Sportraad moet bestaan" Mmmm blij ven "Nieuw Wassenaar" protesteert tegen fiets- en voetpadenplan [Le/cfee agenda E23X rmrr Leiderdorpse clubs willen overlegplatform behouden Wassenaar krijgt aan Zijlwatering jachthaven LEIDERDORP - De Leiderdorpse sportraad moet blijven bestaan. Dat is de mening van de vertegenwoordigers van tien van de grootste sportverenigingen van Leiderdorp. Deze kwamen gisteravond op ini tiatief van de korfbalvereniging "Velocitas" bijeen in "De Bloe- Vereniging minder-validen Wassenaar wil leden WASSENAAR - "Mensen die door ziekte, ongeval of ou derdom moeite hebben met het ondernemen van bepaal de activiteiten, zouden zich eigenlijk moeten organise ren^ zegt mevrouw J. Ham mer als voorzitter van de WaMiVa. Deze vorig jaar ontstane stich ting Belangenbehartiging Minder-Validen te Wassenaar timmert flink aan de weg, maar bereikt nog te weinig belanghebbenden voor de nu al verworven voorzieningen. Alle mensen kunnen, on geacht rang of stand, zich aanmelden bij deze stichting en profiteren van een aantal zaken waarvoor de gemeen schap gelden verschaft in de vorm van subsidie. Een voorbeeld is het aangepast openbaar vervoer. Wasse- naarse mindervaliden, of ze nu in Wassenaar zelf dan wel in een naburige gemeente verblijven, kunnen daarmee zonder problemen de afstand overbruggen door familie. Er is ook oppascentrale opgezet om verzorgende gezinsleden eens te kunnen ontlasten van hun taak. Zwembad Verder wordt overleg gevoerd over een zodanige bouw en inrichting van het te bouwen zwembad, dat ook de minder validen er gebruik van -kun nen maken. Dat laatste zal ze ker worden bevorderd door de mogelijkheid van een spe ciale subsidie op dergelijke voorzieningen vanuit lande lijke instellingen. In de toe komst zal eveneens aandacht uitgaan naar openbare ge bouwen en dienstverlenende instellingen zoals de biblio theek, de avondschool, het postkantoor. "Ons probleem is, dat eigenlijk de artsen over het meest vol ledige namenbestand be schikken van de mensen die in aanmerking komen. Maar zij mogen deze niet aan der den verstrekken. We hopen dus maar, dat de belangheb benden zich uit eigener be weging aansluiten. Van lan delijke organisaties zoals de Nederlandse Invaliden Bond krijgen we ook slechts met de grootste moeite gegevens, want die beschouwen dat als een aantasting van de privacy van de eigen leden. Toch is dit nuttig, ja zelfs noodzakelijk. In verhouding tot landelijke cijfers die wel bekend zijn, zou Wassenaar ongeveer 2000 minder-validen moeten tel len. Van dat aantal zitten wij nu nog ver af', aldus me vrouw Hammer. merd" 'om te praten over het voortbestaan van de met ophef fing bedreigde raad. Deze sportraad, die zo'n zes jaar geleden werd opgericht, functio neerde het laatste anderhalf jaar nauwelijks meer en het huidige bestuur heeft dan ook voor okto ber een opheffingsvergadering gepland. De verenigingen zijn nu unaniem van mening dat tijdens de ophef fingsvergadering nog moet wor den gesproken over het voortzet ten van de raad en dat uiteinde lijk daar ook voor moet worden gekozen. Naast dit advies aan de bestaande sportraad medewer kers, vragen de verenigingen een schriftelijke toezegging van bur gemeester en wethouders over het functioneren van de sport raad. Hiermeewillen zij duide lijkheid verkrijgen over het on derling werken van de raad, de gemeente en de verenigingen. Protest Tegelijkertijd dienden de vereni gingen een protest in tegen het opnemen van de georganiseerde sport in de zogenaamde rijksbij drageregeling voor het sociaal cultureel werk. Duidelijk kwam ook tijdens de v gadering gisteravond r dat het nieuwe bestuur van sportraad zich niet zo zeer met de specifieke beheerstaken van de verenigingen moet gaan be moeien, maar zich meer moet be zighouden met algemene belan genbehartiging van de sport. De verenigingen kijken nu of men eventuele kandidaten kan vinden die bereid zijn deel te nemen aan het bestuur van de sportraad. Het oude bestuur zal vrijwel zeker zijn taak neerleggen. Mevrouw Oosterom, secretaresse van de sportraad zei gisteren voor de vergadering: "Het bestuur voelt er weinig voor om nog verder te werken. De belangstelling was zowel van gemeentezijde als van de sportverenigingen te gering. Wij wachten nu nog even af of de sportraad blijft voortbestaan, maar wij als bestuur treden ge zamenlijk af." Terzijde geschoven Mevrouw Oosterom