Ipswich Town alleen aan kop in Engeland 'Nees' even boven water Yan de Korput voorlopig nog op non-actief EC-duel in Haarlem Utrecht: goede repetitie GA Eagles gaat af... Nek-aan-nek-race tussen Bayern en HSV duurt voort PAGINA 14 MAANDAG 15 SEPTEMBER 1980 HAARLEM (ANP) - De zeven de club die in de eerste rond van de Europese bekertoer nooien zijn thuiswedstrijd in Nederland speelt, het Noordierse Linfield, bijt morgen het spits af. Linfield speelt zijn thuiswedstrijd te gen de Franse landskam pioen Nantes morgenavond (18.00 uurT op het terrein van Haarlem. De Europese voetbal unie heeft UTRECHT (ANP) - Als FC Utrecht woensdagavond voor het UE- FA-bekertoernooi in Roemenië tegen Arges Pitesti net zo speelt als in de eerste helft van de zater dagavond gespeelde wedstrijd tegen Sparta, dan hoeven de Utrechters zich beslist niet kansloos te voelen. Het draaide deze keer weer eens lekker bij de thuisclub, waardoor het merendeel van het publiek ondanks de stromende regen in de gehele tweede helft tevreden naar huis ging. Vooral in de eerste periode van 45 minuten was FC Utrecht opper machtig. Sparta speelde angstig, durfde geen enkel risico te ne men en werd voortdurend op de eigen helft teruggedwongen. Met maestro Willem van Hanegem als de grote animator op het mid denveld werd Sparta gaandeweg in een figurantenrol gedrongen. De wijze waarop Van Hanegem de eerste twee doelpunten van FC Utrecht voorbereidde was van grote klasse. Rietveld en Van der Vlag waren de afmakers. Toch leek het er nog op dat de tweede helft een boeiender aan zien zou hebben, toen Loggie vlak na de tweede Utrecht-treffer en twee minuten voor rust de stand terugbracht tot 1-2. In de tweede helft begon Sparta wat beter te spelen, maar toen Tervoort de stand op 3-1 had ge bracht was het een bekeken zaak. Binnen vijf minuten scoorden Adelaar en De Kruyk, waardoor Sparta geslagen was. De score had zelfs nog hoger kunnen uit vallen, maar het missen van een aantal door de verdediging van Sparta weggeven kansen en het afkeuren van twee treffers van Rietveld door scheidsrechter Geurds stonden een ruimere zege in de weg. TILBURG (ANP) - Hoewel Willem II niet geheel ten onrechte de naam heeft nauwelijks het spel te kunnen maken, heeft de Tilburg- se ploeg tegen de Eagles flink uitgepakt. Ondanks dat de gasten via Woudsma al na negen minu ten spelen op 0-1 voorpsrong kwamen, liet Willem II zich niet van de wijs brengen en stelde er uiteindelijk liefst zes doelpunten tegenover. Hoewel de Tilburgse overwinning geenszins geflatteerd mag wor den genoemd, gezien het feit dat Havermans bij 6-1 een strafschop onbenut liet en zowel Broeken als Van Mierlo nog paal en lat trof fen, heeft de Deventer ploeg zelf aanzienlijk bijngedragen aan de afgang door na de 0-1 voorsprong op de counter te gaan spelen. Willem II, dat de eerste twintig minuten totaal niets in te brengen had, kreeg daardoor de gelegen heid in zijn spel te komen met alle gevolgen van dien. Van de Tilburgse ploeg bleef alleen de kersverse international Van Mierlo onder de maat, maar hij stond dan ook tegenover Eagles' beste man Koopman. Overigens claimden de Eagles nog een straf schop toen Woudsma in het straf schopgebied onderuit werd ge haald bij de stand 0-1maar de ter plekke staande arbiter Manuel zag er geen overtreding in. Cosic zorgde met een onhaal in de 33ste minuut voor de gelijkmaker en de Eagles leken op dat mo ment nog steeds met een draag lijke resultaat weg te kunnen komen. Direct na de hervatting echter, toen de thuisclub via Ha vermans en Raeven binnen vijf minuten afstand nam (3-1), was de Deventer ploeg, ondanks dat Ten Cate nog een keer de paal trof, reddeloos verloren. De 6500 toeschouwers zagen nog