Boers nekt Oegstgeest Motorrenner Middelburg overleden Basketbalsters: volwassen"... Spasski solliciteert naar de toernooizege AKRIDES WIJST TROTTERS WEG... IN HOOFDKLASSEDUEL Ties Kruize terug in hockeyselectie Goede gewoontes: DnC.Tr l inET rUi3 1 Tuvirt. pttpostJ IJslanders stunten tegen Turken: 3-1 Vriesekoop als eerste geplaatst DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1980 DO/ST SPORT PAGINA 15 LEIDEN - De zaalvoetbalbotsing in de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie tussen Koosjardin en De Engel eindigde gisteravond in de Leidse Groenoordhal in een teleurstellende 0-0 deling. ÏSSmBHI In de Leidse hoofdklasse kwamen acht ploegen voor de eerste maal dit seizoen in actie. Koosjardin - De Engel 0-0 Een te harde wedstrijd die over en weer bolstond van irritaties en verkeerde passes. Kortom, een duel dat geen moment boeide. De thuisploeg zocht in de Engel de oorzaak van de wanvertoning. De Lisenaars werden na afloop met de vinger nagewezen als de schuldige. Niet helemaal onte recht overigens. De Engel speel de weinig positief. De ploeg bleef practisch de gehele wedstrijd met vier man voor het eigen doel hangen, om in balbezit via de counter eventueel toe te slaan. Koosjardin echter moet toch de hand in eigen boezem steken. De Leidenaars slaagden er bijna geen enkele keer in om hun direc te tegenstander te passeren, een middel dat tegen een verdedi gende ploeg toch gehanteerd moet worden. GRONINGEN (ANP) - De 24-jari- ge motorcoureur John Middel burg uit Poeldijk is dinsdag in het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen overleden aan de ver wondingen, die hij zondag opliep tijdens een merkenrace op het TT-circuit van Assen. Hij werd toen met schedel- en her senletsel opgenomen in het Wil- helmina-ziekenhuis in Assen. Nog dezelfde dag werd John Middelburg overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Van der Zwet en Godyla schoten voor De Engel nog op het hout werk, terwijl John Verschoor in de chaotische slotfase voor Koosjardin op de paal knalde. De 0-0 stand bleef evenwel gehand haafd. Hoofdklasse Oegstgeest-Cleijn Duin 3-5 Twee penalties in de slotfase deden Oegstgeest uiteindelijk de das om. Wim Guyt 1 zette de Katwij- kers na 5 minuten op een 0-1 voorsprong. Een benutte penalty van Ton Werner, na een overtre ding tegen Daan Vreeken, bracht het team van coach Wim den Hollander acht minuten later op gelijke hoogte: 1-1. Toen Wim Guyt 2 vijf minuten voor rust Pe ter Wieman tegen de grond werk te, mocht Werner weer een penal ty te nemen. De voetballer mikte nu echter naast. Via doelpunten van Wim Guyt 1 (zéér fraai) en Arnold Boers (voor Cleijn Duin) en Boland Vreeken (voor Oegstgeest) werd een 3-3 stand bereikt. Door twee verzil verde strafschoppen van de goed spelende Arnold Boers werd de strijd beslist. Van Duuren - Van Gerven 5-6 De Lissenaars leken met een 0-6 voorsprong op rozen te zitten. In de slotfase echter kwam de Leid- se ploeg, die daarvoor tot weinig in staat was, verrassend goed te rug. Gerard van Beek, Ben Kortekaas en Hennie van Eeuwijk zorgden voor een 0-3 ruststand. Na de doelwisseling maakten Leen Spoor, Hennie van Eeuwijk en Gerard van Beek er zelfs 0-6 van. Met nog ongeveer een kwartier te spelen begonnen de pupillen van coach Bert Jansen aan een op merkelijke inhaalrace. Koos van Es. Wally Gallert, Fred van