actief in I vrije tijd I morsstraat 2a ROOSEN OPTIEK Popmuzikanten verenigen zich Nieuwe behuizing JAL en N VSH ohmbI bezoekers op Leidato Al meer dan 20.000 Bijna 200 jonge dieren bij LPKV Krefeld op en in het water MAANDAG 15 SEPTEMBER 1980 Deze aanbieding geldt van dinsdag 16 t/m zaterdag 27 september tot ziens bij tijdelijke ingang Leiden - tel. 071-120375 Aan Caeciliastraat en Rapenburg LEIDEN - Op twee plaatsen in de stad namen organisaties dit weekeinde hun nieuwe behui zing in gebruik. Zaterdagmiddag gebeurde dat bij het Jongeren Adviescentrum Leiden(JAL) en 's avonds wijdde de NVSH met de nodige festiviteiten het nieu we trefcentrum in. Het JAL moest het stellen zonder al teveel publieke belangstelling. Hoewel op diverse plaatsen in de binnenstad stencils werden uit gereikt en muzikanten op de Lange Mare de voorbijgangers at tent maakten op de "open dag" bleef het aantal bezoekers aan de magere kant. Het JAL "woonde tot nu toe in" bij de Vrijwilligerscentrale aan de Langegracht, maar beschikt nu over een nieuw onderkomen aan de Caeciliastraat 67. Intern is er het nodige aan het pand vertim merd, maar ook aan de buiten kant is duidelijk het een en ander veranderd. De hele pui is wit en rood geverfd, een schilderpartij die in de ogen van de gemeente lijke welstandscommissie zeker geen genade zal kunnen vinden. Om het allemaal nog wat duidelij ker te maken waren zaterdag op het wegdek ook nog pijlen ge schilderd en ballonnetjes opge hangen. De NVSH vierde de verhuizing van het bouwvallige pand aan de Nieuwe Rijn naar het Rapenburg 4ö zaterdag met een open avond waarvoor redelijke belangstel ling bestond. Aansluitend was er efin cabaretprogramma, terwijl nog tot in de kleine uurtjes feest werd gevierd. filsj opende op de Leidato De NVSH nam het nieuwe trefcentrum aan het Rapenburg zaterdagavond feestelijk in gebruik. LEIDEN - De organisatoren van de Leidato-huishoudshow in de Leidse Groenoordhallen zijn na drie tentoonstellingsdagen meer dan tevreden over de publieke belangstelling. Vooral gisteren was het - mede onder invloed van de weersomstandigheden - erg druk op de beurs. Toen om vijf uur de Leidato werd gesloten - de huishoudshow is op de zondag avonden dicht - stelde organisa tor Jan van Zijp vast dat sinds de opening door burgemeester Goekoop ruim 20.000 mensen de kassa's zijn gepasseerd. 20.672 om precies te zijn. En dat waren er meer dan waarop men had durven hopen, gezien de gelijk blijvende of teruglopende inte resse voor soortgelijke beurzen. Vanavond hoopt men de 25.000ste bezoeker of bezoekster met enig feestelijk vertoon te kunnen binnenhalen. Zaterdag rond het middaguur kwam wethouder Schoute (cul turele zaken) naar de Leidato om de tentoonstelling van zondags- schilders te openen. Op de expo sitie brengen enkele tientallen vrijetijdsschilders hun doeken. Gisteren stond de Leidato in het teken van het gezin. Vooral de Oostenrijkse inzending trok veel bekijks. Stats Het jongerencentrum Stats aan de Haarlemmerstraat 73 heeft voor het komende wintersei zoen het nodige op het pro gramma staan. Zo wordt elke eerste maandagavond van de maand een speelfilm ver toond. Dinsdagavond is er Nederlandse les voor buiten landse jongeren van 7 tot half 9 met aansluitend soos, mu ziek of film. Op woensdgochtend worden van 10 tot 12 uur activiteiten ontplooid voor werklozen, 's middags tussen 3 en 5 is er soos en sport en 's avonds wordt een cursus stijldansen gegeven. Donderdag is er op- avonds disco van 8 tot half 11 Tenslotte is er op vrijdag nog een soos van 3 tot 5 uur en op zaterdag eenmaal in de twee maanden een dansfeest met "live'-muziek. Vincent van Gogh In de kapelzaal van het K&0- gebouw aan de Oude Vest 45 houdt mevr. drs. C.O.C. Por- theine-Caudri vanavond een met dia's geillustreerde lezing over Vincent van Gogh. De le zing begint om kwart over acht. Vrouwenbond NVV Bij de afdeling Leiden van de Vrouwenbond NVV is van avond de Surinaamse me vrouw Edmee Rust-Meinals uit Amsterdam