Scylla terug in de "trappelzak DIOK schiet net tekort "Heren" verliezen met 10-0 Hockeyers van Noordwijk boos na zege Roomburg Estafette-successen voor teams Bataven ZIJL/LGB VERDER IN POLO-TOERNOOI MAANDAG 15 SEPTEMBER 1980 LEIDEN - Het Leidse tafeltennis zou gaan proberen de naam en faam in ping-pongend Nederland te onderstrepen, maar daar is in het eerste week-end niet veel van terecht gekomen. De Scylla-heren werd in Alkmaar door het Hooge Huys duidelijk gemaakt dat het als ereklasseteam de trappelzak nog nauwelijks is ontgroeid (10-0) en de dames gingen als landskampioen direct in de fout bij Aloysius 5-5. Dan hebben ze nog wel één punt meer dan Avanti dat in de origi nele opstelling (zonder Noordam) debutant Koningslust met twee punten liet vertrekken. Docos had in de promotie-ereklasse een slow-start, want de 5-5 thuis te gen Wilno valt niet in de categorie flitsende openingen. Nee, het enige positieve nieuws dit week end kwam van de Avanti-heren, die zonder Bettine Vriesekoop, een punt weeggraaiden bij de Veluwe. Hoe kan dat? Dat vroeg men zich by Avanti vorige week ook af en men bedacht een sluwe list. Men liet als invaller niemand minder dan de nestor van de Leidse tafel tennis, Gerard Bakker opdraven. Succes was bijna vooraf verze kerd want het hele Van Spanje- trio heeft een broertje dood aan een verdediger. Zeker wanneer die dan ook nog steeds een goede techniek in huis heeft. Maar toch. Bakker is 42, dus winnen in de ereklasse zou ondenkbaar moe ten zijn. De trieste waarheid was echter dat Henk van Spanje ruim voor gaas ging en dat broertjes Ron en Jaap (beiden internatio nal) na een ruime achterstand de bejaarde nationale damescoach alleen conditioneel konden af troeven. Ronald Rijsdorp had daar als 20-jarige uiteraard geen Gerard Bakker (42) geheim wapen Avanti last van en zijn zeges waren dan ook buiten kijf. Dat hij samen met Bakker ook het dubbel tot een Avanti-prooi maakt was zo voorspelbaar als de eerste herfst stormen. Een totale zege zat er niet in omdat John van Strien alle goede wil ten spijt op het ereklas sepad toch regelmatig onderuit glibbert. Onderuit glibberen is echter een nog te lief predikaat voor de 10-0 van Scylla bij het Hooge Huys. In de eerste drie partijen spartelde men nog wel heftig tegen maar daarna was het dal wel erg diep. Natuurlijk had coach Theo Bak ker achteraf wel weer lichtpun ten ontdekt maar de eerste realis tische indruk is hard: Scylla is in een jaar erg hard trainen, zo te zien erg weinig dichterbij de top gekomen. De oorzaken zijn bij de club natuurlijk wel bekend maar laten zich op korte termijn niet wegnemen. De club moet finan cieel groeien, Patrick Swier men- taal en Sjoerd Meyer letterlijk. Toch zou het prettig zijn wanneer er op dezelfde korte termijn (deze competitie dus) zo hier en daar wat duidelijke progressie wordt aangetoond. De 5-5 die Docos aan Wilno moest toestaan zal ook bepaald niet in het draaiboek gestaan hebben en valt onder de noemer "onnodig". Ed v.d. Berg won op een half been, met zijn ogen dicht enz. La ten we alleen de 21-9,21-11 tegen Wegman vermelden. Samen met Ed Fallaux gooide v.d. Berg ook in het dubbel genoeg zand in de "Wilno-machine dus als Fallaux en Prorok een beetje spelen is het 6-4 of ruimer. Ed Fallaux speelde inderdaad een beetje, alleen winst op de baardige Jeras, maar Prorok speelde helemaal niets; geen winst, een nul achter zijn naam. Edoch, er was een excuus voor zijn falen: bij 20-19 had Pro rok een matchpunt veroverd op Dumez. Docos derde man ser veerde, Dumez stak zijn hand op, vroeg een "let", Prorok ving de bal op en, 20-20 zei arbiter Lod der, "want ik bepaal wanneer het een let is". Menselijk onjuist maar reglementair niet, dus het Docos' protest achteraf (want Prorok verloor natuurlijk) was kansloos. DAMES Een gespannen Sophia Vaalburg heeft bij Aloysius technisch een conditioneel meer vooruitgang getoond dan mentaal. Door de eerste logische nederlaag tegen Vivian Blanckaart raakte ze der mate uit balans dat drie keer ver liezen onafwendbaar was. Ook het dubbel met de Kruyff liep niet zodat het ruime verlies van Stephine van Gennip tegen haar bronzen E.K.