doel punten van uitblinker Bastiaan- sen, Raeven en opnieuw Bas- tiaansen, voordat de Eagles met beschaamde gezichten de kleed kamers konden opzoeken. Wil lem Il-er Havermans miste in de slotfase nog een strafschop. Linfield vorig jaar gestraft met het spelen van twee thuiswedstrijden .buiten ei gen land in verband met de moeilijkheden die supporters van de club vorig jaar tijdens de uitwedstrijd tegen Dun- dalk (Ierland) hadden veroor zaakt. Linfield week daarom vorig jaar uit naar Haarlem en werd toen uitgeschakeld door Dundalk. Morgen wordt de tweede strafwedstrijd afge werkt. De twee ploegen zullen in Am sterdam logeren en vandaag trainen op het Haarlem-ter- EREDIVISIE NEC-Excelsior 1-1 (1-0). 27. Jacobs 1-0, 84. Van Daele 1-1. Scheids rechter Mulder. Toeschouwers: 5000. MW-NAC 2-0 (0-0). 41. Mühren (strafschop) 1-0, 65. Mühren 2-0. Scheidsrechten Thomas. Toe schouwers: 8000. AZ'67-FC Den Haag 4-0 (2-0). 3. Spelbos 1-0, 15. Jonker 2-0, 64. Welzl 3-0, 79. Nygaard 4-0. FC Utrecht-Sparta 5-1 (2-1). 26. Rietveld 1-0,41. Van der Vlag 2-0, 43. Loggie 2-167. Tervoort 3-1,72. Adelaar 4-1, 73. De Kruyk 5-1. Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 7000. Torres 2-0, 75. Van Vijfeiken 2-1. Scheidsrechter Corver. Toe schouwers: 10.000. Willem II-Go Ahead Eagles 6-1 (1-1). 9. Woudsma 0-1, 33. Cosic 1-1, 49. Havermans 2-1, 50. Rae ven 3-1, 66. Bastiaansen 4-1, 76. Raeven 5-1, 78. Bastiaansen 6-1. Scheidsrechter Manuel. Toe schouwers: 6500. Ajax-PSV 5-2 (1-1). 11. Lerby 1-0, 23. Brandts 1-1, 61. Molenaar (strafschop) 2-1, 67. Arnesen (strafschop) 3-1, 70. Willy van de Kerkhof 3-2, 81. Arnesen 4-2, 83. Lerby (strafschop) 5-2. Scheids- PEC Zwolle-FC Groningen 0-0. Scheidsrechter Oetelmans. Toe schouwers: 11.000. EERSTE DIVISIE Eindhoven-Heracles 0-1 (0-0). 40. Den Haag 0-1, Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers: 2400. FC Den Bosch-DS'79 0-1 (0-0). 78. Anne Evers 0-1. Scheidsrechter Severeyn. Toeschouwers: 4.000. Rode kaart voor Salm (Den Bosch). SVV-Volendam 0-1 (0-1). 43. De Munnik 0-1. Scheidsrechter Stout Toeschouwers: 2000. Veendatn-De Graafschap 2-0 (1-0). 1. Swart 1-0, 60. Liklikmatil 2-0. Scheidsrechter Mittelmeier. Toe schouwers: 2000. Heerenveen-Haarlem 0-0. Scheids- Helmond Sport-Amsterdam 1-0 (1-0). 42. Burhenne 1-0. Scheids rechter Broekman. Toeschou wers: 2500. Telstar-Cambuur 2-2 (1-1). 3. De Jonge 0-1, 13. Van der Meer 1-1; 60. Ferwerda 1-2,90. Van der Meer 2-2. Scheidsrechter Bonnet; Toe schouwers: 4000. Vitesse-Fortuna SC 4-1 (2-0) 11. Smand 1-0, 16. Deykers 2-0, 50. Van Oosterom 3-0,58. Bleyenberg 4-0, 63. Engbersen 4-1. Scheids rechter Gans. Toeschouwers: 3500. 0-0. Met een fraaie redding weet Bayer Leverkusen-goalie Bockhold Karl-Heinz Rummenigge i doelpunt af te houden. Bayern München won het duel overigens met 0-3. i Bayern München rechtsi LONDEN, EDINBURGH (ANP) - Ipswich Town is alleen aan de leiding gekomen in de Engelse eerste divisie. Bij Crystal Palace kwam de ploeg tot een overwinning van 2-1. Southampton, dat tot zaterdag in wedstrijdpunten gelijkstond met Ipswich, viel terug naar de tweede plaats door met 0-1 te verliezen bij Norwich. Ipswich had 27 minuten nodig om tot het eerste doelpunt te komen. De Schotse international John Wark zorgde voor die treffer. Daarna had Ipswich opnieuw een lange 'opwarming' nodig om de zege door een tweede doelpunt veilig te stellen. Pas drie minuten LONDEN (DPA) - Een Engelse po- litie-agcnt is zaterdag het veld opgesneld om hoogstpersoon lijk een voetballer te waar schuwen. Het gebeurde bij de derde divisiewedstrijd Colches- ter-Millwall. De politieagent nam de taak van de scheidsrech ter over toen de verdediger van Millwall Mel Blyth in een nogal