mededelingen gemeentebestuur 1 ii vJr1- leiden 22tJm26sept.'80 QÉ Al wat u maar kwijt wilt leiden vakaturelijn 071-130636 L ea met 'n sleuteltje opent u Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 22 september a s. om 19.30 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verdaging van de beslissing omtrent de vaststel ling van het bestemmingsplan De Hallen. Verdere behandeling uitgifte in erfpacht van een perceel grond op de hoek van de Morssingel/Sta tionsweg. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980. Reconstructie van het Stationsplein. Vaststelling bestemmingsplan Vogelwijk. Vaststelling tot wijziging van de verordening van de bezoldiging van het personeel in dienst van de gemeente Leiden. Opheffing van de onbewoonbaarverklaring van het pand Groensteeg 59. Opheffing van de onbewoonbaarverklaring van het pand Volmolengracht 1. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de inrichting van de bovenverdieping -van Lammer markt 33/35 tot woning. Uitname dienstwoningen bij het Psychiatrisch Zie kenhuis "Endegeest" c.a. Verkoop van de opstal Endegeesterlaan 1 te Oegst- geest. Verkoop van de opstal Geverstraat 54 te Oegst- geest. Vaststelling van het bestemmingsplan Pieterswijk. Beschikbaarstelling krediet voor het bouwrijp ma ken van het terrein tussen Pelikaanstraat, Lange- gracht. Oostdwarsstraat en Emmastraat ten be hoeve van de bouw van 57 woningen. Vaststelling van de verordening op het verlenen van een subsidie voor ingezameld oud papier. Grenswijziging Leiden-Warmond. Aangaan van een overeenkomst van huur- en ver huur betreffende de Latijnse School tussen de ge meente en de Stichting Diogenes. Commissie vergaderingen De Projektgroep D'Oude Morsch vergadert maandag 22 september a.s. om 15.30 uur in het wachtgebouw van de Morspoortkazerne. Agenda: Toelichting ontwerp-bestemmingsplan. Buurtvergadering verbeteringsplan "Levendaal Noord" Ter voorbereiding van het verbeteringsplan voor het gebied tussen Korevaarstraat, Nieuwe Rijn, Plantage, Levendaal en Geregracht (Levendaal Noord) vindt er een algemene buurtvergadering plaats op dinsdag 23 september a.s. om 20.00 uur, gebouw SSR, Hogewoerd 108. Enkele agendapunten zijn: rapportage blokgroepen en verkeerswerkgroep externe buurtadvisering vertegenwoordiging van de buurt in de gemeente lijke projektgroep. ledereen is van harte welkom. De eerstvolgende vergadering van de Projektgroep Levendaal Noord, waarin vertegenwoordigers van de buurt en de gemeente zitten, wordt gehouden op dinsdag 30 september a.s. om 20.00 uur, gebouw SSR, Hogewoerd 108. Deze vergadering is openbaar. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer J.J. Gijsman, Hogewoerd 125, tel.: 12 20 29. Commissies voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer, voor Economische Aan gelegenheden en Personeelszaken en voor Volkshuisvesting, Bouwzaken. Sport en Recrea tie. Woensdag 24 september a.s. om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Vaststelling bestemmingsplan Merenwijk. (horen indieners bezwaarschriften) Belanghebbenden, die naar aanleiding van bovenge noemd punt het woord willen voeren, wordt aangera den dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de heer M. Schreuder, telefoon 769241 toestel 339, ken- 'baar te maken. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 24 september a.s. om 17.00 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Vervangende nieuwbouw van 144 bedden voor langdurig opgenomen patiënten. Amoveren van gebouwen. Briefwisseling mw. Hes - direktie Endegeest. Krediet t.b.v. restauratie kasteel Endegeest. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 25 september 1980, om 20.00 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Signalering van de Vereniging tegen rassendiscri minatie, m.b.t. discriminatie van etnische minder heden op het gebied van de huisvesting. Financiële (voorschot)regeling van verhuis- en schoonmaakhulp t.b.v. invalide en bejaarde bewo ners in stadsvernieuwingsgebieden. Tussentijdse huurontbinding pand Duizend- draadsteeg. In erfpacht nemen van een perceel grond nabij de Kooilaan. Verkoop pand Hansenstraat 57 en uitgifte in erf pacht van de bijbehorende grond. Nota woonbotenbeleid. Bestuurscommissie openbnre scholen De Dukdalf en De Loopplank. Donderdag 25 september a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw, Regenboogpad 3 Agenda:, Openbaarheid van Bestuur. Voortgang werkgroep schoolwerkplan. Voortgang werkgroep intregatie. