W assenaar krijgt vernieuwd zwembad Ike/cfee agenda Curium Oegstgeest moet mensen ontslaan Wintermode is klassiek maar sportief PvdA—Voorschoten is tegen samenvoeging van vier scholen DINSDAG 16 SEPTEMBER 1980 Kinderpsychiatrisch centrum ziet af van jubileumviering OEGSTGEEST - Het ziet er naar uit dat het kinderpsy chiatrisch centrum "Cu rium" in Oegstgeest binnen kort enige personeelsleden zal moeten ontslaan in ver band met bezuinigingen. De directie probeert de nood zakelijke bezuinigingen eerst nog te bereiken door middel van natuurlijk verloop, maar de situatie schijnt zo ernstig te zijn dat ontslagen vrijwel onvermijdelijk zijn. De festiviteiten die deze maand waren gepland rond het 25-jarig bestaan van het cen trum komen daardoor voor een groot deel te vervallen. Zoals al eerder gemeld komt het centrum, met een groot aantal hooggekwalificeerde mede werkers door de bezuini- oals die kinder psychiatrische klinieken door het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven, in de fi nanciële problemen. Door de ongerustheid die nu met de in de lucht hangende ontslagen is ontstaan, vindt de directie het $iet op zijn plaats om deze maand te gaan feesten. Voor de kinderen van het centrum worden in be perkte mate nog wel wat fes tiviteiten georganiseerd. "Wij willen u en onszelf de na righeid besparen van het met een vrolijk gezicht gasten moeten ontvangen en rond leiden terwijl men eigenlijk in een soort rouwstemming verkeert", aldus de directie in een brief aan haar medewer kers. VOORSCHOTEN - De afdeling Voorschoten van de PvdA is het niet eens met het plan van de ge meente om de Adegeestschool, Parkschool en de kleuterscholen de Woelwaters en Boschgeest samen te voegen in één gebouw in de wijk Boschgeest. Kosten mogen niet boven 6,8 miljoen uitkomen WASSENAAR - Met de meeste spoed gaat Was senaar voorbereidingen treffen voor de bouw van een geheel vernieuwd zwembad op de plaats van de bestaande. De gemeenteraad is bereid daarvoor maximaal 6,8 miljoen beschik baar te stellen uit het gemeentelij k reservepotj e. Het zwembad mag volgens de raad in geen geval duurder worden dan 6,8 miljoen, exclusief een eventuele loonexplosie", zei wethouder Barning (WD) gis teravond. Hij kon echter niet ver duidelijken, wat hij met dat voorbehoud op het oog had. Zijn partijgenoot De Korte vond dat bij overschrijding maar een paar luxere voorzieningen moes ten worden geschrapt. Daartegen kwamen Greep en Nieuwenho- ven direkt in het geweer. Zij vre zen dat door een dergelijke in greep het bezoekcijfer zou kun nen dalen. Verbazing Tot veler verbazing stapte Otte (CDA) af van zyn nog onlangs met kracht gedane uitspraak, dat hij pas in oktober een standpunt zou bepalen over de wijze van fi nanciering. Met de uitroep "We willen de bouw van het zwembad niet met een maand vertragen" gaf hij zijn fiat aan bekostiging uit de (saldi-) reservepot. Naar de reden van zo'n ommezwaai kan de bevolking slechts gissen. Bij het opstellen van het program van eisen zullen gebruikersgroe pen worden geraadpleegd, aldus de betrokken wethouders Bar ning en Dijkstal (beiden WD). Het college van burgemeester en wethouders zal zijn gedachten bepalen ten aanzien van de Raad van Beheer van het zwembad, de statuten en de zeggenschap van de gemeenteraad over het r zwembad. Afvalverwerking De raad wisselde uitvoerig van gedachten met wethouder Van Dingstee(CDA) over de nota Af valverwerking. de wethouder bracht nog een paar kersverse gegevens ter tafel. Zo zou Wasse naar al per 1 november het vuil naar Leiden kunnen brengen, blijkens zeer recent gevoerd overleg. Een proef met een wekelijkse op haal van plastic zakken vond hij zeer gewenst. Het bespaart een flinke som en het levert blijkens ervaringen in andere gemeenten geen problemen op voor de aan bieders. Over de mate waarin de reinigingsrechten