Jubilerend 'Curium' vreest gevolgen van bezuinigen eidse agenda 'Kinderen weer ondernemingslust geven 'Gouden Leeuw' moet illegale bijbouw slopen Vuilcontainer gaat zak deels verdringen VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980 OEGSTGEEST - "We proberen met de kin deren op "Curium" zo'n prettig mogelijke manier van wonen te krijgen. Ze bezoeken zoveel mogelijk de scholen buiten het ge bied van het kinderpsychiatrisch cen trum. De opvang en begeleiding nemen wij voor onze rekening. Dit gebeurt zo in tensief mogelijk, zonder daarbij een hard sfeertje te kweken". Aan het woord is Iris Cobben, een van de vele groepsleidsters op "Curium". Geza menlijk zorgen zij 24 uur per dag voor de kinderen. Iris vertelt over het grote ver schil tussen het kinderpsychiatrisch cen trum en de rest van de psychiatrische kli nieken, die aan de Endegeesterstraatweg zijn gevestigd. Vrijwillig "Veel mensen denken dat hier zwaar ge stoorde kinderen zitten. Tja, we zitten nu eenmaal in die hoek. Oegstgeest staat daarom bekend. Maar aan de buitenkant zijn het veelal leuke en speelse kinderen, aan wie op het eerste gezicht niets opval lends is te zien. De kinderen die hier in "Curium" terecht komen, hebben wel ernstige problemen, die zich binnen een gezin kunnen voordoen. Ze zyn erin vast gegroeid en komen er zelf niet meer uit." "Dat kan zich op verschillende manieren ui ten. Een school of een huisarts kan op een gegeven moment signaleren dat het kind sterk gaat afwijken in het gedrag. Een on derzoek of observatie in "Curium" kan daar dan op volgen. In sommige gevallen moet het kind zelfs buiten het gezin wor den geplaatst en komt dan hier. Wij ne men onder andere een deel van de opvoe ding en begeleiding over van de ouders. En dat is natuurlijk niet voor iedere ouder even makkelijk", zegt Iris, die benadrukt dat een opname in "Curium" veelal op vrijwillige basis gebeurt. Deskundigheid Ouders zijn niet altijd verplicht om alle ad viezen van "Curium" op te volgen. En sommigen doen dat dan ook daadwerke lijk niet Dan merkje dat mensen nog niet helemaal vertrouwd zijn met het gebeu ren hier. Dat "Curium" een bepaalde psy chiatrische deskundigheid heeft en kan bieden in het belang van het kind. Wij willen het niet per sé beter weten dan de ouders". "We werken hier met de meest verschillen de kinderen. En juist die diversiteit is zo goed. We leren die kinderen niet individu eel maar als groep met elkaar te werken. Daarvoor worden hier veel verschillende therapieën gehanteerd. Ik heb een groep van negen kinderen, variërend in leeftijd tussen de 10 en 18 jaar. Ze hebben als groep een eigen woonhuis. Wij vangen ze op wanneer ze uit school komen of gaan achter ze aan om te vragen hun rommel zelf op te ruimen. Vooral de belangstelling in de kleine dingen is daarbij erg belang rijk. Waar wij proberen is onszelf overbo dig te maken. De kinderen weer leren om met plezier en samen met anderen iets te ondernemen. En ze het geloof in zichzelf weer terug te geven", besluit Iris. ROEL ZAADNOORDIJK OEGSTGEEST - Het kinderpsychiatrisch cen trum "Curium" in Oegstgeest, dat deze maand 25 jaar bestaat, zal in de problemen komen wan neer de instanties op de verpleegkosten blijven bezuinigen. Dr. Weinberg, kinderpsy chiater en geneesheer-di recteur van "Curium": "Wanneer de verpleegprijs straks omhoog gaat en de overheid blijft beknibbe len, dan moeten hier men sen worden ontslagen. Het is een treurige zaak dat juist een instelling als "Curium" de dupe wordt van bezuinigingen". In "Curium" aan de Endegeester straatweg in Oegstgeest worden kinderen opgenomen die op de een of andere manier psychiatri sche hulp nodig hebben. "Cu rium" beantwoordt echter niet helemaal aan het beeld dat vele mensen van een psychiatrische kliniek zullen hebben. Er is geen sprake van een paviljoen, doch het centrum is opgebouwd uit verschillende "eengezinswonin gen" met apart daarvan het staf gebouw en een school. Dit cen trum werd overigens pas in 1977 betrokken, daarvoor was 'Cu rium" gehuisvest in een statig he renhuis aan de Rhijngeester- straatweg. Groepsverband band in zes grotere eengezinswo ningen, ook wel units genoemd. Dr. Weinberg zegt hierover "We hebben geprobeerd "Curium" zo min mogelijk te laten verschillen van andere gebouwen in de om geving. Het moest niet te apart, niet te mooi worden. Thuis wo nen de meeste kinderen ook niet in super-luxueuse huizen. Ik wil hier echter niet mee zeggen dat dit de ideale vorm van een psy chiatrische kliniek is, dat zit hem namelijk niet in de gebouwen al leen." 'Wel is het voor de kinderen be langrijk dat zij in groepsverband worden begeleid. We proberen zoveel mogelijk de gezinssituatie na te bootsen. Dat kan door de leeftijd van kinderen die in één huis wonen te laten oplopen, kinderen met verschillende problemen en zowel jongens als meisjes bij elkaar te plaatsen. De groepsleiders nemen dan de taak van de ouders over. Ieder kind heeft ook een "eigen mentor", die de plaats van de vader- of moe derfiguur overneemt. In totaal zijn er per groep van negen kin deren zes groepsleiders en een groeps/gezinstherapeut". Opvoeding De kinderen die in "Curium" wo nen variëren in leeftijd van 3 tot zo'n 20 jaar. Soms komen zij al uit een andere kliniek, soms ook rechtstreeks uit het gezin. Altijd moet er echter een verwijzing zijn van een specialistische instelling. Dr. Weinberg: "We nemen hier kin deren op die in het eigen gezin niet te handhaven zijn. Dat kan zijn door een mislukking in de opvoeding, die meestal is veran kerd in het milieu. Omdat er maar weinig centra als "Curium" zijn, moeten we bij de opname wel erg selectief te werk gaan. We stellen de vooraaarde dat er hoop is op verbetering; de kinderen moeten niet zijn vastgeroest in hun stoornissen". Om de genoemde verbetering te realiseren, is er in "Curium" tach tig man personeel aanwezig. Van hen zijn er 42 alleen al in groeps verband met de kinderen bezig in de units. Anderen houden zich bezig met de poli-kliniek en de verschillende vormen van thera pie, waarbij ook de ouders van de kinderen overigens nauw be trokken zijn. Fasehuis Na het verblijf in "Curium", dat en kele maanden, maar ook acht jaar kan duren, gaat de helft van de kinderen weer naar het eigen ge zin. Sommigen gaan naar andere instellingen of zelfstandig wo nen. Er zijn vergevorderde plan nen om, bijvoorbeeld in Leiden, een zogenaamde "hostel" te be ginnen. Dat is een huis in een "gewone straat", waar kinderen onder begeleiding wonen. Deze Kinderpsychiater dr. Weinberg: "Wanneer verpleegprijs omhoog gaat en overheid blijft beknibbelen dan moeten hier mensen worden ontslagen". week werd bekend dat hoogst waarschijnlijk een zogenaamd "fasehuis" voor 8 tot 10 jongeren wordt opgezet. "Het kinderpsychiatrisch centrum is al met al een zeer arbeidsinten sieve zaak", zegt Dr. Weinberg. "We lopen op dit moment een op anderhalf: 80 man personeel op vijftig interne, kinderen. Omdat het personeel over het algemeen hoog geschoold is, is het ook fi nancieel niet makkelijk." "Curium" is