Haarlem. Leen Struik en een ei gen doelpunt van Spoor, brach ten de stand op 5-6. Hierna was de tijd voor Van Duuren te kort om nog een deling in de wacht te slepen. MJBS - Vd Plas 2-4 Jan en Peter Hogewoning deden van zich spreken. De nieuwelin gen bij Vd Plas namen drie van de vier doelpunten voor hun reke ning. Leo Holl bracht MJBS na zeven minuten op voorsprong, direct daarop maakte Peter Ho gewoning gelijk: 1-1. Ruud Brö- BANJA LU KA (ANP) - De Neder landse dames basketbalploeg heeft in de eindronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap in Banja Luka (Joe goslavië) Bulgarije, winnaar van het Olympisch zilver in Moskou, verslagen, 83-81. De wedstrijd werd pas beslist na twee verlen gingen, de eindstand was 63-63, de score na de eerste verlenging 70-70. Bij rust leidde Nederland met 34-29. De Nederlandse dames-basketbal- ploeg heeft zichzelf gisteravond overtroffen in Banja Luka. De ploeg heeft voor Nederlandse be ring zorgde hierna uit een corner voor 2-1. De Katwijkers kregen daarna vele kansen, maar keeper Cees van der Wiel bleek (nog) on- passeerbaar. Het duurde tot vlak voor rust eer Vd Plas via Jan Ho gewoning gelijkmaakte: 2-2. In het tweede speelpart scoorde Pe ter Hogewoning via een fraaie solo 2-3. Huug Aandewiel scoor de er uit een penalty tien minuten voor tijd 2-4. grippen ongekend volwassen ge speeld in een duel waarin het ver schil in de score vrijwel steeds op de vingers van een hand kon worden geteld. Uitblinker was opnieuw Anita Blange, niet al leen goed voor 25 punten, maar ook het steunpunt in de verdedi ging. Coach Jos Pelk had zijn dames een dag eerder in de 'kansloze' wed strijd tegen de Sowjet-Unie de vrije teugel gelaten. Hij bracht alle speelsters in het veld en dat is de verklaring voor de grote ne derlaag. De intentie tegen Bulgarije was duidelijk anders. Na een aarze- BAX - De Taverne 1-3 De Leidenaars toonden zich gedu rende een belangrijk deel van de wedstrijd de betere ploeg. Dat le verde in de eerste helft nog maar één treffer op (van Bennie Heemskerk), na de rust evenwel voegden Jan van Duyn en Theo van Seggelen daar ieder nog een doelpunt aan toe. Ton Arroyo nam het enige Voorhoutse doel punt voor zijn rekening: 1-3. FRED SEGAAR lende start (2-8) kon worden ge rust, met een voorsprong van vijf punten, 34-29. Ook in de tweede helft was het be gin wat minder overtuigend, de voorsprong verdween en daarop werden de Noord wij kse Ria van der Meys en Ellis Bosch ingezet en werd overgeschakeld op een persoonlijke verdediging. Ne derland bleef steeds vlak voor of achter de Bulgaarse dames in de score, het schot van beide ploe gen, voornamelijk van afstand, ging vrijwel niet mis. Lia van Reemst dwong in de laatste se conden de verlenging af op 63-63. LEIDEN - Wat DSS en BV Zaan dam domweg door eigen zwakte niet lukte, daar slaagde Akrides gisteravond wel in. De ploeg uit ÏJmuiden bezorgde Leiden Trot ters notabene in de Vijf Meihal zijn eerste nederlaag en de cijfers logen er niet om: 62-76. Een overwinning die tot stand kwam door puur teambasketbal. Het collectief contra de tien indivi dualisten van Leiden. Die overi gens, na overleg met coach Knijff eerder deze week, tot betere af spraken willen komen. Vorige week zaterdag al uitten en kele spelers hun misnoegen over de gang van zaken hoewel toen BV Zaandam nog ruim op af stand werd gezet. Voornaamste