verhitte woordenstrijd raakte met de doelman van zijn eigen ploeg. De politie-agent vreesde dat het publiek zich ermee zou gaan bemoeien en snelde het veld op om Blyth tot de orde te roepen. Scheidsrechter Howard Taylor was minder snel ter plekke. Hij kondigde aan dat hij het merkwaardige gedrag van de agent aan de bond zal melden. voor tijd verhoogde Etic Gates, afgelopen woensdag debutant in het Engelse elftal, de score tot 2-0. Billy Gilbert van Chrystal Palace vond nog net even tijd de aanhang van de Londense thuisclub te laten juichen: 2-1. Landskampioen Liverpool en Manchester United, de twee ploegen die het vorige seizoen de hoogste twee plaatsen bestreden, zorgden samen voor negen doel punten. Liverpool kwam door in ternational Terry McDermott aan de leiding. Graeme Souness bracht de ruststand op 2-0. In de tweede helft scoorde David Fairclough twee keer. Manchester United had zaterdag veel te danken aan de Joegoslaaf Jovanovic. Hij speelde op het middenveld een uitstekende wedstrijd. Daarbij schoot hij twee keer raak. Nog drie doel punten stilden de overwinnings- honger van de Mancunians, die door Coppell, Grimes en Macari West Bromwich met 5-0 terug naar huis stuurden. Nottingham Forest overrompelde Manchester City meteen na de rust, die met een achterstand (1—2) voor de Europese lands kampioenen-bekerhouder in ging. Ian Bowyer en Ian Wallace troffen binnen drie minuten ieder één keer doel, waardoor City plotseling tegen een achterstand aan keek. De voorsprong van 2-1 (Bennett en Henry) leek al bijna te mooi om waar te zijn. Dat was dan ook zo. Forest verbeterde door dit resultaat wel zijn positie op de ranglijst. club die geen enkel punt heeft verspeeld. Uit vier wedstrijden bezitten de paars-witten acht punten. In Gent heeft Anderlecht het gisteren overigens knap moeilijk gehad om de beide pun ten mee naar Brussel te nemen. Het was Frankie Vercauteren die een foutje afstrafte van de verder zeer goed spelende doelman van Gent, Laureyssen. ROTTERDAM (GPD)- De blessure die Michel van de Korput afgelo pen woensdag in Dublin noopte voortijdig de kleedkamer op te zoeken, was er tijdens het week einde de oorzaak van dat de voormalige Feynoorder niet voor AC Torino kon aantreden tegen Pistolese. De Brabander gaat er voorts van uit, dat hij woensdag avond evenmin fit genoeg zal zijn voor het Europa-Cupduel tegen het Belgische RWD Molenbeek. De kans, dat Torino zijn verdediger geen vrijaf meer geeft voor de wedstrijden van Oranje, is vol gens Van de Koiput nihil. "Con tractueel mag ik in alle kwalifica tieduels uitkomen. De vriend schappelijke interland tegen Duitsland zou echter door deze vervelende ontwikkelingen wel eens gevaar kunnen lopen. Ik heb ze echter vezekerd, dat ik deze blessure net zo goed had kunnen oplopen tydens het uit de auto stappen". Wim Jansen Een andere ex-Feyenoorder, Wim Jansen, traint vanaf vandaag in de C-selectie van de Rotterdam mers om zijn conditie op peil te houden. Jansen: "Er zijn contac ten met België, meer er is nog niets bekend. Vanwege het feit, dat je in Nederland slechts één keer per seizoen van club mag veranderen, voetbal ik hier zeker niet meer voordat ik naar Ameri ka terug ga. Maar ook daarover is nog niets definitiefs bekend". Hiddink Guus Hiddink (33) en NEC zijn als nog tot overeenstemming geko men. Hiddink zal voor de rest van Dr de Nijmeegse eredivisieclub uitkomen. Hij was juist teruggekeerd uit de Ver enigde Staten, waar hy speelde voor San José Earthqukes. In het competitieduel met Excelsior van zaterdag zal Hiddink niet meespelen. Begin volgende week zal hij de training bij NEC gaan volgen. Geen staking De Vereniging van Spaanse be roepsvoetballers heeft de sta king, die was