PSY krijgt van arbiter nog duwtje mee: 3-1 Kessler brult om meer goals Goed debuut Utrecht Twente fortuinlijk Serajewo bij HSV met acht spelers ten onder: 4-2 DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1980 SPORT PAGINA 19 EINDHOVEN (GPD) - De Engelse profvoetballer staat er om bekend dat hij zich stoïcijns neerlegt bij elke beslis sing die tegen hem wordt genomen. Emlyn Hughes, de aanvoerder van Wolverhampton Wanderers, maakte op die regel gisteravond in het PSV-stadion uitzondering, uitzocdering. De centrale verdediger, die 13 seizoenen lang furore heeft gemaakt bij Liverpool, wond zich na afloop van het duel nog op over de beslissing van arbiter Kirschen. Ernie Brandts in duel met een Engelse verdediger. De voorstopper scoorde voor PSV het eerste doelpunt. En terecht. Een kwartier voor tijd legde de Oostduitser de bal op de stip nadat Koster in botsing was gekomen met de Uruguayaan Ra fael Villazan. PSV-aanvoerder Willy van der Kuylen liet zich dit buitenkansje niet ontgaan en be paalde vanaf 11 meter de eind stand op 3-1. „Dit was beslist geen strafschop", verklaarde Adrie van Kraay' eer lijk. En trainer Thijs Libregts sprak openhartig over het broer tje van Jan Keizer. Wat niet weg neemt, dat het cadeautje van Kir schen in dank werd aanvaard door de Eindhovenaren. Over 13 dagen namelijk zullen de zuider lingen deze marge van twee tref fers hard nodig hebben op Moli- neux Grounds, de thuishaven van Wolverhampton Wanderers. Dat het moeilijk zal worden, daar is iedereen in het PSV-kamp wel van overtuigd. „Toch moet die 3-1 voldoende zijn om de tweede ronde van het UEFA-cuptoer- nooi te bereiken", zegt doelman Pim Doesburg. „Zo briljant vond ik die ploeg nu ook weer niet". De Wolves zijn inderdaad geen hoogvliegers. Met Andy Gray, John Richards en Mel Ives heb ben de Engelsen een knappe aanval, maar de rest van het team kan het niveau van dit drietal toch niet benaderen. Vandaar dat de formatie van manager John Barnwell in de league een onder geschikte rol vertolkt. Vooral in uitwedstrijden heeft de ploeg nog geen potten kunnen breken. In eigen vertrouwde omgeving kunnen Hughes en de zijnen ech ter voor een uitschieter zorgen. ALKMAAR (GPD) - Luxemburgse voetbalploegen hebben zich sinds de start van het Europa- Cupvoetbal neergelegd bij een figurantenrol. Trouw schreef men in, had alleen een kans op de tweede ronde als het lot een nog onbeduidender voetbalelf tal naar het Groothertogdom stuurde. De score laag houden, dat was het doel waarnaar ge streefd werd. Red Boys uit de mi jnstad Differdange wijst trots in het geschiedenisboek van het cupvoetbal op de kleine neder lagen die men tegen Europese voetbalreuzen leed. Slechts één smet ontsierde de palmares van de Luxemburgers. Een 11-1-ne- derlaag tegen AZ'67, nu drie jaar terug in de eerste ronde van de UEFA-Cup. De Alkmaarders hielden zich niet aan de ongeschreven wet die zegt dat de kleine voetballanden een afgang bespaard moet blijven. „We spelen liever tegen clubs uit Spanje, Ilalië en Frankrijk", liet voorzitter Burger van de Luxem burgse koploper (vier punten uit twee wedstrijden) weten. Hij he kelde de Nederlandse hardheid, maar bedoelde te zeggen dat de mentaliteit .hem niet aan staat. Italianen en Spanjaarden houden het voor gezien als het elektrische scorebord warm begint te lopen, maar met de Nederlanders heeft Red Boys sinds driejaar slechte re ervaringen. Wraak, dat wilden de rode jongens uit het