grieven betroffen de training en coaching van de ploeg, er werd te onregelmatig geoefend en te weiniggewisseld. Naeen gesprek met coach Knijff werd besloten dat hij in elk geval tweemaal per week aanwezig is. Parker-speler Lace Strong zou de derde trai ning blijven leiden, maar de Trot ters doen er beter aan om een an der te zoeken, want Strong is nogaleens bezet. Hoe dan ook, er lijkt enig licht in de duisternis te komen en misschien is het nog niet te laat, wellicht kan er nog tijdig een hecht verbond worden gesmeed. Akrides toonde giste ren aan waar het ongeveer heen moet De formatie uit ÏJmuiden kent geen echte uitblinkers, maar heeft wel elke plaats goed bezet. Men is uitstekend op elkaar inge speeld, er zit veel beweging in de ploeg en er kan een hoog tempo In een tweede extra-periode werd het geheime wapen ingezet Irene Maarschalkerweerd, die door haar knieblessure pas enkele mi nuten had gespeeld. Maarschal kerweerd versnelde de acties op een geweldige manier. Met vier treffers achter elkaar sloeg zij een beslissend gat, 82-76. Van die voorsprong hield Nederland twee punten over, 83-81. De punten voor Nederland werden gemaakt door. Lia van Reemst 10, Carla de Liefde 19, Gerda de Ridder 7. Anita Blange 25. Irene Maarschalkerweerd 10, Dulcien Seca, Mai^a Heivoort en Ellis Bosch 4. worden gemaakt. Bovendien durft men risico te nemen, naar iedereen die maar even vrij staat gaat ook die bal. Daarnaast be schikt Akrides over een stevige verdediging die niet snel wijkt. Kortom een echt team waartegen het totaal niet op elkaar inge speelde Leiden Trotters het erg moeilijk had. Kon Leiden de zaak zaterdag tegen het zwakke Zaandam nog rede lijk bedekt houden, gisteren moest de ploeg met de billen bloot. Bij 0-10 ging er een lichtje branden dat er tegen dit Akrides sneller en accurater gespeeld diende te worden, maar na een kleine opleving door de komst van Benjamin Ruyssenaars ging het al vlot weer mis. Veel te langszaam werden de aanvallen opgezet, veel te weinig werd er bewogen en veel te doorzichtig werd er gepriegeld. Het balver lies was enorm. Elke opleving werd ontkracht door vier. vijf sullige turn-overs. Omdat Akri des aan de andere kant soms te gemakkelijk met de kansen om sprong behield Leiden tot aan de rust toch nog uitzicht op een re- deijk resultaat: 32-42. Maar meteen na de hervatting sprong Leiden Trotters weer in de fout. Akrides verhoogde even het tempo en verder dan het wat fantasieloos rondspelen van de bal kwam de thuisploeg niet. Totdat ook dat mis ging en Akri des de ene break na de andere kon lopen. Bij 54-66 leek de partij definitief gespeeld te zijn, maar op karakter vocht Leiden zich toch nog terug in de wedstrijd: 61-69. Het was één van die weini ge fasen waaruit viel op te maken dat er heus genoeg materiaal voor handen is om een rol van beteke nis te kunnen spelen. Straks dan. Want voorlopig moet Leiden eerst een eind maken aan die veel langer durende perioden waarin men alleen maar langs elkaar heenloopt. AD VAN KAAM BASKETBAL - Op korte termijn zal de basketbalsport voor ge handicapten geheel geïntegreerd worden in de Nederlandse Bas ketbal Bond. Dit zal een wereld primeur betekenen. ATLETIEK - De Konkinklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft Nijboer, Vriend en Knep- pers als deelnemers aan de New York-marathon aangewezen. De wedstrijd