Herman van der Capellen verrast Paul op 'Unicum' Atletes van AY Holland grijpen promotie-plaats Dames Aleeto halen uit: 7-0 Forescate voegt zich bij select gezelschap MAANDAG 8 SEPTEMBER 1980 VOORSCHOTEN- "Normaal ge sproken verdwijnt zo'n rapport in de onderste la van een bureau, maar gelukkig overkwam ons dat niet". De verbazing stond nog op het gezicht van Forescate's voor zitter Jaap Luns te lezen, toen hij bij de officiële ingebruikneming van het kunstgrashockeyveld de genodigden uitlegde hoe zijn club drie jaar terug de gemeente een rapport over kunstgras aan bood. Wethouder Marselis liet zich wijselijk niet uit de tent lok ken en beperkte zich in zijn toe spraak tot een toelichting over de gretigheid waarmee de gemeente Voorschoten op het verzoek van de hockeyers inging. De wethou der De verantwoordelijkheid voor de breedtesport ligt in de eerste plaats bij de lokale over heid. Dat Forescate al lange tijd zo'n grote wachtlijst had was dus ook een zorg van het gemeente bestuur. Vanuit dat besef hebben wij dit project zo gestimuleerd". Zoals gebruikelijk bij dergelijke of ficiële gelegenheid zwaaiden de verschillende sprekers elkaar onderling ruimschoots lof toe, zodat Forescate, gemeente Voor schoten en de Heidemaatschap pij als een onverslaanbaar trio uit de verf kwamen Niet helemaal zonder reden, aangezien de Voor- schotense hockeyers -ondanks de "matige prestaties" zoals werd gememoreerd- zich nu in het kleine gezelschap van tien Ne derlandse hockeyclubs met een kunstgrasmat weten. Met het inmetselen van een gele genheidsplaquette op een kleine zuil naast het nieuwe veld, stelde wethouder IV^arselis de nieuwe accomodatie officiéél in gebruik. Forescate versloeg in de openings wedstrijd de Boekaniers met 3-1. Nadat Fons Fontijn de semi-in- ternationals kort voor rust op voorsprong had gezet, maakte Dirk Jan Wassink na enkele mi nuten in de tweede helft gelijk. Nol van de Steen (2-1) en Niek Sinke (3-1) maakten daarop de klus ruimschoots af. ROLPH PAGANO LEIDEN - De ontknoping was verrassend. Niet Henny Koemans en ook niet Vijay Paul, maar Herman van der Capellen won gisteren op 'Unicum' het slottoernooi van het Leidse 'Match-circuit'. De finalisten brachten de handen van het talrijke publiek vele malen op elkaar. Van der Capellen trok uiteindelijk met 6-4, 1-6 en 6-4 aan het langste eind. Voordat Herman van der Capellen zijn juichkreet mocht aanheffen, was hij overigens wel door de hel gegaan. Want in de botsing van de "anti-klappers" liet de Indiër Vy- ay Paul hem geregeld langs de rand van de afgrond balanceren. In de tweede set wist Van der Ca pellen geen moment een gedegen antwoord te vinden op het geva rieerde spel van de Aziaat. In de openingsset was de Leider dorper daar beter in geslaagd. Bewust ontregelde hij toen het tempospel van Paul met hoge topspins en verraderlijk gesne den backhands, terwijl hij zich bovendien dikwijls aan het net meldde. Die strijdwijze leverde een 6-i set- Ontluistering Nadat de tweede set op een ontluis tering van de 'thuisspeler' was uitgelopen, had het er ook in de derde set alle schijn van dat Paul de juiste cadans te pakken had gekregen. Zonder moeite stoom de de Indiër naar een 4-1 voor sprong op, waarna hij echter vol ledig in elkaar klapte. Het zal al- tijd wel een raadsel blijven, hoe de "collapse" van Paul kon ge schieden, al zal de woede-uitbar sting van