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Pancras-Oost aanduiding als laad- en loshaven van het gedeelte van de parkeerstrook langs de Hooigracht, aan de zijde der oneven huisnummers, ter hoogte van de percelen 37a tot en met 39; Burgemeesterswijk omdraaien van de rijrichting in de P.J. Blokstraat voorzover gelegen tussen de Hoge Rijndijk en de Kernstraat (de bestaande bebording zal worden aan gepast; tevens zullen fietsers en bromfietsers van de bestaande geslotenverklaring worden uitgezonderd); instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Kernstraat, voorzover gelegen tussen de Cobetstraat en de P.J. Blokstraat; Levendaal-Oost het toestaan van fietsers en bromfietsers op de Gere gracht, voorzover gelegen tussen de 4e Binnenvest gracht en de Korevaarstraat, in de richting van de Korevaarstraat (thans is dit alleen aan bussen in lijn dienst toegestaan). Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voor lichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schrifte lijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatrege len. Belanghebbenden worden voorts in de gelegen heid gesteld te worden gehoord in de openbare ver gadering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op woensdag 9 oktober aanstaande in de Koffiekamer van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Verkeers Diversen maatregelen Bouwverordening Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeers maatregelen vast te stellen: Academiewijk omdraaien van de rijrichting op de Boisotkade, (te vens aanpassing van de huidige bebording); Noorderkwartier instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de pa rallelweg langs de Willem de Zwijgerlaan aan de zuid zijde, voorzover gelegen tussen de Julianakade en de Marnixstraat in de richting van de Julianakade; Maredorp/de Camp openstelling van de Haarlemmerstraat, voor fietsers en bromfietsers in beide richtingen, gedurende de avond en nacht, te weten van 18.00 uur tot 08.30 uur; op de koopavond zal deze openstelling gelden van 21.00 uur tot 08.30 uur; Pancras-West Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, voorzover gelegen tussen de Moriaansteeg en de Nieuwstraat, Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooglandsekerkgracht en de Middelweg, aanpassing van de huidige bebording (bestaande maatregelen blijven inhoudelijk ongewij zigd); aanduiding als laad- en loshaven van het gedeelte van de parkeerstrook langs de Hooigracht, aan de zijde der even huisnummers, ter hoogte van de percelen 62 en 64; Vanaf heden ligt de Leidse bouwverordening, zoals die door de gemeenteraad is vastgesteld, van 9.00 -17.00 uur op de volgende plaatsen voor iedereen ter inzage: - Buro Voorlichting, kamer 407 op de 4e etage van het Stadhuis. - Bouw- en Woningtoezicht, Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. - Alle bibliotheekfilialen. Tevens is de bouwverordening vanaf heden te koop voor 250, per stuk bij de bibliotheek van het Stadhuis. Informatie-avond instand houding scholen Woensdag 24 september zal wethouder drs. H. van Dam in de Stadsgehoorzaal de diskussienota "In- standhoudingsbeleid kleuter- en lager onderwijs" na der toelichten, en eventuele vragen beantwoorden. De avond begint om 20.00 uur. De nota is gratis te verkrijgen bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Rijksbijdrage sociaal-cultureel werk Als eerste stap in de richting van het sociaal-cultureel plan 1982-1985 is een inventarisatie gemaakt van de gesubsidieerde sociaal-culturele aktiviteiten in Lei den. Deze inventarisatie is toegestuurd aan alle instel lingen en groepen op sociaal-cultureel gebied met het verzoek commentaar en eventuele aanvullingen op de inventarisatie in te dienen. Bovendien is hen gevraagd hun wensen op dit gebied kenbaar te maken. Deze gelegenheid staat voor ieder een open, en wel tot 1 december 1980. De inventarisatie en de begeleidende brief liggen ter inzage bij de afdeling Voorlichting, kamer 407 van het Stadhuis, de buurt- en clubhuizen, de wijkaccommo- daties en de bibliotheekfilialen De inventarisatie en de brief zijn verkrijgbaar bij de af deling Sociaal-Cultureel Werk, kamer 117 van het Stadhuis, telefoon: 14 53 44, toestel 356. Informatie-avond herinrichting Kooilaan Maandagavond 22 september om 20.00 uur vindt in Buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade 40 een informatie-avond over de herinrichting van de Kooi laan plaats. De omwonenden in de onmiddellijke omgeving heb ben inmiddels de tekeningen ontvangen. Een teke ning op grote schaal is in Buurthuis 't Spoortje ten toongesteld. Op de avond zijn enkele ambtenaren aanwezig om de plannen toe te lichten