wijst erop dat het bestuur in de afgelopen jaren weinig mogelijkheden heeft ge had om iets te doen. "De voor stellen die wij aan de gemeente hebben gedaan, werden min of meer terzijde gelegd. De sport raad is opgezet als overkoepelend orgaan. Alle problemen die leven zouden eigenlijk aan ons doorge- Tien grote sportverenigingen kwamen gisteren op uitnodiging van Velocitas bij elkaar om te praten over het voortbestaan van de sportraad. Unaniem werd vóór voortzetting gekozen. In totaal waren 22 clubs uitgenodigd. De tien aanwezige verenigingen vertegenwoordigen met hun ledenaantallen echter veruit het grootste deel van de Leiderdorpse sporters. geven moeten worden. De ver enigingen gaan echter zelf direct naar de chef van de afdeling sportzaken van de gemeente." Zij is van meninv dat de hernieuw de belangstelling voor de raad verband houdt met de subsidieregelingen overkoepelend orgaan erg gun stig kan zijn. De heer Koorn van "Velocitas" geeft toe dat het met de rijksbij- ei ragergeling als achtergrond van belang is dat een overlegplatform blijft bestaan. "De eerste vier tot vijfjaar is het goed gegaan met de sportraad, hij is nu slapend". Wij moeten de raad nieuw leven inblazen." Koorn is zelf van mening dat de raad niet als tussenschakel hoeft te functioneren tussen gemeente en verenigingen. Hij vindt dat de raad een overlegfunctie moet hebben waar men ook algemene informatie menig inwinnen. "Het moet een orgaan zijn dat zich be zighoudt met algemene sport- problematiek, zaken zoals hore- ca-problemen in de sport, even tueel het opzetten van medische sportkeuring in Leiderdorp en zovoorts. Er zijn zoveel algemene taken te bedenken voor een sportraad, die tot nu toe altijd zijn blijven liggen. Specifieke club problemen kan een vereniging vaak beter gelijk gaan bespreken op de afdeling sport bij de ge meente." "Velocitas" zal nu de punten die gisteravond op tafel zijn geko men in een brief vervatten en de ze aan het bestuur van de sport raad en de gemeente toesturen. WASSENAAR - Aan de Zijlwatering in Wassenaar zal misschien een jachthaven voor pleziervaartuigen worden aangelegd. De Wassenaarse Watersportvereniging was al twaalf jaar doende met plannen voor een nieuwe haven. De vereniging had een uitgewerkt plan bij de gemeente ingeleverd, dat nu wordt beloond met het voorstel van burgemeester en wethouders om een haven aan te leggen aan de Zijlwatering. Tijdens de volgende raadsvergadering zal het voorstel van B en W worden bespro ken. De watersportvereniging wil in verband met de nieuw aan te leggen haven een zogenaamde "Stichting Jachthaven-accommodatie" oprichten. De medewerking van de gemeente zou dan moeten bestaan uit het in erf pacht geven van het benodigde terrein. Bovendien vraagt de vereniging een gemeentegarantie voor de rente van een geldlening. Er is namelijk 900.000 gulden nodig voor het aanleggen en inrichten van de nieuwe jachthaven. De gemeente steunt de wens van de watersportvereniging, omdat zij zelf ook belang heeft bij een nieuwe haven. Een haven regelt namelijk de ligplaatsen van pleziervaartuigen, zodat niet iedereen "zomaar ergens" aanmeert. i rommelige aanblik. Wellicht zal haven zal ligplaats bieden aan 1J0 tot 140 bootjes. Zij zal bovendien de benodigde voorzieningen hebben om schepen aan land te brengen. Op het terrein van de haven zal parkeergelegenheid voor auto's zijn en verder zal er een kantine komen voor de leden van de watersport vereniging. Het jachthaven-terrein zal worden voorzien van een afslui tende wal, waarop groen zal worden aangebracht. Leidse vindt gestolen auto terug... en doet weer aangifte LEIDEN - Tot haar vreugde vond een 23-jarige Leidse gis teravond haar auto terug aan de Cronesteynkade. Afgelo pen vrijdag had zij bij de poli tie aangifte gedaan van dief stal van haar Fiat 127 aan de Uiterstegracht. Toch moest ze gisteravond op nieuw aangifte doen. De auto was weliswaar terecht maar haar geluidsapparatuur en zomerkleding waren uit de auto gehaald. De autodief bleek slechts weinig kilome ters met de auto te hebben ge toerd. Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest viert zaterdag en zondag het tienjarig bestaan. In verband met dit tweede lustrum is maandag een open dag met springwedstrijden en demon- traties. Aanvang om 11.00 uur. Expositie De Voorschotense werkgroep Kunsten, Vorming en Ontwikke ling organiseert in samenwer king met de plaatselijke com missie voor sport en recreatie en de stichting Provinciale Sport raad Zuid-Holland een tentoon stelling over het nieuwe zwem bad. Naast "Het Wedde" staat de sportieve recreatie centraal bij deze expositie. De opening van de tentoonstelling is vanavond om 19.00 uur in het cultureel centrum aan de Prinses Marijke- laan in Voorschoten. De opening wordt verricht door L.L. Marse lis, voorzitter van de commissie voor sport en recreatie. Van avond is ook gelegenheid om van de aanwezige sportaltribu- ten gebruik te maken. De ten toonstelling duurt tot en met 18 oktober. Rheuma Wassenaar is vanaf vandaag een instelling rijker op het gebied van het welzijn. Vandaag is na melijk de Wassenaarse afdeling van de Rheuma Patiënten Ver eniging in het leven geroepen. In het gezondheidscentrum kan over alle instellingen en activi teiten informatie worden ver kregen. Ballet Sociëteit "De Fuik", onderdeel van de stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Oegstgeest, organi seert morgen een open avond om belangstellenden te laten zien wat er mogelijk is op het gebied van modern ballet. Bij voldoen de belangstelling wil men trou wens zelf beginnen met een cur sus modern ballet. De open avond wordt gehouden in ge bouw Taberna aan de Juliana- laan 1 in Oegstgeest. Aanvang 21.00 uur. "De Fuik" is tevens van plan een cursus muzikaal theater op te zetten voor jonge ren vanaf 16 jaar en ouder. Geïn teresseerden in deze cursus zijn morgenavond ook welkom. Springwedstrijden Manege "De Poelruiters" aan de Veekeuring In Zoeterwoude vindt zaterdag een jongveekeuring plaats die om 9.30 begint bij de heer Van Veen aan de Weipoortseweg 72. De organisatie is in handen van de jongveecommissie. Zeefdrukken In het verenigingsgebouw "Het Drieluik" aan de Geversstraat 37 in Oegstgeest wordt zaterdag een demonstratie zeefdrukken gegeven door Aad Haasnoot. De demonstratie vindt plaats tus sen 11.00 uur en 12.30 uur. Het initiatief voor deze demonstra tie ligt bij K en O, om de mensen eens duidelijk te maken wat zeefdrukken nu eigenlijk is. Jeugdoperette In het Rijnlands Lyceum is zater dagavond vanaf 19.30 uur de operette "Goudhaartje en de Troubadour" te zien en te be luisteren. De jeugdoperette "Mascotte" uit Oegstgeest zorgt voor de uitvoering. WASSENAAR - De buurtvereni ging "Nieuw Wassenaar" en een groot aantal omwonenden heb ben bezwaarschriften ingediend tegen het plan van de gemeente Wassenaar om fiets- en voetpa den aan te leggen tussen de Paauw en de Zijdeweg. De be woners vrezen vooral een aan tasting van het natuurschoon. Zoals bekend wil Wassenaar een recreatieve fietsroute aanleggen door de landgoederen de Paauw, Backershagen, de Hartenkamp, de Wiltzanck, Rust en Vreugd en de Wittenburg. De route leidt voor een groot deel over al aan wezige paden. Door de aanleg van een aantal nieuwe fietspaden moet er uiteindelijk een aange sloten tracé tussen de Paauw en Zijdeweg ontstaan. Ook zullen enkele bestaande paden worden verbeterd en zal op een enkele plaats een voetpad worden aan gelegd. De Wassenaarse gemeenteraad ging eind vorig jaar al met de plannen akkoord. Later werd op aandringen van buurtbewoners voor de Wittenburg een ander mogelijk fietspad ontworpen. Besloten werd het pad daar niet te verharden met asfalt, maar op een meer natuurlijke manier. De vereniging "Nieuw Wassenaar" en andere omwonenden waren echter nog niet tevreden met het fietspadenplan en dienden weer bezwaarschriften in, die zowel op de Paauw als op de Wittenburg betrekking hadden. Natuurschoon De bezwaren tegen het tracé in de .faauw richten zich voornamelijk tegen het niet meer veilig kunnen wandelen, het gebruik van het fietspad door bromfietsers en de aantasting van het natuurschoon. De gemeente vindt deze bezwa ren echter niet steekhoudend. Van de wandelpaden in de Paauw zal slecht een 200 meter worden veranderd in fietspad. Hiervoor wordt e^n nieuw wan delpad aangelegd. Bovendien zal het fietspad door de Paauw met worden opengesteld voor brom fietsers. De bezwaren tegen het tracé in de Wittenburg zijn ongeveer dezelf de als die tegen de Paauw. De be- zwaarmakenden willen boven dien een garantie van de gemeen te dat voldoende rekening wordt gehouden met het aanwezige na tuurschoon. De gemeente is be reid om het tracé in de Witten burg vanaf de kleuterschool tot de Zijdeweg in het terrein uit te