ministaatje. Nee, geen overwinning, gelijkspel of een kleine nederlaag, men kent zijn plaats echt wel. Maar voorkomen moest worden dat het scorebord opnieuw overeenkomsten met een flipperkast ging vertogen. Voorzitter Burger: „AZ heeft drie jaar terug onze avond verpest. Elf goals, thuis kwam er geen mens kijken. Het heeft ons een forse duit gekost'. Was het beleefdheid van de Alk maarders, gevoel van medelijden met de hardwerkende schamel betaalde amateurs dat de alles zins redelijke 6-0-eindstand be reikt werd. Nee, zeker niet. De verantwoordelijke technische leider Georg Kessler heeft een mentaliteit die het geven van ge schenken niet toelaat. „Met wen sen van de tegenstander kan ik geen rekening houden", zo druk te hij het Luxemburgse optimis me vooraf al diep de zwarte aarde in. De keurige grijsaard wenste geen risico te nemen, regelde een spionagereis; het ontbrak er maar aan dat hij zijn mannen in trai ningskamp bijeenriep. Tijdens de wedstrijd was het niet anders. „Feller, feller,', gilde hij van de spelersbank in de richting van zijn mannen die in het een richtingsverkeer richting doel man Alain Valle zelden een ogen- Toch is Libregts nog niet zo zeker van zijn zaak. Zo imponerend speelde zijn ploeg gisteravond nu ook weer niet. Van Kraay: „De echte voetballijn zit er nog niet in. Deze wedstrijd hebben we dan ook gewonnen op karakter". Werklust Gebrek aan werklust kon de thuisclub inderdaad niet worden verweten. Iedereen was bereid vuile arbeid te verrichten, dat moet gezegd. Maar bij het opzet ten van de aanvallen gaat de ploeg nog altijd te nerveus te werk. Er worden te veel tussen stations gebruikt voordat de bal in de aanvalslijn terecht komt. Niemand durft verantwoorde lijkheid te nemen waardoor er vaak nodeloos passjes in de breedte worden afgeleverd. In de 34e minuut was de mee naar voren gekomen voorstopper Er nie Brandts het heen en weer ge schuif meer dan zat en nam ein delijk het initiatief voor een af standsschot. Tegen de inzet van Brandts was doelman Paul Bradshaw kansloos. Echt ver diend kon die voorsprong niet worden genoemd. Want tot die openingstreffer had PSV zegge en schrijve één vloeiende combi natie op de grasmat gelegd. En dat was reeds na een kwartier. De gisteravond als laatste man op tredende Willy van de Kerkhof kopte de bal door naar de tegen vallende Terry Maybank, die het leer naastgleed. De Wolves, die in het hart van de defensie Villazan hadden opge steld, terwijl verdediger George strelende combinatie op de mat legden. Nu valt het ook niet mee om een tegenstander op te rollen, die wijs geworden door de drie jaar eerder opgedane ervaringen een muur voor het eigen hok optrok. AZ had een half uur nodig om de voegen van de eerste steen weg te schrapen. Een van richting ver anderd schot van Hugo Hoven- Peters op weg naar 4-U. Berry op het middenveld was ge posteerd, kwamen reeds in de eerst minuut van de tweede helft op gelijke hoogte met de thuisclub. Bij een voorzet van Berry torende Gray, tot dat mo ment onzichtbaar, boven ieder een uit en met een gave kopbal passeerde de Schot doelman Doesburg. De Engelsen scoorden even later via Richards nog een keer, maar de treffer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel van Berry. Moeilijk PSV had het moeilijk in die fase en liet in verdedigend opzicht heel wat steken vallen. Dat overkwam bijvoorbeeld Willy van de Kerk hof een aantal keren zonder dat dit werd afgestraft door de En gelse