Herman van de Capel len bij een 3-1 stand hier niet vreemd aan zijn geweest. De laat ste wond zich in hevige mate op, nadat hij bij de stand 30-40 op de service van Paul een in zijn ogen goede forehand had geprodu ceerd. De spelleiding twijfelde, of de forehand in dan wel uit was en besloot tot een 'let'. Van der Ca pellen liep zodoende game-winst mis en moest in plaats van tegen een 3-2 achterstand optornen te gen een marge van 4-1. Van der Capelle smeet vervolgens zijn racket over het net, een han deling, die overigens meer gezien moest worden als een reactie op de spanning dan een poging tot intimidatie van de Indiër. Die zich niettemin wat terughouden der ging opstellen, hetgeen op Van der Capellen een drogerende uitwerking had. De laatste be sloot risico's te gaan nemen. De service werden harder geslagen en ook de volley's kregen opeens meer inhoud. De 4-1 voorsprong van Paul smolt als sneeuw voor de zon weg, nadat Herman van der Capellen zich met een gordel van zekerheid had omringd. De inhaalrace kreeg voor de plaatse lijke favoriet een geslaagd einde in de vorm van een 6-4 score Dames Bij de dames kroonde de Amster damse Miijam de Groot zich als winnares. Zij versloeg Petra Wes- sels met 6-3, 3-6 en 3-6. Maar die laatste betreurde dit verlies geen moment, want zij had zichzelf op de openingsdag van dit toernooi allerminst als finaliste getipt. Want in.de eerste ronde had zij een weinig inspirerende neder laag geleden tegen haar eeuwige rivale Jacqueline van Wijk. Waar die speelster echter vervolgens het onderspit moest delven tegen Tine Langeveld (0-6, 7-5 en 1-6), stoomde Petra Wessels door naar de finale. Mede geholpen ook door het feit, dat Tine Langeveld tegen Miijam de Groot met de cy- fers 2-^6, 2-6 kapseisde. Bij de jeugd sleepte Petra Wessels en passant de eerste prijs in de wacht, zodat zij kon terugzien op een goed toernooi. Verrassing In de finale van de jongens tot en met 16 jaar 'zorgde' Jos Koemans voor een verrassing. Hij bestond het, om de waarlijk niet zwakke Peter Leyten met de onthutsende cijfers 6-0 en 6-1 van de baan te vegen. Bij de meisjes toten met 14 jaar stak Ingelise Driehuis met kop en schouders boven de rest van het 'veld' uit. In de eindstrijd bewees ze dat ten overvloede, door haar tegenspeelster Verstegen met 6-2 en 6-4 naar de kleedkamers te verwijzen. Bij de jongens in diezelfde leef tijdsklasse volgde Ivar de Jong haar goede voorbeeld. Ook hy gaf duidelijk blijk schikken in zijn finalepartij tegen Stefan Faas, die tegen zijn drives niets uit kon richten: 6-3, 6-0. Jeugdspeelster Jongkind dender de in de eindtweekamp van de ,uiv 4i ai der Capellen zorgde voor een verrassende ontknoping van leg te be- ^ei Match-tennistoernooi. Hij versloeg de Indiër Vijay Paul in drie sets: Gelijkspel LMHC: 1-1 LEIDEN- De nieuwe kunstgrasmat van Forescate was on getwijfeld de belangrijkste blikvanger bij de start van het nieuwe hockeyseizoen. Zowel de Voorschotenaren als hun tegenstanders bleken grote moeite met het syntheti sche gras te hebben, waardoor onder meer de dames-tita nenstrijd Forescate-Roomburg doelpuntloos eindigde. De heren kregen met moeite Pollux eronder 2-1. Leiden startte enigszins teleurstellend tegen Pinoké, terwijl de heren Roomburgers het klasseverschil met het Bever- wijkse Eeschtrop nietonder stoelen of banken staken (0-4 winst). irgemeester Cannegieter (links) en