te gast. Zij zal praten over het leven van de vrouw in Suriname en de Su rinaamse vrouw in Neder land. De lezing die voor ieder een toegankelijk is begint om acht uur en wordt gehouden in het pand Rapenburg 48. Postduiven- nieuws(l) LPC hield een wedvlucht vanaf St. Ghislain. De uitslag was: 1,4,5,6,7,8. N. de Groot en Zn., 2 .J .Staffeleu,3 .W .L.Onstenk, 10. H. Pen. Postduiven- nieuws(2) PV "De Blauwkras" vloog van af St. Ghislain met 195 dui ven. De uitslag was: 12,9. J. Schipper, 3. P. de Mooy, 4. GH.de Wetering,5. F. v.d. We tering, 6,7,8,10. P. Gijsman en Zn. Postduiven- nieuws(3) PV "Rijnklievers" vloog met 249 duiven vanaf St. Ghislain. De uitslag was: 1,3,5,9,10. J. Kok, 2,8. J. v. Leijden, 4,6. J. v.d. Wal, 7. P. v.d. Wal. Postduiven- nieuws(4) PV "De Reisduif' vloog even eens vanaf St. Ghislain. De uitslag was: 12,3,7. W. Kop, 4,8. P. Mooten, 5,6,9. C. Strik- v.d. Hart. 10. S. v.d. Hoven. VERHUIZINGEN De bloemenzee bij de tuingroep "Ons Buiten" die zaterdag e en verzorgingstehuizen. i goede bestemming kreeg in de Leidse bejaarden - LEIDEN - Meer dan duizend Leid se bejaarden zijn zaterdagmiddag verrast met een flinke bos bloe men. De attentie gebeurde in het kader van de "bloemendag" georganiseerd door de Leidse Bond van Amateurtuinders. Za terdagmiddag rond twee uur gin gen enkele tientallen eigenaren van een volkstuin met een vrachtwagen en een aantal parti culiere auto's volgeladen met bloemen op pad. Bossen met on der meer dahlia's en veldchry- santen die afkomstig waren van de tuingroepen "Oostvliet", "Roomburg", "OTV". "Het Zon- Ruim duizend bejaarden in bloemen gezet neveld", "Veldheim" en "Ons Buiten". 's Ochtends waren de bloemen bij eengebracht op het complex van "Ons Buiten" aan de Marnix- straat. 's Middags werden ze na een korte rondgang door de stad uitgereikt bij een groot aantal bejaardencentra tehuizen. Na afloop kwamen de deelnemers voor een gezellige af sluiting bijeen in het tuincen trum in Noord. Overigens staan deze week nog meer Leidse bloemenactiviteiten op stapel. De vereniging "Mater Sprenger" is op de Leidato aan wezig om bezoekers te instrueren bij het bloemschikken. En vrij dag vertrekken vijf Leidse dames naar de nationale finale van het bloemschikken in de Flevohof om de eer van de Sleutelstad hoog te houden. Het zijn de da mes Beekman, Ginjaar, Schild, Langezaal en Dongelmans. Al vijftig groepen aangesloten LEIDEN - Zo'n zestig popmuzi kanten hebben zaterdagavond het Leids popgroepenoverleg bijgewoond in het Leids Vrije- tijds Centrum. Tijdens deze bij eenkomst werd de Leidse Ver eniging van Popmuzikanten offi cieel opgericht. Daarmee hebben de Leidse belangenbehartigers van popmuzikanten de juridi sche status van vereniging ver kregen, een status die ze nodig hebben om vooral van de ge meente verschillende zaken ge daan te krijgen. Zaterdagavond werd nog eens na gegaan wat de vereniging, waar bij zich al zo'n vijftig popgroepen hebben aangesloten, precies wil. Dat is vooral het gezamenlijk streven naar goede oefenruimte, optredens en gebruik van kost bare apparatuur. Als voorbeeld ziet de Vereniging van Popmuzi kanten de gemeente Rotterdam, waar een gelijksoortige stichting in het bezit is van een eigen goed geïsoleerd pand. Ook in Den Haag, waar het Haags Pop Collec tief werkzaam is, zijn goede resul taten behaald, vooral op het ge bied van optredens. Een woord voerder van het Haagse collectief gaf zaterdagavond enige nuttige tips over het verkrijgen van sub sidie. Ondanks haar korte bestaan heeft de Leidse vereniging ook al posi tieve resultaten bereikt. Zo is het Leids Vrijetijds Centrum bereid gevonden eens in de zes weken ruimte te geven voor een groeps- presentatie. Drie groepen per avond kunnen dan aan hun trek ken komen. Ook de manifestatie van het vorige weekeinde noemt de vereniging geslaagd. De be langenbehartigers hebben verder gedaan gekregen dat twee Leidse muziekhandels korting geven aan bij de vereniging aangesloten popgroepen. Oefenruimte