-dubbelpartner Vi vian Blanckaart Scylla direfct ver rassend een punt kostte. De Kruyff acteerde feilloos. Het Avanti-damesteam miste steun pilaar Noordam (China) en stortte tegen Koningslust dan ook in el kaar 3-7. De drie tegenpunten nam Brigitte Kooter voor haar rekening. t de rugbijtopper DIOK-HRC. Een drietal Leidenaars Rijsdam, Berendsen en Van Seggelen (v.l.n.r) lijkt de gehele Haagse Haagse rugbyclub wint weer in Kikkerpolder LEIDEN - Ook ditmaal is DIOK er niet in geslaagd landskam pioen HRC op de knieën te brengen. Verloren de Hage naars vorige week zeer on verwacht van het Westlandse KMD, gisteren lieten de Resi dentiebewoners geen steek vallen. Met zeer aanvallend en open spel bleven ze juist aan de goede kant van de score: 13-14. Toch was het DIOK dat met een door Ab Huisman uitstekend genomen penalty-kick de lei ding nam: 3-0. Maar de steeds weer in de verdediging ge drukte leidenaars konden niet voorkomen dat een slecht weggeschopte bal naar de agressieve driekwartlijn van HRC tot try werd omge bogen: 3-4. De Leidse voorwaartsen won nen wel vele ballen maar er werd aanvallend weinig mee gedaan. In de vijfentwintigste minuut herwon DIOK de lei ding door Huisman, die we derom een penalty verzilver de: 6-4. Oud- International Theo Oortwijn van Den Haag kreeg echter steeds meer greep op het spel en zijn uit gekiende passes in de vrije speelruimte ontregelde de DIOK-defensie maar al te vaak en leidden tot succes: 6-7. Nog voor de rust wist Dennis Molleé HRC op grote re voorsprong te zetten toen de Leidse flyhalf Ahsman zijn hooker Dreef de bal onnauw keurig toespeelde. Dreef treuzelde en Molleé was al op weg naar de goallijn van DIOK: 6-11. De Kikkerpolderploeg gaf de strijd niet op en wederom was het Huisman die de teams dichter bij elkaar bracht 9-11. Maar Oortwijn strafte de fou ten van zijn tegenstanders di rect af met uitstekende kicks: 6-14. Hoewel het spel Van de geelblauwen in het begin van de tweede helft vooral defen sief een wat rommelige en ongeorganiseerde indruk maakte, wat het ergste deed vrezen, kwam DIOK deze pe riode goed door dank zij uit stekend spel van de voor waartsen Koemans en van Seggelen. Even zag het er naar uit dat het team van trainer de Bruyn toch nog de volle buit zou binnenslepen. Uitstekend samenspel van Aad Pley en" Gideon van der Bom stelde Richard Huisman in staat te scoren: 13-14. Ab Huisman miste echter de c DIOK miste op die r punten. Een Leidse ning zou ook zeker geflat teerd hebben aangedaan. LSRG Ook de tweede competitie wed strijd hebben de Leidse Stu denten tot een goed einde ge bracht. Ditmaal werd in Wa teringen KMD met 4-7 versla gen. Vooral het agressieve spel van de Leidenaars zowel van de voorwaartsen als van de driekwartlijn zorgde er voor dat KMD moeilijk aan de bak kon komen. Het Leidse pack won vele ballen en een derde-rij beweging stelde Hans Siemens in staat om te scoren: 0-4. Toch kwamen de Westlanders door Peter de Laat nog op gelijke hoogte: 4-4. Maar na de pauze was het Leiden dat de klok sloeg. Tot scoren kwamen de Studenten om onbegrijpelijke redenen niet. Vlak voor tijd wist Sie mens toch nog de zege voor LSRG binnen te halen door het benutten van een penalty: 4-7. The Bassets In t een uitermate pittige