zullen worden verhoogd, kon wethouder Bar ning nog geen uitspraak doen. Een verdubbeling is niet uitge sloten. De huidige vuilstort aan de Hooge- boomseweg zal op landschappe lijk verantwoorde wijze worden afgewerkt, aldus wethouder VAn Dingstee. Van de zijde van de WD werd hem bij monde van mevrouw van der Wiel al een idee aan de hand gedaan. "Leg er een tweede golfbaan aan, zodat die sport een wat meer populair ka rakter krijgt". De wethouder wilde deze suggestie zeker opnemen in de rij van re- creatiève bestemmingen. Tot nieuwe gemeentesecretaris werd gisteravond de heer A. Mig hout, thans nog hoofd van de af deling financiën en belastingen bij de gemeente, benoemd. Zo snel mogelijk zal op de plek van het huidige zwembad e mogen niet boven de 6,8 miljoen gulden uitgaan. i geheel vernieuwd zwembad komen. De kosten In een nota die de gemeente Voor- j schoten enkele weken geleden uitgaf, gold dit als dé oplossing voor de samenvoeging van de vier scholen uit de wijken Ade- geest, Nassauwijk, Bloemenwijk en Boschgeest. Een nieuwe wet op het basison derwijs noodzaakt namelijk elke lagere school om zijn gebouw samen te voegen met dat van de meest verwante kleuterschool. Volgens de gemeente moeten vier genoemde scholen in één ge- bouw samengaan en zou dit het best kunnen gebeuren in de wijk Boschgeest. De huidige scholen zouden dan moeten worden ge sloten. De PvdA-Voorschoten is nu tijdens een ledenvergadering tot een an der standpunt gekomen dan de gemeente. De afdeling zou liever zien dat de "nieuwe school" in de wijken Nassauwijk/Adegeest kwam, met een dépendance van de kleuterschool en de lagere klassen van de lagere school in de wijk Boschgeest. De afdeling meende dat het niet juist zou zijn dat de Nassauwijk en Adegeest in de toekomst van I openbaar onderwijs zou zijn ver stoken. Aan de andere kant meent de afde- ling van de PvdA dat in de wijk Boschgeest wel een dependance moet komen. Anders zou de af stand tot de school vooral voor 1 jonge kinderen veel te groot en te gevaarlijk worden. De FVdA vond het plan van de ge meente om ook leerkrachten en ouders te betrekken bij het be stuur van de openbare scholen wel lovenswaardig. Volgens de partij moet er een bestuurscom missie worden ingesteld, waar van ouders en leerkrachten lid kunnen zijn. Het openbaar on derwijs zou op die manier een meer directe en herkenbare be- j stuursvorm krijgen. En dit heeft Oegstgeest allemaal te bieden Dit OEGSTGEEST - "De gemeente Oegstgeest is meer dan alleen een administratie. Veel nieuwe bur gers krijgen echter het eerste con tact binnen het gemeentehuis. De burgeravond biedt veel meer mo gelijkheden om de nieuwe inwo ner op een andere wijze in contact te brengen met de gemeente." burgemeester Scheenstra gisteravond tijdens de jaarlijkse burgeravond in Oegstgeest. vijf envijftig stands van verenigin gen, politieke partijen en de ge meente gaven de bezoekers een indruk over wat de gemeente zoal te bieden had. OEGSTGEEST - De nieuwe mode voor de komende winter kenmerkt zich door een klassieke stijl, met zeer nadrukkelijk ook een sportief element daarin verwerkt. Daarbij wordt de draagbaarheid van de winterkleding voorop ge steld. Een en ander bleek gisteravond tij dens de jaarlijkse modeshow van de OegStgeester modehuizen Veldhoven Fashions, Van Strien Modes en Body Fashion, alle ge vestigd aan de Lange Voort. In een overvolle aula van het Rijn lands Lyceum showden zij hun collectie voor de komende win ter. Warme herfstkleuren als groen, blauw en bordeaux voerden de boventoon. Veel van de kleding werd echter ook in camel en vooral grijs uitgevoerd. Saai kon de geshowde mode echter geens zins worden genoemd. Vaak werd de kleding een speels ac cent gegeven door combinatie met een veelkleurig vest of blou- Strien liet gisteren veel gebreide vesten zien die veelal tot vlak