Concreet zicht op de fel begeerde oefenruimte is er nu nog niet. Binnen de vereniging van pop muzikanten leeft echter de vaste overtuiging dat die ruimte er eens komt, al kan dit kort of lang du ren. Vorige week zong een twin tigtal Leidse muzikanten cul tuurwethouder Schoute toe dat zij een goed geïsoleerde oefen ruimte nodig hebben. De wet houder gaf toen aan dat het geld daarvoor niet voor het oprapen ligt. Hij gaf echter toe dat ook de popmuziek onder de noemer cul tuur te vangen is, en hij beloofde de wens van de verenigng door te geven aan de wethouder van fi nanciën Bordewijk. De popmuzikanten zelf gaan intus sen actief door. De oprichting van zeven werkgroepen, waarvoor een grote belangstelling bestaat, lijkt te wijzen op een bloeiende toekomst voor de vereniging. Volgende week maandag zullen de werkgroepen hun eerste ple naire vergadering beleven. LEIDEN - De Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging LPKV organiseerde het afgelopen weekeinde een jongdierenten- toonstelling in het Vijf Hoven- huis aan de Hoflaan. Een kleine tweehonderd dieren konden zo wel zaterdagavond als zondag door de bezoekers worden be wonderd. Bij de verschillende kooien was informatie opgehan gen zodat ook voor de niet inge wijden duidelijk werd waarom het precies ging. LPKV-voorzitter H. Vogelezang constateerde zaterdagavond bij de officiële opening verheugd dat het aantal ingezonden dieren weer flink was. Zo waren er in zendingen van grote hoenders, dwerghoenders, sierduivcn in vele variëteiten en grote en kleine konijnen. De expositie en de daaraan gekop pelde keuring is bedoeld als een eerste selectie van de dieren die allemaal dit jaar zijn gefokt. De prijzen voor de mooiste dieren gingen naar. mej. A. van Duy- venvoorde uit Noordwijkerhout (mooiste groehoender), J. Drost uit Sassenheim (mooiste kriel- hoender), J.J. Olijerhoek uit Rijpwetering (mooiste sierduif) en H. Vogelezang uit Leiden (mooiste konijn). LEIDEN - Zo'n kleine driehonderd personen gingen zaterdagmid dag bij de Zijldijk aan boord van het luxe schip "Olympia" voor een tocht over de Kagerplassen. Het waren de deelnemers en be geleiders van de internationale uitwisseling tussen de Duitse zusterstad Krefeld en Leiden. De boottocht met aansluitend een diner bij Meerrust vormde voor de meeste gasten de gezamenlij ke afsluiting van een reeks eve nementen georganiseerd door de verschillende secties. De ongeveer 140 Duitse gasten werden op hun tocht begeleid door een deputatie van het Leid se gemeentebestuur bestaande uit burgemeester Goekoop en de wethouders Bordewijk, Van Dam, en Schoute. De meesten waren vrijdag gearriveerd, alleen de Duitse ambtenaren waren al donderdag in de Sleutelstad aan gekomen. Behalve ambtenaren en politici wa ren uit Krefeld ook sportlieden en padvinders overgekomen. Zo werd zaterdagmiddag in het Vijf Meibad een waterpolowedstrijd De Duitse gasten uit Krefeld en hun gastgezinnen gingen zaterdagmiddag aan boord van de Olympia voor een boottocht over de Kagerplassen. gespeeld tussen Krefeld en Lei den die door de Leidse waterpo- loërs met glans werd gewon- nen(13-6) Verder was het gemengde kerk koor "Kantate" uit Krefeld te gast bij het Interkerkelijk Petra Jeugdkoor en hield een deputatie van de Rembrandt-scholenge- meenschap zich bezig met leer lingen van het Horkesgath-gym- nasium. Bovendien fungeerde de Leidse badmintonclub Veglo als gastheer voor de badmintonaf- deling van de Verberger Turnve- rein en hield het PTT-zaalvoet balteam het bedrijfsvoetbalteam van Philips in Krefeld bezig. De ambtenaren uit Krefeld"kregen onder meer een toelichting op de stadsvernieuwing en renovatie voorgeschoteld, terwijl de poli tieke sectie onder meer een be zoek bracht aan de dienst sociale werkvoorziening De Waard en het Heinekencomplex in Zoe- terwoude. Enkele van de bijna tweehonderd dieren die te zien waren in het VijfHovenhuis op de tentoonstelling van de LPKV.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3