frontlinie. Brandts zag het op een gegeven moment ook niet meer zitten en schoot in de 61e minuut bijna in eigen doel. Diezelfde Brandts stond vijf minu ten later aan de basis van PSV's tweede doelpunt. De verdediger, passte in de diepte op" Adrie Kos ter, wiens voorzet ineens werd ingeschoten door Van Kraay. Terwijl iedereen zich al verzoen de met deze 2-1-score, kreeg de thuisclub in de 75e minuut nog een extra duwtje in de rug van scheidsrechter Kirschen, die Van der Kuylen in de gelegenheid stelde vanaf de penaltystip 3-1 te laten aantekenen. Het was meteen de laatste hande ling van de aanvoerder, die te veel hinder ondervond van een opge lopen voetblessure en zich liet inwisselen voor Willie Janssen. Tegelijkertijd werd bij Wolves Richards vervangen door Wayne Clarke. Bijna had Yoeng Moo Huh PSV in de slotfase cog naar 4-1 getild, maar doelman Brads haw redde bekwaam. PSV was allang blij, want met de 3-1-score kregen de Eindhovenaren al meer dan zij op grond van de ge leverde prestaties hadden ver diend. kamp was te veel vopr de uitste kende doelman Valle. „We zijn sterker geworden in vergelijking met driejaar terug", sprak trainer Joe Hansen, zelf veertig keer speler van het nationale Luxem burgse elftal. Daarmee doelde hij op de komst van de 22-jarige Franse doelman. Te veel heeft Hansen niet gezegd, Valle had een prima start, werd pas onzeker nadat de eerste bres in de muur geschoten was. Echte blunders konden op zijn naam niet ge schreven worden. Kristen Nygaard zorgde voor de tweede goal, Jan Peters op slag van rust voor de derde. Op de bank ook toen nog steeds een brullende Kessler die zijn man nen naar voren joeg. „Waarom", vroeg men zich enkele meters verder in de vijandelijke dugout af. „Bij een redelijke score komen er thuis ook nog wat men- Kesslers geselecteerden kregen de kans om freewheelend naar het einde te gaan niet. Toppositie in de competitie geeft volgens de oefenmeester verplichtingen. „We dienen tegen deze Luxem burgers beide duels te winnen, anders is het een blamage". Het geroep van Kessler („Vastzet ten, vastzetten", galmde constant in de Alkmaarse Hout) kon de leider in de vaderlandse competi tie na rust niet meer inspireren. Jan Peters, onopvallend acte rend, maakte nummer vier, de Oostenrijker Kurt Welzl de vijfde. Te spelen toen nog een dik half uur waarin Pierke Tol de eind stand bepaalde op 6-0. Daarmee hadden de Luxemburgers hun redelijke resultaat, in ieder geval een verbetering met vijf doelpun ten in driejaar. Grapte een van de meegekomen vijftig supporters: „Zo doorgaande verliezen we in 1983 met 1-0 en in 1987dan gaan we hier winnen". UEFA CUP DEN HAAG (SID) - Een uiterst omstreden strafschop heeft gis teravond de vlam in de pan doen slaan bij het UEFA-cup treffen Hamburger SV - FC Serajewo. Scheidsrechter Clive Thomas (Wales) wees in de 32ste minuut na een lichte overtreding in het Joegoslavische strafschopgebied naar de stip. Vanuit die voordeli ge positie bracht Kaltz de stand op 1-1. Daarmee was het effect van het vroege openingdoelpunt (8ste minuut) van Susic verloren. De treffer verstoorde het taktische concept van de Joegoslavische vice-kampioen en leidde tot gro ve overtredingen. Clive Thomas stuurde achtereenvolgens Ba- deljas (37), Hadibegic (78) en Mi- lak (88) uit het veld en trok ook nog aéhtmaal een gele kaart. On danks de sterke numerieke min derheid hielden de Joegoslaven de schade beperkt tot 4-2. Inter national Susic trok bekwaam