op de knie vielen. Diverse jurkjes met een daarbij passend jas vest, dat dan net iets korter dan de jurk was, werden gisteren ook geshowd. Het is ove rigens de bedoeling dat de vesten ook binnenshuis worden gedra gen. Heren Voor de heren geldt op modegebied eigenlijk hetzelfde als voor de dames: een klassiek accent dat vooral tot uiting komt in de ge bruikte stoffen, zoals tweed en wol; het model eigentijds gehou den. Veldhoven Fashions liet gisteren verschillende combinaties zien van de bekende merken McGre- gen EEURBERRE. Oby deeren viel aeer de deze winter veel ge bruikte kleur grijs op. Daarnaast bleek gisteravond dat de blazers dit najaar erg belangrijk zijn. Ook schrijft de-mode veel pullovers voor aan de heren, en willen zij op en top aan de mode beantwoor den, dan hoort het pochet e bij. Opvallend aan de mode van tegen woordig is dat zij niet tot in de puntjes voorkauwt hoe men zich moet kleden. Naast het beschrij ven van de grote lijnen laat de mode een ieder vrij naar eigen in zicht te combineren. Zo hebben de rokken van de komende win ter geen bepaalde lengte. Deze kan variëren van nét onder tot twee handbreedtes boven de knie. Geplooid Wel zijn de rokken vaak geplooid, of die plooien nu aan de voorkant achterkant, over de gehele rok of zelfs diagonaal oplopend zijn ge plaatst. Een ander opvallend punt was gisteravond de tendens naar gebreide kleding. Van Nachtkleding de de bad- en nachtmo- XÜL B°& SH LEIDEN/LEIDERDORP/WARMOND/ ZOETERWOUDE. Geboren: (Leiden), Maarten A, zoon van J.W. Groeneweg en M. Bokma; Timothy A„ zoon van F.H.A.P. Muiters en F.H.M. Kruik; Micha M.E., zoon van T A. Com- meren en M.J.C.A.L. Bavel; Josephus A.G., zoon van A.G. Onderwater en J.A.M. Starrenburg; Lian N.J., dochter van R. Ton Soei Len en E. Bergman; Jo-1 hanna, dochter van J.C. Vis en J.M. Pe ters; Marlies, dochter van A.J.F. Ploeg makers en B. de Jong; Dionysia M., dochter van A.H. Graafmans en E.A. Nijp; Dennis, zoon van F. Kluivers en P.C.M. Lares; Marina, dochter van L. Volas en G.C.A.M. van Hamersveld; Sander, zoon van M.Kuzee en J. Visser; Femke, dochter van A Bender en A.i Marks; Saskia, dochter van P. van de Locht en M. Ivens; Patricia C.dochter van J. Chaudron en J. Kacprowics; Bas- tiaan M.A., zoon van L. J.A. Paddenburg en G.E.H. Visser; Tom, zoon van J.de Zwaan en M. van Buuren; Wilhelmina, dochter van J.M. Guldem'ond en M.A. Haasnoot; Robert S., zoon van Hoogen- dorp Tuck en S. Klomp; Jumy M., doch ter van E.E.M. Pape en V. Lagendijk; Jessica, dochter van J,. Sjardijn en J.M. Sinteur; Maria A., dochter van J.J. Ba- velaar en P. Libochant; Wieke S., doch ter van J.D. Hoogenduorp en J.E. in 't Hout; (Leiderdorp), Maarten A.J., zoon van J.G.W. Stikkelman en A.C.M. Weij- ers; Clara M., dochter van P.L. Aalders en M.H. Gerritse; Maartje, dochter van A.F. Berger en H.J.J. van der Post; Den nis, zoon van B. J. vnjn der Steen en AM. van der Stoel; Annemieke, dochter van SA.P. Frelier en M.V.H. Saarloos; Fa bian Ivar, zoon van G.A. Kerkhof en E.E. Stapel; (Warmond), Carlijne R., dochter van C.G.M. Gouweleeuw en Y.G.M. van Mierlo; Daniël A.P., zoon van A.M.C. van der Werf en T.J. Lagas; Chantal B., doch ter van A.J. Kok en A.M. van den Berg; (Zoeterwoude), Thomas, zoon van A. Degeling en J.E. van Kruisdam* Dinsdag Fashion aanwezig. Deze zaak showde diverse nachthemden en pyama's, die veelal te mooi leken om ermee te slapen. Ook zoge naamde t-shirt-nachthemden ontbraken echter niet aan de collectie. Naast de uitgesproken nachtkle ding liet Body Fashion gister avond ook veel huiskleding zien, zoals een wit jumpsuit met daar op een bordeauxrood bolerootje: hoge schoentjes erbij en je kunt het net zo goed dragen op een feestelijke avond. De kapsels van de mannenquins werden gisteravond verzorgd door de Eurocoiffeur uit Leiden. Een fragment uit de gisteravond