een geheel zelfstandi ge, maar kleine kliniek. Dat heeft als voordeel dat we ons alleen op de eigen doelgroep hoeven te richten, maar er kleven ook grote nadelen aan. We zijn economisch erg kwetsbaar, vooral nu er van hogerhand ook nog zo wordt be knibbeld op de verpleegkosten" Geld Dr. Weinberg vindt dat de aandacht en het geld voor de kinderpsy chiatrie nog steeds te schaars zijn. "Wetenschappelijk wordt er erg weinig voor ons gedaan. Ook is het nog steeds niet mogelijk om kinderpsychiatrie te studeren, terwijl het toch iets heel anders is dan de psychiatrie voor volwas senen. Een kind is altijd in ont wikkeling en kan nooit onafhan kelijk zijn. Altijd is het afhanke lijk van het gezin warin het leeft. Vanwege die afhankelijkheid zal een kind ook eerder dan een vol wassene iets zeggen maar niet doen wat er van hem wordt ver wacht. Een kind zal zijn eigen milieu altijd in bescherming ne men. Dat maakt de kinderpsy chiatrie erg moeilijk, al hebben wij natuurlijk wel de tijd mee. Wat bij volwassenen al ingebak ken zit, kan bij een kind eerder worden uitgebannen". CONNY SMITS mÊBtOmBÊMÊÊÊÊ Het Curiumcomplex in Oegstgeest. Losse woonhuizen voor de jongeren i tie wordt nagebootst. n zoveel mogelijk de gezinssitua- Het Kinderpsychiatrisch Cen trum "Curium" in Oegstgeest viert dit jaar zijn 2S-jarig jubi leum. In de week van 23 tot en met 27 september zal het cen trum dan ook in het teken staan van verschillende festiviteiten. Zo komt op dinsdag 23 september het Residentie Jeugdorkest, terwijl er de woensdag daarna een feestmiddag en -avond wordt gehouden voor de kinde ren. Het is de bedoeling dat het hele terrein wordt ingericht als Psychiatrisch ziekenhuis voor kinderen 25 jaar kermis. Op deze dag zijn ook oud-patiënten, oud-medewer kers en Oegstgeestenaars wel kom. De vrijdag zal worden bestempeld als wetenschapsdag. De Lon- dense professor Rutter, een fe nomeen op het gebied van de kinderpsychiatrie, zal dan een lezing houden, die zal worden vervolgd met een receptie. De feestweek wordt besloten met een personeelsfeest, dat ten dele zal worden gevuld met het Cu rium cabaret. Geboren: Martinus Jacobus zv J.P.M. Develing en L.M. Dekkers; Jan z.v. J. Paauw en P.E.T. Binnendijk; Maijolyn d.v. H. Besselse en W. Noordam; Ma- rièlle d.v. R.J. Hoogervorst en C.A.M.P. Meskers; Ingrid d.v. J.A. Hogewoning en G. van den Eijkel; René z.v. A. Heruer en W.F. Fielemoo; Daniël Frederik Emanuel z.v. P.J. Abrahams en W.E. Robbers; Elke Cornelia Maria d.v. A.W.M. Kroft en G.M.C. Ranke; Pinar d.v. M.K. Karaman en E. Köse; Alberto Reinardus Robert z.v. H.C. Robert en M.G. Pedro; Pieter Marco z.v. A. van der Burgerlijke stand Marei en J. de Vreugd; Hendrik Johan z.v. H. van Leeuwen en H.C. Koek; Renske Clara Willemijn d.v. F.A.W. van Gils en S.P. Roorda; Johan z.v. C.B. Ie Febre en J.F. van der Vlist; Nourredine z.v. B.M. Aissa en Z. Qualla; Maria Jaco- ba d.v. H.C. Minnee en C. Haasnoot; Dirk z.v. D. Kuyt en J. J. Blankert; Marcus Pe- In Warmond WARMOND - Het ophalen van vuil in Warmond zal op verschil lende manieren moeten plaats vinden. Er dient een plan te worden gemaakt dat aangeeft op welke plaatsen vuilcontai ners worden geplaatst en waar de plastic vuilniszak deel mag blijven uitmaken van het straatbeeld. Tot die conclusie kwam de com missie openbare werken gister avond. De commissieleden ble ken niet enthousiast te zijn over het invoeren van de zogenaamde "mini-containers". Dit systeem, dat enigszins te vergelijken is met dat van de oude vuilnisemmers, wordt