het spel naar zich toe en scoorde in de 73ste minuut het tweede Joego slavische doelpunt. Pas in de voorlaatste minuut liep de West- duitse ploeg door Hartwig uit tot 4-2. Dank zij de door Dusbaba handig opengezette buitenspelval heeft Anderlecht de kans behouden door te dringen tot de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Het offensief inge stelde F.C. Kaiserslautern liep voor 20.600 toeschouwers voort durend storm, maar kwam niet verder dan één doelpunt. In de 18e minuut sneed een verre pass van Bongartz dwars door de Bel gische verdediging. Funkel zette er de voet achter en scoorde. De gastheren hadden geluk, toen in ternational Briegel in de 37ste minuut de oprukkende Dusbaba in het Duitse strafschopgebied onderuit haalde zonder dat een scheidsrechterlijke correctie volgde. Voor Standard Luik, de club van Ernst Happel en Simon Tahama- ta, ziet het er somberder uit. Op eigen veld kwam Standard niet verder dan een 1-1 gelijkspel te gen Steaua Boekarest. RWDM deed het nog slechter. De ploeg uit Brussel verloor thuis met 1-2 van AC Torino en kan zich dus praktisch als uitgeschakeld be schouwen. Een andere groot macht die het erg moëilijk zal krijgen om de volgende ronde te bereiken is Manchester United. Bijna 40.000 toeschouwers zagen de thuisclub niet verder komen dan 1-1 tegen het bezoekende Widzew Lodz. De hoogste score in het UEFA-cup- toernooi werd aangetekend door St. Etienne. In Finland lieten Les Verts geen spaan heel van Kuo- pio: 0-7. Topscorer was Michel Platini met drie doelpunten. Daarmee was hij overigens niet dé scherpschutter uit de eerste ronde. Die titel eiste John Wark van Ipswich Town voor zich op. Thuis tegen Aris Thessaloniki zegevierde de club van Mühren en Thijssen met 5-1. Wark nam vier treffers voor rekening. Driemaal schoot hij raak vanaf elf meter. Het tegendoelpunt van Aris werd geheel in de geest van dit duel - ook uit een strafschop gescoord. Even slecht als met Aris verging het trouwens de tweede Griekse deelnemer, Pa- nathinaikos. Met 4-0 gingen de Grieken, ooit Finalist tegen Ajax, ten onder bij Juventus, eveneens een ploeg die samen met de Am sterdammers in de eindstrijd stond. Na FC Köln, dat dinsdag al met 0-^1 van Akranes won, kwam ook Stuttgart tot een royale overwinning. Het werd tegen Pe- zoporikos (Cyp) 6-0. ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich gisteravond geschaard bij het legertje Nederlandse ploegen dat de tweede ronde van de Europese bekertoernooien zal bereiken. De op papier gelijk waardige tegenstander IFK Gö- teborg werd in Enschede met 5-1 verslagen. In de 25-jarige ge schiedenis van het Europacup voetbal kwam het slechts één en kele keer voor dat een ploeg een achterstand van vier doelpunten in de return wegwerkte. IFK Göteborg, een jonge - voor Eu ropees voetbal te netjes spelende - ploeg lijkt daar niet toe in staat. Ook niet tegen FC Twente, dat in het eerste uur alles behalve sterk speelde en slechts met het nodige geluk aan doelpunten kwam. Na zestig minuten had het evengoed 2-4 kunnen staan in plaats van de 3-1 op het verlichte scorebord. 