in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest gehouden modeshow. Op de foto lang gebreid vest, de plooirok en voor de heren grijze broek met sportief jack. Politiek Café Vooruitlopend op de vrede- week organiseert het Poli tiek Café Leiderdorp een discussie tussen de heren H. Neuman van het Nederlands Instituut voor Vredesvraag stukken en M.J. Faber van het Interkerkelijk Vredesbe raad. Zij zullen de verkie zingsprogramma's wat be treft de vredes- en defensie- vraagstukken becommenta- Vanavond om 21.00 uur aan de Heemraadlaan 67 te Leider dorp. Cursussen Voor verschillende cursussen die pas in de "Ambachts- schuur" in Zoeterwoude zijn begonnen, staan nog enkele plaatsen open. Onder andere de cursussen Spaans, Teke nen, klusjes, keramiek, we ven en creatieve kleding kunnen nog wel wat mensen herbergen. Opgeven bij de "Ambachtsschuur", Dorps straat 46, Zoeterwoude. Leiden - Stichting Gesprekscentrum Leiden, Vrouwenkerkkoorstraat 9 en 17, serie lezingen, thema "Psychologie in het Nieuwe Tijdperk", 20.00 uur. Jongerencentrum "Stats", Turkse avond met de Turkse film "Agit", 20.30 Rijksmuseum van Geologie en Minera logie, rondleiding prehistorische dieren aanmelden bij K&O Oude Vest 45, in lichtingen tel. 141141 tussen 9.00 en 17.00 uur. Rondleiding 20.00 uur. Kinderfilms K&O-gebouw, woensdag 17 september, toegangskaarten K&O, Oude Vest 45 tel. 141141. Aanvang 14.30 Antonius Clubhuis - informatie-avond van "Wij Vrouwen Eisen" over abortus Lange Mare 43, 20.00 uur. Femke/Volkshuis - Apothekersdijk 33 kamer 1, woensdagochtend, vrouwen- aktiviteiten informatieochtend, 10.00 tot 12.00 uur. Gespreksavond Bah ai gemeenschap - Sleutelbloem 2, 20.00 uur. JAL - Caecililiastraat 67, iedere maan dag, dinsdag,_doriderdag, vrijdag 16.00 Rijnsburgerweg 167, tel. 156440. Bereik baar op werkdagen van 9.00-17.00 uur, voor hulp en informatie aan meerdeija- rigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in konfiikt zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Breehuys - Ingang Schoolsteeg, Werk lozen Advies Centrum, woe. van 10.00-12.00 uur, tel. 130983. Koffieshop Leidse Volkshuis - Haar lemmerstraat 73B, Werklozen Belangen Vereniging, voor advies 10.00-12.00 uur. Leiderdorp - Politiek café, Heemraad singel 67, over Vrede Bewapening Woensdag Stadhuis - commissie financiën, 20.00 Sportterrein Zoeterwoudsesingel - schoolslagbaltoernooi, 13.00 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, le zing Koninklijke Maatschappij Tuin- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van 12 t/m 19 september door Zuider apotheek, Lammenschansweg 7, tel: 123553 en Boehmer, Florijn 1, Winkel hof, Leiderdorp. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604; tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum Berkenkade, Lei derdorp, tel: 310131, spreekur ma t/m v.d. Waalslaan, tel: 4641. Voor de haardracht geldt hetzelf de als de voor de rest van de mo de: geen bepaalde coupe, maar iedereen draagt wat hem of haar het beste staat. Zoals er in de kle ding echter een klassiek element is te vinden, worden ook de kap sels wat nostalgischer. De modeshow op zich was gister avond een uiterst geanimeerde aangelegenheid. Door de manier waarop zij de kleding lieten zien, maakten de modellen een ware show van het hele g« beuren. Voor de pauze was er een optre den van de bekende zangeres Conny van den Bos. CONNY SMITS leidsch dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bii vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173.70 per post i254,10 Losse nummers f 0,65. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) AA. van Brussel (sociale economie) P.J de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H Sonders 071-15585* Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890647 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2