in Wassenaar ook gebruikt. Volgens burgemeester De Vreeze spaart een dergelijk systeem een hoop geld, maar ook de ruggen van de vuilnisophalers. Hem Was gebleken dat.de plastic.vuilnis zakken veel rugklachten opleve ren voor degenen die zede hele dag moeten optillen. De burgemeester stelde dan ook voor zoveel mogelijk grote con tainers in het dorp neer te zetten, waarin men zijn vuilniszakken kan deponeren. "In de Ganzewei werkt dit systeem momenteel uitstekend", aldus De Vreeze. Slingerland (Progressief War mond) merkte op dat in de Dorpsstraat geen ruimte is om grote containers te plaatsen. "Toch zullen de vuilniszakken uit de vele zijstraatjes moeten wor den opgehaald," redeneerde Slingerland, die voorstelde voor dit doel eens per week één van de parkeerplaatsen open te houden. De grote containers zouden daar een plekje kunnen krijgen. Aandacht werd in de commissie ook geschonken aan het geschei den ophalen van huisvuil. Nu de glasbakken in Warmond zijn in gevoerd, zal het oud papier ook een eigen bestemming krijgen. De gemeente werkt momenteel aan een subsidieverordening. Bedoeling is dat oud papier een 'garantieprijs' krijgt. Na vaststelling van dit bedrag krij gen alle Warmondse verenigin gen de kans "oor hun club papier op te halen. Voorwaarde is dat het ophalen regelmatig, eens in de twee weken, plaatsvindt. Ruw geschat zou er jaarlijks zo'n 12.000 gulden aan oud papier te verdelen zijn. "En wij hoeven weer minder naar de vuilver branding te brengen", aldus bur gemeester De Vreeze. trus z.v. P.J.M. de Haas en M.H.C. On derwater; Jordy z.v. J.P.H.C. Hendrikx en M.A.P. de Goeij; Arianne d.v. G.F. van F.T. Vermeer en G. van Erkel; Marc Ro derick z.v. L.G. van Italië en O.A.E.M. Cox; Ngoc Due z.v. V.C. Le en R.R. Tran; Marc z.v. D. Parlevliet en M.C. Cum mins; Sandrina d.v. T. Bloemzaad en M.A. Haasnoot; Patrick Michel z.v. J. van der Tuin en A. Zeegers; Maximilius Gerardus Petrus z.v. J.M. van Dijk en W.M.M. Turenhout; Marrie Cornelia Cleo d.v. C. Dubbelaar en G. van Mourik; Karlijn Judith d.v. J.L. Schilthuizen en H. Koet; Neslihan Hava d.v. N.D. Sagdic en H. Sagdic; Chantal Maria Jacoba d.v. J.D. Koudijs en P.J.E. Uittenhout; Jop z.v. E. Briët en O.M. Mackenzie; Rolf Nelis z.v. J. Ouwehand en A.B. ten Wol- de; Bianca dv. D L. Leijdeckers en A. Zwanenburg; Maurits Wouter Leonard z v. F.W.M. van Leeuwen en W.S.M. van der Meij; Elizabeth Tara d v. T.J.M. van der Poel en E.S. van Tienhoven; Dirk Jan z v. A.J. van Eist en J. Lantema; Ty- rel z v. L.L. van Swieten en M.J. Hoo- gendam; Christina Maria Anna d v. A.A. Berk en MA. Berg; Sandra d v. H.B.H. van der Felz en M.M.E. Hoogenboom; Mette d v. V. Noordhoek Hegt en J. Nie- wijk; Vivian Maria d v. C.N.M. Wijsman en M.J.T. Hermans; Sebahat d v. I. Ak- deniz en N. Ertan; Chung Hong z v. W.C. Liu en L. Koo; Natasja d v: P. Theunisz en W.A. van der Plas; Liesbeth d v. H. Bronsgeest en E. J.M. van Lith; Rik z v. T. Winsemius en T.H.A. ter Horst; Vincent Pascal z v. J.W.P. Bol en J.S.C.M.A. Rui ter; Samantha Maria d v. T.C.M. Korte- kaas en J.M. Bylemer; André z v. J.B. Plagge en C.H. van der Spank; Wüco Jan z v. C.J. Otten en J.C. Koens; Saskia d v. P. Mieloo en L.M. Faas; Patrick z v. A.J. van Wijk en J. Zwaan; Paulus Wilhelmus z v. C.J. Habraken en J.C. den Houdy- ker; Hans Johannes Maria z v. J.W.M. Warmenhoven en G.M.P.A. Lammers; Folkert Gerrit z v. G. Nieuwenhuis en E.H. Smalbraak; Annemarie Christine d v. R.B.B. van Efferink en N. Schaap; Da niël z v: S.K. Kyei en P.A. Marzusch; Sjoerd