3-1 was nog maar een smalle ba sis voor de return in Göteborg. Eindelijk zichzelf zijnde kon FC Twente op basis van individuele klasse (Bos, Thoresen) het ver schil naar een veiliger voor sprong uitbouwen. Met 5-1 PITESTi (GPD) - Hari Berger had op zijn spionagereizen naar het Roemeense Piteski de zaken zo mooi gerangschikt. Naast libero Joop Wildbret zou hij routinier Willem van Hanegem zetten, want de aanvallers van Arges hebben thuis de gewoonte op bezoek zijnde tegenstanders op heer lijk aanvallend voetbal te vergasten. Maar Bergers plan viel een uur vóórdat FC Utrecht het veld op moest in duigen, toen Van Hanegems knie een hoeveel heid vocht bevatte, waardoor hij het befaamde linkerbeen niet eens kon buigen. Dat FC Utrecht daardoor een slechte wedstrijd speelde, is overdre ven, want in de eerste helft kwamen ook de Roemenen niet eens aan een behoorlijke aanval toe, laat staan dat ze het fanatieke thuisfront (17.000 kijkers) een kans kon den voorschotelen, terwijl ze na rust ontdekten dat Hans van Breukelen niet was te passerenZelfs niet in de laat ste seconde toen Radu een pe nalty hoog over het doel van Van Breukelen schoot. Utrecht koos, na Van Hanegems wegvallen, voor een wat EC-l Dublin Limerick (Ier) - Real Ma drid (Spa) 1-2 (0-0). Limerick: Ken nedy. Real: Juanito (strafschop) en Pineda. Toeschouwers: 7.000. Oulon Palloseura (Fin) - Liverpool (Eng) 1-1 (0-1). Palloseursa: Puoti- niemi. Liverpool: McDermott. Toe schouwers: 14.000. Dynamo Berlin (DDR) - Apoel Ni cosia (Cyp) 3-0 (0-0). Terletzki 1-0, TrielofT 2-6, Schulz 3-0. Toeschou wers: 18.000. CSKA Sofia (Bul)-Nottingham Fo rest (Eng) 1-0 (0-0). Yonchev 1-0. Toeschouwers: 70.000. Dynamo Tirana (AL) - Ajax (Ned) 0-2 (0-0). Arnesen 1-0 en 2-0. Toe schouwers: 30.000. Trabzonspor (Tur) - Szombiersky Byton (Pol) 2-1 (1-0). Sinan 1-0, Tun- cay 2-0, Waszniewsky 2-1. Club Brugge (Bel) - FC Basel (Zwi) 0-1 (0-0). Maisscn 0-1. Toeschou wers: 17.000. Jeunesse d'Esch (Lux) - Spartak Moskou (Rus) 0-5 (0-3). Grawilov 0-1 en 0-2, Khidiatsjoeljin 0-3, Grawi lov 0-4 en Jartsov 0-5. Toeschou wers: 3500. Olympiakos Piraeus (Gri)- Bayern München (WDL) 2-4 (1-1). Dremmler 0-1, Galakos 1-1, Rummenigge 1-2, Dremmler 1-3, Kraus 1-4, Allström 2-4. Toeschouwers: 40.000. Halstad (Zwe) - Esbjerg (Den) 0-0. Toeschouwers: 2500. FC Aberdeen (Schot) - Austria Wien (Oos) 1-0 (1-0). McGhee 1-0. Toeschouwers: 20.000. Inter Milaan (Ita) - Universitatea (Roe) 2-0 (1-0) Altobclli 1-0 en 2-0. Toeschouwers: 70.000. Viking Stavanger (Noo)- Rode Ster Belgrado (Joe) 2-3 (1-0). Svendson 1-0, Saboe 2-0, Petrovic 2-1, Brecke (e.d.) 2-2, Repcic 2-3. Toeschouwers: 13.500. Vaestmannaejar IBV (IJs) - Banik Ostrava (Tsj) 1-1 (1-0). Thorleifsson 1-0, Danek 1-1. Toeschouwers: 2.000. EC-II Hibernians (Schot) - Waterford (Ier) 1-0. (0-0). Xuereb 1-0. Dynamo Zagreb (Joe) - Benfica (Por) 0-0. Toeschouwers: 55.000. Hvidovre (Den) - Fram Reykjavik (IJs) 1-0 (0-0). Kastoria (Griek) - Dy namo Tiflis (Bul) 0-0. Toeschou wers: 15.000. Malmó FF (Zwe) - Partizan Tirana (Joe) 1-0 (0-0). McKinton 1-0. Toe schouwers: 3112. Fortuna Düsseldorf (WDL) - Au stria Salzburg 5-0 (2-0). Köhnen 1-0, Wenzel 2-0, Köhnen 3-0, Allofs 4-0, Dusend 5-0. Toeschouwers: 5.000. Omonio Nicosia (Cyp) - FC Water schei (Bel) 1-3 (0-1). Van Poucke 0-1, Janssens 0-2, Badirger (e.d.) 0-3, Kanaris 1-3. Toeschouwers: 17.000. FC Valencia (Spa) - AS Monaco (Fra) 2-0 (0-0). Kempes 1-0 en More- na 2-0. Toeschouwers: 50.000. AS Roma (It) - Carl Zeis Jena 3-0 (2-0). Purzzo 1-0, Angelotti 2-0, Fal- cao 3-0. Toeschouwers: 80.000. FC Castilla (Spa) - West Ham Uni ted (Eng) 3-1 (0-1). Cross 0-1, Paco 1-1, Balin 2-1 en Cidon 3-1. Toe schouwers: 40.000. Celtic (Schot) - Polithenica Timi- soara (Roe) 2-1 (2-0). Nicholas 1-0 en 2-0. Adrian 2-1. Toeschouwers: 30.000. UEFA-beker