ont moeting heeft de rugby club The Bassets uit Sassenheim in Delft het stüdententeam Thor met 22-10 weten te ver slaan. Vooral het uitstekende spel van Willem de Jong en Bertus Hoogeveen droeg in belangrijke mate tot deze overwinning bij. LEIDEN- Voor wie de hockeyder- by Roomburg-Noordwijk als een prestigeduel beschouwt, heeft Noordwijk gisterenmiddag zijn aanzien verloren. In een aantrek kelijke, niet van emoties ge speende wedstrijd versloegen de Leidenaars hun tegenstander met 2-1. Forescate veegde met VCL de grasmat aan. Leiden had het moeilijk met Hudito (0-0), maar kwam er nog beter vanaf dan Alecto tegen Pollux: 0-2 ver lies. Bij de dames boekten alleen Noordwijk (2-1 op Qui Vive) en Alecto (2-0 op Hisalis) winst. Lei den ging onderuit tegen Kam pong (4-0), Forescate tegen Rijs wijk (1-0) en Roomburg moest de kampioen van vorig jaar, Myra, beleefd voor laten gaan: 0-2. Roomburg - Noordwijk: 2—1. Qua veldspel viel de nederlaag voor de Noordwijkers nog wel te slik ken, maar de rol die naar hun me ning de arbitrage bij het tot stand komen van het verlies heeft ge speeld, bleek onverteerbaar. Halverwege de eerste helft open de Kees Wendt met een snoei harde strafcorner in de uiterste hoek de score: 1-0. De gelijkma ker werd Noordwijk aanvanke lijk onthouden: een omstreden actie van doelman Ronald Cijs ("hij hield de bal tussen de benen en dat is toch duidelijk afhou den") leverde de kustbewoners niet de gevraagde strafbal op. Kort na de rust bracht een straf corner van Ed Luycks de stand alsnog in evenwicht. Het veldspel van de Roomburgers was echter stukke beter, zodat Floris van Straaten terecht kort voor het einde, de winst binnenhaalde: 2-1. VCL - Forescate: 1-3. Lange tijd heeft Forescate haar tegenstan der tussen de beide 23-meterlij- nen opgesloten gehouden. Een tactiek die, op een enkel ogenblik van onachtzaamheid na (1-0), uit stekend werkte. Nog voor de rust sloegen de Voorschotenaren te rug via Ronald Dekker 1-1. Na de pauze had Forescate nog steeds de wedstrijd volledig in handen. Jelmer Siersema teken- Tijdens Nederlandse kampioenschappen Aanval van Roomburg, dat Noordwijk niet zonder moeite op de knieën kreeg: 2-1 In de inter-regionale zaalvoetbaicompe- titie komen vanavond alle vier de Leidse vertegenwoordigers in actie. De Engel ontmoet in Rozenburg me de-koploper De Rozet. De wedstrijd tussen de beide ploegen wordt in sporthal De Rozet gespeeld en begint om 20.30 uur. Van Rooyen ontmoet in de Prins Alexanderhal in Rotterdam de kampioen van vorig seizoen VI (aanvangstijd 20.30 uur). Ook Koos- jardin treedt in Rotterdam aan. De ploeg komt uit tegen Rotterdamse studenten (Woudesteinhal. 20.30 uur). Glasbergen tenslotte ontmoet het Haagse FV Snoekie. Dit duel wordt gespeeld in sporthal Ockenburgh en begint om 20.00 uur. Overige wed strijden: PMI De Bron-Concordia en Huug van Es-Ceverbo. de voor 2-1, Pieter Jitta verzorg de de 'finishing touch': 3-1. Hudito - LMHC: 0-0. Ondanks zijn ontevredenheid over deze wed strijd, ziet coach Grippeling de toekomst bepaald (nog) niet zor gelijk in. De angst voor Hudito beheerste Leidens spel geduren de de eerste helft, maar ook toen de Leidenaars na de rust wat bru taler werden zat het er niet in. Een aantal wonderschone kansen voor Wouter Eykenhout en Joan van Marwijk Kooy vermochten aan de stand niets veranderen. Grippeling: "Je kunt het ook zo zien: we hebben nog geen punt hoeven inleveren, na deze eerste twee wedstrijden". Pollux - Alecto: £-0. Alecto's aan vankelijke veldoverwicht liet zich met geen mogelijkheid in doelpunten uitdrukken, met als gevolg dat toen in de tweede helft het tij keerden, de Leiderdorpers nog altijd op 0-0 stonden. Een strafbal (blokkeren) en een korte corner boorden alle illusies de grond in (2-0). Dames Noordwijk - Qui Vive: 1-2. Een ui terst knappe wedstrijd van d$ Noordwijkse dames, die bij rust al op 2-0 stonden. Marlien Tjeenk Willink bood zich aan voor 1-0, gevolgd door Sandra van Kan die de tweede treffer tot stand bracht. Bijzonder goed weer stond Noordwijk na de rust het pressiespel van Qui Vive, dat bij de gratie van een misverstand (tussendoelvrouwe Ilse Zwa german en back Annemarie de Groot) nog kon tegenscoren: 2-1. Rijswijk - Forescate: 1-0. Gedu rende de redelijk gelijkopgaande eerste helft kwam Rijswijk via een frommelgoal aan de over winning. Forescate's antwoord bleef beperkt tot een schot op de paal (Evelyn Kimman). Kampong - LMHC: 4-0. Zonder genade hebben de Utrechters op de eigen vertrouwde kunstgras- mat hun tegenstander afge droogd. Drie treffers voor rust en slechts één daarna, aangezien Leiden de tweede helft een beter Roomburg - Myra: 0-2. Myra heeft de overwinning gedurende de periode van overwicht al veilig kunnen' stellen. De twee doel punten voor rust waren volko men in overeenstemming met het wedstrijdbeeld. De tweede helft kwam Roomburg sterk terug, zonder dat het zich daarvoor be loond zag. Hisalis - Alecto: 0-2. Een verdien de, maar veel te magere overwin ning, die in cijfers, dichter bij de tien tot uitdrukking had moeten komen. Anne Mart van der Vosse (0-1) en Manja Bos (strafcorner, 0-2) tekenden voor de doelpun ten. LEIDEN - De Nederlandse estafettekampioenschappen, het afgelopen weekeinde verwerkt op de kunststofbaan in Den Haag, zijn op een groot succes voor de Leidse atletiekvereniging De Bataven uitgedraaid. Liefst vier maal mocht een Bataven-kwartet plaatsnemen op het ereschavot waarbij het viertal Peter Wezel, Maarten Gijs- bers, Wybo Lelieveld en Koen Gijsbers zelfs tweemaal met een nationale titel ging strijken. Dat gebeurde bij de heren op de 4x400 meter en op de 4x800 meter. De andere ereplaatsen, tweemaal derde, werden in de wacht ge sleept door de 4 x 400 meter meisjesploeg en de 4 x 800 meter damesploeg. De Bataven-heren waren zaterdag op de 4 x 400 meter oppermach tig. Peter Wezel had het als start loper weliswaar moeilijk. Hij wisselde als derde. Maar Maarten Gijsbers rukte vervolgens direct Wel op naar de eerste plaats, een posi tie die door Wybo Lelieveld on-| danks hevig aandringen van Haarlem-atleet Mike Bienfait werd geconsolideerd. Op dat moment was er al geen vuiltje meer aan de lucht want dat Koen Gijsbers de zege uit handen zou geven was uiteraard erg onwaar schijnlijk. Gijsbers zorgde zelfs nog voor een voorsprong van zo'n kleine vier seconden op de naaste concurrentie. De Bataven-tijd was 3.16.3 tegen V&LTC Den Haag 3.19.9 en de AV Haarlem (zonder de geblesseerde Mario Westbroek) 3.20.0. Op de 4 x 800 meter was de Bata- ven-suprematie nog groter. Het- elfde viertal kwam tot een tijd| mer twee, het Amsterdamse AAC. De slechte weersomstan digheden van zondag hield de Leidenaars zo'n zes seconden verwijderd van hun onlangs ge vestigde Nederlandse record op deze afstand. Record nationaal record werd ge vestigd op de 4 x 800 meter bij de dames. Het Amsterdamse ADA met de loopsters Ester Schouten, Jacqueline Spaans, Olga Com mandeur en Maaike Persoons scoorde een tijd van 8 minuten 57.8 seconden en dat was onder de gestelde limiet van 9 minuten. Het Bataven-viertal Tina Buntsma, Marian van Schie, An ne Politiek en Lia Verbeek werd hier derde op ruime afstand van ADA en het Haagse Sparta in 9 minuten 33.65 seconden. De vierde Bataven-ereplaats werd behaald door het meisjeskwartet Marice Hunck, Hella van de Graaf, Cathy van Loon en Sandra Dorlas op de 4 x 400 meter in 4.02.71. 