uitgeschreven voor gisteren, voorlopig opgeschort. Het uitstel kwam tot stand na een bemiddelingspoging van de na tionale sportraad in Spanje. De voetblavakbond gign akkoord met de toezegging, dat de Spaan se voetbalbond op korte termijn een buitengewone algemene le denvergadering zal uitschrijven, die de problemen van de Spaanse voetballers onder de loep zal ne- Bundesliga De nek-aan-nek-race tussen lands kampioen Bayern München en Hamburger SV lijkt zich ook in het nieuwe seizoen voort te zet ten. Op de zesde dag van de Westduitse competitie loste titel verdediger Bayern München HSV weer af als ranglystaaan- voerder. Het nog ongeslagen HSV had in de uitwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach de grootste moeite die reputaite te handha ven. Tot twee keer toe werkten de Hamburgers een achterstand weg. Uiteindelijk konden zij een gelijk spel (2-2) afdwingen. De prestatie van HSV kreeg nog meer gestalte door de rode kaart die Willi Reimann ontving. Met tien man hield de Europacup 1- finalist de thuisclub op 2-2. Met Club Brugge, dat vorig i zo simpel sterk voor de dag kwam en met vlag en wimpel kampioen werd, gaat het niet naar wens. Nog steeds heeft trainer Han Grijzenhout de ware formatie niet gevonden. Ook bij Beveren verspeelde Brugge de punten. Jan Ceulemans hielp Brugge aan een voorsprong, maar Beveren sloeg keihard toe via twee treffers van de Duitste topscorer Albert. Van Walleghem hielp Brugge nog aan een mogelijk gelijkspel. Ech ter ook een puntendeling viel Brugge niet ten deel. In de slotfa- Knobel George Knobel, die als trainer werkt bij Beerschot, gaat moei lijke weken tegemoet. Eerder reeds deden geruchten de ronde dat hij bij Beerschot op een zij spoor zou worden geschoven. Zo ver is het nog niet, hoewel de 4-3 nederlaag bij Lierse zijn positie opnieuw in gevaar brengt. Standard was gistern meer met zijn gedachten bij het komende UE- FA-cupduel tegen Steaua uit Boekarest. De discipelen van Ernst Happel legden nauwelijks aanvaardbare spelpatronen op het veld tegen bekerhouder Wa terschei. Ralph Edström, Eddy Voordeckers en Graf zorgden vlak na het begin van de tweede helft voor een 3-0 voorsprong. Pas toen ontwaakte Waterschei. Cor Brom dirigeerde zyn team naar voren, maar de eindspurt werd te laat ingezet. Via Grundl en Plessers werd het nog 3-2. Verder kwam Waterschei niet. Universiade van 1983 in Edmonton ROME (ANP) - De internationale federatie van de universitaire sport heeft zaterdag tijdens een vergadering in Rome de Univer siade van 1983 toegewezen aan de Canadese stad Edmonton. De Universiade zal plaatshebben van 27 juni tot en met 6 juli. Drie landen hadden zich kandidaat gesteld om de Universiade te or ganiseren. Joegoslavië en Brazi lië vielen af en zijn automatisch kandidaat voor de studenten- spelen van 1985. Er zullen negen sporten aan bod komen in Edmonton: atletiek, zwemmen, waterpolo, basketbal, volleybal, turnen, schermen, tennis en wielrennen. Twente tegen Wageningen niet op schot ENSCHEDE (ANP) - Het scheelde niet veel of Wageningen was za terdagavond alsnog met een ge lijkspel uit het Diekmanstadion vertrokken. FC Twente leek tot een kwartier voor tijd zeker op de volle winst af te stevenen, maar een fout van Martin Jol beteken de een tegendoelpunt van Wage ningen: 2-1. Jol verspeelde de bal nonchalant aan Eus van Vijfeyc- ken die met een vrij schootsveld voor zich moeiteloos scoorde. Qat bracht opeens onrust in de Anchedese gelederen. ■I vM Qp die zege van Twente ove rigens niets op af te dingen, zij het dat de formatie van trainer Hol- link het- zich onnodig moeilijk van Wageningen te doelpunten vielen al in het eerste halfuur. Nadat Ferdi Rohde en Heini Otto in de beginfase de paal