z v. R. Scholten en J.J. van Dok; Marieke Eva d v. C. de Jongh en M.h. G. Oplaat; Leila d v. M. Boudan en H. van Duijvenbode; Simone Gerdine d v. S. van Kooten en M.E. Kosters; Caroline d v. A. Slavenburg en M.A. de Groot; Pie ter Frederik z v. H.J.M. Vreeburg en TA.M. Buis; Natascha Maria Leonarda d v. J.J.W. Wiersinga en M.J.L. de Ridder; Wouter z v. G.c. Klinkhamer en e.O.E.M. van der Heijden; Robert Jan Paul z v. J.K. Briët en F.F. van Oordt; Natasha Wilhelmina d v. N.R. Regeer en G. Knol; Christoffer Ricardo z v. R. Castelli en MC. Visser; Wietske Marijke d v. J.W. Brouwer en E.M. Theron Mulder; Yuri Alexis z v. M. Markus en P.E. Rothan. VOORSCHOTEN - Burgemeester en wethouders van Voorschoten zullen eigenaar Van der Valk van de Gou den Leeuw sommeren alle gebouwen die zonder ver gunning zijn neergezet, af te breken. Van der Valk is aan 't bouwen ge slagen in strijd, zegt de gemeente, met het bestemmingsplan Na- tuurgebied. Het is de bedoeling dat bij het restaurant nog een aantal hotelkamers wordt ge voegd. Het hoe en waarom werd gister avond tijdens de vergadering van de commissie openbare werken uit de gemeenteraad niet duide lijk. In allerijl besloot de commis sie de stand van zaken rond het Van der Valk-complex in beslo tenheid te behandelen. Noord-Hofland "Deel elf' van Noord-Hofland kan worden bebouwd, nu de toe stemming voor demping van de Voorwatering binnen is. Na een jarenlange procedure heeft de Kroon een positieve uit spraak gedaan. Inmiddels is de groei van de woningbouw eruit. Bouwteam Reym bv - Rijnland heeft dan ook afstand gedaan van het bouwrecht. Bedoeling is om het gebied, waar volgens de bestemming 311 wo ningen kunnen worden ge bouwd, in fasen te ontwikkelen. Om sociale woningbouw moge lijk te maken zal een voorstel aan de raad worden gedaan. Alleen door een forse financiële injectie is sociale woningbouw mogelijk. Geluidsniveau De klokkenluider van de Moeder Godskerk heeft het toegestane geluidsniveau niet overschredén. Naar aanleiding van klachten van een omwonende is een lijvig rap port samengesteld,Naast-lof voor de inhoud van het rapport schrok de commissie van de kosten die ermee waren gemoeid. Inmiddels is van de kant van de Moeder Godskerk de toezegging gedaan dat "overdreven" klok gelui in de toekomst zal worden vermeden. De meting van de drie klokken in de losstaande toren is verricht met een zgn. A-filter op diverse plaatsen in de omgeving- Alleen dichtbij de toren zou van eventuele overlast kunnen wor den gesproken. De omgeving van zwembad "Het Wedde" zal niet de naam Sport- laan, maar "Voorwateringslaan"- metzich meekrijgen. Dit op voor stel van mevrouw Van der Kloes (WD) en naar aanleiding van het stuk water dat mag worden ge dempt. Vrijdag Leiden - BethU Curium-groepsleidster Iris Cob ben: "We leren de kinderen om met plezier en samen met anderen iets te ondernemen". ilehemkerk - Lammer markt, rommelmarkt 19-22.uur. Rehoboth - Rapenburg 10, postzegel- markt 19.30-22 uur. MSG - Diepenpoellaan, volksdansgroep 19.45-23 uur. W. de Zwijgerschool - ruilclub, Ko- ningskerk. De Tamboerijn - Valeriusstraat 73, dis co-avond, 20 uur. Augustinus - Rapenburg 24, feest FPR- aktiecentrum. Leids Vrijetijds Centrum - Breestraat 66, "Pop aan de bak", 21 uur; films, 't Parlement - Nieuwe Ryn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren, tel 122857, b.g.g. 124295. Stadsgehoorzaal - Breestraat, optreden Golden Earring, 20-24 uur. Oegstgeest - Lange Voort, optreden sound- en steelband, middenstands- beurs, 19 