Dynamo Dresden (DDR) - FK Na- predak (Joe) 1-0 (0-0). Pesterec (e.d.) Toeschouwers: 27.000. Vasas (Hon) - Boavista Porto (Por) kwam voor Twente voor het eerst in drie jaar de tweede ronde bin nen bereik. Trainer Hollink gaf het later ook toe. "We hebben for tuinlijk gespeeld maar onver diend gewonnen". IFK's trainer Eriksson sloot daarop aan: "Het verschil tussen Twente en IFK was dat Twente scoorde toen daar de kansen voor waren en wij de kansen die wij beslist kregen niet hebben benut". Nadat eerst Hysen voor IFK op Van Gerwen was gestuit ging Vrouwe Fortuna voor Twente naar de an dere kant van het veld. Een vrije trap van Jol deed de bal in de muur belanden en vervolgens bij toeval voor de voeten van Jaap Bos. Die maaide eerst mis, kreeg een herkansing en profiteerde toen dankbaar 1-0. Rustig werd Twente er niet van. Al kwam de ploeg, ondanks matig spel, voor de pauze toch nog op 2-0. Ferdi Rohde pikte een verre trap van Otto op en passeerde de verbou wereerde doelman Olafsson. Het fortuin zou Twente ook in de tweede helft niet in de steek la ten. Bos plaatste de bal bij een vrije trap langs de muur naar Kila merkwaardige strategie in een uitwedstrijd. Zeker op Europees niveau is het tegen woordig hoogst ongebruike lijk drie spitsen in te zetten. Berger waagde de gok en slaagde. Naast de storende Rietveld en Carbo moest Ge rard van der Lem voor de aanvallende acties zorgen, gevoed door de lange pass van de 19-jarige Frans Adelaar en het loopvermogen van Ton de Kruyk en Gerard Ter voort. Dat plan ging verrassend goed op, maar na rust trachtten de Roemenen, het onbetekenen de" Utrecht op te rollen. Het lukte allerminst, want zelfs het stormachtige offensief na rust kon Van Breukelen nau welijks verontrustenal moest hij tweemaal katachtig naar de hoek om een vrije trap van Radu en een schot van Zamfir uit zijn doel te houden. Han Berger bleek goed gegokt te hebben. De drie storende ele menten voorin verhinderden dat de Roemenen tot een be-l hoorlijke opbouw kwamen. Slechts de kleine Kallo kon Ton de Kruyk wel eens voorbij komen, maar eenmaal in het centrum overheerste Henks 0-2 (0-2). Eliseu en Julio. Toe- schouwwers: 5.000. Kuopio Palloseura (Fin) - St. Etienne (Fra) 0-7 (0-2) Paganelli 2, Platini 3, Roussey, Janvion Toe schouwers; 2500. lives Tampere (Fin) - Feyenoord (Ned) 1-3 (1-1). Uimonen 1-0, Notten (strafschop) 1-1, Van Deinsen 1-2, Troost 1-3. Toeschouwers: 6.000. FC Magdeburg (DDR) - FC Moss (Noo) 2-1 (1-0). Hoffman 1-0, Pom- merenke 2-0 (strafschop), Henrik sen 2-1. Toeschouwers: 9.000. PSV-Wolverhampton Wanderers 3-1 (1-0). Brandts 1-0, Gray 1-1, Van Kraay 2-1, Van der Kuylen (straf schop) 3-1. Toeschouwers: 14.000. Zbrojovka Brno (Tsj) - Voest Linz (Oos) 3-1 (2-1). Kroupa 1-0, Mikulic- ka 1-1, Haider 2-1, Mazura 3-1. Toe schouwers: 22.000. Shakhter Donetsk (Sow) - Ein- tracht Frankfort 1-0 (1-0). Staroes- jin 1-0 (strafschop). Toeschouwers: 46.000. Bohemians Praag (Tsj)- Real Spor ting Gijon 3-1 (1-0). Bicovsky 1-0, Levy 2-0, Ferrero 2-1, Bicovsky 3-1. Toeschouwers: 7.000. Arges Pitesti (Roe) - FC Utrecht 0-0. Toeschou wers: 17.000. AZ'67 - Red Boys Differdingen (Lux) 6-0 (3-0). Hovenkamp 1-0, Ny gaard 2-0, Peters 3-0 en 4-0, Welzl 5-0, Tol 6-0. Toeschouwers: 6.000. FC Twente - IFK Gotenborg (Zwe) 5-1 (2-0). Bos 1-0, Carlsson (e.d.) 2-0, Kila 3-0, Nilsson 3-1, Jol 4-1, en 5-1. Toeschouwers: 15.000. Stuttgart (WDL) - Pezoporikos (Cyp) 6-0 (4-0). Klotz 1-0 en 2-0. Kelsch 