zetten. Bewoners kunnen dan zien hoe de loop en de breedte is gedacht en hoe rekening wordt gehouden met het aanwezige na tuurschoon. Al met al ziet de gemeente geen noodzaak in het veranderen van de plannen. Burgemeester en wethouders willen gewoon door gaan met het treffen van voorbe reidingen voor de nieuwe fiets route. Volgende week zal de ge meentelijke commissie voor technische diensten zich buigen over de Wassenaarse fietspaden- problematiek. Weinig publiek bij toespraak Trip over vrede ZOETERWOUDE - Weinig belan stellenden waren er gisteravor aanwezig bij de lezing over h onderwerp "Wereldvrede" vj oud-minister Trip die de afsli ting vormde van de Vredeswee in Zoeterwoude. De organisatie van deze lezing (g volgd door een discussie over h< onderwerp) had er op gereken dat er meer mensen dan de ong veer 40 aanwezigen hun weg nat de CD-kerk zouden vinden. Tri sprak hierover ook zijn teleu stelling uit, temeer omdat h<1 kleine aantal aanwezigen eigei1 lijk al uit goed geïnformeerd mensen bestond. Juist de mei sen die niet bij het vrede 1 probleem stilstaan hadden, gens hem, veel aan zijn betoo kunnen hebben. Overigens vermeed de vroegei minister van wetenschappen ee 1 technische aanpak van probleem, maar zocht hij i de oplossing van het probleei van het toenemend geweld in ee aanpak bij de kern. Zonder voo bij te gaan aan het atoomwapt nevenwicht, legde hij er vooral d nadruk op om ook eens de har in eigen boezem te steken. Wai ook het kleine geweld staat vo gens hem een duurzame vrede i de weg. Ook in een 'vrij' land als Nederlan vindt er, volgens hem, nog i derdrukking van minderhede plaats. Door zelf aan dit soort ta ken te werken en door er bij d politici op aan te dringen dat op grotere schaal ook oplossii gen moeten komen, is volgen Trip een weg naar een vredige bestaan gelegd. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Patrici Johanna Maria van der Poel; Wilhelmu Johannes Mooijman; Bemadet Louis Klaassens; Gerardus Cornells Berj Thomas Degeling. Gehuwd: Machiel Treffers en Margriet Doornenbal; Martinus Gerardus Mari Menken en Johanna Theodora Corneli Maria van Diemen; Wilhelmus Theodo rus Maria Zandbergen en Aldegond Frangoise Maria Rutten. Overleden: Petronella Maria van Bentei (geb. van der Hoeven) (1900); Hendril Rietveld (1910); Quirina Maria Berg (geb Ammerlaan) (1894). DONDERDAG Leiden Stadhuis - commissie volkshuisvesting 20.00 uur Lakenhal - opening pijpententoonstel ling, 20.00 uur Verpleeghuis Zuydtwijck - Aaltje Noor derwierlaan, Afasie-patiënten, 20.00 uu Gesprekscentrum - Vrouwenkerk choorstraat 17, de Clowns van Frederi coFellini uit 1970, 20 en 22.15 uur Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsewej 33, Voorschoten, spreekuur voorinvali den, 19-20.00 uur, tel: 01717-3309 Architektenwinkel - Hooglandse Kerk gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur Architektenwinkel - Pieterskerkhof 1 vrij advies, 20-21 uur Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vrij van 14-16 i tel: 130983 V olkshuis -Haarlemmerstraat 73b, opei middag kaarten, sjoelen, anderespel letjes, 14-16 uur Troef - Noordeinde 2a, Werkgroej Dienstweigeren, voorlichting en bege leidingdienstweigeren, tel: 140866 20-21.30 uur Voorschoten Cultureel Centrum - tentoonstellinj rond recreatiebad 'Het Wedde', 19.00 u Oegstgeest Terweeschool - raadsvergadering, 19.3 Warmond Raadhuis - commissie financiën en e< nomische aangelegenheden, 19.00 uu Raadhuis - commissie financiën openbare werken. 19.30 uur Raadhuis - raadsvergadering, 20.00 u Zoeterwoude Raadhuis - raadsvergadering, 20.00 ui Apotheken De avond- en nacht-, zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen 19 tot 26 sept door apotheek "Leiden Zuid-West", Brahmslaan 20, tel.; 763131, apotheek Beker, Lytweg 4 Oegstgeest, tel.- Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel.: ten noorden van de Rijn 134604, tel ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude - Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider-] dorp, tel.: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis Lijtweg 7, tel.: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - L. Alders, Lindenhofstraat 20, Noordwijk, tel.: 01719-17143. lEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66.40 Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp; F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2