hadden getroffen, was het in de twintigste minuut dan toch raak. Jol zette op rechts Manuel San chez Torres aan het werk. Die be diende op zijn beurt Aad Kila op maat. De ex-Hagenaar mocht eerst rustig mistasten, alvorens doeltreffend uit të halen: 1-0. Na ruim een halfuur was het 2-0. Een foutieve terugspeelbal van Hazelnekke op zijn doelman Su- vee deed de bal bij Thoresen be landen. De Noor stelde Sanchez Torres in staat de tweede treffer te maken. Van Vijfeyken bracht daarna de spanning nog terug. Cosmos en Strikers finalisten in NASL-competitie NEW YORK (ANP) - Even was hij er weer, in het Giants-stadion van de Cosmos in New York. Vrij dagmiddag tijdens de training dook Johan Neeskens (29) plot seling op om vervolgens pijlsnel te vertrekken. Met een punt achterstand op het De ex-international had sinds vori- ge week maandag niets meer van zich laten horen of zien. Pogingen van de Cosmosleiding zich met hem in verbinding te stellen ble ken vruchteloos. Neeskens was spoorloos. Het enige houvast was, dat hij gesignaleerd was in een bar in North Arlington (New Jersey) in gezelschap van de Au stralische trainer John Pryde. leidende duo volgt Borussia Dortmund dat met 5-0 won van het gepromoveerde Arminia Bielefeld, dat de laatste plaats in neemt met éën punt. Bayern München kon ondanks de 3-0 zege geen indruk maken in de thuiswedstrijd tegen Bayer Le- verkusen. Dieter Höness bepaal de de ruststand op 1-0. In de tweede helft zorgden Breitner (58ste minuut) en nogmaals Hö ness (76ste minuut) voor de eind stand van 3-0. België Anderlecht is in de hoogste Belgi sche voetbaldivisie nog de enige Woensdag kwam hy niet opda gen voor de uitwedstrijd tegen Los Angeles Aztecs, de eerste ontmoeting in de halve finales van het Noordamerikaanse kam pioenschap. Daarop werd de lige Ajacied voor onbe paalde tijd geschorst, zoals Mark Brickley, de pr-manager van Cosmos in een summier pers communiqué liet weten. Neeskens schijnt er een gewoonte van te hebben gemaakt af en toe zonder voorbericht er tussen uit te trekken. Sedert zijn inlijving bij de Cosmos - in 1979 tekende hij een 5-jarige verbintenis dat hem drie miljoen gulden ople verde - verdween hij twee keer. Omdat in die gevallen de mid denvelder zich binnen 48 uur weer meldde, werd de zaak in de doofpot gestopt en kwam Nees kens er met boetes vanaf. Rinus Michels, technisch directeur van de Aztecs, toonde zich niet verbaasd door de verdwijning van Neeskens. "Dat is onderhand een oude gewoonte van hem", verklaarde hij aan de vooravond Johan Neeskens van de return tegen Cosmos. Vol gens Michels, die jarenlang Neeskens onder zijn hoede had als trainer van Ajax en Barcelona, is het een kwestie van psychische aard. "Johan schijnt behoefte te hebben aan die plotselinge uit stapjes. Als hij zich in stress-si tuaties bevindt, komt het bij hem vaak voor, dat hij tijdelijk aan ge heugenverlies lijdt. Dan weet hij niets meer, is totaal van de kaart, voor een tijdje". Cosmos New York Cosmos en Fort Lauder dale Strikers bepalen op zondag 21 september wie zich Noorda merikaans voetbalkampioen 1980 mag noemen. De beide ploegen plaatsten zich zaterdag avond voor de finale van de play offs. Cosmos, nog steeds dus zonder Johan Neeskens, versloeg Los Angeles Aztecs in de tweede wedstrijd met 3-1. De eerste ont moeting was ook al in een zege voor de Newyorkse club geëin digd. Fort Lauderdale Strikers, onder aanvoering van trainer Cor van der Hart, verloor het tweede duel tegen San Diego Sockers met 2-4. De eerste wedstrijd had Lauder dale echter gewonnen. De mini- wedstrijd, die een half uur duur de, leverde uiteindelijk de finale plaats op. De Strikers met 2-0.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14