staat op 26 oktober op het programma. Ribli gewillig slachtoffer ADVERTENTIE TILBURG - Spasski maakt giste ren in het Interpolistoernooi zijn sollicitatie naar de toernooizege overduidelijk kenbaar. In Ribli vond hij een gewillig slachtoffer. DEN HAAG - Ties Kruize maakt zijn rentree bij de se lectie voor het Nederlandse herenhockeyteam, die zich voorbereidt op een drietal wedstrijden tegen Australiè. De 27-jarige Hagenaar zal vandaag in Amstelveen de eerste centrale training van de dan uit veertien spelers be staande selectie meemaken. De Hongaar bakte met zwart er namelijk erg weinig van, zodat hij reeds na 27 zetten de strijd moest staken. Een eerste tegenvaller voor Ribli lag daarin, dat Spasski een dame-Indische opzet wist te vermijden en de partij in de ba nen van de Tarrasch-variant uit het damegambiet leidde. Sosonko en Kavalek maakten zich als Jantjes van Leiden van hun partij af. In de klassieke variant van het konings-Indisch introdu ceerde Kavalek met zwart een nieuwe pionoffer. Normaal was dit een gegeven geweest voor een denderende combinatiepartij, immers na 22 zetten stonden alle stukken op scherp. Beide spelers keken elkaar echter eens diep in de ogen, vertrouwden eikaars po sities niet en het werd remise. De andere duels kwamen in tweede instantie tot een beslis sing. Hort en Portisch waren na de hervatting vrijwel direct klaar, er viel voor Hort geen gevaar meer te duchten. ADVERTENTIE Af en toe een beetje trimmen Dat is een goede gewoonte. Net als meteen even de postcode vragen wanneer u iemands adres noteert Bij een telefoongesprek bijvoorbeeld Schrijf dan gelijk even die postcode in uw klapper. Dan hebt u voortaan het complete adres bij de hand. Met de postcode erbij MC ♦JSC inr ytaai 1 - «aar. aaaaa ffewon even doen. Na een "hete" fase overleefd te hebben, kon Hort de vruchten van zijn zwoegen oogsten: remi se. Portisch miste daarmee een goede kans om aan kop te blijven. Karpov bezorgde met subtiel spel Hübner een nederlaag. De Duit ser rokeerde in een Grünfeld-In- diër te vroeg, iets wat een belang rijk tempo bleek te kosten. Tegen de actieve stukken en het loper- paar van Karpov, kreeg de zwart- speler het vervolgens steeds moeilijker. In de tweede zitting kon niets de Westduitser dan ook meer redden: 1-0. Tal leek ouderwets uit zijn slof te gaan schieten met Andersson als lijdend voorwerp. De oud-we reldkampioen had zijn stukken naar dreigende posities weten te laveren, waarna het wachten was op het sein voor de aanval. Dat offensief brandde na de 26e zet los, maar werd door Tal niet ge heel nauwkeurig uitgevoerd. De Rus dacht met, een op zich origi nele, kwaliteitswinst te kunnen volstaan, iets waarmee hij be droegen uitkwam. Andersson kreeg namelijk een paard en een pion voor de toren en kon met nauwkeurig verdedigingswerk de balans ook na hervatting in evenwicht houden: remise. Larsen en Timman maakten er een gekke pot van. Niet dat er zo spectaculair gespeeld werd, maar de wederzijdse kansen wisselden als dag en nacht. Eerst nam Tim man wegens een slappe ope- ningsopzet van de Deen, het heft in handen. Vervolgens kon Lar sen vanwege een misrekening van zijn tegenstander, terugslaan op de damevleugel. Dit leverde hem zelfs een pluspion op. 