en de inzichten van de buurt te peilen. Nieuw Binnenstadsblad uit Het septembernummer van het Binnenstadsblad, het gemeentelijk informatiebulletin over de Leidse bin nenstad is zojuist verschenen. In dit nummer o.a.: - Voorbereiding van nieuwe wegen en rioleringen - Provincie bedreigt monumenten herstel - Reconstructie van het Stationsplein - Herenbrug gerestaureerd - Ernstige gebreken bij bruggen aangetoond - Uitgaan in de Pieterskerkchoorsteeg - Commissie Leiden Promotion. Leiden leeft. Het Binnenstadsblad is gratis op de volgende punten te verkrijgen: Buro Voorlichting Stadhuis Stadsbouwhuis. Langegracht 72 Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 VVV. Stationsplein 210 De Leidse bibliotheken Museum de Lakenhal, Oude Singel 28. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 27 maandag 22 september Wijk 24, 28 32 woensdag 24 september Wijk 33 donderdag 25 september Wijk 30 31 vrijdag 26 september In het grofvuilschema, vermeld in de Wegwijzer voor Leiden, is een fout geslo pen. Het grofvuil wordt deze week in de wij ken 30 (Vreewijk) 31 (Rapenburg e.o.) niet op 20 september, maar zoals hierboven juist vermeld, op 26 septem ber opgehaald. Kennismaking ZIE ZELF UW KANSEN Op het beeldscherm voor u zich tot iets verplicht. Dit kan nu doordat wij de nieuwste techniek van de P T T. toepassen Viditel. Vraag ons boekje met uitv. int.: Wie zoekt Wie STICHTING TRAIT-D'UNION Postbus 122.6710 BC Ede GLD. Telefoon 08380-14192 of wendt u zich tot onze ervaren medewerkster in Leiden: Mevr. Middelkoop. Carneoolstraat 46. 2332 KG. telefoon 071-767438. Erkend door de Raad van Toezicht BUREAU "DE SLEUTEL" Bemiddeling voor duurzame man-vrouw relaties - werkend volgens de wettelijke bepalingen Efficiënte en opbouwende werkwijze; de bemidde ling geschiedt individueel er. onder strikte geheimhouding Mevrouw S Evenhuis. Houtschans 103, Leiderdorp Postbus 217. Leiderdorp. Tele foon 071-413400 (ma. di. do. en vr. van 17.00 tot 22.00 uur). Welke gezellige vrouw van 40 tot 45 jaar en een beetje gek van water sport neemt contact op met eenza me man van 56 jaar Br met gegar antwoord ond. nr. 12777 bur. v. d. blad. Serieuze kennismaking, pondentie. vriendschap, heid oplossen, welijk, sex zonder winstbejag enz. Geheimhouding' Vraag gratis bro chure! Kontaktcentrale. Postbox 458. 's-Hertogenbosch. Jongevrouw, blond, zoekt alleen: heer goed milieu, voor vaste relat tegen vergoeding voor Leiden e omstreken. Br ond. nr. 12778 bi v. d. blad. Man, 47 jaar. met 3 k. thuis en auto, zoekt nette vrouw met kind om een goede relatie op te bouwen. Wie durft? Br. ond. nr. 4166 bur. v. d. Man die veel te bieden heeft zoekt een charmante vriendin van 40-50 jaar. ondersteuning mogelijk. Lei den of omgeving. Br. ond nr 12786 bur. v. d. blad. Weduwnaar, 68 jaar. heeft huis en auto Zoekt vrouw, 55-65 jaar. om samen de eenzaamheid op te los sen. Br. ond. nr. 4118 bur. v. d. blad. Vrouw. 60 jaar. zoekt kennismaking met man van 60 jaar in Leiden en omstreken. Br. ond. nr. 12783 bur. v. d. blad. Nu nog speciale aanbiedingen van Kip-Munsterland- en Cosy'Car Cara vans. 1980 modellen evt met gratis winterstalling Vele Occasions. Repa ratie en Verhuur 1001 Accessoires enz enz. Bij CHRISPIJN CARAVANBEDRIJF BV Rijndijk 123. Leiden, tel. 071-764256. tussen de Vink en Haagsche Schouw. Te koop VOUWWAGEN Merk La-Boheme Primo, 6 weker gebruikt plus reservewiel, plus keu ken. 2950,-. Tel. 01720-21048. BERGLAND 380 Compleet met voortent 5995.-. Tel. 01720-93845. 6 STACARAVAN i.z.g.st.. geheel complincl. stageld tot 31-12- 80. camping nabij Hilva- renbeek Inl 071-124783 b.g.g. 070-543357. ook 's avonds. LubapQ Uitzend^ Buro— Voor alle uitzendkrachten ANTIEK R. Labordus Hooftstraat 249—251 Alphen a d. Rijn, tel. 01720-93216, b.g.g. 31588. Gevraagd ervaren TIMMERMAN voor onderhoudswerk en verbouwingen. Bouwbedrijf M. W. Meijer b.v. Rijndijk 68, Leiden, nabij de Vink. Tel. 071-764356, na half 6 02522-13988 of 01751-16077. ffg iedereen leest de krant altijd en overal. Houdt u eens vakantie in Hoch SAUERLAND en geniet van de buitengewone berglucht met mooie bergge zichten. Wirthaus pension Ro mer, 3542 Willingen-6 Bömig- hausen. Telefoon 09-495632-1003. Het pension is gel. omg. van bossen en meren, waar u kunt paardrij den, wandelen, hengelen en baden en absolute rust. Ook volop wintersport. Kamer met douche en ontbijt p.p. 19.50 Dm. Half pension 26.50 Dm. Volpension 31.50 Dm. Inlichtingen Oegstgeest 071-153270 prospectus. 50.000 deuren! sleuteltjes service: p Bel 071- 143545

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10