wethouder Marselis in duel om de eerste slag op Forescate's kunstgras te Noordwijk verloor van Rood Wit (1-4) en ook Alecto moest het gis teren zonder de bijstand van Vrouwe Fortuna doen: Aeolus bleek stukken sterker (4-0). Bij de dames verloren Leiden (1-4 tegen Victoria) en Noordwijk (3-1 tegen Groen Geel), waar tegen over staat dat Alecto een mon sterzege op Reigers boekte: 7-0. Leiden - Pinoké: 1-1. Gedurende de gelijkopgaande eerste helft veroverde Pinoké een voor sprong (1-0) die pas laat in de tweede helft moest worden prijs gegeven. Edwin Dekker, die zijn voormalige ploeggenoten Henk van Veen en Rob Feenstra veel vuldig te slim af was, tekende voor de gelijkmaker. Forescate - Pollux: 2-1. Zo soepei tjes als het de Voorschotenaren zaterdag verging tegen de Boe kaniers, zo moeilijk had de ploeg het tegen Pollux, dat na een kwartier al met 1-0 voorstond. Bij die ene gevaarlijke actie van Pollux is het verder gebleven want alhoewel Forescate op het middenveld en in de aanval een bijzonder taaie tegenstander ontmoette, had de thuisclub de zaken verdedigend uitstekend onder controle. Nog voor de rust deed het nieuwe fenomeen in de Voorschotense gelederen, Pieter Jitta van zich spreken, door uit de rebound van een korte corner de gelijkmaker te produceren. Na de rust mikte Jelmer Siersema de strafcorner nog eenmaal direct op de plank: 2-1. Eeschtrop - Roomburg: 0-4. Het klasseverschil tussen beide ploe gen was overduidelijk. Na tien minuten opende Kees Wendt met een knap schot vanuit een zeer kleine hoek de score (0-1), waar op na rust Floris Verstraten (0-2), Frank Montanus (0-3) en Joost van Leeuwen (0-4) ieder ook nog een duit in de zak deden. Noordwijk - Rood Wit: 1-4. Na een gelijkopgaande eerste helft stond Rood Wit nog slechts met 1-2 voor: twee Noordwijkse dek- kingsfouten tegen één treffer van Fred Beuk. Na de hervatting kwam het krachtsverschil aan het licht, en liep Rood Wit verder uit tot 1-4. Aeolus - Alecto: 4-0. "Volkomen verdiend" bestempelde men bij Alecto achteraf de overwinning van Aeolus, dat bij rust nog op de smalle marge van 1 doelpunt ba lanceerde (1-0). In de tweede helft ging Alecto, dat twee jaar te rug nog twee klasse lager speel de, definitief onderuit tegen de Rotterdammers. dames, die de tweede helft met z'n negenen volbracht hebben. Maar zelfs in dit numerieke na deel stak voor de Leiderdorpsen "nog geen bedreiging. Voor de rust trof men 4 maal roos, nadien ging het wat rustiger en volgden nog slechts" 3 treffers. Doèl- puntenmakers waren: Marion van Kesterlo (2x), Trudy van Boxsel, Ninet Kokke, Paulien de Jong, Manja Bos en Marie-Yvon- ne van Waesberg. Forescate - Roomburg: (M). Beide ploegen bleken volstrekt onkun dig om op kunstgras te spelen, wat bij Roomburg resulteerde in een zeer defensieve spelhouding. Een verdedigend spelletje dat overigens goed genoeg gespeeld werd om zich de Voorschotense dames van het lijf te houden. Leiden - Victoria: 1-4. Met nog slechts drie speelster van vorig jaar vertrok trainer Hartman Kok gisteren naar Rotterdam om ge nadeloos ingemaakt te worden. De bijna volstrekt nieuwe Leidse formatie kon voor de rust de schade beperken (0-1), maar ging vervolgens genadeloos voor de bijl: 1-4. Groen Geel - Noordwijk: 3-1. Een volkomen regelmatige overwin ning voor Groen Geel, dat in Noordwijk echter een gelijk waardiger tegenstander trof dan de stand doet vermoeden. Een strafcorner en een velddoelpunt zette Noordwijk aanvankelijk op 2-0, maar nog voor de rust scoor de Moos Nederveen tegen: 2-1. Een tweede goed gemikte straf corner van Groen Geel bepaalde de eindstand op 3-1. 