's Avonds keerde het tij echter weer. Larsen raakte het spoor volledig bijster, waarna Tim man met een fraaie slotcombinatie dodelijk terugsloeg. RUUD DOBBELAAR Stand na vijf ronden: 1. Spasski en Karpov 3,5 punten, 3. Por tisch 3, 4. Sosonko Hort. Tal en Tim man 2,5, 8. Larsen, Hübner, Anders son, Kavalek en Ribli 2. U\V' HUID IS NU MOOI BRUIN.MAAR IS UW HUID NOG WEL ZACHT EN SOEPEL? Heeft u ook zo genoten van deze zomer? Heelt u ook zo lekker liggen zonnen. Ja? Dan moet u dit verhaal zeker lezen. Dezelfde zomerzon die u zo mooi bruin heeft gemaakt, heeft uw huid tegelijkertijd uitgedroogd. Vooral de tere huid van uw gezicht heeft nu weer extra aandacht nodig. Het is nu hoogste tijd haar de soepel heid en zachtheid terug te geven.die past bij een jeugdige bruine tint.Gelukkig hebben al veci vrouwen het geheim van Oil of Ulay ontdekt. De "beauty fluid' die het natuurlijke vochtgehalte weer in evenwicht brengt. Het geheim van Oil of Ulay is dat het eigen schappen bezit die gelijk zijn aan die van uw eigen huidvloeistolten. Daarom neemt uw huid deze beauty fluid meteenen vol ledig op, zonder een spoortje vet achter te laten. Het beste is gezicht en hals iedere ochtend en avond met Oil of Ulay* te masseren. Al snel voelt u dat uwhuid weer zacht en soepel wordt. Droogterim peltjes worden minder zichtbaar. Alleen de fijne herinnering aan de zon blijft: een mooie bruine huid die er weer net zo gaaf uitziet alsbij het begin van de zomer. Oil ot Ulay, een gedeponeerd handelsmerk. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en parfumerie. ISMIR/OSLO - De nationale voetbalteams van IJsland en Noorwegen hebben gisteravond voor verrassingen ge zorgd in de kwalificatiewedstrijden voor het WK in Spanje in 1982. IJsland zorgde voor de grootste stunt. De voetbaldreumes die eerder twee nederlagen had geleden, klopte nu het Turkse elftal met 1-3. Noorwegen speelde in Oslo gelijk tegen Roemenië: 1-1. Het Finse elftal leed zijn derde nederlaag in de voorronden. In Helsinki zegevierde Oostenrijk met 0-2. Kurt Welzl, topscorer in Neder land, maakte één van de Oostenrijkse treffers. Kurt Jara verzorg de de ander voor de 8000 kijkers die het duel Finland-Oostenrijk in groep 1 bezochten. Stuttgart Als eerste van de 64 deelnemende clubs heeft VFB Stuttgart zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het UEFA-cuptoer- nooi. De Westduitsers versloegen in de Cypriotische stad Larna- ca Pczoporikos met 4-1 na een ruststand van 3-0. VFB Stuttgart had het eerste duel met 6-0 gewonnen. UTRECHT - Bettine Vriesekoop is van de 32 deelneemsters al.- eerste geplaatst voor de open Nederlandse tafeltenniskampioen schappen die op 17, 18 en 19 oktober in sporthal Overbosch ir Den Haag worden gehouden. Haar eerste tegenstandster is dt Italiaanse Strino. Ook i Bij de heren is Rene Hijne als enige Nederlander geplaatst. Aan de titelstrijd bij de heren doen 48 tafeltennissers mee. Er doen 18 heren- en twaalf dames teams mee aan de strijd om de open Nederlandse titel. Het herenteam ontmoet in de eerste rond Is rael; de damesploeg is de eerste ronde vrij. De dames spelen hun duel tegen de wu i Belgie-Po- In de individuele damesstrijd ontmoet Sandra de Kruiff (Scylla) Cadmi uit Israël. Stephine van Gennip (Scylla) speelt tegen Be- viglacqua (Ita), Van der Vliet ontmoet Lippens (Bel) en de Avanti- speelsters Noordam en Kouter worden geconfronteerd met resp. Wiltsche (Oost) en Balog (Hong).

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15