uür. Oegstgeest - gemeentecentrum, lezing trans, meditatie, 20 uur. Zaterdag Leiden - Groenoordhallen - W. de Zwij gerlaan, VEBO-veetentoonstelling, 7-14 Kooipark - majorettenconcours, 10 uur. Witte Singel - (Oud Hortuszicht) kinder feest speeeltuin, Bethlehemkerk - Lammermarkt, rom melmarkt, 10-21 uur. Verenigingsgebouw Werkmans Wils kracht - Boommarkt 1, rommelmarkt, 10-17 uur. Van der Werffpark - Leidse groep mani festatie, 14 uur. Leids Vrijetijds Centrm - Breestraat 66, Leidse Groepen manifestatie, 21 uur. Augustinus - Rapenburg 24, optreden groep Stress, 21 uur. Groenoordhallen - W. de Zwijgerlaan, Leidato wandeltocht, 9-15 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Volkshuis - Apothekersdijk 33, solidari- teits-manifestatie,- Latijn-Amerika, 20 Warmond - Boterhuiseiland, ouderdag zeeverkennerscentrum, Kagerplassen, 13-17 uur. Zondag Leiden - Bethlehemkerk - Lammer markt, rommelmarkt, 10-12 uur. Groenoordhallen - W. de Zwygerlaan, leidato wandeltocht, 9-15 uur. Maandag Leiden - Stadhuis - c Kijkhuis - Vrouwenkerkchoofstraat 17, film: "I Vitelloni", 20 en 22.15 uur. Bevrijdingskerk - Montgomerystraat, filmavond i.v.m. de jeugweek, 19-20.30 Caeciliastraat 18 - mannencafé, 20 uur. Centrum De Regenboog-Watermolen 1, informatieavond bewoners, Zonne bloem/Vuurbloem. Voorschoten - gemeentehuis, sie fiinanciën, 20 uur. Artsen Leiden - de weekeinddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag Óm 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel: 123089. Zo: P.J. Dersjant, Hooigracht 61, tel 123752. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za: A. van Luyk, Wasstraat 2a. tel 122522. Zo: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel: 132877. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za: E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel: 768928, privé: Reitzstraat 5, tel: 767185. Zo: F. Lahr,. Zoeterwoudsesingel 11, tel: 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door J. Verhage, Rozemarijntuin 51, Leiderdorp, tel: 133834. Spreekuur za en zo van 11-11.30 uur. Gezondheidscen trum, Rosmolen 2, Merenwijk. Oegstgeest - E. Roelants, Fr. Halslaan 10, tel: 153747. Leiderdorp - za: J.v.d. Leden, Hoofd straat 8, tel 894539. Zo: J. v.d. Beek. Hoofdstraat 8, tel: 894539. Spreekuur za Wagnerlaan 69, tel: 6352. Zo: S. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond, Voorhout - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, tel: 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van 5 tot 12 september waargenomen door. apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel: 121060 en apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegst geest, tel: 153274. Wijkverpleging Leiden - Intérkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604; tel; ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge- Oegstgeest - Intérkruis, Lytweg 7, tel: v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - zr. M. Habernickel, Rust hoflaan 4, Sassenheim, tel 02522-15465. Dierenartsen Leiden - voor de praktijk van Muurling, Roest en Helder. A.W. Helder, Herme lijnvinder 36, tel: 146686. Voor de prak tijk van Krol en Vestjens: IJ. Krol, Ken- nedylaan 260, Oegstgeest, tel: 153266. B. Broer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voorschoten - J.Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel: .070-271110, lEIDSCH Cl DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 146,30 per post f 66,40 incassokosten. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2