6-4,1-6 en 6-4. klasse meisjes tot en met twaalf jaar naar de begeerde toernooi- triomf. Haar opponente Overloop had, getuige de score 6-2, 6-0 geen schijn van kans. FRANK BONTE DAMES Alecto - Reigers: 7-0. De arme Rei gers waren volstrekt geen partij voor de geroutineerde Alecto- Dubbele zege Van den Berg ALMELO - Het Nederlands tea- kwondo-team heeft zaterdag in Almelo ter voorbereiding van het EK in Denemarken (12 oktober) een drielandenwedstrijd tegen België en Denemarken met ruim verschil gewonnen. In beide ontmoetingen wonnen de Ne derlanders met 8-2. Leidenaar Gerard van den Berg, nationaal kampioen in de klasse tot 78 kilo, maakte in Almelo zijn debuut in de A-ploeg. Hij deed dat met ver ve want zowel zijn Belgische- als ook zijn Deense tegenstander was volstrekt kansloos. Van den Berg is ook geselecteerd voor dé ploeg die naar het EK gaat. De verliespartijen in Almelo kwa men overigens niet tot stand door nederlagen, maar om de dood eenvoudige reden dat Nederland niet over een man in het gewicht tot 48 kilo beschikt. Spannende competitie-finale op kunststofbaan in de Leidse Hout LEIDEN - De atletes van het Leid se AV Holland zyn er gisteren tij dens de finales van de landelijke atletiek-competitie in geslaagd een trede hoger te klimmen. Op de kunststofaccommodatie in de Leidse Hout grepen de Holland dames een tweede plaats in de derde klasse-finale en dat bete kende promotie naar de tweede klasse. Twee damesteams van de andere Leidse atletiekclub De Bataven, die gisteren in resp. de finales tweede klasse en vierde klasse uitkwamen konden geen promotieplaatsen bemachtigen. De Holland-atletes hebben giste-, ren in de Leidse Hout hard moe ten knokken voor de tweede plaats. Al vanaf het begin was duidelijk dat het Enschedese Fortis van de zes finalistes de sterkste was maar wie met de tweede, ook op promotie recht- gevende plaats zou gaan strijken bleef lange tijd een open vraag. De spanning bleef er vrijwel tot het laatste nummer in omdat de AV Castricum, die de Leidse ploeg in de voorronden nog de baas bleef, taaie tegenstand bood. In de beginfase van de wedstrijd streek Holland, uiteindelijk een nog niet eerder gescoord punten totaal van 9976 vergarend, op een tweede plaats neer. Juniore Ester Goddijn liep een goede 100 meter hordenrace in 15.4 seconden, Ma rion Komdeur verraste door haar eerste 800 meter van dit seizoen ter in 62.4. Juniore Gerrie Lodder liep een voortreffelijke 800 meter in 2.24.7 en Sandra Geertsema stootte de kogel naar 9.56m. De dag tevoren kwamen andere Ba taven-leden in Zevenaar tot uit stekende verrichtingen. Sandra Dorlas verblufte bij de meisjes met een 200 meter in 24.6 en Maarten Gijsbers won bij de he ren een 800 meter in 1.53.7 voor clubgenoot Peter Wezel die 1.54.4 noteerde. Nieuweling Han Kul- ker verraste bovendien met een tijd van 1.58.6. Koos Verhoeven haalde zaterdag een zilveren plak tijdens het Nederlands vetera- nenkampioenschap over 15 ki lometer met een tijd van 50 minu ten 17 seconden. Prima was eveneens zaterdag het optreden van een meisjesploeg van de AV Holland tijdens de fi nales van de districts-jeugdcom- petitie op de kunststofbaan in