee zones drie strippen, enzovoort. Over dc zoneverdeling in uw omgeving en over de strippenkaart kunt u alles te weten komen door even langs het postkantoor, de sigarenzaak of het station te lopen. Daar (en in de voertuigen) liggen verschillende folders voor u klaar. De strippenkaart is vanaf 1 oktober verkrijg baar in drie versies: als 15-strippenkaart, als 10- en als 6-strippenkaart. De eerste is uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar en i§ per strip het goedkoopst. De andere twee alleen in bus en tram. N.D.: Ook abonnementhouders krijgen een nieuwe kaart met veelal meer mogelijkheden. rtivinlvvir \.'cri'iicr PrictKnv ">^(11 13 PW'l"l 1-1 l nr Openbaar Vervoer, Postbus 35,2501 CB Den Ha; R.K. Technische School "Don Bosco" Boerhaavelaan 44, 2334 ER Leiden Tel. 071-151077 Gevraagd met ingang van 3 november a.s. Engels voor 9 lestijden Zo mogelijk op maandag, woensdag en donderdag Sollicitaties aan het schoolbestuur. Vanaf 29 september elke maandagavond Mosselavond in café-restaurant DE R00DE LEEUW - OEGSTGEEST Mosselen in 't groen en gebakken mosselen Diverse sausen en garnituur. Reservering aan te bevelen. Ook voor gezelschappen toi 100 personen. DORPSSTRAAT 55. TEL. 071-153304. WINKELVERKOOP Gedacht wordt aan iemand met cul turele belangstelling en vertrouwd met moderne literatuur. HAVO/MAVO-nivea Leeftijd 18-21 jaar. HET NIEUWE BOEKHUIS Breestraat 52, hoek Vrouwensteeg. Leiden telefoon 071-126977; 's avonds 071-763310. M-m. Mitsubishi. De Gestaalde Perfektie. De Mitsubishi Sapporo heeft zich een indrukwekkende reputatie ver worven. Als een uiterst komfortabe- le, snelle, reiswagen. Die zo weinig inspanning achter het stuur vraagt, omdat hij zelf zoveel geeft. Wat viel er aan zo'n ware Gran Turismo nog te doen? Het volgende: zijn aero- dynamiek is nog beter. Ofwel, door het verder „drukken" van de luchtweerstandscoèfficiënt is het verbruik nog verder omlaag. De daarmee gepaard gaande restyling heeft een auto opgele verd die niet alleen kwa ekonomie, maar ook kwa vorm de jaren '80 gemakkelijk uit zal dienen. Ook de kofferruimte is weer wat groter. En aan de uitgebreide luxe van het interieurzijn nieuwe vondsten toegevoegd. De Sapporo is uitgerust met een nieuw ontwikkelde motor. Een formidabele maar zeer ekono- mische krachtbron, die kan worden gezien als een logische aanvulling op de befaamde, stille en trillingvrije balansasmotor. Resultaat van deze ingrepen (en nog zo'n kleine 4000 andere) is een vertrouwde, maar gloednieuwe Sapporo in drie versies. 2000 GL. Biedt zijn gebruiker onder meer een vijfversnellingsbak, rembekrachtiging, verstelbaar stuur, 185/70 banden op stalen wielen,ge- tint. gelaagd glas, opbergvakken onder de stoelen, kofferdeksel met ingebouwdeantenne en af standsbediening, kwartsklok, toerenteller en luxueus wand-tot- wand tapijt. Prijs f 18.995,-. 2000 GLS- Heeft aan het voor gaande nog zeer veel toe te voegen, waaronder aluminium velgen, full stereo radio-cassettespeler, een in tweeën neerklapbare achterbank en een volautomaat. Prijs f 23.595,- 2000 GSR. Is een optelsom van de GL en GLS, maar is uitgerust met dubbele carburateurs, een elektri sche benzinepomp, 195/70 banden en vijfversnellingsbak. Prijs f 21.745,- De nieuwe Sapporo is te zien in onze showrooms. Wie de komende jaren de eisen van de tijd graag zou willen kombineren met de grandeur van zorgelozer dagen, moet die gelegenheid maar niet voorbij laten gaan. Prijzen inkl. B.T.W. af Sassen- heim. Prijswijzigingen voorbehouden. Katwijk aan Zee Automobielbedrijf Dijksman, Sluisweg 29-31, tel. 01718 - 7 23 44/7 2,3 45 Leiden Automobielbedrijf Oudshoorn B.V.. Rooseveltsiraat 66, tel. 071 7693 52 73 Levendaal 136-1.38, tel. 071 -14 93 41/8912 29 bestemmingsplan "achthovenerpolder" vastgesteld In het gemeentelijk informatiecentrum (gemeentehuis, Statendaalder 1) ligt met ingang van 29 september 1980 gedurende één maand voor een ieder ter inzage: het bestemmingsplan "Achthovenerpolder" vastgesteld bij raadsbesluit van 25 februari 1980, nr. 91, met de daarbij behorende toelichting. Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad ir. het ontwerp, zoals dat ter inzage heeft gelegen, een aantal wijzigingen aangebracht. Gedurende de hiervoor genoemde termijn van één maand kunnen tegen het plan bezwaren worden ingediend door: - ieder die zich destijds tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan tot de gemeenteraad heeft gewend; - ieder die bezwaren heeft tegen wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Bezwaarschriften moeten worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage. Toelichting: Dit is een bekendmaking ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het bestemmingsplan "Achthovenerpolder" heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Does, de Achthovenerweg tot voorbij het pand nr. 28, de Oude Rijn, de grens met de gemeente Koudekerk aan den Rijn en de grens met de^gemeente Woubrugge. Leiderdorp, 24 september 1980. De burgemeester van Leiderdorp M.A. van der Have. Naast de bekende merken VEERTIEN KARAATS GOUDEN VERLOVINGSRINGEN hebben wij ook ons eigen merk: Een begrip voor kwaliteit en prijs. Nu ook met briljant reeds vanaf F1.55,— Met levenslange garantie en service. Gratis graveren. Modern cn klassiek. JUWELIER Leiden Z.W. Oegstgeest Bevrijdingsplein 12 Geversstraat 47, Telefoon 071-766670 Telefoon 071 152151 Ruime parkeergelegenheid. I" Leiden donderdagavond geopend.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12