7.35.3 en dat betekende acht Ook twee derde plaatsen seconden voorsprong op weggelegd voor De Spartaan uit AMERSFOORT - De Zijl/LGB heeft zich zaterdagavond ge plaatst voor de halve finale van het sportfondsen KNZB-water- polo-toernooi. De Leide ploeg was vrijgesteld van de voorron den en trad pas in de eerste ronde aan tegen eersterklasser Rotter dam en tegen de Amsterdamse hoofdklasser Het Y. De Z(jl won beide duels. Het eerste treffen tegen Rotterdam leverde een ruime 11-4 zege op. Wel konden de Rotterdammers de Leidse formatie aanvankelijk aardig bijbenen, maar het tempo dat De Zijl naderhand ontwik kelde bleek toch te hoog. In het tweede duel tegen Het Y ging het na een goed begin allemaal wat moeizamer. Binnen veertig seconden waren de Amster dammers op een 2-0 achterstand gezet, maar daarna stokte de pro- duktie. Het Y maakte er dank baar gebruik van, kwam op 3-3, maar moest tenslotte toch bui gen: 6-3. Grote uitblinker in de Leidse formatie was Stan van Belkum. Met vele intercepties, goed verdedigen en acht treffers wees hij zijn ploeg richting Nij megen, waar zaterdag de halve finales worden afgewerkt. Minder succesvol was de jeugd van de Zijl/LGB tijdens het "eigen- toernooi voor de sterkste jeugd- selecties van Nederland. De Zijl kon niet op volle sterkte deelne men, aangezien enige jeugdspe lers verplichtingen hadden in het nationale bekertoernooi. De ploeg haalde de finaleduels dan ook niet. Poule-winnaar werd AZPC uit Amersfoort, dat in de eindstrijd kansloos tenonder ging tegen VZC uit Veenendaal, de andere poule-winnaar. Belangrijke uitslagen: Zijl/LGB - De Ham 4-4, Zijl/LGB - Zwem- lust 5-4, Zijl/LGB - AZPC 5-7, Fi nale VZC - AZPC 6-2. Lisse. Op de 4 x 100 meter dames sprintte het viertal Jacqueline Bierman, Margot van de Schans, Jeanet Bosman en Marian van der Niet naar een bronzen tijd van 49.19 seconden en op dezelfde af stand bij de jongens werd een derde tijd neergezet van 43.59 se conden. Geen eremetaal, wel verdienstelij ke klasseringen, gingen er naar twee teams van het Leidse AV Holland. De 4 x 100 meter da mesploeg met Barry van Haar lem, Ester Goddijn, Joske Boom en Carla de Ruiter werd vierde in 51.15 seconden terwijl de 4 x 800 meter herenploeg bestaande uit Michel Moll, Harry Otto, Cor van Loon en Martien van der Hoorn vijfde werd in 7.58.3. Succesvoller waren twee 14-jarige Holland-junioren op enkele bij nummers. Yvonne van Dorp won de 80 meter meisjes C in 10.2 se conden en Menno Swier werd tweede op de 100 meter jongens C in 11.6 seconden. Van De Bataven werd Luuk Jansen op de 800 me ter jongens C vijfde in 2.12.9. Op een 10 Engelse Mijlloop, zater dag in Dordrecht, was Coos Ver hoeven van De Bataven de snel ste veteraan in 55 minuten en 55 seconden. Snelwandelen In de Leidse Hout kwamen gisteren snelwandelaars op de kunststof- baan in actie. Het hoofdnummer, een wedstrijd over 2 uur, werd gewonnen door Jan de Jonge van het Amsterdamse LAT met een afstand van 23 kilometer 422 me ter en 46 centimeter. Van het or ganiserende AV Holland werd Nico Schroten op korte afstand tweede met 23 km 324 m 16 cm en Dirk Maassen van de Brink vier de met 22 km 124 m en 16 cm. Eveneens in de Leidse Hout deed rolstoelatleet Andre Moedig (van De Sleutels) een poging een nieuw Nederlands record over 5 kilometer in klasse 3 te vestigen. Hij slaagde in zijn opzet want met een tijd van 20 minuten 46,4 se conden bleef hij ruimschoots binnen de limiet van 24 minuten 30 seconden. Omdat niet zeker is dat er elders in de wereld al een rolstoelatleet in categorie 3 een dergelijke tijd over 5 kilometer heeft gevestigd zal Moedig zijn prestatie ook als wereldrec rd aanvragen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18