Den Haag. De 14-jarige Yvonne van Dorp liet een magistrale ver- tesprong van 5.46 meter opmeten en sprintte op de 80 meter naar 10.5. Met haar clubgenotes An- nemiek Brouwer, Jacqueline Baljet en Ellen van Leeuwen kwam zij bovendien tot een ster ke tijd van 42.8 op de 4 x 80 meter. Ook goed was het lopen op de 600 meter van Vera Brederode, net van een ziekte hersteld, die 1.46.8 op de klokken bracht en van An- nemiek Brouwer die een per soonlijk beste tijd van 1.48.4 rea liseerde. in 2.22.6 af te leggen, juniore Mil dred Boon wierp de speer naar 29.72 meter en op de 100 meter wonnen Joske Boom en Carla de Ruiter veel punten op de concur rentie hoewel de tijden door de tegenwind enigszins tegenvielen: 12.9 en 13.1. Het hoogspringen verliep teleur stellend (Hester de Boo en Ester Goddijn beiden 1.45) en toen de Castricum-atletes de Holland dames ook bij het kogelstoten en op de 400 meter de baas bleven waren de rollen opeens omge draaid en prijkte Castricum op de tweede positie. Overigéns haalde Mildred Boon voor Holland by het kogelstoten flink uit (een per soonlijk record van 10.94 meter) en vielen ook Mies Kuipers (ko gel 8.84) en Brigitta Bakker (400m in 64.2) niet uit de toon. Vernietigend echter was de tik die de Holland-verspringsters uit deelden: Joske Boom sprong te gen de wind in toch ruimschoots voorbij de vijf meter (5.20) en Hester de Boo haalde 4.82. Cas tricum faalde volledig op dit nummer. En toen ook de 4x1 OOrn estafetteploeg Barry van Haar lem, Ester Goddijn, Joske Boom en Carla de Ruiter in 50.7 duide lijk te sterk bleek voor de Castri- cum-dames was het pleit be slecht. De discusworp die Mies Kuipers daar nog aan toevoegde (32.56) was eigenlijk alleen nog maar van belang voor de statis tiek. De Bataven De Bataven-dames speelden op de kunststofbaan in Zwolle tijdens de tweede klasse-finale geen rol op het voorste plan. Met 11.299 punten werd het een zesde en laatste plaats. De prestaties op de springnummers vielen tegen want Tineke de Groot sprong slechts 4.80 ver en 1.50 hoog. Tina Buntsma kwam in de verspring bak niet verder dan 4.33 en sprintte op de 100m naar 13.1. Een licht geblesseerde Maries Hunck deed het goed op de 400m (59.6) maar kwam op de 100m niet snel uit de voeten (13.4). Beter ging het op de 800 meter met voor Lia Verbeek 2.20.0 en voor Anne Politiek 2.22.1. By de werpnummers zorgden Femmy Jansen en Trees Struive voor een goed gemiddelde bij het kogelstoten, resp. 9.86 en 9.49. Ook de speerworp van Ria van Dijk mocht er zyn: 31.00m. De 4x1 OOrn estafetteploeg Tineke de Groot, Anne Politiek, Tina Buntsma en Maries Hunck scoorde een tijd van 50.7. Bepaald niet slecht was het optre den van de tweede damesploeg van De Bataven in de vierde klas se-finale op het kunststof in Ze venaar. Met 6131 punten over troffen zij hun vorige totalen maar het leverde toch niet meer op dan een negende plaats (van de twaalf finalistes). Jeanet Hen driks had er zin in getuige haar 100 meter in 12.8 en haar 400 me De damesploeg van de AV Holland die gisteren naar de tweede klasse promoveerdeZittend v.l.n.r. Carla de Ruiter, Mies Kuipers, Joske Boom. Ester Goddijn, Barry van Haarlem, Helster de Boo en Gé Mulders (trainer). Staande v.l.n.r. Ernst Brus( trainer)I rene van de Kooy, Marion Komdeur, Bert Paauw trainer) .Brigitta Bakker en Mildred Boon.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18