3-0, Allgower 4-0 en 5-0. Klotz 6-0. Toeschouwers: 10.000. Ballymena United (N-Ier) - FC Vorwaerts (DDR) 2-1 (0-1). Geyer 0-1, McQuiston 1-1, Soen 2-1. Toe schouwers: 3.000. Elfsborg (Zwe) - St. Mirren (Schot) 1-2 (1-1), Elfsborg: Nilsson. St. Mir ren: Sommer en Abercromby. Toe schouwers: 8.000. Hamburger SV (WDL) - FC Seraje- vo (Joe) 4-2 (3-1). Susic 0-1, Kaltz 1-1 (strafschop). Hrubesch 2-1 en 3-1, Susic 3-2, Hartwig 4-2. Toeschou wers: 20.000. Linzer Ask (Oos) - Radnicki Nis (Joe) 1-2 (1-0). Krieger 1-0, Stojiko- vic 1-1, Pantelic 1-2. Toeschouwers: 9500. RWD Molenbeek (Bel) - AC Torino (Ita) 1-2 (1-0). De Wolf 1-0, Mariani 1-1, Graziani 1-2. Toeschouwers: 10.000. SK Lokeren (Bel) - Dinamo Moskou (Sow) 1-1 (0-0). Gezajev 0-1, Ver- heyen (strafschop) 1-1. Toeschou wers: 13.000. Standard Luik (Bel)- Steau Boeka rest (Bul) 1-1 (1-0). Daerden 1-0, Ra- ducan 1-1. Toeschouwers: 30.000. Ipswich Town (Eng) - Aris Thessa loniki (Gri) 5-1 (3-0). John Wark 4, waarvan 3 uit strafschoppen. Paul Marine. Aris: Pallas (strafschop). Toeschouwers: 20.842. Sochaux (Fra) - Servette Geneve (Zwi) 2-0 (1-0). Jeskowiac 1-0 en Ive- zic 2-0 (strafschop). Toeschouwers: 10.000. Manchester United (Eng) - Widzew Lodz (Pol) 1-1 (1-1). M.U.:Mcllroy. Widzew: Surlit. Toeschouwers: 38.037. FC Porto (Por) - Dundalk (Ier) 1-0 (1-0). Sousa 1-0. Toeschouwers: 50.000. Slask Wroclaw (Pol) - Dun dee United (Schot) 0-0. Toeschou wers: 10.000. die veel te lang treuzelde maar uiteindelijk toch maar besloot te schieten. Tot zijn verbazing was het nog raak ookj: 3-0. Daarna werd - hoe vreemd het ook moge klinken - het spel van Twente nog chaotischer en ein delijk strafte IFK het gerommel in de verdediging af. Nilsson draaide langs Otto en scoorde beheerst. Pal daarop had het zelfs 3-2 kunnen worden maar Corne- liusson miste voor open doel. En eindelijk, een kwartier voor tijd, besefte Twente dat het er nog lang niet was. Met verhoogde in zet toog de thuisclub naar voren en plotseling verschenen er een paar goede combinaties op de grasmat. Uit één er van scoorde Jol een juweel van een doelpunt, daartoe in staat gesteld door Bos en Rohde. Vijf minuten voor tijd zorgde Kila voor 5-1 nadat hij knap was vrijgespeeld door Tho resen. Twee 'normale' doelpun ten doen evenwel het beeld be hoorlijk vertroebelen. Want IFK was gisteren zeker geen vier goals minder dan het fortuinlijke Twente. van der Vlag in de lucht ten opzichte van aanvoerder Ra du. De Roemeen reageerde zijn onvermogen af op de Oos tenrijkse scheidsrech ter Heinz Fahnler, die hem prompt de gele kaart voorhield Tot georganiseerd werk kwam Arges dus niet, Utrecht wilde het nauwelijks. Het hanteerde de lange uittrap van Hans van Breukelen om de spitsen Rietveld en Carbo in stelling te brengen. Hun pogingen strandden negenmaal op dc buitenspelval, waardoor het duel,dat voetbaltechnisch een bedenkelijk niveau haplde ontaardde in wat ordinaire schoppartijenGerard van der Lem, door Tulpan enkele malen fors aangepakthaalde zijn gram op Kallo, kreeg het geel en moest zich op slag in tomen. Bergers strategie bleek ook na rust veel te veel voor de Roe menen, die alleen slaagden in hun streven de opponent in de buitenspelval te laten lopen. Juist daar had Berger wel op getraind. Het tactisch inzicht van Van Hanegem zou ook hier niet misstaan hebben, maar met 0-0 spelen in een uitwedstrijd kan gelijk staan aan pure winst.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19